Stolica / Fotelja za računalo? izdvojena tema

poruka: 1.388
|
čitano: 701.262
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
volegradele kaže...
roby27 kaže...

Otisli su korak dalje sad reklamiraju i gaming stolove za brzi fps  samo 2000kn u linksu ajmo ovčice  al ti su obicni bez rgb duginih boja pa kad dođe stol koji svijetli kao oni logitech zvucnici ajmo 1000kn gore he he 

 Pa posten stol bilo kakav ne kosta ispod 800-1000 kn,u Ike ima kupit za oko 1500 kn stol s podesavanjem visine,na struju kosta oko 3 soma,tako da...2000 kn za dobar stol koji ti izgledom i kvalitetom pase nije sad ne znam koliko strasno!

Ako za Herman Miller mozemo dat 1000 eura + ....

 

Meni su ova dva stola ispod top!

 Pa što je to, za laptop?
Inače, mnogi vidim pričate o aeronu kao ultimativnom stolcu, ali nije to za svakog. Istina je samo da je trajan (ja mislim da imam oko deset godina najmanje) i garancija je pristojna. Naravno nema škripanja :P Ali vidim da ste i to skontali - ako vam škripi, znači da se može i podmazati.  
No ona mreža nije baš najudobnija, pa sam ja nakon nekog vremena na njega kao seljo postavio navlaku za auto sjedalice.
Sa "gamerskim" stolcem sam se zaribao, jer mi nije palo na pamet kad sam kupovao da mu naslon nema podešavanje kuta. Inače, ako se može, bilo bi najidealnije da pokušamo smanjiti sjedenje, makar to bila i udobna stolica. 
https://www.bloomberg.com/news/articles/2010-04-29/your-office-chair-is-killing-you

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Pa da dugo sjedenje je lose bez obzira na kvalitetu stolice,zato i sluze stolovi koje mozes dignu da malo s nogu radis!
Frend mi kupio takav stol,podesio visinu i nikad ga takao nije,manualno podesavanje,ljen za vrtit kurblu :D

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
RedHill kaže...

Neka jeftina dobra stolica? Ne pusim ove stolice sto se reklamiraju kao gaming stolice, a jos i kostaju ko sam vrag.  Neka dobra i jeftina obicna uredska stolica. Hvala!

 jeftina i dobra ti u pravilu bas nejde skupa u recenicu... jeftino je uglavnom srot koji ce otici kvragu za nekoliko mjeseci, govoreci iz iskustva.

11 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
volegradele kaže...
roby27 kaže...

Otisli su korak dalje sad reklamiraju i gaming stolove za brzi fps  samo 2000kn u linksu ajmo ovčice  al ti su obicni bez rgb duginih boja pa kad dođe stol koji svijetli kao oni logitech zvucnici ajmo 1000kn gore he he 

 Pa posten stol bilo kakav ne kosta ispod 800-1000 kn,u Ike ima kupit za oko 1500 kn stol s podesavanjem visine,na struju kosta oko 3 soma,tako da...2000 kn za dobar stol koji ti izgledom i kvalitetom pase nije sad ne znam koliko strasno!

Ako za Herman Miller mozemo dat 1000 eura + ....

 

Meni su ova dva stola ispod top!

 iz ikee sam probao vecinu stolova i to je kriminal koliko se stol trese, misljenja sam da ti svi stolovi koji imaju podesive noge nisu stabilni kao oni fiksni, jer se klima dok pises ili tipkas ili cak dok si laktovima naslonjen na plocu tak da ono najbolje otic u elgrad pa si sam izabrat noge i plocu fiksno da to bude cvrsto i stabilno..

12 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
roby27 kaže...
volegradele kaže...
roby27 kaže...

Otisli su korak dalje sad reklamiraju i gaming stolove za brzi fps  samo 2000kn u linksu ajmo ovčice  al ti su obicni bez rgb duginih boja pa kad dođe stol koji svijetli kao oni logitech zvucnici ajmo 1000kn gore he he 

 Pa posten stol bilo kakav ne kosta ispod 800-1000 kn,u Ike ima kupit za oko 1500 kn stol s podesavanjem visine,na struju kosta oko 3 soma,tako da...2000 kn za dobar stol koji ti izgledom i kvalitetom pase nije sad ne znam koliko strasno!

Ako za Herman Miller mozemo dat 1000 eura + ....

 

Meni su ova dva stola ispod top!

 iz ikee sam probao vecinu stolova i to je kriminal koliko se stol trese, misljenja sam da ti svi stolovi koji imaju podesive noge nisu stabilni kao oni fiksni, jer se klima dok pises ili tipkas ili cak dok si laktovima naslonjen na plocu tak da ono najbolje otic u elgrad pa si sam izabrat noge i plocu fiksno da to bude cvrsto i stabilno..

 Nezz meni od frenda je sasvim solidan,nije bas da je lagan,ja kad sam kupovao stol osnovna stvar je bila kvaliteta izrade,tezina i odgovarajuca cijena za koju mislim da je OK,i to sam sve nasao slucajno u Emmezette za oko 800 kn,stol ima 80 kg,cvrst,stabilan mrtav na bilo kakve vibracije!!!

AUDIOFIL
16 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
191x7 kaže...

Nego, meni treba preporuka gaming stolca. Visok 182 težak oko 100 (varira gore dolje 5 Kg).

Valja li što od ovih iz Jyska? Recimo da mi je budget 500-1000 Kn.

https://jysk.hr/campaigns#im_field_category=4687&meta=%7B%22currentPage%22%3A1%2C%22blockHashUpdate%22%3Afalse%7D

https://jysk.hr/radna-soba/uredske-stolice

 Niko, ništa?

Twitter: @191x7
16 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
191x7 kaže...
191x7 kaže...

Nego, meni treba preporuka gaming stolca. Visok 182 težak oko 100 (varira gore dolje 5 Kg).

Valja li što od ovih iz Jyska? Recimo da mi je budget 500-1000 Kn.

https://jysk.hr/campaigns#im_field_category=4687&meta=%7B%22currentPage%22%3A1%2C%22blockHashUpdate%22%3Afalse%7D

https://jysk.hr/radna-soba/uredske-stolice

 Niko, ništa?

 Heh ja ti imam i ovu - za goste, https://jysk.hr/radna-soba/uredske-stolice/basic/uredska-stolica-regstrup-crna-siva
Ali sumnjam da tio je to od ikakve koristi kao preporuka :)
Za taj novac, predlažem ti da ipak odeš i osobno isprobaš svu konkurenciju. Pa koji ti je najudobniji unutar budžeta. Kda doneseš doma, podmaži spojeve kad budeš montirao i razmisli ima li što za ojačati, 
pa koliko potraje. Meni je na aeronu počeo popuštati plinski klip. No to je bilo lako zamjenjivo. https://www.dailymotion.com/video/x2h5zea

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Kako vam ovo izgleda?

https://jysk.hr/radna-soba/uredske-stolice/gold/gaming-stolica-langemark-crna-zelena#store_stock

Mislim, 1020 Kn trenutno, ako se naruči preko Web shopa i preuzme u trgovini.

Izgleda kao generička verzija DX Racera, što mislite je li bolje od E-Blue i Speedlinka?

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Molio bi preporuku za novu stolicu, ova stara mi se raspala. Dao bi negdje do max 2000-2500 kn, i  volio bi da je dobro napravljena i komotna za sjediti.

Visok sam 179cm i tezak oko 65kg. Na stolici sjedim doma u slobodno vrijeme i znam biti na njoj po nekoliko sati uzastopno.

Zahvaljujem unaprijed na odgovorima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.5.2018 20:16 (snake1kl).
7 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Trebao bih neku stolicu do 1000kn. Vidim da spominjete tog Markusa, ima li što bolje ili je on najbolji za tu cijenu.

6 godina
protjeran
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
ZABORAVKOO kaže...

Trebao bih neku stolicu do 1000kn. Vidim da spominjete tog Markusa, ima li što bolje ili je on najbolji za tu cijenu.

 Za 1000kn nema bolje.

12 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Narucio ovu, na vikend akciji, misljenja? 

https://www.links.hr/hr/gaming-stolica-arozzi-enzo-crna-430600056

everyday i'm shuffling...
14 godina
neaktivan
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Da podijelim svoje iskustvo, kratki osvrt na stolicu GT Omega PRO Racing Office Chair nakon 5 mjeseci korištenja.

 

Naručena direktno s njihove stranice s dostavom u Hrvatsku. Ako se odlučite na kupovinu pretražite malo Youtube i net općenito jer postoji par tvrtki i Youtubera koji imaju kod za 5% popusta, dobro dođe. Prvi dojam kad je stigla, paket ogroman i težak no dobro zapakiran i zaštićen. Za sastavljanje stolice mi je trebalo možda 15 minuta, ako ne i manje. Sve potrebne alate i šarafe dobijete sa stolicom, i uputstva naravno. Sve je jasno i jednostavno objašnjeno i stvarno brzo se sklopi.

 

Prvi dojam korištenja mi je bio super, odlična kvaliteta izrade, precizni šavovi, odličan dizajn(bar za moje oko, moja je crna s crvenim šavovima). Na prvu jastuci mi se nisu svidjeli, rob navike. Dan sam sjedio bez njih, onda reko zašto sam ju kupovao ako ih neću koristiti. Nakon dva dana već sam se navikao i sad ne mogu bez njih. Veoma udobna stolica, sjedio sam i po 12h dok sam radio.

 

Podešavanja svih vrsta su tu. Gore-dole, lock za ljuljanje stolice, podešavanje naslonjača za ruku u 4 smjera. Jedina zamjerka je što su naslonjači od neke fine tvrde plastike, iako to možda nije nužno loše. Vidjet ćemo kada pravo ljeto dođe. 

 

Sad govorim općenito, mislim da se stvarno isplati uzeti kvalitetna stolica za ljude koji provode mnogo vremena za računalom. Da li je to subjektivan dojam ili ne, ali imam osjećaj da mi se i držanje malo popravilo kao rezultat pravilnog sjedenja.

11 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Sto ne uslikaš pravu sliku a ne tu sa neta ako si vec kupio stolicu i napravio recenziju? na net svatko moze otic vidjet slike

13 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

moja je isto sad oko 6mj i nemam nikakvih problema

16 godina
neaktivan
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Pozdrav! Zanima me dali netko ima iskustva sa stolicom e-blue Cobra, u KTC-u košta 1189 kn, dali vrijedi te novce ili ima nešto bolje za iste novce?

Evo link na aktualni letak, na zadnjoj strani je stolica:       http://www.ktc.hr/wp-content/uploads/2018/06/Letak_DT23.pdf

16 godina
odjavljen
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Djeluje kvalitetno, vidim da ju inače nema ispod 1400 kn. Našao sam da je testirana za 160 kiila.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Da,zato i gledam da ju uzmem jer ove stolice do 1000 kn iz jyska i lesnine ne djeluju nesto prekvalitetno.

Inace opis te Cobra stolice na megastoreu i u KTC-u je identican tako da pretpostavljam da tu stolicu nabavlja megastore i njima.

14 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Amazon

Po reviewima se cini da je udobna, ali par ljudi ima problema s pokretnim dijelovima, tako da je kvaliteta izrade upitna.

13 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Molim preporuku stolice za komp, 300-400kn. Znam da je bolje dati više para za jednu koje će trajati duže ali ova situacija to ne omogučuje...

12 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Ima netko da je probao i DxRacer stolicu i Ikea Markus? Razmišljam koju stolicu od ove dvije uzeti. Najvažnije od svega mi je naravno udobnost (4-5h sati dnevno sjedenja minimalno) te da mi se kroz 6 mjeseci ne izliže spužva i da sjedim na dasci. 

Prednost Markusa je što je samo 1000 kn, ali nisam ju nikad probao. S druge strane, isprobao sam par puta DxRacer stolicu i uglavnom sam zadovoljan (izgled jedini minus). Neki savjet?

13 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Pogledaj u Metrou Sigma uredske stolice. Imam dvije i traju godinama, a udobne su, oko 400kn su bile.

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
11 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Cordas kaže...

Ima netko da je probao i DxRacer stolicu i Ikea Markus? Razmišljam koju stolicu od ove dvije uzeti. Najvažnije od svega mi je naravno udobnost (4-5h sati dnevno sjedenja minimalno) te da mi se kroz 6 mjeseci ne izliže spužva i da sjedim na dasci. 

Prednost Markusa je što je samo 1000 kn, ali nisam ju nikad probao. S druge strane, isprobao sam par puta DxRacer stolicu i uglavnom sam zadovoljan (izgled jedini minus). Neki savjet?

 

Ja imam Markusa cca god i pol. 

Za te novce nema bolje stolice, jedini bed je sto je tu i tamo moras podmazati jer zna cviliti mehanizam.

6 godina
protjeran
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Cordas kaže...

Ima netko da je probao i DxRacer stolicu i Ikea Markus? Razmišljam koju stolicu od ove dvije uzeti. Najvažnije od svega mi je naravno udobnost (4-5h sati dnevno sjedenja minimalno) te da mi se kroz 6 mjeseci ne izliže spužva i da sjedim na dasci. 

Prednost Markusa je što je samo 1000 kn, ali nisam ju nikad probao. S druge strane, isprobao sam par puta DxRacer stolicu i uglavnom sam zadovoljan (izgled jedini minus). Neki savjet?

 Gaming stolice + RGB pošat = sratmota da mi netko to vidi doma. Ikea Markus all the way.

15 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
vlatko kaže...

Da,zato i gledam da ju uzmem jer ove stolice do 1000 kn iz jyska i lesnine ne djeluju nesto prekvalitetno.

Inace opis te Cobra stolice na megastoreu i u KTC-u je identican tako da pretpostavljam da tu stolicu nabavlja megastore i njima.

 Ovak stolica je zaista dobra imam je 8 mjeseci, no moja je iz nekog razloga pukla po šavu, jel sam ja kriv ili ne nemam pojma.

Izbjegavati kupnju ne zbog stolice jer zaista vrijedi taj novac vec zbog h18.

 

Za njih sam imao jedno pitanje jer nisam iz ZG-a a to je da sam posliako stolicu i samo sam pitao imam li pravo na reklamaciju ili ne na što su se oni ogradili i rekli da pošaljem mail u njihov servis što sam i napravio. Nisam dobio odgovor mjesec dana, opet poslao mail i ništa.

 

Dakle samo sam trebao odgovor jednostavan denosite stolicu u ZG ili ne morate nositi stolicu u ZG i to je to.. No oni ne mogu niti to napisati.

Nije da je stolici mehanicki otisla u pm vec je se rasparao fucking sav...

 

 

 

1 1
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 11:27 (toxic).
12 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Cordas kaže...

Ima netko da je probao i DxRacer stolicu i Ikea Markus? Razmišljam koju stolicu od ove dvije uzeti. Najvažnije od svega mi je naravno udobnost (4-5h sati dnevno sjedenja minimalno) te da mi se kroz 6 mjeseci ne izliže spužva i da sjedim na dasci. 

Prednost Markusa je što je samo 1000 kn, ali nisam ju nikad probao. S druge strane, isprobao sam par puta DxRacer stolicu i uglavnom sam zadovoljan (izgled jedini minus). Neki savjet?

 Koristio Markus na poslu i iskreno, prilicno je neudoban. Izrada je doduse kvalitetna i za 1000 kn (ili i manje na akciji) je najbolji izbor za koji znam, ali DXRacer (imam/ koristim doma) je ipak 2 klase vise i po udobnosti i po mogucnostima. A navodno i ergonomski. I ne trebas nikakav RGB, ima svakakvih boja, moja je crno bijela i izgleda odlicno, nista preflashy. 

12 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Minneyar kaže...
Cordas kaže...

Ima netko da je probao i DxRacer stolicu i Ikea Markus? Razmišljam koju stolicu od ove dvije uzeti. Najvažnije od svega mi je naravno udobnost (4-5h sati dnevno sjedenja minimalno) te da mi se kroz 6 mjeseci ne izliže spužva i da sjedim na dasci. 

Prednost Markusa je što je samo 1000 kn, ali nisam ju nikad probao. S druge strane, isprobao sam par puta DxRacer stolicu i uglavnom sam zadovoljan (izgled jedini minus). Neki savjet?

 Koristio Markus na poslu i iskreno, prilicno je neudoban. Izrada je doduse kvalitetna i za 1000 kn (ili i manje na akciji) je najbolji izbor za koji znam, ali DXRacer (imam/ koristim doma) je ipak 2 klase vise i po udobnosti i po mogucnostima. A navodno i ergonomski. I ne trebas nikakav RGB, ima svakakvih boja, moja je crno bijela i izgleda odlicno, nista preflashy. 

Hvala, točno ovako nešto mi je i trebalo. Brat je nedavno kupio neku dxRacer style stolicu (nisam siguran za brend), nešto malo je jeftinija i uglavnom koliko sam isprobao odlično mi odgovara. Imam problema s donjim dijelom leđa pa mi super dođe onaj jastučić dolje. 

Kakva je situacija sa spužvom na tim stolcima? Koliko traju?

11 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
C3c1l kaže...
Cordas kaže...

Ima netko da je probao i DxRacer stolicu i Ikea Markus? Razmišljam koju stolicu od ove dvije uzeti. Najvažnije od svega mi je naravno udobnost (4-5h sati dnevno sjedenja minimalno) te da mi se kroz 6 mjeseci ne izliže spužva i da sjedim na dasci. 

Prednost Markusa je što je samo 1000 kn, ali nisam ju nikad probao. S druge strane, isprobao sam par puta DxRacer stolicu i uglavnom sam zadovoljan (izgled jedini minus). Neki savjet?

 

Ja imam Markusa cca god i pol. 

Za te novce nema bolje stolice, jedini bed je sto je tu i tamo moras podmazati jer zna cviliti mehanizam.

 Meni je Markus kad sam sjeo na nju, dosta mi se cini ta spuzva na sjedalu tanka tak da nakon nekog vremena pocnes osjecat dasku ispod dupeta, za one vece tezine nece bit udobna.

 

Netko je spomenu Sigma stolice u Metrou, i da jako su dobre za svoj rang cijene.

12 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Cordas kaže...
Minneyar kaže...
Cordas kaže...

Ima netko da je probao i DxRacer stolicu i Ikea Markus? Razmišljam koju stolicu od ove dvije uzeti. Najvažnije od svega mi je naravno udobnost (4-5h sati dnevno sjedenja minimalno) te da mi se kroz 6 mjeseci ne izliže spužva i da sjedim na dasci. 

Prednost Markusa je što je samo 1000 kn, ali nisam ju nikad probao. S druge strane, isprobao sam par puta DxRacer stolicu i uglavnom sam zadovoljan (izgled jedini minus). Neki savjet?

 Koristio Markus na poslu i iskreno, prilicno je neudoban. Izrada je doduse kvalitetna i za 1000 kn (ili i manje na akciji) je najbolji izbor za koji znam, ali DXRacer (imam/ koristim doma) je ipak 2 klase vise i po udobnosti i po mogucnostima. A navodno i ergonomski. I ne trebas nikakav RGB, ima svakakvih boja, moja je crno bijela i izgleda odlicno, nista preflashy. 

Hvala, točno ovako nešto mi je i trebalo. Brat je nedavno kupio neku dxRacer style stolicu (nisam siguran za brend), nešto malo je jeftinija i uglavnom koliko sam isprobao odlično mi odgovara. Imam problema s donjim dijelom leđa pa mi super dođe onaj jastučić dolje. 

Kakva je situacija sa spužvom na tim stolcima? Koliko traju?

 Dosta je tvrda memory foam spuzva, tj prvih tjedan dva dok se ne prilagodi imas osjecaj da je dosta tvrdo ali onda postane savrseno... i vjerujem da je jako dugotrajno. Zasad nikakvih znakova stanjivanja ili ikakvih problema (pricam o DXRacer)

12 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Hvala svima na odgovoru 

 

Uglavnom, nakon dosta razmišljanja i dvoumljenja između Ikea Markus i DxRacer stolice, odlučio sam se za treću soluciju. S obzirom na to da mi ja nakon isprobavanja bolje odgovarala DxRacer stolica od Markusa, a razlika u cijeni je bila ipak prevelika, odlučio sam se za E-win Champion stolicu. Ovako na oko to izgleda isto kao i DxRacer, ali vjerujem da je kvaliteta na strani DxRacera. Cijena je naravno na strani E-win i to je razlog zašto sam ga odabrao. 

 

Izašlo me 1600 kn (crno bijela boja) s (besplatnom) dostavom i discount kodom, stolica je poslana iz Njemačke i stigla je za 5 dana. Ovako na prvu mi se čini sve odlično. Arm rest je podesiv u 4 pravca što me iznenadilo za tu cijenu. 

 

Ako netko bude htio malo jeftinije proći i riskirati s malo manje poznatim brendom, rado ću pomoći i odgovoriti ako ima kakvih pitanja. Ja sam za sad zadovoljan, vidjet ćemo kasnije 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.7.2018 14:53 (Cordas).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice