Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.272.060
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Vidi Drago, Bosanci gotovo i da nemaju izbora. Mislim, ima izbora u Albaniji, Grčkoj ili Turskoj ali se većina brzo predomisli radi blizine Jadranskog mora. Poznajem malo ljudi koji su ljetovali u Albaniji i Turskoj ali ogromna većina ljudi koje ja poznajem ljetuje u Hrvatskoj. Tako da bar na informacijama iz mog uzorka možete biti sigurni da je velika većina Bosanaca godišnji odmor provela u Hrvatskoj.

Što se tiče broja gostiju iz Hrvatske na Jadranu, brojka stoji ali zaboravljaš da milijun Hrvata živi na Jadranu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2016 13:27 (phoenix2003).
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Pa nije njihova obveza da se prijave kad dođu već vlasnika apartmana.

Obostrana je obveza. I nisu samo apartmani u pitanju.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Vidi Drago, Bosanci gotovo i da nemaju izbora. Mislim, ima izbora u Albaniji, Grčkoj ili Turskoj ali se većina brzo predomisli radi blizine Jadranskog mora. Poznajem malo ljudi koji su ljetovali u Albaniji i Turskoj ali ogromna većina ljudi koje ja poznajem ljetuje u Hrvatskoj. Tako da bar na informacijama iz mog uzorka možete biti sigurni da je velika većina Bosanaca godišnji odmor provela u Hrvatskoj.

Što se tiče broja gostiju iz Hrvatske na Jadranu, brojka stoji ali zaboravljaš da milijun Hrvata živi na Jadranu.

 

Zar nisi isao u Grcku ove godine? Kakvi su dojmovi?

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

 

Što se tiče broja gostiju iz Hrvatske na Jadranu, brojka stoji ali zaboravljaš da milijun Hrvata živi na Jadranu.

 

Pa nisu turisti.

 

 

This space for rent!
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Edge kaže...

 

Zar nisi isao u Grcku ove godine? Kakvi su dojmovi?

 Nisam. Nisam išao nigdje, radio sam, ali moja obitelj jeste i to vjerovao ili ne na Brač. Ne brini, napisaću ja recenziju iz Atine.

Drago kaže...

 

Pa nisu turisti.

Naravno da nisu jer ih većina radi....u turizmu. 

15 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...
..

Naravno da nisu jer ih većina radi....u turizmu. 

 - ček malo... jel to velika (ili mala) većina? Ili netko uopće radi, što je samo po sebi nespojivo.. strašno je tako nešto i pomisliti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...
phoenix2003 kaže...

Pa nije njihova obveza da se prijave kad dođu već vlasnika apartmana.

Obostrana je obveza. I nisu samo apartmani u pitanju.

 Oke razumijem prijavu boravišta, ali vam je praksa različita u pm, u istom mjestu jedan me prijavi kada dođem, a drugi me šalje da se sam prijavljujem, da idem tražiti turističku zajednicu i sl. ko da mi je to na pameti kada dođem sa puta, posebno kada dođem u mjesto gdje do sada nisam ljetovao. 

 

Koja je ispravna praksa?

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
boxer kaže...
..

 

Koja je ispravna praksa?

- kad platiš, bit će ti jasnije.. (upravo zato te šalje) :)

- obaveza prijave je zbog poreza, turist s tim nema ništa, tj ne može se sam prijaviti .. mora ga prijaviti vlasnik apartmana, koji to ne želi iz poreznih razloga + 10kn. Koje on naplati kroz cijenu apartmana-usluge, odnosno, ovisno o dogovoru-cijeni, možeš tako plaćati i parking, grijanje-hlađenje, .. tržište. Naravno, reklamirana cijena nekog apartmana 'mora' uključivati sve što ta reklama navodi (kao što cijena pizze uključuje i brašno, maslinu i kuhara, stol..), jedan artikl-usluga=jedna cijena, neovisno o tome što su njeni dijelovi-troškovi, praksa je pak drugačija. Tako možeš naplatiti ćevape + lepinju + luk .. :)

 

Filozofski odgovor, ako teorija i praksa nisu sukladne, tad se odbacuje teorija. Praksa je dakle sama po sebi ispravna :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
boxer kaže...
Old Iggy kaže...

Obostrana je obveza. I nisu samo apartmani u pitanju.

 Oke razumijem prijavu boravišta, ali vam je praksa različita u pm, u istom mjestu jedan me prijavi kada dođem, a drugi me šalje da se sam prijavljujem, da idem tražiti turističku zajednicu i sl. ko da mi je to na pameti kada dođem sa puta, posebno kada dođem u mjesto gdje do sada nisam ljetovao. 

 

Koja je ispravna praksa?

Svaki put kad si u RH moraš se prijaviti i platiti boravišnu pristojbu.

To obično rade hoteli / vlasnici apartmana, ako ne zatraži dokuemnte, račune i slično nisu čista posla.

Ako si pak privatno (npr., imaš vikendicu i slično) moraš sam sve riješiti.

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...
Edge kaže...

 

Zar nisi isao u Grcku ove godine? Kakvi su dojmovi?

 Nisam. Nisam išao nigdje, radio sam, ali moja obitelj jeste i to vjerovao ili ne na Brač. Ne brini, napisaću ja recenziju iz Atine.

Drago kaže...

 

Pa nisu turisti.

Naravno da nisu jer ih većina radi....u turizmu. 

Nemaš pojma o čemu pričaš.

Većina ovo, većina ono.

Ubi bene, ibi patria.
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...
boxer kaže...
Old Iggy kaže...

Obostrana je obveza. I nisu samo apartmani u pitanju.

 Oke razumijem prijavu boravišta, ali vam je praksa različita u pm, u istom mjestu jedan me prijavi kada dođem, a drugi me šalje da se sam prijavljujem, da idem tražiti turističku zajednicu i sl. ko da mi je to na pameti kada dođem sa puta, posebno kada dođem u mjesto gdje do sada nisam ljetovao. 

 

Koja je ispravna praksa?

Svaki put kad si u RH moraš se prijaviti i platiti boravišnu pristojbu.

To obično rade hoteli / vlasnici apartmana, ako ne zatraži dokuemnte, račune i slično nisu čista posla.

Ako si pak privatno (npr., imaš vikendicu i slično) moraš sam sve riješiti.

Znači vlasnik apartmana je dužan prijaviti svoje goste/turiste, svaka druga praksa je sumnjiva. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
boxer kaže...
Old Iggy kaže...

Svaki put kad si u RH moraš se prijaviti i platiti boravišnu pristojbu.

To obično rade hoteli / vlasnici apartmana, ako ne zatraži dokuemnte, račune i slično nisu čista posla.

Ako si pak privatno (npr., imaš vikendicu i slično) moraš sam sve riješiti.

Znači vlasnik apartmana je dužan prijaviti svoje goste/turiste, svaka druga praksa je sumnjiva. 

Točno. Osim ako dolaziš u "svojem" aranžmanu (kuća, vikendica itd.), tad plaćaš sam, ali imaš i posebne paušale za to.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Et_Tu_Brute? kaže...

Nemaš pojma o čemu pričaš.

Većina ovo, većina ono.

Uključi mozak (pod uslovom da ga imaš)!!!

10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
phoenix2003 kaže...

Da se razumijemo: Ne može se Jadransko more mjeriti sa bilo čime drugim. Međutim, licimjerno je od Ministarstva turizma Hrvatske da u zvaničnu statistiku ne ubaci državljane BiH, koji su (smišljeno?) stavljeni pod rubriku "ostali" a kojih gotovo pa sigurno 2 000 000 ljetuje na Jadranu: http://www.mint.hr/UserDocsImages/TUB2015HR.pdf

 

Dve milje? Mislim da je brojka totalno proizvoljna i jedno 10x veća od stvarne. Mislim da 2 milje Hrvata ne ljetuje na Jadranu.

 

 

 

EDIT: http://www.vecernji.hr/hrvatska/vecina-hrvata-na-ljetovanju-do-tri-tjedna-dulje-samo-cinovnici-1017514

 Ima ih ukupno 3,8 milja a dvije milje ljetuju kod nas 

 

Hrvata je bilo nešto malo više od milje od 01.01 do 01.09. 2015. Tu su uključeni i "turisti" u organiziranim dvodnevnim i višednevnim izletima po cijeloj Hrv, ne samo Jadranu.

Statistika za državljane BiH je dostupna i u pdf-u koji je kolega ostavio. Samo treba čitati, a to što nisu izdvojeni među prvih 10 nacija je zato što logično nisu među prvih 10 nacija koje ljetuju kod nas. 

 

 boxer ukoliko je vlasnik registrirani iznajmljivač on te mora prijaviti. Sve ostalo je muljaža. Osim naravno ako si uzeo ključeve vixe od susjeda, strica, ujne il koga već. Onda se prijavljuješ sam. 

 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2016 17:19 (ddarknessfairyy).
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...

Nemaš pojma o čemu pričaš.

Većina ovo, većina ono.

Uključi mozak (pod uslovom da ga imaš)!!!

 E jesi me spustio svaka čast. Jesi mislio reći da uključim većinu mozga? 

Ubi bene, ibi patria.
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Et_Tu_Brute? kaže...

 

 E jesi me spustio svaka čast. Jesi mislio reći da uključim većinu mozga? 

Uključi bar mali mozak, obzirom da ti je veći od velikog!

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...
boxer kaže...
Old Iggy kaže...

Svaki put kad si u RH moraš se prijaviti i platiti boravišnu pristojbu.

To obično rade hoteli / vlasnici apartmana, ako ne zatraži dokuemnte, račune i slično nisu čista posla.

Ako si pak privatno (npr., imaš vikendicu i slično) moraš sam sve riješiti.

Znači vlasnik apartmana je dužan prijaviti svoje goste/turiste, svaka druga praksa je sumnjiva. 

Točno. Osim ako dolaziš u "svojem" aranžmanu (kuća, vikendica itd.), tad plaćaš sam, ali imaš i posebne paušale za to.

Za privatni aranžman nemam nedoumica, to je jasno kao dan, no "domaćini" na Jadranu me svako malo vozaju sa šupljom pričom.

Jedan mi zatražio pasoše i otišao sve uraditi sam, samo mi kasnije vratio prijave/račune, nije mi ništa zaračunao. Drugi mi zatražio pasoše i lovu za prijavu, vratio pasoše i račune, a treći me poslao da sve sam rješavam.

Prvi mi tvrdi da ja nisam dužan ništa platiti i da je njegova dužnost da me prijavi, a ova dvojica tvrde suprotno.

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Dalo bi se raspravljati o ta 2 miliona Bosanaca i Hercegovaca, ima tu dosta sive brojke, ogroman broj ljudi ide na "dnevna ljetovanja" posebno Hercegvci koji su bliži granici. Dođu u neko mjesto na Makarskoj rivijeri rano ujutro, nigdje ne noće, budu čitav dan, kupaju se, ispijaju kafice i pića, jedu sladolede i navečer natrag u BiH. Jedan poznanik iz Zenice ode 5-7 dana na ljetovanje, pa se vrati zbog posla i kasnije dok je još sezona kada uhvati slobodnog vremena raspali sa porodicom u Makarsku na obdan ili vikend i vrati se. Također ekipice odu sa kombijima na dan i vrate se noću, njihovo ljetovanje nije evidentirano noćenjima.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Da. Još kad auto-cesta bude u potpunosti završena isplatiće se iz Zenice ići preko dana na more jer će jeftinije koštati gorivo u oba smjera već plaćati noćenje i pristojbe. I ovo auto-ceste što je napravljeno uveliko skraćuje put jer su uklonjena najveća uska grla a to su magistralni put  Zenica-Sarajevo, Mostarsko raskršće u Sarajevu i dionica Sarajevo - prevoj Ivan Sedlo. Prije nekoliko dana sam iz Zenice stigao u Čapljinu za 2 sata i 20 minuta. Potrefilo se da je cesta od Konjica do Čapljine bila prilično čista pa se mogao držati prosjek brzine.

Elem, poznajem tipa koji već preko 25 godina živi i radi u Njemačkoj. Ima kuću u Mostaru koja je tokom rata bila prilično oštećena i planirao ju je prodati. Međutim, promijenio je mišljenje jer razmišlja o tome što će kad ode u mirovinu. Počeo je da renovira kuću i kaže i on da će se vozikati iz Mostara na more. Još smo se i zezali da ćemo zajeno u pecanje u gornji tok  Neretve i kanjon Rakitnice.

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
boxer kaže...

Dalo bi se raspravljati o ta 2 miliona Bosanaca i Hercegovaca, ima tu dosta sive brojke, ogroman broj ljudi ide na "dnevna ljetovanja" posebno Hercegvci koji su bliži granici. Dođu u neko mjesto na Makarskoj rivijeri rano ujutro, nigdje ne noće, budu čitav dan, kupaju se, ispijaju kafice i pića, jedu sladolede i navečer natrag u BiH.

 To i ja radim, treba mi 2h do mora, 150km. Platim ulaz na plažu, pojedem sladoled, popijem kafu i bježim kući. Paštete budu u gepeku, afkors.

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DrNasty kaže...
boxer kaže...

Dalo bi se raspravljati o ta 2 miliona Bosanaca i Hercegovaca, ima tu dosta sive brojke, ogroman broj ljudi ide na "dnevna ljetovanja" posebno Hercegvci koji su bliži granici. Dođu u neko mjesto na Makarskoj rivijeri rano ujutro, nigdje ne noće, budu čitav dan, kupaju se, ispijaju kafice i pića, jedu sladolede i navečer natrag u BiH.

 To i ja radim, treba mi 2h do mora, 150km. Platim ulaz na plažu, pojedem sladoled, popijem kafu i bježim kući. Paštete budu u gepeku, afkors.

 Joj da te čuje Dijana Čuljak 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
boxer kaže...

 Joj da te čuje Dijana Čuljak 

 

 

 Ma nabijem je na...

She's milfy enough for that.

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DrNasty kaže...
boxer kaže...

 Joj da te čuje Dijana Čuljak 

 

 

 Ma nabijem je na...

She's milfy enough for that.

 

 

Ti si lud. Vidija san ti ženu, lipša je od te nakaze Čuljkice beskonačno. Idi u doktora (ima jedan Bože Petrov, ordinira po Metkov'ću...)

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

 

 

Ti si lud. Vidija san ti ženu, lipša je od te nakaze Čuljkice beskonačno. Idi u doktora (ima jedan Bože Petrov, ordinira po Metkov'ću...)

 

 

Ma zajebavam se, realno je baba, ali je bila prolazna prije :D

 

Ček, kako to misliš da si mi vidio ženu?

 

https://66.media.tumblr.com/46db79aca7a62b774d93d8e5529ad663/tumblr_n0un85mZLG1rstprxo2_500.gif

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Na tvojoj Fejsari. Izi, boj...

 

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Na tvojoj Fejsari. Izi, boj...

 

 

 Taj fejs je zlo, ko ga izmisli, puj... :)

9 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Što kažete o referendumu u BiH ili republici srpskoj? (namjerno malim slovima, nisam siguran je li u BiH ili u rs)
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@playjob

 

Sve su to igre, velikih igrača(US i Rusije). 

Ako ne daj Bože, dođe do kakvih sukoba i ovi me pozovu. 

Eh, neka ne računaju na mene.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
8 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
playjob kaže...
Što kažete o referendumu u BiH ili republici srpskoj? (namjerno malim slovima, nisam siguran je li u BiH ili u rs)

 jbga bice onako kako se velike gazde dogovore USA i Rusija,sto se mene tice nek srbi slave taj svoj dan kao drzavni praznik , nek se i otcijepe ako0 misle da ce im biti bolje u jos vecoj karikaturi od drzave nego sto je BiH (Federacija +RS), i mi smo mislili da ce nam biti bolje nego u onoj juznoslavenskoj federaciji pa danas pizdimo da smo se zahebali 

 

ako stvari krenu lose eto prilike dokopati se izbjeglickih kampova po skandinaviji jebes balkan , dobro je rek'o onaj ,,samo budale ginu za ideale,, sto smo naucili da je istina kroz sve ove balkanske ratove iz 90'

waaagh
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
playjob kaže...
Što kažete o referendumu u BiH ili republici srpskoj? (namjerno malim slovima, nisam siguran je li u BiH ili u rs)

 Predizborna kampanja Dodika/Izetbegovica. Kao i pred svake izbore ljudi se dogovore, zajedno sa Covicem takodjer.

 

Jedan heroj Srbima jer spominje referendum pred svake izbore, drugi Bosnjacima jer mu se protivi. Ljudi ne kontaju da su sva prepucavanje izmedju njih 3 dogovorena. Sjednu ljudi fino zajedno i kazu, hajmo opet da pobjedimo i svima dobro, jer nisu konkurencija jbg....

 

Ubacis jos koje naruceno paljenje crkava/dzamija i sl. za podizanje nacionalizma i straha i osigurana pobjeda.

Karma is a funny thing.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice