Tenkovi

poruka: 85
|
čitano: 25.593
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Tenkovi

Evo vidim da ima ovdje svakakvih tema, pa se nadam da ni ova nije "trollovska". Dakle, vodili bi raspravu o modernim tenkovima. Vaša mišljenja o modernim tenkovima? Jeli M1A1 Abrams i dalje najbolji tenk na svjetu? T-90? Najbolji "mainstream" tenk za lakše borbe? T-72? Vaša razmišljanja.

 

Sjedili ste u nekom od tenkova (Driver, gunner, commander)?. Podjelite vaša razmišljanja. 

Necu da je budim....
14 godina
neaktivan
offline
Tenkovi

Volim sve velike igračke pa i samim time i tenkove, i smatram da je M-1 trenutno najbolji tenk, a to je zato što:

  • Proizvedeni su 70-ih godina i do dan danas se koriste, poslje toga niti jedan novi nije proizveden
  • Broj ljudi poginuo u tenku=0
  • Niti jedan nije uništen od strane drugog tenka
  • Plinska turbina - iako ima par mana, treba joj velika količina zraka, i nije pogodna za pustinje, jer zrnca prašine ulaze u turbinu pa popucaju krilca. Ali ipak omogućuje da tenk od 35t ide 70 km/h, (može i više od 70 ali je blokirano) a za pogon može koristiti bilo koji oblik goriva, tipa kerozin, benzin, dizel ili čak obično kuhinjsko ulje
  • Dijelovi oklopa od osiromašenog urana onemogućavaju uništavanje tenka kumulativnim punjenjem
  • Kočenje - tenk u roku odmah se sa pune brzine može zaustaviti na 0 km/h
  • Ovi tenkovi su iznimno isplativi jer se od 70-ih godina, ne rade novi tenkovi već se vrši remont starih za što postoje 2 velike tvornice u SAD-u

 

Naravno elektronika nije onakva kakva je bila 70-ih godina, dodane su nove mogućnosti ali ovaj tenk zbilja fascinira svojim karakteristikama, i mišljnja sam da mu na području teških tenkova i nema prave konkurencije.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Tenkovi
Laz_Brk kaže...

Evo vidim da ima ovdje svakakvih tema, pa se nadam da ni ova nije "trollovska". Dakle, vodili bi raspravu o modernim tenkovima. Vaša mišljenja o modernim tenkovima? Jeli M1A1 Abrams i dalje najbolji tenk na svjetu? T-90? Najbolji "mainstream" tenk za lakše borbe? T-72? Vaša razmišljanja.

 

Sjedili ste u nekom od tenkova (Driver, gunner, commander)?. Podjelite vaša razmišljanja. 

  Abrams već davno nije najbolji tenk na svijetu,pogotovo M1a1(postoji M1a2),tj. čim je izašao otprilike još od verzije 2a5,leopard se smatra najboljim tenkom na svijetu,od vodećih nato stručnjaka.Leopard 2a6 je bio primijenjivan na Kosovu,Iraku,afganistanu a mislim i u bosni(nije bilo nikakvih problema).

T-90 je zastario još od kada je izašao,T-80 je puno bolji.T-72 bez nadogradnji je za današnje vrijeme običan čelični kovčeg.

 

Šta mislite o našima M-84a4,M-84D i M-95 Degman?

U biti sam jednom davno na youtube stavio par videa na degmana,slobodno i ostale videe pogledajte(sa očitom svrhom reklame):

 

Prvenstveno sam stavljao videe o hrvatskoj oklopnoj tehnici...

 

Ja sam Plavi zmaj.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.4.2011 19:31 (g12356).
14 godina
neaktivan
offline
Tenkovi

Leopard je definitivno najbolji kao sto kolega kaze, one zidovske Merkave isto nisu lose no nemogu parirati Leopardu. Degman je isto navodno dobar, koliko se sjecam ima najveci operativni doseg od svih tenkova.

Ako se mene pita volio bi sjesti u kakvog Tigera ili Pantericu iz WW2, ni Konig Tiger nebi bio naodmet, vec se na njemu vidjelo koliko su Nijemci spretni konstruirati tenk i danas relativno modernog (vanjskog) izgleda.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.4.2011 19:37 (dedaa).
14 godina
neaktivan
offline
Tenkovi

Tigar je bio jako napredan tenk za svoje vrijeme ali je imao par nedostataka, naime trošio je 900 l, težio preko 70t, i bio je jako kompliciran za izraditi jer je bio sastavljen od dostamalih i složenih djelova, ali onaj njegov top, slavna .88-ica, e tomu nije bilo konkurencije u to vrijeme.

 

Još jedna mana mu je bila što je imao pravokutan oklop, a ne pod kutem od 45° kao ruski T-34, koji nije bio čudo tehnike, čak govore da je su se brzine mjenjale mjenjačem, ali je imao tu važnu tehničku inovaciju koja mu je omogućavala da oklop bude deblji.

14 godina
offline
Re: Tenkovi
Joco55 kaže...

Tigar je bio jako napredan tenk za svoje vrijeme ali je imao par nedostataka, naime trošio je 900 l, težio preko 70t, i bio je jako kompliciran za izraditi jer je bio sastavljen od dostamalih i složenih djelova, ali onaj njegov top, slavna .88-ica, e tomu nije bilo konkurencije u to vrijeme.

 

Još jedna mana mu je bila što je imao pravokutan oklop, a ne pod kutem od 45° kao ruski T-34, koji nije bio čudo tehnike, čak govore da je su se brzine mjenjale mjenjačem, ali je imao tu važnu tehničku inovaciju koja mu je omogućavala da oklop bude deblji.

A druga mana mu je bila mjenjač koji su uredno rikavali radi prevelike tonaže! Inače T-34 JE dobio rat jer je ekonomičniji i fleksibilniji (na 1 tigera - 5 T-34 + išli su na dizel{#}

Ako sam ti pomogao stisni PRIJAVI!!! Patim za ★★★★★///////////ako je abortus ubojstvo onda je drkanje genocid!
13 godina
protjeran
offline
Tenkovi

Jel postoji modernija serija ruskih tenkova od T-XX serije? (T-80, 90, 72, 55, itd.)? Nešto novo revolucjonarno od rusa? Ili gube korak?

Necu da je budim....
14 godina
protjeran
offline
Re: Tenkovi
dedaa kaže...

Leopard je definitivno najbolji kao sto kolega kaze, one zidovske Merkave isto nisu lose no nemogu parirati Leopardu. Degman je isto navodno dobar, koliko se sjecam ima najveci operativni doseg od svih tenkova.

Ako se mene pita volio bi sjesti u kakvog Tigera ili Pantericu iz WW2, ni Konig Tiger nebi bio naodmet, vec se na njemu vidjelo koliko su Nijemci spretni konstruirati tenk i danas relativno modernog (vanjskog) izgleda.

Ovako kad nešto pročitam.{#}Prije svega,da li je ikad bio battle između ta dva tenka?To je prvo.Drugo:Leopard nikada nije isproban u ratnim uvijetima,dok je Merkava(4),najnovije opremljen i sa definitivno najjačim oklopom i zaštitom od svih tenkova.Teška jeste,65 tona,ali to nadoknađuje svojom multifunkcionalnošću.Osim toga ima HI-TECH zaštitu tipa Iron-Fist i ono drugo,zaboravih kako se zove,tako da je sada trenutno najzaštičeniji tenk i sa aktivnom zaštitom...

Degman je pušiona,jer se niti RH nije usudila kupiti nekoliko desetaka,a ako država ne kupuje vlastiti tenk,definitivno ga neće prodati nikom drugom.M1A1 je pušiona u pustinjskim uvijetima gdje se turbina svako malo zapšivala pijeskom i prašinom,a motor krepavao.Bilo je dosta i frendly fire gdje je nešto tenkova otišlo kvragu...Leopard je tehnički i po specifikacijama impresivan,ali na terenu ne isproban,tak oda ga proglašavati nečim,nema logike.

14 godina
offline
Tenkovi

Đuro Đaković je 90-ih radio vrhunske tenkove koji bi se čak i amerikanci posramili

Ako sam ti pomogao stisni PRIJAVI!!! Patim za ★★★★★///////////ako je abortus ubojstvo onda je drkanje genocid!
13 godina
neaktivan
offline
Tenkovi

Leopard je nekada bio vrh, Krauss-Maffei tj. Njemci su ga dobro sklepali !

14 godina
neaktivan
offline
Re: Tenkovi
linuxjuzer kaže...
dedaa kaže...

Leopard je definitivno najbolji kao sto kolega kaze, one zidovske Merkave isto nisu lose no nemogu parirati Leopardu. Degman je isto navodno dobar, koliko se sjecam ima najveci operativni doseg od svih tenkova.

Ako se mene pita volio bi sjesti u kakvog Tigera ili Pantericu iz WW2, ni Konig Tiger nebi bio naodmet, vec se na njemu vidjelo koliko su Nijemci spretni konstruirati tenk i danas relativno modernog (vanjskog) izgleda.

Ovako kad nešto pročitam.{#}Prije svega,da li je ikad bio battle između ta dva tenka?To je prvo.Drugo:Leopard nikada nije isproban u ratnim uvijetima,dok je Merkava(4),najnovije opremljen i sa definitivno najjačim oklopom i zaštitom od svih tenkova.Teška jeste,65 tona,ali to nadoknađuje svojom multifunkcionalnošću.Osim toga ima HI-TECH zaštitu tipa Iron-Fist i ono drugo,zaboravih kako se zove,tako da je sada trenutno najzaštičeniji tenk i sa aktivnom zaštitom...

Degman je pušiona,jer se niti RH nije usudila kupiti nekoliko desetaka,a ako država ne kupuje vlastiti tenk,definitivno ga neće prodati nikom drugom.M1A1 je pušiona u pustinjskim uvijetima gdje se turbina svako malo zapšivala pijeskom i prašinom,a motor krepavao.Bilo je dosta i frendly fire gdje je nešto tenkova otišlo kvragu...Leopard je tehnički i po specifikacijama impresivan,ali na terenu ne isproban,tak oda ga proglašavati nečim,nema logike.

Kako nije Leopard koristen u ratu odnosno u ratnim uvjetima molim te? A sta mislis da Nijemci u Afganistanu se voze u Volkswagenima i Audijima? I Kosovo si zaboravio. I zaboli me sto nikad nije bio battle izmedu ta dva tenka, prema tehnickim specifikacijama nije tesko prosuditi koji je bolji, tako da prestani laprdat.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.4.2011 21:31 (dedaa).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tenkovi
linuxjuzer kaže...
dedaa kaže...

Leopard je definitivno najbolji kao sto kolega kaze, one zidovske Merkave isto nisu lose no nemogu parirati Leopardu. Degman je isto navodno dobar, koliko se sjecam ima najveci operativni doseg od svih tenkova.

Ako se mene pita volio bi sjesti u kakvog Tigera ili Pantericu iz WW2, ni Konig Tiger nebi bio naodmet, vec se na njemu vidjelo koliko su Nijemci spretni konstruirati tenk i danas relativno modernog (vanjskog) izgleda.

Ovako kad nešto pročitam.{#}Prije svega,da li je ikad bio battle između ta dva tenka?To je prvo.Drugo:Leopard nikada nije isproban u ratnim uvijetima,dok je Merkava(4),najnovije opremljen i sa definitivno najjačim oklopom i zaštitom od svih tenkova.Teška jeste,65 tona,ali to nadoknađuje svojom multifunkcionalnošću.Osim toga ima HI-TECH zaštitu tipa Iron-Fist i ono drugo,zaboravih kako se zove,tako da je sada trenutno najzaštičeniji tenk i sa aktivnom zaštitom...

Degman je pušiona,jer se niti RH nije usudila kupiti nekoliko desetaka,a ako država ne kupuje vlastiti tenk,definitivno ga neće prodati nikom drugom.M1A1 je pušiona u pustinjskim uvijetima gdje se turbina svako malo zapšivala pijeskom i prašinom,a motor krepavao.Bilo je dosta i frendly fire gdje je nešto tenkova otišlo kvragu...Leopard je tehnički i po specifikacijama impresivan,ali na terenu ne isproban,tak oda ga proglašavati nečim,nema logike.

  Naravno da se leopard okušao u ratu:invazija na irak i afganistan...

Ja sam Plavi zmaj.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tenkovi
Laz_Brk kaže...

Jel postoji modernija serija ruskih tenkova od T-XX serije? (T-80, 90, 72, 55, itd.)? Nešto novo revolucjonarno od rusa? Ili gube korak?

  Baš i ne,pokušavaju nešto oko t-95(šta bi bio bolji od leoparda da izađe) ali su im u ministarstvu rekli da nemaju love za njega.Ipak kompanija koja ga je radila je rekla da i dalje nastavlja rad na njemu,ali to je kao da nvidia pokušava prodavati geforceice izravno kupcu.

 

A i naši su se bez veze odrekli degmana.Na njemu se moglo mnogo zaradit.Katarci,Iračani i Libijci su htjeli skočit na njega jer su nekak morali zbrinut svoje postrojbe koje su odrasle na Jugoslavenskim tenkovima.

Ja sam Plavi zmaj.
15 godina
protjeran
offline
Tenkovi

meni su ww2 tenkovi najzanimljiviji 

u danasnjima je previse tehnologije pa mi to nije nesta 

 

naravno interes za tenkovima mi je dosao kroz igre i jedini program koji si znam pogledat na max tv-u History channel

 

evo malo random slika

M7 Priest M7 Priest
Phanter Phanter
Cromwell Cromwell
Panzer 4 Panzer 4
http://protocol4.animehr.com/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tenkovi
hrvatskafarkasevec kaže...

meni su ww2 tenkovi najzanimljiviji

u danasnjima je previse tehnologije pa mi to nije nesta

 

naravno interes za tenkovima mi je dosao kroz igre i jedini program koji si znam pogledat na max tv-u History channel

 

evo malo random slika

  Meni je svejedno,današnji su zato močniji i razorniji i kada bi imali iste osnovne arakteristike opet bi bili bolji zbog elektronike.Ovi današnji imaju računala za sve moguće u njima trenutno.Kada nisi u bitci igraš armu 2.

Ja sam Plavi zmaj.
14 godina
neaktivan
offline
Tenkovi

@hrvatskafarkasevac

I kod mene je se rodila ljubav prema tenkovima kad sam počeo gledati dokumentarce o WW2, ovo što si stavio je dobro ali zaboravio si Tigra i Kraljevskog tigra te Shermana koji tehnički nije bio nešto posebno i jedini je koristio benzin i imao je slab oklop imao je odličan feature a to je bio žiroskopski ciljnik koji mu je omogućavao da precizno gađa dok je u pokretu.

15 godina
protjeran
offline
Re: Tenkovi
Joco55 kaže...

@hrvatskafarkasevac

I kod mene je se rodila ljubav prema tenkovima kad sam počeo gledati dokumentarce o WW2, ovo što si stavio je dobro ali zaboravio si Tigra i Kraljevskog tigra te Shermana koji tehnički nije bio nešto posebno i jedini je koristio benzin i imao je slab oklop imao je odličan feature a to je bio žiroskopski ciljnik koji mu je omogućavao da precizno gađa dok je u pokretu.

ma nisam al ono da nebudu samo ti najpoznatiji tenkovi,a King Tiger je totalan fail 

trosi puno previse i pretezak je pa unistava ceste i stvara probleme vozilima iza sebe 

 

evo ima zanimljiv clanak na company of heroes stranici o M4 Shermanu 

 

http://www.companyofheroes.com/announcements/battlefield-briefing-the-sherman-tank

 

to ce valjda bit jednom tjedno clanak o nekom tenku (kao serijal neki "battlefield briefing")

http://protocol4.animehr.com/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tenkovi

Evo nešto o ruskim tenkovima:

Ja sam Plavi zmaj.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tenkovi
g12356 kaže...

Evo nešto o ruskim tenkovima:

čemu sad to???ako nemaš nekog pametnijeg posla onda nemoj stavljati te bedastoće i poštedi nas gluposti.dosad si kolko vidim stavljal normalne i zanimljive stvari.HVALA

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2011 10:47 (jura).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tenkovi
jura kaže...
g12356 kaže...

Evo nešto o ruskim tenkovima:

čemu sad to???ako nemaš nekog pametnijeg posla onda preskoči ovu temu i poštedi nas gluposti.HVALA

Normalno kad neznaš.T-90 je i u stvarnosti poznat kao leteći tenk:

Ja sam Plavi zmaj.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tenkovi
g12356 kaže...
jura kaže...
g12356 kaže...

Evo nešto o ruskim tenkovima:

čemu sad to???ako nemaš nekog pametnijeg posla onda preskoči ovu temu i poštedi nas gluposti.HVALA

Normalno kad neznaš.T-90 je i u stvarnosti poznat kao leteći tenk:

e vidiš to je več puno bolje.to si trebal odma staviti.{#}

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tenkovi

King Tiger nije bio fail,koliko je samo shermana uništio opravdao je svoju cijenu :),ali istina je da je bio iznimno spor, na cesti je mogao najviše ići oko 40 km/h.

 

a što se tiče shermana nije da je on loš tenk,nego se samo borio u krivom ratu :D,

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2011 10:55 (shady1024).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tenkovi
jura kaže...
g12356 kaže...
jura kaže...
g12356 kaže...

Evo nešto o ruskim tenkovima:

čemu sad to???ako nemaš nekog pametnijeg posla onda preskoči ovu temu i poštedi nas gluposti.HVALA

Normalno kad neznaš.T-90 je i u stvarnosti poznat kao leteći tenk:

e vidiš to je več puno bolje.to si trebal odma staviti.{#}

  A ono je bila zezancija...

Ja sam Plavi zmaj.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tenkovi
Decki, kad ste vec tolko fascinirani tenkovima, zast ne igrate world of tanks?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tenkovi
Dinko7 kaže...
Decki, kad ste vec tolko fascinirani tenkovima, zast ne igrate world of tanks?

tko je rekel da ne igramo?meni odlična igra.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
14 godina
offline
Re: Tenkovi
Joco55 kaže...

Volim sve velike igračke pa i samim time i tenkove, i smatram da je M-1 trenutno najbolji tenk, a to je zato što:

  • Proizvedeni su 70-ih godina i do dan danas se koriste, poslje toga niti jedan novi nije proizveden
  • Broj ljudi poginuo u tenku=0
  • Niti jedan nije uništen od strane drugog tenka
  • Plinska turbina - iako ima par mana, treba joj velika količina zraka, i nije pogodna za pustinje, jer zrnca prašine ulaze u turbinu pa popucaju krilca. Ali ipak omogućuje da tenk od 35t ide 70 km/h, (može i više od 70 ali je blokirano) a za pogon može koristiti bilo koji oblik goriva, tipa kerozin, benzin, dizel ili čak obično kuhinjsko ulje
  • Dijelovi oklopa od osiromašenog urana onemogućavaju uništavanje tenka kumulativnim punjenjem
  • Kočenje - tenk u roku odmah se sa pune brzine može zaustaviti na 0 km/h
  • Ovi tenkovi su iznimno isplativi jer se od 70-ih godina, ne rade novi tenkovi već se vrši remont starih za što postoje 2 velike tvornice u SAD-u

 

Naravno elektronika nije onakva kakva je bila 70-ih godina, dodane su nove mogućnosti ali ovaj tenk zbilja fascinira svojim karakteristikama, i mišljnja sam da mu na području teških tenkova i nema prave konkurencije.

 

Odakle ti izvlačiš te podatke?

1. Proizvedeno ih je još poslje, ali pod drugom oznakom

2. Nadam se da nije

3. Naravno kad se borio protiv prastarih Sadamovih tenkova. Sigurno nebi tako dobro prošao u borbi protiv Leoparda

4. Leopard isto može ići 70km/h, a koristi dizelski motor koji je manje gladan za gorivom.

5. Slažem se

6. Zakoni fizike to ne dopuštaju, daj konkretan broj koliko metara mu treba da se zaustavi, a ne "odmah".

7. Nebih znao

 

Istina, Abrams je moćan tenk, ali ima i konkurencije. Leopard je po većini karakteristika bolji tenk, unatoč tome što bi ameri htjeli to drugačije prikazati.

Ameri me poslali na mjesec, lagano sam failo putanju
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tenkovi
mata_87 kaže...

 

Odakle ti izvlačiš te podatke?

1. Proizvedeno ih je još poslje, ali pod drugom oznakom

2. Nadam se da nije

3. Naravno kad se borio protiv prastarih Sadamovih tenkova. Sigurno nebi tako dobro prošao u borbi protiv Leoparda

4. Leopard isto može ići 70km/h, a koristi dizelski motor koji je manje gladan za gorivom.

5. Slažem se

6. Zakoni fizike to ne dopuštaju, daj konkretan broj koliko metara mu treba da se zaustavi, a ne "odmah".

7. Nebih znao

 

Istina, Abrams je moćan tenk, ali ima i konkurencije. Leopard je po većini karakteristika bolji tenk, unatoč tome što bi ameri htjeli to drugačije prikazati.

Pogledao sam par dokumentaraca o njemu, ako želiš znati pitaj na PM, jer se ti dokumentarci nalaze na "onim" stranicama.

 

O Leopardu neznam puno ali ste me zaintrigirali i odlučio sam malo bolje ga upoznati.

 

Ovo pod 6. - naravno da ne može u istom trenutku stat, ali kolko sam ja vidio za to mu ne treba više od 1-2 sekunde.

14 godina
protjeran
offline
Re: Tenkovi
dedaa kaže...
linuxjuzer kaže...
dedaa kaže...

Leopard je definitivno najbolji kao sto kolega kaze, one zidovske Merkave isto nisu lose no nemogu parirati Leopardu. Degman je isto navodno dobar, koliko se sjecam ima najveci operativni doseg od svih tenkova.

Ako se mene pita volio bi sjesti u kakvog Tigera ili Pantericu iz WW2, ni Konig Tiger nebi bio naodmet, vec se na njemu vidjelo koliko su Nijemci spretni konstruirati tenk i danas relativno modernog (vanjskog) izgleda.

Ovako kad nešto pročitam.{#}Prije svega,da li je ikad bio battle između ta dva tenka?To je prvo.Drugo:Leopard nikada nije isproban u ratnim uvijetima,dok je Merkava(4),najnovije opremljen i sa definitivno najjačim oklopom i zaštitom od svih tenkova.Teška jeste,65 tona,ali to nadoknađuje svojom multifunkcionalnošću.Osim toga ima HI-TECH zaštitu tipa Iron-Fist i ono drugo,zaboravih kako se zove,tako da je sada trenutno najzaštičeniji tenk i sa aktivnom zaštitom...

Degman je pušiona,jer se niti RH nije usudila kupiti nekoliko desetaka,a ako država ne kupuje vlastiti tenk,definitivno ga neće prodati nikom drugom.M1A1 je pušiona u pustinjskim uvijetima gdje se turbina svako malo zapšivala pijeskom i prašinom,a motor krepavao.Bilo je dosta i frendly fire gdje je nešto tenkova otišlo kvragu...Leopard je tehnički i po specifikacijama impresivan,ali na terenu ne isproban,tak oda ga proglašavati nečim,nema logike.

Kako nije Leopard koristen u ratu odnosno u ratnim uvjetima molim te? A sta mislis da Nijemci u Afganistanu se voze u Volkswagenima i Audijima? I Kosovo si zaboravio. I zaboli me sto nikad nije bio battle izmedu ta dva tenka, prema tehnickim specifikacijama nije tesko prosuditi koji je bolji, tako da prestani laprdat.

KOJIM tehničkim specifikacijama???...Ako od Merkave nabaviš,slobodno se prijavi u Mossad...Ratni uvijeti u Afganistanu??.Ne nasmijavaj me molim te.Kojeg tamo protivnika Leo ima??Talibane sa RPG-7,maksimum..Koriste se za zaštitu konvoja i tutnjanje po neprijateljima sa lakim ručnim naoružanjem.Jeb*ni ratni uvijeti.U Gaza strip području ne bi preživio pola sada ,kad ga zaspu sa raketnim bacačima.Ne trtljaj o temi koja ti nije poznata.To što tebe boli,nije nikog ovdje briga,ali ne pravi od sebe neznalicu prosipajući neznanje i budalaštine.I da ponovim,KOJE tehničke specifikacije...Tražim vjerodostojne podatke.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2011 12:07 (linuxjuzer).
14 godina
offline
Tenkovi

tank challenger ste zaboravili???? Sa neunistivim oklopom ( neki tvrde i najbolji oklop ). E da vozio sam se u tenku nemali broj puta dok mi e stari radio u vojsci!{#}

Ako sam ti pomogao stisni PRIJAVI!!! Patim za ★★★★★///////////ako je abortus ubojstvo onda je drkanje genocid!
14 godina
offline
Re: Tenkovi
shady1024 kaže...

King Tiger nije bio fail,koliko je samo shermana uništio opravdao je svoju cijenu :),ali istina je da je bio iznimno spor, na cesti je mogao najviše ići oko 40 km/h.

 

a što se tiče shermana nije da je on loš tenk,nego se samo borio u krivom ratu :D,

Sherman je bio odličan tenk srednje klase, govorilo se da je sam tigar uletavao u  u gužvu sa 4 shermana i sta mislite ko je izvukao deblji kraj???? Tigar je bio neunistiv osim spoja kupole i tenka gdje je boljka svakog tenka!

Ako sam ti pomogao stisni PRIJAVI!!! Patim za ★★★★★///////////ako je abortus ubojstvo onda je drkanje genocid!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice