Teorije zavjere

poruka: 1.884
|
čitano: 240.803
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjere
mbaksa kaže...

Govori li se što o religijama? Naime, upravo one su najveći faktor u tome da su ljudi neobrazovani i da ne znaju kritički razmišljati. Upravo one od svih zavjerničara imaju najveći utjecaj na društvo putem indoktrinacije, bar kod nas. U SAD-u je vidljiv i jak utjecan korporacija, kojima zapravo odgovar visoka religioznost, jer upravo visoko religiozni ljudi naginju udesno, republikanizmu i ekstremnom republikanizmu, a prvo i osnovno republikancima je zaštititi bogatstvo bogatih i što je više moguće srezati socijalna prava.

Pa nebih rekao da su to religije, to je vlastiti izbor, neko odabire da ne preispituje ono što mu se kaže zato što mu se neda gubiti vrijeme i tako mu je lakše, takva je većina ljudi. Mali dio populacije preispituje stvari i oni koji se to usude zavše sa stavom i razmišljanima koji se nemalo rezlikuju od stavova i razmišljanja većine populacije. Danas ljudi sve više napuštaju religije, ali to ne znači da se broj onih koji zapravo kritički razmišljaju o onome što im se turi pod nos raste na uštrb onih religioznih, nego su izniknule nove "religije", tj. gluposti kojima današnji čovjek pridaje pažnju i svoje vrijeme.

 

 

16 godina
moderator
offline
Re: Teorije zavjere
Flying Elephant kaže...
Pa nebih rekao da su to religije, to je vlastiti izbor, neko odabire da ne preispituje ono što mu se kaže zato što mu se neda gubiti vrijeme i tako mu je lakše, takva je većina ljudi. Mali dio populacije preispituje stvari i oni koji se to usude zavše sa stavom i razmišljanima koji se nemalo rezlikuju od stavova i razmišljanja većine populacije.

LOL Vlastiti "izbor"? Ti ne bi rekao, a cijela poanta religijske indoktrinacije, koju vrše roditelji, crkva i nastavnici vjeronauka, je da djecu nauče ništa ne proispitivati, kako bi ona postala/ostala pokorni sluge crkve.

 

Flying Elephant kaže...
Danas ljudi sve više napuštaju religije, ali to ne znači da se broj onih koji zapravo kritički razmišljaju o onome što im se turi pod nos raste na uštrb onih religioznih, nego su izniknule nove "religije", tj. gluposti kojima današnji čovjek pridaje pažnju i svoje vrijeme.

To znači upravo to! {#} Barem u imalo razvijenijem svijetu.

10 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjere
mbaksa kaže...

LOL Vlastiti "izbor"? Ti ne bi rekao, a cijela poanta religijske indoktrinacije, koju vrše roditelji, crkva i nastavnici vjeronauka, je da djecu nauče ništa ne proispitivati, kako bi ona postala/ostala pokorni sluge crkve.

To znači upravo to! {#} Barem u imalo razvijenijem svijetu.

To nije problem samo kod Crkve, škola, roditelji, medij cijelo vrijeme opravdavaju sadašnje stanje stvari kakvo je i nameću poglede na svijet koji njima odgovaraju. Ali danas postoji izbor, tj. i prije je postojao, samo što je izbor prije i koštao više ako se nije poklapao sa vjerskim ili bilo-kakvim autoritetima, nekada je izbor bio biti spaljen na lomači ili se barem ponašati da vjeruješ u ono što propovjeda Crkva, danas su posljedice za prispitivanje ili odbacivanje religije daleko manje, zato sve više ljudi to i radi.

 

Nadam se da razumiješ što želim reći. Kritičko razmišljanje je stvar izbora, izbora izlaska iz vlastite comfort zone. To što je netko slušao vjeronauk, roditelje i Crkvu cijeli život ne znaći da je on manje spreman izaći iz tog ugodnog kruga djelovanja i razmišljanja od neke osobe kojoj roditelji i društvo ne nameću ništa, samo što se osoba kojoj ništa nije nametano nije ni našla u takvoj sitaciji. Znači, sve ovisi o osobi i posljedicama koje donosi nekonformizam i o ta dva faktora i ovisi nečije odbacivanje nečega što je nametnuto.

16 godina
moderator
offline
Re: Teorije zavjere
Flying Elephant kaže...
Nadam se da razumiješ što želim reći.

Ne. Bio si maksimalno neodređen.

 

Flying Elephant kaže...
Nadam se da razumiješ što želim reći. Kritičko razmišljanje je stvar izbora, izbora izlaska iz vlastite comfort zone.

Varaš se. Velika većina ljudi kod nas ne zna kritički razmišljati, tako da nemaju nikakav izbor. Nitko ih nije naučio kritički razmišljati - škola se temelji samo na upamćivanju što je više moguće podataka, a indoktrinacijom im se zatire proispitivanje.

 

Flying Elephant kaže...
To što je netko slušao vjeronauk, roditelje i Crkvu cijeli život ne znaći da je on manje spreman izaći iz tog ugodnog kruga djelovanja i razmišljanja od neke osobe kojoj roditelji i društvo ne nameću ništa

Znači! To znači upravo to! Indoktrinacija čovjeka drastično ograniči u razmišljanju. Djecu se uči da vjeruju u stvari za koje nema nikakvih dokaza i uči ih se da takve stvari ne proispituju, da ih uzimaju zdravo za gotovo. Uči ih se da ne razmišljaju o kritici, nego da je samo ignoriraju. Uči ih se da su drugi/drugačiji manje vrijedni.

 

Flying Elephant kaže...
Znači, sve ovisi o osobi i posljedicama koje donosi nekonformizam i o ta dva faktora i ovisi nečije odbacivanje nečega što je nametnuto.

Bojim se da ne razumiješ što je i kako funkcionira indoktrinacija od malih nogu. Djeca ne smatraju da im je išta nametnuto, jer ih nitko silom nije tjerao da prihvaćaju religijske "istine", nego su im iste od malih nogu usađene u svijest, usađena im je ta logika, isto kao što im je usađen jezik. Nećeš valjda reći da je nama nametnut hrvatski jezik?

10 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjere
mbaksa kaže...

Bojim se da ne razumiješ što je i kako funkcionira indoktrinacija od malih nogu. Djeca ne smatraju da im je išta nametnuto, jer ih nitko silom nije tjerao da prihvaćaju religijske "istine", nego su im iste od malih nogu usađene u svijest, usađena im je ta logika, isto kao što im je usađen jezik. Nećeš valjda reći da je nama nametnut hrvatski jezik?

Logika o kojoj pričaš koja je usađena u svijest se lako pobije, ali kada netko odluči ostati u svojoj comfot zoni on će to učiniti makar mi tu prezentirao sve znanstvene dokaze i sve istine ovoga svijeta. To što je netko odgojen u kršćanstvu ili nekoj drugoj religij ne znači da je njemu oduzeta mogućnost zdravog prosuđivanja i da se degradirao u oblik života koji se nemože zapitati nad nekim stvarima, a danas, uz ovakav razvoj znanosti i tehnolgije teško se ne-zapitati nad nekim religijskim dogmama i besmislicama i uglavnom je to stvar osobnog izbora. 

 

A to što je škola takva kakva je, ne treba ne-kritičko razmišljanje kod populacije samo religijama, nego i Vladama i korporacijama.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Teorije zavjere
mbaksa kaže...
Tu si negdje nešto profulao u padežu. Nije mi jasno što si želio reći i zašto spominješ znanost.

 State Of Mind istražuje znanost kontrole(ili kako nekoga kontrolirati) koja je evoluirala
kroz generacije(goggle translator je kriv)

A što točno ti zagovaraš? Što bi se prema tebi trebalo učiti u školama?

 

4 razreda osnovne, o teorijama zavjere{#}, a poslje kud koji

 

 

 

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Teorije zavjere
mbaksa kaže...
Flying Elephant kaže...
Pa nebih rekao da su to religije, to je vlastiti izbor, neko odabire da ne preispituje ono što mu se kaže zato što mu se neda gubiti vrijeme i tako mu je lakše, takva je većina ljudi. Mali dio populacije preispituje stvari i oni koji se to usude zavše sa stavom i razmišljanima koji se nemalo rezlikuju od stavova i razmišljanja većine populacije.

LOL Vlastiti "izbor"? Ti ne bi rekao, a cijela poanta religijske indoktrinacije, koju vrše roditelji, crkva i nastavnici vjeronauka, je da djecu nauče ništa ne proispitivati, kako bi ona postala/ostala pokorni sluge crkve.

 

Flying Elephant kaže...
Danas ljudi sve više napuštaju religije, ali to ne znači da se broj onih koji zapravo kritički razmišljaju o onome što im se turi pod nos raste na uštrb onih religioznih, nego su izniknule nove "religije", tj. gluposti kojima današnji čovjek pridaje pažnju i svoje vrijeme.

To znači upravo to! {#} Barem u imalo razvijenijem svijetu.

Mene roditelji nisu tjerali na vjeronauk ni u crkvu(npr. psovanje ko dobar dan),

u osnovnoj školi kad je bio sat vjeronauka ja sam bio "slobodan" imao sam slobodan sat,

u srednjoj sam išao na etiku, a sad sam neki bi rekli konzervativni katolik.

 

16 godina
moderator
offline
Re: Teorije zavjere
Flying Elephant kaže...
Logika o kojoj pričaš koja je usađena u svijest se lako pobije

Pričaš bedastoće. Recimo jedan od velikih problema kršćanske religije je usađivanje djeci straha od pakla i osjećaja krivnje za stvari za koje se ne bi trebali osjećati krivima (seks kojem svrha nije isključivo prokreacija). Mnogi ljudi imaju trajne posljedice toga i ne mogu se toga samo tako ili uopće riješiti. I ti sad tu pričaš kako se to "lako pobije". Odakle ti samo takve ideje?

 

Flying Elephant kaže...
ali kada netko odluči ostati u svojoj comfot zoni on će to učiniti makar mi tu prezentirao sve znanstvene dokaze i sve istine ovoga svijeta. To što je netko odgojen u kršćanstvu ili nekoj drugoj religij ne znači da je njemu oduzeta mogućnost zdravog prosuđivanja i da se degradirao u oblik života koji se nemože zapitati nad nekim stvarima

Ovisno o tome na koji je način osoba indoktrinirana, to znači upravo drugačije, ponekad nekritičko prosuđivanje. Kako ti ne shvaćaš da se religioznim osobama usađuje logika po kojoj će prihvaćati ono što im je u skladu s onim u što su ih indoktrinirali, ma koliko god dokaza bilo protiv? Pogledaj samo kakav je animozitet prema ateistima u SAD-u! Ateisti tamo uživaju manje povjerenje nego silovatelji i ubojice! Koliko ljudi ne prihvaća evoluciju - ne samo u SAD-u, nego i kod nas? Rezultati su PORAZNI! http://www.tportal.hr/scitech/znanost/149245/Hrvati-pri-dnu-liste-nacija-koje-prihvacaju-evoluciju.html O čemi ti čovječe pričaš?

 

Flying Elephant kaže...
a danas, uz ovakav razvoj znanosti i tehnolgije teško se ne-zapitati nad nekim religijskim dogmama i besmislicama i uglavnom je to stvar osobnog izbora.

Nije stvar u "ne-zapitavanju", nego je stvar u neprihvaćanju dokaza koji su protivni čovjekovom svjetonazoru.

16 godina
moderator
offline
Re: Teorije zavjere
tunder kaže...
Mene roditelji nisu tjerali na vjeronauk ni u crkvu(npr. psovanje ko dobar dan),

u osnovnoj školi kad je bio sat vjeronauka ja sam bio "slobodan" imao sam slobodan sat,

u srednjoj sam išao na etiku, a sad sam neki bi rekli konzervativni katolik.

A poanta toga je? Indoktrinacija ne podrazumijeva tjeranje djece na vjeronauk. To pomaže, doduše. {#}

16 godina
neaktivan
offline
Teorije zavjere

Poanta je da uzmeš Bibliju i čitaš.

16 godina
moderator
offline
Re: Teorije zavjere
tunder kaže...

Poanta je da uzmeš Bibliju i čitaš.

Ne razumijem što želiš reći. Jesi ti pročitao Kuran i indijske Vede?

10 godina
protjeran
offline
Teorije zavjere

Istina djecu se može plašiti sa paklom i sličnim glupostima, ali i ta djeca odrastaju i kada im netko servira neke druge informacije pitanje je osobnosti dali će oni to prihvatiti ili ne, tj. dali će barem pokušati provjeriti koliko tu ima istine ili će braniti neka svoja uvjerenja pod svaku cijenu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Teorije zavjere
mbaksa kaže...
tunder kaže...

Poanta je da uzmeš Bibliju i čitaš.

Ne razumijem što želiš reći. Jesi ti pročitao Kuran i indijske Vede?

Kak ne razumiješ piše kratko i jasno.

Kad dobiješ volju, negdje u miru ili po noći, kreneš sa Novim Zavjetom pa po redu.

 

Jesam i ne samo to.

16 godina
moderator
offline
Re: Teorije zavjere
Flying Elephant kaže...

Istina djecu se može plašiti sa paklom i sličnim glupostima, ali i ta djeca odrastaju i kada im netko servira neke druge informacije pitanje je osobnosti dali će oni to prihvatiti ili ne

Kad ćeš konačno shvatiti, da im ta osobnost formirala na temelju roditeljskih utjecaja i utjecaja okoline, dakle uključujući indoktrinaciju? Nije to zapravo pitanje osobnosti, nego pitanje logike, koja se formirala pod utjecajem indoktrinacije. Logika koja odbacuje dokaze ako su ti dokazi protivni svjetonazoru (nisi nikad čuo za kognitivnu disonancu?! za confirmation bias? imaškognitivnih biaseva koliko hoćeš, a mnoge od njih čovjek stekne kao posljedicu indoktrinacije). Imaš li ti uopće ikakvoga znanja iz psihologije? Nabacuješ toliko neutemeljenih pretpostavki da je to strašno.

10 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjere
mbaksa kaže...
Flying Elephant kaže...

Istina djecu se može plašiti sa paklom i sličnim glupostima, ali i ta djeca odrastaju i kada im netko servira neke druge informacije pitanje je osobnosti dali će oni to prihvatiti ili ne

Kad ćeš konačno shvatiti, da im ta osobnost formirala na temelju roditeljskih utjecaja i utjecaja okoline, dakle uključujući indoktrinaciju? Nije to zapravo pitanje osobnosti, nego pitanje logike, koja se formirala pod utjecajem indoktrinacije. Logika koja odbacuje dokaze ako su ti dokazi protivni svjetonazoru (nisi nikad čuo za kognitivnu disonancu?! za confirmation bias? imaškognitivnih biaseva koliko hoćeš, a mnoge od njih čovjek stekne kao posljedicu indoktrinacije). Imaš li ti uopće ikakvoga znanja iz psihologije? Nabacuješ toliko neutemeljenih pretpostavki da je to strašno.

Mislim da roditelji i okolina nisu baš 100% odogvorni za formiranje osobnosti, nisu ni blizu. Ali nema veze...

 

Sa ostalim se slažem, ali kako ti nije jasno da većina ljudi "službeno" neće odbaciti svoja uvjerenja dok god ih ne dobaci i većina ili barem veliki dio? Jer nitko ne želi odskakati previše, nitko ne želi "talasati" i to je problem. To što nema onih koji imaju problem sa izražavanjem svojih mišljenja i stavova koji se ne podudaraju sa većinom i što je takva klima da to nije popuarno tj. prihvatljivo.

 

Što se tiče škole, Ivan Ilić je to ljepo rekao "School is the advertising agency which makes you believe that you need the society as it is". Pogotovo državne škole, ja sam odlučio da svoje djete ne želim slati tamo. Da se razumijemo, to ne znači da on neće dobivati obrazovanje ili da ga želim držati pod staklenim zvonom.

 

16 godina
moderator
offline
Re: Teorije zavjere
Flying Elephant kaže...
Mislim da roditelji i okolina nisu baš 100% odogvorni za formiranje osobnosti, nisu ni blizu. Ali nema veze...

Nitko nije rekao da su 100% odgovorni pa mi nije jasno zašto to navodiš. Jedan dio je stvar biologije.

 

Flying Elephant kaže...
Sa ostalim se slažem, ali kako ti nije jasno da većina ljudi "službeno" neće odbaciti svoja uvjerenja dok god ih ne dobaci i većina ili barem veliki dio?

Ljudi ne biraju svoja uvjerenja. Uvjerenja im se formiraju na temelju dostupnih informacija, na temelju njihovog načina (logike) razmišljanja, na temelju toga kako se u tom trenutku osjećaju itd. Kako to tebi nije jasno?

 

Ljudi ne odbacuju svoja uvjerenja. Kad se kaže da je netko odbacio svoje uvjerenje, time se ne kaže da je on odlučio prestati to vjerovati, nego se time zapravo kaže da više nema taj stav. Ne da je odlučio nemati taj stav, nego da ga nema.

 

Flying Elephant kaže...
Jer nitko ne želi odskakati previše, nitko ne želi "talasati" i to je problem. To što nema onih koji imaju problem sa izražavanjem svojih mišljenja i stavova koji se ne podudaraju sa većinom i što je takva klima da to nije popuarno tj. prihvatljivo.

Konformizam jest problem, ili je barem bio do sada. Danas je situacija takva da ljudi imaju sve manje potrebe biti konformisti. I stvari se polako i mijenjaju. Tako da baš i ne kužim o čemu pričaš.

 

Flying Elephant kaže...
Što se tiče škole, Ivan Ilić je to ljepo rekao "School is the advertising agency which makes you believe that you need the society as it is".

Nikad čuo za tu osobu. Tko je taj? Da ne znam bolje, rekao bih da je ta izjava izvučena iz konteksta. Koji konkretno je kontekst te izjave? O čemu on konkretno priča?

 

Edukacija je jedna od najvažnijih stvari u životu. Državne škole, koliko god imale svojih problema, svejedno su jedne od najvažnijih i najkorisnijih institucija. Umjesto citiranja te nejasne rečenice, lijepo konkretno objasni kakav ti imaš problem s državnim školama.

 

Flying Elephant kaže...
Pogotovo državne škole, ja sam odlučio da svoje djete ne želim slati tamo. Da se razumijemo, to ne znači da on neće dobivati obrazovanje ili da ga želim držati pod staklenim zvonom.

Nego kamo bi ti slao svoje dijete? Kakvo konkretno obrazovanje bi ti svojem djetetu omogućio?

10 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjere
mbaksa kaže...

Nitko nije rekao da su 100% odgovorni pa mi nije jasno zašto to navodiš. Jedan dio je stvar biologije.

Ljudi ne biraju svoja uvjerenja. Uvjerenja im se formiraju na temelju dostupnih informacija, na temelju njihovog načina (logike) razmišljanja, na temelju toga kako se u tom trenutku osjećaju itd. Kako to tebi nije jasno?

 

Ljudi ne odbacuju svoja uvjerenja. Kad se kaže da je netko odbacio svoje uvjerenje, time se ne kaže da je on odlučio prestati to vjerovati, nego se time zapravo kaže da više nema taj stav. Ne da je odlučio nemati taj stav, nego da ga nema.

Konformizam jest problem, ili je barem bio do sada. Danas je situacija takva da ljudi imaju sve manje potrebe biti konformisti. I stvari se polako i mijenjaju. Tako da baš i ne kužim o čemu pričaš.

Nikad čuo za tu osobu. Tko je taj? Da ne znam bolje, rekao bih da je ta izjava izvučena iz konteksta. Koji konkretno je kontekst te izjave? O čemu on konkretno priča?

 

Edukacija je jedna od najvažnijih stvari u životu. Državne škole, koliko god imale svojih problema, svejedno su jedne od najvažnijih i najkorisnijih institucija. Umjesto citiranja te nejasne rečenice, lijepo konkretno objasni kakav ti imaš problem s državnim školama.

 

Flying Elephant kaže...
Pogotovo državne škole, ja sam odlučio da svoje djete ne želim slati tamo. Da se razumijemo, to ne znači da on neće dobivati obrazovanje ili da ga želim držati pod staklenim zvonom.

Nego kamo bi ti slao svoje dijete? Kakvo konkretno obrazovanje bi ti svojem djetetu omogućio?

- Dio biologije, kako biologija utjeće na karakterne osobine? 

 

- Tko kršćanima ili bilo kojoj religioznoj skupini brani pristup informacijama koje se kose sa njihovim uvjerenjima? Barem ovdje kod nas i na Zapadu. Znam nekoliko ljudi koji su postali ateisti, prije su ministrirali išli u Crkvu i sve što ide uz to. Mene su roditelji odgajali kao kršćanina, ja sam odbacio ta učenja i dogme, nisam prihvatio nikakve druge religije, ali sklon sam prije-kršćanskim religijama i Budizmu i smatram njihova učenja korisinima. Ti govoriš kao da su im uvjerenja zacementirana u prvih nekoliko godina života i kao da ih je netko osakatio. Slažem se da im nitko im nebi trebao nametati ništa, najbolje bi bilo kada bi svi roditelji svojoj djeci kada odrastu rekli: "Evo sine/kćeri, ja i tvoj/a tata/mama smo pripadnici ove ili one religije. Ona zagovara ovo/ono pravila su ta i ta... Ali postoji još toliko i toliko religija, oni vjeruju u ovo ili ono. Kupili smo ti par knjiga, prouči malo... Postoje i ljudi koji ne vjeruju u ništa, tj. koji misle da se nema u što vjerovati..." ali to nažalost nije tako. 

 

http://hr.wikipedia.org/wiki/Ivan_Illich

 

Najprije, državne škole grupiraju djecu u razrede po "godini proizvodnje" umjesto po njihovim afinitetima. OK, prostoje neke osnovne stvari koje bi svatko trebao znati kao što su osnovna matematika, čitanje i pisanje, ali nerjetko se događa da državne škole neuspiju ni to postići u nekom razumnom vremenu. Drugo, jednostavno previše djece da bih se netko posvetio svakome,  tako da zahtjevi koje državne škole stavljaju pred djecu je kao ono kada se nekoliko različitih životinja zadatak da se popnu na drvo, jednostavno nema dovoljo učitelja koji bih se posvetili svakome, a niti oni nisu dovoljno školovani da mogu pružiti individualizirani pristup svakom učeniku. Treće, vjerovatno ću nabrojati i važnije nedostatke kasnije, ali ovo je za mene jedan od velikih- stolice, klupe i sjedenje na/za njima, to je jednostavno nehumano. Zatim, prehrana u državnim školama - nezdrava. Osim toga, može se dogoditi da država nema para za cijeli obrazovni sistem, učitelji su nemotivirani, škole su u tko zna kakvom stanju. Zatim, ovo se posebno ističe kod srednjih škola, država često nema adekvatan nastavni plan i program koji sa kojim će učenik moći naći zaposlenje, niti ima znanja koja su potrebna, nego se čeka par ljudi da se sjeti napraviti nešto što je zapravo od vitalnog interesa za državu. Nefleksibilnost je također veliki problem. Državne škole su zaostale u tome da traže od učenika da jednoga dana postane čovjek koji samo radi svoj posao i plaća porez, da ne preispitiva previše je očita na svakom koraku. Dalje.. dijete se prerano odvaja od roditelja i često, tako da na kraju ispadne da ih odgajaju državne škole, masovni mediji, TV, kao da tvoje dijete nije "tvoje", razni "poremećaji u ponašanju" koji nisu ništa osim običnog djetinjstva, djeca su živa, razigrana, i nije normalno da sjede 45 minuta mirna. Način ocjenjivanja, mislim se tu nema što objašnjavati...

 

Nije toliko važno što bih ja omogućio svome djetetu, koliko je važno da ja imam slobodu nad tim kakvo će ono obrazovanje imati. Ono ima pravo na to da mu se nešto ne sviđa i ako ne želi sjediti u školi i slušati profesora tko sam ja da ga tjeram, ili bilo tko? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2013 19:33 (Flying Elephant).
11 godina
protjeran
offline
Teorije zavjere

Kako vam se da nadguzivati sa bsakom pa on ne vjeruje samom sebi kamoli nekome drugom.On je rekao u jednoj temi da mi ljudi  ne postojimo.Zasto onda razgovarati sa nepostojecom osobom koja se deklarira kao (a)teist i prva pocinje off topic tako da mjesa religiju iako je moderator.Samo me zanima zasto napada religije kao sto pozadinski radnici napadaju ostali zdrav svijet  i izvrcu cinjenice.Ili je ipak rijec o nekom unutarnjem nemiru koji gori u njima,a ne zele priznati sami sebi da su u krivu.Uporan je on znam to od prije cetiri godine kad smo se malo nadguzivali,ali na kraju uvijek sam sebi puca u nogu.

The world is just illusion
12 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjere
mbaksa kaže...

Flying Elephant kaže...

Pogotovo državne škole, ja sam odlučio da svoje djete ne želim slati tamo. Da se razumijemo, to ne znači da on neće dobivati obrazovanje ili da ga želim držati pod staklenim zvonom.

Nego kamo bi ti slao svoje dijete? Kakvo konkretno obrazovanje bi ti svojem djetetu omogućio?

Najveći glazbenici klasične glazbe svoga i našeg vremena Bach, Hajdn, Mozart, Beethoven, Chopin, Vivaldi.. itd. nisu završili nikakve formalne glazbene akademije, nego su imali "kućne učitelje".

To može ići u prilog tvrdnji da su "obavezna" osnovno-školska obrazovanja, jedna od teorija zavjere za zaglupljivanje stanovništva.

 

Od polovine 20-og stoljeća više nitko nije napisao niti jedno kvalitetno djelo klasične glazbe, već su s akademija izašli samo dobri "tehničari", vrhunski pijanisti, koji su samo dobri interpretatori djela starih glazbenih majstora.

 

Gdje se izgubio talent za napisati kvalitetnu simfoniju ?

 

I to je jedna velika indoktrinacija, jer djecu uče razmišljati učitelji, koji mogu biti katastrofalni, i , dijete/čovjek, ta neznanja nosi kroz cijeli život.

 

Roditelji su samo jedan aspekt indoktriniranog života; do prvog osnovne. {#}

A, A5, B5, C#5, D, D5, Dm, E, E5, F#5, F#m, G#5, G#D5, G5
16 godina
moderator
offline
Re: Teorije zavjere
Flying Elephant kaže...
- Dio biologije, kako biologija utjeće na karakterne osobine?

Jesu li ljudi strojevi ili biološki organizmi? A kako ne utječe? Znaš li ti kako uopće funkcioniraju ljudsko tijelo i mozak? Jesi kad čuo za hormone, neurotransmitere? Jesi čuo kad za plastičnost mozga? Ulaziš u raspravu a da ne znaš ni osnove osnova biologije i psihologije. Koja je poanta ovakve "rasprave"?

 

Flying Elephant kaže...
- Tko kršćanima ili bilo kojoj religioznoj skupini brani pristup informacijama koje se kose sa njihovim uvjerenjima?

Jesam li ja igdje rekao da im netko brani pristup informacijama? Osim crkve i drugih s crkvom povezanih organizacija, što je recimo vidljivo u zadnje vrijeme po pokretanju linča na zdravstveni odgoj.

 

Nije problem u pristupu informacijama (upravo zbog većeg pristupa informacijama danas je sve manje religioznih), nego u logici kojom se te informacije analiziraju. Već dulje vrijeme svi u Republici Hrvatskoj imaju pristup informacijama o teoriji evolucije, a jedva nešto više od 50% Hrvata je prihvaća!

 

Flying Elephant kaže...
Ti govoriš kao da su im uvjerenja zacementirana u prvih nekoliko godina života i kao da ih je netko osakatio.

Zašto me uporno pogrešno interpretiraš? Ne govorim da su im uvjerenja zacementirana, nego govorim upravo ono što govorim - religijskom indoktrinacijom djeci se imputira problematična logika kojoj je svrha zatiranje kritičkog mišljenja. To ne znači da su svi indoktrinirani na jednak način, to ne znači da će svi ostati s istim stavovima. Na kraju krajeva, nisu svi ljudi ni intelektualno jednakih mogućnosti.

 

Flying Elephant kaže...
Najprije, državne škole grupiraju djecu u razrede po "godini proizvodnje" umjesto po njihovim afinitetima. OK, prostoje neke osnovne stvari koje bi svatko trebao znati kao što su osnovna matematika, čitanje i pisanje, ali nerjetko se događa da državne škole neuspiju ni to postići u nekom razumnom vremenu. Drugo, jednostavno previše djece da bih se netko posvetio svakome, ...

Svi nedostaci koje si nabrojao su ništa u usporedbi s onim što djeca dobe školovanjem. Djeca trebaju dobiti osnove na temelju kojih dalje mogu graditi. Dosta od toga što si napisao je upitno - ti bi grupirao djecu po njihovim afinitetima, no što to znači? To znači da djeca ne bi trebala naučiti ni osnove osnova. Grupiranje po afinitetima događa se upisom u srednju i višu/visoku školu, zar ne?

 

Također, nisi dao provedivu alternativu. Besmisleno je nabrajati nedostatke tako nečeg, bez da kažeš kako riješiti problem.

 

Flying Elephant kaže...
Nije toliko važno što bih ja omogućio svome djetetu, koliko je važno da ja imam slobodu nad tim kakvo će ono obrazovanje imati.

Kako nije važno, ako sve vodi k tome? Ako pristupaš iz te perspektive - škole ne valjaju, ja znam što je najbolje. Ispljuni onda to.

 

Flying Elephant kaže...
Ono ima pravo na to da mu se nešto ne sviđa i ako ne želi sjediti u školi i slušati profesora tko sam ja da ga tjeram, ili bilo tko? 

Tko si ti da ga tjeraš? Evo vidi sad gdje je glavni problem - u tome što djetetu nisi ili ne bi razvio želju za znanjem! Znači, ti mu utuviš u glavu da je škola smeće i kad dijete upije tvoje negativne stavove, onda ti ne bi njega tjerao u školu. U tebi je problem, ne u djetetu ili u školi. {#}

16 godina
moderator
offline
Re: Teorije zavjere
T-55 kaže...

Kako vam se da nadguzivati sa bsakom pa on ne vjeruje samom sebi kamoli nekome drugom.On je rekao u jednoj temi da mi ljudi  ne postojimo.Zasto onda razgovarati sa nepostojecom osobom koja se deklarira kao (a)teist i prva pocinje off topic tako da mjesa religiju iako je moderator.

LOL Ti si se najeo ludih gljiva? Dokaze na sunce! Citiraj gdje sam ja tako nešto napisao.

 

T-55 kaže...

Samo me zanima zasto napada religije kao sto pozadinski radnici napadaju ostali zdrav svijet  i izvrcu cinjenice.Ili je ipak rijec o nekom unutarnjem nemiru koji gori u njima,a ne zele priznati sami sebi da su u krivu.Uporan je on znam to od prije cetiri godine kad smo se malo nadguzivali,ali na kraju uvijek sam sebi puca u nogu.

Umjesto da radiš ovakav bemisleni ad hominem napad, mogao (zapravo morao) bi reagirati na ono što pišemo na ovoj temi.

16 godina
moderator
offline
Re: Teorije zavjere
Budokai kaže...
mbaksa kaže...

Nego kamo bi ti slao svoje dijete? Kakvo konkretno obrazovanje bi ti svojem djetetu omogućio?

Najveći glazbenici klasične glazbe svoga i našeg vremena Bach, Hajdn, Mozart, Beethoven, Chopin, Vivaldi.. itd. nisu završili nikakve formalne glazbene akademije, nego su imali "kućne učitelje".

To može ići u prilog tvrdnji da su "obavezna" osnovno-školska obrazovanja, jedna od teorija zavjere za zaglupljivanje stanovništva.

LOL Ti bi dakle htio imati društvo sastavljeno od kompozitora, a? Jer kompozitori će orati zemlju, peći kruh, projektirati avione, proizvoditi iPhoneove, pisati kompjuterske programe itd.

 

Nadalje - ti kompozitori koje si nabrojao - kad su oni živjeli? Koliko toga se znalo u to vrijeme? Koliko toga su oni znali nakon svog obrazovanja, u usporedbi s današnjim ljudima? Ujedno, oni su bili bistri - što je s prosječnim čovjekom u to vrijeme koji si nije mogao priuštiti kućne učitelje? Koliko su oni bili obrazovani?

 

S obzirom na broj ljudi na Zemlji, sad valjda imaš više neobrazovanih ljudi nego ikad u povijesti čovječanstva. Pa gdje su ti onda svi ti silni kompozitori?! Činjenice pobijaju tvoje besmislene teze.

Uskraćivanje edukacije, a ne provođene edukacije, je zaglupljivanje stanovništva.

16 godina
moderator
offline
Teorije zavjere

@Svi koji su protiv državnog školovanja

 

  1. Tko od vas ne prihvaća teoriju evolucije i zbog čega?
  2. Na koji konretno način biste vi organizirali home schooling? Dakle, kako ćete doći do nastavničkog kadra (nemamo neki višak nastavnika) i tko će platiti sve te nastavnike, odnosno s čime, pogotovo kad većina ljudi jedna sklapa skraj s krajm?
14 godina
offline
Teorije zavjere

Lako je prije 300-400 godina biti home-schooled kada je tad i količina znanja koju si morao naučiti bila znatno manja nego danas. Praktički "sa koljena na koljeno"... Tada bi jedan obrazovaniji čovijek znao sve u nekoliko znanstvenih grana, a danas je praktički nemoguće znati sve iti o jednoj. - malo karikiram ali mislim da se vidi poanta.

Swedish latin super funk.
12 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjere
sirka666 kaže...

Lako je prije 300-400 godina biti home-schooled kada je tad i količina znanja koju si morao naučiti bila znatno manja nego danas. Praktički "sa koljena na koljeno"... Tada bi jedan obrazovaniji čovijek znao sve u nekoliko znanstvenih grana, a danas je praktički nemoguće znati sve iti o jednoj. - malo karikiram ali mislim da se vidi poanta.

Da, zato sam naveo vrhunske glazbenike tog vremena, jer su ti glazbenici kreativno , virtuozno, bili 300 godina ispred današnjih a nisu imali današnje "akademsko" obrazovanje.

Školovali su se po današnjim mjerilima nereguralno, amaterski.

Danas Mozarta nitko ne bi uzeo u filharmonijski orkestar jer nema diplomu s nekog prestižnog konzervatorija kao što je Sankt Petersburški i sl. {#}

 

Po današnjim mjerilima "stari" vrhunski glazbeni velemajstori su glazbenici-laici {#}

 

Zato nisam spominjao biokemiju, medicinu uopće, fiziku, gdje su znanja bila puno skromnija nego danas, no, u glazbi to nije slučaj.

A, A5, B5, C#5, D, D5, Dm, E, E5, F#5, F#m, G#5, G#D5, G5
16 godina
moderator
offline
Re: Teorije zavjere
Budokai kaže...
Da, zato sam naveo vrhunske glazbenike tog vremena, jer su ti glazbenici kreativno , virtuozno, bili 300 godina ispred današnjih a nisu imali današnje "akademsko" obrazovanje.

Školovali su se po današnjim mjerilima nereguralno, amaterski.

Ti doista ne vidiš da su šačica tih glazbenika iznimka, a ne pravilo? Ujedno, po kojoj osnovi možeš tvrditi da, da žive u današnje doba, ne bi skladali jednako dobra, ako ne i bolja djela?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Teorije zavjere
mbaksa kaže...
Flying Elephant kaže...
Pa nebih rekao da su to religije, to je vlastiti izbor, neko odabire da ne preispituje ono što mu se kaže zato što mu se neda gubiti vrijeme i tako mu je lakše, takva je većina ljudi. Mali dio populacije preispituje stvari i oni koji se to usude zavše sa stavom i razmišljanima koji se nemalo rezlikuju od stavova i razmišljanja većine populacije.

LOL Vlastiti "izbor"? Ti ne bi rekao, a cijela poanta religijske indoktrinacije, koju vrše roditelji, crkva i nastavnici vjeronauka, je da djecu nauče ništa ne proispitivati, kako bi ona postala/ostala pokorni sluge crkve.

 

Flying Elephant kaže...
Danas ljudi sve više napuštaju religije, ali to ne znači da se broj onih koji zapravo kritički razmišljaju o onome što im se turi pod nos raste na uštrb onih religioznih, nego su izniknule nove "religije", tj. gluposti kojima današnji čovjek pridaje pažnju i svoje vrijeme.

To znači upravo to! {#} Barem u imalo razvijenijem svijetu.

Pa opće je poznata stvar da religija naginje desno prema fašizmu , nacizmu , nacionalizmu pa takav problem je u hrvatskoj već stoljećima. Ljudi su glupi , crkva puna para ko brod. Ona stranka koja ima podršku crkve ima velike izglede da dobije izbore. Da bi došlo do napretka treba odstraniti crkvu.

12 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjere
mbaksa kaže...
Ti doista ne vidiš da su šačica tih glazbenika iznimka, a ne pravilo? Ujedno, po kojoj osnovi možeš tvrditi da, da žive u današnje doba, ne bi skladali jednako dobra, ako ne i bolja djela?

"Iznimka potvrđuje pravilo"

Indoktriniran si pretpostavkama; "što bi bilo, kad bi bilo". ;)

 

Ne ide to tako.

Mi egzaktno ne znamo što bi bilo, jer se nije, i ne može dogoditi da ti isti likovi žive u današnje doba.

 

Glazba je umjetnost kao i slikarstvo.

 

Hoćeš li da sad počnemo o slikarima u povijesti koji su učili maltene jedan od drugog, isto bez formalnog (akademskog) obrazovanja a danas postoje samo (kao u glazbi) dobri crtači, no, vrhunsko umjetničko djelo kome će se diviti cijeli svijet je vjerojatno skoro nemoguće napraviti.

 

Zašto je to tako, ne znam, no, emocije je teško znanstveno egzaktno pojmiti, ma koliko mi pričali o istraživanjima neurotransmitera , sinapsama među neuronima itd...itd.. visini nečijeg IQ-a, teško je kod djeteta od 7 godina predvijeti hoće li biti ubojica, Majka Terezija, nacist, soacijalist, eko-aktivist, bombaš samoubojica itd.

 

 

A, A5, B5, C#5, D, D5, Dm, E, E5, F#5, F#m, G#5, G#D5, G5
14 godina
offline
Teorije zavjere

Glazba i općenito umjetnost su ništa bez publike, a ako gledaš tehničku stranu glazbe, note, ritmove itd... i danas možeš sve to lijepo doma naučiti i početi skladati na praktički bilo kojem instrumentu.

 

Od ostalih znanosti i znanstvenih grana teško da možeš svoje dijete naučiti ičemu osim rudimertarnih stvari, ekvivalenta abecedi.

 

Problem sa crkvom i ostalim religijama je što od rođenja usađuju djeci ideje koje nisu dokazane, već su većinom bajke, u školi je druga stvar, tu im usađuju (uče) ideje koje su većinom potkrijepljene činjenicama (ako izuzmemo slučajeve gdje učitelji loše predavaju itd.)

 

Tvoj izbor je kako ćeš odgajati svoje potomke, ali postoje bolji načini od kućnog učenja.

Swedish latin super funk.
12 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjere
sirka666 kaže...

Glazba i općenito umjetnost su ništa bez publike, a ako gledaš tehničku stranu glazbe, note, ritmove itd... i danas možeš sve to lijepo doma naučiti i početi skladati na praktički bilo kojem instrumentu.

 

Od ostalih znanosti i znanstvenih grana teško da možeš svoje dijete naučiti ičemu osim rudimertarnih stvari, ekvivalenta abecedi.

 

Problem sa crkvom i ostalim religijama je što od rođenja usađuju djeci ideje koje nisu dokazane, već su većinom bajke, u školi je druga stvar, tu im usađuju (uče) ideje koje su većinom potkrijepljene činjenicama (ako izuzmemo slučajeve gdje učitelji loše predavaju itd.)

 

Tvoj izbor je kako ćeš odgajati svoje potomke, ali postoje bolji načini od kućnog učenja.

Ovo boldano ne želim ni komentirati.

 

Religija se zasniva na vjerovanju a ne na znanosti, ne na materijalnom dokazu postojanja izvanzemaljskog, života poslije smrti itd.

O svemu tome (religijskim tumačenjima) imam nekakvo svoje mišljenje koje je malo neobično i ne bih ga iznosio, jer su ovakve rasprave besmislene i ne vode ničemu, nego nespavanju do 5 u jutro a ja radim od 8 h. {#}

 

laka vam noć. {#}

 

A, A5, B5, C#5, D, D5, Dm, E, E5, F#5, F#m, G#5, G#D5, G5
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice