Ulazak u EU i carina?

poruka: 25
|
čitano: 17.197
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU i carina?

Pozdrav.

 

Zanima me što će biti sa carinom i porezima na granici kada uđemo u EU? 

 

Hoću li moći naprimjer naručiti laptop sa ebay.de ili amazon.de bez da plaćam porez/carinu u Hrvatskoj?  

14 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU i carina?

Koliko sm skužio nema carine al plaćaš razliku pdv-a dviju država ? Nek netko bolje objasni, ja sam obično površan u čitanju :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU i carina?
Asta kaže...

...ja sam obično površan u čitanju :)

 

Gdje si čitao o tome? Imas link? 

14 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU i carina?
14 godina
offline
Ulazak u EU i carina?

tako je, carina se ukida ,ali ostaje pdv..  placas samo razliku pdv-a  i to je to

٩(●̮̮̃•̃)۶ ٩( -̮̮̃ –̃)۶ ٩(͡๏̯͡๏)۶ Fear is good !!
12 godina
online
Re: Ulazak u EU i carina?
zagy15061984 kaže...

tako je, carina se ukida ,ali ostaje pdv..  placas samo razliku pdv-a  i to je to

Ili se plaća pdv od one države u kojoj je proizvod kupljen?

Ubi bene, ibi patria.
14 godina
offline
Ulazak u EU i carina?

e to sad neznam..ja sam kupovao djelove za vodeno i iz slovenije i iz engleske i platio sam im ddv..tj pdv..ako je cifra premašivala 160kn kod nas pdv mi je na cifru kupnje bio dodatno izracunat 25 posto

٩(●̮̮̃•̃)۶ ٩( -̮̮̃ –̃)۶ ٩(͡๏̯͡๏)۶ Fear is good !!
12 godina
odjavljen
offline
Ulazak u EU i carina?

izvinte ja sad nista ne razumijem jel to znaci da cemo morati placati pdv drzavi u kojoj kupujemo +nas pdv od 25%?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU i carina?
Nitro233 kaže...

izvinte ja sad nista ne razumijem jel to znaci da cemo morati placati pdv drzavi u kojoj kupujemo +nas pdv od 25%?

ne već razliku pdv-a npr. cro - slo = 23% - 20% = 3%

16 godina
odjavljen
offline
Ulazak u EU i carina?

Jel moguce platiti PDV putem Ebaya? Jel se i inace placa tamo PDV?

http://isvijet.com.hr
12 godina
odjavljen
offline
Re: Ulazak u EU i carina?
Asta kaže...
Nitro233 kaže...

izvinte ja sad nista ne razumijem jel to znaci da cemo morati placati pdv drzavi u kojoj kupujemo +nas pdv od 25%?

ne već razliku pdv-a npr. cro - slo = 23% - 20% = 3%

a kada i komu razliku placamo jel kad dodje narudzba na carinu nasoj drzavi ili drzavi u kojoj kupujemo proizvod?

14 godina
offline
Ulazak u EU i carina?

kada posiljka stigne kod nas placat ce se razlika u pdv-u..predpostavljam poštarru pri isporuci pošiljke

٩(●̮̮̃•̃)۶ ٩( -̮̮̃ –̃)۶ ٩(͡๏̯͡๏)۶ Fear is good !!
13 godina
offline
Re: Ulazak u EU i carina?
Imate krive podatke,bilo je i u bugu ovaj slučaj.
Znači od 1.7 tj ulaskom u EU ulazimo i u zonu slobodne trgvonie u kojoj se pdv plaća u državi u kojoj se kupuje.
Tako da nema plaćanja nikakve razlike pdv-a ili carine za pošiljke iz država EU
robimarko@gmail.com
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU i carina?
robimarko kaže...
Imate krive podatke,bilo je i u bugu ovaj slučaj.
Znači od 1.7 tj ulaskom u EU ulazimo i u zonu slobodne trgvonie u kojoj se pdv plaća u državi u kojoj se kupuje.
Tako da nema plaćanja nikakve razlike pdv-a ili carine za pošiljke iz država EU

 

Ako bude tako odlična vijest.

 

Odmah u shopping na Amazon i Ebay.de {#}

15 godina
offline
Ulazak u EU i carina?

Ako nešto budem poslije 01.07. naručivao i plaćao na ebay.de ili amazon.de (platiti ću njihov PDV to je jasno),

ali što je sa carinom ako roba dolazi u Njemačku sa skladišta negdje u Aziji (Kina/Korea)?

Pošiljka će se u tom primjeru kod nas cariniti, kao i do sada (trenutno još aktualno) ili u Njemačkoj?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ulazak u EU i carina?
robimarko kaže...
Imate krive podatke,bilo je i u bugu ovaj slučaj.
Znači od 1.7 tj ulaskom u EU ulazimo i u zonu slobodne trgvonie u kojoj se pdv plaća u državi u kojoj se kupuje.
Tako da nema plaćanja nikakve razlike pdv-a ili carine za pošiljke iz država EU

Vrijedi li to vec za posiljke koje stignu 1.7. ujutro ili moramo cekati kojekakva uskladivanja ove ili one vrste?

15 godina
offline
Ulazak u EU i carina?

Bok, zanima me sto ce bit s garancijom kad se kupi nesto u europskim drzavama od 1.7.? Pozdrav!

16 godina
offline
Re: Ulazak u EU i carina?
ivan7 kaže...

Bok, zanima me sto ce bit s garancijom kad se kupi nesto u europskim drzavama od 1.7.? Pozdrav!

Ovisno je o milijun stvari, ali u pravilu nemoj očekivati za robu kupljenu negdje vani obavezni support ovdje.

14 godina
protjeran
offline
Re: Ulazak u EU i carina?
Old Iggy kaže...
ivan7 kaže...

Bok, zanima me sto ce bit s garancijom kad se kupi nesto u europskim drzavama od 1.7.? Pozdrav!

Ovisno je o milijun stvari, ali u pravilu nemoj očekivati za robu kupljenu negdje vani obavezni support ovdje.

Zapravo - samo Sony daje podršku u svim zemljama jedne regije, koja je obavezno navedena na jamstvenom listu.

 

Za sve ostalo ovisi o distributeru i ovlaštenom servisu, no 99% stvari se mora vraćati u zemlju iz koje je isporučeno.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
16 godina
offline
Re: Ulazak u EU i carina?
Don Kihoty kaže...

Zapravo - samo Sony daje podršku u svim zemljama jedne regije, koja je obavezno navedena na jamstvenom listu.

Sve ovisi o vendoru (rijetki su podržavali pravi worldwide warranty pa za njih ni do sad nije bilo problema), a neki će mijenjati politike supporta.

No, nema pravila.

12 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU i carina?

dakle ako sam dobro shvatio, primjerice ja naručujem sa http://www.sportsdirect.com/  platim izračun košarice + shipping i to je to , nema više dodatnih troškova?

16 godina
offline
Ulazak u EU i carina?

Nema

16 godina
odjavljen
offline
Ulazak u EU i carina?
Ili narucim ps3 sa zavii.com za 250€ i ne placam bas nikakve trosarine? Usput da piam, jel vrijedi garancija ps3a iz britanije kod nas?
http://isvijet.com.hr
14 godina
offline
Re: Ulazak u EU i carina?
Edge kaže...
Ili narucim ps3 sa zavii.com za 250€ i ne placam bas nikakve trosarine? Usput da piam, jel vrijedi garancija ps3a iz britanije kod nas?

ne.neplacas.

za garanciju nisam siguran ali mislim da ces morat slat natrag k njima.

mislim da polako makivaju carine sa nasih područja..

 

na slici je paket iz inozemstva uvijek završio na carini u varaždinu(u mom primjeru) , e a sad je direkt završio na pošti( recive at krt)

Prodajem I7 3770k i asus p8z68 delux/gen3
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2013 11:50 (zagy15061984).
10 godina
neaktivan
offline
Ulazak u EU i carina?

Evo sad ja našao povoljan ps3 http://www.game.co.uk/en/playstation-3-500gb-slim-186882?categoryIdentifier=10468 ( U pola manja cijena nego kod nas što znači {#} )

Mozete li u komentar napisati kakve ce sve dodatne troškove napraviti znaci ps3 je 160.00 funti  što je otprilike 1400 kn.

Znaci mogu li ja proc ispod 1700 kn ?

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice