Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

poruka: 182
|
čitano: 54.046
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Rocker kaže...

Covjek koji je napravio taj dokumentarac je Antropolog(valjda zna sta je napravio),u vezi kršćanstva ako je to demoska glazba onda zsto su ovi spaljivali crkveNeodlučan?Inace cijeli Metal pocinje od mracne klasicne glazbe i onog Wagnera koji je dodao one kontrabase u orkestar i onu Đavolju notu(triton)

Antropolog? Sad mi je jasno zasto je lose i ispalo, preozbiljno se taj "sotonizam" i alternativna glazba shvaca. Sva ta s*anja i bedastoce o promjeni svijeta (ili bilocega drugog!) zaboravite.

 

Ajde probat cu ovako objasniti:

Demoni su nesto vidljivo i ocito bez ikakve diskrecije dok je sam vrag (ili sotona) lukav i nevidljiv i probat ce covjeka navesti na lose postupke bez da oni to sami znaju.

 

I metal ima 100 podvrsta, ne mora biti nužno mracan, npr moze biti kao rock na steroidima gdje pjeva neki p*čkasti frajer sa glasom kao da ga je netko debelom nogom po jajima (power metal anyone? :D).

Every time two people have sex, an angel gets a boner
15 godina
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Ne volim black i death metal ili točnije rečeno mrzim jer mi ide na ***ac to growlanje i isfuravanje sotonista,a većina njih ne zna pravu ideologiju sotonizma i to valjda furaju da ih ljudi shvaćaju kao opasne momke.Black & Death metal SUCKS!

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2010 15:35 (Xbox360 Modder).
14 godina
offline
RE: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
AA-d00d kaže...
Rocker kaže...

Covjek koji je napravio taj dokumentarac je Antropolog(valjda zna sta je napravio),u vezi kršćanstva ako je to demoska glazba onda zsto su ovi spaljivali crkveNeodlučan?Inace cijeli Metal pocinje od mracne klasicne glazbe i onog Wagnera koji je dodao one kontrabase u orkestar i onu Đavolju notu(triton)

Antropolog? Sad mi je jasno zasto je lose i ispalo, preozbiljno se taj "sotonizam" i alternativna glazba shvaca. Sva ta s*anja i bedastoce o promjeni svijeta (ili bilocega drugog!) zaboravite.

 

Ajde probat cu ovako objasniti:

Demoni su nesto vidljivo i ocito bez ikakve diskrecije dok je sam vrag (ili sotona) lukav i nevidljiv i probat ce covjeka navesti na lose postupke bez da oni to sami znaju.

 

I metal ima 100 podvrsta, ne mora biti nužno mracan, npr moze biti kao rock na steroidima gdje pjeva neki p*čkasti frajer sa glasom kao da ga je netko debelom nogom po jajima (power metal anyone? :D).

Svatko ima svoje misljenje.Nije mi do svađe nit se ja protivim Black i Death Metalu nego samo ih ne slusam puno jer bas ne volim ono grleno pjevanje al mogu ih poslusat tu i tamo.Namigiva

If you squeeze my lizard, ll put my snake on you!
16 godina
offline
RE: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
@thechosenfreak
Bas sam to i ja spomenuo, samo mi se, vise zbog cinjenice da vecina nece ni obratit paznju, nije dalo dublje ulaziti u temu.
Bravo! Jedan si od rijetkih koji na spomen sotonizma ne pomisle na ubijanje, konzumiranje krvi, orgijanje i sl. u ime sotone.
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Danny_HR kaže...
@thechosenfreak
Bas sam to i ja spomenuo, samo mi se, vise zbog cinjenice da vecina nece ni obratit paznju, nije dalo dublje ulaziti u temu.
Bravo! Jedan si od rijetkih koji na spomen sotonizma ne pomisle na ubijanje, konzumiranje krvi, orgijanje i sl. u ime sotone.

Ne moraš biti u skupovima za podršku homoseksualnih brakova ili pobačaja da bi te netko zvao liberalom. Dovoljno je da nemaš ništa protiv hom. brakova i pobačaja da bi dobio etiketu "liberal". Ako si liberal, ne možeš biti konzervativac.

Isto tako ne moraš paliti crkve, piti krv i žrtvovati djevice da bi bio "sotonist". Dovoljno je slagati se sa moralnim načelima Sotone. Znam, nekima teško pada spominjanje "nekog tamo mitskog bića", ali jednostavno je smješno pričati o sotonizmu bez spominjanja sotone. Ako raspravljamo o tome tko je luteran, moramo vidjeti koja su učenja ili moralna gledišta Martina Luthera. Ako je tema marksizam - koja su učenja Karla Marxa. You get the point.

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Enterprise Edition, AutoCAD 2009, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2010 17:18 (Random.).
16 godina
offline
RE: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
betmen kaže...

ok... ali evo, uzmimo za primjer bend Slayer. oni koriste pentagrame, i to ove naopake, dosta često (primjer), a izjavili su da nisu sotonisti (dokaz). kog vraga to onda treba značiti?

Isto kao i kad Thompson kaze da nije Ustasa, a je! :))

,,Baš i nije... COD je više razbibriga u odnosu na nadmoćni BF2.'' ROFLCOPTERIMAO
14 godina
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

briga me za sotonjare i klince što se isfuravaju na pentagrame,dokle god ti isti ljudi ne ugrožavaju ostale ljude ne smatram ih nikakvom prijetnjom za nikoga,nek svak vjeruje u što želi,miljardu ljudi se klanja kamenu pa što bih ja sad trebao imati  nešto protiv njih

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
15 godina
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

dajte nemojte vise mjesati death i black metal!

jer to nije isto!

16 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Pentagrami, sotonistički metal i sl. su samo marketinški trik nastao od ljudi koji su u tome vidjeli priliku za zgrtanje para. Sotonisti su pratioci mitske ikone, stvarne koliko je i Pajo Patak stvaran. Korporacije su se koristile logikom. Adolescenti su buntovnici (ne povezivati bunt (samo) s vandalizmom), bit će onih extremnijih i glupih koji će htjeti preći na "dark-side". I što da im daju? I neko se sjetio: dat će im najžešće riffove, bolesne tekstove, duge kose i mistično znakovlje.

 

Što točno pentagram predstavlja u metalu, ne znam niti me briga. Znam samo da je u prošlosti geometrijski pravilno znakovlje (križevi, trokuti, zvjezdoliki likovi, spirale) uvijek bilo zanimljivo ljudima i uvijek su pokušavali pronaći značenje tih pravilnosti. Pošto nema nikakvog značenja u tim likovima (osim matematičkog), postoje samo nagađanja (poput zemlje, vode, vatre i sl.) koja su mi naprosto smješna i uvijek me asociraju na izlov vještica i heretika, ne znam zašto.

~~~ Hur tycker du om dem applen??? ~~~
14 godina
neaktivan
offline
RE: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
i_rambo_plache kaže...

Pentagrami, sotonistički metal i sl. su samo marketinški trik nastao od ljudi koji su u tome vidjeli priliku za zgrtanje para. Sotonisti su pratioci mitske ikone, stvarne koliko je i Pajo Patak stvaran.

legendarno !

 

isusizam i sotonizam su iste stvari. samo je predznak drugi.

 

bravo, majstore !

Worry gives a small thing a big shadow.
16 godina
offline
RE: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Želiš reći da Pajo Patak nije stvaran? Plač

14 godina
protjeran
offline
RE: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Xbox360 Modder kaže...

Većinom black i death metalci imaju pentagrame izokrenute naopačke jer glume sotonjare.Slayer to npr. ima zato što im je to dio imidža i marketinga.I idu mi na **rac ti death metal bendovi i njihovi vokali i takozvani pentagrami naopačke kojima izigravaju sotoniste,a da ustvari znaju što je to mislim da bi razmislili.Inače od metala volim samo Slayer,Anthrax,Megadeth i Black Sabbath koji ni nebi nazvao metalom već nekim hard rockom.

LOLcina. Slayer je hard rock kolko je Hendrix techno.

 

 

dokumentarac na YouTubeu, koga zanima ova tema svakako neka pogleda

So what. \m/
14 godina
neaktivan
offline
RE: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
ukay1000 kaže...
betmen kaže...

ok... ali evo, uzmimo za primjer bend Slayer. oni koriste pentagrame, i to ove naopake, dosta često (primjer), a izjavili su da nisu sotonisti (dokaz). kog vraga to onda treba značiti?

Isto kao i kad Thompson kaze da nije Ustasa, a je! :))

Krivo, izvrnuti pentagrami kod bendova se koriste cisto u svrhe provokacije i da bi se bio drukciji. Puno se vise kontroverznosti veze za Slayer od obicnih izvrnutih pentagrama. Zakljucak: osim tekstova koji cesto poticu na razmisljanje, Slayer i slicni bendovi koriste i kontroverznu ikonografiju da bi bili sokantni i lakse pridobili pozornost. Mogao bi se doslovce cijeli esej o ovome napisati ali ja sam to srezao na vise-manje kljucne stvari.

 

Potrebno je i razlikovati dvije vrste sotonizma, jedna je opce prihvacena (i u svijetu se uglavnom radi o toj vrsti) koja je zapravo oblik ateizma i glorificiranja samog sebe umjesto nekakvog viseg bica (takvim "sotonistima" je, recimo, vlastiti rodendan najveci blagdan). U to spada The Church of Satan i La Vey. A druga vrsta bi bila doslovno stovanje vraga kao takvoga, i to je ono na sto ljudi najcesce pomisle kada se spomene sotonizam, iako je ta vrsta veoma rijetka i opcenito neprihvacena zbog ocitih razloga.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
15 godina
offline
RE: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
AA-d00d kaže...
Rocker kaže...

Covjek koji je napravio taj dokumentarac je Antropolog(valjda zna sta je napravio),u vezi kršćanstva ako je to demoska glazba onda zsto su ovi spaljivali crkveNeodlučan?Inace cijeli Metal pocinje od mracne klasicne glazbe i onog Wagnera koji je dodao one kontrabase u orkestar i onu Đavolju notu(triton)

Antropolog? Sad mi je jasno zasto je lose i ispalo, preozbiljno se taj "sotonizam" i alternativna glazba shvaca. Sva ta s*anja i bedastoce o promjeni svijeta (ili bilocega drugog!) zaboravite.

 

Ajde probat cu ovako objasniti:

Demoni su nesto vidljivo i ocito bez ikakve diskrecije dok je sam vrag (ili sotona) lukav i nevidljiv i probat ce covjeka navesti na lose postupke bez da oni to sami znaju.

 

I metal ima 100 podvrsta, ne mora biti nužno mracan, npr moze biti kao rock na steroidima gdje pjeva neki p*čkasti frajer sa glasom kao da ga je netko debelom nogom po jajima (power metal anyone? :D).

sve super ali pusti mi power metal na miru!

Inace bilo bi fora da neko bubne nakakve podatke(ako postoje)koliko je ljudi ubijeno od strane sotononista a koliko od strane crkve(paljenje na lomacama,krizarski ratovi...)pa cete vidjet koje pravo smece

Life will kill you, even if you're in a rock and roll band
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2010 1:03 (R4zOR229).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
R4zOR229 kaže...

sve super ali pusti mi power metal na miru!

 

Žao mi je, ali nisam se mogao suzdržatiSmijeh

 

 

 

51 rules of Power Metal


1. No matter what you do, you are gay
2. Don’t enjoy ManOwar, they are gay
3. Never go outside carrying a sword.
4. Don’t hold you sword and scream “poweeeeeer of steeel”. That is gay
5. Do not talk about fantasy lyrics as if they belong in metal.
6. Do not talk about fantasy worlds.
7. Never talk about hobbits. Hobbits are gay
8. Do not have a band that has the word or variation of the word Elf in it.
9. Don’t say Hail and Kill. That is quite homosexual.
10. Avoid saying, “man that guy sure has a great falsetto!”
11. If most of the singers in the bands you enjoy have voices higher than your girlfriend, you are gay
12. Scratch that, you have no girlfriend.
13. Do not buy a cd that has the word Dragon in it. Dragons are not gay but you cannot push your luck.
14. Avoid referring to Hammerfall as “the saviours“, or “the templars”.
15. Don’t listen to Hammerfall more that twice a year. Hammerfall are gay
16. Do not live in your parents basement.
17. Do not live with your parents.
18. Do not ask your mother to wash your Tolkien underwear.
19. Try to play chords that do not sound like 2nd rate Helloween.
20. That’s all you know? You are gay
21. Do not go to Renaissance fairs. That is beyond gay
22. If you go do not wear a Peter Pan outfit.
23. Do NOT carry your sword.
24. If you see a maiden ask for a blowjob.
25. Don’t talk to her about ManOwar. Refer to rule 2.
26. Do not refer to intercourse as “returning the dragon to its lair”
27. Scratch that. You do not have intercourse.
28. Do not listen to faggoth.
29. Power Metal and Faggoth combined make you a drag queen.
30. Do not get offended when people say that Stratovarius sounds like Helloween.
31. Do not write personal letters to Timo Tolkki.
32. Avoid saying “Slays.”
33. Don’t refer to Death Metal as “cookie monster crap”.
34. If you do not like Death Metal, pretend to know something about it.
35. Cradle of Filth are not Death Metal. Fag!
36. Cradle of Filth are not Black Metal. Fag!
37. Never enjoy Cradle of Filth. See 101 Rules of Black Metal.
38. Don’t masturbate to a picture of Yngwie Malmsteen.
39. Don’t masturbate to a picture of ManOwar. Cretin.
40. Don’t masturbate wearing leather.
41. Don’t masturbate wearing armour.
42. Switch hands.
43. Avoid saying the word “Power” too often.
44. If you have a band do not use the following words in your song titles: Metal, False, True, Metal, Sword, Steel, Heathen, Warrior, Metal, Kings, Battles.
45. Try to communicate with non-metal listeners. Do not brush them off as Posers.
46. Do not wear frilly shirts. Leave that up to Boy George.
47. Never say “Heavy metal or no metal at all”. In other words, don't be gay
48. Don’t wear loin cloths. You know what’s coming. gay
49. Don’t scream “metal brother” at concerts unless you like beatings.
50. Don't be Dani Filth...err i mean, NEVER carry your sword outside your house!
51. Refer to rule 1.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2010 1:12 (Paolo2612).
15 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Kad si već započeo...

 

101 Rules of Black Metal

Remember boys, flies spread disease, so keep yours closed...
16 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Norsk Arysk Blak Metal! Rahhh!! AAAAAAAAAAARGH!!!

 

edit: zaboravio staviti: 196 rules of doom metal

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2010 10:08 (AA-d00d).
15 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

"Don't be Dani Filth" x3

 

Satanus. Huh huh huhuhuhuh
Remember boys, flies spread disease, so keep yours closed...
15 godina
offline
RE: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Tallahasee kaže...
Xbox360 Modder kaže...

Većinom black i death metalci imaju pentagrame izokrenute naopačke jer glume sotonjare.Slayer to npr. ima zato što im je to dio imidža i marketinga.I idu mi na **rac ti death metal bendovi i njihovi vokali i takozvani pentagrami naopačke kojima izigravaju sotoniste,a da ustvari znaju što je to mislim da bi razmislili.Inače od metala volim samo Slayer,Anthrax,Megadeth i Black Sabbath koji ni nebi nazvao metalom već nekim hard rockom.

LOLcina. Slayer je hard rock kolko je Hendrix techno.

 

 

dokumentarac na YouTubeu, koga zanima ova tema svakako neka pogleda

Tvoj za*eb,mislim da je jasno šta sam mislio,nisam napiso koje nebi nazvao metalom nego koji nebi nazvao metalom i odnosi se samo na Black Sabbath,al ipak su oni pioniri metala.

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2010 11:47 (Xbox360 Modder).
15 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Paa dajte boktee zašto svi uvik mišate glazbu za vjerskim/političkim uvjerenjima. Ja volim gotovo sav metal slušam slayer anthrax children of bodom i boli me ku*ac jesu li oni katolici, sotonisti il nacisti !!

Prof. dr. sc. torrentologije
14 godina
protjeran
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

ne bi, ne bi!

So what. \m/
15 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

pentagram nema nikakvo sotonisticko znacenje kako god ga okrenes

ima spiritualno znacenje, predstavlja 4 elementa i duh

pentagram je crkva nazvala sotonistickim {#} 

trebao bi vam dosta toga napisat da podkrijepim svoje tvrdnje al malo mi se neda objasnjavat neg vam samo mogu rec da  pocnete malo vise citat

12 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
nikorosic1994 kaže...

pentagram nema nikakvo sotonisticko znacenje kako god ga okrenes

ima spiritualno znacenje, predstavlja 4 elementa i duh

pentagram je crkva nazvala sotonistickim {#} 

trebao bi vam dosta toga napisat da podkrijepim svoje tvrdnje al malo mi se neda objasnjavat neg vam samo mogu rec da  pocnete malo vise citat

Heavy Metal > Crkveni Zbor

Iron Maiden <3 /// R.I.P. EP 24.6.2011
11 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Po meni pentagram nema nikakvo značenje, a pogotovo ne zbog SOTONIZMA... -_-" Npr. U glazbi je to samo dio imidža nekih bendova ( w.a.s.p, mötley crue,...) MÖTLEY CRÜE: imaju na odjeći i ogrlicama pentagram, ali to neznači da su sotone zbog toga... WASP: značenje imena benda ( neki misle da znači " we are satan peoples" a zapravo znači "we are so powerfull") I u ostalom nevrijedi se raspravljat o tome... ;))){#}{#}

16 godina
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Kad smo kod WASP-a ako se ne varam nezna se točno što ta skračenica predstavlja. We Are Sexual Perverts je značenje koje su u jednom intervjuu rekli, ali pitanje je da li je i to istina.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
AlterEgo kaže...
Kad smo kod WASP-a ako se ne varam nezna se točno što ta skračenica predstavlja. We Are Sexual Perverts je značenje koje su u jednom intervjuu rekli, ali pitanje je da li je i to istina.

We Are So Perfect

We Are So Powerful

We All Smoke Pot

We Are Satan's People

We Are Satan's Preachers

We Ate Savory Pancakes

We Are Satan's Preachers ...

 

Ali najboja izjava od blackie-a kada su ga pitali što znači wasp: We Ain't Sure, Pal {#} 

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2012 0:56 (Paolo2612).
11 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Mada slusam malo power/heavy metala rado bih streljao sve grupe koje u svojim tekstovima/ponasanju velicaju sotonu.Bilo radi svoje promocije ili radi svojih krivih uvjerenja.Ako nesto ne valja to ne treba dirati,kao sto i govno ne diramo.

12 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

i ja isto,idu mi na qrac ti kojekakvi black i sta ja znam metalci koji izigravaju sotoniste,pogotovo Lez Zeppelin koji u svojem stairway to heaven ima one mutave  "sotonisticke poruke!" mislim to je fakat jadno, to bi ja sve streljao ako nemogu zbog svoje hebene glazbe postat popularni onda koji qrac rade u uz tom podrucju, i da metal poslusaju vecina tak 13-14 godisnjaka, i nesto ima ovih mladjih ali jako je malo pravih metal fanova koji su zreli pa jos uvjek to poslusaju...

vatefak is going on :D
15 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
bancic123 kaže...

i ja isto,idu mi na qrac ti kojekakvi black i sta ja znam metalci koji izigravaju sotoniste,pogotovo Lez Zeppelin koji u svojem stairway to heaven ima one mutave  "sotonisticke poruke!" mislim to je fakat jadno, to bi ja sve streljao ako nemogu zbog svoje hebene glazbe postat popularni onda koji qrac rade u uz tom podrucju, i da metal poslusaju vecina tak 13-14 godisnjaka, i nesto ima ovih mladjih ali jako je malo pravih metal fanova koji su zreli pa jos uvjek to poslusaju...

Ovoliku koncentraciju smeća u jednom postu dugo nisam pročitao, a na forumu sam često u zadnje vrijeme.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
bancic123 kaže...

i ja isto,idu mi na qrac ti kojekakvi black i sta ja znam metalci koji izigravaju sotoniste,pogotovo Lez Zeppelin koji u svojem stairway to heaven ima one mutave   "sotonisticke poruke!" mislim to je fakat jadno, to bi ja sve streljao ako nemogu zbog svoje hebene glazbe postat popularni onda koji qrac rade u uz tom podrucju, i da metal poslusaju vecina tak 13-14 godisnjaka, i nesto ima ovih mladjih ali jako je malo pravih metal fanova koji su zreli pa jos uvjek to poslusaju...

Bro ti si profulao smisao te pjesme, nema nikakvih sotonističkih poruka već ima dosta referenci na bibliju i na spasenje, pjesma je upravo obrnuta od toga što si napisao.

Inače slušam rock ali odakle ti znaš tko sluša metal i kome se sviđa kakva glazba, vrati se na narodnjake, to je jedina vrsta glazbe koju ćeš ti razumjeti, i totalno je odobrena od pape osobno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice