C-state kod overclocka - ušteda energije?

poruka: 14
|
čitano: 3.790
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
C-state kod overclocka???

zanima me da li postoji mogucnost ustede potrosnje struje ukljucenjem nekih od C-state funkcija, a da ne utjece jako na overclock proca? ne bih htio da mi 24/7 radi proc na full voltazi i frekvi. ima tko upaljene neke od tih funkcija i overclockan proc i da mu normalno funkcionira overclockani proc?

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: C-state kod overclocka???
tumba kaže...

ima tko upaljene neke od tih funkcija i overclockan proc i da mu normalno funkcionira overclockani proc?

hvala

 

Da. Kod mene, sa 4400, spusta na 1600MHz.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
13 godina
neaktivan
offline
Re: C-state kod overclocka???
Jovanka kaže...
tumba kaže...

ima tko upaljene neke od tih funkcija i overclockan proc i da mu normalno funkcionira overclockani proc?

hvala

 

Da. Kod mene, sa 4400, spusta na 1600MHz.

 Koje postavke su ti ukljucene?

11 godina
offline
Re: C-state kod overclocka???

Ovako napamet, sve sto Asrock na Z77 nudi; C1; C3, C5, C6.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
12 godina
protjeran
offline
Re: C-state kod overclocka - ušteda energije?
Sve i jedan socket nakon sandy-a bez problema trpi power saver stanja bez bugova prilikom overkloka! Naravno uvjek se moze pojavit neki problemcic vezan uz plocu,bios i napajanje!
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
neaktivan
offline
C-state kod overclocka - ušteda energije?

Ako stavim na Auto,onda mi je stabilan komp. No,kad stavim sve ma enable onda se komp ne dize...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
C-state kod overclocka - ušteda energije?

Ne znam jel treba ukljicit EIST i speedstep?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: C-state kod overclocka - ušteda energije?

To je osnova varijabilnog takta, da.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
13 godina
odjavljen
offline
C-state kod overclocka - ušteda energije?

Ako se radi o tome i5 6400 pod "Moj PC" mislim da kod non-k overclockanja ne mozes ukljucivati te stvari za ustedu energije tj. mora raditi na punoj brzini/naponu non stop.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: C-state kod overclocka???
Jovanka kaže...
tumba kaže...

ima tko upaljene neke od tih funkcija i overclockan proc i da mu normalno funkcionira overclockani proc?

hvala

 

Da. Kod mene, sa 4400, spusta na 1600MHz.

To nije vezano uz C-states, vec P-states (speedstep). Nisu isti pojam, C-states gase dio jezgre (ili cijelu) kad je idle.

13 godina
neaktivan
offline
C-state kod overclocka - ušteda energije?

Upaljene sve opcije ali ostao mi takt na 4.4ghz ali mi je zato voltaza na 1.044v pod opterecenjem a u biousu namjesteno 1.28. Ne razumijem

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
C-state kod overclocka - ušteda energije?

A šta ćete uštedit puno struje. 20kn u godinu dana...

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: C-state kod overclocka???
CyberK kaže...

 Da. Kod mene, sa 4400, spusta na 1600MHz.

To nije vezano uz C-states, vec P-states (speedstep). Nisu isti pojam, C-states gase dio jezgre (ili cijelu) kad je idle.

 

P states nikad nisam vidio kontrolu u bilo kojem BIOSu (a da nije bilo Speedstep ON/OFF), ali bez C states enabled ne radi mi Speedstep.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
11 godina
offline
Re: C-state kod overclocka???

P-states i speedstep/EIST su jedno te isto. C1E i sl. je nesto posve drugo. Na X58 platformi (i7 920) i Z87 (4770K) provjereno se moze ukljucit EIST, a iskljucit C states. Ne znam koji BIOS imas, mozda laptop?


A sto se tice teorije: to su 2 potpuno nezavisne stvari i BIOS bi morao umjetno postavljat ogranicenja izmedju njih. Hebga, moje (ograniceno) iskustvo je da jos nisam naisao na takav bios...

https://software.intel.com/en-us/blogs/2008/03/12/c-states-and-p-states-are-very-different
C-states and P-states are also orthogonal. This is a fancy mathematical term meaning that each can vary independently of the other.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice