Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.162
|
čitano: 6.241.172
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

 

Smiješno je da se protiv "prihvaćanja velikog broja imigranata" buni tip iz zemlje u kojoj je samo u prošloj godini otišlo vani raditi više desetaka tisuća emigranata

 

 nevezano za bilo kojeg forumaša, no to je uobičajeno kod nas u hrvatskoj da se ljudi smatraju boljima (ne znam uopće što to znači bolji, ali eto) od tamo nekih rumunja, bugara, afrikanaca, indijaca etc., ili da nejdemo puno dalje - od mrskih srba, glupih bosanaca ili podlih janeza

15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

A sami smo 1970-80 bauštelili po Njemačkoj... Sad ne valja ni imigracija ni emigracija :D

Rvat katolik!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
nj0fra kaže...
phoenix2003 kaže...

Čuj jačanje desnice u Švedskoj? Šta, sa 0 došli su do 1000 desničara na 9 700 000 stanovnika?! Kod nas na 4 300 000 stanovnika ima 75% desničara!

 

Još mi nitko nije odgovorio na pitanje zašto je bilo koja država u Europi dužna primati imigrante u tako velikim brojevima, unatoč svim lošim stranama koje masovna imigracija nosi, a pogotovo masovna imigracija iz zemalja 3. svijeta.

 

Smiješno je da se protiv "prihvaćanja velikog broja imigranata" buni tip iz zemlje u kojoj je samo u prošloj godini otišlo vani raditi više desetaka tisuća emigranata

 

 

Postano u 1.14?

Drago, spavaš li ti ikada?  Ili se furaš na da Vincia i Kramera? (http://en.wikipedia.org/wiki/Polyphasic_sleep)

 

Sjajan post koji, oni kojima je upućen, nikada neće razumjeti kao niti problematiku iza toga.

“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Kad kažeš "bolji" to odmah za sobom povlači političku nekorektnost. Danas više ne smiješ za nikog reći da je bolji ili gori ali valjda ste svjesni da neke razlike postoje?

Od civiliziranosti, kulture, higijene, obrazovanosti, odgoja itd... Ne kaže nitko da je netko dobra ili loša osoba ovisno o svojem mjestu rođenja.

Jeste bili ikad u africi? Ne trebate ni ići u afriku, odite u neko naše selo u pripi*dini pa radite usporedbe. Procesi prilagodbe takvih ljudi na život u urbanijim sredinama dugo traju. Danas kraće nego prije par desetljeća, ne drže se više svinje i kokoši u kupaonicama ali svejedno nije to tak jednostavno i idilično kako vi zamišljate.

A mislim da su njofri problematični ovi koji se ne žele prilagoditi nego nameću svoju neciviliziranost, nekulturu, nehigijenu, neobrazovanost itd... Koju možete ustanoviti ako prošećete recimo afrikom ili nekom domaćom pripi*dinom. A ne ga vrijeđati nazivajući čovjeka nacistom.

Potpis!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Littlemanbeingerased kaže...

Postano u 1.14?

Drago, spavaš li ti ikada?  Ili se furaš na da Vincia i Kramera? (http://en.wikipedia.org/wiki/Polyphasic_sleep)

 

 

 Drago spava manje nego Nick Sanders kada je išao relaciju Prudhoe Bay (Aljaska) - Ushuaia (Argentina) za manje od 22 dana (i nazad za 46 dana, 46.880 km, motorom). Nick je spavao na rezervoaru, Drago spava na laptopu.

------

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2015 10:01 (DrNasty).
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Littlemanbeingerased kaže...

 

Sjajan post koji, oni kojima je upućen, nikada neće razumjeti kao niti problematiku iza toga.

 ovo je također zamka u koju upadaju mnogi, trpanje u ladice (komunisti ili nacisti, ovisno smartaš li sebe tzv. ljevičarem ili desničarem) i elitistički pristup prema onima koji se ne slažu s tvojim mišljenjem - glup si i ne razumiješ

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
overhaul kaže...

spazio gore ovaj dolar "ubogavirujemo", pa me podsjetilo na 
događanje društva u kanadi. Ima i svoje ime. SPocking:)
http://dangerousminds.net/comments/bank_of_canada_urges_star_trek_fans_to_stop_spocking_their_fiversDa nam je njihovih problema, a?

 

 

Neki od ovih crteža su mrak - ja bih da sam kanadska narodna banka stavio baš Spocka na lovu, umjesto ovog nekog dede. Dede na novčanicama su obično problematični likovi iz povijesti kojima su kasnije zasluge napimpane, a mane pometene pod tepih. 

 

Izmišljeni likovi poput Spocka, Bilba Baginsa, Texa Willera i Bleka Stene su kul i oni bi trebali biti na svačijim novčanicama.

 

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Izmišljeni likovi poput Spocka, Bilba Baginsa, Texa Willera i Bleka Stene su kul i oni bi trebali biti na svačijim novčanicama.

 

 

Naravno, na najveću novčanicu ide Bruce Wayne.

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Hrvatska je napravila genijalan potez time što nije uzela kredit od MMF-a. Sada se MMF direktno miješa u unutarnje poslove Bosne i Hercegovine tako što je napravio izmjene Zakona o radu. Ubuduće će biti nepoznat pojam "uposlen na neodređeno vrijeme". Svi će biti uposleni na određeno vrijeme sa periodičnim potpisivanjem ugovora. Biće zanimljivo, posebno u javnom sektoru.

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Kad ne možeš živjeti bez MMF-a, onda moraš MMF-u dati guzice i biti zahvalan :)

11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DrNasty kaže...

Kad ne možeš živjeti bez MMF-a, onda moraš MMF-u dati guzice i biti zahvalan :)

 ne uspiju li naši smanjiti deficit, sasvim je svejedno tko će nam se nauživat guze i hoće li nam zakon o radu krojiti ek ili mmf

12 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Iskreno, mislim da je to neka kenjaža. Brodosplit je otpustio masu ljudi, ne mogu vjerovati da su našli posao u Splitu i da ne žele doći natrag raditi. Nije objašnjeno kakav je posao, ali naknade na burzi su mizerne i ne vjerujem da za petodnevni radni tjedan i osmosatno radno vrijeme ima ljudi koji ne bi radili. 

 

 

Vidim dolje i komentare na vijest: 

 

"

dundu: plače je 6000 kn ako radiš 2 smijene.i još malo prekovremenog.naravno i subotu i nedjelju.sve ostalo su velike laži

27.02.2015., 21:16

blade12: ja sam davnih dana zvao brodosplit i slao zamolbu i nista... kog vi tu prcate u zdrav mozak?

27.02.2015., 21:19

Luna777: A gdje su oni otpušteni radnici iz Brodosplita? Zar su svi već našli posao. Mislim da poslodavci više kukaju da radnika nema, kako bi doveli ljude iz BiH, sa znatno manjim plaćama. Naknade na burzi su veoma male, pa ne vjerujem da ljudi ne bi radili za 6.000 kuna."

 

Mislim da nam vijest nije baš posve istinita (al' možda se varam, iako koliko znam od moje ekipe u Splitu, 6 keka je dobra plaća).

 

 

This space for rent!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...
Littlemanbeingerased kaže...

 

Sjajan post koji, oni kojima je upućen, nikada neće razumjeti kao niti problematiku iza toga.

 ovo je također zamka u koju upadaju mnogi, trpanje u ladice (komunisti ili nacisti, ovisno smartaš li sebe tzv. ljevičarem ili desničarem) i elitistički pristup prema onima koji se ne slažu s tvojim mišljenjem - glup si i ne razumiješ

Smatram se (ekstemnim?) ljevičarem. Ne onako kako se takva pozicija voli prikazivati ili kako su poneki moroni i radili (ekspolozije, ubojstva, otmice.. etc).  I daleko od toga da sam elitist. Prizeman sam i kada vidim činjenice potkrijepljenje dokazima prihvatim ih. 

 

Treba znati razliku između mišljenja i činjenice.

Ono što je Drago naveo u postu su činjenice potkrijepljene s više izvora. 

Tako da jedino što tu se može nazvati "elitistički" je činjenica da emotivno reagiram kada vidim da neki ljudi ne žele/ne znaju čitati ono što im je stavljeno pred nos.

 

“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
11 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

mene zanima da li mi netko pametan može reći kako se planira nositi s ekonomijom u skoroj budućnosti? prije svega tu mislim na predviđanja elon muska, bill gatesa i nekih drugih o tome kako nam robotika i tehnologija već jako brzo ugrožava zaposlenja. samo jedan od primjera su autonomna vozila koja su već tu, ali i brojne druge stvari od botova to androida koji mogu obavljati toliko toga.  

 

meni su recimo to veće prijetnje od lijevih i desnih.

sprdnja s likovima, zna se kojima
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2015 12:19 (pirireis).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

 

Mislim da nam vijest nije baš posve istinita (al' možda se varam, iako koliko znam od moje ekipe u Splitu, 6 keka je dobra plaća).

 Da, 6k kn u Splitu je dobra placa (govorim opcenito, ne mislim samo za sektore koji inace imaju vece place). Pogotovo za SSS i NKV radnike koji su vecinom bili zaposleni u škverui. Inace, u Brodotrogiru je placa bila cca 5000 kn sa prekovremenima, rad subotom i slicno za jednog cjevara. Nešto veće plaće su imali varioci, ali ne toliko velike. Debeljak je mutez. Kenja kvake.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2015 12:24 (tnakir).
14 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
pirireis kaže...

mene zanima da li mi netko pametan može reći kako se planira nositi s ekonomijom u skoroj budućnosti? prije svega tu mislim na predviđanja elon muska, bill gatesa i nekih drugih o tome kako nam robotika i tehnologija već jako brzo ugrožava zaposlenja. samo jedan od primjera su autonomna vozila koja su već tu, ali i brojne druge stvari od botova to androida koji mogu obavljati toliko toga.  

 

meni su recimo to veće prijetnje od lijevih i desnih.

 To je tragican paradoks da ce tehnologija koja bi ljudima mogla i trebala omoguciti kvalitetniji i lagodniji zivot mozda biti uzrok nastanka jos vece bijede i nejednakosti.

Zivi bili pa vidjeli...

 

9 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ansha kaže...
pirireis kaže...

mene zanima da li mi netko pametan može reći kako se planira nositi s ekonomijom u skoroj budućnosti? prije svega tu mislim na predviđanja elon muska, bill gatesa i nekih drugih o tome kako nam robotika i tehnologija već jako brzo ugrožava zaposlenja. samo jedan od primjera su autonomna vozila koja su već tu, ali i brojne druge stvari od botova to androida koji mogu obavljati toliko toga.  

 

meni su recimo to veće prijetnje od lijevih i desnih.

 To je tragican paradoks da ce tehnologija koja bi ljudima mogla i trebala omoguciti kvalitetniji i lagodniji zivot mozda biti uzrok nastanka jos vece bijede i nejednakosti.

Zivi bili pa vidjeli...

 

 Definitivno kvalitetniji i lagodniji zivot.  Znate li koji je razlog zbog cega ljudi govore da ce to bit veliki problem itd.?  

 

Sistem, tj. kapitalizam koji nema svoju buducnost. Ljudi ce gubiti radna mjesta upravo radi tehnologije, sto bi trebalo biti zapravo pozitivno, ali kapitalizam to ne cini pozitivno.  Shvatit ce onaj tko me razumije haha :D

11 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ansha kaže...
pirireis kaže...

mene zanima da li mi netko pametan može reći kako se planira nositi s ekonomijom u skoroj budućnosti? prije svega tu mislim na predviđanja elon muska, bill gatesa i nekih drugih o tome kako nam robotika i tehnologija već jako brzo ugrožava zaposlenja. samo jedan od primjera su autonomna vozila koja su već tu, ali i brojne druge stvari od botova to androida koji mogu obavljati toliko toga.  

 

meni su recimo to veće prijetnje od lijevih i desnih.

 To je tragican paradoks da ce tehnologija koja bi ljudima mogla i trebala omoguciti kvalitetniji i lagodniji zivot mozda biti uzrok nastanka jos vece bijede i nejednakosti.

Zivi bili pa vidjeli...

 

 najgore od svega je da to nije više neka SF daleka budućnost već sadašnjost i jako bliska budućnost (oni govore o 5-10 godina a neke stvari su već krenule), a čini mi se da se jako malo ljudi interesira s tim ozbiljnim problemom, a više s političkim opcijama koje će tad biti posve nevažne.

 

naravno da bi moglo biti pozitivno kada bi imali drugačiji sistem od kapitalizma, no osim što ne postoje jasne ideje za drugačiji, taj prijelaz nikako ne može proći bezbolno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2015 12:39 (pirireis).
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
pirireis kaže...

mene zanima da li mi netko pametan može reći kako se planira nositi s ekonomijom u skoroj budućnosti? prije svega tu mislim na predviđanja elon muska, bill gatesa i nekih drugih o tome kako nam robotika i tehnologija već jako brzo ugrožava zaposlenja. samo jedan od primjera su autonomna vozila koja su već tu, ali i brojne druge stvari od botova to androida koji mogu obavljati toliko toga.  

 

meni su recimo to veće prijetnje od lijevih i desnih.

 

ansha kaže...

 To je tragican paradoks da ce tehnologija koja bi ljudima mogla i trebala omoguciti kvalitetniji i lagodniji zivot mozda biti uzrok nastanka jos vece bijede i nejednakosti.

Zivi bili pa vidjeli...

 

 

 

Ako mogu, skromno, ukazati na novi Bug, rubrika Znanost i tehnologija, članak "S robotima u rekordnu nezaposlenost?", autora... (ček da vidim.... frit, frit, frit...) Drage Galića. Jako izvrsno napisano!

 

 

 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Bwahahahaha... moja usta hvalite me :D

Al ajde, nije da ti se štekam, ali kad vidim da si ti autor, znam da će članak biti dobar :)

Rvat katolik!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Bwahahahaha... moja usta hvalite me :D

Al ajde, nije da ti se štekam, ali kad vidim da si ti autor, znam da će članak biti dobar :)

 

Ja uvik svima govorin da si Bog i da znaš pripoznati šta vridi!

 

 

 

This space for rent!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

 

 

Ako mogu, skromno, ukazati na novi Bug, rubrika Znanost i tehnologija, članak "S robotima u rekordnu nezaposlenost?", autora... (ček da vidim.... frit, frit, frit...) Drage Galića. Jako izvrsno napisano!

 

 

 

 morat ću priznati da mi je BUG postao luksuz iako sam ga prije redovno kupovao (tako sam i došao na forum). to je izašlo već ili ide u sljedeći broj?

 

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Na žalost, razumijem te, mnogima je 35 kuna puno za jedne novine. Već je izašlo, broj od ožujka. 

 

Da imamo mogućnosti, prodavali bismo pojedinačne članke ili segmente lista elektronički preko weba, radilo bi se o bagateli, odnosno mikrotransakcijama, ali kod nas to jednostavno nije moguće, odnosno od transakcije koja bi nama donijela par desetaka lipa ili kunu, overhead je višestruko veći, a način autentikacije za domaće kreditne i debitne kartice i preko domaćih gatewaya je totalna koma. 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2015 12:47 (Drago).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Na žalost, razumijem te, mnogima je 35 kuna puno za jedne novine. Već je izašlo, broj od ožujka. 

 

Na žalost, da imamo mogućnosti, prodavali bismo pojedinačne članke ili segmente lista elektronički preko weba, radilo bi se o bagateli, odnosno mikrotransakcijama, ali kod nas to jednostavno nije moguće, odnosno od transakcije koja bi nama donijela par desetaka lipa ili kuna, overhead je višestruko veći, a način autentikacije za domaće kreditne i debitne kartice i prekod domaćih gatewaya je totalna koma. 

 

to bi bilo dobro rješenje, ali eto kako kažeš nažalost za sad nemoguće. jer onda bi se moglo platiti samo ono što te zanima posebno a ne bi koštalo toliko kao sad kad kupuješ sve.

 

u svakom slučaju ta tema o kojoj si pisao mi je iznimno interesantna, ali pretpostavljam da nećeš otkriti da li si ponudio neke ideje i rješenja za taj problem jer je broj još u ponudi?

 

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Osobno nisam ponudio ništa, već sam dao pregled mišljenja stručnjaka, te na kraju zaključak da je sigurno potrebno temeljito mijenjanje društvenih i ekonomskih odnosa koji se s paradoksom enormnog povećanja produktivnosti i istovremene pauperizacije u ovom obliku ne mogu nositi. 

 

Stvari su manje-više očite - kako ideš prema "replikatorskoj tehnologiji", odnosno dostupnosti dobara bez potrebe za ljudskim radom, tako sve više ideš i preme nemonetarnoj ekonomiji kao u Zvjezdanim stazama, odnosno (gasp! vežite se, neke će ovo šokirati) - komunizmu, odnosno marksističkom viđenju ekonomije.

 

 

 

(PS - stalno ti je vlastita poruka u istom sivcu kao i citat)

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2015 12:56 (Drago).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
pirireis kaže...

mene zanima da li mi netko pametan može reći kako se planira nositi s ekonomijom u skoroj budućnosti? prije svega tu mislim na predviđanja elon muska, bill gatesa i nekih drugih o tome kako nam robotika i tehnologija već jako brzo ugrožava zaposlenja. samo jedan od primjera su autonomna vozila koja su već tu, ali i brojne druge stvari od botova to androida koji mogu obavljati toliko toga.  

 

meni su recimo to veće prijetnje od lijevih i desnih.

Ne vidim kako to točno ljudima u budućnosti neće biti potreban nekakav rad ili usluga u zamjenu za novac, tržište će se prilagoditi. To što ne znamo što ne znači da nećemo raditi. Kreativna destrukcija. :)

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
pirireis kaže...

mene zanima da li mi netko pametan može reći kako se planira nositi s ekonomijom u skoroj budućnosti? prije svega tu mislim na predviđanja elon muska, bill gatesa i nekih drugih o tome kako nam robotika i tehnologija već jako brzo ugrožava zaposlenja. samo jedan od primjera su autonomna vozila koja su već tu, ali i brojne druge stvari od botova to androida koji mogu obavljati toliko toga.  

 

meni su recimo to veće prijetnje od lijevih i desnih.

Tvrdoglavost (ona koja služi samo kako bi zabijanjem čavla ispravio jedinicu iz matematike*) i "narodna pamet".

 

Što će mi zemljopis u školi.

Što će mi glazbeni. Zašto učim matematiku 3 blok-sata tjedno.

Zašto KUV a nikad VUK.

 

Pa zato da kad dobiješ cipelu iz jednog poduzeća jer je RoboCop preuzeo posao, da se bez prekvalifikacije preseliš u drugu firmu ili otvoriš svoj biznis. Tehnologija ne uništava posao već stvara novi - ali bitno lakši posao.

Novinarstvo i štampa je dobar primjer pa danas imaš više "radnika" koji na jednak način na koji gledatelj uživa njegov medi - čitanje/gledanje iz fotelje - stvaraju novi sadržaj, nego što imaš one koji ručno tovare olovne boje i 700 kila papira na rotor tiskare.

 

Ljudi ne slijede vlastito znanje. Što je tragično jer čak i da ne žele/nisu svjesni - pasivno sudjeluju u kreiranju tog znanja. Ne primjećuju da im lagodniji život i dostupnost nekdašnjih luksuza ne znači da je lakše (i kako većina misli da je bolje) specijalizirati se u jednom području, već to da se davno otvorila mogućnost multi-specijaliziranosti.

 

To je tragedija uzrokovana ponajviše time što se dodatnog (privatnog) obrazovanja najprije uhvate kompanije kojima treba trenirani, a ne vješti/znalački radnik pa samim time i atmosfera u društvu krene u tom smjeru. Osoba koja nikada nije pokazivala inicijative širenja svog znanja (jer vjerojatno nikada nije ni dobila odgovarajuću motivaciju) neće odmah shvatiti da je izbor odlična mogućnost testiranja vlastitih želja,ambicija i vještina, već će skočiti na marketing sigurnosti zaposlenja.

 

Problem je što se pojam sigurnost zaposlenja drastično promjenila u zadnjih 25 godina pa ne znači više sigurno zaposlenje u branši (kompaniji) do mirovine, već sigurnost u zaposlenje - jer imaš dovoljno vještina da se prilagodiš ne samo fluktuaciji tržišta rada, nego i onoj bitnijoj - fluktuaciji vlastitih želja, planova, ambicija i sreće.

 

Kad spominješ robote naše znanje slikovito je išlo od - shvaćanje pojma robota - shvaćanje kako popraviti robota -> Danas već treba znati kako stvoriti eksponencijalno učinkovitijeg robota. Popravljanje robota je unosan i čini se siguran posao. No propuštaš cijelo polje kreiranja vlastitog rješenja.

 

Zašto? Jer zbog nepoznavanja zemljopisa ne znaš ni otkud doalzi sirovina, jer zbog nepoznavanja glazbenog/umjetnosti nisi sposoban proširiti posao na kućno/neindustrijsko tržište, jer zbog markiranja matematike izgubiš sve investicije, jer si stavio VUK i spalio laboratorij.

 

* Došao Mujo ispraviti jedinicu iz matematike. I kako nije znao ništa pita ga profesor - Pa dobro Mujo, što ćemo s tobom, kako ćeš ti to ispravit, jel znaš ti išta napravit?

Veli Mujo - Eto mogu glavom zabit ovaj čavao u zid.

Kaže profesor - E da mi je to i vidit i ispravit ćemo tu jedinicu.

 

I tako Mujo bam bam bam i zabije čavao u zid.

 

I taman kad je Profesor krenuo upisivati dvojku, malo pomalo izlazi čavao iz zida.

Prof. - Pa Mujo, šta je ovo? Kako ćemo sad?

 

Mujo - Ma ne brinite profesore, to moj brat Haso ispravlja fiziku.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Osobno nisam ponudio ništa, već sam dao pregled mišljenja stručnjaka, te na kraju zaključak da je sigurno potrebno temeljito mijenjanje društvenih i ekonomskih odnosa koji se s paradoksom enormnog povećanja produktivnosti i istovremene pauperizacije u ovom obliku ne mogu nositi. 

 

Stvari su manje-više očite - kako ideš prema "replikatorskoj tehnologiji", odnosno dostupnosti dobara bez potrebe za ljudskim radom, tako sve više ideš i preme nemonetarnoj ekonomiji kao u Zvjezdanim stazama, odnosno (gasp! vežite se, neke će ovo šokirati) - komunizmu, odnosno marksističkom viđenju ekonomije.

 

 

 

(PS - stalno ti je vlastita poruka u istom sivcu kao i citat)

 

 

 sada si desničari čupaju nokte na živo valjda :) 

 

ali da bi se to ostvarilo trebat će proći tranzicijsku krizu koja je sve samo ne lagana. također još nisam nigdje vidio potpuno jasan i detaljan plan kako bi se svi problemi tog utopističkog društva rješili.

 

(pazim na citate valjda je sad ok)

11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Littlemanbeingerased kaže...
picajzla0707 kaže...
Littlemanbeingerased kaže...

 

Sjajan post koji, oni kojima je upućen, nikada neće razumjeti kao niti problematiku iza toga.

 ovo je također zamka u koju upadaju mnogi, trpanje u ladice (komunisti ili nacisti, ovisno smartaš li sebe tzv. ljevičarem ili desničarem) i elitistički pristup prema onima koji se ne slažu s tvojim mišljenjem - glup si i ne razumiješ

Smatram se (ekstemnim?) ljevičarem. Ne onako kako se takva pozicija voli prikazivati ili kako su poneki moroni i radili (ekspolozije, ubojstva, otmice.. etc).  I daleko od toga da sam elitist. 1. Prizeman sam i kada vidim činjenice potkrijepljenje dokazima prihvatim ih

 

Treba znati razliku između mišljenja i činjenice.

Ono što je Drago naveo u postu su činjenice potkrijepljene s više izvora. 

2. Tako da jedino što tu se može nazvati "elitistički" je činjenica da emotivno reagiram kada vidim da neki ljudi ne žele/ne znaju čitati ono što im je stavljeno pred nos.

 

 prihvatiš ti (i brojni drugi naravno) i "činjenice" nepotkrijepljene dokazima ako ti odgovaraju, pa razlike između mišljenja i činjenice postaju vrlo mutne (recimo ono etiketiranje nekoga nacistom, jer to jest bilo bez dokaza i ponovljeno više puta pa eto postaje činjenica, a tiče se onog "trpanja u ladice", no to nisi niti primijetio jer ti odgovara cijeli post, a da kojim slučajem netko nekog nazove komunjarom, pederom ili sličnom rječcom koja aktivira ljevičarske alarme, onda bi itekako reagirao - ti ili neki drugi "ekstremni" ljevičar)

 

ovo drugo bi bilo u redu da si to uputio nekom posebice kao odgovor, odnosno da si "emotivno reagirao kad si vidio da neki ljudi ne žele/ne znaju čitati ono što im je stavljeno pred nos", ali nominalna izjava da "oni" neće nikada razumijeti je upravo ono što sam ti rekao - "oni" se uglavnom ne slažu s tobom i stoga ne razumiju jer su glupi - klasični elitizam

 

malo i sam pročitaj što pišeš, samokritičnost je ponekad vrlina

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice