Zacepljen nos

poruka: 34
|
čitano: 38.909
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Zacepljen nos

Neznan jel ode treban otvorit tema .. ma ugl iman problem. Nos mi je zacepljen vec od 8 miseca , a to me nervira stavljan ove kapi i pomazu naravno pogotovo operil . Ja mogu disat , zato sta mi bude odcepljena jedna nosnica dok druga je zacepljena , a to me ZIVCIRA!

Znan da ima tema o nosu i to .. al ovo je posebni problem sigurno.Pa ekipa dajte neki savjet. Poz iz Kisnog Splita :D

[url=http://www.yourgamercards.net/profile/Bruno_Ceky/][img]http://www.yourgamercards.net/trophy/a/Bruno_Ceky.png[/img][/url]
15 godina
offline
Zacepljen nos

idi doktoru.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zacepljen nos
PS3Maniac kaže...

Neznan jel ode treban otvorit tema .. ma ugl iman problem. Nos mi je zacepljen vec od 8 miseca , a to me nervira stavljan ove kapi i pomazu naravno pogotovo operil . Ja mogu disat , zato sta mi bude odcepljena jedna nosnica dok druga je zacepljena , a to me ZIVCIRA!

Znan da ima tema o nosu i to .. al ovo je posebni problem sigurno.Pa ekipa dajte neki savjet. Poz iz Kisnog Splita :D

Probaj sa ovim  ...


Šalim see..


Jesi išao kod doktora?

Idi u bolnicu na URL odjel ili Vam ga Uho, grlo, nos.

I neka te pregledaju.


Nije baš normalno da je začempljen 8 mj. 

Neznam se potpisat..xDD Ako sam ti pomogao pritisni Hvala !
11 godina
neaktivan
offline
Zacepljen nos

Aj ti na firule :D 2./3. kat-uho grlo nos xD Otiđi kod doktura opće prakse...

Izvan WC-a ne trpim druženje s govnima...
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2013 22:30 (7kunac).
14 godina
offline
Zacepljen nos

Guglaj malo aspiratore za nos, uglavnom je za bebe al ima i za odrasle, u najgorem slučaju iskoristiš ovaj za bebe.

 

Ali svejedno svrati do doktora, ne želim te plašiti ali možda je nešto i opasnije od obične prehlade.

Swedish latin super funk.
12 godina
protjeran
offline
Zacepljen nos

Vjerojatno alergija.

daniel
13 godina
offline
Zacepljen nos

Pričekaj još malo da more zatopli. Onda zaroni šta dublje da ti sinusi puknu i da izbaciš sav đubar{#}

 

Ozbiljno, ja to radim svako lito i spasi me

13 godina
neaktivan
offline
Zacepljen nos

Momče, imah istih problema kao i ti uz još nuspojava što se tiče disanja i nosa općenito.... Naime, lomio sam nos više puta, i od zadnjeg puta kad sam ga slomio skroz je otišao u škripac... Otišao doktoru, on rekao da bi bilo pametno operirati, jer je u pitanju bila devijacija nosnog septuma ogromna + nos mi je išao u oblik slova C kad bi ga gledao izravno. Otkad sam se operirao novi sam čovjek, to mi je pomoglo definitivno, stoga, otiđi ORL specijalistu, i nek te dobro pregleda što se tiče nosa, može biti da i ti imaš devijaciju nosnog septuma (iskrivljena nosna hrskavica pa ti se čepi nos) a može čak i biti da ti se sinusi slivaju više nego bi trebali pa ti se čepi, a možda je i alergija. To bi ti bio moj savjet... Sretno u pronalasku problema :)

\/\/ F1des911 \/\/ Champion of the Underworld
11 godina
neaktivan
offline
Zacepljen nos

A bija san doktoru i on isto misli da je alergija .. a  i ja takoder .. mater caca svi govore da je to neka alergija al proc ce :)

 

Fala van lipa ljudi ;)

[url=http://www.yourgamercards.net/profile/Bruno_Ceky/][img]http://www.yourgamercards.net/trophy/a/Bruno_Ceky.png[/img][/url]
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zacepljen nos
AbeDomeNuS kaže...

Momče, imah istih problema kao i ti uz još nuspojava što se tiče disanja i nosa općenito.... Naime, lomio sam nos više puta, i od zadnjeg puta kad sam ga slomio skroz je otišao u škripac... Otišao doktoru, on rekao da bi bilo pametno operirati, jer je u pitanju bila devijacija nosnog septuma ogromna + nos mi je išao u oblik slova C kad bi ga gledao izravno. Otkad sam se operirao novi sam čovjek, to mi je pomoglo definitivno, stoga, otiđi ORL specijalistu, i nek te dobro pregleda što se tiče nosa, može biti da i ti imaš devijaciju nosnog septuma (iskrivljena nosna hrskavica pa ti se čepi nos) a može čak i biti da ti se sinusi slivaju više nego bi trebali pa ti se čepi, a možda je i alergija. To bi ti bio moj savjet... Sretno u pronalasku problema :)

 

Isti slučaj, devijacija nastala lomom prije 10ak godina, nemam muda za još jednu operaciju, nedavno sam veeeliku cistu operirao pod nosom, tak da sad pauza jedno još 10ak godina :P ali svakako se slažem s tobom, meni su specijalisti također preporučili operaciju.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zacepljen nos
AbeDomeNuS kaže...

u pitanju bila devijacija nosnog septuma ogromna

Ovo me podsjeća na naše manekenke-posvuduše. Koja god je nos operirala razlog je bila devijacija septuma. Nebi neka priznala da ima kljuku pa zato:)

Nemoj krivo shvatit i mislit da se izrugujem.

World Championships: 7, GP started: 308, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,566
11 godina
neaktivan
offline
Zacepljen nos

Ja ipak ostajen kod alergije hehe :D evo probudia se jutros .. zacepljen cili nos .. al dobro prehladen san vec 3-4 dana obicna prehlada

 

stavio kapi i oni me spase al na kratko

[url=http://www.yourgamercards.net/profile/Bruno_Ceky/][img]http://www.yourgamercards.net/trophy/a/Bruno_Ceky.png[/img][/url]
12 godina
protjeran
offline
Re: Zacepljen nos
PS3Maniac kaže...

A bija san doktoru i on isto misli da je alergija .. a  i ja takoder .. mater caca svi govore da je to neka alergija al proc ce :)

 

Fala van lipa ljudi ;)

Nema liječnik OM što misliti osim da ti da uputnicu specijalisti otorinolaringologije i završena priča.

Najbolja hrana je afrička. Jedeš malo a imaš velik stomak !
12 godina
protjeran
offline
Re: Zacepljen nos
F1-IVO kaže...
Ovo me podsjeća na naše manekenke-posvuduše. Koja god je nos operirala razlog je bila devijacija septuma. Nebi neka priznala da ima kljuku pa zato:)

Najveći je šit kad nemaju kljuku a misle da imaju pa se unakaze s onim nakaznim malim prćastim trubicama. {#}

Najbolja hrana je afrička. Jedeš malo a imaš velik stomak !
12 godina
protjeran
offline
Re: Zacepljen nos
ovak:) imam dvoje djece,,,odes u ljekarnu i kupis 0.5l fizioloske otopine i obicnu injekciju i ustrcas si to u nosinu tj isperes! totalno bezopsano a pomaze fullhd:)LP
Rasturam na Intel Core™ i7-920 @ 3.8Ghz + ArticCooling Freezer 13 + Sapphire Dual-X 7950 with Boost Edition 3GB 1150/1550mhz
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zacepljen nos

"Neznan jel ode treban otvorit tema .. ma ugl iman problem. Nos mi je zacepljen vec od 8 miseca , a to me nervira stavljan ove kapi i pomazu naravno pogotovo operil . Ja mogu disat , zato sta mi bude odcepljena jedna nosnica dok druga je zacepljena , a to me ZIVCIRA!

Znan da ima tema o nosu i to .. al ovo je posebni problem sigurno.Pa ekipa dajte neki savjet. Poz iz Kisnog Splita :D"

 

1. Reci mi što se dogodilo u 8.mjesecu da ti se začepio nos (sudar, tučnjava, infekcija, operacija...)?

2. Jesi li tonzilektomiran?

 

Imam možda odgovor na 2 tvoja problema. Kažeš da ti je stalno začepljena jedna nosnica, pa onda nakon nekog vremena druga.

 

To je normalno i zove se nosni ciklus. Nosni ciklus traje ovisno o fiziologiji od 30 minuta do 3 sata, što znaći da se svako toliko vremena mijenja prohodnost kroz nosnice.

 

Odgovor na drugi problem je da si se MOŽDA navukao na kapi za nos. To je moguće. Operil ili oksimetazolinklorid je vazokonstriktor. Krvne žilice u tvome nosu su se navikle na taj spoj i svaki put kada ga ne uzimaš one se dilatiraju i ti tada slabo dišeš.

 

Trebao bi se pokušat skinut sa kapi, možda bi čak to rješilo tvoj problem.

 

I molim te odgovori na pitanja sa početka da ti mogu dalje pomoć.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2013 12:56 (2029.MN4).
15 godina
neaktivan
offline
Zacepljen nos
Kaj da ti kazem, i ja iam takav problem, al sam alergican i veli doktorica to je rinitis dala mi neki sprej koji bi kao trebao koristit svaki dan, ali mi taj sprej samo gore napravi tak da sam prestao koristit...
Kada vjezbam nos mi se ocisti i posto volim eksperimentirati s razlicitim vjestinama jedan dan sam navecer probao odradit systema vjezbu disanja, tako iz dosade 1 sat. Sljedece jutro sam se probudio nos je bio totalno prazan nije me vuklo na kihanje ni nis. Samo nemam vremena svaki dan tolko provoditi na taj trening,a sve sto sam pokusao odradit u 15 min - pol sata mi nije toliko pomoglo.
Ako zelis mozes probat...
Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zacepljen nos
2029.MN4 kaže...

"Neznan jel ode treban otvorit tema .. ma ugl iman problem. Nos mi je zacepljen vec od 8 miseca , a to me nervira stavljan ove kapi i pomazu naravno pogotovo operil . Ja mogu disat , zato sta mi bude odcepljena jedna nosnica dok druga je zacepljena , a to me ZIVCIRA!

Znan da ima tema o nosu i to .. al ovo je posebni problem sigurno.Pa ekipa dajte neki savjet. Poz iz Kisnog Splita :D"

 

1. Reci mi što se dogodilo u 8.mjesecu da ti se začepio nos (sudar, tučnjava, infekcija, operacija...)?

2. Jesi li tonzilektomiran?

 

Imam možda odgovor na 2 tvoja problema. Kažeš da ti je stalno začepljena jedna nosnica, pa onda nakon nekog vremena druga.

 

To je normalno i zove se nosni ciklus. Nosni ciklus traje ovisno o fiziologiji od 30 minuta do 3 sata, što znaći da se svako toliko vremena mijenja prohodnost kroz nosnice.

 

Odgovor na drugi problem je da si se MOŽDA navukao na kapi za nos. To je moguće. Operil ili oksimetazolinklorid je vazokonstriktor. Krvne žilice u tvome nosu su se navikle na taj spoj i svaki put kada ga ne uzimaš one se dilatiraju i ti tada slabo dišeš.

 

Trebao bi se pokušat skinut sa kapi, možda bi čak to rješilo tvoj problem.

 

I molim te odgovori na pitanja sa početka da ti mogu dalje pomoć.

Ufff navukao sam se na operil i nazol previse ... kao da su mi stvorili ovisnost  .. moga bi se skinit sa njih

 

1. U 8.misecu mi se zacepilo uvo desno i to san rjesia .. sican se tog trenutka uff znaci sidija san na kompjuteru i bia san priladen i odjednon san kihnia i samo mis e zacepilo desno uvo to me zivciralo . al rjesia sna nakon par dana

i od tada ne prestaje iako neznan kako bi ti objasnia .. sad san upravo priladen i normalno mi je da mi je nos zacepljen al prije ove prehlade nos mi nije bia zacepljen tako puno tj bio je taj nosni ciklus al nisan maria za njega moga san spavat,malo me iritira ne bas puno al opet bi volia da se rjesi to

2.Da

[url=http://www.yourgamercards.net/profile/Bruno_Ceky/][img]http://www.yourgamercards.net/trophy/a/Bruno_Ceky.png[/img][/url]
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2013 17:51 (PS3Maniac).
11 godina
protjeran
offline
Re: Zacepljen nos
xxxxx kaže...

idi doktoru.

bas to {#}

10 godina
offline
Zacepljen nos

Evo imam i ja sličan problem! Naime,preko dana je sve u redu. Obično kada stojim ili kad sjedim nos je normalno,obadvije nosnice su otčepljene. No navečer kad legnem jedna nosnica bude začepljena a druga otčepljena. Točnije: Nosnica koja je začepljena nije 100% začepljena. Molim vas pomozite!

Daniel
15 godina
odjavljen
offline
Zacepljen nos

Ronite u moru bez maske na dubini od 2 metra, zbog tlaka ce vam voda uc u nos i topit sinuse koji se kore preko godine. Terapiju pokusati primjeniti svakodnevno barem tjedan dana.

 

Meni jedino to pomaze, kad se ocistim onda mi je dobro cirka 4 mjeseca pa cekam sljedece ljeto.

http://isvijet.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2013 1:19 (Edge).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zacepljen nos

Ili jednostavno roknuti fiziološku otopinu (kapi za nos) u nozdrve :D

 

U nedostatku iste može se i smiksati doma. Samo nakrkačiš soli u destiliranu vodu tako da dobiješ 0.9%-tnu otopinu natrijevog klorida. A nije ni bitno da je destilirana voda, niti da je tako mala koncentracija soli (veća koncentracija do neke razine ima još i bolji učinak), samo što se onda takva otopina ne može nazivati fiziološkom otopinom ^^.

 

Ili prirodnim putem nabiti sol u nos (i još se zabavljati pri tome) kako je Edge napisao.

What Andy giveth, Bill taketh away.
11 godina
neaktivan
offline
Zacepljen nos

Inhaliranje kamilica, podbjel i menta, ali prirodne ciste biljke.

Ne kupovne u vrecicama.

 

Radio sam to 3 tjedna i vec nekoliko godina nemam problema sa zacepljenim nosom.

 

Osim ako niste alergicni na nesto, u tom slucaju prvo morate otkriti na sto ste alergicni.

Što hladnije to bolje...
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2013 8:14 (Praedator).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zacepljen nos

mister muskolo super gel za odčepljivanje ... ehheh ... imao sam slican problem ..kod doktora dada ti neki sprej i prodises ko pticica

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
10 godina
offline
Re: Zacepljen nos
rustweaver kaže...

Ili jednostavno roknuti fiziološku otopinu (kapi za nos) u nozdrve :D

 

U nedostatku iste može se i smiksati doma. Samo nakrkačiš soli u destiliranu vodu tako da dobiješ 0.9%-tnu otopinu natrijevog klorida. A nije ni bitno da je destilirana voda, niti da je tako mala koncentracija soli (veća koncentracija do neke razine ima još i bolji učinak), samo što se onda takva otopina ne može nazivati fiziološkom otopinom ^^.

 

Ili prirodnim putem nabiti sol u nos (i još se zabavljati pri tome) kako je Edge napisao.

Misliš na ono,šmrkati sol,kao narkomani? {#}

Usput: Sada sam napravio tu "NARKOMANSKU METODU" {#} i mogu reći da valja! Je da malo blesavo izgleda al djeluje na nos,odmah se otćepi i lakše se diše (ko bi reko,ne treba mi ni BRONHI {#}). A i zabavno je svakako,ma da nešmrčem koku i slično {#} {#}

Daniel
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2013 16:14 (Shumy).
14 godina
neaktivan
offline
Zacepljen nos

Imo sam i ja problem s začepljenim nosom i moro sam ići doktoru...i sad mi je to prošlo :)

 

Nemojte se trovat kapima za nos, one odčepe nos kad ih stavite, ali uništavaju sluznicu. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Zacepljen nos
Shumy kaže...

Misliš na ono,šmrkati sol,kao narkomani? {#}

Nisam baš mislio na ušmrkavanje čiste soli ^^, to je malo previše agresivno na sluznicu nosa. Mislio sam na ronjenje koje je edge spomenuo i ulasku morske vode u nos.

 

Djelovalo ti je zato što natrijev klorid opušta sluznicu a i zbog svojeg higroskopnog svojstva ometa razmnožavanje bakterija, tako što izvlači tekućinu iz stanica i ubija ih (iz istog razloga je opasno piti morsku vodu, jer će u tom slučaju stanice iz kojih se izvlači voda biti tvoje vlastite ako dovoljno narušiš osmotski balans).

What Andy giveth, Bill taketh away.
10 godina
offline
Re: Zacepljen nos
rustweaver kaže...
Shumy kaže...

Misliš na ono,šmrkati sol,kao narkomani? {#}

Nisam baš mislio na ušmrkavanje čiste soli ^^, to je malo previše agresivno na sluznicu nosa. Mislio sam na ronjenje koje je edge spomenuo i ulasku morske vode u nos.

 

Djelovalo ti je zato što natrijev klorid opušta sluznicu a i zbog svojeg higroskopnog svojstva ometa razmnožavanje bakterija, tako što izvlači tekućinu iz stanica i ubija ih (iz istog razloga je opasno piti morsku vodu, jer će u tom slučaju stanice iz kojih se izvlači voda biti tvoje vlastite ako dovoljno narušiš osmotski balans).

Ček! Shvatio sam to sve! Nego imam problem i zanima me nešto:

PROBLEM: Ne živim blizu mora a i nemam para za otić do mora {#}

Zanimacija: Zanima me ako naprimjer u umivaonik ili lavor ulijem vodu i stavim kuhinjske soli,hoće li to djelovati? Treba li destilirati vodu i može li biti obična kuhinjska morska sol ili mora biti baš neka posebna? {#}

Daniel
13 godina
neaktivan
offline
Zacepljen nos
Imas za kupiti Aqua Maris set za nos.
Ulijes u posebnu posudu vode, stavis sol koja dodje s time i gurnes odgovarajuci dio u nos. Zatim nagnes glavu, otvoris usta i voda izla,i na drugu nosnicu.
Provjereno radi.


Ja sam danas bio u moru par sati, gnjurao se s burazom i ronio. Na pocetku je nos samo curio, a sada nista, a jedna nosnixlca mi je zacepljena(puna vode?).
Sta da radim? Da cekam ili?
Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zacepljen nos

@Shumy: ma obična sol i voda iz slavine (ali ju prokuhaj, da ne bi bilo incidenata sa amebama). Može i destilirana ako ti se ne kuha. I čestitam upravo si otkrio ispiranje nosa, nešto što ljudi koji su skloni problemima sa sinusima i gornjim dišnim putovima rade već praktički stoljećima ^^

 

http://www.krenizdravo.com/zdravlje/bolesti-zdravlje/akutni-sinusitis-uzroci-i-lijecenje

http://www.krenizdravo.com/zdravlje/jala-neti-tehnika-ispiranja-nosa-koja-ublazava-glavobolju-i-djeluje-blago-na-disne-puteve

http://www.ordinacija.hr/zdravlje/ordinacija-by-vita/kronicne-tegobe-disanja/

 

I posavjetuj se sa liječnikom da ne bi ispalo da ja ovdje glumim liječnika ;)

Ja mogu na sebi svašta raditi na vlastitu ruku, ali ne mogu dijeliti medicinske savjete drugima. Nisam stručan.

 

Ili možeš kupiti fiziološke otopine na veliko, ona je izotonična pa bez brige o nekim nuspojavama možeš njome ispirati nos. Kapi za nos su ti u biti fiziološka otopina u malom pakiranju. A sama fiziološka otopina nije ništa drugo nego 0.9%-tna otopina natrijevog klorida u destiliranoj vodi.

What Andy giveth, Bill taketh away.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2013 1:50 (rustweaver).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice