Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.272.700
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Doduše, postoji još uvijek mogućnost ostanka UK u EU a to je da na izborima bude izabrana pro-Europska politička partija koja bi nastavila EU put UK-a, obzirom da rezultati referenduma prema "ustavu" nisu obvezujući.

 

P.S. UK nema klasičan pisani Ustav kakav imaju druge države. UK ima nekoliko pisanih dokumenata na kojem se temelji pravni sustav.

15 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Mislim da ce se svesti na Ako niste sa nama onda ste protiv nas. Europa se toliko može naljutit i u inat izolirat UK. Pa ce britanci crkavat od gladi kao u vrijeme napoleona kad nisu mogli ni izvet ni uvest niti jedan prozivot. Baš me zanima kako će njihova ekonomija to izdržat. A da ne govorim koliko su prihoda imali od online prodaje prema EU.

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ne treba ih nitko izolirati. Dovoljno su sami sebe izolirali. Od tradicije se ne živi. Nadam se da će shvatiti što su učinili. Dovoljno je pogledati što se desilo burzama danas.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Ne treba ih nitko izolirati. Dovoljno su sami sebe izolirali. Od tradicije se ne živi. Nadam se da će shvatiti što su učinili. Dovoljno je pogledati što se desilo burzama danas.

 Fino ako funta padne na neku normalno vrijednost npr 7-8 kn idem odmah u shopping na Amazon uk.

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ali sačekajmo još malo. Uvijek ima gore od goreg. Još kad amerikanci izaberu Trumpa za predsjednika.... A, u pičku materinu! Nemamo gdje ni pobjeći!

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Ne treba ih nitko izolirati. Dovoljno su sami sebe izolirali. Od tradicije se ne živi. Nadam se da će shvatiti što su učinili. Dovoljno je pogledati što se desilo burzama danas.

Mene više brine što to globalno može značiti.

A oni i ako se i raspadnu odvajanjem Škotske i Sj. Irske, k'o ih j**e.

Na stranu njihova tradicija i što stvarno misle da su još neka svjetska velesila.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2016 16:12 (Old Iggy).
16 godina
moderator
online
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Ali sačekajmo još malo. Uvijek ima gore od goreg. Još kad amerikanci izaberu Trumpa za predsjednika.... A, u pičku materinu! Nemamo gdje ni pobjeći!

 

Trump je trenutno u slobodnom padu. 

 

 

This space for rent!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
zeroname kaže...

Mislim da ce se svesti na Ako niste sa nama onda ste protiv nas. Europa se toliko može naljutit i u inat izolirat UK. Pa ce britanci crkavat od gladi kao u vrijeme napoleona kad nisu mogli ni izvet ni uvest niti jedan prozivot. Baš me zanima kako će njihova ekonomija to izdržat. A da ne govorim koliko su prihoda imali od online prodaje prema EU.

Ne vjerujem da EU tako brutalno razmišlja, uostalom to se krši sa demokracijom. EU se temelji na demokraciji, samim time bi trebala poštivati demokratsku odluku VB ili ipak.. hm tko zna.

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Nekako mi je drago da je UK izašla iz EU. Cijelo vrijeme su bili posebna sorta, mislim da su imali i neka posebna prava(nisam siguran). Sad kad će ih sigurno ogrepsti kriza bit će im lakše, tako je kad previše nacionalizam zavlada. Stvar je da više nema mogućnosti u svijetu da neka država bude sama za sebe (osim par velikih iako i one imaju partnere i sl.).
Možda će se UK okrenuti Rusiji?
Jucker je izjavio da kad Britanska vlada pošalje služben zahtjev za izlazak, prestaju vrijediti prava i ide se opet u pregovore, ako žele i najavio da se sada neće gledat na samo jednu stranu (mislći na UK).
Još onaj Nigel Farage ko da je iz balkana. Obećao da uplate koje se vrše EU budu uplaćivane u zdravstvo i sad frajer kaže da niš s toga xd
Što se nas tiče Hrvatska se zajebala ulaskom u EU točnije u predpristupnim pregovorima u kojima su naši "vrli" diplomati trebali biti obješeni, a ne nagrađeni.
Samo idiot ili izdajica je mogao da prihvati loše uvjete za pristup.
Onaj tko se sjeća problema s mlijekom da je jeftinije ga bilo dopremit iz Francuske i prodavat ga tu jer je bila ukinuta carina na proizvode iz EU, a naši su uredno podlijezali carini bilo koje države EU (možda smo imali sporazum s nekom državom da se ne plaća, ali nisam siguran).
Koliko se sjećam ovo je bilo čak opisano u jednom Bugu, mislim da na zadnjim stranicama kako je jeftinije dati tiskati Bug u Italiji i platiti prijevoz do tu radi necarinjenja nego da je tiskanu negjde u Zagrebu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mac92 kaže...

Nekako mi je drago da je UK izašla iz EU. Cijelo vrijeme su bili posebna sorta, mislim da su imali i neka posebna prava(nisam siguran). Sad kad će ih sigurno ogrepsti kriza bit će im lakše, tako je kad previše nacionalizam zavlada. Stvar je da više nema mogućnosti u svijetu da neka država bude sama za sebe (osim par velikih iako i one imaju partnere i sl.).
Možda će se UK okrenuti Rusiji?
Jucker je izjavio da kad Britanska vlada pošalje služben zahtjev za izlazak, prestaju vrijediti prava i ide se opet u pregovore, ako žele i najavio da se sada neće gledat na samo jednu stranu (mislći na UK).
Još onaj Nigel Farage ko da je iz balkana. Obećao da uplate koje se vrše EU budu uplaćivane u zdravstvo i sad frajer kaže da niš s toga xd
Što se nas tiče Hrvatska se zajebala ulaskom u EU točnije u predpristupnim pregovorima u kojima su naši "vrli" diplomati trebali biti obješeni, a ne nagrađeni.
Samo idiot ili izdajica je mogao da prihvati loše uvjete za pristup.
Onaj tko se sjeća problema s mlijekom da je jeftinije ga bilo dopremit iz Francuske i prodavat ga tu jer je bila ukinuta carina na proizvode iz EU, a naši su uredno podlijezali carini bilo koje države EU (možda smo imali sporazum s nekom državom da se ne plaća, ali nisam siguran).
Koliko se sjećam ovo je bilo čak opisano u jednom Bugu, mislim da na zadnjim stranicama kako je jeftinije dati tiskati Bug u Italiji i platiti prijevoz do tu radi necarinjenja nego da je tiskanu negjde u Zagrebu.

 Vidjet ćemo, možda ovo ispadne totalni fijasko po VB, ali ako u roku od par godina bude suprotno, onda će se ostali povest za njihovim primjerom. Treba se samo upitati zašto je VB izašla i jeli sve onako kako se čini na prvi pogled i što se uistinu krije iza ovog izlaska jer ako je valjalo, čemu egzodus.

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

 

Svi bi da su bogatiji, ljepši, kuratiji, ovo i ono, ali nitko ne pita da sam barem pametniji.

 Kako ne? Ja bih da sam pametniji.

 

Bog mi dao seksualnu izdržljivost, veličinu među nogama i karizmu jednog Ron Jeremyja (kao bonus su došle i njegove dlake na prsima), ali pameti ni za lijek.

Ja sam sebi kažem - "Bukva, ti se moraš opametiti i naći sebi jednu, a ne svaki vikend drugu i njenu sestru. Budi pametan!"

Samo đabe ti to, kad eto, glup sam.

 

 

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Bukva A odakle taj potpis

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
12 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Ovo je jednostavno posljedica tog famoznog samoregulirajućeg tržišta, kako je Drago već rekao. Umjesto da je EU išla na izgrađivanje temelja za normalan život u svim njenim članicama, ono što se dogodilo je omogućavanje krupnom kapitalu da ostane ''nepokretan'', a da se ljudi jednostavno seljakaju trbuhom za kruhom. Ovdje se uopće ne radi o multikulturalizmu i nekakvoj netrpeljivosti, već se radi o tome da se ljude praktički tjera da se sele za kapitalom, umjesto da se osiguraju temelji nekakve pravednije raspodjele. Naravno da nisu zadovoljne zemlje iz kojih se odlazi, niti zemlje u koje se dolazi, ali nisu englezima krivi poljaci niti itko drugi tko je došao pokušati izgraditi normalan život. Krivi su oni koji nisu omogućili normalan život u svim članicama i pustili da se tržište ko fol iznivelira - naravno  da je to bulšit i da nisu toliko glupi da nisu mogli pretpostaviti što će se dogoditi, već ih jednostavno nije briga i meni je to najtužnije u cijeloj priči.

Ukratko, ovo je posljedica boli-me-kurac pristupa, a ja (inače dežurni optimist) sumnjam da će se nešto promijeniti. Mislim da će politika koja igra za kapital nastaviti tražiti načine kako udovoljiti tom kapitalu, a ne čovjeku (a onda posljedično i kapitalu - ipak je to duži put sa lošijom maržom).

Tread softly because you tread on my dreams.
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Red je da se opet promjeni tema, a kaj se tiče EU pa to je ionako od početka na staklenim nogama a dalje je sve jasno.

 

http://www.index.hr/black/clanak/nedaleko-hrvatske-otvara-se-kafic-u-kojem-cete-uz-kavu-dobiti-oralni-seks/902042.aspx

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
rambox kaže...

Red je da se opet promjeni tema, a kaj se tiče EU pa to je ionako od početka na staklenim nogama a dalje je sve jasno.

 

http://www.index.hr/black/clanak/nedaleko-hrvatske-otvara-se-kafic-u-kojem-cete-uz-kavu-dobiti-oralni-seks/902042.aspx

Pa u mom ranijem životu to se podrazumijevalo. Izlazak, kafa, sex! I to sa "trebom" koju izaberem.

12 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Tread softly because you tread on my dreams.
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Eh, živote! Kad samo pomislim tko je dolazio u moju zemlju da pravi mir! 

14 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

https://petition.parliament.uk/petitions/131215

 

https://www.change.org/p/sadiq-khan-declare-london-independent-from-the-uk-and-apply-to-join-the-eu

 

Ovi Britanci se full bacili u peticije. Zanimljivo, pogotovo ova prva. Samo ne znam može li im to sad proći, trebali su se malo ranije sjetiti. 

11 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Too little too late. Kad bi došlo do novog referenduma, % za izlazak bi bio još veći.

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hsp-za-izlazak-hrvatske-iz-eu-i-to-odmah-eu-nas-samo-iskoristava-i-pljacka/902081.aspx

Kao da nije dosta što je Hrvatska razorena već trebamo još zasrati život i onima koji su otišli vani da mogu zaraditi za pristojan život.

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Pa ovi su potpuno izgubili kompas!!! 

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Nisu ga nikad ni imali pa ga ne mogu ni izgubiti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2016 1:04 (captain_soap_McTawish).
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Slažem se i za tvoj post ali mislio sam na ove iznad linkove što prikupljaju potpise za novi referendum.

 

EDIT: Upravo čitam da im je Moody's skresao kreditni rejting. Bravo Britanci! Pa ovako nešto sebi ne bi ni učinili ni HDZ-ovci!

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2016 9:44 (phoenix2003).
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Još jedan:

 

Hrvatska danas slavi 25. rođendan i ponaša se baš kao prosječna dvadesetpetogodišnjakinja:

- Ima kredit koji mora otplaćivati, a uopće se ne sjeća na što ga je potrošila.

- Nikako da završi faks jer stalno pada povijest.

- Iako se pravi cool, neopisivo ju zanima što se događa kod susjeda.

- Novčanik joj je stalno prazan, ali se nada da će se preko ljeta zaposliti na moru.

- Prekinula je četverogodišnju vezu, pa je imala jednu kraću i totalno promašenu od 6 mjeseci. Sad razmišlja da se vrati starom dečku.

 

Sretan rođendan.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Slažem se i za tvoj post ali mislio sam na ove iznad linkove što prikupljaju potpise za novi referendum.

 

EDIT: Upravo čitam da im je Moody's skresao kreditni rejting. Bravo Britanci! Pa ovako nešto sebi ne bi ni učinili ni HDZ-ovci!

 Prema ovome što tamo piše, peticija je pokrenuta u 5. mjesecu. Očito su rijetki na vrijeme razmišljali što za njih znači izlazak iz EU. Jučer sam čitao i o nekom liku koji je glasao za izlazak iz zajebancije, jer je njegov frend glasao za ostanak pa kao da bude suprotno, sad kaže da mu je žao. Treba iq test uvesti na birališta. :D

 

edit: a ove HSP-ovce bolje ne komentirati. Shvaća li više itko ozbiljno tu stranku?

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2016 12:08 (Mirko935).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
captain_soap_McTawish kaže...

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hsp-za-izlazak-hrvatske-iz-eu-i-to-odmah-eu-nas-samo-iskoristava-i-pljacka/902081.aspx

Kao da nije dosta što je Hrvatska razorena već trebamo još zasrati život i onima koji su otišli vani da mogu zaraditi za pristojan život.

 

Pricas kak je drzava razorena, a zadrti si SDP-ovac ko i jos nekolicina tu, isti si ko HDZ-ovac, samo s druge strane bare.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Jel ti to prvi komentar nakon suspenzije? Točno se osjeti kako si proveo to vrijeme u dubokoj kontemplaciji i refleksiji.
Tread softly because you tread on my dreams.
16 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

SDP-ovci preuzeli forum. 

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
9 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

I opet se umjesto rasprava vratili na ad hominem tipa "ti si x, ti si y"

 

Mozda da se u pravila ovog topica doda instant ban na ad hominem? ;)

8 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

a jeste dosadni ko da su prekrsteni komunisti 91' (aj pogodi ko su ovi) i oni sta su ostavili ime partija jedine opcije,

a najjaci su mi imbecili sta ulete sa onim pavelićevim isprdkom iz 41.

 

Slušajte sad ću vam nešto pojasniti moji djedovi su bili članovi HSS prije prve jugoslavije i za vrijeme kralja Karađorđa.

 

U mom kraju oni su jos početkom 1900 napravili jednu crkvu u svom rodnom mistu te zvonik crkve u drugoj župi te prvu školu ( prije toga je se putovalo u školu 20km i da nije bilo automobila a bogat je bio onaj sa kolima i konjima koji su se rabili za poljoprivredu a ne trip.

Naravno ljubomora,jal i zavist su utjecali na to da se škola 50tih godina sruši a partija napravi drugu nekih kilometar i po od prve.

Ta druga i danas radi,a vidi nije bila srušena 91'.

 

Gospodo pravi hrvati kad se već volite busat u prsa ili hvalit socijalizom su oni koji su žrtvovali svoje živote i to stari HSS i stari HSP od Starčevića,

Radić je platio svoju ljubav prema domovini životom a ne preprodajom državne imovine,

a drevni starčevići su nabijali nogom u dupe mađarske bane/grofove( ili kako god se zovu ti pripadnici turkye horde sa kazakhstana) koji su naglavačke izlićali iz sabora...

 

Danasnji starčević i hss imaju veze sa drevnim strankama koliko kineska ekonomija sa komunizom.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2016 18:38 (vito79).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice