Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.272.154
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Daliboris kaže...

 Treba znati isčitati koja ja poanta priče. Index zna samo napadati , i pisati clickbait naslove i huškaćke članke , a novinari ne znaju prepoznati umjetnički izričaj , i poruku koja stoji iza , uz pjesničku slobodu. To se zove licencia poetica. Naravno , da gdin ne misli na onoj niskoj razini da mu je drago da je Goldštajn umro već je samo kritizirao ideologiju koja se vezivala uz njega. Nije ista stvar.....Ja poštivam sve ljude , ali ne poštivam svačiju ideologiju.

 Zanimljivo, kad je trebalo kenjati po ljudima koji po tvom mišljenju pljuju po državi nisi vidio nikakve pjesničke i umjetničke izričaje.

Najbolje bi bilo da ti nama ovako neukima i neosjetljivima za poeziju i pjesničku slobodnu ubuduće svaki upis prevedeš i odmah ukažeš na tko je u ovoj državi pravi 'rvat a tko kvisling pošto smo mi jadni zakinuti za tu razinu Lalalanda u glavi koji ti posjeduješ.

Mora da je teško živjeti u svijetu koji ne shvaća vas "umjetničke duše". 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
6 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

ovo kvisling mi zvuci ko kvisac haderach, ali vjerojatno se varam :ne zna:

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

Nebumo se mi maknuli od partizana i ustaša nikada. Isti smo drek kao i oni u saboru, samo kaj je to njima profesija i žive od toga. Mi volonteri uzaludnog ispadamao totalne ovce i luzeri 

16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

Zboga aktualnih društvenih događaja u nizu tema na forumu se pojavljuju politikantske rasprave, često uz komentar - to je zato jer ste nam zatovorili temu "Što se događa s našim društvom?"

 

S ciljem podizanja higijene foruma i zaštite ostalih dijelova od komentara na društveno-politička zbivanja, nakon dužeg vremena ponovno otključavamo ovu temu.

 

Naravno, ako se sve otme kontroli i sroza na lupetanje gluposti i prizemno ustaško-partizansko prepucavanje, ide tema opet pod ključ!

 

...
15 godina
online
Što se događa s našim društvom?

.. ništa. Ili, sve po starom. Dinamo sprema zimnicu ali nije prezimio, čokolinda ima novi brand i plaće od puno nečeg, dok ova tema u draču i korovu ćami.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Šta reći, osim:

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 23:36 (fer-de-lance).
15 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?

ne, ne, ne.. ne i ne, i još jednom rezloutno, NE. Nećemo po starom, (o onom o čemu se ne smije, ni šapnut, ni izustit..) osim o politici a tad je idući korak partizani&ustaše (osim kad zaspaše..) :)

- vrijeme je za novu stranicu, novi iskorak, u svijetlu budućnost.. (serem?) :) .. pa nova stiže, godina, nadajmo se da donosi nešto dobro.

uz želju da banerski štapić bude moćan (čitate li ispravno tu rečenicu..) :)) i da nas na kraju rasprave bude više nego manje, ili barem u veselju i ostalim prigodno-blagdanskim, alhoholno-prehrambenim navikama.. i još sam nešto htio.. sjetit ću se već :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
fer-de-lance kaže...

Šta reći, osim:

 

 

 Pa ništa nastavljamo u revijalnom tonu.Predsjednički izbori ukratko, ja nemam za koga glasat jer nemrem glasat za pokojnika itd.

 

 

Za kraj nekaj u revijalnom tonu, pokušaj krađe bicikla ispred Pandurske stanice.

 

https://www.vecernji.hr/vijesti/koliko-moras-biti-glup-za-to-pogledajte-gdje-je-isao-ukrasti-bicikl-1292051

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 23:49 (rambox).
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ajmo odmah neku anketu, za koga NE bi glasali

(fali Babić, nema mjesta za njega)

32 Kolinda
6 Milanović
5 Škoro
1 Kolakušić
0 Orešković
0 Bandić ex. Juričan
0 Kovač
1 Pernar
2 Peović
0 Đapić
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2019 0:14 (loky4i4).
15 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?

nema ni bandić-milana.. (ovo ti je drugi put.., prvi je babić..) :)

 

+ može izbor za kog ne bi (glasali)? .. to bi mi bilo lakše, više klikova.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2019 0:11 (ihush).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...

nema ni bandić-milana.. (ovo ti je drugi put.., prvi je babić..) :)

 

+ može izbor za kog ne bi (glasali)? .. to bi mi bilo lakše, više klikova.. :))

 evo želja uslišena 

15 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Ajd da se i ja učipim u temu, bit će lakše pratiti.
Mogli bi i Nespavalice i Birc podići iz mrtvih, vratiti staru ekipu i stari sjaj Bug Forumu 👍🍻
Tigar Krezumica
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
fromcelltohell kaže...
Ajd da se i ja učipim u temu, bit će lakše pratiti.
Mogli bi i Nespavalice i Birc podići iz mrtvih, vratiti staru ekipu i stari sjaj Bug Forumu 👍🍻

 Prvo moraš otkupit nazad BugBirc, kojeg si eto podmuklo/pohlepno prodal nekakvim sivim Bugarima.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?

-upgrejdana demokracija ver.2.0b.. patch.

 

gledajući širinu izbora vrlih predstavnika, odličnika, kako ženki tako i muškića, .. jednostavno ostanemo (prosjećni prolaznik-namjernik u temi..) zatečeni tolikim izborima (u množini kako bi se naglasilo mnoštvo izbora-jednine..) :).. pa eto ingenioznog prijedloga, rješenja..

umjesto tolikih izbora, da čak ne stanu svi (jer forum ne može podnjeti jedanestu opciju..) nova izborna lista, optimizirana! (može i za benč-overklok-333FPSa).

 

glasali bi za: (mene).

 

 .. i već imam glas više! :))

6 za mene!
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2019 0:44 (ihush).
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

ovo je ispalo glupavo jer se na anketi ne može višestruko glasati

15 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?

-respawnaj mrtve?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Isss ova tema je toliko dugo bila zaključana da sam išla čitat stare postove i uopće se ne sjećam vlastitih. Krečana nastupila, godine valjda. 

Što se tiče same teme neće dugo biti otvorena pošto su aktualne teme identične onima od prije dvije godine a kako su mozgovi ostali manje više jednaki brzo će nastupit raspad sistema. Ono "sve je isto samo njega nema" 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
11 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Uh, sad ću najebat. Već jednom su me digli iz mrtvih, drugi put sumnjam
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Pozdrav ljudima iz meni najdraze forumske teme na internetu!

- Psiho246
15 godina
online
Što se događa s našim društvom?

Ajmo jednu pravu temu!

 

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/sumnjiva-imovina-nadana-vidosevica-smanjila-se-sa-33-4-na-9-2-milijuna-kuna-20191221

 

Kad si medijima desetljecima lep ko greh, lako je i novinaru koji te opisuje uzeti stotku iz dzepa.

 

Nekoliko je nebuloza ovdje:

- Pausalne procjene kriminala su jednako stetne za pravosudje - toliko da se zbog proceduralnih pogresaka u slucaju Sanader, Hernadi vec poziva na zastaru.

- Nisu mu uracunate godine u kojima je jos vise potencijalno zaradjivao - sto je takodjer veoma lose, jer mozda je sve bilo legalno

- Razlika je 20 milijuna kuna - ali i na racun clanstva u nadzornim odborima.

 

Ovdje se vidi kako smo mi kao drustvo opcenito totalno nepripremljeni obracunati se sa kriminalom, sto se vidi po tome kako drustvo, mimo pravosudja nije stvorilo vlastite mehanizme borbe protiv takvog kriminala.

Tu prvenstveno treba na sva zvona razglasiti apsolutnu nesposobnost novinara, koja dijelom i moze biti opravdana tek strahom za vlastiti zivot.

 

No, ako uzmemo u obzir svaku razvijenu drzavu - novinari su ti koji raskrinkavaju vecinu kriminala, pogotovo u domeni politike, dok su u tu svrhu sve snage uprli cak i komicari, pa se trenutno Trumpovim kriminalom bave svi komicarski showovi - mi osim poveremenih posalica Sprajca takav korektiv nemamo - News Bar je jos marginalan i ne dopire u toliki spektar stanovnistva kao npr. Trevor Noah, prvenstveno jer nemaju potporu neke vece tv kuce.

 

Kod nas je ocit i deficit jos jednih aktera u drustvu - o proracunu nezavisnijih bogatih korporacija - koje gledanjem svojih interesa tjeraju i drustvo i politiku da ih korigiraju, pa su svojevrsni balans kojim se bar daje privid da se nekakav red provodi.

 

Kad se pitate koliko seze korupcija u hrvatskoj - ovo je bas primjer toga.

Kako kod nas nema toliko bogataske elite, koja bi svojim sirenjem poslovanja ometala opcinske vijecnike u stjecanju zemljista i koncesija, primjerice da se bogati hotelski lanci kolju oko zemljista na obali - ne bi Kuscevic mogao manipulirati prenamjenama jer bi vise "lesinara" pratilo situaciju.

Jos veca posljedica je to i sto kod nas jako mala koruptivna i kapitalna pogurancija, cak i opcinska, moze od pojedinca napraviti tolikog mocnika da se desetljecima ne moze niti primirisati na trziste koje je on osvojio.

 

Vidosevic je bas primjer toga - 17 odbora mu nije tehniciki donijelo 23 milijuna kuna, ali u slabom kapitalnom trzistu, cak i mali kapital uz malo inteligencije moze donijeti veliku zaradu. Tako se unistava trziste, ali ljudi to tesko primjecuju jer se ne primjeti mis koji krade psenicu, vec svi ocekujemo filmskog slona koji krade dijamante.

2007. je dobio 750 000 kuna, pa da je ulozio u Apple 2016 - dionica je bila 96$ - sada je 280$.

Kupi se hotelcic na obali, postane se vijecnik, gospodaris koncesijom, i unistio si taj kraj za slijedece dvije generacije, jer obicno sin bude prvak koji naslijedjuje - Đakić i Virovitica.

 

Nije on jucer postao korumpiran, takav je bio oduvijek - zato i fali medijska analiza koja bi ljudima jasno dala do znanja da se moze pratiti neciji koruptivni put, jer tako se podize svijest o svakodnevni malverzacijama koje cesto otpuhnemno rukom jer se sudi Sanaderu.

Nisam siguran da li to postoji u zakonu - ali zakon o korupciji bi trebao imati dva clanka:

1. Da se vrate sve place zaradjene na poziciji + kamate

2. Da se, kao i sto sad cujemo u Kongresu USA - zauvijek oduzme pravo za javnu sluzbu ali i za najmanji prekrsaj protiv sluzbe.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?

-sustav prilagođen potrebama.. kao sve ostale države s razlikom, ostale pokušavaju protiv (korupcije), mi za. Filozofski to je pozitivno, realno vidimo rezultate.

-kod nas uz dovoljno vremena i novca svaki kriminalac može dočekati nevinost, kršćanski oporost, sve uz dovoljno novca za odvjetnike i ostale u lancu pa ako ni to ne pomogne, pomilovanje..

-kvaka22, moraš nakrasti dovoljno+više, da bi to mogao, ako ne nakradeš dovoljno tad si kriv.. kao istočni grijeh adaptiran hr tumačenju ekonomiste, tj grijeh propusta (ako to propustiš učiniti) :)

-nadan je vrli primjer onog koji je u tome uspio, ostvario zadane ciljeve osim medvjeda, pa još malo i bit će nevin, možda opet dobitnik zlatne kune ili će ih on dijeliti, možda idući precjednički izbori, možda.. ah, hr je zemlja mogućnosti, ne 'amerika', .. kod nas bi alcapone bio živ, zdrav, nevin.

 

-kad smo već kod trumpeka, igra starcraft.. s marincima.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ddarknessfairyy kaže...

Isss ova tema je toliko dugo bila zaključana da sam išla čitat stare postove i uopće se ne sjećam vlastitih. Krečana nastupila, godine valjda. 

Što se tiče same teme neće dugo biti otvorena pošto su aktualne teme identične onima od prije dvije godine a kako su mozgovi ostali manje više jednaki brzo će nastupit raspad sistema. Ono "sve je isto samo njega nema" 

 Jesi išla brojat thumb upove ?

 

BTW - YES !!!

 

ISTOČNI FRONT SE VRATIO !

 

Nadam se i ekipa izuzev par pojedinaca sa banovima.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
wyks kaže...
...

2. Da se, kao i sto sad cujemo u Kongresu USA - zauvijek oduzme pravo za javnu sluzbu ali i za najmanji prekrsaj protiv sluzbe.

 

Ovo prenijeti i na poslovanje (otvaranje firmi).

Što se tiče dionica, još bolji primjer je AMD, 12.02.2016 1,83$ trenutno 44,15.

 

15 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Mladen kaže...
wyks kaže...
...

2. Da se, kao i sto sad cujemo u Kongresu USA - zauvijek oduzme pravo za javnu sluzbu ali i za najmanji prekrsaj protiv sluzbe.

 

Ovo prenijeti i na poslovanje (otvaranje firmi).

Što se tiče dionica, još bolji primjer je AMD, 12.02.2016 1,83$ trenutno 44,15.

 Ne ne.

 

Napraviti realty show. Kako ce se Kuscevic snaci na trzistu rada, bez stranacke pozadine.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
10 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

... umalo sam postao poruku forumskog samoubojstva, ali sam u zadnjoj sekundi skuzio ono NE u anketi... zasad olaksanje...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
wyks kaže...
Mladen kaže...
wyks kaže...
...

2. Da se, kao i sto sad cujemo u Kongresu USA - zauvijek oduzme pravo za javnu sluzbu ali i za najmanji prekrsaj protiv sluzbe.

 

Ovo prenijeti i na poslovanje (otvaranje firmi).

Što se tiče dionica, još bolji primjer je AMD, 12.02.2016 1,83$ trenutno 44,15.

 Ne ne.

 

Napraviti realty show. Kako ce se Kuscevic snaci na trzistu rada, bez stranacke pozadine.

Šteta da takav ološ novinari ne nastave pratiti i nakon afera ... čak i da je onaj milijun duga klijentima upitan i za raspravu, zanima me što će biti sa 300k duga Poreznoj.

Najgore od svega, premijer (koji je pravnik) ga brani da je to bilo prije njegovog mandata. Baš dobra poruka za mlade (one koji ne isele), izvaraš par firmi, napraviš dug, i onda odeš u ministre :)

 

11 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Miro kaže...

Zboga aktualnih društvenih događaja u nizu tema na forumu se pojavljuju politikantske rasprave, često uz komentar - to je zato jer ste nam zatovorili temu "Što se događa s našim društvom?"

 

S ciljem podizanja higijene foruma i zaštite ostalih dijelova od komentara na društveno-politička zbivanja, nakon dužeg vremena ponovno otključavamo ovu temu.

 

Naravno, ako se sve otme kontroli i sroza na lupetanje gluposti i prizemno ustaško-partizansko prepucavanje, ide tema opet pod ključ!

 

 Baš si partizan, baciš kost pa nek se koljemo :P

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Klasik

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2019 22:24 (loky4i4).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
wyks kaže...

 

Nisam siguran da li to postoji u zakonu - ali zakon o korupciji bi trebao imati dva clanka:

1. Da se vrate sve place zaradjene na poziciji + kamate

2. Da se, kao i sto sad cujemo u Kongresu USA - zauvijek oduzme pravo za javnu sluzbu ali i za najmanji prekrsaj protiv sluzbe.

 

 Upoznao sam se sa jednom prijavom protiv uhljebljenog tipa koji je radio nekih 15-tak godina u u državnoj službi sa falsifikovanom svjedodžbom.

Čovjek nikada nije završio školu i epilog svega je zastara tako da nije odgovarao, a što se tiče ovog da se vrate sve plaće zarađene + kamate što si napisao - pravosudni sistem je odbio razmatrati njegovu zaradu na osnovu krivotvorene svjedodžbe uz obrazloženje da se ne radi o protivpravnoj koristi nego da je radio na svom mjestu i da mu pripada zarada po osnovu plaća i ostalih primanja. Dakle pojeo vuk magare, odnosno tko je jamio jamio je. 

Iako se neradi o tipičnom primjeru korupcije nego falsifikovanju svjedodžbe po osnovu zaposljenja, daljnja zarada je zakonita po tom mišljenju.  

 

Uglavnom, mišljenja sam da bez oduzimanja kompletne koristi koja je nastala nezakonito, nema smisla bilo što mjenjati jer je neučinkovito. 

 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
boxer kaže...
wyks kaže...

 

Nisam siguran da li to postoji u zakonu - ali zakon o korupciji bi trebao imati dva clanka:

1. Da se vrate sve place zaradjene na poziciji + kamate

2. Da se, kao i sto sad cujemo u Kongresu USA - zauvijek oduzme pravo za javnu sluzbu ali i za najmanji prekrsaj protiv sluzbe.

 

 Upoznao sam se sa jednom prijavom protiv uhljebljenog tipa koji je radio nekih 15-tak godina u u državnoj službi sa falsifikovanom svjedodžbom.

Čovjek nikada nije završio školu i epilog svega je zastara tako da nije odgovarao, a što se tiče ovog da se vrate sve plaće zarađene + kamate što si napisao - pravosudni sistem je odbio razmatrati njegovu zaradu na osnovu krivotvorene svjedodžbe uz obrazloženje da se ne radi o protivpravnoj koristi nego da je radio na svom mjestu i da mu pripada zarada po osnovu plaća i ostalih primanja. Dakle pojeo vuk magare, odnosno tko je jamio jamio je. 

Iako se neradi o tipičnom primjeru korupcije nego falsifikovanju svjedodžbe po osnovu zaposljenja, daljnja zarada je zakonita po tom mišljenju.  

 

Uglavnom, mišljenja sam da bez oduzimanja kompletne koristi koja je nastala nezakonito, nema smisla bilo što mjenjati jer je neučinkovito. 

 

 

Postoje dva problema:

 

Prvi je - je li posao odradio ili nije? Ako je, ne može se samo tako uzeti zarada.

Drugi je - je li taj posao odradio kako spada ili ne? Ako nije (jer nema znanje), trebao ga je netko davno otpustiti. Ako pak je, za to radno mjesto ne trebaju nikakve diplome i slične stvari - promijeniti zahtjeve za to radno mjesto.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice