Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.162
|
čitano: 6.240.000
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
Old Iggy kaže...

Jedno je privatni dug, drugo dugovanja firme. Pitanje je koliko je (i ako) imovine pod hipotekama i slično.

 

Pa meni je to vrlo upitno u Todorićevom slučaju. Naime, baš na primjeru Kulmerovih dvora, koje je kao kupio i obnovio Agrokor kao "hotel s jednim rezidencijalnim dijelom za obitelj Todorić", da bi ih na kraju Todorić dobio od Agrokora, isto kao "hotel" jer tamo nije smio graditi obiteljsku kuću, da bi na kraju taj "hotel" u kojemu nikad nije nitko rezervirao sobu i odsjeo kao gost postao kompletno "rezidencija obitelji Todorić", a mišung tobožnjeg korporacijskog vlasništva, privatnog vlasništva, "hotelstva", rezidencije i slično je priča za malu djecu.

 

Isto vrijedi i za mercedese, helikopter,  jahtu i tako to gdje je pitanje vlasništva - korporativno ili privatno, vrlo fluidno. 

 

Ukratko - kad budem vidio da Todorić živi u iznajmljenom stanu na Peščenici, a ostalo je rasprodao da pokuša podmiriti dugove, ili su mu vjerovnici uzaptili, onda možemo pričati o nekakvoj evtl. pomoći države (indirektnoj, ne s lovom).

 

Zato i je problematično, trebalo bi vidjeti vlasničke listove npr. za te dvore. Auti, helikopter i slično je ionako na raznim leasing dealovima.

Todorića sasvim sigurno nećeš vidjeti u stančiću, osim ako baš sve nije stavio pod hipoteku, što mi je nekako nevjerojatno...

16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Zar bi državu trebalo bit briga je li riječ o fizičkoj ili pravnoj osobi?

 

Zakon bi trebao biti isti za sve.

To je razlika dan i noć. Ne ide to tako.

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...

 

Zato i je problematično, trebalo bi vidjeti vlasničke listove npr. za te dvore. Auti, helikopter i slično je ionako na raznim leasing dealovima.

Todorića sasvim sigurno nećeš vidjeti u stančiću, osim ako baš sve nije stavio pod hipoteku, što mi je nekako nevjerojatno...

 

Vlasnički listovi su u slučaju proboja pravne osobnosti nebitni. Kulmerovi dvori su bili privatna rezidencija Todorića i kad su glasili na Agrokor i kad su bili "hotel" i sada kada su nominalno Todorićevi iz nejasnog dila Agrokora (tvrtke) s Todorićem (fizičkom osobom).

 

Zakon o trgovačkim društvima propisuje kao iznimku od načela odvojenosti pravnog subjektiviteta da onaj tko zloupotrebljava okolnost da kao član trgovačkog društva ne odgovara za obveze društva, ne može se pozvati na to da po zakonu ne odgovara za te obveze, što je potvrdio i Visoki trgovački sud RH.

 

 

This space for rent!
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
Old Iggy kaže...

 

Zato i je problematično, trebalo bi vidjeti vlasničke listove npr. za te dvore. Auti, helikopter i slično je ionako na raznim leasing dealovima.

Todorića sasvim sigurno nećeš vidjeti u stančiću, osim ako baš sve nije stavio pod hipoteku, što mi je nekako nevjerojatno...

 

Vlasnički listovi su u slučaju proboja pravne osobnosti nebitni. Kulmerovi dvori su bili privatna rezidencija Todorića i kad su glasili na Agrokor i kad su bili "hotel" i sada kada su nominalno Todorićevi iz nejasnog dila Agrokora (tvrtke) s Todorićem (fizičkom osobom).

 

Zakon o trgovačkim društvima propisuje kao iznimku od načela odvojenosti pravnog subjektiviteta da onaj tko zloupotrebljava okolnost da kao član trgovačkog društva ne odgovara za obveze društva, ne može se pozvati na to da po zakonu ne odgovara za te obveze, što je potvrdio i Visoki trgovački sud RH.

 

 

Pitanje je prvo kako uopće povezati Todorića i privatno vlasništvo s tim. To je jako lako reći, gotovo neizvedivo u praksi.

12 godina
online
Što se događa s našim društvom?

Kako su Pevecovi prošli sa deložacijama ? Čisto da uzmemo za usproedbu.

 

Moja baba u Dalmaciji ima najpametniji komentar na ovo.

 

" S vragom došlo, s vragom ošlo."

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...
tnakir kaže...

Zar bi državu trebalo bit briga je li riječ o fizičkoj ili pravnoj osobi?

 

Zakon bi trebao biti isti za sve.

To je razlika dan i noć. Ne ide to tako.

Razlika je dan i noć i kada pričamo o Konzumu (Agrokoru) i bilo kojoj drugom pravnom subjektu. Jer da je neki drugi subjekt ovako zajebavao sa PDV-om ili neplaćao poreze, onda bi mu porezna sjela na vrat i iscjedila zadnju lipu koju može iz njega. U slučaju Agrokora, država bi spašavala. O mamicu vam.

Rvat katolik!
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

 Vlasnički listovi su u slučaju proboja pravne osobnosti nebitni. Kulmerovi dvori su bili privatna rezidencija Todorića i kad su glasili na Agrokor i kad su bili "hotel" i sada kada su nominalno Todorićevi iz nejasnog dila Agrokora (tvrtke) s Todorićem (fizičkom osobom).

 

Zakon o trgovačkim društvima propisuje kao iznimku od načela odvojenosti pravnog subjektiviteta da onaj tko zloupotrebljava okolnost da kao član trgovačkog društva ne odgovara za obveze društva, ne može se pozvati na to da po zakonu ne odgovara za te obveze, što je potvrdio i Visoki trgovački sud RH.

 Kako nije bitan vlasnički list?

 

vlasnici Agrokora su Adria Group Holding, Zagrebačka Banka i EBOR (manji udio)

 

Vlasnici Dvorca su:

1. Suvlasnički dio: 1/4 TODORIĆ IVICA,

2. Suvlasnički dio: 1/4 BALENT IVA (KĆI IVICE), 

3. Suvlasnički dio: 1/4 TODORIĆ ANTE (SIN IVICE),

4. Suvlasnički dio: 1/4 TODORIĆ IVAN (SIN IVICE),

 

Nekretnina nema tereta. Vlasnički list je javno dostupan dokument i svatko može doć do njega. mislim da je agrokor bio vlasnik (ili dijelom) do 2008. Bilo je oko 150M eura potraživanja hypo banke, leasinga i agrokora. Sad je čisto.

 

Vlasnici Leda su Adria group.., AZ i Reifeissen mirovinski fondovi itd.

 

Da mi je znat koji će odvjetnik pokrenut, a koji sudac odobrit proboj i na temelju čega.

16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...
Old Iggy kaže...
tnakir kaže...

Zar bi državu trebalo bit briga je li riječ o fizičkoj ili pravnoj osobi?

 

Zakon bi trebao biti isti za sve.

To je razlika dan i noć. Ne ide to tako.

Razlika je dan i noć i kada pričamo o Konzumu (Agrokoru) i bilo kojoj drugom pravnom subjektu. Jer da je neki drugi subjekt ovako zajebavao sa PDV-om ili neplaćao poreze, onda bi mu porezna sjela na vrat i iscjedila zadnju lipu koju može iz njega. U slučaju Agrokora, država bi spašavala. O mamicu vam.

Ako ništa drugo, na stranu zaposleni, druge firme, dugovi itd. samo PDV-a je dužan milijarde (koliko ono, oko šest?).

Zato je državi to velika kost u grlu.

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...
Drago kaže...

 Vlasnički listovi su u slučaju proboja pravne osobnosti nebitni. Kulmerovi dvori su bili privatna rezidencija Todorića i kad su glasili na Agrokor i kad su bili "hotel" i sada kada su nominalno Todorićevi iz nejasnog dila Agrokora (tvrtke) s Todorićem (fizičkom osobom).

 

Zakon o trgovačkim društvima propisuje kao iznimku od načela odvojenosti pravnog subjektiviteta da onaj tko zloupotrebljava okolnost da kao član trgovačkog društva ne odgovara za obveze društva, ne može se pozvati na to da po zakonu ne odgovara za te obveze, što je potvrdio i Visoki trgovački sud RH.

 Kako nije bitan vlasnički list?

 

vlasnici Agrokora su Adria Group Holding, Zagrebačka Banka i EBOR (manji udio)

 

Vlasnici Dvorca su:

1. Suvlasnički dio: 1/4 TODORIĆ IVICA,

2. Suvlasnički dio: 1/4 BALENT IVA (KĆI IVICE), 

3. Suvlasnički dio: 1/4 TODORIĆ ANTE (SIN IVICE),

4. Suvlasnički dio: 1/4 TODORIĆ IVAN (SIN IVICE),

 

Nekretnina nema tereta. Vlasnički list je javno dostupan dokument i svatko može doć do njega. mislim da je agrokor bio vlasnik (ili dijelom) do 2008. Bilo je oko 150M eura potraživanja hypo banke, leasinga i agrokora. Sad je čisto.

 

Vlasnici Leda su Adria group.., AZ i Reifeissen mirovinski fondovi itd.

 

Da mi je znat koji će odvjetnik pokrenut, a koji sudac odobrit proboj i na temelju čega.

 

 

Ja ne znam razumiješ li ti što pojam "proboj pravne osobnosti" znači?

Dakle, imaš jedan pravni subjekt koji je fizička osoba i drugi ili druge pravne subjekte koji su pravne osobe. Da su Kulmerovi dvori u vlasništvu Agrokogra, ne bi ih ni spominjao u kontekstu proboja pravne osobnosti. Upravo zato jer i nisu u vlasništvu Agrokora već u privatnom vlasništvu fizičkih osoba i što na njima nema tereta govorim o proboju pravne osobnosti. Dakle, da jesu u vlasništvu Agrokora uopće ne bih ni spominjao proboj pravne osobnosti. 

 

Moja tvrdnja je da je nominalno (pravno zavedeno - de iure) i stvarno (de facto) vlasništvo Todorića kao fizičkih osoba odavno ispremiješano s vlasništvom Agrokogra gdje se po potrebi jedna te ista stvar knjiži malo na firmu, a malo na fizičku osobu, a u stvari je stalno na raspolaganju fizičkoj osobi ili osobama (Todorićima) koji čitavim koncernom upravljaju kako ih volja s pretakanjem imovine po volji i da je do proboja pravne osobnosti odavno došlo i da se se itekako ima osnova za naplatu iz tih sredstava fizičkih osoba.

 

This space for rent!
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...
tnakir kaže...

Btw kako Todorić može imati parsto milijuna duga prema državi (ne znam jel riječ o PDV-u ili porezu) i nikom ništa, a sa druge strane ženi prodaju stanu bescjenje jer nije platila 2000kn nečega?

Jedno je privatni dug, drugo dugovanja firme. Pitanje je koliko je (i ako) imovine pod hipotekama i slično.

Ezio kaže...
tnakir kaže...

Btw kako Todorić može imati parsto milijuna duga prema državi (ne znam jel riječ o PDV-u ili porezu) i nikom ništa, a sa druge strane ženi prodaju stanu bescjenje jer nije platila 2000kn nečega?

 podijeli todorićev dug državi na 40000 zaposlenika i dobiti ćeš da je svaki dužan koliko i ta žena. 40000 stanova na bubanj i problem riješen.

zovem todorića

Agrokorov dug je oko 560 puta veći od te cifre (cca 80.000.000 kn), iliti oko 45 milijardi kuna. Da svi prodaju nekretnine po prosječno 100.000 eura, nije ni blizu dosta.

 pa nije toliko dužan državi nego valjda svojim dobavljačima. ali zar nije bila riječ o nekih sitnih 16 mlrd? kako sad 45?

PSN - darklydexter
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Ezio kaže...
Old Iggy kaže...

Agrokorov dug je oko 560 puta veći od te cifre (cca 80.000.000 kn), iliti oko 45 milijardi kuna. Da svi prodaju nekretnine po prosječno 100.000 eura, nije ni blizu dosta.

 pa nije toliko dužan državi nego valjda svojim dobavljačima. ali zar nije bila riječ o nekih sitnih 16 mlrd? kako sad 45?

Ukupan dug je, koliko sam vidio, oko 45,1 milijarde kuna, iako je teško doći do cifri. Dobavljačima pretpostavljanih oko 16 milijardi, poreza oko 6 milijardi itd...

U nekoliko godina skočilo s 22 mlrd na 45.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
...

Moja tvrdnja je da je nominalno (pravno zavedeno - de iure) i stvarno (de facto) vlasništvo Todorića kao fizičkih osoba odavno ispremiješano s vlasništvom Agrokogra gdje se po potrebi jedna te ista stvar knjiži malo na firmu, a malo na fizičku osobu, a u stvari je stalno na raspolaganju fizičkoj osobi ili osobama (Todorićima) koji čitavim koncernom upravljaju kako ih volja s pretakanjem imovine po volji i da je do proboja pravne osobnosti odavno došlo i da se se itekako ima osnova za naplatu iz tih sredstava fizičkih osoba. 

Kvescn, iako cu mozda ispast bedast: mislio sam da je ovo jako tesko kazneno djelo, jace od neplacanja poreza. Takodjer, mislio sam da je -pravno gledano- nemoguce jednostavno prebaciti imovinu kompanije na fizicku osobu, jer nije to samo potpis na papir, vec se to mora ici preko javnog biljeznika, pa onda predati u sud, pa onda se mora platiti porez, etc etc etc....?

 

P.S. vec vidim i sam gdje ispadam glup...

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 16:30 (Deus ex machina).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Old Iggy kaže...
Drago kaže...
Old Iggy kaže...

Jedno je privatni dug, drugo dugovanja firme. Pitanje je koliko je (i ako) imovine pod hipotekama i slično.

 

Pa meni je to vrlo upitno u Todorićevom slučaju. Naime, baš na primjeru Kulmerovih dvora, koje je kao kupio i obnovio Agrokor kao "hotel s jednim rezidencijalnim dijelom za obitelj Todorić", da bi ih na kraju Todorić dobio od Agrokora, isto kao "hotel" jer tamo nije smio graditi obiteljsku kuću, da bi na kraju taj "hotel" u kojemu nikad nije nitko rezervirao sobu i odsjeo kao gost postao kompletno "rezidencija obitelji Todorić", a mišung tobožnjeg korporacijskog vlasništva, privatnog vlasništva, "hotelstva", rezidencije i slično je priča za malu djecu.

 

Isto vrijedi i za mercedese, helikopter,  jahtu i tako to gdje je pitanje vlasništva - korporativno ili privatno, vrlo fluidno. 

 

Ukratko - kad budem vidio da Todorić živi u iznajmljenom stanu na Peščenici, a ostalo je rasprodao da pokuša podmiriti dugove, ili su mu vjerovnici uzaptili, onda možemo pričati o nekakvoj evtl. pomoći države (indirektnoj, ne s lovom).

 

Zato i je problematično, trebalo bi vidjeti vlasničke listove npr. za te dvore. Auti, helikopter i slično je ionako na raznim leasing dealovima.

Todorića sasvim sigurno nećeš vidjeti u stančiću, osim ako baš sve nije stavio pod hipoteku, što mi je nekako nevjerojatno...

 Kompletna privatna imovina mu je pod hipotekom, jer u principu nije imao na što više ''dići'' kredit, sve njegove dobrostojeće firme su pod hipotekom. Više ne može ''prodat'' obveznice ( neisplativo s obzirom na trenutnu situaciju ), dizat kredite a da mu neke firme budu jamac jer su preopterećene.   Jedino mu je ostao Mercator za opteretit, ali s obzirom na ugovor prilikom prodaje, prije 2020. ne može to napravit :)

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Vjerujem da Agrokor ima nekretnina u svom vlasništvu, ako ne može vratit, nek proda i namiri PDV il nek mu zaplijene nekretnine u vrijednosti duga.

Rvat katolik!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...

anjem imovine po volji i da je do proboja pravne osobnosti odavno došlo i da se se itekako ima osnova za naplatu iz tih sredstava fizičkih osoba. 

Kvescn, iako cu mozda ispast bedast: mislio sam da je ovo jako tesko kazneno djelo, jace od neplacanja poreza. Takodjer, mislio sam da je -pravno gledano- nemoguce jednostavno prebaciti imovinu kompanije na fizicku osobu, jer nije to samo potpis na papir, vec se to mora ici preko javnog biljeznika, pa onda predati u sud, pa onda se mora platiti porez, etc etc etc....?

 

P.S. vec vidim i sam gdje ispadam glup...

 

 

Ne ispadaš glup. Ja, iskreno, nemam pojma kako je to napravljeno. Znam samo da je 1999. Škegro bio taj koji je tražio da država bude jamac Agrokoru za njegov prvi veliki kredit (mislim od 31 milje eura) koji je dobio iduće godine, a 2000. je Agrokor počeo graditi "hotel" Kulmerovi dvori, koji 2004. (ili 2006.?) više nije bio Agrokorov nego Todorićev, a onda kada se digla frka oko "hotela" koji to uopće nije (morao je biti hotel jer je u toj zoni bila zabranjena rezidencijalna gradnja), onda je prestao biti hotel i postao i službeno rezidencija obitelji Todorić, a sve bez plaćanja ikakve kazne, rušenja, plaćanja poreza i tako to. 

 

 

Dolje Kostolomac kaže da je to ionako već sve pod hipotekom. (Ivan kaže da nije).

 

Ja priznajem da su moji motivi niski - ja želim da Todorićeve boli. Želim da pate i da "imaju pa nemaju" jer su pljačkaši u pljačkaškoj državi koja kenja o "komunističkim nepravdama nacionalizacije", a koja je sama provela nacionalizaciju društvenog vlasništva i podijelila ga kutlama-mutlama (i Todorićima) koji su onda na radu svojih zaposlenika, vanjskih partnera i dobavljača i na njihovim osobnim tragedijama u 25 godina stekli bogatstvo koje su druge evropske uspješne obitelji stjecale stoljećima. 

 

Njihove glembajevske pozicije ne dolaze od jednog ubijenog i opljačkanog putnika namjernika od strane nekog pradjeda Glembaja, već od svesrdne podrške države glembajevštini i razbojništvu svake vrste; iskorištavanju onih najranjivijih (najsiromašnijih i najmanje obrazovanih) bez mrvice skrupula da bi se stvorila skorojevićka kasta govnara koji imaju svoju državu koja im ide na ruku mimo svih zakona, a za nas ostale tu su zakoni i propisi, plaćanje računa i poreza, gubitak poslova, stanova, primanja, kopanje po kontejnerima nakon 40 godina rada i slično. 

 

Ukratko - želim se naslađivati.

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 17:32 (Drago).
11 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Vjerujem da Agrokor ima nekretnina u svom vlasništvu, ako ne može vratit, nek proda i namiri PDV il nek mu zaplijene nekretnine u vrijednosti duga.

 nemereš zaplijeniti niti prodati ništa na čemu netko ima razlučno pravo, a mislim da mu niti pasja kućica u kulmerovim dvorima nije čista

 

Drago kaže...

Ja priznajem da su moji motivi niski - ja želim da Todorićeve boli. Želim da pate i da "imaju pa nemaju" jer su pljačkaši ....Ukratko - želim se naslađivati.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 17:51 (picajzla0707).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
..

Ne ispadaš glup. Ja, iskreno, nemam pojma kako je to napravljeno. Znam samo da je 1999. Škegro bio taj koji je tražio da država bude jamac Agrokoru za njegov prvi veliki kredit (mislim od 31 milje eura) koji je dobio iduće godine, a 2000. je Agrokor počeo graditi "hotel" Kulmerovi dvori, koji 2004. (ili 2006.?) više nije bio Agrokorov nego Todorićev, a onda kada se digla frka oko "hotela" koji to uopće nije (morao je biti hotel jer je u toj zoni bila zabranjena rezidencijalna gradnja), onda je prestao biti hotel i postao i službeno rezidencija obitelji Todorić, a sve bez plaćanja ikakve kazne, rušenja, plaćanja poreza i tako to. 

....

Hah, pa onda je (mislim) sve jasno! Dakle:

zoniranje spada u jurisdikciju drzavne (gradske?) uprave, sto znaci da ako to prekrsis - onda drzava (grad?) prvo ide na sud podnijeti tuzbu koja crno-na-bijelom kaze da si prekrsio to-i-to, sto je dovoljan dokaz da sud dosudi pravo drzavi, te joj onda ponudi alate kako razrijesiti novonastalu situaciju - rusenje, porezi, etc...

 

Sad, ako se drzava ispod stola dogovorila s Todoricem, onda je u pitanju situacija gdje je drzava, eto, odlucila u ovom slucaju ne raditi u interesu gradjana (ili, bolje, raditi u dalekoseznom interesu gradjana), posljedicno Todoric nije ni tuzen za krsenje pravila. Ako covjek politicki sjedi na dvije stolice (i HDZ i SDP, sto se lako provjeri), i ako u to zbrojis barem laganu korupciju pravnog aparata (recimo, pristrano sortiranje vaznosti predmeta) i gomilanje problema na drugim stranama... to je to.

 

Jednostavno, ostvario je sve sto moze jer ga nitko nije tuzio - ni ljudi koje iskoristava, ni drzava (u ovom kontekstu mislim ljudi) koja je prakticno prevarena a drzavni vrh nije odradio posao za koji je zaposlen.

 

 

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Ja ne znam razumiješ li ti što pojam "proboj pravne osobnosti"znači?

 

Moja tvrdnja je da je nominalno (pravno zavedeno - de iure) i stvarno (de facto) vlasništvo Todorića kao fizičkih osoba odavno ispremiješano s vlasništvom Agrokogra gdje se po potrebi jedna te ista stvar knjiži malo na firmu, a malo na fizičku osobu, a u stvari je stalno na raspolaganju fizičkoj osobi ili osobama (Todorićima) koji čitavim koncernom upravljaju kako ih volja s pretakanjem imovine po volji i da je do proboja pravne osobnosti odavno došlo i da se se itekako ima osnova za naplatu iz tih sredstava fizičkih osoba.

Pa u postu prije (na prošloj strani) sam je prvi i spomenuo u prvoj rečenici skupa sa iznimkama, ne bez razloga. Pred 20 dana sam radio na prodaji nekretnine koja se našla u predstečajnoj nagodbi, čiji je vlasnik bila firma koja je izhebala sve vjerovnike (njih 126 ROFL) pa su se odvjetnici smijali kada je jedan vjerovnik spomenuo da će vlasnicima sjest na privatnu imovinu.

 

Ja u deset godina nisam čuo da se ikada probila pravna osobnost i dokazala "zla namjera" niti će se u bliskoj budučnosti moć dokazati. Razgovarao sam sa 3 odvjetnika (2 iz Rijeke, 1 iz Zagreba) i ni jedan nije čuo da se to ikada dogodilo. Ovo što ti govoriš o "knjiženju" nema veze sa korporativnim "veom" ni zlim namjerama. Prvo, to rade odvjetnici, a ne Ivica todorić (zapravo z-k sudovi knjiže ako razgovaramo o nekretninama), prilično sam siguran da bi mu tamo neki odvjetnik napomenuo "E Ivo, ovime bi se shebali". Drugo, te stvari su uobičajene u trgovačkim društvima (kad se auto koristi za privatne svrhe, imovina se može prodat društvu pa otkupit itd). Drugo, ne odlučujemo ja i ti o tome nego trgovački sud, a koji do danas (koliko ja znam, demantiraj me) nikada nije dosudio proboj pravne osobnosti (kada je vjerovnik privatna frima ili fizička osoba) a i retardirano bi bilo da VLASNIK trgovačkog društva nesmije raspolagat imovinom kako želi. Treće, taj koncern je od 2 firme došao do 60.000 zaposlenih pa good luck u dokazivanju zle namjere pred trgovačkim sudom.

 

Jedino tijelo koje je to moglo jest porezna uprava no i to je u praksi bilo gotovo pa nemoguće. Još se to čak i postrožilo pred par godina jer o "probijanju" odlučivalo Min. financija (porezna uprava) koja je i vjerovnik (?!) pa je ispadalo da je jedan vjerovnik jednakiji od ostalih.. Ostali vjerovnici (privatni i firme) se mogu pozdraviti..

 

Daj okreni si e gruntovnica, odi na povijesni izvadak i sve će ti bit jasno. Ja neznam smijem li tu ljepit vlasničke listove sa oibima i pizdarijima pa neću. Ako smijem staviti vlasnički list, u sljedećem postu ću ga ovdje zaljepit pa gledaj teretovnicu i vlastovnicu.

 

Hebo više Todorica. U koncernu mu radi 60.000 ljudi od toga barem 1000 u višoj upravi. Ne kopa on sam krumpire niti ne računa nivelacije. Kad zbrojiš kooperante to valjda pogađa 100.000 ljudi. Pa nisu svi ti ljudi zmajoglavi kretenoidi. Ljudima je todorić simbol zmije i žele joj skinut glavu što čak i shvaćam. Da postoji referendum "koga biste prvog u zatvor", on bi dobio valjda 80% glasova jer predstavlja tu "tko je jamio" klasu. I za njega me uopće nije briga. Todorić out, agrokor nek ide kome god.

 

Poanta je da bog isus i majka božja i 3 bude neće ni jednom čovjeku koji na firmi napravi dug (a sa čime Agrokor zapravo nema problema jer mu nisu dospjele nikakve naplate nego ima (kao što godinama ima) problem sa isplatom dobavljačima) uzimat privatnu imovinu i da nikome do sada nisu (osim porezne), niti će na njemu počet.

 

Stoga tvoje čuđenje u prvom postu "njemu neće sjest na dvorac" nema apsolutno nikakvog smisla jer mu nitko nema zašto sjest na dvorac, nikada nikome nisu sjeli na privatnu imovinu (osim ako nije založena - a dvorac nema tereta) zbog problema u firmi pa neznam zašto se sada čudimo što ni njemu neće sjest, niti ti usporedba sa onom ženom iz Virovitice koja je zbog 2000kn ostala bez stana ima smisla. Ako je cilj rasprave "tko će više srat po Todoriću jer je zmija", ja neću jer nemam živaca ni volje. Al onda tako recite, ajmo malo svi srat po Todoriću jer je to in, pa da odmah znam na kojem je nivou rasprava, a ne da vadim vlasničke listove zakurac

 

Knock knock? who's there? Žberbank i ruski kapital.

14 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

Stoga tvoje čuđenje u prvom postu "njemu neće sjest na dvorac" nema apsolutno nikakvog smisla jer mu nitko nema zašto sjest na dvorac, nikada nikome nisu sjeli na privatnu imovinu (osim ako nije založena - a dvorac nema tereta) zbog problema u firmi pa neznam zašto se sada čudimo što ni njemu neće sjest, niti ti usporedba sa onom ženom iz Virovitice koja je zbog 2000kn ostala bez stana ima smisla. Ako je cilj rasprave "tko će više srat po Todoriću jer je zmija", ja neću jer nemam živaca ni volje. Al onda tako recite, ajmo malo svi srat po Todoriću jer je to in, pa da odmah znam na kojem je nivou rasprava, a ne da vadim vlasničke listove zakurac

 

 Mislim da se Drago više koncentrira na moralnu stranu svega. Je li tebi stvarno ok da žena zbog 2000 kn izgubi stan, dok Todorić čija tvrtka državi duguje 800 milijuna eura (tj. njegova tvrtka) poreza ostane živjeti u svome dvorcu koji dobio preko te iste tvrtke?

 

Ako takve stvari naši zakoni i sudska praksa omogućuju onda je to u teškom belaju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 19:04 (captain_soap_McTawish).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
Ukratko - želim se naslađivati.

 Super. Al ajmo se naslađivati s Todorićem, a ne sa Agrokorom, 60.000 zaposlenih, još toliko kooperanata i vjerovnika. Propadanjem Agrokora Todoriću neće past dlaka s glave kad mu samo dvorac vrijedi parsto miljona. Propadanjem Agrokora ujebavamo ciju masu ljudi koja potencijalno ima kredite na stanove, vjerovnike koji su uložili novac, a upitno hoće li se moć naplatiti, dobavljače koji su isporučili robu, a koji se sigurno neće moć naplatiti... Nije ovih dana Todoriću došla voda do grla nego svima ostalima.

 

Evo propadne Agrokor (upitno je to uopće moguće), Todorić ima bar pol miljarde dekovano do čega nemože isus doć, 100.000 ljudi u gabuli, investicijskih i mirovinskih fondova, banaka, država je u Zvijezdi vlasnik 16% (ili tu negdje). jupi, baš smo mu napakostili.

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...
Drago kaže...
Ukratko - želim se naslađivati.

 Super. Al ajmo se naslađivati s Todorićem, a ne sa Agrokorom, 60.000 zaposlenih, još toliko kooperanata i vjerovnika.

 

A ja ne znam jesam li mogao biti jasniji da se to odnosi na Todorića...

 

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...

....

Hah, pa onda je (mislim) sve jasno! Dakle:

zoniranje spada u jurisdikciju drzavne (gradske?) uprave, sto znaci da ako to prekrsis - onda drzava (grad?) prvo ide na sud podnijeti tuzbu koja crno-na-bijelom kaze da si prekrsio to-i-to, sto je dovoljan dokaz da sud dosudi pravo drzavi, te joj onda ponudi alate kako razrijesiti novonastalu situaciju - rusenje, porezi, etc...

 

Sad, ako se drzava ispod stola dogovorila s Todoricem, onda je u pitanju situacija gdje je drzava, eto, odlucila u ovom slucaju ne raditi u interesu gradjana (ili, bolje, raditi u dalekoseznom interesu gradjana), posljedicno Todoric nije ni tuzen za krsenje pravila. Ako covjek politicki sjedi na dvije stolice (i HDZ i SDP, sto se lako provjeri), i ako u to zbrojis barem laganu korupciju pravnog aparata (recimo, pristrano sortiranje vaznosti predmeta) i gomilanje problema na drugim stranama... to je to.

 

Jednostavno, ostvario je sve sto moze jer ga nitko nije tuzio - ni ljudi koje iskoristava, ni drzava (u ovom kontekstu mislim ljudi) koja je prakticno prevarena a drzavni vrh nije odradio posao za koji je zaposlen.

 

 

 

Problem je kad kažeđ "država" što nisi ništa rekao. Jednako je "država" Plenković, Ljerka Mintas Hodak, teta iz trafike, Todorić i ja. 

 

Imaš zakone, i imaš institucije koje su zadužene za njihovo sprovođenje i ljude koji rade u tim institucijama ili ne rade. Imaš političare koji "trguju svojim uticajem" da bi sprječili sprovođenje pravnih propisa. Ukratko, ništa nije država kriva, krivi su konkretni ljudi za kršenje zakona ili opstrukciju provođenja zakona.

 

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

 Super. Al ajmo se naslađivati s Todorićem, a ne sa Agrokorom, 60.000 zaposlenih, još toliko kooperanata i vjerovnika. Propadanjem Agrokora Todoriću neće past dlaka s glave kad mu samo dvorac vrijedi parsto miljona. Propadanjem Agrokora ujebavamo ciju masu ljudi koja potencijalno ima kredite na stanove, vjerovnike koji su uložili novac, a upitno hoće li se moć naplatiti, dobavljače koji su isporučili robu, a koji se sigurno neće moć naplatiti... Nije ovih dana Todoriću došla voda do grla nego svima ostalima.

 

Evo propadne Agrokor (upitno je to uopće moguće), Todorić ima bar pol miljarde dekovano do čega nemože isus doć, 100.000 ljudi u gabuli, investicijskih i mirovinskih fondova, banaka, država je u Zvijezdi vlasnik 16% (ili tu negdje). jupi, baš smo mu napakostili.

 

Iskreno, ja uopće ne mogu razumjeti o čemu ti pričaš, odnosno, jasno mi je da si za "spas" Agrokora, ali mi nije jasno kakve veze imaju gornje rečenice nabacane jedna iza druge s time. 

 

"Propadanjem Agrokora Todoriću neće past dlaka s glave kad mu samo dvorac vrijedi parsto miljona."

 

Ne znam jesi li možda pročitao koji moj prethodni post na tu temu - ja sam da se dugovi naplate i iz Kulmerovih dvora. Dakle, ako se bude preko 40 milijardi duga naplaćivalo od Todorićevog privatnog vlasništva, onda će mu past dlaka s glave, odnosno predmetni dvorac. 

 

"Propadanjem Agrokora ujebavamo ciju masu ljudi koja potencijalno ima kredite na stanove, vjerovnike koji su uložili novac, a upitno hoće li se moć naplatiti, dobavljače koji su isporučili robu, a koji se sigurno neće moć naplatiti..."

LOL. Todorić duguje bankama i državi kao i plaće svojim radnicima i račune dobavljačima, a oni se isto imaju pravo naplatiti iz stečajne mase kao i svi ostali. Što se tiče banaka, države i vjerovnika - apsolutno ne znam zbog čega bih ja (tobože "država") plaćao tuđe dugove, posebno tvrtke u privatnom vlasništvu? Ne sjećam se da je Todorić sa mnom dijelio prihode od Agrokora kad mu je dobro išlo. 

BTW, ovaj tvoj očajnički apel vrijedi doslovce za sve dužnike ikome ikada. Dakle, idemo se onda dogovoriti, ako si načelan, da svi plaćamo svačije dugove, i Technomarketove, i one Pere Perića koji si ne može otplaćivati auto ili stan. Ili to vrijedi samo za Todorića i Agrokor?

 

"Nije ovih dana Todoriću došla voda do grla nego svima ostalima."

 

LOL! Ma nemoj?! Meni nije došla voda do grla. Ako imaš kakav dil s Agrokorom, reci tako, ovo neko kvazi-principijelno očajavanje za Agrokorom mi se čini totalno bizarno osim ako nisi interesno vezan. Jesi li?

 

"Evo propadne Agrokor (upitno je to uopće moguće), Todorić ima bar pol miljarde dekovano do čega nemože isus doć, 100.000 ljudi u gabuli, investicijskih i mirovinskih fondova, banaka, država je u Zvijezdi vlasnik 16% (ili tu negdje). jupi, baš smo mu napakostili."

Ti sam sebi skačeš u usta iz rečenice u rečenicu. Ako stvarno ima "dekovano", onda idemo na proboj pravne osobnosti i dođimo do tog dekovanog. 

 

Ako tržište ima potrebe za radom i uslugama tih navodnih 100.000 ljudi koji su "u gabuli", onda će ih valjda preuzeti druge tvrtke koje će se proširiti u prostor koji je nastao Todorićevim padom. 

 

Ako je ovo još jedna priča o tome kako je netko "prevelik da propadne", to je kretenizam koji nema veze sa stvarnim zakonitostima tržišta, nego s posve izmišljenim narativom kojim se spašavaju banke, brokeri, lovaši i političari, a na račun običnih ljudi koji su tu kao statisti u tim abnormalnim brojkama ("100.000 ljudi u gabuli"!), a za koje zapravo nikoga ne boli kurac, nego se svi grebu za neke svoje interese.

 

 

Ili da donesemo zakon da za lovaše niti jedan zakon ne važi, zbog "višeg dobra"? 

 

Ako si za to, reci tako, umjesto ovog nekog nemuštog zauzimanja za Todorića.

 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Državi je bolje tjerati naplatu duga, eventualni porast nezaposlenosti se ionako mogao servisirati iz naknade za nezaposlene da je Država na vrijeme prisilom zahtijevala naplatu poreznog duga (kao što je i predviđeno u sustavu uređene države).

 

Vlasnik, uprava ionako nisu vrijedni spomena jer su nastavak robovlasničke sekte, samo što je kruh zamjenjen sa 2400 kuna.

Situacija je takva jer se u istoj mjeri šupci naguravaju u takve hijearhijske strukture, kao i što šupci odobravaju sve pod krinkim zaposlenosti.

(A Lidl jedva čeka, kao i mnogo, mnogo drugih. Nisu dosad, jer i ja ne bih bacao lovu u tržište u kojem se događa - pa upravo ovo.)

 

Ono što je meni osobono zanimljivo jest toplo/hladni odnos Rusa, što me u teorijo-zavjerističkom smislu veoma intrigira. 

Hostile takeover by Sberbank? Poklapa se i kad su officialy ušli na naše tržište, sad vidimo da se isplatilo kad te za 5-6 godina čeka vlasnički udio u 15% gospodarstva druge zemlje.

#NotPernar

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
wyks kaže...

...

 

#NotPernar

 

 

 

This space for rent!
9 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Todorić=Pevec

 

Soon...

12 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
matrix777 kaže...

Todorić=Pevec

 

Soon...

 

9 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Vlada će morati zagristi u taj drek jer prepustiti Agrokor njegovoj očitoj sudbini znači novu recesiju i šire reperkusije na politički položaj zemlje. Histerija u dijelu medija je bespredmetna jer rasprava o tome zašto, tko i koga treba spaliti na lomači je jeftini populizam. Država ima dovoljno pravnih i ekonomskih instrumenata da restrukturiranje Agrokora provede uz minimalnu štetu obzirom na dijelove koncerna  koji posluju pozitivno.

 

.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.3.2017 7:25 (maximilian).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
maximilian kaže...

Vlada će morati zagristi u taj drek jer prepustiti Agrokor njegovoj očitoj sudbini znači novu recesiju i šire reperkusije na politički položaj zemlje. Histerija u dijelu medija je bespredmetna jer rasprava o tome zašto, tko i koga treba spaliti na lomači je jeftini populizam. Država ima dovoljno pravnih i ekonomskih instrumenata da restrukturiranje Agrokora provede uz minimalnu štetu obzirom na dijelove koncerna  koji posluju pozitivno.

 

.

 Daj molim te nemoj. Agrokor je privatna tvrtka a ne državna. Nema tu država šta tražit i nekoga spašavati.

Na štetu građana ove zemlje je dobio sve te firme, na štetu građana je poslovao i sad bi da ga se na štetu građana spašava. Malo sutra.

Neka Agrokor propadne, Todoriću se oduzme sva imovina, tvrtke kao Ledo, Jamnica, PIK, Zvjezda će preuzeti vjerovnici i nastavit će radit kao da ništa nije bilo. Neće se niti jedna od tih firmi zatvoriti, samo će se promjenit vlasnička struktura.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
agent_00klc kaže...

 

Neka Agrokor propadne, Todoriću se oduzme sva imovina, tvrtke kao Ledo, Jamnica, PIK, Zvjezda će preuzeti vjerovnici i nastavit će radit kao da ništa nije bilo. Neće se niti jedna od tih firmi zatvoriti, samo će se promjenit vlasnička struktura.

 

Todorić u ovoj priči više nije važan, on je odstrijeljeni kapitalac.

 

U promijeni vlasničke strukture i je problem. Ona je neminovna ali ne na raspašoj način nego vlada mora kontrolirati proces iz strateških razloga

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice