Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.162
|
čitano: 6.258.573
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

tebi je uredu opljačkat nekoga, postati najbogatiji na području bivše sfrj i to je opravdano jer on ipak plaća porez itd..
Nema razlike, lopov je lopov, bio on Hrvat, Mađar, Slovenac, hdzovac, sdpovac, ustaša, partizan, četnik.

Lopov je lopov i lopovima je mjesto u zatvoru.

Long Live Freedom
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
The Black Iso kaže...

tebi je uredu opljačkat nekoga,

 

Tebi je ocito u redu jer glasas za HDZ, stetocina si za zdravo drustvo ko 65% ostalih koji daju glas SDP-u i HDZ-u jer se "boje" trece opcije, lol, takvo misljenje bi bilo oke kad su se ljudi medjusobno mlatili s kostima od vepra, ali danas kad imas internet (kad su sve informacije o lopovluku vise manje dostupne), ili kad mozes rec protiv premijera/predsjednika/stranke kaj oces i opet bit ogranicen ko za vrijeme Tita je specijalnost.

 

Svi za Amere govore da su glupi, a necemo imati 5% njihove industrije u sljedecih 200 godina, bitno je da su Hrvati najpametiji. Mi smo ustvari tolko bedast narod da mislimo da smo pametni (mozda vec postoji neki sluzbeni naziv za taj psihicki poremecaj, ali nisam upucen u tu granu).

 

Bolje maznut 100 milijuna iz drzavnog proracuna, nego cokoladicu u Kauflandu, bolje ces proc.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2015 22:43 (Edge).
16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Edge kaže...

 

Tebi je ocito u redu jer glasas za HDZ, stetocina si za zdravo drustvo ko 65% ostalih koji daju glas SDP-u i HDZ-u jer se "boje" trece opcije, lol, takvo misljenje bi bilo oke kad su se ljudi medjusobno mlatili s kostima od vepra, ali danas kad imas internet (kad su sve informacije o lopovluku vise manje dostupne), ili kad mozes rec protiv premijera/predsjednika/stranke kaj oces i opet bit ogranicen ko za vrijeme Tita je specijalnost.

 

Svi za Amere govore da su glupi, a necemo imati 5% njihove industrije u sljedecih 200 godina, bitno je da su Hrvati najpametiji. Mi smo ustvari tolko bedast narod da mislimo da smo pametni (mozda vec postoji neki sluzbeni naziv za taj psihicki poremecaj, ali nisam upucen u tu granu).

 

Bolje maznut 100 milijuna iz drzavnog proracuna, nego cokoladicu u Kauflandu, bolje ces proc.

 sve si fulao.. ja sam protiv svake krađe, bilo od hdz bilo od sdpa.. 

Long Live Freedom
9 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mystik kaže...
duhonja kaže...

 Logicno bi bilo da ti mozes shvatiti,da nisu samo oni neprijatelji koji idu oruzjem na tebe..sto cemo sa bankovnim kreditima koji su poticali povoljno masovnu potrosnju,umjesto istih takvih koji bi poticali ekonomiju i razvoj..Od Hrvatske je ostala samo jedna velika "pijaca"

 

Uz to,bi trebalo izabirati najbolju mogucnost za najmanje novca..Bivse clanice Warsavskog Ugovora uglavnom imaju hrpetine Sukhoia i Migova,i nisu htjele to otpisivati,nego se radilo osuvremenjivanje elektronike i standardizacija sa Nato propisima...uostalom,MiG-29 pocev od serije M,je ludnica od lovca,pravi manevre o kojima Gripen i F-16 mogu samo sanjati,a sto je bitno,u dog fightu..kad se rakete potrose..evo ti i video pa pogledaj

 

 

evo i jos jedan koji tjera amerima strah u kosti..

 

Kakav dog fight u današnje doba. Nemoj molim te.

I čemu video skalamerije Su-25?

btw. gdje je ono zapeo PAK FA?

 

Što se tiče 29ki, jedine 29ke koje su ikad nuđene Hrvatskoj su one otpisane mađarske, koje bi onda prošle remont i kvazi-modernizaciju i takve bile prodane.

Dakle, Mađari i više ne koriste, tj. negdje stoje i trunu. Jer da ih koriste, ne bi pred nekoliko tjedana kad su prizemljili Gripene dio odgovornosti za tzv. air-policing nad Mađarskom pripao na RH.

Poljska, je kao zamjenu za 29ke uzela 48 F-16 od SADa. Mislim, razlozi te nabave su očiti. 

 

Dakle, nitko normalan ne očekuje da će RH uzeti rusku tehniku. Apsolutno nitko. Pogotovo ne kad staviš u sliku sve događaje iz bliže i malo dalje prošlosti.(LNG terminali, bušotine po Jadranu, protekle donacije MRAPova, nadolazeće donacije Kiowa-Warriora, vrlo vjerojatna kupnja Black-Hawkova)

Stoga, zamjena za Migove će biti ili F-16 ili Gripen. Manje vjerojatno, ali svakako u igri su Eurofighter ali i F/A-18

 Sto se tice dog fighta,malo se informiraj..navikao si na mainstream vijesti,gdje uglavnom americki lovci tuku po nekim likovima raketama,gdje se ovi ne mogu braniti jer nemaju jaku avijaciju..Savjetujem ti da proucis ratove koje je Izrael vodio sa visestruko brojnijima i isto tako naoruzanijima napadacima,i gdje im je ,interesantno,bas u dog fajtovima nanio najvise stete..to prvo..

 

Pa ako ameri ne potcijenjuju Su-25,u biti prilicno dobri jurisnik-bombarder,zasto to cinis ti?

 

PAK-FA nije zapeo,nego je izradjeno 4 prototipa,gdje je u biti usvojena tehnologija izrade najmodernijeg lovca 5e generacije...Sto,Rusi trebaju nastancati par tisuca komada pa da im stoje i nabijaju trosak za odrzavanje?..Kojesta..Poret PA odbrane koju imaju Rusi,sve i da ih netko zestoko napadne,oni mogu sa lovcima klase 4++,kao sukhoi-34 i 35 vrlo lako skinuti sve sto pozeli da leti ruskim nebom..

 

AKo zelis nes dobro kupiti,ides direktno..i ne brkaj MiG-29 i M i M2 seriju...tek su nazivno to isti avioni..Poljska je uzela sto joj je nalozio Veliki brat-USA..inace jako dobri F-16,vec su vremesni,nisam siguran da se vise stantzaju,a u duelu MiG-29 M2 i F-16 stavljam karte na MiG...zesci,jaci,manevrabiliniji..u zadnjim modovima,ima opaku avioniku opcenito..

 

Pa kad vec pricamo o normalnome,tesko je to odrediti,sto je normalno po pitanju odluka,ekonomskih i politickih na Balkanau..

 

momak,lijepo je sanjati otvorenih ociju,ali drzava koja ima beda sa servisiranjem 12 prepotopnih MiG-21,mislis da ima love za skupocijene lovce poput Eurofightera,Grippena,nesto povoljnijim polovnim f-16 i F/A -18,koje su ameri doslovno otpisali..USA se ubuduce bazira na verzije F-35 i f-22,kao multirole i air-superioritijem...

 

na kraju da zavrsim..Zamisli da jako zelis,primjer,BMW X6,i bas ga zelis..ostaje ti opcija X5,M6,koji su preskupi i za kupiti a gdje za servisirati i tankati i polovni M5 i M3..Opet,nemas love ,moztda nagrecas za kupnju,ali troskovi visoki ostaju..Jel nije bolje u tom slucaju uzeti neki japanac ili koreanac,novi sa garancijama,i do odredjenog vremena i besplatnog odrzavanja..?cinjenica jest da se moj kolega,sve na kraju svodi na lovu,koju vi nemate,i mozete vi kupiti i Eurofighter i Grippen,ali nakon toga,dah ce vam tako biti plitak,da necete do zraka moci doci...naravno,postoji i treca opcija,T-50,juznokorejski,multirole fighter,koji bi i cijenom i oddrzavanjem radio upravo i najbolji posao...Cistokrvni lovci su za RH rasipanje para,jer te koje si spomenuo kostaju oko 200 milijuna Eura po komadu,a drzava velicine RH,bi ih trebala za iole nes ozbiljnije imati bar 40ak komada..,pa ti sad broji,gdje ce RH koja je duzna 50 milijardi dolara,naci 8 milijardi,da nabavi vrhunske strojeve za "borbu protiv neprijateljskih lovaca"..ma cak i MiG-29M2 je previse za ovakve neozbiljne ideje...platite talijanima,da vam cuvaju nebo-..jeftinije je,a i ne kuckaju avione u zraku..

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Mene užasno živcira što su jedni aferu proglasili "Pirangate" drugi "Piranleaks".

 

https://www.google.hr/webhp?hl=hr#hl=hr&q=pirangate - 156.000 rezultata

 

https://www.google.hr/webhp?hl=hr#hl=hr&q=piranleaks - 35.700 rezultata.

 

Predlažem da se arbitražom dogovorimo oko naziva jer me nervira do te granice da dobivam tikove kada pročitam "PiranLeaks" i već razmišljam da pošaljem prosvjedno pismo arbitražnom sudu i međunarodnom sudu u Haagu da zabrane tportalu i aljaziri da koriste PiranLeaks kad već svi ostali koriste Pirangate.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

Mene užasno živcira što su jedni aferu proglasili "Pirangate" drugi "Piranleaks".

 

https://www.google.hr/webhp?hl=hr#hl=hr&q=pirangate - 156.000 rezultata

 

https://www.google.hr/webhp?hl=hr#hl=hr&q=piranleaks - 35.700 rezultata.

 

Predlažem da se arbitražom dogovorimo oko naziva jer me nervira do te granice da dobivam tikove kada pročitam "PiranLeaks" i već razmišljam da pošaljem prosvjedno pismo arbitražnom sudu i međunarodnom sudu u Haagu da zabrane tportalu i aljaziri da koriste PiranLeaks kad već svi ostali koriste Pirangate.

 

piranagate je ispravan naziv

12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

Mene užasno živcira što su jedni aferu proglasili "Pirangate" drugi "Piranleaks".

 

https://www.google.hr/webhp?hl=hr#hl=hr&q=pirangate - 156.000 rezultata

 

https://www.google.hr/webhp?hl=hr#hl=hr&q=piranleaks - 35.700 rezultata.

 

Predlažem da se arbitražom dogovorimo oko naziva jer me nervira do te granice da dobivam tikove kada pročitam "PiranLeaks" i već razmišljam da pošaljem prosvjedno pismo arbitražnom sudu i međunarodnom sudu u Haagu da zabrane tportalu i aljaziri da koriste PiranLeaks kad već svi ostali koriste Pirangate.

 Pirangate ima više smisla, a i bolje ''odzvanja''. Nego, s obzirom na to da smo na bug forumu, mene više zanima tehnički aspekt prisluškivanja. Jesu li koristili telefon vulgaris, bi li se ovo dogodilo da su koristili skajp ili viber. Ne znam kakve upute od svojih obavještajaca i kontraobavještajaca dobivaju ti visoki dužnosnici, ali ovo je, meni barem, ispalo poprilično smiješno. Ono, u današnje doba ideš takav poziv obavljati bez brige i pameti.

Tread softly because you tread on my dreams.
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Eto i očerupana Hrvatska ima nekaj najmodernije, ok ipak je to 40 miljuna eura za 12 ovakvih haubica, ali nebitno jer to vrijedi svakog eura bez greške.Hebiga to je ipak najmodernija i najefikasnija pokretna topčuga tog kalibra.Ko razumije engleski misli da mu bude sve jasno, dakle sistem pucanja(samo jedna haubica) kad cilj pogađa pet granata u roku dvije sekunde.Na kraju još i ovaj domet sa raketiziranim streljivom do 80 kilometara. Kak se ono kaže nikad više prokletog rata to sigurno, ali ak zatreba tu su pri ruci kaj drugo.Nema ih puno ali realno iako ih imamo samo dvanest komada, to su brutalne i iznimno efikasne pokretne topčuge.

 

http://www.vecernji.hr/hrvatska/pogledajte-najmocnije-oruzje-hrvatske-vojske-1016969

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
rambox kaže...

Eto i očerupana Hrvatska ima nekaj najmodernije, ok ipak je to 40 miljuna eura za 12 ovakvih haubica, ali nebitno jer to vrijedi svakog eura bez greške.Hebiga to je ipak najmodernija i najefikasnija pokretna topčuga tog kalibra.Ko razumije engleski misli da mu bude sve jasno, dakle sistem pucanja(samo jedna haubica) kad cilj pogađa pet granata u roku dvije sekunde.Na kraju još i ovaj domet sa raketiziranim streljivom do 80 kilometara. Kak se ono kaže nikad više prokletog rata to sigurno, ali ak zatreba tu su pri ruci kaj drugo.Nema ih puno ali realno iako ih imamo samo dvanest komada, to su brutalne i iznimno efikasne pokretne topčuge.

 

http://www.vecernji.hr/hrvatska/pogledajte-najmocnije-oruzje-hrvatske-vojske-1016969

 

 Cijena samih haubica je 12 milijuna eura, a preostalih 29 milijuna cijena je troškova prilagodbe haubica za uporabu u OSRH. Ona uključuje obuku hrvatskih vojnika, servis, opremanje, modernizaciju softvera, odnosno sustava za upravljanje paljbom, bojenje i izmjenu natpisa i slično.

 

Meni tu nešto smrdi. Da jedna haubica košta "samo" milijun eura, a za ostalo skoro 3 puta više. Bojali su ih više nego tunele...ili je bojenje (iako ja mislim da je pravilnije bojanje, od boja, s bojama) nakon tunela postala šifra za mito...

12 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Zasto na sokovima pise, npr. 100% naranča? Ne bi li to trebalo znaciti da se u tom soku nalazi naranča i samo naranča, a svi znamo da nije tako.

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

-što nije?

-milsiš ima i vode? .. da ima je i u drvetu, mesu, krastavcu.. pa može pisati i voda.

 

to je 'sloboda' reklame, pjesnički izraz.. kojeg zakon dozvoljava. Tj nije lažno reklamiranje ako si na to mislio. (Axe, anđeli padaju.. = leglano) itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlackDog22 kaže...

 Cijena samih haubica je 12 milijuna eura, a preostalih 29 milijuna cijena je troškova prilagodbe haubica za uporabu u OSRH. Ona uključuje obuku hrvatskih vojnika, servis, opremanje, modernizaciju softvera, odnosno sustava za upravljanje paljbom, bojenje i izmjenu natpisa i slično.

 

Meni tu nešto smrdi. Da jedna haubica košta "samo" milijun eura, a za ostalo skoro 3 puta više. Bojali su ih više nego tunele...ili je bojenje (iako ja mislim da je pravilnije bojanje, od boja, s bojama) nakon tunela postala šifra za mito...

Čitam ove tvoje cifre i razgovaram s kolegom da bi se trebali prebaciti na proizvodnju haubica. Da bi bili u trendu, nazvat ćemo ih ekološke i energetski učinkovite haubice (skraćeno EEUH, čita se eunuh).

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ne znam kakva su vaša iskustva sa ljetovanjem, možda je grubo reći nikad ali ja više ne idem u HR na ljetovanje. Odnos ljudi nikada do sada nije bio gori prema turistima, cijene su astronomske kako smještaja tako cijene u prodavnicama i restoranima. Znam da se također dosta osoba žali na iste stvari a nerijetka su i izvješća u medijima. Uopće nisam imao osjećaj nikakve dobrodošlice. Osjećao sam da sam dužan nekome dati novac, poklopiti se ušima, saviti rep i spičiti nazad odakle sam došao. Nitko se nije počešao po guzici i mudima da pita treba li nam što jer nekoliko dana na Pelješcu nije bilo ni struje ni vode a kada dođe voda nije bila za piće. Nije mi jasno da li osobe koje izdaju apartmane gledaju na internetu što sve dobije turist u Grčkoj i Turskoj i to za manje novca nego u HR.

 

http://www.booking.com/hotel/tr/melda-palace.html?aid=397645;label=bin859jc-index-XX-XX-XX-unspec-ba-com-L%3Axu-O%3Aunk-B%3Aunk-N%3AXX-S%3Abo-U%3Ac;sid=89e2ff23776457a1fdb698c8f866883e;dcid=1;age=3;age=4;checkin=2015-08-01;checkout=2015-08-08;dist=0;group_adults=2;group_children=2;group_rooms=133139701_85776123_0_0_4_0_0;no_rooms=1;req_adults=2;req_age=3;req_age=4;req_children=2;sb_price_type=total;srfid=19a0d002e6e6f72c4c548f5387231821e692d86bX4;type=total;ucfs=1&#availability

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Ne znam kakva su vaša iskustva sa ljetovanjem, možda je grubo reći nikad ali ja više ne idem u HR na ljetovanje. Odnos ljudi nikada do sada nije bio gori prema turistima, cijene su astronomske kako smještaja tako cijene u prodavnicama i restoranima. Znam da se također dosta osoba žali na iste stvari a nerijetka su i izvješća u medijima. Uopće nisam imao osjećaj nikakve dobrodošlice. Osjećao sam da sam dužan nekome dati novac, poklopiti se ušima, saviti rep i spičiti nazad odakle sam došao. Nitko se nije počešao po guzici i mudima da pita treba li nam što jer nekoliko dana na Pelješcu nije bilo ni struje ni vode a kada dođe voda nije bila za piće. Nije mi jasno da li osobe koje izdaju apartmane gledaju na internetu što sve dobije turist u Grčkoj i Turskoj i to za manje novca nego u HR.

 

http://www.booking.com/hotel/tr/melda-palace.html?aid=397645;label=bin859jc-index-XX-XX-XX-unspec-ba-com-L%3Axu-O%3Aunk-B%3Aunk-N%3AXX-S%3Abo-U%3Ac;sid=89e2ff23776457a1fdb698c8f866883e;dcid=1;age=3;age=4;checkin=2015-08-01;checkout=2015-08-08;dist=0;group_adults=2;group_children=2;group_rooms=133139701_85776123_0_0_4_0_0;no_rooms=1;req_adults=2;req_age=3;req_age=4;req_children=2;sb_price_type=total;srfid=19a0d002e6e6f72c4c548f5387231821e692d86bX4;type=total;ucfs=1&#availability

 

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Ne znam kakva su vaša iskustva sa ljetovanjem, možda je grubo reći nikad ali ja više ne idem u HR na ljetovanje. Odnos ljudi nikada do sada nije bio gori prema turistima, cijene su astronomske kako smještaja tako cijene u prodavnicama i restoranima. Znam da se također dosta osoba žali na iste stvari a nerijetka su i izvješća u medijima. Uopće nisam imao osjećaj nikakve dobrodošlice. Osjećao sam da sam dužan nekome dati novac, poklopiti se ušima, saviti rep i spičiti nazad odakle sam došao. Nitko se nije počešao po guzici i mudima da pita treba li nam što jer nekoliko dana na Pelješcu nije bilo ni struje ni vode a kada dođe voda nije bila za piće. Nije mi jasno da li osobe koje izdaju apartmane gledaju na internetu što sve dobije turist u Grčkoj i Turskoj i to za manje novca nego u HR.

 Prošli tjedan idem na piće u uži centar Splita, i naravno u kafiću su cijene više nego što bi htio no eto sjednemo i naručimo kave i/ili jamnice, nakon što nam konobarica donese piće pogledam račun i vidim 20% popusta (?). Gledam začuđeno, tražim po cjeniku, meniu, oglasnim pločama ima li što o tome nigdje ništa. Na odlasku, pri plaćanju, pitam konobaricu zašto smo dobili popust a ona na to "pa dosada se nitko nije žalio na to", rekoh ne žalim se ni ja nego me samo zanima, odgovor zašto nisam dobio, da ona nema informaciju zašto je to tako već da mora samo napisati.

 

Ne bih sada hito pokretati tu nikakve teorije zavjere, ali pretpostavljam da je to zato jer sam domaći, ne vjerujem da svima stavljaju 20% popusta i to predvečer u sat kada su popunjeni (ponajviše s turistima).

Swedish latin super funk.
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ako po strani ostavimo i neljubaznost i cijene ostaje nam da usporedimo kvalitet smještaja u HR i u Turskoj i Grčkoj.

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlackDog22 kaže...
rambox kaže...

Eto i očerupana Hrvatska ima nekaj najmodernije, ok ipak je to 40 miljuna eura za 12 ovakvih haubica, ali nebitno jer to vrijedi svakog eura bez greške.Hebiga to je ipak najmodernija i najefikasnija pokretna topčuga tog kalibra.Ko razumije engleski misli da mu bude sve jasno, dakle sistem pucanja(samo jedna haubica) kad cilj pogađa pet granata u roku dvije sekunde.Na kraju još i ovaj domet sa raketiziranim streljivom do 80 kilometara. Kak se ono kaže nikad više prokletog rata to sigurno, ali ak zatreba tu su pri ruci kaj drugo.Nema ih puno ali realno iako ih imamo samo dvanest komada, to su brutalne i iznimno efikasne pokretne topčuge.

 

http://www.vecernji.hr/hrvatska/pogledajte-najmocnije-oruzje-hrvatske-vojske-1016969

 

 Cijena samih haubica je 12 milijuna eura, a preostalih 29 milijuna cijena je troškova prilagodbe haubica za uporabu u OSRH. Ona uključuje obuku hrvatskih vojnika, servis, opremanje, modernizaciju softvera, odnosno sustava za upravljanje paljbom, bojenje i izmjenu natpisa i slično.

 

Meni tu nešto smrdi. Da jedna haubica košta "samo" milijun eura, a za ostalo skoro 3 puta više. Bojali su ih više nego tunele...ili je bojenje (iako ja mislim da je pravilnije bojanje, od boja, s bojama) nakon tunela postala šifra za mito...

 S obzirom da smo to kupili do Njemaca, a ne recimo od nekog Bugara kupnjom usred šume onda nema problema.Nije ti to običan zastarjeli topek na kotačima, obuka za ovu motoriziranu super Haubicu je vrlo skupa i prilično zahtjevna, to je vrlo očito i bez da znaš neke detalje.Izgleda da nisi detaljno pratio video, punjenje nije 100% automatsko, jer na kraju ipak čovjek mora zatvorit pucački krug.Ako vojnik nije dobro istreniran, vrlo lako ostaneš bez ruke/šake pa onda država plača odštetu kao obično.

 

Ja se oko te kupnje "motoriziranih super-topčuga" uopče ne opterečujem, dakle jel opet neko nekaj ukral. Kaj se tiče smrada to moš nač na Jakuševcu, pa onda u Hrvatskom pravosuđu itd lista je vrlo dugačka.

Defa.psd kaže...

Zasto na sokovima pise, npr. 100% naranča? Ne bi li to trebalo znaciti da se u tom soku nalazi naranča i samo naranča, a svi znamo da nije tako.

Pusti ti to šta piše na pakovanju soka, samo gledaj etiketu sadržaja soka i onda če ti bit sve jasno.Sok od soka čiste naranđe+pasterizacija, dakle gdje nema nikakvih dodataka vode niti šečera to je iznimno skup sok bez greške.

 

Svi ostali sokovi od naranđe, koji nisu kao ovo kaj sam ranije napisal, to je sok od naranđe ali samo na papiru ili za ukras jel.Recimo sok od naranđe 2litre cijena 15kn a sastav je ovakav, koncentrat naranđe 10%, i onda ide ostatak dakle voda pa šečer i ostali klasični E kemijski dodaci=skupa zašečerena voda.

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2015 17:13 (rambox).
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Ako po strani ostavimo i neljubaznost i cijene ostaje nam da usporedimo kvalitet smještaja u HR i u Turskoj i Grčkoj.

Čitajući tvoje postove tu na forumu ja bi prije rekao da si ti bio neljubazan gost. Drugi put ne moraš ni dolaziti, samo lijepo pošalji novce, dobit ćeš i 30%popusta.

 

Ako ti je kvaliteta smještaja najbitnija onda biraš hotele koji su za klijentelu dubljeg džepa. Imaš ih dosta po Jadranu.

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Meni nije problem platiti ali da mi se netko cereka iza leđa kako me odrao nizašto ili da mi se ti i takvi kao ti cerekaš u lice i svi zajedno mislite da ste mudri i pametni, neću dopistiti. Na kraju tako će otići i Česi i Poljaci i Nijemci. 

Ako platim apartman toliko i toliko podrzumjeva se bar da ću imati suđe  i escajg u kuhinji. O televizoru sa UK utikačem za struju da ne govorim. Internet koji je danas bagatela i koji se podrazumjeva u svakoj kući ili stanu, ne daj ti Bože da ga imaš u apartmanu. Nisam gladan ali recimo jedan roštilj za goste bi ostavio lijep dojam. Sapun i toalet papir isto tako. O trulom voću i povrću u prodavnicama da ne govorim. Na kraju nabijem ja četiri zida u HR! 

13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Meni nije problem platiti ali da mi se netko cereka iza leđa kako me odrao nizašto ili da mi se ti i takvi kao ti cerekaš u lice i svi zajedno mislite da ste mudri i pametni, neću dopistiti. Na kraju tako će otići i Česi i Poljaci i Nijemci. 

Ako platim apartman toliko i toliko podrzumjeva se bar da ću imati suđe  i escajg u kuhinji. O televizoru sa UK utikačem za struju da ne govorim. Internet koji je danas bagatela i koji se podrazumjeva u svakoj kući ili stanu, ne daj ti Bože da ga imaš u apartmanu. Nisam gladan ali recimo jedan roštilj za goste bi ostavio lijep dojam. Sapun i toalet papir isto tako. O trulom voću i povrću u prodavnicama da ne govorim. Na kraju nabijem ja četiri zida u HR! 

O svim tim stvarima se raspravlja unaprijed. Ako nisi pitao i tražio, prije dogovaranja onda se nemaš što žaliti. Dobio si što si tražio, tako to funkcionira u potrošačkom društvu. Uvijek se raspitam i točno utvrdim što je u ponudi i do sada sam svaki put dobio što sam dogovorio. To da je nekad moglo biti i malo više stoji ali uredno smo svaki put bili počašćeni od gazde/arice (ponekad ručkom, ponekad nekim sitnicama,...).

 

To da su domaćini neljubazni i da su lopovi ne prihvaćam. Ima ljudi koji su pokvareni ali generalizirati i sve podvući pod istu kapu je pogrešno ali tebi nije prvi put da tako rezoniraš (barem ne tu na forumu).

Stručnjak za odmaganje...
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Ako po strani ostavimo i neljubaznost i cijene ostaje nam da usporedimo kvalitet smještaja u HR i u Turskoj i Grčkoj.

 Eto baš sam prije par sati razgovarala s jednim nizozemcem koji je sad na odmoru u Grčkoj, a prije 2 tjedna je bio u Istri. Kaže da je kvaliteta smještaja ista, Grčke cijene apartmana i hotela su nešto niže, ALI sve ostalo je puno skuplje. Žali se da će potrošiti više nego što je potrošio ovdje i zaključio je da je budala što nije proveo kompletan odmor u Hrvatskoj. Da se razumijemo govorimo o muškarcu u kasnim dvadesetima kojemu je bagatela naš jastog po 500kn i kojem nije problem potrošiti stotine eura svaku večer na alkohol.

 

Što se tiče neljubaznosti postoji jednostavno rješenje, pričaj engleski i maši eurima i svaki od naših vlasnika apartmana će imati blesavi osmjeh na faci i uvlačiti se u guzicu. Činjenica je(i sad ne ciljam na loše odnose sjever-jug) da vlasnici apartmana ne vole domaće goste. Jednostavno je uvriježeno mišljenje da domaći gosti ne troše dovoljno, prigovaraju previše i nisu poželjni gosti.

 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ne generaliziram, naravno! Postoje i normalni ljudi, evo  na primjer od prošle godine sa Brača. Čovjek je bio sasvim OK (doduše i on je bio Bosanac sa adresom u ZG). Zanimljivo da nisam samo ja osjetio negostoljubivost, pad kvaliteta i porast cijena. Još zanimljiviji mi je Državni zavod za statistiku RH koji godinama uporno goste iz BIH, kojih ne da nije malo, uporno svrstava u "ostale" goste iz inozemstva. U isto vrijeme ističe broj gostiju iz Austrije, od kojih je ruku na srce 70% Bosanaca i Hercegovaca. Kad se sabere taj broj, gosti iz BIH su jedni od najbrojnijih na jadranskoj obali! I ja da pričam engleski i mašem ojrima?! Ni u snu! A gdje to ide većina turista iz BIH? CG, Bugarsku...? Ne, već idu u HR. Ponavljam, grubo je reći nikad više na ljetovanje u HR ali u buduće bolje mi je platiti malo više pa otići na Kretu, Antaliju ili Santorini već da me jebu dalmoši, još za moje novce!!!

15 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

U svakoj usluznoj djelatnosti bit ce zadovoljnih/nezadovoljnih gostiju, to nije nista cudno niti je to nesto novo. Toga ima svugdje, HR vjerojatno ne izlazi iz nekog prosjeka sto se tice zadovoljnih/nezadovoljnih gostiju.

 

Cijene su ionako odredjene trzistem, zasto prodat sok za 10 kn kad ce otic i za 20 kn, no uvijek se dogodi onaj "reset" cijena kad cijene previse odlete u nebo pa dodje do spustanja.

 

Zasto je uopce bitan ikome broj Bosanaca na Hrv. obali, cemu ta nametljivost? Vjerujem da onome tko radi sa bilo kakvih biznisom na moru da mu je svejedno bio gost Bosanac, Srbin ili Finac.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Edge kaže...

U svakoj usluznoj djelatnosti bit ce zadovoljnih/nezadovoljnih gostiju, to nije nista cudno niti je to nesto novo. Toga ima svugdje, HR vjerojatno ne izlazi iz nekog prosjeka sto se tice zadovoljnih/nezadovoljnih gostiju.

 

Cijene su ionako odredjene trzistem, zasto prodat sok za 10 kn kad ce otic i za 20 kn, no uvijek se dogodi onaj "reset" cijena kad cijene previse odlete u nebo pa dodje do spustanja.

 

Zasto je uopce bitan ikome broj Bosanaca na Hrv. obali, cemu ta nametljivost? Vjerujem da onome tko radi sa bilo kakvih biznisom na moru da mu je svejedno bio gost Bosanac, Srbin ili Finac.

Da, nezadovoljan ili zadovoljan, ali do ove godine nije bilo toliko ljudi koji se žale na usluge. Ove godine sam doživio da mi "gazdarica" lupa na vrata i upozorava na potrošnju vode (koje uglavnom nije bilo na Pelješcu za vrijeme našeg boravka tamo)! WTF, pustiš nas 8 u apartman od 100 kvadrata i nedaš da se tuširamo?!! Visoka cijena -da, ali ne možeš mi pizzu koju bi prije nazvao palačinkom prodavati za 50 kn. Ta "tržišna cijena" kako si je nazvao će na kraju skupo koštati turizam. Zašto je bitan broj Bosanaca na obali? Zato što je rame uz rame broju Nijemaca. Da podsjetim, Bosanci više ne jedu paštete i paradajz na plaži a žene im u to vrijeme ne štrikaju džempere. "Mainstream" turist iz BIH na odmoru ostavi veliki novac. To što se HR pokušava utrpati u elitnu destinaciju u čemu joj turisti iz BIH, čini se, samo smetaju je druga tema. U suprotnom bili bi ravnopravno uvršteni u zvaničnu državnu statistiku. Ja više u HR na odmor ne idem!

 

15 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

Ne moze Bosanac koji zivi i radi u Austriji posljednih 10 godina (lupam bezveze) biti gost iz BiH, on spada pod kategoriju gosta iz Austrije, ja ne vidim tu nista sporno.

 

Gost iz BiH bi bio covjek koji zivi i radi u BiH, al s obzirom na situaciju tamo sumnjam da je tu doslo do nekih promijena posljednjih nekoliko godina.

 

Slazem se s tobom da su cijene malo prevelike s obzirom na uslugu. Pogotovo sto se tice hrane. Pizza iz Zg za 27 kn je space shuttle za onu s mora koja stoji 50 kn, ali tu nazalost nema neke pomoci.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Za uštedu bi trebalo rezervirat mjesec-dva nakon Nove, tražit popust, kojeg se sasvim sigurno dobiva. Period treba bit prije 20.7. ili nakon 15.8. dakle početak ili kraj špice sezone, opet niža cijena. I što je veća grupa je povoljnija cijena, znači ne iznajmit studio već se udružit sa još 2 para pa uzet kat sa 3 sobe, 2 wc-a, kuhinja sa dnevnim boravkom, teraca, BBQ, parking, wi-fi, klima, tv-sat, 30€/dnevno po paru umjesto 50€ za studio. 

 

U slučaju maltretiranja vlasnika treba se obratiti turističkoj zajednici.

 

...

Zašto svi žele doći od 1. do 10.8.

Šta, 10.8. ništa ne valja?

http://eu.battle.net/sc2/en/profile/294395/1/Chef/ http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/Chef_cr0/
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Edge kaže...

Ne moze Bosanac koji zivi i radi u Austriji posljednih 10 godina (lupam bezveze) biti gost iz BiH, on spada pod kategoriju gosta iz Austrije, ja ne vidim tu nista sporno.

 

Gost iz BiH bi bio covjek koji zivi i radi u BiH, al s obzirom na situaciju tamo sumnjam da je tu doslo do nekih promijena posljednjih nekoliko godina.

 

Slazem se s tobom da su cijene malo prevelike s obzirom na uslugu. Pogotovo sto se tice hrane. Pizza iz Zg za 27 kn je space shuttle za onu s mora koja stoji 50 kn, ali tu nazalost nema neke pomoci.

 A šta, Hrvati iz BIH nisu Hrvati?! (Kad sam već ovo rekao na trenutak sam pomislio da je ovo i urađeno da se Hrvati iz BIH ne bi osjetili strancima u matičnoj zemlji???) Elem, govorim o profilu turista koji redovno dolazi na odmor u HR. Nisu ovi Bosanci iz Austije uvijek bili njihovi državljani. Generalno, BH mentalitet (sa bilo kojom putovnicom) dolazi na odmor u HR. Hajde ipak i da oduzmemo državljane Austrije opet ostaje respektabilan broj.

KIKI3ooo kaže...

Za uštedu bi trebalo rezervirat mjesec-dva nakon Nove, tražit popust, kojeg se sasvim sigurno dobiva. Period treba bit prije 20.7. ili nakon 15.8. dakle početak ili kraj špice sezone, opet niža cijena. I što je veća grupa je povoljnija cijena, znači ne iznajmit studio već se udružit sa još 2 para pa uzet kat sa 3 sobe, 2 wc-a, kuhinja sa dnevnim boravkom, teraca, BBQ, parking, wi-fi, klima, tv-sat, 30€/dnevno po paru umjesto 50€ za studio. 

 

U slučaju maltretiranja vlasnika treba se obratiti turističkoj zajednici.

 

...

Zašto svi žele doći od 1. do 10.8.

Šta, 10.8. ništa ne valja?

Nije stvar novca ali zašto domaćini na goste gledaju kao na dušmana i kao da mu je on od sebe onako dopustio boravak i platio troškove odmora. Komunikacija se svodi na gasi klimu, ne troši mi vodu, daj ojre i odjebi mi više sa očiju. Ljudi, ne može ovo ovako. Mislim, može ali će stvarno jednog dana da pukne. Nitko nije budala!

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...
KIKI3ooo kaže...

Za uštedu bi trebalo rezervirat mjesec-dva nakon Nove, tražit popust, kojeg se sasvim sigurno dobiva. Period treba bit prije 20.7. ili nakon 15.8. dakle početak ili kraj špice sezone, opet niža cijena. I što je veća grupa je povoljnija cijena, znači ne iznajmit studio već se udružit sa još 2 para pa uzet kat sa 3 sobe, 2 wc-a, kuhinja sa dnevnim boravkom, teraca, BBQ, parking, wi-fi, klima, tv-sat, 30€/dnevno po paru umjesto 50€ za studio. 

 

U slučaju maltretiranja vlasnika treba se obratiti turističkoj zajednici.

 

...

Zašto svi žele doći od 1. do 10.8.

Šta, 10.8. ništa ne valja?

Nije stvar novca ali zašto domaćini na goste gledaju kao na dušmana i kao da mu je on od sebe onako dopustio boravak i platio troškove odmora. Komunikacija se svodi na gasi klimu, ne troši mi vodu, daj ojre i odjebi mi više sa očiju. Ljudi, ne može ovo ovako. Mislim, može ali će stvarno jednog dana da pukne. Nitko nije budala!

 Trebalo je toj babi reć, ako se uznemiravanje nastavi da će biti potrebno promjenit apartman, u susjeda je ljepše i povoljnije, uz povrat novca. To bi trebalo biti dovoljno, a ako na to kaže slovo "a" zaprijetit prijavom turističkoj zajednici, inspektoratu, agenciji, policiji - sve. Treba napravit problem.

http://eu.battle.net/sc2/en/profile/294395/1/Chef/ http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/Chef_cr0/
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Čemu sve to? Ja bih trebao biti na odmoru a ne da hodam po inspekcijama.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ddarknessfairyy kaže...
phoenix2003 kaže...

Ako po strani ostavimo i neljubaznost i cijene ostaje nam da usporedimo kvalitet smještaja u HR i u Turskoj i Grčkoj.

 Eto baš sam prije par sati razgovarala s jednim nizozemcem koji je sad na odmoru u Grčkoj, a prije 2 tjedna je bio u Istri. Kaže da je kvaliteta smještaja ista, Grčke cijene apartmana i hotela su nešto niže, ALI sve ostalo je puno skuplje. Žali se da će potrošiti više nego što je potrošio ovdje i zaključio je da je budala što nije proveo kompletan odmor u Hrvatskoj. Da se razumijemo govorimo o muškarcu u kasnim dvadesetima kojemu je bagatela naš jastog po 500kn i kojem nije problem potrošiti stotine eura svaku večer na alkohol.

 

Što se tiče neljubaznosti postoji jednostavno rješenje, pričaj engleski i maši eurima i svaki od naših vlasnika apartmana će imati blesavi osmjeh na faci i uvlačiti se u guzicu. Činjenica je(i sad ne ciljam na loše odnose sjever-jug) da vlasnici apartmana ne vole domaće goste. Jednostavno je uvriježeno mišljenje da domaći gosti ne troše dovoljno, prigovaraju previše i nisu poželjni gosti.

 

Domaći gosti misle da su oni nekakva posebna vrsta, skoro pa domaći, a nisu. Samo su najobičniji gosti kao i svaki drugi...to im valjda smeta jer im nećeš dat popust jer je on iz Samobora ili Varaždina i popust je njegovo pravo pošto on nije bilo tko, on je brat rvat.

 

Slušaj, boli mene ona stvar kolko je pivo kod tebe i kako vi u Čakovcu šišate živicu, kako i koliko plaćate parking i zašto je voda 2kn skuplja. I nemoj mi počet uvodit red čim si stigo jer si onda bezobrazan ti, a ne onaj koji te stjero u pm...

 

Posebna vrsta su još onda oni koji imaju vikendice/apartmane u svom vlasništvu, taj misli da ima još veća prava od onih što tu žive 12mj i nije ni stigo već visi po općini, komunalnim društvima i ne valja mu ovo, ne valja ono, on bi to ovako, kod njega doma je to tako....

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice