Stolica / Fotelja za računalo? izdvojena tema

poruka: 1.388
|
čitano: 701.408
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

 

Baci review nakon nekog vremena koristenja (tipa mjesec dana).

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
14 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Pozdrav, ima li tko iskustva/preporuku sa stolicama koje imaju što bolju lumbalnu podršku. Imam problema sa bolovima u donjem djelu leđa što od sporta a vjerojatno tome ne pridonosi sjedenje na poslu cili dan. Tražeći po net-u pronašao sam ove Spinalis stolice pa ako netko zna više nek slobodno podjeli ovdje. Unaprijed se zahvaljujem

16 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
nani kaže...

Pozdrav, ima li tko iskustva/preporuku sa stolicama koje imaju što bolju lumbalnu podršku. Imam problema sa bolovima u donjem djelu leđa što od sporta a vjerojatno tome ne pridonosi sjedenje na poslu cili dan. Tražeći po net-u pronašao sam ove Spinalis stolice pa ako netko zna više nek slobodno podjeli ovdje. Unaprijed se zahvaljujem

Ja sam bio u sličnoj situaciji ali sam taj problem na kraju rješio prvo boljim madracom i onda još vježbama da ojačam leđni i trbušni dio tijela. Makar sam se bavio rekreativno sportom skužio sam da mi je jezgra tijela zapravo prilično slaba.

 

Što se stolice tiče, na poslu sam dobio Velinac Barcelonu koja mi je se toliko svidjela da sam ju nabavio i za doma. Od svega kaj sam probao to je jedina stolica koja mi pridržava i leđa i glavu kak mi paše. Plus naslon se može naginjati pa se mogu u njoj zavaliti kad gledam nešto bez da se zgrbim. Meni je također jedan od kriterija za izbor bio mreža na leđima i tekstil jer ne podnosim "kožu" tokom ljetnih dana. Pa ak ko ja hoćeš tekstil umjesto kože na sjedalici i nekakvu neupadljivu crnu stolicu bez kričavih crta i znakova mislim da je Barcelona ~2500kn, što je dosta manje od linkanoga.

ja
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.7.2018 20:45 (ZC_Someone).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Dxracer.
16 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Ekipa, što preporučujete kao alternativu Ikea Markusu ukoliko mi se dotični ne svidi jer ga sutra idem isprobati? Da je alternativa i kojih 100-200kn skuplja, nema veze, samo da valja. Isto tako, što je po vama najvažnije u dobroj stolici da spada pod must have za nas koji puno i dugo sjedimo? Udobnost naravno, tilt? Kakva podešavanja su poželjna?

11 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Ima netko ovu stolicu iz jysk-a, da vidim po pitanju udobnosti i kvalitete. Sutra na akciji 325 KN.

https://jysk.hr/radna-soba/uredske-stolice/plus/ured-stolica-billum-crna

12 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
pc_fan005 kaže...

Ima netko ovu stolicu iz jysk-a, da vidim po pitanju udobnosti i kvalitete. Sutra na akciji 325 KN.

https://jysk.hr/radna-soba/uredske-stolice/plus/ured-stolica-billum-crna

 Bilo je već govora na temi o stolicama iz Jyska... obično su kvalitetom malo ispod konkurencije, ali i cijenom.

Al ovo je sad jako povoljno... ne znam kaj da ti velim.

Ak imaš prilike, odi pa probaj.

 

P.S. pretraži temu za "JYSK", možda je netko napravio opis baš ove.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
protjeran
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
pc_fan005 kaže...

Ima netko ovu stolicu iz jysk-a, da vidim po pitanju udobnosti i kvalitete. Sutra na akciji 325 KN.

https://jysk.hr/radna-soba/uredske-stolice/plus/ured-stolica-billum-crna

 

CyberDemonVZ kaže...

 Bilo je već govora na temi o stolicama iz Jyska... obično su kvalitetom malo ispod konkurencije, ali i cijenom.

Al ovo je sad jako povoljno... ne znam kaj da ti velim.

Ak imaš prilike, odi pa probaj.

 

P.S. pretraži temu za "JYSK", možda je netko napravio opis baš ove.

 

https://jysk.hr/radna-soba/uredske-stolice/plus/ured-stolica-billum-crna

 

Vidi komentare.

 

"04/01/2016

AUU

Pukao mi je naslon, sastavljeno je od stane profesionalca.Kako sam se naslonio, otisao je naslon i deknuo sam glavom o pod,evo pisem iz bolnice vatam wifi
Napisao/la: Gojko the fat man Grad: Japaga Dob: 35-44 Spol: Muški

 

 

 

05/01/2016
Odgovor iz JYSKa

Poštovani,
žao nam je zbog neugodnosti koju ste imali prilikom korištenja proizvoda.
Molili bismo Vas da proizvod reklamirate u Vama najbližoj poslovnici.

Vaš JYSK"

12 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Čitatelj kaže...


Pukao mi je naslon, sastavljeno je od stane profesionalca.Kako sam se naslonio, otisao je naslon i deknuo sam glavom o pod,evo pisem iz bolnice vatam wifi
Napisao/la: Gojko the fat man Grad: Japaga Dob: 35-44 Spol: Muški

 

 

1152 komentara!!

Eto, za početak pročitati kaj piše na samoj stranici.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Po komentarima svak se buni na sve njihove stolice haha

Znam da je shit kvaliteta sve od njih, ali eto ako je netko ima pa da podjeli ovdje misljenje, za povremeno sjest pred racunalo.

15 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Ja imam 2 takve stolice nekoliko godina i sjedim skoro svakodnevno na njima. Nigdje nisu pukle niti su se igdje poderale. Vrijede tih novaca definitivno ali ih se naravno ni ne može svrstavati u rang drugih stolica od 1000+ kn. Omjer uloženo-dobivno je definitivno dobar. Najbolje je otići u jysk i sjesti na izložbeni primjerak pa odmah vidjeti iz prve ruke da li odgovara ili ne.

FC Bayern Munchen
7 godina
protjeran
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Navodno bi taj stolac trebao biti dobar, jer u Ikea se taj isti zove MARKUS, i kosta preko 1000Kn:

https://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/40103100/

 

Dakle za 350kn bi trebao biti vrhunski, kupit odmah 2, jedan za dijelove.

12 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Čitatelj kaže...

Navodno bi taj stolac trebao biti dobar, jer u Ikea se taj isti zove MARKUS, i kosta preko 1000Kn:

https://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/40103100/

 

Dakle za 350kn bi trebao biti vrhunski, kupit odmah 2, jedan za dijelove.

 To je kopija Markusa, koji je jedan od popularnijih uredskih stolica kod nas.. možda i vani?

Sad je pitanje kakve materijale koriste ovi koji ih rade za Yisk, a koje IKEA.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
protjeran
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Ma gotovo su identicni, mala je razlika.

 

Obicno ne gledam brand kod stolca, nego ga prvo isprobam, i onda hvatam akcije na Amazonu.

 

Svoj sam platio 190€, a redovna cijena je 400€. Sad je 250€, je snizenje, al nije kao tad:

https://www.amazon.de/gp/product/B003L5BZDW

 

Toliko je udobna da nerijetko i zaspem u njoj. Crveni je 230€:

https://www.amazon.de/gp/product/B003L5BZE6?th=1

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Čitatelj kaže...

Navodno bi taj stolac trebao biti dobar, jer u Ikea se taj isti zove MARKUS, i kosta preko 1000Kn:

https://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/40103100/

 

Dakle za 350kn bi trebao biti vrhunski, kupit odmah 2, jedan za dijelove.

 Izgledaju možda isto ali to nema veze s vezom. Imam YISKovu na poslu a Markusa doma. Nebo i zemlja, naravno u korist Markusa. Ali Markus košta soma kuna a ova 3 puta manje i za te novce je odlična.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2018 16:51 (Paolo Maldini).
11 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
A vidit cu bas sutra tu jyskovu, sad koliko ce je drzat i sve, ipak je 325 kn
15 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Gdje vi vidite tu cijenu od 350 kn meni samo 599 piše ? 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
AmonZero kaže...

Gdje vi vidite tu cijenu od 350 kn meni samo 599 piše ? 

 Uskoro će akcija.

Najave ih nekoliko dana prije.

Vjerojatno letak.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Razlika između tog JYSK stolca i Markusa je nebo i zemlja. Nije ni Markus nešto extra, ali je neki minimum za ugodan rad. Prvog sam imao doma, na drugom sjedim svaki dan na poslu. Ne mogu se mjeriti. Mana Markusa je polumekani naslon za ruke (guma), koji je ipak malo pre tvrdi. S druge strane neusporedivo zdravije od tvrde plastike na Billumu. 
Ne treba nužno trošiti tisuće na to, ali ako sjedite na nekoj stolici 4, 5 ili više sati na dan izbjegavao bih baš one socijalne.


Neka pravila/minimum kod jeftinijih:

- sjednite i probajte kakva je potpora za leđa, da li se osjećate ugodno, najbitnija stavka

- vezano za ovo iznad, kad se naslonite kako treba, presavinuto koljeno mora imati barem par cm razmaka do sjedišta

- podesite visinu i sjednite; mora omogućiti ergonomski dobru poziciju (savijanje koljena pod 90 stupnjeva bez grčenja noge; problem kod nekih stolica jer jednostavno neidu dovoljno u visinu)

- uprite se laktovima u naslone; izbjegavati tvrde materijale, a prije svega one "gole" (bilo metal ili plastika)

- ako je ured/računalo namjena, svakako ne kožne osim ako je dobra klima

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
15 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Bio danas isprobo ovu Jsk kopiju Markusa i ovaj naslon za leđa mi izgleda tolko krhko i slabašno ko da će se raspast.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
14 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Što kupiti do 1000kn? Osim Markusa, meni je neudoban...

 

Gledao sam ovaj TJELE i vrlo je udoban stolac, samo ne znam koliko je trajan...

LANGEMARK mi je onako na prvu neudoban, a i nasloni za ruke su katastrofa (bar na izloženom, klimavi su).

 

Nemam uopće ideje što kupiti...

 

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
15 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Meni su opcernito te iz Jyska bezveze i nisu bas nest udobne.

 

Prosle godine u ovo vrijeme se moglo na AKRacing zgrabit dobre stolice za 200eura pa se nadam da ce i ove godine bit nest tako pa cu si maznit jednu.

Kod nas za tu love ne znam šta se moze uzet, a kvaitetno i da ce durat.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
14 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Meni je TJELE preudoban i super mi je...jedino je trajnost upitna...

 

Izgleda da ću ga uzet jer trenutno nemam na čemu sjedit  pa onda tražit nešto pametnije i skuplje kad bude dobra akcija.

 

Ne volim baš te racing dizajn stolice, nijedna mi do sad nije previše odgovarala koju sam probao.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
15 godina
neaktivan
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

dxracer.

12 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Samo info da je prosle godine DXRacer imao 25% off na dosta modela za black friday... mene konkretno bi dosla stolica 1000 kn manje nego sto sam ovako platio, tako da eto, food for thought :)

9 godina
neaktivan
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Meni je odlična i jedina dobra stolica iz Jyska ova: https://jysk.hr/radna-soba/uredske-stolice/gaming-stolice/gaming-stolica-snertinge-crna-plava

Snertinge, kupljena 01/2016 i još odlična (imam 105kg). Ostale stolice se nakon par mjeseci razmrdaju i škripe još i kad umjetna koža se počne gulit, užas, a sjedit na umjetnoj koži je bezveze.

Plaćena 425 kuna, sa garancijom mislim 2 godine, i u tih 2 godine možete vratit stolicu 15 puta, samo mora bit neki valjani razlog, negdje sam pročito da je liku pukla nakon godine dana i da ju je probo vratit dobio bi novu ili povrat novaca.

 

Mene sad više zanima ova nova u Ikea-i: https://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/S89275623/#/S99275627

ili ti JÄRVFJÄLLET, za 1500kuna, jel možda tko probo sjediti u njoj???

8 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Minneyar kaže...

Samo info da je prosle godine DXRacer imao 25% off na dosta modela za black friday... mene konkretno bi dosla stolica 1000 kn manje nego sto sam ovako platio, tako da eto, food for thought :)

 hvala na info. ako i ove godine bude tako mogao bih se počastiti, ovi modeli koji su sada po 269€ će prema tome biti po cca 200€što je dobar deal. 

10 godina
online
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Imam TJELE kozni stolac iz Jyska i nakon godinu dana se zgulila umjetna koza na prednjem dijelu. Inace je udoban, ali nema dobru potporu za donji dio ledja. Moj savjet je neki prozracniji stolac s boljom potporom za ledja i sa sto manje umjetne koze. Kad smo kupovali u izlogu nije bilo AGGESTRUP, a nedavno sjedio na tom i ima odlican suport za ledja, ali je puno nizi stolac. U 8. mjesecu sam stavljo rucnik na stolac kolko je vruce bilo, ali koza se poderala prije toga, no dijelu ispod umjetne koze nije nista (ak neko zna di jeftino tapeciraju stolce nek napise pls).

 

Inace, gdje jos gledati stolce osim Jysk i Ikeae da valjaju kolko tolko?

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2018 20:43 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Evo baš sad gledam na njihovim stranicama da garancija vrijedi neograničeno:

 

Vratite kupljen proizvod kad god želite.

Ako se predomislite, u JYSKu možete lako vratiti ili zamijeniti proizvod.

Mi vam vraćamo cjelokupan iznos za proizvode koje vratite s računom, bez vremenskog ograničenja. To se podjednako odnosi na proizvode kupljene u trgovinama, kao i na one kupljene u webshopu.

  • Ako nemate račun, dajemo vam mogućnost zamjene za drugi proizvod.
  • Ako vratite proizvod koji je oštećen ili korišten tako da je njegova vrijednost značajno umanjena, zadržavamo pravo smanjenja iznosa povrata.
  • Proizvodi napravljeni po mjeri, primjerice madraci, općenito imaju manju vrijednost pri povratu.
  • Mi ćemo nadoknaditi i početne troškove prijevoza. Vi snosite troškove prijevoza pri povratu proizvoda.
  • Uz ovo, ne zaboravite da vam dajemo probni period od 100 noći da isprobate naš najbolji, GOLD madrac. Saznajte više o GOLD madracima.

Napominjemo da trošak dodatne usluge, tj. unošenja (79,- kuna) ne vraćamo ako je dostava izvršena.

Saznajte više o tome kako vratiti proizvode kupljene u trgovini ili na JYSK.hr.

 

Pogotovo ako je kupljena prije samo godine dana, oni vama vrate novce i sami odlučujete hoćete, kupiti isti, drugi proizvod ili uzeti novce. Ako je stolica u raspadnom stanju nećete imati problema sa reklamacijom. 

 

Kao što sam naveo post prije, stolica https://jysk.hr/radna-soba/uredske-stolice/gaming-stolice/gaming-stolica-snertinge-crna-plava je vrhunski proizvod za tu cijenu od 425 kuna što sam ja platio.

 

Ima sad i ova stolica na akciji koju sam isto pikiro da uzmem, https://jysk.hr/radna-soba/uredske-stolice/gold/uredska-stolica-stenderup-crna , mislim da je i ona ok ali nisam probao.

 

A gledajte ovu, https://jysk.hr/radna-soba/uredske-stolice/gaming-stolice/gaming-stolica-langemark-crna-zelena ,,, na izgled je odlična, nema umjetne kože, i možete je vratiti i nakon 5 godina (samo mora biti pokvarena).

 

Tapeciranje stolice koja vrijedi 500 kuna je neisplativo, i neizvedivo. Materijal koji je ugrađen u stolicu teško da bi podnio novo zakivanje materijala, prije bi se ta šperplloča raspala, a tek cijena...!?

 

pozdrav

10 godina
online
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Fala na informacijama. Meni osobno je TJELE stolac udobniji od plavog, tu negdje ko crno/zeleni po udobnosti, ako zanemarim glupe jastuke. Ne znam kolka je cijena tapeciranja, zato i pitam. Nisam mislio tapecirat cijeli stolac, nego samo taj prednji dio do prvog šava, ali mislim da me briga za to. Ne izgleda kao da će se raspasti zato što je malo zguljen.

 

Plavi Snertinge je dobar, ali dio gdje se sjeda bi mogao biti dublji i steta sto dio za ledja nije izboceniji jer tako nesto i sad imam i tako nesto je klasika kod malo skupljeg stolca, tako da nista extra po meni osim materijala.

 

Zeleno/crni LANGEMARK je dosta dobar, no ti jastuci su preveliki i nikako ih namjestit, barem ja nisam mogao u ducanu. Drske za ruke nisu oblezene s nicim te stolac nikada nije jeftiniji od 1000kn na akciji.

 

Meni osobno je njihov AGGESTRUP najergonomicniji, ali je preprenizak, doslovce ti glava visi, ako si viši od 165cm. Doduse dam se kladit da bih bio produktivniji 2 sata na njemu, nego 3 sata na bilokojem drugom stolcu.

 

Tako da dzabe vracat stolac, kada ga nemam za sto zamjenit i dam se kladit da bi dali siću nazad, ali fala na informacijama. Mozda i zamjenim, ako se pocne drasticno guliti umjetna koza.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.9.2018 14:10 (The_Fichek).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice