Svinjska gripa hara svijetom

poruka: 450
|
čitano: 67.921
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Svinjska gripa hara svijetom

Posto je svinjska gripa trenutno tema broj 1 u vecini medija odlucio sam otvoriti ovu temu da vidim vasa razmisljanja o tome.Posto ja spadam u rizicnu skupinu (tako mi doktorica kaze) malo sam zabrinut.Eto upravo na dnevniku govore da je taj virus mutirao.Zasad je najvise slucajeva prijavljeno u Meksiku,SAD-u,Kanadi a pomalo se javljaju i prvi slucajevi u Europi.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
15 godina
offline
RE: Svinjska gripa hara svijetom
F1-IVO kaže...

Posto je svinjska gripa trenutno tema broj 1 u vecini medija odlucio sam otvoriti ovu temu da vidim vasa razmisljanja o tome.Posto ja spadam u rizicnu skupinu (tako mi doktorica kaze) malo sam zabrinut.Eto upravo na dnevniku govore da je taj virus mutirao.Zasad je najvise slucajeva prijavljeno u Meksiku,SAD-u,Kanadi a pomalo se javljaju i prvi slucajevi u Europi.

 Po čemu si ti rizična skupina?
The blue screen of death is the best game I've ever played.
16 godina
neaktivan
offline
Svinjska gripa hara svijetom

Imao je neku operaciju sa srcem ako se ne varam.

 

EDIT: OT: Ti prvi slučajevi su možda posljedica od straha prema toj bolesti, znači to je zapravo psihička bolest, umislili su si to. BTW Ako to stvarno dođe do nas, ja sam gotov jer pretežno jedem meso, najčešće svinjetinu jer piletinu volim samo na roštilju, a ovo se da složiti uvijek. Ostale vrste su preskupe za svakodnevni obrok. LOL šta volim pričat :D

Danas je teško biti glup. Konkurencija je prejaka! http://www.freewebs.com/horagio/
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2009 19:45 (Horagio).
15 godina
neaktivan
offline
Svinjska gripa hara svijetom

Imao sam bakterijski endokarditis i morali su mi operirati srcani zalisak.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
15 godina
neaktivan
offline
Svinjska gripa hara svijetom

Ufff

Čuvaj se ivo nemoj da te to s**nje zavati

Stoj doma i igraj komp

 

Život je spolno prenosiva bolest koja uvijek završi smrću
15 godina
neaktivan
offline
RE: Svinjska gripa hara svijetom
F1-IVO kaže...

Imao sam bakterijski endokarditis i morali su mi operirati srcani zalisak.

 A kolko imaš godina?
Forza Milan!!!AC Milan!!!
15 godina
offline
Svinjska gripa hara svijetom

HIV, kravlje ludilo, pticija gripa, svinjska gripa! cccc

Nemoze covjek vise niti je*at , niti pojesti posteno...

PlačPlač

Silence is golden when you can't think of a good answer. Muhammad Ali
15 godina
neaktivan
offline
Svinjska gripa hara svijetom

ja jedino ne bi išo u Meksiko

15 godina
neaktivan
offline
RE: Svinjska gripa hara svijetom
rossoneros kaže...
F1-IVO kaže...

Imao sam bakterijski endokarditis i morali su mi operirati srcani zalisak.

 A kolko imaš godina?
 28.
boxer kaže...

HIV, kravlje ludilo, pticija gripa, svinjska gripa! cccc

Nemoze covjek vise niti je*at , niti pojesti posteno...

PlačPlač

 To je istina.
World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
16 godina
offline
Svinjska gripa hara svijetom

Na žalost, kod ovog virusa svi su rizična skupina. Tko ga 'pokupi' ima jako male šanse za preživljavanje i to samo ako se bolest dijagnosticira u jako ranom stadiju.

Ja recimo vučem nekakvu gripu i prehladu već tjedan dana i sad recimo da mi se nakalemi i ovaj virus kako na vrijeme skužiti? Neodlučan

Lijep pozdrav ;)
15 godina
neaktivan
offline
Svinjska gripa hara svijetom

Ja mislim da ce uskoro pronaci lijekCool tj bar se nadamMršti se.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Svinjska gripa hara svijetom

Da, virus je tko zna iz kojeg laboratorija pušten i na tko zna koji način se proširio i u tako rekordnom roku obišao cijeli svijet dok WTO javlja da nitko nije siguran na kugli a za to vrijeme neke farmaceutske tvrtke već sada trljaju ruke em poskokom dionica svoje firme za nekih 80% em planiranog toka prodaje cjepiva protiv zaraze i to za vrijeme najveće u povijesti čovječansta izazvane umjetne svjetske krize. Svi događaji koji se ostvaruju na globalnoj političkoj sceni su ništa drugo već pomno planirani i realizirani od ljudi u sjeni. A za to vrijeme mediji prenose informacije poput papagaja, gripa - svinjska, svinjska - gripa.

s.t.a.l.k.e.r. semi-pro
16 godina
neaktivan
offline
Svinjska gripa hara svijetom

Te gipe će sve više i više mutirat dok se mi budemo cjepili.

Priroda bakterije je da mutira kad je pred izumiranjem - gripa se inače razmnožava unutar tjela blesnika,a svi znamo da je svim organizmima primaran ostanak vrste.

Po meni se nebi trebali cjelpit nego kad uhvati gripa da se lječimo.

 

P.S. - uopće me nije strah te gripe jer šanse dsa dođe u Hrvatsku su male,a i da dođe u Hrvatsku šanse da se ja(na selu) zrazim su male:
Bojati se trebaju ljudi koji žive blizu zračnih luka;pristaništa;ljudi na turističkim destinacijama

Ali opet ni oni nisu u nekoj posrednoj opasnosti jer sumnjam da će virus doći u Hrvatsku

http://www.njuskalo.hr/oglas380962
15 godina
neaktivan
offline
RE: Svinjska gripa hara svijetom

Već je došao.

s.t.a.l.k.e.r. semi-pro
15 godina
neaktivan
offline
Svinjska gripa hara svijetom

Mediji opet prave nepotrebnu paniku - 100 ljudi umrlo od gripe. Strašna stvar. Godišnje od ove obične gripe umre u svijetu između 250.000 i 500.000 ljudi, pa dok ova ne ubije nekoliko milijuna ne priznajem je kao opasnu..

Inače, od gripe je najviše ljudi umrlo 1919. godine - 40.000.000 (četrdeset milijuna). Zadnje velike epidemije su bile 1957. i 1968. godine. Budući da virus gripe stalno mutira, samo je pitanje vremena kada će se pojaviti neki koji će oboriti rekord iz 1919. godine.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Svinjska gripa hara svijetom
stalker kaže...

Već je došao.

  Index.hr navodi kako je potvrđena ta svinj/ptič/čov gripa kod jedne austrijanke koja je upravo stigla iz Meksika. Žena se trenutno nalazi u karanteni, i to je zasad (čini mi se) Hrvatskoj najbliži slučaj te bolesti... No, ne bih se čudio da uskoro i kod nas nekog otkriju.... 
Intel 486DX2/66 MHz Processor, 90MB Hard Drive - no OS, 8MB Memory,5.25" & 3.5" Floppy drives, 8 ISA Slots, Speakers, Keyboard and Mouse
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2009 20:27 (markbodin).
15 godina
neaktivan
offline
Svinjska gripa hara svijetom

Ja sam u karanteni od kada sam se rodio (otok)Cool

Olympus 4 life :)
16 godina
offline
Svinjska gripa hara svijetom

Proročanstva se ostvaruju.....idemo polako prema 21.12.2012.....preporučujem Zeistgeist i radove Davida Icke

-Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience -
15 godina
offline
Svinjska gripa hara svijetom

Do kraja tjedna je virus i u hrvatskoj... ako ga ima vec u veneciji kak se prica,onda nam je zbilja za vratom...

ali meni jedna stvar nije jasna... ta svinjska gripa je zapravo mutirana gripa,spoj ptičje,svinjske i ljudske... pa kakva vjerovatnost postoji da se te 3 gripe spoje same od sebe???? kakve su sanse toga?

ima jedan slican post gore,neko je rekel da je to napravljeno u laboratoriju...zvuci kao prica zavjere, ali jebite me,ako ta gripa nije napravljena u laboratoriju...

i jos jedna stvar...prosirila se iz meksika,tamo je zarazeno cca 1400 ljudi, cca 60 mrtvih... sad se prosirila cijelim svijetom, a niti jednog mrtvog,nije to isto malo cudno? i da, nema ljeka za tu gripu... zasto onda nas ministar zdrastva tvrdi da nemamo razloga za paniku,da je hrvatska spremna... cek, hrvatska je spremna? mi imamo lijek? vec se je pronasel? hmmm... neznam... malo je sve to cudno...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Svinjska gripa hara svijetom

Koliko sam ja shvatio nije bas situacija za dizat paniku, još. Kazu da su ovi mexikanci umrli radi inace loseg zdravstvenog sustava, uvjetima zivota. Treba napomenut da jos u razvijenim zemljama nije bilo smrtnog slucaja. Kada se to pocne i njima desavat onda smo u panici...

 

Iako nisam pobornik teorija zavjere. Ovaj virus i njegovo tako naglo pojavljivanje, pa dizanje proizvodnje gotovo jedinog ljeka (tamiflu) i zbunjenosti vecine znanstvenika, moze covjeka dovest da se zapita o nekim stvarima:)

15 godina
offline
RE: Svinjska gripa hara svijetom
Wiz3m4n kaže...

Proročanstva se ostvaruju.....idemo polako prema 21.12.2012.....preporučujem Zeistgeist i radove Davida Icke

 neznam kadi si gledal to, ali dali ti cujes kad govore ljudi neki bip u pozadini? konstantni bip....
15 godina
neaktivan
offline
Svinjska gripa hara svijetom

Ma virusi će uvijek mutirati i mjenjati se, u budućnosti ćemo imati još puno novih smrtonosnih bolestiju zato bismo morali što prije pronaći lijek za ove današnje smrtonosne i neizlječive bolesti poput AIDS-a. Ako to ne uspijemo onda nam se ne piše dobro.

Malo sam čitao o influenci odnosno svim tipovima pa onda moram reći neke stvari općenito.

Virusi influence su pleomorfni srednje veliki virusi s jednostruko segmentiranom RNK koji su prema antigenoj građi virusne čestice podjeljeni u tri skupine: A,B i C. Od tipa A obolijevaju ljudi ali i mnoge životinjske vrste kao što su ptice,svinje i konji. Od virusa B i C obolijevaju samo ljudi u kojih uzrokuju blažu kliničku sliku i ne uzrokuju pandemije.Virus influence A ima na površini glikoproteinske tvorbe hemaglutinin ( H ) ineuraminidazu ( N ) koji igraju važnu ulogu u nastanku infekcije i imunosti a mogu se pojavljivati u različitim antigenim varijantama. Na toj osnovi su virusi influence A podjeljeni u 16 H podtipova i 9 N podtipova. Dakle,svaki virus influence A pripada istovremeno jednom H podtipu i jednom N podtipu tako da H i N pod tipovi virusa mogu doći u bilo kojoj od moguće 144 kombinacije. Pandemijski potencijal imaju samo virusi influence A i to pod tipovi hemaglutinina ( HA) i neuraminidaze ( NA) koji su najvažniji čimbenici virulencije virusa. Ptice su jedina životinjska vrsta kod koje je pronađeno svih 16 tipova hemaglutinina influence A i svih 9 tipova neuraminidaze što daje veliku mogućnost za stvaranje novih slojeva virusa.

 

Naime genom virusa influence je podjeljen u osam segmenata. Ukoliko dva različita virusa istodobno inficiraju jednog domaćina ,može doći do međusobnog preslagivanja ovih segmenata iz oba virusa što će rezultirati novonastalim virusima (za takvu mogućnost postoji 256 kombinacija). Ovakvom se rekombinacijom objašnjava i nastanak virusa koji su uzrokovali zadnje dvije pandemije influence ljudi.Tek od 1997 g. se zna da virus influence kod ptica može prijeći na čovjeka,a s čovjeka na ptice vrlo rijetko. Virus influence A daleko češće s čovjeka pređe na svinju i obratno. Kako je svinja osjetljiva i za viruse ptičje influence pretpostavlja se da je ona taj»lonac»u kojem se križaju virusi koji su porijeklom od ptica s virusima podrijetlom od čovjeka te nastaju novi podtipovi virusa koji povratno sa svinje mogu inficirati čovjeka. Tako se tumače zadnje dvije pandemije influence A u ljudi (azijska gripa i hongkonška gripa)koje su krenule s Dalekog Istoka radi specifičnog načina života u tom dijelu svijeta, gdje svinje, ptice i ljudi žive u neposrednoj blizini.
Bez obzira na koji način nastaju novostvoreni tipovi virusa influence A, epidemije i pandemije su vrlo opasne radi velikog morbiditeta i velikog mortaliteta ljudi te velikih šteta u gospodarstvu zahvaćenih zemalja.

 

Ali nije mi jasno par stvari

Zašto nitko neće javno kazati o čemu se ustvari radi jer ima jedna zanimljiva stvar , a ta je da je ova svinjska gripa ustvari genetski istog sastava H1N1 kao Španjolska gripa. E sad, zašto je više nitko ne zove “Španjolska” nego “Svinjska”??

Znamo svi za pandemije Španjolske gripe u prošlom stoljeću od koje su pomrli milijuni ljudi na zemlji. Ali oni su pomrli jer nisu imali cijepivo! A zašto danas ljudi umiru od nje, pa imamo cijepivo!?

Naravno da je nemoguće da se svi cijepe u pravo vrijeme i izbjegnu virus, ali čemu panika? Ako je genetski sastav isti a cijepivo odnosno medikamenti kojim je pobjeđena pandemija u prošlom stoljeću djelovalo valjda će i sada biti efektivno.

Ja mislim da se mi nemoramo toliko brinuto oko te gripe. Recimo da je i ova obična gripa, koju ljudi odleže tjedan dana u krevetu i ponovo se vrate u normalne aktivnosti smrtonosna, ja bih još bio živ jer mislim da čak ni nju još nisam imao!Namigiva

Ovo je moj potpis koji se nalazi ispod mojih postova. I naletite na: http://www.kozul.comuv.com/forum/
16 godina
neaktivan
offline
Svinjska gripa hara svijetom

Dajte ljudi moji, pa to je gripa... Samo mi nemojte spominjati Zeitgeist, al bolje da ne počnemo o njemu jer će samo nastati spam. Kakav kraj svijeta... xD

 

Radi se prevelika halabuka oko toga. Proziva se pandemija (jel je već prozvana?), a umrlo je 2770 ljudi. Tek kad brojka naraste na neku pristojnu razinu i kad se zabilježi slučaj u HR onda će bit razloga za paniku. Ista stvar je bila s ptičjom gripom, kravljim ludilom, SARS-om... Jel se ko još toga danas sjeća? Ja skoro pa i ne...

 

Kao što neko kaže, marketinški trik za farmaceutske tvrtke. Neko se u krizi mora i obogatiti. Navodno da se virus pojavljuje samo u dijelovima koji imaju loše higijenske uvjete te da se može spriječiti jednostavnim održavanjem higijene.

 

Evo i slike zaraženih područja KLIK:

Tamnocrvena - prostori na kojima je zabilježen smrtni slučaj

Crvena - potvrđen slučaj svinjske gripe

Narančasta - sumnja na svinjsku gripu

92% tinejdžera misli da su oni potpisi sa '92%' cool. Ako si ti među onih 8% koji misle da su ti potpisi retardirani, nemoj ovo kopirati u svoj potpis.
16 godina
offline
RE: Svinjska gripa hara svijetom

Sve se meni čini da je ovo još jedna igrica šefofa u mesnoj industriji. Kad je slabo išla svinjetina "izmislili" su kravlje ludilo. Kad je slabo krenulo s govedinom onda su "izmislili" ptičiju gripu... Sad očito slabo ide s nekim vrstama mesa pa su "izmislili" svinjsku gripu. Igre... Igrice...

 

Bogataš

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Svinjska gripa hara svijetom
stalker kaže...

Da, virus je tko zna iz kojeg laboratorija pušten i na tko zna koji način se proširio i u tako rekordnom roku obišao cijeli svijet dok WTO javlja da nitko nije siguran na kugli a za to vrijeme neke farmaceutske tvrtke već sada trljaju ruke em poskokom dionica svoje firme za nekih 80% em planiranog toka prodaje cjepiva protiv zaraze i to za vrijeme najveće u povijesti čovječansta izazvane umjetne svjetske krize. Svi događaji koji se ostvaruju na globalnoj političkoj sceni su ništa drugo već pomno planirani i realizirani od ljudi u sjeni. A za to vrijeme mediji prenose informacije poput papagaja, gripa - svinjska, svinjska - gripa.

 ...nisam procitao sve postove, niti me zanimaju, moje misli teku upravo u gore iznjetom pravcu...
...potpisujem...!!!
livadasb: "...napajanje je itnimno tiho i još pored svega modularno je..."
16 godina
offline
Svinjska gripa hara svijetom

Ne znam zasto, ali ja u to ni malo nevjerujem. Ta svinjska gripa mi izgleda kao VELIKA farmaceutska laz, kao sto je bio slucaj i sa pticjom gripom. Sto je sad sa pticjom gripom?! NESTALA

Kako nesto tako snazno i rasprostranjeno moze nestat, i to u nekoliko mjeseci? Kad su farmaceuti prodali dovoljno lijekova za pticju gripu, "povukli" su ju. Ali, sad im je trebalo nesto novo pa su lijepo izmislili svinjsku gripu.

Nothing is true, everything is permitted...
16 godina
neaktivan
offline
Svinjska gripa hara svijetom

Ma ja ne znam šta se svi brinu... tako ćete si samo povisit razinu stresa u životu, koja je vjerojatno ionako prevelika :D

Ja imam svoju logiku koju sam razvio tjekom par godina rada u "rizičnim zemljama", dok je sve OK, super... ako te nešto tako strefi pa "odapneš" ionako ti je svejedno :D

15 godina
neaktivan
offline
RE: Svinjska gripa hara svijetom
Lightning kaže...

Ma ja ne znam šta se svi brinu... tako ćete si samo povisit razinu stresa u životu, koja je vjerojatno ionako prevelika :D

Ja imam svoju logiku koju sam razvio tjekom par godina rada u "rizičnim zemljama", dok je sve OK, super... ako te nešto tako strefi pa "odapneš" ionako ti je svejedno :D

 khmm... ali nije sve svejedno! Mi sad moramo slušati te njihove možda laži! Kako li to već nazvati. To dizanje neke panike, buđenje svijesti na te bolesti i pandemije! Lako je onima koji su već, kako ti kažeš odapeli! Ali nama, koji to sad slušamo i čekamo kad će nas virus zaskočiti, nije baš svejedno!

No to su sve globalne marketinške patke, kojima se pokušava možda pobjediti globalna kriza koja je nastala!!? ili  pak žele potamaniti pola planete s tom pandemijom, pa da možda izađu iz krize!? Uglavnom nešto tu ne štima!
Ovo je moj potpis koji se nalazi ispod mojih postova. I naletite na: http://www.kozul.comuv.com/forum/
15 godina
protjeran
offline
Svinjska gripa hara svijetom

jednostavno

 

cijena kile odojka je narasla na 30 kn (negdje i više)

 

treba srezat cijenu svinja i odojaka...

 

kraj priče...

 

di su ti mrtvaci silni?

 

i baš u meksiku i malo u americi

moš mislit...

 

 

www.ddoxy.blogspot.com I am the Lord, master of the sword
15 godina
offline
Svinjska gripa hara svijetom

ili nas zapravo s tom gripom zele odvuci od nekoga pravog problema... mozda je to samo nama maska za mazanje ociju... jer netko tko moze proizvesti takav virus,taj sigurno moze za svoje ciljeve poubijati stotinjak tisuca ljudi,ne?

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2009 21:42 (Blade18).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice