5 GHz OC Club izdvojena tema

poruka: 1.154
|
čitano: 295.639
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: 5 GHz OC Club
Patrick_cro kaže...
Nije nikad svejedno jer je 6fazna ili 12 fazna regulacija, neovisno o naponu.

 kako ti se uopce da s njim raspravljati? njemu je ionako poslje tvog argumenta na koji on nema pravi odgovor napise svejedno, sto u prevedenom znacenju znaci "nemam pojma"..

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
protjeran
offline
5 GHz OC Club

Izgleda da ni citata neznas, on je taj koji je nesto tvrdio pa rekao da se nemoze dokazat, sve se svodi na osobno iskustvo koje smo obojica iznjeli post iznad tvog 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2017 16:12 (Lucidius).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: 5 GHz OC Club
Koliko si procesora oc i na kojim plocama? Od 1200kn do 1600kn nema neke razlike u fazama, nego su to uglavnom dodatni portovi, vide pcie slogova itd. Ja govorim iz prakse ali da nesto 100% dokaza trebaju ti isti uvjeti, znaci isti proc testiran na dvije različite ploce. Isti klinac kao i tvrdnja da se coffe lake ne grije a puknut pod radijator. Vecina recenzenata koja radi review testiraju u istom uvjetima i sa istim hladnjacima i vent i relevantniji su sigurno od tvojih tvrdnji. Uzmi isti proc i testiraj ga na različitim plocama sa različitom faznom regulacijom ali sa istim hladenjem pa ces onda vidjeti razlike.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
protjeran
offline
Re: 5 GHz OC Club
Patrick_cro kaže...
Koliko si procesora oc i na kojim plocama? Od 1200kn do 1600kn nema neke razlike u fazama, nego su to uglavnom dodatni portovi, vide pcie slogova itd. Ja govorim iz prakse ali da nesto 100% dokaza trebaju ti isti uvjeti, znaci isti proc testiran na dvije različite ploce. Isti klinac kao i tvrdnja da se coffe lake ne grije a puknut pod radijator. Vecina recenzenata koja radi review testiraju u istom uvjetima i sa istim hladnjacima i vent i relevantniji su sigurno od tvojih tvrdnji. Uzmi isti proc i testiraj ga na različitim plocama sa različitom faznom regulacijom ali sa istim hladenjem pa ces onda vidjeti razlike.

 Za 100% iste uvijete nemozes nikad bit siguran, nemozes ni znat jesu li na recenziji na svakoj ploci imali istu verziju proca i jeli taj i ako je isti proc ponesto degradirao od samog testiranja tokom vremena naspram prvih testova na prvim plocama...

 

Ali uglavnom ako prosto pogledamo recenzije apsolutno isti stabilni taktovi se postizu gotovo na 90 posto ploca za sve danasnje mainstream platforme.

15 godina
offline
5 GHz OC Club

Evo moj i7 7700k 5.0ghz inače mi radi normalno pa sam isao vidjeti samo da li mogu bez problem staviti 5 ghz voltaza bila 1.350

Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
5 GHz OC Club

i5 8600k na 5.5ghz, malo sam odvojio vremena za pomaknuti limite na ploci cisto a mogu lagano validaciju napraviti

http://valid.x86.fr/4wtkz6

i 2. mjesto na cpu-z listi s i5

 

 

"sta reci koju posluku porati" Intel je ovaj put zaista napravio "odlican posao".lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
20 0 hvala 5
10 godina
offline
Re: 5 GHz OC Club

Impresivno 

MISCREATED
7 godina
protjeran
offline
5 GHz OC Club

evo da sve bude legit

https://valid.x86.fr/q1zkj4

 

Moj PC  
9 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
5 GHz OC Club

https://valid.x86.fr/zjjv61

 

evo jedna laganini validacija od prve na 5.4Ghz, neću dalje da ne kvarim Stjepku sreću i radost nek bude prvi :)

 

 

Moj PC  
10 0 hvala 3
12 godina
protjeran
offline
Re: 5 GHz OC Club
lav1000 kaže...

https://valid.x86.fr/zjjv61

 

evo jedna laganini validacija od prve na 5.4Ghz, neću dalje da ne kvarim Stjepku sreću i radost nek bude prvi :)

 

 

 ajde mora to jos ici gore 1.45 je nista, na 1,55 bi trebao ici onda bez vecih problema i na 5.6ghz bas te fino potrefilo, moj se vrti na 1.55 i 5,5ghz ali poprilicno nestabilno, no sretan sam posto sam pomaknuo osobni rekord za 200mhz. Inace kako ti se cini ploca? ja sam bas iznenaden.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.11.2017 23:53 (Stjepanj).
7 godina
protjeran
offline
Re: 5 GHz OC Club

ma probao sam 5.5 na 1.53V,uđe u winse ali treba pogasiti sve startup programe, ruši ga kad podiže tih par programića, neda  mi se zajeb... s time, ja sam imao 6700k na 4.8 tako da je meni ovih 5.4ghz rekord rekorda....

e vidim uzeo si onu MS thunder tipkovnicu, jel ti nakon gašenja kad ponovno upališ komp uvijek upali svjetlo na tipkovnici, ja ga uvijek smanjim da ništa ne svijetli ali nakon gašenja ne pamti da je smanjeno, ostane isti mod svijetla ali na max intezitetu?

 

nakon ryzena sve mi se čini ko avion :) ma zajeb se, ploča mi je super, u biti proučavam je, kao da mi ima puno više opcija nego prije asrockice b350 i z170....

morao sam jednom clear cmos, zajebano je doći do switcha glupo su ga stavili grafička mu smeta... sreća ima opcija da ga sam napravi nakon x puta faila...

 

12 godina
protjeran
offline
5 GHz OC Club

A kad moram sve sam

i5 8600K na 5,621ghz

 

jbga samo s 1 jezgrom cisto da vidim do koliko ide, ploca dalje neda.lp

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2017 0:12 (Stjepanj).
Moj PC  
7 0 hvala 4
7 godina
protjeran
offline
Re: 5 GHz OC Club

Vrag ti neda mira, odvrti s njom single CB i obavezno digni cache 

11 godina
offline
5 GHz OC Club

Jel to na zračnom ili vodenom hlađenju OC?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: 5 GHz OC Club
Arctic cooling liquid 120mm.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
5 GHz OC Club

Zanimljivo 5.6ghz sa vodenim plus ima majonezu sto bi bilo kad bi imao lem kao ryzen svaki bi radio na 6ghz 

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: 5 GHz OC Club
dreadmoore kaže...

Zanimljivo 5.6ghz sa vodenim plus ima majonezu sto bi bilo kad bi imao lem kao ryzen svaki bi radio na 6ghz 

 da zele sutra mogu napraviti ultra hladnog pentiuma cak i s majonezom ispod na 5ghz za 500kn

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
5 GHz OC Club

Mislim da ni jedan ryzen nemoze ici sa jednom jezgrom preko 4.5ghz u kombinaciji sa vodenim hlađenjem

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
5 GHz OC Club

neznam cemu uopce sad spominjes ryzen?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 5 GHz OC Club
Nije mu ispunjen dan ako jednom dnevno ne sere po ryzenu
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Re: 5 GHz OC Club
Patrick_cro kaže...
Nije mu ispunjen dan ako jednom dnevno ne sere po ryzenu

 naravno mora se srati ipak je 2017 godina

AMD AntiBoy
7 godina
offline
5 GHz OC Club

Eto i mene u klubu...

 

https://valid.x86.fr/7q2qxm

 

Probao sve jezgre na 1000, a prvu na 5900, bez problema boota pc ali pada na windows loadu... Tako da ima tu jos dosta potencijala, ali nisam jos imao vremena poigrati se kako spada... Ovo iz validacije je kako ga drzim... AVX na -1...

 

Moj PC  
7 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
5 GHz OC Club

evo jedna "Stjepanacija" na 5Ghz i5 6600k

 

https://valid.x86.fr/ybnilx

 

 

Moj PC  
6 0 hvala 1
7 godina
odjavljen
offline
Re: 5 GHz OC Club

super temperatura ali prevelika voltaža ili te nije pogodio dobar primjerak?

 

meni za 5GHz treba 1.392V, za 5.1GHz 1.456V 

7 godina
protjeran
offline
Re: 5 GHz OC Club
phanteks kaže...

super temperatura ali prevelika voltaža ili te nije pogodio dobar primjerak?

 

meni za 5GHz treba 1.392V, za 5.1GHz 1.456V 

tebe ubolo zlatni primjerak

nije moj za 5ghz 0-24, na 1.39V drži 4.8

ovo sam bubnuo voltažu čisto radi VL, vjerovatno može koji mV manje od ovog ali neću ni tražiti jer su previsoke voltaže za 0-24

prosječan primjerak me dopao...

12 godina
protjeran
offline
Re: 5 GHz OC Club
phanteks kaže...

super temperatura ali prevelika voltaža ili te nije pogodio dobar primjerak?

 

meni za 5GHz treba 1.392V, za 5.1GHz 1.456V 

 Pa i tvoj je neki krljav primjerak, moj 6600k je stvarno bio Zlatan Ibrahimovic po ovomelp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
protjeran
offline
Re: 5 GHz OC Club
Stjepanj kaže...
phanteks kaže...

super temperatura ali prevelika voltaža ili te nije pogodio dobar primjerak?

 

meni za 5GHz treba 1.392V, za 5.1GHz 1.456V 

 Pa i tvoj je neki krljav primjerak, moj 6600k je stvarno bio Zlatan Ibrahimovic po ovomelp

 je Štef, tvoj je bio dijamantni primjerak, Phanteksov je jedan od 50, a tvoj jedinstven u 50 kao što su phanteksov, posralo te žešće sa tim primjerkom

11 godina
offline
Re: 5 GHz OC Club

Zapravo, stjepanj je imao relativno loš 6600k, cinebench/geekbench je vrtio na samo 4.8ghz.

12 godina
protjeran
offline
Re: 5 GHz OC Club
Ma nisam tada benchao nesto s ovim drugim zlatanom, to je vjerojatno bio prvi primjerak tome je 4.8 bio plafon za bencheve. Ako se ne varam 1.38v je trebao za 5.1ghz ovaj drugi.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 5 GHz OC Club

Nisam vidio ni jedan bench sa tim boljim primjerkom, možda sam previdio.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice