Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.162
|
čitano: 6.231.112
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

Ministar najavio da kupujemo borbeni zrakoplov. Nadam se da je mislio kupiti samo jedan, jer ako je mislio na više zrakoplova, ode gorivo na višu cijenu za barem 5 kuna.

-još nisi naučio, može i nijedan.. bitno je izraditi studiju.

-nakon tog može svaki pilot dobiti po jedan zrakoplovak.. khm, otišli su? Možda bi tad taj jedan bio višak/rezerva...

.. pa i da se odustane, ali studija ostaje. Tako se to studiozno radi. Cijena goriva naravno neće ovisiti o hirovitim narudžbama, ide gore.

 

btw, pošto se svugdje u tekstu dosljedno koristi jednina/množina, vjerojatno je to točna predpostavka, komada jedan. .. nešti narudžbe... kad šeik naručuje jahte za djecu, pa mu žena kaže da više nema mjesta u garaži, on napravi novi otok s neboderima.. i kaže daj 12 kom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...

-još nisi naučio, može i nijedan.. bitno je izraditi studiju.

-nakon tog može svaki pilot dobiti po jedan zrakoplovak.. khm, otišli su? Možda bi tad taj jedan bio višak/rezerva...

.. pa i da se odustane, ali studija ostaje. Tako se to studiozno radi. Cijena goriva naravno neće ovisiti o hirovitim narudžbama, ide gore.

 

btw, pošto se svugdje u tekstu dosljedno koristi jednina/množina, vjerojatno je to točna predpostavka, komada jedan. .. nešti narudžbe... kad šeik naručuje jahte za djecu, pa mu žena kaže da više nema mjesta u garaži, on napravi novi otok s neboderima.. i kaže daj 12 kom.

A možda ministar zna više od nas pa kupuje zrakoplov za sebe (ili možda premijera). Možda bi bilo bolje kupiti 5 šasija bez motora i borbene tehnike pa polako sklapati kroz godine koje dolaze ili da neka od domaćih firmi transferira (ne Luku Modrića) već tehnologiju (prvo u nečiji džep) i krene u proizvodnju. Ne trebaju nam ni gume, to je tako zastarjela tehnologija, jedino ako nije mislio po pisti umjesto da lete. Uglavnom puno otvorenih pitanja a nigdje odgovora, vjerujem da je ministar ipak potkovan u tim pitanjima.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

-ma beskrajne mogućnosti su i bez ekš'li zrakoplovka, npr da bude borbeno upotrebljiv kao i onaj raketni sustav, dobiješ jedno krilo u kitu, drugo nakon par godina. Druga mogućnost, Tesla/Rimac, na struju (tu može i Drago, s RC kontrolama..) pa štedi benzin. Pa kad u priču ubacimo ekologe i oraščiće, možda i na plin.

Drugi rakurs, KISS, npr kalašnjikov, T34.. su primjeri jednostavnosti koja funkcionira. Manje dijelova, manje problema, nula dijelova.. nirvana uz tad realno mirotvorni učinak. To bi bio jedinstveni (nepostoječi) avion koji nikome nebi bio prijetnja (osim BDPu). Ma mogu nabrajati bezbroj 'studija'.. upotrebljivosti, multipraktičnosti, ušteda.. al ipak je vlada ona koja to vodi. Ne ja. (ili netko polunormalan). Alanfordovski, bit će svašta a možda ništa.

 

edit, btw.. nikako premijera (rambo na transporteru) ne na zrakoplovak, kad se strmopizdi nije ista visina... a djeca ko djeca, on je čudo.

njemu na otvorenju il sad za oluju, dati papirnate zmajeve, nek se njima bezopasno igra... i sablju (sinjsku), pa ko Perica kad ide po gemišt..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2015 18:01 (ihush).
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...

-ma beskrajne mogućnosti su i bez ekš'li zrakoplovka, npr da bude borbeno upotrebljiv kao i onaj raketni sustav, dobiješ jedno krilo u kitu, drugo nakon par godina. Druga mogućnost, Tesla/Rimac, na struju (tu može i Drago, s RC kontrolama..) pa štedi benzin. Pa kad u priču ubacimo ekologe i oraščiće, možda i na plin.

Drugi rakurs, KISS, npr kalašnjikov, T34.. su primjeri jednostavnosti koja funkcionira. Manje dijelova, manje problema, nula dijelova.. nirvana uz tad realno mirotvorni učinak. To bi bio jedinstveni (nepostoječi) avion koji nikome nebi bio prijetnja (osim BDPu). Ma mogu nabrajati bezbroj 'studija'.. upotrebljivosti, multipraktičnosti, ušteda.. al ipak je vlada ona koja to vodi. Ne ja. (ili netko polunormalan). Alanfordovski, bit će svašta a možda ništa.

 

edit, btw.. nikako premijera (rambo na transporteru) ne na zrakoplovak, kad se strmopizdi nije ista visina... a djeca ko djeca, on je čudo.

Meni se čini da ćemo mi dobiti samo kitu (u doslovnom smislu). Ali možda i to nekoga usreći.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...
..

Meni se čini da ćemo mi dobiti samo kitu (u doslovnom smislu). Ali možda i to nekoga usreći.

 ne, nisam mislio na .. cvijeće.  nego kit, ono za djecu, dijelovi, slaganje, bilo je nekad Mehanotehnika (sjeti se HDZovskih bagera za otvorenje raznih cesta, investicija.. ova dva, ista jaca i šuki, zoki i ... on jadan nema para, hollyca neće).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Jel ti to hoćeš reći da ćemo i kitu dobiti u kitu?

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

Jel ti to hoćeš reći da ćemo i kitu dobiti u kitu?

da, uz kitu.  možda prvomajski karanfili, latice s oho ljepilom za slaganje kao puzzle (kinderjaje, 2u1). Možda se padobranci u svečanom preletu spuste s kitom u rukama.. i u mislima.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

Haha, što je BiH govno od države, to nema nigdje. Hong Kong post obustavio slanje paketa, valjda zbog refund lopova, a čujem da nestaju paketi u pošti.

http://www.hongkongpost.hk/eng/publications/notices/postal_service/index.htm

Ja čekam neku sitnicu (već skoro 40ak dana), sve mi se čini da pošiljku neću ni vidjeti.

Al stvarno smo govna da nas nema ni u septičkoj takvih.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DrNasty kaže...

Haha, što je BiH govno od države, to nema nigdje. Hong Kong post obustavio slanje paketa, valjda zbog refund lopova, a čujem da nestaju paketi u pošti.

http://www.hongkongpost.hk/eng/publications/notices/postal_service/index.htm

Ja čekam neku sitnicu (već skoro 40ak dana), sve mi se čini da pošiljku neću ni vidjeti.

Al stvarno smo govna da nas nema ni u septičkoj takvih.

 

Sorry, ali nije baš lijepo na HR forumu tvrditi da je netko gori od nas. Ono, pomalo sam uvrijeđen...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DrNasty kaže...

Haha, što je BiH govno od države, to nema nigdje. Hong Kong post obustavio slanje paketa, valjda zbog refund lopova, a čujem da nestaju paketi u pošti.

http://www.hongkongpost.hk/eng/publications/notices/postal_service/index.htm

Ja čekam neku sitnicu (već skoro 40ak dana), sve mi se čini da pošiljku neću ni vidjeti.

Al stvarno smo govna da nas nema ni u septičkoj takvih.

Kao da ne znaš da je njima BIH, HR, SRB, i ostatak ekipe jedno te isto?!

12 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

Jel ti to hoćeš reći da ćemo i kitu dobiti u kitu?

Da, to je bilo onda kad si plivao na morskoj pucini okrenuo se a iza tebe Kit !!!!!!

 

Ti se okrenes i ravno kitu u usta

tko ima ima a tko nema tko ga j.....
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Friday kaže...

 

Sorry, ali nije baš lijepo na HR forumu tvrditi da je netko gori od nas. Ono, pomalo sam uvrijeđen...

 :D

Treba nas ograditi zidom i tretirati kao da smo Racoon City. Kasnije napraviti nekakav reality show.

13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DrNasty kaže...

Haha, što je BiH govno od države, to nema nigdje. Hong Kong post obustavio slanje paketa, valjda zbog refund lopova, a čujem da nestaju paketi u pošti.

 

ja sam htio curi naručiti naljepnice za tipkovnicu sa HR. znakovima.. (zamijenio na lapu tipkovnicu a nisam mogao nabaviti ni jednu osim US)

i tako nađem odgovarajući item, i vidim da shipment ide svugdje osim u HR... a još piše "croatian keyboard".

kontaktiram sellera, ono kao koji k. prodaješ HR. tipk. a ne isporučuješ u HR??? lik meni veli da su imali puno prevara baš iz hrvatske, kao npr. "non arrival claimovi" itd. i da ne shippa više u HR.  naravno iste te naljke sam našao i na njuškalu 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ajd šta Kinezi jedu govna?! Koliko puta nisam prijavio neku sitnicu koja nije došla! A oni, kao pošteni, sve pošalju?! Ubuduće neka omoguće tracking number.

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Ajd šta Kinezi jedu govna?! Koliko puta nisam prijavio neku sitnicu koja nije došla! A oni, kao pošteni, sve pošalju?! Ubuduće neka omoguće tracking number.

 Plati bolji shipping pa ces imat tracking number.

Rvat katolik!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

 Plati bolji shipping pa ces imat tracking number.

 Nama je marka ko tepsija.

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

A ovi što varaju sigurno plaćaju shipping?

16 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

Baš me zanima hoće li ovaj lik dobiti otkaz na poslu:

http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/skrenuo-u-sumu-policajac-je-htio-silovati-koleginu-suprugu-416123

 

Ne znam jel to samo moje (iskrivljeno?) mišljenje ali mislim da bi policajci za bilo kakav oblik težeg kršenja zakona trebali biti otpušteni. Da pojasnim - njihov posao je brinuti se da zakon ne bude prekršen od strane bilo koga. Isto kao što je meni na mom poslu briga da kôd koji nakucam bude OK, da korisnički podaci i obrade budu ok, serveri u pogonu itd...

 

I onda ti se dogodi da policajac napravi nešto što je za kaznenu prijavu i ostane na poslu uz neke manje neugodnosti. To bi u mom slučaju bilo kao da ja npr objavim izvorni kôd neke od aplikacija koje razvijam u firmi gdje sam zaposlen ili da namjerno nekom korisniku obrišem/uništim bazu podataka. Otkaz bih dobio istog trena, bez razmišljanja.

 

Ne znam jel to ispravan način razmišljanja ali čini mi se da su svi koji su na državnoj sisi zaštićeni kao neka vrsta što izumire. U slučaju policije je to pogotovo smiješno...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Meni ova priča više liči na pakovanje. Obavijestite mladu da poslje jebanja nema kajanja. Otkud ona sa njim u autu? Otkuda on baš na nju da napadne? Da li ste vi ikada tražili eto onako na pamet? Još se radi o koleginoj ženi o čijem intimnom životu vjerojatno zna podatak više. Svaki muškarac, privatno i službeno, svakodnevno susreće bezbroj žena ali ne traži od svake. A pogotovo ovaj dio "Imam menzu..."

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2015 15:40 (phoenix2003).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Friday kaže...

Baš me zanima hoće li ovaj lik dobiti otkaz na poslu:

http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/skrenuo-u-sumu-policajac-je-htio-silovati-koleginu-suprugu-416123

 

Ne znam jel to samo moje (iskrivljeno?) mišljenje ali mislim da bi policajci za bilo kakav oblik težeg kršenja zakona trebali biti otpušteni. Da pojasnim - njihov posao je brinuti se da zakon ne bude prekršen od strane bilo koga. Isto kao što je meni na mom poslu briga da kôd koji nakucam bude OK, da korisnički podaci i obrade budu ok, serveri u pogonu itd...

 

I onda ti se dogodi da policajac napravi nešto što je za kaznenu prijavu i ostane na poslu uz neke manje neugodnosti. To bi u mom slučaju bilo kao da ja npr objavim izvorni kôd neke od aplikacija koje razvijam u firmi gdje sam zaposlen ili da namjerno nekom korisniku obrišem/uništim bazu podataka. Otkaz bih dobio istog trena, bez razmišljanja.

 

Ne znam jel to ispravan način razmišljanja ali čini mi se da su svi koji su na državnoj sisi zaštićeni kao neka vrsta što izumire. U slučaju policije je to pogotovo smiješno...

 Komentar iznad vijesti od Jutarnjeg na fejsu: "Potencijalni silovatelj viši je policijski narednik i aktivni član župe."

 

Ovaj naslov predobro opisuje ovu državu. Još samo fali da je bio pod šatorom, da je pravi rvat i to bi bilo to.

- Psiho246
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Zašto krivite čovjeka na osnovu novinskog članka? Nije prvi put da novinari neosnovano dižu hajku.

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Zašto krivite čovjeka na osnovu novinskog članka? Nije prvi put da novinari neosnovano dižu hajku.

 .. da, a i ženska je baš neka, dogovorila čvenk pa se predomislila. Žene su krive. Ne pošteni policajci (kažu ima i takvih) koji bi malo umočili kolegijalno.. a sad, ako može Klinton a nije sex, onda je ovo ništa, čak ni LičkoRukovanje(TM).. pokušaj rukovanja s pozdravom i dogovorom za rukovanje idući put, možda s rukavicama?

... ponekad ni sarkazam ne pomaže, ponekad je i neukusan. Al što reč o policiji a da nije neukusno?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...
Old Iggy kaže...
ihush kaže...
- trenutna kriza je primarno bankarska,

Donekle. Jest za dio, ali za Grčku / nas ne toliko.

 -mi smo apsurdistan (uz rat, koji ipak ostali nisu imali) imamo i mračni srednji vijek/desteljeće.. sitnozube i krupnozube, tj privatizaciju koja je uništila više nego što može US-MC i bankari zajedno. Bankari i institucije (uštedama i samim vladanjem) sad pokušavaju oboriti rekord privatizacije... ove godine prednost imaju političari jer je izborna.

-jedna kaznica.. to je ono što npr njemci plaćaju, ne grčke dugove nego bankarske igre bez granica. (ne samo strogo banke, novčarske institucije, fondovi, regulatori, osiguravajuća/pricjeniteljska društva itd. krupni-najkrupniji kapital). To je kriza, jer su uhvaćeni i presuđeni inače bi kao Rohatinski bili na naslovnici Timesa ... ali nešto se i njemu sprema.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...
ihush kaže...
Old Iggy kaže...
ihush kaže...
- trenutna kriza je primarno bankarska,

Donekle. Jest za dio, ali za Grčku / nas ne toliko.

 -mi smo apsurdistan (uz rat, koji ipak ostali nisu imali) imamo i mračni srednji vijek/desteljeće.. sitnozube i krupnozube, tj privatizaciju koja je uništila više nego što može US-MC i bankari zajedno. Bankari i institucije (uštedama i samim vladanjem) sad pokušavaju oboriti rekord privatizacije... ove godine prednost imaju političari jer je izborna.

-jedna kaznica.. to je ono što npr njemci plaćaju, ne grčke dugove nego bankarske igre bez granica. (ne samo strogo banke, novčarske institucije, fondovi, regulatori, osiguravajuća/pricjeniteljska društva itd. krupni-najkrupniji kapital). To je kriza, jer su uhvaćeni i presuđeni inače bi kao Rohatinski bili na naslovnici Timesa ... ali nešto se i njemu sprema.

 Ameri i Britanci kažnjavaju Njemce, a tko kažnjava Amere i Britance ? :)

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mac92 kaže...
..

 Ameri i Britanci kažnjavaju Njemce, a tko kažnjava Amere i Britance ? :)

- dobiju poklon od države, prva stvar koju je Obama napravio u mandatu.. a kad su podjelili bonuse bio je jako ljut. I to je to..

- Ameri se ne kažnjavaju, oni samo (ne)objave rat, ... nekome.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ma super ne može bolje jel, prvo su Ameri+usrana EU-NATO taktički odlučili rješi problem Libije i groznog i strašnog Gadafija.Dok je Gadafi bio na vlasti, u Libiji je bilo grozno živi užas od države, koja eto nikome nije bila dužna niti lipe.

 

Nakon kaj je Gadafi problem rješen sad je u Libiju super. Ok ima malih problema jel, u vidu pravog ratnog kaosa no bože moj ne moš baš sve dobro isplanirat.Sad kad ljudi bježe iz Libije, i to samo zato da spase živu glavu, e sad EU djeluje onako nit vidim nit baš dobro čujem=nek se Talijani zahebavaju sa izbjeglicama.

 

Kolko sam ja primjetil, pa više se suza ronilo ili tugovalo oko 150 poginulih u Avionu kojeg je namjerno srušil pilot samoubojica.Ti bokca pa u moru se utopilo kolko 800 ljudi, koji su samo bježali iz kaosa koji su prouzročili ili dizajnirali Ameri+NATO.

 

http://www.vecernji.hr/hrvatska/poruka-sa-sjevera-italijo-snalazi-se-kako-znas-1002166

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
14 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Te izbjeglice većinom nisu iz Libije već iz ostalih afričkih zemalja samo što Libiju koriste kao glavnu tranzitnu državu do Europe. U Africi je trenutno pravi kaos tako da ne čudi priljev izbjeglica. Jedino pravo rješenje problema bilo bi stabilizirati stanje u Africi, ostala rješenja nisu stalna već trenutna i ne rješavaju uzrok. Inače Gaddafi je imao ugovor s EU da zaustavlja te izbjeglice i vraća ih nazad tako da u njegovo vrijeme toga nije bilo. Čak je jednom i zaprijetio EU da će pustiti sve izbjeglice, što se upravo sada i događa samo ne njegovom krivnjom.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
12 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

Te imigrante treba dobro provjeriti jer polovica njih su socijalni turisti i zanima ih isključivo Njemačka, Švedska i UK zbog jake socijalne politike. Jedno su ljudi koji bježe zbog rata a drugo ovakvi kao na slici.

 

Uostalom od njih 150 tisuća koji su pristigli prošle godine, samo njih 5000 će dobiti azil (večinom sirijci) a ostale će deportirati. Također su ovaj tjedan vračeni brodovi koji su krenuli iz Libije.

 

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Džaba idu. Svi će biti vraćeni odakle su i pošli.

14 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Mediji pišu da taj put preko sredozemlja plaćaju i do 10 000 dolara. Zanimljivo, jer to nije malo novaca, čak više od godišnje hrvatske plaće.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice