Tehnološke ploče?

poruka: 3
|
čitano: 586
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Tehnološke ploče?

Zanima me šta su to tehnološke ploče.Naime riječ je o izradi jedne tlačne posude koja se reže,savija i zavaruje podužno i u  tehnološkim uputama piše ovako:

Rezati tehnološke ploče dimenzija ... 2 komada,smijer valjanja po dužini ploče i ukucati broj šarže,broj probe i strelicu kao oznaku smjera valjanja.

El. pripojiti sastavljenje bridove(tu se misli na poziciju plašta posude,ne na tehnološke ploče) i postaviti i električki pripojiti tehnološke ploče u produžetku podužnog zavara.

Nakon zavarivanja odvojiti tehnološke ploče i zavar ađustirati.

 

Nije mi jasno čemu one služe?

16 godina
odjavljen
offline
Tehnološke ploče?

Nisam siguran jel se na tehnoloske ploce misli kao neke dvije neobradjene ploce od kojih ces nakon obrade (deformiranja, valjanja,zavarivanja,blabla) dobiti posudu ili se mozda misli na tehnolosku plocu koja je sastavni dio stroja tj. jedan dio posude stavis na jednu tehnolosku plocu, a drugi dio posude na drugu tehnolosku ploca, a zatim se te ploce spoje i fiksiraju dijelove posude koje se tad mogu zavarivati.

http://isvijet.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 13:07 (Edge).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tehnološke ploče?

Ne bi rekao da je dio stroja pošto piše u tehnološkim uputama da se režu tehnološke ploče određenih dimenzija a i zavarivanje se mora obaviti ručno.Ne znam da li bi te ploče mogle služiti tome da drže bridove posude koje će se zavariti prilikom zavarivanja znači da bude sve ravno dok se zavaruje i da se onda te ploče odvoje nakon zavarivanja.Ali opet mi nije jasno kako bi to izgledalo,i te tehnološke ploče se isto valjaju po dužini.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice