Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.162
|
čitano: 6.242.805
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

 

Osim toga, naša obala je debelo devestirana divljom gradnjom i betonizacijom pa premda si tepamo da smo "Raj na zemlji" i slične slogane, nismo.

 Imate Autobus iz Rijeke za Dubrovnik u 9:30 svako jutro. Ako ga uhvatite tijekom ljetne sezone, taman dođete negdje oko Neuma kad padne mrak.

 

Tijekom puta vidite doslovno cijelu obalu. Izuzev nekoliko lijepih prizora, nevjerojatno je koliko od Zadra do Omiša ima nedovršenih kuća, betonskih zidova, željezarije i napola dovršenih fasada (najćešće kombinacija pink, bordo i žute).

 

Posebno se ističe Kaštela. Ploče su isto otužne...

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Onjegin kaže...

 Slavni proizvodi Luxemburga spasite me u ovoj raspravi.

TO što je tvoje neznanje, takvo kako je, ne znači da oni ne rade ništa. Smiješno je nas i Luxemburg dovoditi u istu rečenicu u bilo kojem pogledu. Ali kad si već to napravio u industriji nas šiju u svakom pogledu. Ovo nije bilo teško pronaći.

Stručnjak za odmaganje...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Nije turizam kriv što lako uspijeva čak i u loše uređenim državama. Dovoljna su minimalna ulaganja u "turističku tehnologiju" i radnu snagu (te da se baš ne ratuje u predsezoni) i evo furešta koji plaćaju na vrijeme u stabilnoj valuti.

 

"Turistički rajevi" od Meksika do Tajlanda su slike političkih sustava kojima razvoj ekonomije nije primarna briga.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2015 22:43 (Bobobo-bo Bo-bobo).
12 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, Olimp ga ima
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

 Ako je nešto privatno potpuno je nebitno tko je vlasnik. Ja nikakvu korist nemam, odnosno imam jednaku korist od toga bio vlasnik Ivan Horvat ili Max Mustermann. A što se tiće neplatiša i zatvaranja vode to se trebalo napraviti odavno, nebitno tko je vlasnik.

 

Tako da mi ovjde možemo pričati samo o tome da li vodocrpilišta trebaju biti privatna ili javna, a ako odlučimo da će biti privatna onda je nebitno da li je vlasnik hrvat, njemac, mađar ili srbin.

12 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlackDog22 kaže...

 Ako je nešto privatno potpuno je nebitno tko je vlasnik. Ja nikakvu korist nemam, odnosno imam jednaku korist od toga bio vlasnik Ivan Horvat ili Max Mustermann. A što se tiće neplatiša i zatvaranja vode to se trebalo napraviti odavno, nebitno tko je vlasnik.

 

Tako da mi ovjde možemo pričati samo o tome da li vodocrpilišta trebaju biti privatna ili javna, a ako odlučimo da će biti privatna onda je nebitno da li je vlasnik hrvat, njemac, mađar ili srbin.

 sjajno! onda prodajmo svu vodu strancima! kao što smo prodali i ostalu obiteljsku srebrninu: banke, telekom... bankari su nabili lihvarske kamate, a telekom je odmah povisio cijene.

Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, Olimp ga ima
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2015 10:02 (glagoljica).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
glagoljica kaže...
BlackDog22 kaže...

 Ako je nešto privatno potpuno je nebitno tko je vlasnik. Ja nikakvu korist nemam, odnosno imam jednaku korist od toga bio vlasnik Ivan Horvat ili Max Mustermann. A što se tiće neplatiša i zatvaranja vode to se trebalo napraviti odavno, nebitno tko je vlasnik.

 

Tako da mi ovjde možemo pričati samo o tome da li vodocrpilišta trebaju biti privatna ili javna, a ako odlučimo da će biti privatna onda je nebitno da li je vlasnik hrvat, njemac, mađar ili srbin.

 sjajno! onda prodajmo svu vodu strancima!

Ako ćemo ju prodavat privatnicima potpuno mi je svejedno da li je vlasnik stranac ili naš, neće voda promijenit okus zbog toga.

12 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlackDog22 kaže...
glagoljica kaže...
BlackDog22 kaže...

 Ako je nešto privatno potpuno je nebitno tko je vlasnik. Ja nikakvu korist nemam, odnosno imam jednaku korist od toga bio vlasnik Ivan Horvat ili Max Mustermann. A što se tiće neplatiša i zatvaranja vode to se trebalo napraviti odavno, nebitno tko je vlasnik.

 

Tako da mi ovjde možemo pričati samo o tome da li vodocrpilišta trebaju biti privatna ili javna, a ako odlučimo da će biti privatna onda je nebitno da li je vlasnik hrvat, njemac, mađar ili srbin.

 sjajno! onda prodajmo svu vodu strancima!

Ako ćemo ju prodavat privatnicima potpuno mi je svejedno da li je vlasnik stranac ili naš, neće voda promijenit okus zbog toga.

a cijenu? kad je njemački t-com kupio naše telekomunikacije, što mu je bio prvi potez?

Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, Olimp ga ima
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
glagoljica kaže...

a cijenu? kad je njemački t-com kupio naše telekomunikacije, što mu je bio prvi potez?

 kakve to veze ima da li je vlasnik stranac ili nije? To ima veze da li je nešto privatno (kad privatnik gleda samo zaradu) ili nije (kad se uzimaju u obzir i neki drugi arguimenti osim samo profita). Šta su naši privatnici nešto pošteniji od stranih? Zato nam i je kako nam je jer svi pucamo od poštenja, ne znaš koji se više isprsio da smanji cijene. Uostalom koliko ja znam i sjećam se, cijene mobilnih usluga su danas jeftinije nego što su bile kad sam ja uzeo svoj prvi mob.

16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
glagoljica kaže...
BlackDog22 kaže...

Ako ćemo ju prodavat privatnicima potpuno mi je svejedno da li je vlasnik stranac ili naš, neće voda promijenit okus zbog toga.

a cijenu? kad je njemački t-com kupio naše telekomunikacije, što mu je bio prvi potez?

Koji?

Promjena cijena nije.

12 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlackDog22 kaže...
glagoljica kaže...

a cijenu? kad je njemački t-com kupio naše telekomunikacije, što mu je bio prvi potez?

 kakve to veze ima da li je vlasnik stranac ili nije? To ima veze da li je nešto privatno (kad privatnik gleda samo zaradu) ili nije (kad se uzimaju u obzir i neki drugi arguimenti osim samo profita). Šta su naši privatnici nešto pošteniji od stranih? Zato nam i je kako nam je jer svi pucamo od poštenja, ne znaš koji se više isprsio da smanji cijene. Uostalom koliko ja znam i sjećam se, cijene mobilnih usluga su danas jeftinije nego što su bile kad sam ja uzeo svoj prvi mob.

 ono čega se ja sjećam je da je t-com odmah povisio cijene fixne telefonije i time izazvao buru negodovanja. ukinuo je zone i sve pretvorio u jednu nacionalnu zonu koja mu je donjela veći profit jer više nismo mogli telefonirati lokalno po nižoj cijeni od tada su nam se svi pozivi naplaćivali kao da zovemo dubrovnik ili osijek iz pule ili zagreba. inače zna se da oko 90% korisnika pozive uglavnom obavlja lokalno u svom gradu pa je to svima bio dodatni udar na standard. slično bi moglo bit i sa vodom, mislim da će prvo povisit cijenu. svo nacionalno blago koje smo privatizirali nije dobro završilo po krajnjeg korisnika (banke, a sjetite se kako nas je t-com derao do dolaska konkurencije pogotovo u mobilnoj telefoniji).

Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, Olimp ga ima
9 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Neka rasprodaju sve,briga me.

Neka pati kome je krivo,ćaća je Sanader Ivo!!!ĆŽV1953!
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
glagoljica kaže...
BlackDog22 kaže...

 kakve to veze ima da li je vlasnik stranac ili nije? To ima veze da li je nešto privatno (kad privatnik gleda samo zaradu) ili nije (kad se uzimaju u obzir i neki drugi arguimenti osim samo profita). Šta su naši privatnici nešto pošteniji od stranih? Zato nam i je kako nam je jer svi pucamo od poštenja, ne znaš koji se više isprsio da smanji cijene. Uostalom koliko ja znam i sjećam se, cijene mobilnih usluga su danas jeftinije nego što su bile kad sam ja uzeo svoj prvi mob.

 ono čega se ja sjećam je da je t-com odmah povisio cijene fixne telefonije i time izazvao buru negodovanja. ukinuo je zone i sve pretvorio u jednu nacionalnu zonu koja mu je donjela veći profit jer više nismo mogli telefonirati lokalno po nižoj cijeni od tada su nam se svi pozivi naplaćivali kao da zovemo dubrovnik ili osijek iz pule ili zagreba. inače zna se da oko 90% korisnika pozive uglavnom obavlja lokalno u svom gradu pa je to svima bio dodatni udar na standard. slično bi moglo bit i sa vodom, mislim da će prvo povisit cijenu. svo nacionalno blago koje smo privatizirali nije dobro završilo po krajnjeg korisnika (banke, a sjetite se kako nas je t-com derao do dolaska konkurencije pogotovo u mobilnoj telefoniji).

Krivo, to je napravljeno prije. DT je postao većinski vlasnik krajem 2001., a to je uvedeno krajem 90-ih.

S druge strane, VIP je primjerice došao 1999. Banke su bile u minusima dok nisu došli strani vlasnici. Još kad se uvede državno definiranje cijena i slično (što HT-u onemogućuje snižavanje cijena jer bi mogao uništiti konkurenciju) stvari od crno - bijeli dobijaju milijun nijansi sive.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
glagoljica kaže...
BlackDog22 kaže...
glagoljica kaže...

a cijenu? kad je njemački t-com kupio naše telekomunikacije, što mu je bio prvi potez?

 kakve to veze ima da li je vlasnik stranac ili nije? To ima veze da li je nešto privatno (kad privatnik gleda samo zaradu) ili nije (kad se uzimaju u obzir i neki drugi arguimenti osim samo profita). Šta su naši privatnici nešto pošteniji od stranih? Zato nam i je kako nam je jer svi pucamo od poštenja, ne znaš koji se više isprsio da smanji cijene. Uostalom koliko ja znam i sjećam se, cijene mobilnih usluga su danas jeftinije nego što su bile kad sam ja uzeo svoj prvi mob.

 ono čega se ja sjećam je da je t-com odmah povisio cijene fixne telefonije i time izazvao buru negodovanja. ukinuo je zone i sve pretvorio u jednu nacionalnu zonu koja mu je donjela veći profit jer više nismo mogli telefonirati lokalno po nižoj cijeni od tada su nam se svi pozivi naplaćivali kao da zovemo dubrovnik ili osijek iz pule ili zagreba. inače zna se da oko 90% korisnika pozive uglavnom obavlja lokalno u svom gradu pa je to svima bio dodatni udar na standard. slično bi moglo bit i sa vodom, mislim da će prvo povisit cijenu. svo nacionalno blago koje smo privatizirali nije dobro završilo po krajnjeg korisnika (banke, a sjetite se kako nas je t-com derao do dolaska konkurencije pogotovo u mobilnoj telefoniji).

To što ti sad pričaš nema veze s člankom i onim što si pričao do sad. Sad je odjednom tema privatizacija općenito, a koliko sam ja pročitao članak to vodocrpilište već je bilo privatno, a problem je nastao kad je firmu koja je vlasnik firme koja je vlasnik vodocrpilišta kupio stranac. 

 

To da li je privatizacija, općenito, dobra ili loša i što bi, a što ne trebalo privatizirati možemo raspravljati, ali ne u kontekstu ovog članka, kad to nije tema članka i teza problema koji se spominje. Poanta članka je da će neki što ne plaćaju vodu sad ju morat počet plaćat jer je umjesto Ivana vlasnik postao John. I to je sad odjednom negativno, samo i jedino zato što će to odjednom raditi ljudi čudna imena, a ne naše rvatine (koji su iz raznoraznih razloga do sad puštali da neki budu jednakiji od drugih pa nisu morali plaćati. S tim da kako se očito radi o hrvatima, razlozi su zasigurno bili plemeniti s ciljem boljitka hrvatskog naroda općenito).

 

I opet primjeri koje daješ nemaju veze s oblikom krvnih zrnaca, jer ima jako puno primjera vlasnika raznoraznih banaka i štedionica čija su krvna zrnca bila u obliku našeg grba, pa su na kraju štediše ostale posrane. Ni to što t-com nije imao konkurencije nema veze s nacionalnošću vlasnika nego s politikom koju su vodili svi odreda hrvati.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlackDog22 kaže...

To što ti sad pričaš nema veze s člankom i onim što si pričao do sad. Sad je odjednom tema privatizacija općenito, a koliko sam ja pročitao članak to vodocrpilište već je bilo privatno, a problem je nastao kad je firmu koja je vlasnik firme koja je vlasnik vodocrpilišta kupio stranac.

Nešto tu ne štima; prema Zakonu o vodama, vode su opće dobro, koje zbog svojih prirodnih svojstava ne može biti ni u čijem vlasništvu. Pravo na zahvaćanje vode radi iskorištavanja za različite namjene stječe se na temelju koncesije. Valjda je ta firma vlasnik koncesije, pretpostavljam..

 

No dobro, 'ajmo na ozbiljnije teme; hrvati protiv reptila, kaže on..

 

15 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
bed kaže...
BlackDog22 kaže...

To što ti sad pričaš nema veze s člankom i onim što si pričao do sad. Sad je odjednom tema privatizacija općenito, a koliko sam ja pročitao članak to vodocrpilište već je bilo privatno, a problem je nastao kad je firmu koja je vlasnik firme koja je vlasnik vodocrpilišta kupio stranac.

Nešto tu ne štima; prema Zakonu o vodama, vode su opće dobro, koje zbog svojih prirodnih svojstava ne može biti ni u čijem vlasništvu. Pravo na zahvaćanje vode radi iskorištavanja za različite namjene stječe se na temelju koncesije. Valjda je ta firma vlasnik koncesije, pretpostavljam..

 

No dobro, 'ajmo na ozbiljnije teme; hrvati protiv reptila, kaže on..

 

 -da s vodama je taj 'pravno-filozofski' problem.. nigdje nikad ne smiju biti u nečijem vlasništvu.. kao prirodni resurs koji svima mora biti dostupan.

Ali, naplata 'usluga', 'zaštita' itd.. je dozvoljena. Za kranjeg korisnika ista stvar (plaća se i netko ima ventil kojeg može zavrnuti.. mada ne smije).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Kaj kažete na ovo okupljanje nezavisnih za parlamentarne izbore? Marijana PuljakIvan Kovačić, Božo Petrov...

 

Ja bi im još dodao u sastav:

Mislav Kolakušić (sudstvo)

Ivan Lovrinović (gospodarstvo)

Vlatko Grgurić (poljoprivreda)

 

Koga vi još vidite od sposobnih?

Svi smo mi djeca i igračke su nam od presudne važnosti za očuvanje duhovnog zdravlja.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2015 14:41 (veliki bebač).
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ovaj azbuka vam je primjer visokoobrazovanog hrvata koji se razumije u skoro sve, voli da je sve "naše" jer je onda đaba, elokvencija mu je vidljiva na izjavama "svoje nedamo tuđe nečemo" (isl), a općenito kvalitetu svakog diskursa diže svojim pronicljivim uviđajem u srž svakog problema, koji je često sadržajno povezan sa određenim nano dijelovima nečijeg organizma koje zovemo dnk, u žargonu - kriva krvna zrnca.

 

Često voli prikazati kako smo nacija bez greške, stranci su nam krivci za unutarnji nemir (zna se od pamtivjeka da nam je bio kriv Beč pa Pešta pa Beograd, sad je Hag i Brisel), teoretski bi znao dokazat da smo 12 pleme naroda izabranog od samog boga koje je iz Babilona umjesto kući, ošlo preko Indije i Haruhvatistana do današnjeg, u sedmom stoljeću od samog, glavom i bradom kralja Tomislava izabranog komada komada zemlje koji volimo nazivat domovinom.

 

Možda i nije tako al kad već pišemo bajke i basne da i ja pridodam svoju pričicu.Brate mili, ništa nije đaba, sve netko plati. Da bi imo nešto đaba morali bi plaćati porez, budući da je to kod nas 14.893 rupa na svirali ne preostaje ništa nego dat nekom PAMETNIJEM. No da bi i mi postali pametniji potrebno se educirati, a za to naši "patnjakovići" ne pokazuju neku volju.

 

Čovjek, da bi bio "siguran" u sebe, mora biti glup. Pametan čovjek nikad nije siguran u svoje znanje jer postoji cjelo brdo iza svake izučene nauke, a takve ljude ne volimo na visokim pozicijama. I to je sad problem, imaš pametnog čovjeka koji od svog znanja šta ima zna da nezna, i bedastog koji nezna ništa i siguran je da zna sve. Zasad biramo ove glupe, mahom jer smo ljubomorni na svakog tko pokaže da nešto zna, da može nešto zaraditi, da je sposoban itd. Ali i za očekivati je da će se u ovakvoj političkoj klimi svatko pametan maknut iz politike (zapravo neće ni doć u tu poziciju) i terat sudbinu nekim drugim putem u kojem svojim znanjem može nekog vraga i postići.

 

Kada mi "Hrvati" shvatimo koliko smo zapravo svi ispodprosječno inteligentni i nadprosječno glupi, ujutro poslje ćemo napraviti prvi korak naprijed.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2015 18:15 (ivan dragi).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

Ovaj azbuka vam je...

 

organizma koje zovemo dnk, u žargonu...

 

... Beč pa Pešta pa Beograd, sad je Hag i Brisel), teoretski ...

 

...to kod nas 14.893 rupa na...

 

... ujutro poslje ćemo napraviti prvi korak naprijed.

 - Srbin

 - Protivnik božijeg plana kreacije

 - Zionist i sluga stranog kapitala

 - kad se od te brojke oduzme broj članova u Britanskom (1495), Francuskom (925) i Američkom kongresu (535), poštanski broj New Yorkške četvrti gdje žive Ban-Ki Moon i J.P Morganova familija (10170), te godina 1102. - kad je Hrvatska izdana stranim vladarima i prokleta kletvom kralja Dmitra Zvonimira - dobije se broj Sotone (666).

 

EDIT: - pobornik abortusa

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2015 0:05 (wyks).
9 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatska-ima-1915-duznosnika-koji-kad-odu-s-duznosti-imaju-pravo-na-placu-pola-godine/810552.aspx

 

Paradoks uljebništva i demokracije. Navedeni uhljebi su navodno dovoljno sposobni da uređuju i upravljaju ostalim ljudima u zajednici, a nedovoljno sposobni da si nakon godinu dana nakon prestanka radnog odnosa nađu pristojan posao.

12 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlackDog22 kaže...
 Uostalom koliko ja znam i sjećam se, cijene mobilnih usluga su danas jeftinije nego što su bile kad sam ja uzeo svoj prvi mob.

cijene su nize a ne "jeftinije"

inozemni izrabljivaci Telecom i VIP su dogovorno drzali nenormalno visoke cijene dok se nije pojavio treci igrac zvani Tele 2 koji je srusio njihove cijene spustanjem svojih, a "oni" su zbog toga pootpustali ili slali u mirovine 40-50% djelatnika samo da nadoknade planirani profit.

slazem se da je takve velike firme trebalo prodati "nasim" ljudima.

 

eto, pricali su za osjecku Saponiu, "kupio ju `ercegovac" (koji je po defaultu lopina), Mepas wikipedija, sad ce ju rasturiti, rasprodati, a Saponia, Kandit, Koestlin rade super i svake godine povecavaju broj zaposlenika i ulaze u skolovanje mladih itd.

tko ima ima a tko nema tko ga j.....
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...
bed kaže...
BlackDog22 kaže...

To što ti sad pričaš nema veze s člankom i onim što si pričao do sad. Sad je odjednom tema privatizacija općenito, a koliko sam ja pročitao članak to vodocrpilište već je bilo privatno, a problem je nastao kad je firmu koja je vlasnik firme koja je vlasnik vodocrpilišta kupio stranac.

Nešto tu ne štima; prema Zakonu o vodama, vode su opće dobro, koje zbog svojih prirodnih svojstava ne može biti ni u čijem vlasništvu. Pravo na zahvaćanje vode radi iskorištavanja za različite namjene stječe se na temelju koncesije. Valjda je ta firma vlasnik koncesije, pretpostavljam..

 

No dobro, 'ajmo na ozbiljnije teme; hrvati protiv reptila, kaže on..

 

 -da s vodama je taj 'pravno-filozofski' problem.. nigdje nikad ne smiju biti u nečijem vlasništvu.. kao prirodni resurs koji svima mora biti dostupan.

Ali, naplata 'usluga', 'zaštita' itd.. je dozvoljena. Za kranjeg korisnika ista stvar (plaća se i netko ima ventil kojeg može zavrnuti.. mada ne smije).

 Nije ista stvar. Voda je besplatna, no ako hoćeš da ti bude čista i dostupna u neogranićenim količinama unutar kuće, onda ćeš platiti. U slučaju da ne želiš imati tu uslugu pročišćavanja i dopreme vode nitko ti ne brani da skupljaš vodu samostalno (kišnica, odeš na neki izvor na javnom mjestu ili si zagrabiš iz Save ili Jaruna). Razlika je vrlo velika jer su neke države uvele zabranu skupljanja kišnice pošto su vodu privatizirali u pravom smislu riječi. http://www.naturalnews.com/029286_rainwater_collection_water.html# E sad, to za sobom vuće još pitanja i dokle će to ići. Da li će poljop. plaćat naknadu za kišu i što ako odluće da ne žele kišu, tko će to kontrolirati i kako će država spriječiti dostavu kiše nad polja koja se nisu pretplatila? Što ako nema kiše, a platili su? Ili ako je ima previše, tko snosi odgovornost? Što je skupljanje kišnice, a što samo bačva okrenuta prema gore? itd. Tako da je problem dostava i kontrola, da nema toga kiša bi već odavno bila privatizirana.

15 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
BlackDog22 kaže...
..

 Nije ista stvar. Voda je besplatna, no ako hoćeš da ti bude čista i dostupna u neogranićenim količinama unutar kuće, onda ćeš platiti. U slučaju da ne želiš imati tu uslugu pročišćavanja i dopreme vode nitko ti ne brani da skupljaš vodu samostalno ..

- slažem se s onim što tipkaš.. (voda je besplatna, naplaćuju se usluge) ''ali'' (ipak nema opcije da se napajaš s izvora), RL je ovakav, npr kuću/zgradu ne možeš napraviti bez priključka za vodu (i ostalih komunalija), što je preduvijet za građevinsku.. tako da ne možeš biti izvan vodovodnog sustava, time ne možeš ne plaćati.

.. + privatizacija je zanimljiva samo tamo gdje je osiguran (extra)profit, tad na taj resurs svi bace oko i tad krene priča o potrebi privatizacije. To se jednostavno ne smije, nije pametno.. ali je vrlo vjerojatno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2015 12:13 (ihush).
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Strahoslav Trta kaže...

slazem se da je takve velike firme trebalo prodati "nasim" ljudima.

Koji bi to "naši" ljudi kupili?

Svatko tko kupuje traži profit. Nećeš naći humanitarne investitore.

ihush kaže...

.. + privatizacija je zanimljiva samo tamo gdje je osiguran (extra)profit,

To i je osnovna logika.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...
ihush kaže...

.. + privatizacija je zanimljiva samo tamo gdje je osiguran (extra)profit,

To i je osnovna logika.

Prije će biti da je to antilogika. Zbog čega privatizovati nešto što donosi extra profit?!

15 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?

... uz to uobičajeni prvi korak, unište, nabiju dugove, tako da tad postoji 'razlog'.

važnije, to nije biz koji treba gledati kroz profit, tj to je elementarna potreba. Kao što se zdravstvo, školstvo i sl. ne smije gledati kroz novac nego kao korist društvu. Pogotovo u slučaju vode, monopola itd.

-nek budu gubitaši, pa što. Bitno je ukloniti uhljebe, malverzacije i krađe, cijena a time profit ne trebaju biti uključeni u vode.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...
Old Iggy kaže...
ihush kaže...

.. + privatizacija je zanimljiva samo tamo gdje je osiguran (extra)profit,

To i je osnovna logika.

Prije će biti da je to antilogika. Zbog čega privatizovati nešto što donosi extra profit?!

Ajde ti nama objasni taj pojam "extra profit", pošto vidim da je to popularan pojam u HR (većinom kod onih koji dana nisu nigdje radili nego sa faxa u sabor)?

Šta je to; marža od 10%,20%,50%?

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ako mene pitaš, ja nikada ne bih privatizirao telekom, autoceste, elektroprivredu, lutriju. Činjenica je da su te kompanije leglo, kako kolege kažu, "uhljeba" ali pojačana kontrola i promjena kaznenog zakona koji regulira ovu oblast može donjeti napredak u rješavanju ovog problema (sjetimo se afere oko jednog od direktora u EP koji je lažirao diplomu, tko je tu kriv?). Koja je svrha prodati npr. Lutiju i da na taj način profit koji ostvari (a on nije mali) ide u inozemstvo. Novci od privatizacije i onako budu utrošeni u krpljenje budžetskih rupa. Profit iz zdravih kompanija u državnom vlasništvu može biti iskorišten pametno na bezbroj načina (reforma mirovinskog, zdravstvenog....)

12 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...
Strahoslav Trta kaže...

slazem se da je takve velike firme trebalo prodati "nasim" ljudima.

Koji bi to "naši" ljudi kupili?

Svatko tko kupuje traži profit. Nećeš naći humanitarne investitore.

ihush kaže...

.. + privatizacija je zanimljiva samo tamo gdje je osiguran (extra)profit,

To i je osnovna logika.

inace brisem visak citiranja no samo sam boldao ovu tvoju izjavu !?

to sam ti ucio u srednjoj ekonomskoj da proizvod mora dati "prinos2 , ili ne valja ?!

no, desila se nasoj zemlji cudna stvar.

uletjeli smo u tzv. "trzisni kapitalizam" za koju vecina nasih "privrednika" nije nikad cula.

znas li tko je cuo za trzisni kapitalizam ? "sposobni", prevaranti, lopovi, ubojice, mafijasi, pa ti izaberi slobodno i razmisljaj o tome do Uskrsa !

 

zasto nisi nista rekao o uspjesnom privredniku koji je 10% (po mojoj procjeni) izvukao nasu zemlju iz gabule ?!

ne, to nije tvoj nacin i onda se cudis zasto neki ljudi skontaju u sekundi koliko netko tko pise postove ima godina.

 

bre...cisto iskustvo...

samo mi nemoj piciti linkove s Hr Wikipedije jer sam tamo prije devet godina napisao clanak o Hemostatici, razvojnim problemima u medicini, opisima koja ta navodna bolest donosi, ma sto ti pisem; ljudi su krave, ponudi im veslo oni ce orati s veslom njivu; samo ako ih ubijedis.

skontali su me nakon tri godine i tek tada su pobrisali moj clanak.

 

trenutno pisem nesto novo iz psihologije i vjerujte mi; tko se malo konta, ne treba imati IQ 105-120, skontat ce o cemu serem.

 

tema je ; "e sad vam bas necu napisati", (to nije naziv teme, za glupsone) no, vjerujete, bit ce zanimljivo.

tko ima ima a tko nema tko ga j.....
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Prije će biti da je to antilogika. Zbog čega privatizovati nešto što donosi extra profit?!

Prvo, što je "ekstra profit"?

Drugo, jako je teško naići na nešto što je privatizirano, a ostvarivalo je značaja profit.

Treće, ako nešto nema potencijal kreiranja profita, nećeš ga moći ni privatizirati bez gadnih promjena.

ihush kaže...
Kao što se zdravstvo, školstvo i sl. ne smije gledati kroz novac nego kao korist društvu. Pogotovo u slučaju vode, monopola itd.

Možeš i to ako znaš što radiš.

phoenix2003 kaže...

Ako mene pitaš, ja nikada ne bih privatizirao telekom, autoceste, elektroprivredu, lutriju. Činjenica je da su te kompanije leglo, kako kolege kažu, "uhljeba" ali pojačana kontrola i promjena kaznenog zakona koji regulira ovu oblast može donjeti napredak u rješavanju ovog problema (sjetimo se afere oko jednog od direktora u EP koji je lažirao diplomu, tko je tu kriv?). Koja je svrha prodati npr. Lutiju i da na taj način profit koji ostvari (a on nije mali) ide u inozemstvo. Novci od privatizacije i onako budu utrošeni u krpljenje budžetskih rupa. Profit iz zdravih kompanija u državnom vlasništvu može biti iskorišten pametno na bezbroj načina (reforma mirovinskog, zdravstvenog....)

Zašto to ne bi privatizirao?

Isto i s diplomama - jako problematične stavke. A da ne govorim kako je teško zamisliti ozbiljan profit državnih firmi.

Strahoslav Trta kaže...

to sam ti ucio u srednjoj ekonomskoj da proizvod mora dati "prinos2 , ili ne valja ?!

Točno. Nema profita već godinama generira gubitak, ugasi.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice