8700k overclock putem turbo množitelja

poruka: 4
|
čitano: 5.599
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
8700k overclock putem turbo množitelja

Konfiguracija je pod Moj PC. 8700k sam overclockirao na način da sam mu u biosu uključio Multi Core Enhacement i podigao turbo taktove po svim stavkama - od 1 core do 6 core.

Sad ga imam na turbo boostu za 6 core na 4,8GHz. Procesor idla na 0,8GHz a kad je opterećen diže sve jezgre do 4,8GHz. Voltaža i sve ostalo je na auto. Nakon par sati opterećenja se ne grije preko 68'C.

Idle mu je oko 28'C, ventilatore držim na silent profilu s custom krivuljom.

 

Pitanje je ima li smisla zezati se s klasičnim overclockiranjem kad ovako radi stabilno i dobro, odnosno ima li kakve razlike?

Prije sam imao I7 920 overclociran klasično, ali uz uključene speed step opcije je ipak spuštao tak pa se nije grijao u idleu.

Ovo mi se čini bolja opcija...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
8700k overclock putem turbo množitelja

Kakvo ti je to opterecenje kad drzis i7 8700k na 4.8ghz i auto napon(koliki ti je pod 100% loadom) i imas samo 68°c?

Nemas potrebe za icim po ovome..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
8700k overclock putem turbo množitelja

Po prvom post-u dobio sam dojam da nemas velika iskustva sa overclokom? Ili se varam.
Koji test si koristio? Jer si rekao pri "opterecenju" da imas max 68C sa Auto naponom, a malo sam skeptican , te sumnjam da je pri "full load-u" temp. tako mala?

Inace ako ti CPU u igrama radi na 4,8 pri auto voltazi, osobno bih napravio da nemam bas iskustva etc., pogledao voltazu u full loadu i spustio je malo je vjerujem da moze i dolje.

Inace 4,8Ghz odlican

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
8700k overclock putem turbo množitelja

Iskustva s oc-om imam, ali ako radi i ovako, ne da mi se zezati i gubiti vrijeme.

 

U stress testovima i igrama sve jezgre drzi na 100% i onda su sve na 4,8GHz s time da vmax ide do maksimalno 1,248.

U igrama posto ipak ne drzi stalno maksimalno optececnje ta voltaza varira od 1,15 do 1,21. Prilicno nisko.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice