uređaj za ometanje wifi signala

poruka: 16
|
čitano: 13.611
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
uređaj za ometanje wifi signala
Može li se legalno u hrvatskoj posjedovati wireless jammer tj aparat za blokiranje bežične mreže mislio sam ga naručiti preko interneta ali nisam siguran da mi ga ne zapljene na carini inače planiram naručiti iz sad-a
13 godina
neaktivan
offline
uređaj za ometanje wifi signala

Carina čisto sumnjam da će raditi probleme.

Lakše bi ti bilo ometati sa svojom wireless karticom i kali linuxom, ako i dođe do sranja ne posjeduješ ništa ilegalno, a dokazat da si ti je skoro pa nemoguće ;)

10 godina
protjeran
offline
Re: uređaj za ometanje wifi signala

Wrong !

Dokazati je vrlo lako, samo je pitanje necije zainteresiranosti i koliko resursa zeli i moze uloziti u dokazivanje...
13 godina
neaktivan
offline
Re: uređaj za ometanje wifi signala
Lako je za legalnost što se korištenja tiče treba mi za blokirati wireless nadzornu kameru na radnom mjestu tako da linuks kartice i ostale skalamerije nisu praktične
8 godina
odjavljen
offline
Re: uređaj za ometanje wifi signala

I to je legalno? Sta ce poslodavac reci? ;)

11 godina
offline
uređaj za ometanje wifi signala

'bem ti kamere, nemere se čovjek niti opustit malo na poslu

13 godina
neaktivan
offline
Re: uređaj za ometanje wifi signala
bunkermax kaže...

Wrong !

Dokazati je vrlo lako, samo je pitanje necije zainteresiranosti i koliko resursa zeli i moze uloziti u dokazivanje...

 

A da? Možeš malo opisati to dokazivanje?

 

( nije nemoguće ali u većini slučajeva će biti skoro nemoguće ;)  )

16 godina
offline
uređaj za ometanje wifi signala

jammeri za mobilnu mrežu su protuzakoniti... čuo sam da ih koristi katedrala u ZG, protuzakonito naravno... sad jel istina ne znam...

 

vjerujem da je i WLAN jammer protuzakonit... a to što radiš... pa ja bih ti dao otkaz samo tako da sam ti poslodavac... kamere su tu s razlogom jer vjerojatno radite stvari koje ne bi trebali za vrijeme radnog vremena.

 

ako ti uvjeti na poslu ne odgovaraju daj otkaz.

 

slažem se da su kamere sranje na poslu, ali većinom su tu s razlogom... kod frenda na poslu su postavili kamere jer su ljudi visili na mobitelima po cijele dane, neki su čak i opomene pred otkaz dobili jer po cijele dane na facebook objavljuju statuse za vrijeme radnog vremena, a šef im na fejsu prijatelj 

 

veli frend i sam da s njim u radioni radi par ljudi koji se ne skidaju s mobitela, i sad naravno ispašta i on jer im skidaju 500kn ak ih na kameri uhvate da koriste mobitel... a on je znao provjerit poruke tu i tamo dok čeka da stroj odradi posao i si, 2-3min u jednom satu... uglavnom ispaštaju svi zbog par budala koji ne poznaju granice. žalosno, al tak je.

 

a s kamerom se vrlo lako skuži u kojem periodu ne radi i onda se pošalje kontrola da se utvrdi zašto ne radi u tom periodu. pa da onda vidimo tko jamma mrežu. a u svakom slučaju može se stavit žična i problem rješen

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2017 11:03 (lllnuclearlll).
15 godina
odjavljen
offline
Re: uređaj za ometanje wifi signala
expert man kaže...
Može li se legalno u hrvatskoj posjedovati wireless jammer tj aparat za blokiranje bežične mreže mislio sam ga naručiti preko interneta ali nisam siguran da mi ga ne zapljene na carini inače planiram naručiti iz sad-a

Baš me zanima koji si ishod predvidio...

 

1. Šef skuži, dobiš otkaz.

2. Šef ne skuži, misli da kamera ne valja, stavi drugu. Blokiraš i tu drugu, zaključe da je nešto do WiFija i postave kameru sa ethernetom.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
10 godina
protjeran
offline
Re: uređaj za ometanje wifi signala

@zoko

To su osnove koje se uce pocetkom srednje skole adekvatnog smjera. Ako nemas takvo bazicno znanje onda bus tesko shvatio bilo kakvo strucnije objasnjenje kako se lociraju aktivni ili pasivni uredjaji...

Za legalnost nisam siguran kaj veli hr zakonodavstvo na tu temu. Problem je kaj je u hr preko 15 000 zakona i podzakonskih akata, koji se znaju preklapati u stvarnoj nadleznosti pa cak i suprotno polučuju o istoj stvari. Tako onda mjesno nadležni sud moze donijeti razlicite odluke u istovrsnim sporovima.

Trebalo bi dobro zasukati rukave i prvo otkriti gomilu zakona i akata koji reguliraju nacine upotrebe radio i tv mreza, video nadzora...
13 godina
neaktivan
offline
Re: uređaj za ometanje wifi signala
bunkermax kaže...

@zoko

To su osnove koje se uce pocetkom srednje skole adekvatnog smjera. Ako nemas takvo bazicno znanje onda bus tesko shvatio bilo kakvo strucnije objasnjenje kako se lociraju aktivni ili pasivni uredjaji...

Za legalnost nisam siguran kaj veli hr zakonodavstvo na tu temu. Problem je kaj je u hr preko 15 000 zakona i podzakonskih akata, koji se znaju preklapati u stvarnoj nadleznosti pa cak i suprotno polučuju o istoj stvari. Tako onda mjesno nadležni sud moze donijeti razlicite odluke u istovrsnim sporovima.

Trebalo bi dobro zasukati rukave i prvo otkriti gomilu zakona i akata koji reguliraju nacine upotrebe radio i tv mreza, video nadzora...

 

Nije mi to baš struka ali sam poprilično u tome pa pošto očito ti znaš neke stvari koje ja ne znam, molim te da napišeš tu da i ja nešto naučim. Pogotovo me zanima ovaj dio sa lociranjem pasivnih uređaja. Može nešto više o tome?

 

Zakon je po ovom pitanju poprilično jasan, ne znam o čemu ti pričaš....

7 godina
offline
uređaj za ometanje wifi signala

Budući da je uređaj koji radi u frekvencijskom pojasu (2,4 GHz) koji je međunarodnim dogovorom proglašen besplatnim za nekomercijalnu upotrebu, s te strane je uređaj potpuno legalan bez daljnega...

Ali, tvoja namjena nije.

Nisam stručnjak za zakone, ali ovo kaj ti planiraš bi spadalo pod uništavanje privatne imovine, u najblažem slučaju, i još k tome, 100 drugih pravnih stvari.

Čak bi, po mojoj logici, i da ga koristiš na privatnom posjedu, morao jasno istaknuti znak da je taj uređaj prisutan, a i dalje bi bio u najboljem slučaju u sivoj zoni zakona.

Kruha i igala...
16 godina
offline
uređaj za ometanje wifi signala

najbolje ti je da omotaš folijom cijelu prostoriju i napraviš faradyev kavez 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2017 15:35 (lllnuclearlll).
7 godina
offline
Re: uređaj za ometanje wifi signala
lllnuclearlll kaže...

najbolje ti je da omoraš folijom cijelu prostoriju i napraviš faradyev kavez 

 Ili nek kupi neku farbu u spreju i pošprica kameru, kaj bi se gnjavio s ometanjem wifija....

Kruha i igala...
6 godina
neaktivan
offline
Re: uređaj za ometanje wifi signala

Imaš li ANDROID ? uradi mu ROOT nakon toga instaliras Super SU ako sam to neodradi,onda instaliraj BUSYBOX 

Kad to zavrsis Install: NetCut ili WIFIKILL..tim ćeš preuzeti wifi bilo gdje,na poslu,kod kuce,u kafiću..Moći ćeš da potpuno kontrolišeš wifi,da svima zabraniš korištenje wifi-a ili pojedincu.

Imas na youtube kao se Root-a mobitel i kako funkcionisu aplikacije..pozz

8 godina
protjeran
offline
Re: uređaj za ometanje wifi signala

Sef usporedi vrijeme radnika i vrijeme kad je kamera offline i gotov si, a najbolje bi bilo da sef vidi da kamera ne radi i dode na posao i vidi vas zajebavate se.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice