Život i rad u Švedskoj (iskustva)

poruka: 61
|
čitano: 137.099
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Život i rad u Švedskoj (iskustva)

Trazim posao varioca. Zavrsio sam (polozio) za varioca Tig/Wig-141 zavarivanje, imam polozen Atest po EU standardu, znam raditi i sa Mig-Mag-135 (CO2) zavarivanjem . A imam polozeno i za Rel-111 zavarivanje, i imam 25 god. Volio bi ako ko zna da traze varioce da me obavijesti. Zavrsio sam SSS-zanimanje Automehanicar. Pa eto ako ko zna bilo sta da negdje traze varioce da me obavijesti hvala unaprije .. {#}

haris
14 godina
odjavljen
offline
Re: Život i rad u Švedskoj (iskustva)
Haris07 kaže...

Trazim posao varioca. Zavrsio sam (polozio) za varioca Tig/Wig-141 zavarivanje, imam polozen Atest po EU standardu, znam raditi i sa Mig-Mag-135 (CO2) zavarivanjem . A imam polozeno i za Rel-111 zavarivanje, i imam 25 god. Volio bi ako ko zna da traze varioce da me obavijesti. Zavrsio sam SSS-zanimanje Automehanicar. Pa eto ako ko zna bilo sta da negdje traze varioce da me obavijesti hvala unaprije .. {#}

Teško da ćeš ovdje dobiti takvu informaciju, ovo je pretežito IT forum. Varioca barem traže po cijeloj EU.

10 godina
offline
Re: Život i rad u Švedskoj (iskustva)
Haris07 kaže...

Trazim posao varioca. Zavrsio sam (polozio) za varioca Tig/Wig-141 zavarivanje, imam polozen Atest po EU standardu, znam raditi i sa Mig-Mag-135 (CO2) zavarivanjem . A imam polozeno i za Rel-111 zavarivanje, i imam 25 god. Volio bi ako ko zna da traze varioce da me obavijesti. Zavrsio sam SSS-zanimanje Automehanicar. Pa eto ako ko zna bilo sta da negdje traze varioce da me obavijesti hvala unaprije .. {#}

Bar ti nebi trebao imat problem s nalazenjem posla vani.

Samo pogledaj na int malo.

LoL: SirHectorDeMaris , Origin: cohr23
15 godina
neaktivan
offline
Re: Život i rad u Švedskoj (iskustva)
alankish kaže...
xZero kaže...

Kao što sam još davno ove godine najavio, planirao sam otići, i...

...evo me. Tu sam od 29.08 i odlično je.

Zemlja snova, pogotovo za nas IT... :D Više informacija, drugi put. 

Koji segment IT-a?

 

hrka11 kaže...
alankish kaže...
xZero kaže...

Kao što sam još davno ove godine najavio, planirao sam otići, i...

...evo me. Tu sam od 29.08 i odlično je.

Zemlja snova, pogotovo za nas IT... :D Više informacija, drugi put. 

Koji segment IT-a?

 

 

i mene to zanima,mozes malo pojasnit?? 

 



Generalno IT, dovoljno je reći da se samo u jednom bloku grada(Goteborg) može pronaći prava mala gomila IT tvrtki. Pod blok smatram blok od nekoliko ulica.

I dont care that they stole my idea . . I care that they dont have any of their own. — Nikola Tesla
14 godina
odjavljen
offline
Re: Život i rad u Švedskoj (iskustva)
xZero kaže...

Generalno IT, dovoljno je reći da se samo u jednom bloku grada(Goteborg) može pronaći prava mala gomila IT tvrtki. Pod blok smatram blok od nekoliko ulica.

Super. I moja baba je u 'šveckoj, i radi u IT-u, u jednoj IT firmi, kuva gablece. Odlično što si s nama podijelio svoje iskustvo rada u IT sektoru u Švedskoj.

 

www.elite7hackers.us {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.12.2014 12:23 (alankish).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Život i rad u Švedskoj (iskustva)
alankish kaže...
xZero kaže...

Generalno IT, dovoljno je reći da se samo u jednom bloku grada(Goteborg) može pronaći prava mala gomila IT tvrtki. Pod blok smatram blok od nekoliko ulica.

Super. I moja baba je u 'šveckoj, i radi u IT-u, u jednoj IT firmi, kuva gablece. Odlično što si s nama podijelio svoje iskustvo rada u IT sektoru u Švedskoj.

 

www.elite7hackers.us {#}

Na detaljnije informacije ćete malo pričekati.

 

 

I dont care that they stole my idea . . I care that they dont have any of their own. — Nikola Tesla
8 godina
neaktivan
offline
Život i rad u Švedskoj (iskustva)

Pozdrav dragi gradjani Svedske,   Dali neko zna nase predzetnike ,, nase firme , gradjevinske firme, i slicno,,, hvala

8 godina
neaktivan
offline
Život i rad u Švedskoj (iskustva)

Ne trebaju im vise Balkanci, sad su gore Sirijci u modi

11 godina
protjeran
offline
Život i rad u Švedskoj (iskustva)

Vape za radnom snagom. 30% "imigranata" je otišlo iz države, što svojevoljno što protjerano. Ostatak ne želi raditi.

Nedavno je njihova vlada objavila manjak od 100.000 radnika, uglavnom građevinsko/strojarski sektor.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
10 godina
offline
Re: Život i rad u Švedskoj (iskustva)
Jarvan kaže...

Vape za radnom snagom. 30% "imigranata" je otišlo iz države, što svojevoljno što protjerano. Ostatak ne želi raditi.

Nedavno je njihova vlada objavila manjak od 100.000 radnika, uglavnom građevinsko/strojarski sektor.

 Nekoliko puta sam bio u Švedskoj. Što se mene tiče, zemlja je predobra za život, i u nekom narednom vremenu sebe možda vidim "gore". "Naši", tu mislim na Hrvate i Bosance su se super uklopili u švedsko društvo i malo je slučajeva gdje se i dan danas gura socijala od dolaska u Švedsku kasnih osamdesetih i ranih devedesetih. Ali opet, ima ih.

Što se tiče ovih "Imigranata" hehe, to je posebna priča. Somalijci, Afganistanci, Kurdi su najgori, to ti je Bože sačuvaj. Prave po desetoro djece i žive na taj način, socijala, dilanje i ostalo. Od ovih troje najgorih, Somalijci su baš najgori, to je neopisivo. To nisam vidio nigdje. Oni neće da rade i kraj. Nekad mirni kvartovi u većim švedskim gradovima: Rosengard u Malmeu, Biskopsgarden, Hammarkullen, Angered i Bergsjon u Goteborgu i Rinkeby u Stokholmu su postali mala meka za za kriminal, dilovanje droge, prostituciju i ostale bedastoće. Švedska je dobra(naročito ako rade dvoje ili više u porodici), skupa, izvrstan socijalni sustav(uz Kanadu, možda i ponajbolji u svijetu), prelijepi gradovi, prekrasne Šveđanke ;). Ko želi ići gore, i ako ide u veće gradove, nek izbjegava ove kvartove što sam nabrojao i sve je super.

10 godina
offline
Život i rad u Švedskoj (iskustva)

E, pitanje za sve. Dal' je švedski nekaj između engleskog i njemačkog. Kolko treba da se savlada švedski do neke b razine znanja?

Neke presjek između Švedske/Norveške/Finske?

Jezik, kultura, život, odnos prema stranicama/žene....

 

Čisto informativno me zanima, ako neko ima svoje mišljenje, neka ga slobodno, podijeli...

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
10 godina
offline
Re: Život i rad u Švedskoj (iskustva)
PzKpfw kaže...

E, pitanje za sve. Dal' je švedski nekaj između engleskog i njemačkog. Kolko treba da se savlada švedski do neke b razine znanja?

Neke presjek između Švedske/Norveške/Finske?

Jezik, kultura, život, odnos prema stranicama/žene....

 

Čisto informativno me zanima, ako neko ima svoje mišljenje, neka ga slobodno, podijeli...

 Jeste germanski jezik. Dosta bliži njemačkom nego engleskom(ako današnji engleski uopće možemo zvati germanskim jezikom), ali opet poseban. Švedski nije toliko evoluirao kao njemački, nego je ostao baš blizu izvornom germanskom. Godina dana kursa da onako osnovno/normalno komuniciraš(moraš biti u društvu Šveda, ako se budeš družio sa našim, nećeš švedski nikad naučiti, nikad!!!) Razlika između Švedske i Norveške je otprilike kao razlika između Njemačke i Švicarske. U Švedskoj su dosta niže plate nego u Norveškoj, ali je jeftinija u svemu i socijalni sustav je bolji nego u Norveškoj. Norveška je extremno skupa, luksuz naročito, ali je i prelijepa. Zapadna obala Norveške(fjordovi) i Lofoten su ti jedni od najljepših predjela na svijetu. Norvežani od svih skandinavaca su možda nekako i najliberalniji, Danci su najveći rasisti, a Švedi su tu negdje između. E sad, odnos prema strancima??? Kako bih ti rekao, sve je to do persona, neko te cijeni kao Europljana, a neko te opet gleda kao stranca, iako si iz Europe. Za Fince ti ne bih znao reći jer nisam išao u Finsku, ali kako sam ih vidio u Švedskoj(gdje ih je baš puno), najveći su kroneri ubjedljivo.  

Po mom mišljenju žene na sjeveru su lijepe, ali i naše su, realno. Žene su svugdje lijepe.

10 godina
offline
Re: Život i rad u Švedskoj (iskustva)

@Chico12

 

Hvala na zanimljivom odgovoru. Ovo za sličnosti jezika pitam, jer sam čuo da je švedski nešto između engleskog i njemačkog. Te, me zanimalo koliko se brzo uči.

Lajkam, odgovor.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
10 godina
offline
Re: Život i rad u Švedskoj (iskustva)
PzKpfw kaže...

@Chico12

 

Hvala na zanimljivom odgovoru. Ovo za sličnosti jezika pitam, jer sam čuo da je švedski nešto između engleskog i njemačkog. Te, me zanimalo koliko se brzo uči.

Lajkam, odgovor.

 99% Šveđana govori fluidno engleski, pa ti vidi. Ako si dobar u engleskom, švedski ti na početku i ne treba.

15 godina
offline
Život i rad u Švedskoj (iskustva)

Za vas koji ste u Švedskoj...

 

gdje se može pronaći ponuda poslova? Neki oglasnik ili nešto slično...

 

Hvala unaprijed

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
10 godina
offline
Re: Život i rad u Švedskoj (iskustva)
Srednji kaže...

Za vas koji ste u Švedskoj...

 

gdje se može pronaći ponuda poslova? Neki oglasnik ili nešto slično...

 

Hvala unaprijed

 https://jobb.blocket.se

16 godina
neaktivan
offline
Život i rad u Švedskoj (iskustva)

Samo da napomenem da nisam frisko dosao u Svedsku. Zivim u Skandinaviji od 1993. Norveska, od 2008 u Stockholmu u Swe.

 

Po meni najbolja zemlja na svijetu sto se zivotnog kvaliteta tice. Supruga i ja smo imali ponudu da odemo na Maltu, brutto plate bi nam bile poduplane, ali kad se sve sabere i oduzme, odnos prema radnom mijestu, odmor, slobodno vrijeme, imali smo pro/con listu, jedina pozitivna stvar sa Maltom je bila klima.

 

Stockholm, milionski grad poput Zagreba, rasiren na stotinjak ostrva + kopno. Ljeti prelijepo, zimi nije lose, uglavnom gledas da razbijes zimu sa par kratkih odmora na topla mijesta.

Pitanje posla za ljude sa visom skolom ili iskustvom nikad nije bio, niti ce biti problem ovdje. Ako ne mozes naci posao u nekoj dobro etabliranoj firmi, postoje na stotine startupa, neki uspiju, neki ne, uglavnom imas posao na godinu dana barem :)

 

Jezik je tipicno germanski, nije strasan i dobices ponudu besplatnog kursa, koji obicno ide navece, od 18-20. U IT i nije neki uslov, bilo gdje drugo, sem mozda kao serviter/konobar, definitivno jeste. Vecina ima dobro ili odlicno znanje engleskog, ali dosta firmi, ustanova, preferira svedski kao profesionalni jezik.

 

Sto se poslova tice, IT u svim mogucim formama, od service deska, developera, umrezavanja, project leadera. Project menagement je po meni jedan od trazenijih vjestina ovdje. Finance, sourcing, itd se uvijek moze naci. Marketing trziste je pravo veliko, malkice je zacarana grupa,ali ako znas sta radis, imas portfolio i mozes se pokazati, granica nema.

 

Stambena situacija je losa, daleko vise ljudi dolazi nego sto ima stanova. Gradi se polako, ali ulazna cifra za trziste nije mala, tako da kupovina, iako najbolje rijesenje, nije moguca u vecini slucajeva. Cijene iznajmljivanja variraju jako, mozes imati srece, uglavnom najjednostavnija alternativa je iznajmljivanje privatnih stanova na odredjenu periodu. Recimo da se sobe mogu naci za 4-500 eura mjesecno, manji stanovi oko 1000, trosobni oko 1500. Naravno potraznja i ponuda vlada, ali kako god okrenes, jeftino nije.

 

Zivot je onakav kakav zelis da bude. Hoces da stedis da mozes uzeti stan, imas tu opciju, jedes jeftino, ne izlazis, ne uzimas neke ekstravagantne odmore. Na drugu stranu, Stockholm je pravo ziv grad, redovni koncerti, stand up, kino, nocni zivot, sto god pozelis tu je. Koncerti domacih zvijezda i wannabe zvijezda su ucestali, tako da dobrog provoda uvijek ima ;)

 

Ako pogledas mimo cijena stanovanja, ovdje se fakat moze ziviti jeftino. Lidl je uvijek tu :) Svi prehrambeni lanci imaju svoje low cost produkte, koji su 30ak % jeftiniji nego ovih brand, main stream. Ja kad bih htio, mogao bi trositi 300-400€ na hranu, za porodicu od 4, i praviti extra da imam za rucak svaki dan. Sto se mesa tice, skoro pa svako naselje ima jednu ili vise imigrantskih prodavnica, koje prodaje jeftinije import meso, irska, njemacka, danska. Nista strasno :) More domacih produkata, moze se bukvalno jesti kao kod kuce.

 

 

Ukratko, kad rijesis stambenu, posebno stambenu i poslovnu situaciju, zivot u Swe moze biti ugodan, bez problema, gdje ti je najveca glavobolja gdje otici na skijanje :) Ako imas volju, ako se znas snaci, niko te nece zaustaviti. Ne znam nikom u mom krugu poznanstava, da zive lose. Krug je veoma multinacionalan, iran, iraq, bangladesh, litvanija, njemacka, spanija. Ima radnika u fabrici, nastavnika, inzinjera, doktora nauka, itd itd.

 

 

 

 

ccna, ccda, ccnp, ccdp, ccie written, eci peci pec ti si mali zec, a ja mala vjeverica, eci peci pec
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 11:52 (zeleni).
10 godina
offline
Re: Život i rad u Švedskoj (iskustva)

@zeleni

 

Zeleni, puno ti hvala na tvojem odgovoru, te uloženom vremenu i trudu za to.

Posebno što si nam približio realne brojek u vidu zarada i troškova u Švedskoj.

Uvijek volim pročitati pozitivu. A, to sam u tvoje postu pronašao.

 

Živio, Zeleni!!

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Život i rad u Švedskoj (iskustva)
PzKpfw kaže...

@zeleni

 

Zeleni, puno ti hvala na tvojem odgovoru, te uloženom vremenu i trudu za to.

Posebno što si nam približio realne brojek u vidu zarada i troškova u Švedskoj.

Uvijek volim pročitati pozitivu. A, to sam u tvoje postu pronašao.

 

Živio, Zeleni!!

Ja ne kazem da ne moze biti lose. Normalno da moze, ima cijela horda ljudi koji se grebu na racun ljudi koji placaju porez, imaju razvijene sisteme kako gdje i kad traziti lovu, da maksimiziraju svoj nerad.

Smeta mi, ali to je stvar politike, glasam za one koji mi najvise odgovaraju. Licno izbjegavam ljude, koji glume invalide i psihicke slucajeve, idu u penziju sa 35, i onda provode dane negdje u BIH u kafani. Ja hocu vise od toga, i znam da mi to ova drzava moze ponuditi, na kulturan i civilizovan nacin.

 

Gradjani HR kao clanice EU nemaju nista sa zavodom za migraciju, kad dodjes odes na poreznu upravu(Skatteverket), prijavis boravak i to je to. Dobijes maticni broj, odes u banku, obicno Nordea je najjednostavnija za pocetak, otvoris racun gdje ce ti plata leci i nema zime. U Nordea, broj racuna je isti kao i maticni broj. Isto tako vlada je suvlasnik te banke, moraju pratiti neka pravila. Dok ove privatne ti mogu odbiti uslugu na osnovu razlicitih kriterija.

 

Ako imate nekih pitanja u vezi sistema, itd, slobodno pitajte, ako ja ne znam, znam sigurno nekoga ko zna.

Licno poznajem 4 porodice koje su dosle u Swe. Ovdje su 5 godina, 2x3 godine i 6mj. I znam da nemaju lose rijeci o sistemu. Dvije iz HR, dvije iz BIH.

2 doktora nauka iz BIH, doktorirali ovdje u Swe, ostali da rade pri univerzitetu. Mladji par iz ZG, on radi za ups, ona studira, super im ide. Par iz okolice ZG, 35+,on vozi kamion, ona cisti, radi u starackom domu, polako stvaraju buducnost, po meni, sta su uradili za 3 godine, divim im se. Par iz BIH, 30+, software dev i arhitekta, tek dosli, upravo podpisali ugovor za stan na malo duzu periodu, podpisuju moju izreku za najjacu zemlju za ziviti.

 

Uvjeren sam da dvije osobe, sa solidnom pozadinom i iskustvom(citaj IT) mogu stvoriti pravo lagodan zivot za sebe u relativno kratkom roku. Meni je trebalo 6-7 godina da stvorim uvijete za zivot kakav zivim danas. Pamet u glavu, sky is the limit.

ccna, ccda, ccnp, ccdp, ccie written, eci peci pec ti si mali zec, a ja mala vjeverica, eci peci pec
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 20:56 (zeleni).
10 godina
offline
Re: Život i rad u Švedskoj (iskustva)

@zeleni  

 

Zeleni potpuno te kužim. Uvijek postoji i druga strana medalje.

Al' sam htio napisati da mi se jako sviđa tvoj optimizam i pozitiva, te način na koje gledaš stvari.

Nisam tvoj post shvatio ni u jednom pogledu da nešto preuveličaš il' tome slično. Nego, sam tvoje pisanje doživo vrlo afirmativno.

 

 

Pišeš da si živio i u Norveškoj. Može neka komaparacija između NOR i SWE. Odnos prema strancima, jezik, kultura ili je pak cijela Skandinvija ista ili pak slična stvar što se tiče kvaliteta živots i mogućnost emigracije??

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Život i rad u Švedskoj (iskustva)

Ja licno nisam nikada iskusio nikakvu formu diskriminacije.

Na drugu stranu, nasa kultura je donekle priblizna ovoj skandinavskoj, ljudi se obicno ponasaju normalno sa normalnim osobama.

Imam tradicionalno bosansko ime, i tako, jer se zavrsava na a, ljudi su cesto ocekivali zensko, ili nekog arapa, i onda se sjebu. Svaki taj sjeb sam smatrao malom pobjedom na njihove predrasude.

 

Sto se tice no vs swe, iako pripadaju geografskoj regji zvana skandinavija, ne mogu biti drugaciji. Norveska dodje kao neko selo, komune su manje, gradovi preko 50k stanovnika se mogu izbrojati na prste. Ljudi na selu, zavisi od regije u norveskoj mogu biti 100% otvoreni za nove stvari, a mogu biti anti sve sto je strano. Swe na drugu stranu je internacionalnija, oduvijek su imali to neko globalno prisustvo, gdje norveska stupila na podij tek kad s poceli crpiti i prodavati naftu.

 

Dok god si iole zainteresovan za sport, prirodu, imas dobru radnu etiku, nece ti nikada faliti tema za pricati u bilo kojoj zemlji. Ako si putovao okolo, s tim jos veci plus, i jedna i druga nacija cijeni takve stvari. Norvezani su nacionalisti, ne u smislu da mrze strance, nego obozavaju svoju zemlju, dan drzavnosti se proslavlja na nivou americkog, ako ne i svecanije.

 

Mrze i strance. Kao i svuda, i pisao sam o ovome prije, postoji sloj ljudi koji iskoristava socijalni sistem do maksimuma, ja se jos uvijek nadam da ce uraditi nesto s tim, postaviti neku granicu sto se love tice, staviti uslove na dobijanje socijalne pomoci. Dosta ovih ljudi ne zna jezik, nema nikakve zelje za integracijom. Ne zagovaram asimilaciju, ja se nikad necu moci identifikovati sa skandinavcima, i moja dijeca, iako rodjena ovdje, vise se indentifikuju sa svojim prijateljima i rodjacima u HR i BIH, nego sa svedima. Ali volim ovaj sistem, slobodu i sigurnost meni i mojoj familiji koju pruza, ne moze se naci nigdje u svijetu, sem mozda u Kanadi.

 

Ali ako dodjes u drustvo sa zdravim razmisljanjem, radnom etikom koja se bazira na kooperaciju i kvalitet, bit ces prihvacen u drustvo bez ikakvih problema.

 

Sefovska pozicija ovdje ne znaci nista. Ja sam inzinjer i specijalist, ja se pitam sto se tice tehnickih rijesenja, sef donosi odluku o finansijama. Ovdje je fazon, sto svi moraju doci do iste odluke, inace se ne moze ici naprijed. Nekad je pozitivno, nekad negativno, kultura je takva, i oko toga se ne moze. Rijesenje se mora naci koje pase, svima, na svu srecu, vecina zna sta je kompromis, i priznaju kad vide bolje rijesenje.

 

 

 

ccna, ccda, ccnp, ccdp, ccie written, eci peci pec ti si mali zec, a ja mala vjeverica, eci peci pec
13 godina
neaktivan
offline
Re: Život i rad u Švedskoj (iskustva)
Priznaju kad vide bolje rjesenje..

Ono cega u rvackoj nema nit ce ikad biti!!
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
5 godina
neaktivan
offline
Život i rad u Švedskoj (iskustva)

Ćao drugari, da li zna neko možda koliki je rok čekanja za odgovor, kada poslodavac pošalje migracionom centru pa da oni odobre papir ( to je papir sa kojim se predaje za radnu vizu, ilti ugovor ). 
Bilo bi dobro ako je već možda neko imao slično iskustvo :)

16 godina
offline
Re: Život i rad u Švedskoj (iskustva)

Mislim da bi ti bilo najbolje to pitati/pročitati na forum.hr, podforum dijaspora ako ti već ovdje nitko ne odgovori.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
5 godina
neaktivan
offline
Re: Život i rad u Švedskoj (iskustva)
Pero Dinamit kaže...

Mislim da bi ti bilo najbolje to pitati/pročitati na forum.hr, podforum dijaspora ako ti već ovdje nitko ne odgovori.

 Hvala! 

10 godina
offline
Re: Život i rad u Švedskoj (iskustva)

@aleksandarbc

 

+Fejs grupe vezane za Švedsku&Skandinaviju.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
5 godina
neaktivan
offline
Re: Život i rad u Švedskoj (iskustva)
PzKpfw kaže...

@aleksandarbc

 

+Fejs grupe vezane za Švedsku&Skandinaviju.

 Jel mozes ovde ili na PM da mi posaljes neke grupe ako znas neke provereno? 

10 godina
offline
Život i rad u Švedskoj (iskustva)

Imaš na FB ove grupe:

 

-"Idemo u Švedsku"

- "Posao i kontakti u Svedskoj"

- "Ex Yu u Stockholmu"
..to su samo neke. Vjerujem da ih potoji još.
Sretno!
Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2018 20:18 (PzKpfw).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Život i rad u Švedskoj (iskustva)

Imam jedan problem. Kontaktirao sam imigracioni svedski sajt, i tamo isao da proverim stanje dokle su stigli sa mojim odgovorom. I u njihovom odgovoru na mejl mi odgovaraju da im posaljem neke podatke koje su napisali i ono sto me buni jeste to "  Please return with information  " ja njima da vratim povratni mejl ne mogu jer su tako namestili, a ne znam kako drugacije da im odgovorim. Mislio sam da probam da opet otvorim mejl preko sajta i odgovorim im i napisem im da sam ih kontaktirao sa mojim podacima i sve, ali opet dobijem isti povratni mejl. sto znaci da nekako moram da im odgovorim na ovaj mejl a kako ne znam? 
Neka pomoc? 

10 godina
offline
Re: Život i rad u Švedskoj (iskustva)

 

@aleksandarbc

 

Pa, jel' ima tamo neki admin email ili tome slično?

Probaj,  na taj način riješiti nastali problem.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice