Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.163
|
čitano: 6.258.922
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ddarknessfairyy kaže...

Kad je netko dovoljno licemjeran da s jedne strane urla o pravima i traži zabranu pobačaja a s druge strane nema nikakvih problema sa zgrtanjem love na kontracepciji onda to njeno mišljenje vrijedi onoliko koliko i iskorišten papir u školjci. 

 

 Meni je više fanscinantno što ta ista ekipa koja je sada nevjerojatno pro-life je po pitanju umjetne oplodnje nevjerojatno ne-pro-life.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Poznajem ljude koji su se živi sjebali dok nisu dobili dijete pomoću umjetne oplodnje, potrošili živce vrijeme i novac a sada kad imaju dijete sve mi se čini da duboko u sebi misle da su se zajebali. Moram biti grub pa reći da mi se čini da priroda nije džaba selektivna. 

15 godina
online
Što se događa s našim društvom?

Ne treba pobačaj zabranjivati jer on jednostavno mora postojati kao opcija. Postojao bi i uz zabranu, ali to onda komplicira situaciju. Bez sumnje je pobačaj nešto loše i ružno, ali ne smije se žene osuđivati ako su ga uradile. Meni, recimo, smeta nešto što je jedan čovjek napisao danas u komentarima na neku vijest na tu temu i 100% se slažem s njim. Rekao je da ga najviše zabrinjavaju oni koji se žestoko i gorljivo zalažu za to. I to stvarno tako izgleda. Kako kome, ali meni da. Primjerice, ona cura koja se ispriječila koloni je rekla (ili pak neka druga) da ona ima pravo sa svojim tijelom raditi što ju je volja.

Ali rekla je to na jedan prilično grub i bahat način. Tako je zvučalo. Mislim, imaš ti pravo raditi što te je volja i seksaj se do besvijesti, ali pokaži onda i odgovornost ako zatrudniš, a ne odmah trčati na pobačaj. A prije svega koristi(te) zaštitu (oboje). Treba raditi na edukaciji i na taj način će se smanjiti pobačaji tj. neželjene trudnoće. Isto tako treba podići životni standard da bi ljudi htjeli imati djecu.

 

I stvarno se posebno u zadnje vrijeme češće zapitam upravo ono što je naziv ove teme. Što se događa s našim društvom kada oni koji imaju najveći utjecaj na njega namjerno kvare ljude, izvrću činjenice i ponašaju se licemjerno. Tu mislim na, pogađate - MEDIJE!

Svi od reda staju uz primjerice LGBT, pobornike pobačaja, ekstremnu ljevicu i liberale i sve ono loše propagiraju. Naravno, nije da je sve što mediji pišu loše, ali propagiraju krive stvari. I u tome su ustrajni.

 

Za mene osobno (a vjerujem i većinu građana) nije problem u pravima manjina u bilo kojem smislu i niti ih želimo ograničavati. Neka ljudi žive svoj život, ali te manjine su u zadnjih par godina itekako postale ekstremne u svojim naporima da se izbore (kroz medije). Pretjeruju i koriste se nerijetko lažima i naveliko izmišljaju. Treba imati mjeru. Stekao sam dojam da skoro svi naši mediji od kada je HDZ zasjeo na vlast, a SDP izgubio, pod upravom, "nalogom" ljudi iz te stranke (SDP) vrše gadno medijsko rešetanje.

Pogledajte malo što se piše skoro svaki dan. I onda se bune i govore da se sloboda medija ograničava i da je fašizacija društva na djelu. Da je to točno, mediji ne bi tako pisali. Jednostavno. Zar ne? Da je to tako bilo bi itekako gadno u zemlji po pitanju sloboda. Da je tako gadno kako oni zdušno nastoje prikazati, ljudi bi bivali skoro svaki dan premlačivani. Visjeli bi čak. Naprosto lažu i pretjeruju. I to žestoko. Pratite malo što pišu i vidjeti ćete.

 

Dobro govore ljudi, da je netko onako stao pred Gay paradu, mediji bi ga razapeli. A ove uzdižu. Većina građana je svjesna što se radi od strane medija u zemlji. A većina ne može biti zaostala i primitivna kako vole mediji i razne udruge svoje neistomišljenike nazivati. Da Katolibani i Klerofašizam... Pa jeste li vi normalni koji podržavate takve likove? Plaču da ih se proganja, a sami vrše sramotnu medijsku hajku. I koga se onda tlači? 90% medija pljuje vlastiti narod i kada neka strana medijska kuća piše nešto loše o zemlji u kojoj živimo, oni to podržavaju. I sve takve prozivaju "uglednima". Pogledajte što se piše i kako.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.5.2016 23:06 (Izzy).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Koliko se sjećam LGBT kolone su gađali kamanjem i slično, ovdje se to nije dogodilo. Što se tiče cure rekla je istinu, grubo i bahato, sad možda bi se svatko od nas (ili barem dobar dio) ponio tako da se netko miješa u tvoje stvari. 
Ima jedna bitna stvar da je gospođda Markić vlasnica ili u strukturi upravljnja tvrtke koja proizvodi ili uvaža anti bebi pilule. Gdje je tu moral ako je ona za život ? Koliki postotak ona drži na tržištu s time ? U slučaju da zabrane pobačaj ne bude njoj poraslo tržište?

Drugi tvoj paragraf
Daj mi primjer ekstremne ljevice u Hr.
Ako nitko ne stane uz manjinu tko onda bude uz nju ? Posao novinara je da propitkuje sve stvari i stavove, od lijevih do desnih, većine do manjine.

Treći paragraf
Pogledaj si vlasnike pojednih medija za koje misliš da su "podobni", vjerujem da ćeš se iznenaditi. Za fašizaciju društva se zapituju strani mediji, tebe to ne brine ?
Ako ti misliš da će se sada vješat ljudi imaš krivu predožbu o fašizaciji. Promjena Hdz-a na vlast je donijela afere i pun k sukoba interesa od kojih su rijetki odstupili (Crnoja) kojem je biskup blagosolovio ured i istjerivao "vraga" iz zgrade? 
Kako nazvati svećenika koji s oltara proziva jer mu se netko politički ne sviđa ?
Iznošenje svog osobnog mišljenja za vrijeme propovijedi ili poslanice nije baš lijepo. Jedan od razloga zašto više ne hodam u Crkvu.
Sekularna država u kojoj se Crkva miješa u politiku ?
Većina umjerenih ljudi je otišla van jer da bi se mijenjale stvari moralo bi se izaći na ulice. Oni koji mogu njima se neda, a oni koje žele oni nemaju novac za put.
Podržavam svaku medijsku hajku na nesposobnost bilo koje politički aktivne osobe jer ne možeš jeb*t i biti pošten. Ako si se već uključio u politiku računaj da te gledaju povećalom.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mac92 kaže...

Treći paragraf
Pogledaj si vlasnike pojednih medija za koje misliš da su "podobni", vjerujem da ćeš se iznenaditi. Za fašizaciju društva se zapituju strani mediji, tebe to ne brine ?
Ako ti misliš da će se sada vješat ljudi imaš krivu predožbu o fašizaciji. Promjena Hdz-a na vlast je donijela afere i pun k sukoba interesa od kojih su rijetki odstupili (Crnoja) kojem je biskup blagosolovio ured i istjerivao

 

Pun k sukoba interesa, daj ih nabroji pls, ali sad od ove vlade?

 

Vecina ljudi ima neku svoju politicku opciju, i to je u redu, ali jednostavno ne mogu gutati kad netko optuzuje jednu stranu, a ona prosla je kao sve odradila transparentno. Pa koji vam mora biti *urac da ste toliko vezani uz neku stranku da aktualne na vlasti morate kršiti pomocu lazi i licemjerja? 

 

Meni je jadna nasa politicka scena,jadna drzava, jadni su mi ljudi uopce koji vise glasaju za ove dvije gigantske nesposobne stranke.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.5.2016 20:47 (Edge).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
JoshTurner kaže...
Colossus7 kaže...

 

 

 

 


 

1.).U tom smjeru ide punom brzinom jer se u Vancouveru i Torontu marihuana vec moze kupiti u slobodnoj prodaji na kioscima.Nadam se full legalizaciji do kraja godine.

 

2.)Zemlja koja je izgorila gore se nemoze prodati jer se nalazi na rezervatu plemena Siouxa i Cree-a koji dobivaju milione i milione dolara od Suncora,Brittish Petroleuma i ostalih radi toga jer Tar Oil Sands nalaze na teritoriju rezervata.Ostatak zemlje je Crown's Land (tipicno za zemlje koje su u Commonwealthu i pod Britanskom Krunom) koja je "javno dobro"i drzava i provincije su vlasnici 89% povrsina.

Jedini resursi gore su Tar Pits ,znam da mnogi nisu upoznati sa vrstom nafte koja se nalazi na sjeveru Canade ,no to je doslovno mulj/blato natopljeno naftom koji je na povrsini zemlje a ne ispod kao klasicna nafta u ostatku svijeta.

 

3.)Izbori u USA - Zao mi je sto Bernie nema sanse i mislim da ce se dogoditi ponovno jedan veliki val useljavanja u Kanadu iz USA nakon ovih izbora ,nista novo jer se vec dogodilo par puta.

 

 

 1.) Ma da? šta kupiti već zarolanu gicu ili po gramu? Koliko košta i kakva joj je kvaliteta, tj da li joj se zna izvor uzgoja? Već duze vrijeme se po netu moze nagledati tih takoreć legalnih prijavljenih uzgajivača kanabisa-medical grade stuff, od home growera koji imaju neki limit koliko mogu uzgojit, do praktički legalnog biznisa koji se bavi uzgojem biljke u velikim količinama u jako dobro opremljenim labovima.

 

Naravno i oni variraju od odličnih uzgajivača koji do korporativnih yuppija koji su nanjušili dobru priliku za biznis i skočili na canabis band wagon ,ali generalno prodaju lošiji proizvod jer nemaju toliko znanja niti ljubavi prema procesu. Ali gledao sam da je sve legalno-pa nije legalno zavisi od države i lokalnih zakona, tako se moglo vidjeti masu primjera di labovi imaju redovitu kontrolu od državnih-lokalnih organa koje moraju proći, do medicinskih dispensera koji uredno imaju sve dozvole i plaćaju porez na svoje poslovanje ali opet doživljavaju policijske racije ili harassment na redovitoj bazi.

 

Onda ti uzgojeni i ošišani headovi u velikim pakiranjima budu kupljeni u bulk količinama od raznih lokalnih medical dispensorija, di ljudi sa onim famoznim medical cardom mogu doći i kupiti lepezu proizvoda na bazi kanabisa.

 

2.) Ah onda praktički već kontroliraju to zemljište, uopće nije upitna exploatacija, uglavnom prati kroz sljedeću godinu-dve slijed događaja ako uopće bude medijski popraćeno što će se dešavati sa određenim dijelovima tog spaljenog zemljišta koje je javno dobro. Uglavnom masu puta se desila zanimljiva stvar, a to je da baš tamo di izgori jedan dobar dio teritorija tj baš kako si ti opisao javno dobro, ubrzo studije pokažu kako se tu nalaze neki vrijedni resursi, i silovanje moze početi.

 

3.) Bernie i Green Party praktički nemaju nikakve medijske eksponiranosti usporedbo sa Killary i Donaldom, a to je jos jedan očiti primjer, kome , zašto i kako su najveće medijske kuće naklonjene tj, da opet kao nebrojeno puta do sad na stolicu u ovalnom uredu može sjesti samo dupe koje je amenovano od korporativnog lobija, bankara, Wall Streeta.

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Edge kaže...
Pun k sukoba interesa, daj ih nabroji pls, ali sad od ove vlade?

 

Vecina ljudi ima neku svoju politicku opciju, i to je u redu, ali jednostavno ne mogu gutati kad netko optuzuje jednu stranu, a ona prosla je kao sve odradila transparentno. Pa koji vam mora biti *urac da ste toliko vezani uz neku stranku da aktualne na vlasti morate kršiti pomocu lazi i licemjerja? 

 

Meni je jadna nasa politicka scena,jadna drzava, jadni su mi ljudi uopce koji vise glasaju za ove dvije gigantske nesposobne stranke.

Karamarka mogu navesti za sukob interesa. Crnoja, Nakić, Hasanbegović pod afere.
Afere od prošle vlasti su isplivale tijekom mandata i još idu nakon mandata. Ne vidim u čemu je tu problem.

 

15 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
mac92 kaže...

 

Što se tiče LGBT-a, želim istaknuti licemjerje. Neki bi najradije zabranili onaj "Hod za život" koji se održao i radi se o tome da se ljude koji su za tu "opciju" napada. Evo primjer. Što to ona ne smije? Izraziti svoj stav i mišljenje? Eto licemjerja. A kako se samo žestoko bore za slobodu govora... Čim se kaže nešto što im nije po volji, eto problema! S druge pak strane, vrijeđanje nečijih vjerskih osjećaja ili ruganje sa žrtvama bilo čega je sloboda govora i satira. Kao primjerice u slučaju Charlie Hebdoa.

Uostalom, ne moraju svi ljudi koji su tamo bili biti za zabranu pobačaja. Sam naziv govori da se daje podrška tome da se žene ohrabri da zadrže dijete. A to nije ništa loše. Naravno, poboljšanjem životnog standarda i uvjeta građana povećati će se broj onih koji će roditi i odgajati djecu. Koga briga za Markićku.

 

Ekstremnu ljevicu (mislim na pobornike njihovih ideja) u smislu nasilja na svu sreću nemamo, ali su ekstremni i "nasilni" kroz medije i medijsko izražavanje. Posao novinara je da propitkuje, ali naši su većinom pristrani. Članci su im manje-više isti. Na isti kalup.

U Crkvu se ne ide radi svećenika. Ljudi idu radi svog mira. Zar ne? Nisu svi svećenici takvi. Osobno nisam tip "od Crkve", ali ih uvažavam i poštujem. Nitko nije u potpunosti čist i niti jedna, posebno veća udruga ili zajednica također nije.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.5.2016 23:24 (Izzy).
14 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

A stavi link na što hoćeš - tvoja je tvrdnja bila da "takvih kod nas nema".

 

 

EDIT: 

 

Ali ovaj mi je fakat car: http://www.index.hr/tag/82556/vladimir-benac.aspx

 

I treba nas karat, takav kljakast kakav već je, kad bez obzira što napravio i dalje ima sve beneficije kao i najnormalniji tip koji poštuje sve zakone, a u ratu je ostao invalid. 

 Prolazim malo kroz stare postove i naiđem na ovaj na ovaj iz 13.12.2011 koji jednostavno moram citirati. Kroz prosle 4 i po godine, lik nad kojim se Drago zgražao je uspio ispuniti još tri strance vijesti na gornjem linku, jednu od prije 5 dana. Nemam uopce volji nabrajati sve nove apsurde vezane za njega.

15 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?

To je bolesnik i on je za izolaciju.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Izzy kaže...
mac92 kaže...

 

Što se tiče LGBT-a, želim istaknuti licemjerje. Neki bi najradije zabranili onaj "Hod za život" koji se održao i radi se o tome da se ljude koji su za tu "opciju" napada. Evo primjer. Što to ona ne smije? Izraziti svoj stav i mišljenje? Eto licemjerja. A kako se samo žestoko bore za slobodu govora... Čim se kaže nešto što im nije po volji, eto problema! S druge pak strane, vrijeđanje nečijih vjerskih osjećaja ili ruganje sa žrtvama bilo čega je sloboda govora i satira. Kao primjerice u slučaju Charlie Hebdoa.

Uostalom, ne moraju svi ljudi koji su tamo bili biti za zabranu pobačaja. Sam naziv govori da se daje podrška tome da se žene ohrabri da zadrže dijete. A to nije ništa loše. Naravno, poboljšanjem životnog standarda i uvjeta građana povećati će se broj onih koji će roditi i odgajati djecu. Koga briga za Markićku.

 

Ekstremnu ljevicu (mislim na pobornike njihovih ideja) u smislu nasilja na svu sreću nemamo, ali su ekstremni i "nasilni" kroz medije i medijsko izražavanje. Posao novinara je da propitkuje, ali naši su većinom pristrani. Članci su im manje-više isti. Na isti kalup.

U Crkvu se ne ide radi svećenika. Ljudi idu radi svog mira. Zar ne? Nisu svi svećenici takvi. Osobno nisam tip "od Crkve", ali ih uvažavam i poštujem. Nitko nije čist i niti jedna, posebno veća udruga.

Postoji taj zakon koji je donešen 70ih i sad se netko sjetio da bi mogli to ukinuti. Smeta nekome pravo izbora ? Tko hoće hoće, tko neće neće. Nema tu previše mudrovanja. Vjerujem da ženi koja mora donijeti odluku nije lako i može biti puno različitih slučaja od pukog j*banja (silovanje i sl.).
Dal ti je jasno za što ti se LGBT bori ? Oni žele zakon u kojem istospolni ljudi mogu biti u braku (ne crkveni, nego onaj kod matičara ili kako već) da ne plačaju porez na samački život tj. da imaju iste uvjete kao ljudi u hetero brako (muž-žena).

S obzirom da si se dotaknuo tog članka pa jel gospođa Orešković sudjelovala na sličnome skupu u Kanadi? Svi su se odjednom digili veliki domoljubi i slično,a 70% života bili vani. Lako je organizirat hod za život kad te drugi sponzoriraju (Grad Zagreb) i lako je štancat djecu ako imaš uvjete za to.
Ja bih htio imati troje djece, al trenutno radim za 3.5 full radno vrijeme, studiram i vozim auto star 23 godine. Sad zamisli da mi ženska (faks) ostane trudna, a nit su moji nit su njeni u ikakvoj financijskoj situaciji još barem nekoliko godina (kondomi se korista, pilule isto, al to ne znači da se ne može dogoditi).

U Crkvu se ide radi mira, a to znači da očekivam neku propovijed-priču iz Biblije, a ne komunjare, glasajte za Hdz i slično.

11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ElektričnaOvca kaže...

Eh, amiga - frend u naselju je bio jedini koji je imao to čudo, prokleti sretnik, sjećam se da smo svi visili kod njega i igrali Cannon Fodder :D

 jao jao, to mi je vjeojatno i najdraža igra bila

a mi smo se skupljali kod mene igrati crviće, tu smo mogli odjednom četvorica (ako se ne varam), samo badave ako si bio zadnji na redu pa te ovi prije pokrkaju prije nego uspiješ pomaknuti ijednog crveka

...a onda se neko govno teleportira u rupu i partija traje satima dok se škuljov iskopa, a ti čekaš i čekaš 

16 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Markićku je garant od prvog dana briga i za uvođenje definicije braka u Ustav, a vjerujem i sad za ovaj protest. Žena ima političke ambicije i ne smije si dopustiti da nestane s radara pa gradi tabor pristaša. Pred parlamentarne izbore se iskazala javnom akcijom za biranje političara po imenu od čega je trebala imati izravnog interesa, ali je bila predugo izvan reflektora javnosti da bi skupila velik broj narajcanih desničara koji bi joj dali glas. Mislim da je dosta fulala tajming protesta protiv pobačaja osim ako možda namjerava vući tu šprancu duže vremena. Iz tog kuta smatram da joj to nije dobar potez jer bi to svima dopizdilo nakon par mjeseci, gledano po primjeru šatoraša koji su budili temeljnije strasti za pravdom (jer su ipak branitelji) pa su počeli piliti živce i desničarima nakon godine+ dana.

 

Da su Markićkini protesti samo politički spin svjedoči i činjenica da se nije slizala s HDZ-om niti je HDZ ikad aktivno komentirao il podržavao Markićku. Markićka spada u rang desničarskih frakcija čiji ciljevi su pobrati mandat u Saboru, kao što je to uspjelo onom vampiru iz Vigilare. Ta ekipa traži probleme gdje ih nema samo što ne dobiju uvijek medijskog prostora za svoja izdrkavanja -- ako ne vjerujete, pogledajte samo stranice udruge Vigilare ili U ime obitelji. Bez medija bi ta ekipa jedno-mandataša bila na marginama politike s par stotina glasača.

 

Također, unatoč tome što svako malo imaju vijesti o radovima udruga, nigdje nema vijesti o primjerice pomoći obiteljima u teškoj životnoj situaciji koje su umjesto pobačaja odlučile zadržati dijete za koje nemaju sredstava. Ili su te udruge toliko plemenite da ne objavljuju na sve strane kako pomažu potrebitim obiteljima ili ne pomažu potrebitim obiteljima. Ali ih to ne sprečava da se bore za "očuvanje obiteljskih vrijednosti", a kakav će taj život ispunjen obiteljskim vrijednostima biti, to su manje važna pitanja.

 

Za kraj, jedna izjava koja pogađa u sridu:

I distrust those people who know so well what God wants them to do to their fellows, because it always coincides with their own desires. - Susan B. Anthony

Do you understand life?! Do you?!
12 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Smiješno je prozirna konstrukcija da je riječ o podjeli ''pro choice'' i ''pro life'', kako ne bi slučajno ispalo da je netko protiv/negativac. Ekipa koja je usmjerena isključivo na ograničavanje ljudskih prava je ''za život'', mo'š mislit.

Kaže Batarelo (tip koji je, između ostalog, organizirao dolazak Reismanice) kako ''ovo je početak senzibiliziranja Hrvatske javnosti za prljavu tajnu da 3 tisuće djece nestane u našim bolnicama zbog tog jednog zakona''. Pazi ti koja je to je**na retorika, on govori o 3 tisuće djece koja nestaju, to bolje zvuči od 3000 nakupina stanica bez svijesti o sebi, koje su neželjene i/ili imaju fenomenalnu predispoziciju da se rode kao teški invalidi, ako se uopće rode živi i ako majka preživi tu trudnoću.

S druge strane, umjetna oplodnja im je božesačuvaj. Ne bih se čudio da je to veći grijeh od silovanja. S obzirom na to kakve prosere servira ova ekipa loše prikrivenih sociopata, dat ću i ja svojoj mašti na volju: mislim da bi oni bili najsretniji kad bi djecu mogli posvajati isključivo katolički muško-ženski parovi, po mogućnosti djecu koju su prisilno rađale maloljetnice silovane od strane lokalnog župnika. To bi valjda bio raj na zemlji.

Tread softly because you tread on my dreams.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.5.2016 17:16 (ElektričnaOvca).
14 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
ElektričnaOvca kaže...

Smiješno je prozirna konstrukcija da je riječ o podjeli ''pro choice'' i ''pro life'', kako ne bi slučajno ispalo da je netko protiv/negativac. Ekipa koja je usmjerena isključivo na ograničavanje ljudskih prava je ''za život'', mo'š mislit.

 Točno to, totalna inverzija uloga u percipiranju. Ekipicu koja se svim silama zalaže da određuje drugima što trebaju raditi s svojim tijelom (prisiljavanje nekoga da iznese trundoću spada među najinvazivnije metode ograničavanja nekoga) se promatra kao primjer kako bi demokracija trebala funkcionirati, kao da prosvjeduju zbog nečega sasvim desetog. A žene koje se s razlogom bore protiv toga da drugi odlučuju što da rade sa svojim tijelom se tretira kao neodgojene i razmažene feministkinje koje ne mogu prihvatiti da nešto nije po njihovom (što bi Američki konzervativci rekli thinskinned). Dok se god istup onih dvaju žena pred kolonu bude smatrao ekscesom nema smisla govoriti o zrelosti društva za demokraciju.

11 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

Ovi nedavni prosvjedi su izgleda pomutili raspravu i na ovoj temi... Od stvarnih problema koji su na horizontu, ovdje je kao i u birtijama glavna tema, opet - homići i prava žena... Naime, kakva je situacija sa TTIP-om kod nas ovdje i EU općenito? Zanima me ako imamo nekih konkretnijih informacija o tome planira li se to definitivno potpisat i ima li javne rasprave? Je li prosvjed urodio ikakvim plodom? Nisam pratio odjek događanja pa pitam ako netko je?!

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
eywa33 kaže...

Ovi nedavni prosvjedi su izgleda pomutili raspravu i na ovoj temi... Od stvarnih problema koji su na horizontu, ovdje je kao i u birtijama glavna tema, opet - homići i prava žena...

 ROFL. A prava žena i homoseksualaca nisu pravi problemi?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
eywa33 kaže...

Ovi nedavni prosvjedi su izgleda pomutili raspravu i na ovoj temi... Od stvarnih problema koji su na horizontu, ovdje je kao i u birtijama glavna tema, opet - homići i prava žena... Naime, kakva je situacija sa TTIP-om kod nas ovdje i EU općenito? Zanima me ako imamo nekih konkretnijih informacija o tome planira li se to definitivno potpisat i ima li javne rasprave? Je li prosvjed urodio ikakvim plodom? Nisam pratio odjek događanja pa pitam ako netko je?!

 Ukratko, nemaš pojma, al zato ćeš nešto prokenjati o temi koja ti se ne sviđa. Da, abortus je baš birtijaška tema, odmah iza nogometa i sisa konobarice.

Sve su to stvarni problemi i ne pobijaju jedni druge, ti brate slobodno piši o TTIP-u i reci što misliš, nitko ovdje neće reći ''daj šuti, mi bi o abortusu''. To što ja ili bilo tko nije pratio ili komentirao TTIP prosvjed ne znači apsolutno ništa osim da moj dan ima samo 24h i komentiram kako se o nešto očešem. Uostalom, nitko ti ovdje nije kriv ako ne vidiš potencijalnu širu sliku ovog ''hoda za život''.

Tread softly because you tread on my dreams.
11 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ElektričnaOvca kaže...

 Ukratko, nemaš pojma, al zato ćeš nešto prokenjati o temi koja ti se ne sviđa. ...

Oprosti, ali koliko se sjećam, nisam te prozvao da odgovoriš na pitanje. Bilo je upućeno onome koji možda ima odgovor i dobru volju da napiše štogod. A ti i nekolicina, bez ikakvog suzdržavanja nastavite vašu raspravu i ne dajte se omest, kamoli ne od mene. A isto tako, ako mogu, savjetovao bih te da ubuduće držiš "jezik za zubima" kad želiš reći nekome da nema pojma ili da će nešto prokenjat, a tu osobu nisi nikad u životu vidio. Govori puno o tebi, dok osobu kojoj je to usmjereno, vjeruj mi - ne dotiče.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
captain_soap_McTawish kaže...

 ROFL. A prava žena i homoseksualaca nisu pravi problemi?

 Naravno da nisu - prve treba lancem zavezat za šparhet, a druge zatuć. Problem riješen.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
eywa33 kaže...
ElektričnaOvca kaže...

 Ukratko, nemaš pojma, al zato ćeš nešto prokenjati o temi koja ti se ne sviđa. ...

Oprosti, ali koliko se sjećam, nisam te prozvao da odgovoriš na pitanje. Bilo je upućeno onome koji možda ima odgovor i dobru volju da napiše štogod. A ti i nekolicina, bez ikakvog suzdržavanja nastavite vašu raspravu i ne dajte se omest, kamoli ne od mene. A isto tako, ako mogu, savjetovao bih te da ubuduće držiš "jezik za zubima" kad želiš reći nekome da nema pojma ili da će nešto prokenjat, a tu osobu nisi nikad u životu vidio. Govori puno o tebi, dok osobu kojoj je to usmjereno, vjeruj mi - ne dotiče.

Nemaš pojma i kenjaš bezveze lupajući TD na temu za koju sam izjavljuješ da te ne zanima, a sada bi me savjetavo da držim jezik za zubima i praviš se naivan, komedija :D. Zašto bih te morao gledati da zaključim je li nešto što si napisao glupost? Gledam tvoj tekst, što će mi tvoja pojava? Mogao si svoja pitanja postaviti bez baljezgarija o tome kako ono o čemu mi pišemo ''nije pravi problem'', ali nisi i sada bi se raspravljao, oko čega? 

Tread softly because you tread on my dreams.
15 godina
online
Što se događa s našim društvom?

Svi smo mi nakupine stanica. Moj je stav da život započinje začećem, a ne isključivo rođenjem kao što neki tvrde. A to sam pročitao više puta. To što zametak nema svijest o sebi ne umanjuje činjenicu da je on živ i da se razvija. A to po mojem mišljenju nije daleko od npr. nacističkih ubijanja manje sposobnih ljudi - živih bića, a živo biće osjeća. 

Što me je podsjetilo na izvođenje operacija na djeci bez anestezije. Bebe se tako operiralo jer se mislilo da tako mala djeca ne osjećaju bol kao odrasli. Zašto se to mislilo - ne znam, ali pretpostavljam da je uporište bilo u tome da im taj osjet još nije razvijen ili tako nešto. I mislim da to nije tako davno bilo. 

Znanost nije nepogrešiva, a puno ljudi se po mojem mišljenju pretjerano pouzda u nju. Sve ovo što imamo i čime se služimo je dao ljudski intelekt i trud, ali isto tako se puno puta griješilo da bi došli do onoga što se sada ima i zna.

 

Ako znanost kaže da život ne započinje začećem, a osobno ne znam kaže li stvarno tako, to bez sumnje ide na ruku osobama koje inače nemaju kritičan stav prema abortusu, odnosno blagonaklono gledaju.. Meni savjest kaže da započinje. To mi se nameće samo od sebe. 

Na kraju krajeva, ljudi plaču kada izgube bebu pri spontanom pobačaju ili umre iz bilo kojeg razloga. I liječnici tada kažu da je umrlo. Ako se spontani dogodi u ranom stadiju trudnoće, opet se kaže da je zametak umro, bio je živ, a sada više nije. Pa i za biljku kažemo isto... Ne smije se tako olako gledati na to sve.

13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Izzy kaže...

 

Znanost nije nepogrešiva, a puno ljudi se po mojem mišljenju pretjerano pouzda u nju. Sve ovo što imamo i čime se služimo je dao ljudski intelekt i trud, ali isto tako se puno puta griješilo da bi došli do onoga što se sada ima i zna.

 

Ako znanost kaže da život ne započinje začećem, a osobno ne znam kaže li stvarno tako, to bez sumnje ide na ruku osobama koje inače nemaju kritičan stav prema abortusu, odnosno blagonaklono gledaju.. Meni savjest kaže da započinje. To mi se nameće samo od sebe. 

Na kraju krajeva, ljudi plaču kada izgube bebu pri spontanom pobačaju ili umre iz bilo kojeg razloga. I liječnici tada kažu da je umrlo. Ako se spontani dogodi u ranom stadiju trudnoće, opet se kaže da je zametak umro, bio je živ, a sada više nije. Pa i za biljku kažemo isto... Ne smije se tako olako gledati na to sve.

 Podebljano:

Znanost definitivno nije nepogrešiva, ali je najbolje što imamo. Puno više ljudi je izgubilo život jer je vjerovalo jednoj vrsti instinkta (onoj koju ti osjećaš u drugom podebljanom dijelu). Na primjer, upravo zbog tog instinkta (i zbog nepoznavanja načela moderne znanosti) ljudi su vjerovali da ispuštanje krvi liječi mnoge bolesti

 

A što se podcrtanog tiče, to što liječnici govore nije stvar znanosti(niti je dokaz ičega), nego je pokušaj ublaživanja stvarnog stanja da bi se izazvao osjećaj suosjećanja

 

Poštujem tvoj stav, iako sam ja na drugoj strani. Mislim da bi ljudi sami trebali donositi odluke jer (ako se mene pita) abortus nije zločin, a niti ubojstvo  

You have to be odd to be number one
8 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Jel može netko objasniti kakve su to fore sa stalnim naesljavanjem arapa i afrikanaca i djeljenjem državnih stanova? Kakve su to specijalne "izbjeglice" koje se moraju tu nastaniti za stalno?

Koliko ja razumijem, nitko ne želi u Hrvatku pa ih se mora mamiti besplatim stanovima da se ispune briselske fašističke kvote.

Sjećam se da su bosanci za vrijeme rata bili po kasarnama i hotelima i nisu se bunili nego su se nakon rata vratili u svoju državu.

 

http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/hrvatska/1944777/otkrivamo-u-splitu-zagrebu-i-rijeci-stanovi-za-izbjeglice-koje-ce-se-za-stalno-preseliti-u-hrvatsku/

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Spinout kaže...

Koliko ja razumijem, nitko ne želi u Hrvatku pa ih se mora mamiti besplatim stanovima da se ispune briselske fašističke kvote.

 Te iste "briselske fašističke kvote" nama omogućuju sitnice poput Pelješkog mosta.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
14 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Izzy kaže...

Svi smo mi nakupine stanica. Moj je stav da život započinje začećem, a ne isključivo rođenjem kao što neki tvrde. A to sam pročitao više puta. To što zametak nema svijest o sebi ne umanjuje činjenicu da je on živ i da se razvija. A to po mojem mišljenju nije daleko od npr. nacističkih ubijanja manje sposobnih ljudi - živih bića, a živo biće osjeća. 

Što me je podsjetilo na izvođenje operacija na djeci bez anestezije. Bebe se tako operiralo jer se mislilo da tako mala djeca ne osjećaju bol kao odrasli. Zašto se to mislilo - ne znam, ali pretpostavljam da je uporište bilo u tome da im taj osjet još nije razvijen ili tako nešto. I mislim da to nije tako davno bilo. 

Znanost nije nepogrešiva, a puno ljudi se po mojem mišljenju pretjerano pouzda u nju. Sve ovo što imamo i čime se služimo je dao ljudski intelekt i trud, ali isto tako se puno puta griješilo da bi došli do onoga što se sada ima i zna.

 

Ako znanost kaže da život ne započinje začećem, a osobno ne znam kaže li stvarno tako, to bez sumnje ide na ruku osobama koje inače nemaju kritičan stav prema abortusu, odnosno blagonaklono gledaju.. Meni savjest kaže da započinje. To mi se nameće samo od sebe. 

Na kraju krajeva, ljudi plaču kada izgube bebu pri spontanom pobačaju ili umre iz bilo kojeg razloga. I liječnici tada kažu da je umrlo. Ako se spontani dogodi u ranom stadiju trudnoće, opet se kaže da je zametak umro, bio je živ, a sada više nije. Pa i za biljku kažemo isto... Ne smije se tako olako gledati na to sve.

Nemaš blagog pojma o čemu pričas. Zametak je živ u istome smislu kao što su bile jajna stanica i spermatoziod prije nego što je došlo oplodnje. Nakon oplodnje imaš jednu stanicu koja se nakon 3-4 dana razdijeli ravno u 16 stanica čiju nakupinu zovemo morula. Za više detalja pogledaj ovo: https://en.wikipedia.org/wiki/Human_embryogenesis

Sad ti meni probaj objasniti kako takve nakupine uopće mogu išta osjećati, i uopće imaju osobine čovjeka. 

13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Odavno se tu ne radi o znanosti

Ljudi osjećaju iracionalnu krivnju prema uništavanju potencijala

You have to be odd to be number one
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Izzy kaže...

Svi smo mi nakupine stanica. Moj je stav da život započinje začećem, a ne isključivo rođenjem kao što neki tvrde. A to sam pročitao više puta. To što zametak nema svijest o sebi ne umanjuje činjenicu da je on živ i da se razvija. A to po mojem mišljenju nije daleko od npr. nacističkih ubijanja manje sposobnih ljudi - živih bića, a živo biće osjeća. 

 

 Ne vidim na koji bi način tvoje puko smatranje nečega što se vrlo dobro može znanstveno argumentirati (kolega iznad je to odlično napravio) imalo ikakve veze sa stvarnošću. Sam sebe probaj upitati - Ako je tvoje mišljenje posljedica percepcije koja je vjerojanto nabijena od društva i odgoja, kakve veze ima sa stvarnošću?

 

Stvarnost (znanost) se dokazuje opće-dokazanim i logički valjanim dokazima, nikakvim stavovima koji se ne mogu objasniti. 

Izzy kaže...

 

Ako znanost kaže da život ne započinje začećem, a osobno ne znam kaže li stvarno tako, to bez sumnje ide na ruku osobama koje inače nemaju kritičan stav prema abortusu, odnosno blagonaklono gledaju.. Meni savjest kaže da započinje. To mi se nameće samo od sebe. 

Na kraju krajeva, ljudi plaču kada izgube bebu pri spontanom pobačaju ili umre iz bilo kojeg razloga. I liječnici tada kažu da je umrlo. Ako se spontani dogodi u ranom stadiju trudnoće, opet se kaže da je zametak umro, bio je živ, a sada više nije. Pa i za biljku kažemo isto... Ne smije se tako olako gledati na to sve.

 Opet isto. Tvoje smatranje, percepcija, glasno razmišljanje nije mjerilo bilo čega. 

 

Ako planiraš kvalitetno raspravljati (ne odnosi se sada konkretno na ovu raspravu, već općenito raspravu bilo gdje) preporučio bih ti bilo kakvu literaturu iz osnova logike. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Bukva kaže...
Spinout kaže...

Koliko ja razumijem, nitko ne želi u Hrvatku pa ih se mora mamiti besplatim stanovima da se ispune briselske fašističke kvote.

 Te iste "briselske fašističke kvote" nama omogućuju sitnice poput Pelješkog mosta.

Hrvatska ionako puno više uplaćuje nego što uzima iu EU kase i nisam pitao za Pelješki most nego nešto sasvim drugo.

Imamo na tisuće beskućnika, sorotinje a arapi koje se ne može ni provjeriti tko su i što najednom sele u stanove sa svim popratnim beneficijama poput odjeće, hrane, džeparca, besplatnog prijevoza, zdravstvenog itd. 

Ja osobno imam sve što mi je potrebno ali nije fer prema drugima.

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Zapravo je vrlo jednostavno. Imamo nedovoljno informirane morone zbog čijeg neznanja moraju trpiti svi ostali. Umjesto da nas ustavni sudovi štite od takvih kretena, eto oni čak rade jednako protiv. Da je ustavni sud začepio Markičku i ostale još kod gay brakova sada bi bila marginalna persona unatoč osebujnom "karakteru".

 

Vi koji mislite da štitite neki krac, "pro life".. palite se na zabrane? Koliko vas je svršavalo nad zabranom gay brakova? "To, to, jače, aahh, brani pederima sve, aaaah!". Cijeli svijet je već odgovorio na ta pitanja pred 30 i više godina i zaista nema potrebe da nam kretenoidi marširaju gradom u tobožnjem prosvjedu "za život", niti da prosipate svoje talente po forumu. To što ste si "blesavi za po doma", molim da tako i ostane, a ljude koji su eto u manjini prekinite zlostavljat da bi uživali u svojim sadističkim fetišima. Baš nitko ne gura nos u vaš krevet, u vaša jaja ili što već imate međ nogama, ja uopće ne vidim razloga zbog čega vi toliko puno energije trošite da virite u tuđe.

 

Ovi što misle da "je to sve demokracija". Pa demokratski je da pustiš druge da žive u miru, a ne da većina nameće svoje stavove i izbore manjini. Ajmo poubijat sve plavooke jer zašto stat na zabrani gej brakova. Ajmo žene kastrirat i zaključat ih u podrume jer eto tako želi većina. Kada većina može nesmetano provodit samovolju, pa di će to stat? Kreni odakle želiš i vašim primjerom ćemo začas ostat na 2 stanovnika.

 

Kao kad mala djeca svoje neznanje upotpunjuju maštanjima i fantazijama, evidentno se i odrasli u neznanju vole osloniti na "mišljenja i stavove" koji se uopće u suštini ne razlikuju od dječijih fantazija, maštarija i babaroga. Zabranili ste gay brakove i? Jel porastao broj svetih brakova? Čak ih se još više razvodi. Jel porastao broj stanovnika? Priraštaj je na najnižoj točki otkad ga mjere. Jel itko u hrvatskoj zbog toga zaradio/izgubio 5 para? Nitko. Pa koji će nam vrag onda ta zabrana?

 

Zabranili bi abortus koji je legalan 150km u bilo kojem smijeru od bilo koje točke u RH. Ako si kojim slučajem žena to nemože priuštiti, a niš, skakat će s mostova i bacat pod vlakove. Pa joj onda lijepo objasni da sa svojim tijelom nemože što god želi. Muško isto ima pravo birati? Pa može. Nek ti presade embrij pa ga nosi i umri ako treba. A to nebi? Al žena nek crkne ako treba i dvaput. Svatko može reć što god želi kada ga se to direktno ne tiče. Lako je drugome solit juhu.

 

Da je netko (drugi) prosvjedovao na način da želi podignut svijest o abortusima, spolnim bolestima, higijeni i zdravlju, odgoju, ili pravima žena, njihovim plaćama itd - pa nema frke. Naravno da je bolje živjeti u svijetu bez abortusa, HPVa, herpesa, nejednakosti među ljudima and so on, fala bogu da ljude o tome treba educirati i sve te stvari svest na minimum koliko je to moguće. Al ovo.. ovo je gora fašizacija od dizanja ruku ili skandiranja na stadionima i nema apsolutno nikakve veze sa demokracijom. To je čista tiranija.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice