"Igrice" zaključana tema

poruka: 72
|
čitano: 21.004
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
novije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
"Igrice"

Molimo da raspravu nastavite ovdje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
"Igrice"

glupa tema. na forumu ih ima najmanje 10. neka svatko govori kako želi. programerima nije bitno kako igre zovu dok se njihove igre prodaju i oni na tome zarađuju.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: "Igrice"
Danny_HR kaže...

Ajmo se svi borit sa vjetrenjačama.

 

Ko da je bitno na kraju krajeva. I sam kažem da igram igrice ali nekad i da idem kupiti igru. Jako bitno!

 tako je, uopce nije bitno... igrice,igrice,igrice,igrice,igrice,igrice,igrice,igrice,igrice,igrice,igrice,igrice,... Belji se
P4 HT 2,8 @ 3,2 1GB RAM 6600GT 128MB 500/900 @ 564/1164 Maxtor 160GB ATA
16 godina
offline
"Igrice"

Ajmo se svi borit sa vjetrenjačama.

 

Ko da je bitno na kraju krajeva. I sam kažem da igram igrice ali nekad i da idem kupiti igru. Jako bitno!

www.infinite-gamers.com ---> PC Gaming Community Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
"Igrice"

Ne znam za vas, ali ja jedem kekse, a keksiće dajem kućnim ljubimcima.

Isto tako igram igre, a "igrice" prepuštam političarima i seksualno nastranima.

 

Što je rekao Mujo kad mu konobar nije donio podložak uz pivu?

- A keksić?

Sve ima svoje granice. Samo je glupost bezgranična.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
"Igrice"

Mene to uopce ne dira igra ili igrica svejedno...Ja i sad govorim igrica i mene bas boli briga koda ti je to nekoga uvrjediljo...daj molim te...neko govori igra neko igrica...To je nas izbor kako cemo govoriti!!!

frantz
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.1.2009 14:23 (besla).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
"Igrice"

Ignoriram takve ljude...dobro se zna sta je igra a sta igrica! Ok, svatko ima svoje standarde ali granica se zna.

...:::MB Gigabyte M55S, AMD Athlon X2 64 4000+, 2x1GB Kingmax 800Mhz,XFX 8800GTS 512MB Alpha Dog Edition,160GB & 250GB Seagate Baracuda & 750GB WD external,Foltron 500W Blue,Thermaltake Soprano case black,MX518 gaming mouse,Audigy2,Samsung SyncMaster 226BW,2X Pioneer DVD/RW:::...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
"Igrice"

Pa svejedno je kako ih zovete. Istina ima velike razlike između pravih komercijalnih, i flash/indie/freeware igrica, ali ja ih sve zovem igrice kako god da bilo....

 

 

There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: "Igrice"
tommy2103 kaže...

Dajte ljudi,zar je vazno kaks se zovu,jel se s tim  mijenja zanimljivost igre,dal netko gubi lovu zbog toga,dal je netko od proizvodaca igara i igrica zabranio igre zvati igrice,

i dali je  netko od proizvodaca uopce spomenuo  kak bi se trebale zvati.to su sve gluposti,svatko ih nek zove kak hoce!!

 bar je netko pametan
http://www.freewebs.com/horagio/
16 godina
offline
"Igrice"

Dajte ljudi,zar je vazno kaks se zovu,jel se s tim  mijenja zanimljivost igre,dal netko gubi lovu zbog toga,dal je netko od proizvodaca igara i igrica zabranio igre zvati igrice,

i dali je  netko od proizvodaca uopce spomenuo  kak bi se trebale zvati.to su sve gluposti,svatko ih nek zove kak hoce!!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: "Igrice"
DrNasty kaže...
ya-sam-ya kaže...

A koja je razlika između "igra" i "igrica"? Meni je igrica bolji naziv Belji se

 Analogno tome, kao sto sam gore naveo:
Jesi li ti igračić ili igrač?
P.S. godine ne igraju ulogu, da se ne uvrijedis Namigiva
 Ja sam igračić Belji se
15 godina
neaktivan
offline
RE: "Igrice"

IgretineSmijeh

16 godina
neaktivan
offline
"Igrice"

zato što kartica i je pravilan naziv, dok igr**a nije

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
"Igrice"

trudim se govoriti igre, al katkad mi sam zleti igrice jer tak svi oko mene govore(ne znam zašto se trudim). video-igre je pravilan naziv, al igrice su žargon. znam da su to ogromni programi za virtualnu zabavu u koje je uloženo puno novca, al kaj sad,... ja ću govorit igrice jer mi je to u naviki, a i k tomu zake se nitko ne buni protiv kartuša,....

mislim da je ovo glupa rasprava koja nema smisla jer svi drugačije govore, to je naprimjer ko da te netko tjera da govoriš ŠTO umjesto KAJ , svi upotrebljuju žargon, a riječ igrice jest žargon. ak želite govoriti pravilno recite VIDEO-IGRA , a ne prepiranje čija je riječ iz vlastitog žargona bolja

 

 

http://www.freewebs.com/horagio/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: "Igrice"
DrNasty kaže...
ya-sam-ya kaže...

A koja je razlika između "igra" i "igrica"? Meni je igrica bolji naziv Belji se

 Analogno tome, kao sto sam gore naveo:
Jesi li ti igračić ili igrač?
P.S. godine ne igraju ulogu, da se ne uvrijedis Namigiva
 Ovaj post objasnjuje sve, iako mene bas to ne smeta previse, ipak preferiram naziv "igre" jer "igrice" zvuci ko nesto za malu djecu a znam bezbroj ozenjenih ljudi sta imaju svoju djecu i igraju igre.
AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz HD3850 512 Mb OC 2Gb DDR2 Dual Channel 800 Mhz
16 godina
offline
RE: "Igrice"
izith kaže...

Vezano za ovu raspravu, kako to da se nitko ne buni kada se "gadgeti" nazivaju "spravicama"?

Kad to i jesu "spravice", prevedi si!

Isto tako, Game = igra, Gamer = igrač, Gaming/Playing = igranje


Neka pati koga smeta.....
16 godina
neaktivan
offline
"Igrice"

e baš si idem sad sjest za kompijuter, idem izvadit neku igretinu pa da vidim kako to čudo leti na mojoj grafičkoj kartici, zvuk će bit bolestan na ovoj ludoj zvučnoj kartici, a možda i prištekam kabel u mrežnu karticu pa zaigram online!

 

mislim da se malo više novaca potroši na izradu raznih KARTICA nego na neku bijednu igru, pa vas molim DA PRESTANETE VRIJEĐATI SVE KOJI SU UTROŠILI VRIJEME NA RAZVOJ I IZRADU RAZNIH KARTI!!!

 

 

ne kužim vas. uopće. možda zato što ste hrpa klinaca.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
"Igrice"

Vezano za ovu raspravu, kako to da se nitko ne buni kada se "gadgeti" nazivaju "spravicama"?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
"Igrice"

za mene će uvijek biti IGRICE==IGRE, a šta će netko misliti ili se uvrijediti nije moj problem... Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.5.2008 12:50 (dco).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: "Igrice"
ya-sam-ya kaže...

A koja je razlika između "igra" i "igrica"? Meni je igrica bolji naziv Belji se

 Analogno tome, kao sto sam gore naveo:
Jesi li ti igračić ili igrač?
P.S. godine ne igraju ulogu, da se ne uvrijedis Namigiva
Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
16 godina
neaktivan
offline
"Igrice"

A koja je razlika između "igra" i "igrica"? Meni je igrica bolji naziv Belji se

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: "Igrice"
naxeem kaže...

Nazivati igricom nešto na čemu radi nekoliko stotina ljudi i što košta nekoliko desetina milijuna dolara je naprosto smiješno.


potpis, jednostavno objašnjenje zašto igre zvati igrama

+ slažem se s Aralom
16 godina
offline
RE: "Igrice"
Aral kaže...

Ja sam svakom na ogame forumu spicio opomenu pred ban ako jos jednom odredjene igra nazove igricama...takodjer zivce vec izbgubio na tome Neodlučan


 Ti nisi normalan. Nevinašce
16 godina
moderator
offline
"Igrice"

Ja kazem igre. Eto sad kad sam rekao svoj stav, da produzim:

Termin igrice ce nestati iz upotrebe za 10-20 godina kad ne bude tih roditelja koji nisu znali sta su igre pa ih nazvali igricama. To dalje znaci kad sva djeca koja danas koriste termin igre (i odrasle iznimke :)) budu roditelji (ove iznimke vec jesu :))) pa budu svoju buducu djecu ucili ispravnim terminima.

Sve do tad, ako Bog podari Bug forumu virtualnog zdravlja i srece, ova tema ce imati postova da ih samo Chuck Norris moze prebrojati :)

Igračići i igrači,

Uzivajte Cool

Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
"Igrice"

"Samo igraju igrice" 

"Pusti te igrice"

"Igrice su za djecu"

"Daj mi posudi igricu"

 

Neki su od pojmova kod nas "usječeni" u komunikaciju o igrama.

Također, većina ljudi ima pogrešna shvaćanja o igrama kad govori da su za malu djecu.

Nek to dijete pobijedi mene u GRIDU ili Gran Turismu!!!Cool

 

Potpuno pogrešna shvaćanja; najbolji igrači svijeta nisu DJECA i ne govore IGRICE.

Neka pati koga smeta.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
"Igrice"

Zašto "igrice" kad može videoigre? 

Ozbiljno...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: "Igrice"
Solo761 kaže...
...
Uzmi kartu npr. Zagreba i razmotaj ju, sad pored nje stavi graficku karticu. E zato se to ne zove graficka karta (kartusa? nisam siguran niti da je ovo rijec) nego graficka kartica :).
 Uzmi ti jednu pojedinačnu kartu za tramvaj i stavi je pored 8800Ultra (ma i pored neke low-end, low-profile grafičke)! Belji se
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2008 3:25 (Ivan(4)).
16 godina
neaktivan
offline
RE: "Igrice"
Solo761 kaže...
Uzmi kartu npr. Zagreba i razmotaj ju, sad pored nje stavi graficku karticu. E zato se to ne zove graficka karta (kartusa? nisam siguran niti da je ovo rijec) nego graficka kartica :).
 
uzmi bilo koju igru tipa mlin, covjece ne ljuti se, stolni nogomet ili stajaznam pa je stavi pored igrICE pa mi objasni analogiju jer je doista ne shvacam, kakve veze ima jedno s drugim, po tome bi onu graficku karticu bas trebao zvati karta jer je daleko vrijednija

zasto bih morao nesto zvati IGROM kad se vec komponente us pomoc kojih nesto igram zovu graficka kartICA, zvucna kartICA pa cak i mrezna kartICA a zbilja ne vidim razloga ijednu od tih komponenata zvati umanjenicom jer nerijetko znaju biti i skuplje od tih igrica koje igram pa stoga argumenti kako je u igre/igrice utuceno mnogo novca i vremena bas ne stoje

smatram da je ta rasprava o tome kako zvati racunalnu igru totalno besmislena, nek je ljudi zovu kako im pase dok god se zabavljaju igrajuci istu
16 godina
offline
RE: "Igrice"
unknown kaže...
IGRICE s tim sam se rodio s tim ču žargonom i umrijeti
jer ipak se čovjeku čini da je to neka mala stvar pa ju naziva igrice a igre su monopoli
lopovi i panduri itd.
 ''Ne pripisujte zloći ono što se može adekvatno objasniti glupošću.'' - Anon

OMFGIznenađen...Ne samo da nisi u stanju razlučiti pojmove video igra i društvena igra (skroman vokabular, pretpostavljam), već očito da si i karakterno, u smislu valjane argumentacije, isto tako ograničena i simplificirana ličnost...

 

Light travels much faster than sound, that's why some people seem bright until you hear them speak
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2008 2:57 (zz22).
16 godina
neaktivan
offline
RE: "Igrice"
IGRICE s tim sam se rodio s tim ču žargonom i umrijeti
jer ipak se čovjeku čini da je to neka mala stvar pa ju naziva igrice a igre su monopoli
lopovi i panduri itd.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice