Zaštićeni račun

poruka: 7
|
čitano: 3.518
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Zaštićeni račun

Pozdrav kolege ,ima li netko informaciju koliki je maksimalni iznos primanja koji može sjesti na zaštićeni račun?

U inozemstvu sam ,i plaća mi sjeda u RH ,15+ tisuća kuna će biti ,a imam ovrhu nekih 15 tisuća kuna.Naravno da to planiram riješiti čim prije,no zanima me koliki dio plaće mogu očekivati da će mi biti raspoloživ sada prvi mjesec?

Hvala

15 godina
odjavljen
offline
Re: Zaštićeni račun
minotauro kaže...

Pozdrav kolege ,ima li netko informaciju koliki je maksimalni iznos primanja koji može sjesti na zaštićeni račun?

U inozemstvu sam ,i plaća mi sjeda u RH ,15+ tisuća kuna će biti ,a imam ovrhu nekih 15 tisuća kuna.Naravno da to planiram riješiti čim prije,no zanima me koliki dio plaće mogu očekivati da će mi biti raspoloživ sada prvi mjesec?

Hvala

 2/3 plaće ti mora sjest na zaštićeni i 1/3 na nezaštićeni.

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll tr
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zaštićeni račun

E ali sam čuo ali ne znam koliko je pouzdano ,da tih 2/3 ne može iznositi više od visine prosječne plaće u RH ? To me zanima.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Zaštićeni račun
minotauro kaže...

E ali sam čuo ali ne znam koliko je pouzdano ,da tih 2/3 ne može iznositi više od visine prosječne plaće u RH ? To me zanima.

 Tako kažu na fininim stranicama, da:

 

Od ovrhe je izuzet iznos od 2/3 prosječne neto plaće u Republici Hrvatskoj, a ako je plaća manja od prosječne, izuzima se iznos od 2/3 iznosa plaće. Navedeno ograničenje od ovrhe se odnosi i na druga zakonom određena primanja (vidi: Popis primanja i naknada izuzetih od ovrhe).

 

edit: nisam skužio da imaš toliku plaću! 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll tr
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2017 15:11 (skank666).
12 godina
offline
Re: Zaštićeni račun
minotauro kaže...

Pozdrav kolege ,ima li netko informaciju koliki je maksimalni iznos primanja koji može sjesti na zaštićeni račun?

U inozemstvu sam ,i plaća mi sjeda u RH ,15+ tisuća kuna će biti ,a imam ovrhu nekih 15 tisuća kuna.Naravno da to planiram riješiti čim prije,no zanima me koliki dio plaće mogu očekivati da će mi biti raspoloživ sada prvi mjesec?

Hvala

 3.776,00 kn . Kako je kolega napisao to je 2/3 prosječne plaće, s obzirom da je tvoja veca (5.664,00 kn). Ukoliko imas i prijevozne troskove, i oni ce biti isplaceni na zasticeni racun.

NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše.
6 godina
offline
Zaštićeni račun

Može li se ovršitelj naplatit sa mojom imovinom ako je otac ovršen? Živimo u istom domaćinstvu. Nemam nikakvih dugova prema nikome osobno, no on ima prema državi (neplaćeni doprinosi za obrt, dug nastao za vrijeme i kratko nakon Domovinskog rata). 

8 godina
offline
Re: Zaštićeni račun
Ne..... Ukratko

Ako nigdje nisi potpisao u svojstvu suduznika / jamca, nemas veze s njegovim dugom
Children Shouldnt Play with Dead Things
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice