ZAMP ide dalje...

poruka: 43
|
čitano: 6.301
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
ZAMP ide dalje...

Danas sam saznao da ce ZAMP, nakon sto je u prosloj godini vec izborio naplatu naknade za svaki proizvedeni ili uvezeni CD, DVD, memorijsku karticu itd., poceti ubirati i naknade za svaki prodani mobitel, jer ''danas svaki mobitel ima MP3 player''. Naknada predvidjena za ovaj tip uredjaja iznosi 10 kn.  Obzirom da se u Hrvatskoj godisnje proda od pola milijuna do milijun mobitela, prihodi prikupljeni prodajom ovih uredjaja iznositi ce od 5 do 10 milijuna kuna. Kao sto valjda vec svi znamo, taj prihod ide nasim estradnim ''zvijezdama''.

 

Kao utjeha, navedeno je da ce iznosi naknada za CD-e, DVD-e, memorijske kartice i slicno ostati isti.

 

...

16 godina
neaktivan
offline
ZAMP ide dalje...

Tako i treba.

Kako će kupovati nove automobile, toalete, priređivati partije (pardon evente) i snimati spotove

na egzotičnim mjestima.

Neće valjda živjeti od svojih hitova.

16 godina
offline
ZAMP ide dalje...

nadam se da novci neče ići za turbo-folk, još da i njih financiramo većnam naše zvjezde teško žive pa moraju imati i sponzore za aute

16 godina
neaktivan
offline
ZAMP ide dalje...

Ha čuj, guzit će sve dokle im se pušta.

16 godina
offline
ZAMP ide dalje...

Mamoje*ači.


Doć će Zoka da vas roka
16 godina
neaktivan
offline
ZAMP ide dalje...

ma,smradovi."normalno" da se hm...."zvijezde estrade"pokušavaju naplatit od prodaje medija,kad tu njihovu seljačku glazbu nitko i ne kupuje.seljačine proklete!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

C2D,E4300 1800mhz,overclock 2700mhz(9x300),MBO Gigabyte P-965 DS3,2x1gb+2x512 mb kingmax ddr2 800mhz, HDDSeagate 320Gb,Gainward 8600 GTS 512 mb,Chieftec BIG tower,Fortron Blue Storm 2 500 W
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.4.2008 21:04 (blackUnicorn666).
16 godina
neaktivan
offline
ZAMP ide dalje...

Zašto vrijeđate glazbenike? Pa svi bi prihvatili pare da nam ih netko ponudi. Znam da je hrvatska estrada gomila govana ali ima i par dobrih glazbenika. Onome tko je smislio taj zakon želim sve najgore u životu i da mu svi plaču, a samo pogrebni zbor pjeva.


Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
16 godina
neaktivan
offline
RE: ZAMP ide dalje...
macak kaže...

Kao utjeha, navedeno je da ce iznosi naknada za CD-e, DVD-e, memorijske kartice i slicno ostati isti.


I to je utjeha ?
Plač

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.4.2008 22:02 (Enkidu).
16 godina
offline
ZAMP ide dalje...

Mene zanima dali se može stati kako na kraj tim nametima na cd/dvd/stickove/hard diskove/mobitele???Mršti se


Nitko nije beskoristan.Svatko može poslužiti kao loš primjer.
16 godina
neaktivan
offline
RE: ZAMP ide dalje...
To vam je naša politika opljaćkaj naro u onome u čemu oni najviše uživaju :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: ZAMP ide dalje...
mali.ivica87 kaže...

Mene zanima dali se može stati kako na kraj tim nametima na cd/dvd/stickove/hard diskove/mobitele???Mršti se


 Moze, tuzbom ustavnom sudu, medjutim, nema dovoljno jakih igraca koji bi je pokrenuli. Pored par tekstova u Bugu i Mrezi, sve je ostalo na tome, a nekako sam se ponada da ce upravo Bug bit taj koji ce napravit anketu, i tu anketu sa imenom i prezimenom dostavit ustavnom sudu. Dok se to ipak ne desi, zivit cemo gore nego u doba turaka, feudalizma, i ostalih tako cesto osudjivanih vremenskih razdoblja, kad su eto zacudo, seljaci davali 1/10 uroda crkvi, i 1/10 feudalcu, dok je danas to ipak znatno vise. Harac se nastavlja, i sve je dobro dok i prometna policija ne pocme godisnje pausalno naplacivat po recimo 1000kn za sve one prekrsaje koje nisu naplatili, a "znaju" da su ih vozaci pocinili. Tako smo sad svi mi "dileri-pirati", a sto je najgore od svega nitko nije prstom maka. Po meni je ovaj ZAMP-ov namet samo otvorena pozivnica piratima da prodaju domacu muziku (ako se nadje netko da je kupi), dapace, svi mi smo za njihovu glazbenu nesposobnost prisilno platili, pa je onda bar treba pokusat unovcit, ionako su nas vec unaprijed osudili ka pirate...
16 godina
offline
RE: ZAMP ide dalje...

pazite ovo..

pošto mi stara radi u muzeju, jednom su povodom otvaranja neke izložbe pozvali neki zbor da pjeva nekaj na otvorenju.. i njima su dali neku dogovorenu lovu..

da bi nakon par dana došao račun (il kaj već šalju) od lopovskog zamp-a da moraju platiti tolko i tolko (mislim da se radi o nekih 200kn) jer su se tog i tog dana u njihovom prostoru pjevale pjesme koje su zaštićene blablabla..

 

koji mamlazi..

treba to zapalit sve!

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.4.2008 15:12 (nixass).
16 godina
neaktivan
offline
RE: ZAMP ide dalje...

Bilo bi super kada bi netko pokrenuo tužbu i kada bi barem Petric (a po kolumni vidim da je zagrijan) pokušao upotrijebiti svoj utjecaj i krenuti s nekakvom barem bukom u medijskom prostoru.

 

Ovo prerasta u pljačku i nema nikakve veze sa zdravim razumom. Niti slušam domaću glazbu niti ih namjeravam financirati. Iz tog razloga uostalom i ne kupujem prazne medije.

 

Stoka neradnička i nesposobna nikako nebi smjela na tuđem radu svoj kruh uzimati.


If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
offline
ZAMP ide dalje...

Imam podjeljeno mišljenje u vezi ovoga. U današnje vrijeme ultra-brzih internet veza i terabajtnih diskova, svi smo prepuni ilegalno downloadanih mp3-ca. Koje većina sluša SVAKI dan. Znači netko je nešto napravio, uložio (veći ili manji) trud u to , i naravno želi biti plaćen. Bacimo karte na stol - to je krađa. Isto kao i sa crackiranim programima. Ili da kopate kanale i onda vam odbiju platiti na kraju radnog dana.

 

Potezi ZAMP-a su upitni, ali mora postojati način da se naplati... pa možda i ovakav krivi način, koji je sve samo ne pravedan.


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: ZAMP ide dalje...

Ja ne slušam glazbu skoro uopće. Zašto bih ikome išta plaćap za glazbu, pogotovo ZAMP-u?


If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
neaktivan
offline
RE: ZAMP ide dalje...
ambivalent kaže...

Imam podjeljeno mišljenje u vezi ovoga. U današnje vrijeme ultra-brzih internet veza i terabajtnih diskova, svi smo prepuni ilegalno downloadanih mp3-ca. Koje većina sluša SVAKI dan. Znači netko je nešto napravio, uložio (veći ili manji) trud u to , i naravno želi biti plaćen. Bacimo karte na stol - to je krađa. Isto kao i sa crackiranim programima. Ili da kopate kanale i onda vam odbiju platiti na kraju radnog dana.

 

Potezi ZAMP-a su upitni, ali mora postojati način da se naplati... pa možda i ovakav krivi način, koji je sve samo ne pravedan.


 I po jednom i po drugom pitanju (mp3/prog) mislim da se radi o osobnim preferencijama i obziru, dakle nemaju svi diskove pune mp3, filmova i programa koje onda dilaju otvoreno pa je tada disk od 250gb (nov) sa mp3 vridniji od praznog iz ducana. I upravo ka sta svi nisu takvi, ni drzava nebi smjela dopustat da nas se sve stavlja u isti kos. Ako BSA svoj posao moze radit medju firmama, i elegantno utvrdit da li je soft legalan, onda i ZAMP moze utvrdit (da su sposobni) da li milijuni oglasa sadrze glazbu koja se prodaje legalno ili pirateriju. To sto je njima jednostavnije udrit po svima (a ujedno i profitabilnije od tuzenja), to govori o njima samima. Jednu pljacku ne moze se ispravit drugom (mnogostruko vecom), iako je to redovita praksa u Hrvatskoj, inace kako objasnit HRT-ov porez na budale, pardon, porez na posjedovanje radio ili TV uredjaja (tzv. tv pretplata).
ambivalent, a i svi mi ostali, jednostavno pustamo da nam ZAMP uz blagoslov drzave u facu govori "TI SI LOPOV I PIRAT".
16 godina
neaktivan
offline
RE: ZAMP ide dalje...

Ja kažem da nemam TV uređaj i uredno ih otjeram s vrata. :)


If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
neaktivan
offline
RE: ZAMP ide dalje...

pssstttt.... i ja isto...

16 godina
neaktivan
offline
ZAMP ide dalje...

Hebote promašio sam karijeru.Da sam bio pametan postao bih pjevač,snimio jednu pjesmu i živio od poreza na budale,a ovako sam i ja jedna od budala koja hrani Severinu,Velinu i ostale naše glazbene velikane.


Failure is never an option
16 godina
neaktivan
offline
ZAMP ide dalje...

Ja jedini način vidim u gerilskom odgovoru na namete, dakle prodajom domacih cd na standu


Geekovih svih zemalja, ujedinite se!
16 godina
neaktivan
offline
RE: ZAMP ide dalje...
Ormuz kaže...

Ja jedini način vidim u gerilskom odgovoru na namete, dakle prodajom domacih cd na standu


 Pa posto su nas svih proglasili lopovima, onda drugo nista i ne zasluzuju... samo bojim se da bi brzo presusili ti ljudi koji bi kupili takve gluposti...
16 godina
neaktivan
offline
RE: ZAMP ide dalje...

Pa zapravo tim nametima legalizirali su piratstvo jer je kazna već plaćena. Zato ja bez grižnje savjesti (za razliku od softvera) glazbu rado kopiram kome zatreba.


If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
offline
RE: ZAMP ide dalje...
macak kaže...

Danas sam saznao da ce ZAMP, nakon sto je u prosloj godini vec izborio naplatu naknade za svaki proizvedeni ili uvezeni CD, DVD, memorijsku karticu itd., poceti ubirati i naknade za svaki prodani mobitel, jer ''danas svaki mobitel ima MP3 player''.

a šta sa mobitelima koji nemaju mp3 player?
16 godina
offline
ZAMP ide dalje...

evo....večina nas uopće ne sluša te domaće stvari(to ne znaći da ne slušam baš ništa domaće,al onda bi koncerti i njihovi cd-ji trebali biti jeftiniji....pa tko će dat preko 100 kn za neki cd kojeg češ slušat 5 puta i onda više nikad),a oni od nas uredno beru lovu......a meni dvd-ji trebaju za presnimavanje recimo novih divx(nisu od hrvatskih redatelja,te rjetko i na tv-u gledam)....a recimo masa nas ima gotovo sve programe i os kopirani,tzv. piratski....pa ovi koji pišu sofrver ili snimaju strane filmove ne dobe od toga ni lipe.....a ja i dalje moram plačat namet na cd/dvd....

a što je najbolje,sad će se i na mobitele počet plačat....unaprijed sam osuđen da platim za nešto što nisam napravio

isto kao da plačam unaprijed državi za prometne prekršaje koje radim u prometu....je da ih radim ,al me nek ulove pa ću platit,i više ih neću raditi(skoro uvijek se po naselju vozim 70 km/h)

 

Nitko nije beskoristan.Svatko može poslužiti kao loš primjer.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.4.2008 17:33 (mali.ivica87).
16 godina
neaktivan
offline
RE: ZAMP ide dalje...
LittleNicky kaže...
macak kaže...

Danas sam saznao da ce ZAMP, nakon sto je u prosloj godini vec izborio naplatu naknade za svaki proizvedeni ili uvezeni CD, DVD, memorijsku karticu itd., poceti ubirati i naknade za svaki prodani mobitel, jer ''danas svaki mobitel ima MP3 player''.

a šta sa mobitelima koji nemaju mp3 player?
 Mislim da nije bitno ima li mp3 player ili nema nego memorija za pohranu. Sad se postavlja pitanje hoće li neki mobitel koji ima možda 10mb memorije isto koštati 10kn više kao i neki Sony Ericsson koji ima 64mb+stick?

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
offline
RE: ZAMP ide dalje...
PROTECTOR kaže...
LittleNicky kaže...
macak kaže...

Danas sam saznao da ce ZAMP, nakon sto je u prosloj godini vec izborio naplatu naknade za svaki proizvedeni ili uvezeni CD, DVD, memorijsku karticu itd., poceti ubirati i naknade za svaki prodani mobitel, jer ''danas svaki mobitel ima MP3 player''.

a šta sa mobitelima koji nemaju mp3 player?
 Mislim da nije bitno ima li mp3 player ili nema nego memorija za pohranu. Sad se postavlja pitanje hoće li neki mobitel koji ima možda 10mb memorije isto koštati 10kn više kao i neki Sony Ericsson koji ima 64mb+stick?

 ili ova nova nokia n96 koja ima 16GB interne memorije

Nitko nije beskoristan.Svatko može poslužiti kao loš primjer.
16 godina
neaktivan
offline
RE: ZAMP ide dalje...
mali.ivica87 kaže...

evo....večina nas uopće ne sluša te domaće stvari(to ne znaći da ne slušam baš ništa domaće,al onda bi koncerti i njihovi cd-ji trebali biti jeftiniji....pa tko će dat preko 100 kn za neki cd kojeg češ slušat 5 puta i onda više nikad),a oni od nas uredno beru lovu......a meni dvd-ji trebaju za presnimavanje recimo novih divx(nisu od hrvatskih redatelja,te rjetko i na tv-u gledam)....a recimo masa nas ima gotovo sve programe i os kopirani,tzv. piratski....pa ovi koji pišu sofrver ili snimaju strane filmove ne dobe od toga ni lipe.....a ja i dalje moram plačat namet na cd/dvd....

a što je najbolje,sad će se i na mobitele počet plačat....unaprijed sam osuđen da platim za nešto što nisam napravio

isto kao da plačam unaprijed državi za prometne prekršaje koje radim u prometu....je da ih radim ,al me nek ulove pa ću platit,i više ih neću raditi(skoro uvijek se po naselju vozim 70 km/h)

 

" skoro uvijek se po naselju vozim 70 km/h".
Zar nije ograničenje u naselju 50km/h? Osmijeh
16 godina
offline
ZAMP ide dalje...

pa zato baš i velim...kad me ulove,onda ću platit i neću se više voziti 70, nego 55 Namigiva(toleriraju 10%),a ne da im unaprijed plačam to što ću možda napraviti ili neću napraviti.

onda nije pošteno prema onima koji se voze 50 da isto plačaju unaprijed,a nisu to nikad prekršili, kao jaŠutim..

želim reći da nije u redu da unaprijed plačamo za nešto što čemo ili nečemo napravitiMršti se

 

Nitko nije beskoristan.Svatko može poslužiti kao loš primjer.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.4.2008 17:46 (mali.ivica87).
16 godina
neaktivan
offline
RE: ZAMP ide dalje...

Ok. Namigiva

16 godina
neaktivan
offline
RE: ZAMP ide dalje...

Je da poštenije je da ide nekom HR kretenu kojeg nitko ne sluša nego nekok TF kretenu kojeg netko sluša. Error in logic. Smijeh

Miha LA kaže...

nadam se da novci neče ići za turbo-folk, još da i njih financiramo većnam naše zvjezde teško žive pa moraju imati i sponzore za aute

 
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice