Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.274.601
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Što se događa s našim društvom?

423-oje građana odlučilo se na osobni bankrot iliti stečaj potrošača

ukupni im dugovi iznose preko 125 milijuna kuna 

 

http://www.fina.hr/Default.aspx?art=12036

 

a ja se žderem jer sam natjerao minus od 5.000 kuna na kreditnoj 

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...

423-oje građana odlučilo se na osobni bankrot iliti stečaj potrošača

ukupni im dugovi iznose preko 125 milijuna kuna 

 

http://www.fina.hr/Default.aspx?art=12036

 

a ja se žderem jer sam natjerao minus od 5.000 kuna na kreditnoj 

 

to nije puno. 300.000 kn po osobi. kupili stan, ostali bez posla.

Potpis!
13 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Pogledaj tablicu po županijama.

 

DUBROVAČKO-NERETVANSKA

38 ljudi,  24 mil. kn

 

Ostale županije imaju manji dug po osobi. 

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

U slučaju da je neko preskočil ovaj detalj, ne kužim di je Niskozemcima i ovoj njihovoj "carskoj beskorisnoj plavuši" pamet.Niko nemre reči da to nije skoro pa pljunuti znak svastike, ili je možda praznoglavoj carskoj ekipi okvirno ipak svašta dozvoljeno.

 

http://www.thelocal.de/20160415/dutch-queens-swastika-coat-raises-eyebrows-on-state-visit

 

 

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
11 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
ROFLOLMAO kaže...

Pogledaj tablicu po županijama.

 

DUBROVAČKO-NERETVANSKA

38 ljudi,  24 mil. kn

 

Ostale županije imaju manji dug po osobi. 

 pa jbga, ipak je kava na stradunu 80 kuna...

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
rambox kaže...

U slučaju da je neko preskočil ovaj detalj, ne kužim di je Niskozemcima i ovoj njihovoj "carskoj beskorisnoj plavuši" pamet.Niko nemre reči da to nije skoro pa pljunuti znak svastike, ili je možda praznoglavoj carskoj ekipi okvirno ipak svašta dozvoljeno.

 

http://www.thelocal.de/20160415/dutch-queens-swastika-coat-raises-eyebrows-on-state-visit

 Perhaps if the germans hadn't attempted to conquer the world and exterminate an entire people they wouldn't feel the need to be so sensitive about it now.

 

Ništa posebno, vjetrenjača (simbol nizozemske), jedna od mnogih na toj haljini. Ljudi vide ono što žele vidjeti.

 

Swedish latin super funk.
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
sirka666 kaže...

 Perhaps if the germans hadn't attempted to conquer the world and exterminate an entire people they wouldn't feel the need to be so sensitive about it now.

 

Ništa posebno, vjetrenjača (simbol nizozemske), jedna od mnogih na toj haljini. Ljudi vide ono što žele vidjeti.

 

Je malo sutra ništa posebno, da je naša Kolindica nekaj slično okačila na leđa odma bi je brzopotezno razapeli.

 

S obzirom na tvoje godište, ti se niti ne moš sjetit ovog vrlo čudnog nogometnog svastika primjera.I to je onako okvirno ništa posebno jel, dakle službeni dres Fiorentine 1992/1993 godine a na fokti je maneken Batistuta.

 

http://www.birminghammail.co.uk/news/local-news/notorious-italian-swastika-football-shirt-1038206

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 21:06 (rambox).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Smiri se, Rambo... Čak su i krakovi na niskozemci okrenuti u krivu stranu, nema ti tu nazi-svastike, osim u tvojoj glavi.

Gledam te!
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Veliki Brat kaže...

Smiri se, Rambo...Čak su i krakovi na niskozemci okrenuti u krivu stranu, nema ti tu nazi-svastike, osim u tvojoj glavi.

A nemam se ja kaj smirivat, jer se nisam niti naljutil pa kaj bi se onda trebal smirivat.Bez brige znam ja kaj je Indijski/budistički simbol, a kaj je nacistički Svastika simbol.Poanta je da pametan človek treba pazit gdje dolazi, sa nekim simbolom ili oznakom koja je i samo okvirno slična kao neki gadan simbol iz prošlosti.

 

Taj detalj nije badave primječen od strane nekih Njemačkih medija. Da je na leđima bio križni simbol kao na njezinom rukavu ili u dnu leđa, niko ne bi niti čmrgnul jer za to nema nikakve potrebe.

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 22:44 (rambox).
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
sirka666 kaže...

 Perhaps if the germans hadn't attempted to conquer the world and exterminate an entire people they wouldn't feel the need to be so sensitive about it now.

 

Ništa posebno, vjetrenjača (simbol nizozemske), jedna od mnogih na toj haljini. Ljudi vide ono što žele vidjeti.

 

Ustvari kaže autor kaputa da su to stilizirane matice, vijci i ključevi  a kaput nije rađen specijalno za posjet Njemačkoj već Švedskoj al ga ova nosila i u Njemačkoj. Ova "svastika" su 4 IKEA ključa(nama bolje poznat ko imbus ključ) i vijak u sredini. Dolje ispod tih imbusa su 4 gedore sa četvrtastim vijkom.   

Tako da bi jedino ovdje mogli raspravljat o tome koji vrag moraš imat u mozgu da po kaputu crtaš matice i vijke i kako kaput očajno izgleda, ništa više.

 

A ovu "vijest" je plasirao prije više od dva tjedna jedan žuti tisak iz Dojčlanda i od onda se sporadično pojavljuje po netu, većinom u rubrici žutila a ljudi se upecavaju ko som na žgance. Prvo bi bilo pametnije da se bar malo informiraju o izgledu svastike pa onda pišu.

Valjda će jednom doći dan kad nije svaka stilizirana vjetrenjačica ili imbus odmah svastika, nije svaka zvijezda sa 5 krakova automatski ona petokraka (ili još bolje sotonistički znak) i kad se svaka hebena rasprava neće vraćat '41. 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Evo opet ove sjajne teme.

 

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/obvezni-vojni-rok-uvesti-ga-ili-ne---434898.html

 

Ja ne shvacam - plasiraju li se s ovakvim pamfletima samo pausalni baloni s ciljem odvracanja paznje gradjana od pravih problema ili zaista ima prisebnih ljudi koji misle da je ovo, u ovom trenutku, em moguce, em korisno? Uz pretpostavku reprezentativnog uzorka, podatak iz clanka je jos jedan u nizu poraznih podataka iz HR populacije.

Sto je jos gore, argumenti koje ti ljudi daju su jos porazniji.

14 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Ne znam da li je korisno, ali znam da RH nikako nema novaca za uvođenje obaveznog vojnog roka. I ovaj dobrovoljni vojni rok je smijurija. Tako da mogu mediji pričati što hoće, ali obaveznog vojnog roka neće biti.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ozbiljna je to tema, jer je zastrašujuće šta vecina ljudi piše po portalima. Glavni argument im je kako "balavci nemaju kulture i kako ce to vojska odgojiti" i naravno "današnji muškarci depiliraju noge cupaju obrve treba im vojska".
To je krivo na toliko nivoa da je strašno da takvi ljudi odlucuju i glasaju za tuđju buducnost i pravo. Osoba sa 18+ godina je dovoljno razvijena i pametna da shvaca stvari, odgoj se vrši kod kuce te ako netko nije odgojen 2000. godina vojnog roka ga nece promjeniti. A pogotovo ako uzmemo u obzir da osoba od 18 pogotovo 21+ godina je vec dosta izgrađena osoba koja se oblikuje kroz životne okolnosti, teško da ce ikakav (if any) utjecaj imat ustajanje u 5 ujutro, rađenje sklekova i izderivanje na nekog utjecati na razvoj sa 20 kusur godina, može samo izazvati gnjev, depresiju etc. ako je osoba tamo dovedena silom. A još tužnije je cijela ta fora što ljudi puše da se vojni rok stvara kako bi "muškarci ponovno postali muškarci". Ja iskreno mislim da je vojni rok ostvariv, jer podržava ga Kolinda od prvog dana a i neki saborski zastupnici + opada broj vojnika u hrv. pa tako misle da ce ih vise ostati tamo.

A one primitivne komentare za lakiranje noktiju i to netreba shvacati kao komentar normalne odrasle osobe. Taman i da se osoba lakira u rozo od glave do pete i depilira se do boga, ko sam ja da ih mjenjam i oduzimam im to ? Tako isto ne zelim da neki iskompleksirani starci odlucuju za mene i moju slobodu. Također taman i da se netko bolesno sređuje i uređuje, zar je to zlocin ili nešto što se treba mjenjati ? Također o homoseksualcima koje treba vojska stegnut (iako ih ima u vojsci oho ho). Kad vidim tako primitivne komentare prisjedne mi full ovaj tupavi mentalitet. Ne sređujem se pretjerano, ne čupam obrve, nisam gay, ali me ni ne zanima vojska i nema te osobe koja ce me natjerat da idem tamo makar na 1 dan, iz principa.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2016 0:55 (D3lBoy).
14 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Ova šačica mladića koji se prijave na dragovoljno služenje vojnoga roka ide na obuku koja traje 8 tjedana. Naravno da se prije toga čeka par godina da te pozovu. Na mecima se drastično štedi pa skoro da i ne pucaju. Vojne vježbe i simulacije koje su se radile u JNA više se ne rade, zbog nedostatka sredstava naravno. Radi se dosta na tjelesnoj spremi i uči se nešto osnovnog, uglavnom teorijskog, vojnog znanja. Onog izderavanja i iživljavanja kao u filmovima nema. Narednici ročnike zovu prezimenima i moraju se prema njima odnositi s poštovanjem i poštovati njihovo dostojanstvo, kao i ročnici prema narednicima. Uglavnom ni blizu onoga što šira javnost misli. Novaca sigurno nema, to se vidi i to se zna, a Kolinda i HDZ mogu pričati što god hoće. Da vojni rok ima nekog smisla, pa i nema baš.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Frend mi je radio do nedavno u vojsci... Od svog tog odgajanja i silnog "očvršćivanja" vecinu vremena su provodili na straži usred ničeg igrajuci GTA V...

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Par tjedana u svrhu edukacije vezane uz krizne situacije, osnovno upoznavanje sa najčešćim tipovima oružja i opreme i tome slično bi bilo ok - nikakve klasične pi*darije sa vojnim ''preodgojem'', pozdrava zastavi, poglavniku, suncu i slične gluposti. Za profesionalce je puna obuka, za sve ostale je ok nešto tipa ''kako se ne upucati u nogu''.  

Tread softly because you tread on my dreams.
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
D3lBoy kaže...

...

Ja iskreno mislim da je vojni rok ostvariv, jer podržava ga Kolinda od prvog dana a i neki saborski zastupnici + opada broj vojnika u hrv. pa tako misle da ce ih vise ostati tamo.
....

Sa svime se mogu sloziti - jedino ne vidim kako itko s pola mozga moze i pomisliti na bilo kakvo re-uspostavljanje vojnog roka; ne zelim precijeniti ionako smijesno skroman (ne-kriminalan!) potencijal prosjecnog hrvatskog politicara, ali da cak i netko od njih zaista ozbiljno zastupa tezu o uvodjenju obveznog vojnog roka (OVR) upravo sada, kada je drzava pred bankrotom i sa toliko bitnijih problema, pa to mi je tesko pojmljivo.

 

Koliko se ja sjecam, OVR je suspendiran, a zatim i ukinut zbog:

1) katastrofalnog odaziva rocnika. Ako se ne varam, 2007. je odaziv bio 10%, dok je 90% zatrazilo civilno odsluzenje. Zar itko od njih misli da se u ~10 godina ista tu promijenilo? Jesu li radjene godisnje ankete i studije medju ciljnom populacijom koje bi to opovrgnule?

2) fiskalne racionalizacije i ustede. Sto se odjednom promijenilo na bolje? Zar je obuka danas drasticno jeftinija? Upravo suprotno. Sjecam se clanaka u kojima se baratalo sa ~500 milijuna kn inicijalnog troska za uvodjenje OVR-a. Zar su financije zdrave? Drzavni proracun je na konopcima i defuntiranje nije uopce neizvjesno u roku od 2-5 godina (nisam gledao CDS index za HR, ali za ~2 godine se ocekuje slabljenje ECB QE politike i dizanje kamatnih stopa - a to znaci da ce vanjski dug RH denominiran u stranoj valuti porasti).

3) ulaska u NATO i poboljsanja sigurnosne situacije. OK, danas je zbog krize na Bliskom istoku situacija slozenija, ali upravo je dugorocna strategija drzave bila mala profesionalna vojska i razmjerno velika policijska populacija koja ce raditi superviziju granice i osiguravati mir i red. Ne vidim kako bi uvodjenje OVR-a pomoglo u kontroli granice. Najzad, budimo realni - koja je to vanjska prijetnja RH? Drzava je u EU i NATO-u, ulazi u Schengen za godinu ili dvije, susjedi su jednako siromasni ili siromasniji, iskustvo nedavnih ratova je i vise nego prisutno, a imbecili poput Seselja i Schwartza su vise-manje izolirani manijakalni pojedinci....cemu bi tu tocno sluzila rocna vojska?

 

Iz ovih par jednostavnih cinjenica, meni se cini da je mogucnost i potreba uvodjenja OVR-a ispod razine statisticke greske, a plasman ovakvih idiotarija iskljucivo za dnevno-politicku uporabu - dakle, za pravljenje emulzije koja ce uciniti realne probleme teze vidljivima, a to je skandalozno i krajnje gadljivo.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Jedino sto rade je da idu na sahrane ,tu i tamo nesto pociste ,a ostatak vremena je drkanje k**ca, i onda bi ti drkarosi mene koji nesto i radim trebali odgajati 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2016 6:28 (loky4i4).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Ja se dobrovoljno javljam na rok ak ce mi dat Eastwooda za "trenera"

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2016 9:02 (nixass).
13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Mene samo zanima koliko će ih trebati da me odvuku na taj vojni rok

 

Ja sam se osamostalio upisivajući faks u Zagrebu, 3 i pol sata vožnje od rodnog grada

Sam si tražiš stan, imaš određenu mjesečnu plaću, sam čistiš, plaćaš račune, učiš a nitko te ne tjera...

 

Kad vidim rezultate ankete pomislim na samoubojstvo

You have to be odd to be number one
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2016 9:53 (Top Bugovac).
13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ja ne bi odmah odabacio služenje vojnog roka (kad bi bilo novaca da se isti provodi). Na isto ne gledam kao na militarizaciju i bildanje vojne sile već mislim da se isto treba bazirati na to da se ljude obuči ponašanju u kriznim situacijama te da se neke stvari utreniraju i savladaju. Pod kriznim situacijma mislim na polplave, potrese i slične situacije. To je nešto što bi trebala odrađivati civilna zaštita ali ista ne funkcionira i to je činjenica. U vojsci si barem naučio neke osnove osobne zaštite, prve pomoći i slično. S druge strane služenjem vojnog roka uvijek imaš na raspolaganju određenu količinu ljudstva koje može u kratkom roku biti poslano u određene krizne zone (pod kriznim zonama mislim na područje pogođeno poplavom, potresom ili slično). Vojni sustav je vertikalno ustrojen i može vrlo brzo odreagirati.

Stručnjak za odmaganje...
13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Što se definitivno da napraviti i bez izvlačenja ljudi iz ritma na 8+ tjedana

Po meni bi svaki srednjoškolac trebao znati prvu pomoć

You have to be odd to be number one
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

Ja ne bi odmah odabacio služenje vojnog roka (kad bi bilo novaca da se isti provodi). Na isto ne gledam kao na militarizaciju i bildanje vojne sile već mislim da se isto treba bazirati na to da se ljude obuči ponašanju u kriznim situacijama te da se neke stvari utreniraju i savladaju. Pod kriznim situacijma mislim na polplave, potrese i slične situacije. To je nešto što bi trebala odrađivati civilna zaštita ali ista ne funkcionira i to je činjenica. U vojsci si barem naučio neke osnove osobne zaštite, prve pomoći i slično. S druge strane služenjem vojnog roka uvijek imaš na raspolaganju određenu količinu ljudstva koje može u kratkom roku biti poslano u određene krizne zone (pod kriznim zonama mislim na područje pogođeno poplavom, potresom ili slično). Vojni sustav je vertikalno ustrojen i može vrlo brzo odreagirati.

Tu se brka vojska i civilna zaštita.

Današnja vojska nije znanje baratanja osobnim naoružanjem izvedeno u dva gađanja s pet metaka, čišćenje kruga i buđenje u pet.

Današnja vojska traži high-tech znanja, ovo što se može provesti kroz kvazivojne rokove (kakva je većinom bila i JNA) se da izvesti u tjedan dana obuke, kad nastane frka.

Tko će i kako uz današnje stanje u RH naučiti bilo što ozbiljnije? Koliko je ročnika ispalilo protuoklopno sredstvo? Koliko rezerve je zadnji put pokrenulo tenk, ispalilo granatu? Ako je zamisao vojske "netko tko je topovsko meso, ima pušku na ramenu i mora biti tamo gdje mu kažemo" boje da ju ni nemamo.

11 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

Ili profesionalno (ali isključivo hardcore, znači komandosi) i/ili neka vrsta civilne zaštite kao kratkotrajnog predmeta u npr. sedmom ili osmom razredu i bok. Ovo na što je ličilo služenje vojnog roka do prije ukinuća (57. klasa ako se dobro sjećam, i to jedna od "najzloglasnijih" vojarni ) je bila šprdnja sa tematikom i nepovratno izgubljenih 6 mjeseci.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2016 11:36 (harrothar).
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

Ja ne bi odmah odabacio služenje vojnog roka (kad bi bilo novaca da se isti provodi). Na isto ne gledam kao na militarizaciju i bildanje vojne sile već mislim da se isto treba bazirati na to da se ljude obuči ponašanju u kriznim situacijama te da se neke stvari utreniraju i savladaju. Pod kriznim situacijma mislim na polplave, potrese i slične situacije. To je nešto što bi trebala odrađivati civilna zaštita ali ista ne funkcionira i to je činjenica. U vojsci si barem naučio neke osnove osobne zaštite, prve pomoći i slično. S druge strane služenjem vojnog roka uvijek imaš na raspolaganju određenu količinu ljudstva koje može u kratkom roku biti poslano u određene krizne zone (pod kriznim zonama mislim na područje pogođeno poplavom, potresom ili slično). Vojni sustav je vertikalno ustrojen i može vrlo brzo odreagirati.

 

 

Svi državljani republike su njeni branitelji. Res publika - stvar javnog značaja.

 

Profesionalizacija vojske i militarizacija policije dovodi do sindroma Rimskog carstva gdje se stvaraju ratničke kaste koje nemaju veze s republikom i republikanskim idejama niti imaju osjećaj pripadanja društvenoj zajednici iz koje dolaze (a kasnije, kao u Rimu i sada u SAD-u čak ni ne dolaze, već su stranci - u Rimu Germani i drugi barbari, u SAD-u Meksikanci, Samoanci, Brazilci itd...) niti osjećaj pripadanja republici.

 

Obavezni vojni rok o čijim se modalitetima treba dogovoriti, stoga, da.

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2016 12:08 (Drago).
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

 

 

 

 

Profesionalizacija vojske i militarizacija policije dovodi do sindroma Rimskog carstva gdje se stvaraju ratničke kaste koje nemaju veze s republikom i republikanskim idejama niti imaju osjećaj pripadanja društvenoj zajednici iz koje dolaze (a kasnije, kao u Rimu i sada u SAD-u čak ni ne dolaze, već su stranci - u Rimu Germani i drugi barbari, u SAD-u Meksikanci, Samoanci, Brazilci itd...) niti osjećaj pripadanja republici.

 

 

 

 I Japan je imao sličnu situaciju sa samurajima, bar mi se tako čini.

Tvoji argumenti za obavezni vojni rok su mi dali drugi pogled na služenje vojske, tako da primi ovaj rejnĐ suvenir kao znak pažnje i zahvale (bombonjere sa srčekom nemam):

 

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
mario.L_hr kaže...

Ja ne bi odmah odabacio služenje vojnog roka (kad bi bilo novaca da se isti provodi). Na isto ne gledam kao na militarizaciju i bildanje vojne sile već mislim da se isto treba bazirati na to da se ljude obuči ponašanju u kriznim situacijama te da se neke stvari utreniraju i savladaju. Pod kriznim situacijma mislim na polplave, potrese i slične situacije. To je nešto što bi trebala odrađivati civilna zaštita ali ista ne funkcionira i to je činjenica. U vojsci si barem naučio neke osnove osobne zaštite, prve pomoći i slično. S druge strane služenjem vojnog roka uvijek imaš na raspolaganju određenu količinu ljudstva koje može u kratkom roku biti poslano u određene krizne zone (pod kriznim zonama mislim na područje pogođeno poplavom, potresom ili slično). Vojni sustav je vertikalno ustrojen i može vrlo brzo odreagirati.

 

 

Svi državljani republike su njeni branitelji. Res publika - stvar javnog značaja.

 

Profesionalizacija vojske i militarizacija policije dovodi do sindroma Rimskog carstva gdje se stvaraju ratničke kaste koje nemaju veze s republikom i republikanskim idejama niti imaju osjećaj pripadanja društvenoj zajednici iz koje dolaze (a kasnije, kao u Rimu i sada u SAD-u čak ni ne dolaze, već su stranci - u Rimu Germani i drugi barbari, u SAD-u Meksikanci, Samoanci, Brazilci itd...) niti osjećaj pripadanja republici.

 

Obavezni vojni rok o čijim se modalitetima treba dogovoriti, stoga, da.

 

 Super, ali ne vidim kako bi sluzenjem obaveznog vojnog roka stvarali bilo kakvu vojnu kastu.

- Psiho246
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Generalno podržavam ideju uvođenja služenja vojske, ali opet u nekim razumnim vremenskim okvirima i u skladu sa mogućnostima, a prevashodno u svrhu zaštite naroda i države u svim kriznim situacijama, usmjerenoj i kvalitetnoj obuci, evakuacije stanovništva, spašavanje dobara, renoviranje i izgradnja infrastrukture itd.  Mislim da ima više koristi nego negativnosti jer stvarno je puno stvari koje vojska može raditi. 

Pa jbt pretprošle godine u obrani od poplava hrpa mladića nije bila u stanju raditi po kiši, nisu znali napuniti, svezati i složiti vreću sa pijeskom, a nakon sata vremena plačipi*ke cvile zbog žuljeva. Uopšte nemaju predstavu koliko je teška jedna vreća sa mokrim pijeskom pa je napune do vrha, kilavo svežu i pokušava nositi i takvu složiti dok im se rasipa. Dok se to pokaže i objasni Sava mu do jajca ulila.

Dosta ljudi uopće nemaju osjećaja pripadnosti i preuzimanja obaveze i odgovornosti u takvim situacijama pa smo imali hrpu slučajeva da jedni sjede kući i gledaju preko TV-a u toplini doma što mu se događa par stotina metara dalje ili u kafićima dok drugi rade. Nema mobilizacije, nego je najjače što sam čuo da se "apelira" na stanovništvo. Noćne straže ga ne zanimaju, nema nikakve obaveze niti mu je itko može nametnuti, a nema niti odgovornosti. Obuka takve negativnosti malo dovede u red. 

No kada je neka utakmica eto par hiljada se odmah skupi, osjećaju pripadnost itd. 

 

Jedna Švicarska za koju znamo da ima tradiciju neutralnosti, nije dugo bila u ratnom sukobu pa čak ni u Drugom svjetskom ratu ima obavezno služenje vojnog roka, a koliko sam čuo vojnici koji zaduže opremu i oružje isto nose kući. 

 

Evo čitam - Austrija, Švicarska, Danska, Norveška, Finska, Estonija, Grčka, Turska, Rusija imaju obvezni vojni rok. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2016 13:37 (boxer).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
boxer kaže...

Generalno podržavam ideju uvođenja služenja vojske, ali opet u nekim razumnim vremenskim okvirima i u skladu sa mogućnostima, a prevashodno u svrhu zaštite naroda i države u svim kriznim situacijama, usmjerenoj i kvalitetnoj obuci, evakuacije stanovništva, spašavanje dobara, renoviranje i izgradnja infrastrukture itd.  Mislim da ima više koristi nego negativnosti jer stvarno je puno stvari koje vojska može raditi. 

Sve navedeno nema nikakve veze s vojskom.

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Psiho246 kaže...

 

 Super, ali ne vidim kako bi sluzenjem obaveznog vojnog roka stvarali bilo kakvu vojnu kastu.

 

Dakle, totalno nisi shvatio čitav post.

 

Poanta upravo i jest da se uvođenjem obveznog vojnog roka NE stvara profesionalna ratnička kasta. 

 

 

This space for rent!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice