5 GHz OC Club izdvojena tema

poruka: 1.154
|
čitano: 295.742
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: 5 GHz OC Club

 Dobrano si ga rastegnuo, ne želi proć validaciju sa svim jezgrama?

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2016 12:33 (_mark0_69).
13 godina
offline
Re: 5 GHz OC Club
nicky.sl kaže...

 Ja sam imao i probao uz FX 8350 i bila je živo smeće za OC a ovo što je kolega izvukao na takvoj ploči je po mom živo čudo. 

Barem moja je opasno overvoltala cpu i to nikako nisam uspijevao smiriti.

 Teško da ćeš naći ijednu AM3+ MBO koja ne overvolta barem 0.05V u loadu(modeli do 1000HRK cca), meni isto varira od 1.428V do 1.476V ali u full loadu stoji na 1.428 po CPU-Z i HW Monitoru...

Tako da nije živo smeće nego je sasvim ok, s tim da ja i nemam čudo primjerak pa to može i daleko bolje.

Ti si navikao na faznu regulaciju Intel ploča koja ima daleko bolji llc i manja odstupanja u loadu...

Ja sam takve probleme imao i na high end ASUS pločama za AM3.

root
14 godina
neaktivan
offline
Re: 5 GHz OC Club
_mark0_69 kaže...

 Dobrano si ga rastegnuo, ne želi proć validaciju sa svim jezgrama?

 Treba previse napona, 1.6+v a necu toliko riskirat.

Plus na 2 jezgre dobim 1 multi vise a na BCLK 220+ vec i ploca ogranicava, vecina ni ne boota iznad 200-205 bez obzira na cpu clock.

 

Na 4.55GHz 1.45v 6C HT on je dovoljno stabilan za benchove ala CB15, di dobijem oko 1030cb.

12 godina
protjeran
offline
5 GHz OC Club

Evo me s jos jednim i5 6600k, ovaj put malo bolji primjerak

5.1ghz

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
10 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
5 GHz OC Club

Mali "updejt"

Izvadio gpu i malisa i5 6600k cak ulazi na 5.28ghz no nemrem napraviti ss fali mi napona(ploca je lockana na 1.5v)

pa evo na lockanih 5.2ghz:

i vrti cak cpu z benchmark bez problema!

Odlican cpu, jos malo i eto intela na 5ghz "stock" bez problema samo da ga "zaleme"lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2017 14:26 (Stjepanj).
Moj PC  
4 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: 5 GHz OC Club

Mogao bi validate napraviti, photoshoperu

11 godina
offline
5 GHz OC Club

Da se i ja pridruzim u klub s i5-6600k 5200Mhz :D

 

http://valid.x86.fr/zrx02y

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
5 GHz OC Club

nakon sto vec godinama koristim ovu platformu odlucio sam se za prvi clock ikada, no uspio sam ga nagurati na nestabilnih 5Ghz
konfa je ova pod moj pc.. a gore mi je be quiet dark rock advanced c1 cooler
sad ga vracam na stabilnih 4.8Ghz pa cu veceras probati probiti granicu

validacija je ovdje: https://valid.x86.fr/cubbvu

sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 12:55 (b4rt!mej).
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
5 GHz OC Club

http://valid.x86.fr/pbk08m

 

da se i ja upišem u ovaj klub

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
5 GHz OC Club

Evo i mene jos jednom,

ovaj put s i7 5820K@5ghz

 

https://valid.x86.fr/g7g5d1

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
9 0 hvala 2
8 godina
protjeran
offline
5 GHz OC Club

Ja ne vidim broj 5 

 

Na validatoru nema, na ovoj slici ima...

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.7.2017 12:35 (Lucidius).
Moj PC  
1 3 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: 5 GHz OC Club
Onda si čorav😎 a za fluktuacije u ocitanju nisam ja kriv vec software!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
protjeran
offline
5 GHz OC Club

Piše 4998.83, samo kazem, tema je sa razlogom 5GHz, potrebno bi bilo validirat da je na 5GHz ili preko da uđeš u klub, bez obzira koliko si blizu, zato i postoje granice.

Moj PC  
2 4 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: 5 GHz OC Club
Aj luciduse ne gnjavi, bilo je vec par skorova i od drugih pa smo se zajebavali zbog 1mhz no ti ga bas useres s tom ozbiljnoscu😐lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
protjeran
offline
5 GHz OC Club

Realnost

Moj PC  
0 4 hvala 0
10 godina
offline
Re: 5 GHz OC Club
Stjepanj kaže...
Aj luciduse ne gnjavi, bilo je vec par skorova i od drugih pa smo se zajebavali zbog 1mhz no ti ga bas useres s tom ozbiljnoscu😐lp

 Ti mene čudiš s tim što ga uopće doživljavaš 

Pa zar ne vidiš da te provocira. 

 

Rezltat ti je odličan, svaka čast 

ništa mi se neda
14 godina
offline
Re: 5 GHz OC Club
12 godina
protjeran
offline
5 GHz OC Club

Moj osobni rekord

I5 8600k na 5.4Ghz

 

4 mjesto na cpu-z listi

 LP

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
20 1 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
5 GHz OC Club

Kaj nemres validairat na 5.5GHz? ocekivao sam vise od nezahtjevne i5-ice...

 

Evo moj i7 8700k na 5.4GHz @1.46v klik 

 

Isla bi validacija na 5.5GHz @1.55v ali ne stavlja mi se vise napona na proc...

 

EDIT:

 

Podigni taj cache, na 4GHz izgleda smijesno, barem 4.8GHz kao ja 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 18:21 (Lucidius).
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: 5 GHz OC Club
Isao bi i moj i5 3570k na 6ghz samo mi se neda stavljati veci napon
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
protjeran
offline
5 GHz OC Club

Znam debilne radnje, ovo tek onako iz sprdnje. Dosao samo da pokazem da je stjepanj opet dobio cip malo ispod prosjeka, jer mu na tom nezahtjevnom i5 treba 1.47v za 5.4GHz i to sa kešom na smijesnih 4GHz, dok ja sa puno zahtjevnijim 8700k sta vidimo i po stress testovima lovim 5.4GHz na 1.46v i uz to sa kesom na 4.8GHz, sigurno i vise al nisam probavao (nije mi se dalo).

 

Ako ne odvrti cinebench R15 na 5.3GHz (moj samo sta ga ne odvrti) slobodno se moze konstatirati da je opet popusio na lutriji.

Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
offline
5 GHz OC Club

6 fazna ploca vs 12 fazna ploca, cinjenica je da i sa 6faznom plocom proc ide jako visoko i da ce ga moci držati na 5ghz za 24/7. 

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: 5 GHz OC Club
Kak moze bit los primjerak kad mu je 5.0ghz stabilno na 1.2v i 5.1ghz na 1.3v u prajmu tj za 24/7 rad. Ove validacije na taktovima na kojima se ionako nikad nece vrtiti su nebitne.
8 godina
protjeran
offline
Re: 5 GHz OC Club
Patrick_cro kaže...

6 fazna ploca vs 12 fazna ploca, cinjenica je da i sa 6faznom plocom proc ide jako visoko i da ce ga moci držati na 5ghz za 24/7. 

 

 Za ove testove nije previse bitno jer ima dosta laksi proc za benchanje i validacije, uglavnom se radi o IDLE radnjama.

war3_tft kaže...
Kak moze bit los primjerak kad mu je 5.0ghz stabilno na 1.2v i 5.1ghz na 1.3v u prajmu tj za 24/7 rad. Ove validacije na taktovima na kojima se ionako nikad nece vrtiti su nebitne.

 I moj je stabilan na 5.1GHz u prajmu na 1.32v, i siguran za 24/7, bolji primejrci i5 8600k idu na 1.25v na 5.3GHz. Kazem ako ne odvrti cinebvench na 5.3GHz promasaj samo takav.

 

EDIT:

 

8600k su uglavnom po 100-200MHz bolji kod overkloka od 8700k, tako da bi on svakako treba barem tih 100Mhz biti bolji od mene u cinebench R15, a dovoljno govori i da njemu treba vise napona za 5.4GHz sa daleko manjim klokom keša nego meni sa 8700k

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2017 0:57 (Lucidius).
15 godina
offline
Re: 5 GHz OC Club
Tebi i dalje nije jasno da on ima 6faznu plocu, za razliku od drugih koji uglavnom testiraju na skupljim plocama sa vise faza tako da bolje peglaju napon i zato i treba manje napona.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
protjeran
offline
Re: 5 GHz OC Club
Patrick_cro kaže...
Tebi i dalje nije jasno da on ima 6faznu plocu, za razliku od drugih koji uglavnom testiraju na skupljim plocama sa vise faza tako da bolje peglaju napon i zato i treba manje napona.

 Pa nece mu ploca jebavat za 0.05mv na tim manjim naponskim frekvencijama od 1.3v da izvrti cinebench R15. 

 

EDIT:

 

Uopce se i ne referiram na ove validacije, kazem da na 1.25v 8600k idu na 5.1GHz kod boljih primejraka, na 1.25v mu je svejedno sa plocom, to su premali naponi i sitno opterecenje na plocu da on vidi neke osjetne razlike za potrebe napona.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2017 1:07 (Lucidius).
15 godina
offline
Re: 5 GHz OC Club
Nije nikad svejedno jer je 6fazna ili 12 fazna regulacija, neovisno o naponu.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
protjeran
offline
5 GHz OC Club

Dobro ajd razlika je sta ce ovoj njegov trebat 0.01mv vise u range-u od 1.25v naspram skuplje ploce da odvrti neke nezahtjevne radnje kao cinebench R15 ili gejming, a gotovo sam uvjeren da ni u stres testu nece imati nekih razlika, em sta je proc nezahtjevan i ne poteze puno. 

Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: 5 GHz OC Club
Razlike mogu biti dosta vece, a i ne moraju tako da možemo tu teoriju do sutra razvlaciti. Znam iz iskustva da sam na nekim boljim plocama hvatao isti takt sa naponom manjim 0.05v, a i max takt sam normalno postigao na plovi sa boljom faznom regulacijom, nisu ni sve fazne regulacije jednake. Tako da ne mozes to usporedivati ako nisu procesori oc na istoj ploci.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
protjeran
offline
5 GHz OC Club

Naravno, ja recimo nisam osjetio nekih razlika u klokanju na ploci od 2000+kn ni onoj od 1500 ili 1200kn u tim safe zone naponskim frekvencijama. Pricam overall, nemozemo u detalje jer ni sve opcije na maticnoj nisu iste, kod svakog proizvodaca LLC drugacije funkcionira itd... al kazem za taj proc i za ove 1.25 do 1.3v napone je gotovo pa svejedno koju plocu imas ako je imalo radena za funkcije OC-a.

Moj PC  
0 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice