Znanost

poruka: 68
|
čitano: 10.819
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Znanost

bas nesto gledao neki znanstveni portal i naišao na naslov neutrini brzi od svjetlosti.Tom cinjenicom Einsteinova teorija relativnosti dolazi u pitanje na kojoj se temelji moderno shvacanje svemira.http://metro-portal.hr/novi-pokus-potvrdio-da-se-neutrini-krecu-brze-od-svjetlosti/65607

Posto na forumu nema bas neke konkretne teme za znanost ja cu je pokrenuti.Ovdje pisite vijesti sa podrucja znanosti te komentare o aktualnim događanjima.

P.S. nemojte stavljati vijesti o (sta ja znam) smartphonima,procesorima i novim stvarima.za to imate vijesti by forumasi.Pisite iskljucivo o novim znanstvenim otkricima.

12 godina
neaktivan
offline
Znanost

Eistein se malo prevario {#}

13 godina
offline
Re: Znanost
snupix kaže...

bas nesto gledao neki znanstveni portal i naišao na naslov neutrini brzi od svjetlosti.Tom cinjenicom Einsteinova teorija relativnosti dolazi u pitanje na kojoj se temelji moderno shvacanje svemira.http://metro-portal.hr/novi-pokus-potvrdio-da-se-neutrini-krecu-brze-od-svjetlosti/65607

Posto na forumu nema bas neke konkretne teme za znanost ja cu je pokrenuti.Ovdje pisite vijesti sa podrucja znanosti te komentare o aktualnim događanjima.

P.S. nemojte stavljati vijesti o (sta ja znam) smartphonima,procesorima i novim stvarima.za to imate vijesti by forumasi.Pisite iskljucivo o novim znanstvenim otkricima.

Takva tema treba {#}

Da, pada Einsteinova teorija u vodu.

Bilo je samo pitanje vremena kada će se potvrditi. Ovo je neznatno mala razlika u brzinama, no uvjeren sam da mora postojati nešto što se giba brže i po novom sada, neutrina.


Nema nikakve fizičke barijere koja bi to onemogućavala...



Samo je pitanje možemo li to s našim mjernim instrumentima to registrirati, zabilježiti... 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
13 godina
neaktivan
offline
Znanost

evo ovo nam svima uljeva nadu u skori pronalazak univerzalnog lijeka za rak

http://www.znanost.com/clanak/kombinacija-zracenja-i-hormona-produzuje-zivot-za-7-godina/

Avenged Sevenfold foREVer!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Znanost
sudy_freak kaže...
snupix kaže...

bas nesto gledao neki znanstveni portal i naišao na naslov neutrini brzi od svjetlosti.Tom cinjenicom Einsteinova teorija relativnosti dolazi u pitanje na kojoj se temelji moderno shvacanje svemira.http://metro-portal.hr/novi-pokus-potvrdio-da-se-neutrini-krecu-brze-od-svjetlosti/65607

Posto na forumu nema bas neke konkretne teme za znanost ja cu je pokrenuti.Ovdje pisite vijesti sa podrucja znanosti te komentare o aktualnim događanjima.

P.S. nemojte stavljati vijesti o (sta ja znam) smartphonima,procesorima i novim stvarima.za to imate vijesti by forumasi.Pisite iskljucivo o novim znanstvenim otkricima.

Takva tema treba {#}

Da, pada Einsteinova teorija u vodu.

Bilo je samo pitanje vremena kada će se potvrditi. Ovo je neznatno mala razlika u brzinama, no uvjeren sam da mora postojati nešto što se giba brže i po novom sada, neutrina.


Nema nikakve fizičke barijere koja bi to onemogućavala...



Samo je pitanje možemo li to s našim mjernim instrumentima to registrirati, zabilježiti... 

sad kad su zabiljezili tu razliku od (nisam siguran) par nanosekunda razvijat ce matematicke formule i teorije te ce nakon nekog vremena potpuno potući einsteinovu teoriju relativnosti.

13 godina
offline
Re: Znanost
snupix kaže...

sad kad su zabiljezili tu razliku od (nisam siguran) par nanosekunda razvijat ce matematicke formule i teorije te ce nakon nekog vremena potpuno potući einsteinovu teoriju relativnosti.

Ne mora nužno značiti da Posebna teorija relativnosti pada u vodu.

Ona opet vrijedi za brzine bliskima brzini svjetlosti... 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
14 godina
neaktivan
offline
13 godina
offline
Re: Znanost

Definitivna stvarnost s kojom ćemo se prije ili kasnije suočiti.

Ali kako Hawking kaže, bolje da mi njih prvi pronađemo, ako oni nas budu, bit će prekasno

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
15 godina
neaktivan
offline
Znanost

Iz naše optike mi smo negdje u sredini,gore je beskrajni Svemir a kroz mikroskop beskrajni svijet atoma i elektrona.Imamo problem da kada o nečemu govorimo izostavljamo sve ostalo,naša svijest kristalizira pojmove i istovremeno je ignorantna,a uvijek gdje ne vidimo smisla poričemo da ga ima,to je naša igra koja nas tjera dalje,svi znamo da postoje čestice brže i od neutrina ali nije igra zanimljiva kad znaš sve,i sada je zanimljivo kroz koje metode i postupke to ćemo saznati.Većini to dolazi od toga što ih se od rana uči da koriste "mozak" na određeni način.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.11.2011 21:46 (Igor_76).
14 godina
offline
Re: Znanost
sudy_freak kaže...

Definitivna stvarnost s kojom ćemo se prije ili kasnije suočiti.

Ali kako Hawking kaže, bolje da mi njih prvi pronađemo, ako oni nas budu, bit će prekasno

Trenutno se pretražuje dosta raznih područja svemira koji su u našem dosegu. Dosada nije pronađen niti jedan planet na kojem bi postojali uvjeti života. Prema tvrdnjama određenih astrofizičara, šanse da se pojavi neki planet koji zadovaljava sve životne uvjete su minimalni tako da izvanzemaljci ne postoje u našem dosegu.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
13 godina
offline
Re: Znanost
captain_soap_McTawish kaže...

Trenutno se pretražuje dosta raznih područja svemira koji su u našem dosegu. Dosada nije pronađen niti jedan planet na kojem bi postojali uvjeti života. Prema tvrdnjama određenih astrofizičara, šanse da se pojavi neki planet koji zadovaljava sve životne uvjete su minimalni tako da izvanzemaljci ne postoje u našem dosegu.

Ali to mi je najveća nebuloza..


Oni traže uvjete koji vrijede za nas?

Što ako je malim zelenima metan ono što je nama zrak, što ako im je tekući helij ono što je nama voda....
To ne razumijem.... 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
14 godina
offline
Re: Znanost
sudy_freak kaže...

Ali to mi je najveća nebuloza..


Oni traže uvjete koji vrijede za nas?

Što ako je malim zelenima metan ono što je nama zrak, što ako im je tekući helij ono što je nama voda....
To ne razumijem.... 

I meni je to bilo malo nelogično, no ima mnogo planeta koji imaju takve nepovoljne uvjete i dosada na njima nije uočen nikakav složeniji oblik života. No možda je problem u tome što dosta ljudi pri pomisli na izvanzemaljce odmah misli neka bića koja imaju složenu građu kao mi, koji su razvijeni kao mi. Koliko znam dosada su uzorci uzeti najdalje sa marsa, a bića npr. pomoću bakterija ne mogu se uočiti golim okom već je potrebna labaratorijska analiza da bi se dokazala njihova prisutnost. Na zemlji postoje Archeabacteriae koje žive na vrlo nepovoljnim uvjetima(vulkanska grotla), pa možda u svemiru možemo pronaći neke takve oblike života. Na kraju krajeva prema jednoj teoriji o nsatnaku života, život je došao sa neki meteorita koji su se spustili na zemlju,

 

No činjenica je bića koja imaju složenu građu vrlo teško mogu preživjeti nepovoljne uvjete gdje je npr. dnevna oscilacija 200 °C

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2011 20:39 (captain_soap_McTawish).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Znanost
captain_soap_McTawish kaže...

No činjenica je bića koja imaju složenu građu vrlo teško mogu preživjeti nepovoljne uvjete gdje je npr. dnevna oscilacija 200 °

to se događa i kod radioaktivnosti.

čovjek umire na 1000 radija

žohari umiru na 6400 radija

voćne mušice na 64 000 radija

osa HABROBRACON podnosi zračenje od 180 000 radija dok su neki mikrobi praktički neuništivi,podnose zračenje od 1,5 milijuna radija.

 

12 godina
neaktivan
offline
13 godina
offline
Re: Znanost
snupix kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

No činjenica je bića koja imaju složenu građu vrlo teško mogu preživjeti nepovoljne uvjete gdje je npr. dnevna oscilacija 200 °

to se događa i kod radioaktivnosti.

čovjek umire na 1000 radija

žohari umiru na 6400 radija

voćne mušice na 64 000 radija

osa HABROBRACON podnosi zračenje od 180 000 radija dok su neki mikrobi praktički neuništivi,podnose zračenje od 1,5 milijuna radija.

 

Sto onda krepava prvo? Sisavci? Ribe? Ptice?

Gamers Don't Die, They Respawn.
16 godina
moderator
offline
Re: Znanost
snupix kaže...
sudy_freak kaže...
Takva tema treba {#}


Da, pada Einsteinova teorija u vodu.

Bilo je samo pitanje vremena kada će se potvrditi. Ovo je neznatno mala razlika u brzinama, no uvjeren sam da mora postojati nešto što se giba brže i po novom sada, neutrina.


Nema nikakve fizičke barijere koja bi to onemogućavala...



Samo je pitanje možemo li to s našim mjernim instrumentima to registrirati, zabilježiti... 

sad kad su zabiljezili tu razliku od (nisam siguran) par nanosekunda razvijat ce matematicke formule i teorije te ce nakon nekog vremena potpuno potući einsteinovu teoriju relativnosti.

Hold your horses! Kako Einsteinova teorija pada u vodu ako se pokaže da neutrini mogu putovati brže od svjetlosti? Ako neutrini zaista mogu putovati brže od svjetlosti (što još nije dokazano!), to ne znači da Einsteinova teorija pada! To samo znači da se njegova teorija ne može primijeniti na neutrine - ali sve ostalo ostaje! Dakle, ako je Einstein bio u krivu, bio je u krivu u pogledu jedne stvari, a ne da njegova cijela teorija ili teorije padaju.

 

BTW malo pratite i moguća objašnjenja anomalije. Ja sam zasad čuo dva - prvo je nešto u stilu - ako je istinita M-teorija (teorija s braneovima), neutrino je možda izašao iz našeg branea i onda opet ušao na daljnjem mjestu - nije putovao brže od svjetlosti u našem svemiru. Drugo je - da Einsteinova teorija zapravo predviđa da se ne može prijeći brzina svjetlosti, što će reći da bi, ako sam dobro shvatio, mogle postojati čestice s negativnom masom koje putuju brže od svjetlosti.

16 godina
moderator
offline
Re: Znanost
captain_soap_McTawish kaže...
sudy_freak kaže...

Definitivna stvarnost s kojom ćemo se prije ili kasnije suočiti.

Ali kako Hawking kaže, bolje da mi njih prvi pronađemo, ako oni nas budu, bit će prekasno

Trenutno se pretražuje dosta raznih područja svemira koji su u našem dosegu. Dosada nije pronađen niti jedan planet na kojem bi postojali uvjeti života. Prema tvrdnjama određenih astrofizičara, šanse da se pojavi neki planet koji zadovaljava sve životne uvjete su minimalni tako da izvanzemaljci ne postoje u našem dosegu.

Izvanzemaljci kakve mi očekujemo! {#} Naime, mi očekujemo život zasnovan oko ugljika - to ne mora značiti da bi i neki drugi strani život trebao biti zasnovan oko istog elementa. Problem je što nam je poznat samo ovaj naš, jedan život i onda sve gledamo prema njemu. Život na drugim planetima mogao bi biti nešto posve drugačije.

14 godina
neaktivan
offline
Znanost

ja bas mislim da tipicni vanzemaljci nepostoje(velike usi,zelena koza, 6 ociju itd.) nego da su to bogatasi,glavonje koji imaju moc i koje vode sve u propast.

16 godina
moderator
offline
Re: Znanost
snupix kaže...

ja bas mislim da tipicni vanzemaljci nepostoje(velike usi,zelena koza, 6 ociju itd.) nego da su to bogatasi,glavonje koji imaju moc i koje vode sve u propast.

Možeš pojasniti?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Znanost
mbaksa kaže...
snupix kaže...

ja bas mislim da tipicni vanzemaljci nepostoje(velike usi,zelena koza, 6 ociju itd.) nego da su to bogatasi,glavonje koji imaju moc i koje vode sve u propast.

Možeš pojasniti?

moguće da govori o vrsti sličnoj našoj, vjerojatno u nečemu sličnom kapitalizmu :D

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
14 godina
neaktivan
offline
Re: Znanost
mbaksa kaže...
snupix kaže...

ja bas mislim da tipicni vanzemaljci nepostoje(velike usi,zelena koza, 6 ociju itd.) nego da su to bogatasi,glavonje koji imaju moc i koje vode sve u propast.

Možeš pojasniti?

prvenstveno mislim na masone i iluminate kojima je cilj preko mocnijih ljudi da smanje svjetsku populaciju,smanje ljudsko obrazovanje i jos neke stvari.

EDIT:

mogu se kladiti da je onaj potres u Japanu umjetno izazvan,da je ekonomska kriza i recesija također umjetno izazvana a da ne govorim o pjevačima.pa zar ne vidite da svi obozavaju Lady Gagu a ona je (po meni) psihički poremećena osoba koja svojim bolesnim ispadima prikuplja fanove.ne vidim sto je tu lijepo i zato masoni zele da cijeli svijet bude poput lady gage POREMEČEN.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2011 11:25 (snupix).
14 godina
offline
Re: Znanost
snupix kaže...

prvenstveno mislim na masone i iluminate kojima je cilj preko mocnijih ljudi da smanje svjetsku populaciju,smanje ljudsko obrazovanje i jos neke stvari.

EDIT:

mogu se kladiti da je onaj potres u Japanu umjetno izazvan,da je ekonomska kriza i recesija također umjetno izazvana a da ne govorim o pjevačima.pa zar ne vidite da svi obozavaju Lady Gagu a ona je (po meni) psihički poremećena osoba koja svojim bolesnim ispadima prikuplja fanove.ne vidim sto je tu lijepo i zato masoni zele da cijeli svijet bude poput lady gage POREMEČEN.

Ovo tvoje spada u teorije zavjere i već imaš otovrenu temu o teorijama zavjere. Ovo je tema vezana za znanost i ovdje sve treba biti objektivno, neutralno i argumentirano.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
15 godina
neaktivan
offline
Znanost

Sry bro, ali zabrijao si malo s tim teorijama zavjere, kakve veze ima Lady Gaga, to je isto kažeš da su masoni učinili Justin Biebera ili MC Stojana na našim prostorima mega popularnim.

Amor patriae nostra lex • EnlightenedPhoenix R.I.P. 24.06.2011. • Batina je izašla iz raja. Jer da je tamo ostala, to više ne bi bio raj. • PROUD AND LOUD SINCE 1986
12 godina
neaktivan
offline
Znanost

da se vratimo ponovno na znanost.što mislite ima li života na jupiterovom mjesecu?

http://danas.net.hr/znanost/page/2011/11/17/0281006.html

 

10 postoji
2 ne postoji
12 godina
neaktivan
offline
Re: Znanost
sunshine0123 kaže...

da se vratimo ponovno na znanost.što mislite ima li života na jupiterovom mjesecu?

http://danas.net.hr/znanost/page/2011/11/17/0281006.html

 

mozda na jupiterovom mjesecu ne ali u nekoj galaksiji/planeti/stazi sigurno postoji...

Nothing is true, Everything is permitted!
16 godina
offline
Znanost

Ja se nadam da cu dozivjeti taj dan kada ce cijeli svijet dobiti konkretan odgovor na postojanje inteligentnog izvanzemaljskog zivota u svemiru.

 

Trazimo planete koji bi imali slicne uvjete za stvaranje zivota poput zivota na Zemlji. I sada dolazi pitanje - zar mi ne gledamo u proslost? Svijetlost ima mozda ogromnu brzinu, ali u svemirskim razjmerima je to malo. Ako trazimo planete i sustave koji su udaljeni po nekoliko stotina ili tisuca svijetlosnih godina, kolko je vremena proslo na tim planetima do danas? Mozda vec tamo sve buja od zivota, inteligentnog, superiornijeg od naseg. Samo vrijeme ce pokazati (ako se ne srokamo u trecem svijetskom ratu).

Cure su lude kad se zaljubljuju u naš muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
12 godina
neaktivan
offline
Re: Znanost

mozda su glupi ko tenkovi i jedva prezivljavaju :DD

nikad neznas ;)

ova visa inteligencija je prikazana samo u filmovima (hororima ili komedijama)....

Nothing is true, Everything is permitted!
14 godina
neaktivan
offline
Znanost

negdje sam procitao da smo dosegli najvisu razinu inteligencije te da nam ona vise nece rasti.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Znanost

kako kome :DD

Nothing is true, Everything is permitted!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Znanost
snupix kaže...

negdje sam procitao da smo dosegli najvisu razinu inteligencije te da nam ona vise nece rasti.

hmmm, a ono da još ne koristimo cijeli mozak?

mislim da ćemo kroz dugo godina bit inteligentniji..

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice