Corsair H110 recenzija

poruka: 106
|
čitano: 31.055
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Corsair H110 recenzija

 

 

  Uvod

 

  Kako sam isprobao od – recimo to tako – niže klase (iako je Gaia najbolji hladnjak ikad price  - performance ratio), preko srednje pa sve do top klase zračnih hladnjaka, odlučio sam se malo pozabaviti s vodenim rješenjima. Gledao sam što kupiti a da je dostupno kod nas i naravno da ne bankrotiram. Kako već imam NH-D14 onda je bilo logično uzeti vodeno koje bolje hladi. Čitao sam razne recenzije vodenih hladnjaka dostupnih kod nas. Na kraju sam odlučio uzeti Cooler Master Seidon 240M, ali ga nestalo točno taj dan kada sam ja poslao mail da naručim i to u svim shopovima :). I onda sam rekao, hajde sada kada već uzimam da uzmem najbolje a to je Corsair  H110. Dostupan je kod nas još nešto skuplji Cooler Master Eisberg 240, ali koliko sam vidio nije bolji od H110 (Corsair H110 ima 36% veću površinu radijatora od 240 mm radijatora) a bučniji je i skuplji. 

 

 

 

Corsair H110

 

  O samom izgledu se nema što previše pričati. Svi oni izgledaju prilično isto. Radijator, pumpa i ventovi. Ono što izdvaja Corsair H110 

iz mase je njegov ogroman radijator dimenzija 140mm x 312mm x 29mm. Dakle to je jednostavno ogromno i jedini minus hladnjaka je 

kompatibilnost, ali o tome nešto kasnije. Nisam stručnjak baš za gustoću radijatora pa o tome neću previše. Koliko sam skužio Corsair 

je ovdje išao na nešto rjeđi sustav jer radijator ima veliku površinu disipacije i dva 140 mm venta pa nije potrebno da ventovi imaju velik statički 

pritisak, što u konačnici znači manju buku. Sam radijator zbog svojih dimenzija ima veliku moć disipacije topline što ćemo vidjeti pri 

usporedbi sa kraljem zračnih hladnjaka, Noctuom NH-D14. Ventilatori koje Corsair isporučuje s hladnjakom izgledaju sasvim obično 

i prosječno. Vrte se do oko 1500 okretaja te su 4 pin-ski što znači da ih možete regulirati pomoću matične ploče ili programa poput 

SpeedFan-a (čime se eliminira nedostatak Corsair Link-a). Ventilatori u biti nisu ni loši jer imaju solidan protok zraka uz također solidan 

akustički dojam. Na 1500 okretaja su naravno u najmanju ruku čujni i bučni, ali niti blizu recimo ventovima H100i koji se zavrte do 

2700 okretaja!! Kada se ventilatori vrte na oko 950 okretaja ili manje, onda se ne čuju u standardnom zatvorenom kućištu što je odlično. 

Do nekih 1100 ili 1200 okretaja su OK za standardnu upotrebu a preko toga pa do maximuma se čuju, ali dobar dio konkurencije je bitno 

glasniji (npr. isti Kraken X60  ili H100i ). Još jedino što bih dodao kao minus je to što Corsair nije stavio u boundle 4 pin y splitter pa 

trebate imati dva slobodna 4 pin slota na matičnoj da bi ste mogli regulirati okretaje. Još jedna nezgodna stvar  što nema splittera je 

relativno kratak kabel samih ventova pa treba biti "kreativan" da ih spojite na 4 pin slotove ako vam nisu baš taman tamo gdje vam 

trebaju.

 

  

  Pumpa je Asetek Gen 4. Istu je potrebno priključiti na 3 pin konektor ili kako neki preporučuju na molex pa direktno na napajanje 

kako bi bili sigurni da se vrti na maximalnim okretajima. Kod mene je pumpa na 3 pin konektoru (u BIOS-u podešen na 100 % okretaja), 

ali moja ploča očitava okretaje tako da vidim da je stalno na 1500 (HWMonitor očitava brzinu). O pumpi također neću puno. Ne znam kapacitet  

pumpe tipa koliko tekućine može tjerati kroz sam sustav u sat vremena i slično. Ako Corsair kaže da je dosta i da će trajati 5 godina, meni dovoljno. 

Ono što mogu komentirati i što vjerojatno i vas zanima je buka pumpe. Dakle, ako se pumpa vrti stalno na istim okretajima onda je njen 

akustički utisak isti bilo računalo pod opterećenjem ili ne. I mogu reći da je pumpa zadovoljavajuće tiha. Nemam spravu za mjerenje 

buke pa ću subjektivno opisati. Ako utišate sve ostale ventilatore u samom kućištu te ako vam je tišina u sobi i računalo se nalazi jedan 

metar od vas u zatvorenom kućištu (a to bi bila recimo standardna pozicija većine kućišta tipa ispod stola, pored stola i slično), pumpa 

se lagano čuje. Ali to nije nekakva iritantna buka ili zujanje, nego baš onako lagano brujanje. Čim se nešto dešava ili imate nekakvih zvukova 

u prostoriji, pumpu nećete čuti. Dakle, pumpa nije glasna po mom sudu. Koliko dobro obavlja svoj primarni posao, vidjeti ćemo po 

rezultatima kasnije.

 

  Sama pumpa je inače identična kao na Corsair H90 te na braći blizancima NZXT Kraken X60 te Kraken X40. To su dva Asetekova 

hladnjaka koje Corsair i NZXT prodaju pod svojom značkom. Razlike su u ventilatorima (X60 i X40 imaju NZXT-ove na 2000 okr.), u 

software-u  (NZXT ima software sličan kao Corsair Link) te u jednoj vrlo bitnoj stvari na koju treba obratiti posebnu pažnju. Naime, iako su se 

proizvođači složili oko standarda rupa za ventilatore (a samim time i instaliranja na kućište) na 240 mm radijatorima, oko 280 mm radijatora 

 je došlo do razilaženja. Kod 240 mm radijatora je taj razmak 15 mm (radi se o razmaku dvije srednje rupe) i svi se toga drže tako da 

ako imate mjesta za dva 120 mm ventilatora  (i mjesta da instalirate sam radijator odnosno da se ne dodiruje sa pločom ili njenim 

elementima) nećete imati problema oko instalacije.  Ali kvaka je sada kod 280 mm radijatora što su jedni usvojili 15 mm razmak (što je 

u biti  postao i standard), dok je Corsair ostao na 20 mm razmaku (a jedini smisao takvom potezu vidim u tome što njihova kućišta imaju 

20 mm razmak!!). Što to znači za nas krajnje korisnike ? To znači da H110 ne možete instalirati normalno bez modanja taman i da imate 

mjesta ako nemate jedno od Corsairovih kućišta koji nativno podržavaju H110 (a najjeftinije takvo je kod nas oko 900 kn) ili ako imate 

neko od skupljih kućišta koja imaju i 15 mm i 20 mm razmak. Jer kao što sam spomenuo da je postao standard razmak od 15mm, toga 

se drže gotovo svi proizvođači kućišta osim naravno Corsaira. NZXT X60 Kraken je identičan kao H110, ali on ima standardnih 15 mm 

razmak. 

 

  Nešto malo o instalaciji. Tu se nema što posebno dodati osim da je to moglo biti i jednostavnije, kao s recimo H100i koji ima magnetni 

prstenasti držač tako da je puno lakše montirati. Ja ovaj sam nisam uspio montirati, ali to je djelomično i moja greška. Druga stvar na 

koju treba obratiti pažnju osim samih razmaka za instalaciju je sama veličina radijatora, jer malo kućišta podržava 280 mm radijatore. 

Najpovoljnije koje nativno podržava kako treba je Corsair Vengeance C70.

 

 

 

Performanse

 

  I došli smo do najbitnijeg i najzanimljivijeg dijela a to su same performanse. E ovdje su stvari postale zanimljive. Naime, pošto 

je ovo "uradi sam" recenzija čisto da malo pomognem našim forumašima, ja nemam 16 vodenih i zračnih hladnjaka na raspolaganju pa 

sam usporedio Corsair H110 sa ovim što sada imam, a to je Noctua NH-D14. Mislim da će ta usporedba dati dovoljno odgovora jer ne 

treba trošiti previše riječi o performansama same Noctue. Izvršio sam par testova i sve je jasno. Test bench je ovaj što vidite pod "Moj 

PC". Testni uvjeti su sljedeći. Ambijentalna temperatura je 23 C°. To je bitan podatak jer kada gledate razne recenzije po netu treba 

obratiti pažnju na tu informaciju. U biti je bitna samo razlika temperature između ambijentalne i one koju dosegne sam chip. Dakle 

delta T. Jer ako je ambijentalna temperatura danas 20 C° a sutra 25 C°, onda su vam sutra sve temperature više 5 C°. Programi koje 

sam vrtio za ovu malu usporedbu su Prime95, x264 i 3 loop - a Cinebencha u nizu (što se pokazalo kao vrlo zahtjevno za sam CPU po 

pitanju termalnih svojstava). Prime95 sam vrtio In - place large FFTs ( koji bi trebao dati najveće temperature) kako bi došla do izražaja 

rashladna moć oba hladnjaka ali i Blend test. CPU je bio na visokih 1.525V ( kako bi što više "grijao" ) a takt je bio 4.6Ghz. Ventilatori na kućištu su 

bili na punom gasu i bila je skinuta lijeva bočna stranica (zato što mi ne stane H110 u kućište normalno). Termalna pasta na oba hladnjaka je

Arctic Cooling MX-4, nisam uopće koristio stock pastu što dolazi na H110.  Dakle sve što se mijenjalo 

je samo cooler a ostalo sve je bilo identično između testiranja. Jedna serija je na full okretajima oba coolera a druga je samo u 3X 

Cinebench na 950 okretaja na oba coolera kada su ventovi manje više nečujni. Imam i screen shot koji sam napravio u P95 Blend testu. 

Testirano je minimalno 10-ak minuta u Prime95 jer tada već temperature dosegnu maximume. Programi za očitavanje temperatura su

HWMonitor i HWiNFO64, oba daju iste temeprature te očitavaju i napone te hrpu drugih korisnih informacija.

 

 

 

Test Noctua at 1250 rpm reported by BIOS, ambijentalna temperatura  23 C°

 

Prime95 Max Heat: 10 minutes  60 C° =  delta 37 C°

 

x264: 59 C° = delta 36 C°

 

3X Cinebench : 59 C° = delta 36 C°

 

 

Test Noctua at 950 rpm reported by BIOS, ambijentalna temperatura  23 C°

 

3X Cinebench : 62 C° = delta 39 C°

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Corsair H110 full throttle, ambijentalna temperatura 23 C°

 

Prime95 Max Heat: 13 minutes 47 C° = delta 24 C°

 

x264: 48 C° = delta 25 C°

 

3X Cinebench : 48 C° = delta 25 C°

 

 

Test Corsair H110 at 950 rpm reported by BIOS, ambijentalna temperatura at 23 C°

 

3X Cinebench : 50 C° = delta 27 C°

 

  

 

  Vidimo iz priloženog da je Corsair H110 upravo impresivan. U prosjeku su razlike u odnosu na NH-D14 ogromnih 12 C°!!!  A ne treba 

smetnuti s uma da su i temperature Noctue već odlične pa tek tada dobijete pravu sliku koliko je zapravo dobar hladnjak Corsair H110 !! 

Ja iskreno nisam očekivao toliku razliku. S ovim hladnjakom  možete stvarno potjerati procesore do vrlo visokih napona i taktova. Riječ 

dvije o buci. S te strane Noctua nema premca. Corsairovi ventovi nisu posebno bučniji  od Noctua NF - P14 venta ako 

ih držite na istim okretajima. Na full okretajima jesu glasniji ali se i vrte oko 250 okretaja više. No međutim kao što sam spomenuo, 

daleko je to od sličnih rješenja kao na Krakenima ili na H80i/H100i kad se vrte punim gasom. Također vidimo da se spuštanjem okretaja 

sa 1500 na 950 buka reducira bitno, odnosno s takvim postavkama je to ugodno tiho a ne gube se puno performanse. Performanse H110 na 950

okretaja su daleko bolje od Noctue na maximumu a vjerojatno i od H100i na performance modu (koji onda po navodima recenzenata zvuči kao 

da polijeće Concorde) dok hladnjak ostaje relativno tih.

 

 

 

Zaključak

 

 

  Mislim da je sve jasno iz ovih rezultata i usporedbe sa Noctuom. Jesam očekivao bolje hlađenje ali ne toliko. Nisam mislio da je toliko 

bolje ali jeste. Ako tražite vrhunske performanse a nemate volje slagati vodene sustave sami (a to i košta 

) te imate kućište koje prima 280 mm radijator, ne tražite dalje. Kod nas jednostavno nema boljeg rješenja. Cijena je sada negdje oko 

850 kn u najpovoljnijim web shopovima i to je puno. Ali ako želite performanse one dolaze sa cijenom. Noctua košta nekih 300 kn manje ali 

hladi bitno lošije  (zvuči zaista neobično kada komentiram da Noctua hladi loše ali sada je u takvom kontekstu). Druga prednost Noctue 

je kompatibilnost s kućištima (opet  neobična konstatacija za NH-D14)  te naposljetku buka. Ako vam je akustika na prvom mjestu a želite  

odlične performanse, onda ne tražite dalje od NH-D14.  Ako idete pak na maximalne performanse, onda je H110 za vas. Dotaknuo bih se još i garancije.

Iako smo i mi sada dio EU naši uvoznici i dalje daju "samo" 24 mjeseca garancije, unatoč tome što na kutiji piše 5 godina "World Wide Warranty". 

Kontaktirao sa korisničku podršku Corsaira i objasnio svoju opservaciju. Dobio sam odgovor da oni garantiraju 5 godina  unatoč tome što 

uvoznik daje samo dvije. Dakle ako se nešto desi nakon 3 godine može se reklamirati kod Corsaira. E sada koliko bi to koštalo i kako 

bi išlo u nekoj hipotetskoj situaciji, ne znam. Ali znam da je Corsair Customer Support dosta susretljiv i da to radi dosta dobro. Primjer 

imamo i jednog kolege forumaša koji je dobio besplatno (ništa nije platio ni za dostavu) dva nova 140 mm ventilatora nakon što im 

je proslijedio ticket te priložio sliku računa. Što se tiče konkurencije, Krakena kod nas nema a i da ima ja ih nikada ne bih preporučio 

jer  su skuplji. A što biste dobili ? Bučnije ventilatore te software koji po meni ništa ne znači jer se to sve može podešavati i pomoću 

progama koje sami instalirate . Jedina prednost Krakena je standardni razmak od 15 mm za instalaciju. Iz svoje usporedbe sa NH-

D14 pretpostavljam da je H100i negdje oko 6 C° u prosjeku lošiji od H110 (a slično sam vidio i po netu) dok je duplo glasniji a tek

nešto povoljniji, tako da i to ne bih preporučio. Prednost H100i je puno šira kompatibilnost kućišta.  Sve u svemu zadovoljan sam sa 

hladnjakom. Sad još samo moram kupiti kućište gdje ga mogu uredno instalirati :). Ako netko ima neko pitanje ili slično, slobodno se 

obratite.

 

 

PREDNOSTI:   - vrhunske performanse

             - cool izgled u kućištu (ako vam stane)

             - niska razina buke

             - kompatibilnost s visokim memorijama

             - jamstveni uvijeti

 

NEDOSTATCI:  - kompatibilnost

             - nedostatak y splittera za spajanje oba ventilatora

 

 

OCIJENA : 90%

 

 

 P.S. Evo i koja slika. Stigli su i Noctua ventovi pa ću kasnije napisati riječ dvije o njima.

 

http://www.pohrani.com/?a/lw/3CYUSUBD/corsair-h110-blend.png

 

http://www.pohrani.com/?1r/127/MPn9ejG/1/noctua-p95-blend.png

 

 

 

 Noctua NF-A14 FLX

 

 

  Evo da javim malo i dojmove o Noctua ventilatorima. Dobio sam na test par Noctua NF-A14 FLX ventilatora da ih malo testiram i usporedim sa Corsair tvorničkim ventilatorima. Nema potrebe da sada nabrajam detalje i tehnologije koje je Noctua ugradila u svoje ventilatore, samo ću reći da su to premium proizvodi te da se to vidi i čuje (ili bolje reći ne čuje). Radi se o 140 mm ventilatorima  optimiziranim za radijatore i ventilaciju kućišta (tako piše na kutiji). Ono što odmah Noctu izdvaja od konkurencije su detalji te vrhunska izrada i bogat boundle. Naime, čim primite ventilator u ruke odmah vam je jasno zašto košta oko 170 kn. To je bitno više od nekih jeftinijh, ali se razlika osjeti. Druga bitna karakteristika je bogat paket, mada tu imam jedan veliki minus za koji ne znam kako se potkrao Noctui, a to je nedostatak y splittera (kao i kod Corsaira) da spojite oba ventolatora na jedan fan header. Osim toga Noctua se potrudila ponuditi sve što vam treba pa i više od toga. Pakiranje sadrži 140 mm ventilator sa 3 - pin konektorom (kabel je dugačak 20cm ), zatim produžni kabel od 30 cm s kojim možete manevrirati tako da ne postoji mogućnost da ne možete dokučiti fan header gdje god instalirate ventilator po kućištu. Tu je još i kabel s kojim možete spojiti ventilator direktno na napajanje preko MOLEX konektora. Nakon toga dolaze adapter kablovi za smanjenje okretaja u svrhu smanjivanja buke. Ventovi se vrte na oko 1250 okr. pa imate jedan koji smanjuje okretaje na 1050 okr. i drugi koji smanjuje na svega 900 okr. Tu su još četiri vijka za pričvrstiti sam ventilator te četiri gumena za anti vibracijsko instaliranje. Također i sam ventolator ima gumirane rubove koji nasjedaju na radijator ili kućište u svrhu smanjenja prijenosa vibracija a samim tim i buke. 

 

  Sada riječ dvije o performansama ventilatora. Ventilatori su testirani na H110 a detalje o test sustavu možete pogledati gore iz usporedbe NH-D14 vs H110. Što se tiče performansi hlađenja tu su se Nocta ventilatori i stock H110 ventilatori pokazali jako sličnim ako se vrte na istim okretajima. Corsair ventilatori se vrte na maximumu do oko 1500 okretaja dok je NF-A14 FLX deklariran na oko 1200 okr. Kada su oba para ventilatora na svojim maximalnim okretajima tada Corsair ventilatori hlade bolje. Razlika u biti nije ni velika i vrti se oko 2C na test benchu sa 4.6Ghz clockanim FX 8320 ( overvoltan ).  Sad je to možda nekima došlo kao iznenađenje, ali u biti i nije baš tako. Naime, sami NF-A14 ventilatori u biti nisu niti dizajnirani za maximalnu učinkovitost na radijatorima nego za tih i nenametljiv rad godinama uz dobre performanse.  Ako se pogledaju specifikacije vidimo da Corsair ventilator ima statički pritisak od 1.64 (mmH2O) dok NF-A14 ima 1.51 (mmH2O).  No treba naglasiti da se Corsair ventilatori vrte na višim okretajima. Kada sam stavio oba para ventilatora na fixnu vrijednost od oko 1050 okretaja, rezultati u bili očekivano jako slični pa bih rekao da uz neke iznimke ili varijacije u biti hlade isto. Međutim, ono po čemu se Noctua razlikuje od Corsaira je tiši i puno rafiniraniji rad ventilatora. Corsair ventilatori na 1050 okretaja nisu glasni ali Noctua je još tiša i osjetno rafiniranija u radu . Zaista nema potrebe osim ako vam kućište stoji doslovno pored glave smanjivati okretaje na 900 okr. Na 1050 okretaja rade tiho i nenametljivo a imate i dalje visoku razinu performansi. Tu dosta kumuje i sam Corsair H110 radi svojh dimenzija tako da se ventilatori ne moraju vrtjeti na visokim okretajima da zadržite odličnu razinu rashlađivanja. Noctua dakle daje slične rezultate uz nižu buku i ugodniji rad (naravno ako su na istim okretajima ventilatori), dok su stock ventilatori od Corsair-a bolji ako su vam bitne čiste performanse jer na svom maximumu ipak bolje rashlade sam radijator. Još bih jednom spomenuo da su u biti ovi stock ventilatori od Corsaira prilično dobri.

 

 Što reći na kraju nego da premium proizvodi koštaju puno ali i nude puno. NF-A14 FLX nudi dobre performanse uz tih i rafiniran rad te flexibilnost radi bogatog boundle-a. Vlasnicima Corsair H110 je teško sada preporučiti investiciju od oko 350 kn u par ovih odličnih ventilatora, ali onaj tko može investirati neće se razočarati. Jer činjenica je da se u paru sa NF-A14 i Corsair H110 dobije tih i izrazito moćan hladnjak. Dakako valja još spomenuti i legendarno jamstvo Noctue od punih 6 godina što onda samu investiciju čini malo lakšom jer ste mirni godinama. Osobno mislim  da se u slučaju Corsair H100i (ili nekog drugog 240 mm radijatora) definitvno isplati ulaganje od oko 300 i nešto kuna u par NF-F12  jer tamo je situacija bitno drugačija. 

 

I na kraju još jednom pohvale kolegi miki1981 te Oprić Informatici iz Lovrana na ustupljenim ventilatorima za testiranje. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prime95+Blend+test+-+Noctua+NH-D14 Prime95+Blend+test+-+Noctua+NH-D14
Prime95+Blend+test+-+Corsair+H110 Prime95+Blend+test+-+Corsair+H110
H110+na+kućištu+! H110+na+kućištu+!
Čista+unutrašnjost+oko+chipa Čista+unutrašnjost+oko+chipa
Noctua+ventovi Noctua+ventovi
Test+bench Test+bench
Noctua+umirovljena+:) Noctua+umirovljena+:)
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 0:36 (itomic009).
Moj PC  
48 3 hvala 41
13 godina
offline
Corsair H110 recenzija

Aj plz napravi test i sa Noctuinim ventovima na H110. Mislim da ces dobit jos bolje perfomanse, jer su noctuini ventovi bolji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija

Bilo bi dobro kada bih mogao nabaviti dva Noctua NF-A14 FLX venta pa da probamo {#}.

12 godina
protjeran
offline
Corsair H110 recenzija

bravo itomic svaka ti dala!{#}daj ubaci jos koju sliku tog setupa!Lp

||| Intel Core™ i7 inside |||
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Corsair H110 recenzija

Recenzija je super samo malo bolje formatiraj taj tekst, imaš gumb poništi oblikovanje pa će bit još bolje, keep up good work!

Swedish latin super funk.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Corsair H110 recenzija

Odlična recenzija, bate miš kad bi ja svog i5 3570k nafila sa 1.5v ne bih ga ohladilo 10 hladnjaka!!!!

Baš se mislim več duže vrime zamjenit svon h100 sa h110!!

Push-pull ti nemože stat u kučište? ?

AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija

  Ma ne može mi stati ni push samo {#}. Mislio sam za prvu ruku staviti radijator dolje na dno kućišta ali to nije izvedivo radi cijevi igrafičke. Ne može dokučiti kako treba. Za prvu ruku mi sada radijator stoji doslovno pored otvorenog kućišta {#}. Ne znam kako bi iblo sa Ivy procesorima kad znamo da je Intel to sfušario pošteno ali da hladi ko ludo, hladi {#}.

13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija
Stjepanj kaže...

bravo itomic svaka ti dala!{#}daj ubaci jos koju sliku tog setupa!Lp

 Budem zaljepio i koju sliku ali sada ne stignem.

11 godina
neaktivan
offline
Corsair H110 recenzija

Svaka cast itomic {#} 

 

Kao ponosni vlasnik H110 mogu potvrditi da je cooler odlican.

 

Što hladnije to bolje...
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija
itomic009 kaže...

  Ma ne može mi stati ni push samo {#}. Mislio sam za prvu ruku staviti radijator dolje na dno kućišta ali to nije izvedivo radi cijevi igrafičke. Ne može dokučiti kako treba. Za prvu ruku mi sada radijator stoji doslovno pored otvorenog kućišta {#}. Ne znam kako bi iblo sa Ivy procesorima kad znamo da je Intel to sfušario pošteno ali da hladi ko ludo, hladi {#}.

Eh, tak sam si i mislio da ti cijevi nece biti dosta dugacke, tj. da ce grafa smetat.
Nista, prodaj Noctuu i kuciste i kupuj novo... Ako bas zelis Corsairovo, ovo mi je hebeno kuciste: Corsair Air 450.

Btw, svaka cast na trudu za recenziju.

http://imgur.com/a/gQSx8#0
13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija

 Pa nije baš da želim Corsair-ovo specijalno ali bi trebalo radi onoga što sam opisao u recenziji. Ovo kućište mi je staro niti 3 mjeseca. Jel zna netko drugo neko kućište koje ima 20 mm spacing ?? Noctua je već rezervirana {#}.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair H110 recenzija
itomic009 kaže...

 Pa nije baš da želim Corsair-ovo specijalno ali bi trebalo radi onoga što sam opisao u recenziji. Ovo kućište mi je staro niti 3 mjeseca. Jel zna netko drugo neko kućište koje ima 20 mm spacing ?? Noctua je već rezervirana {#}.

Samo Corsair ima 20mm razmak kao sto sam naveo, iz razloga da kupis njihovo kuciste ako hoces njihovo vodeno.

Iako ja bih ti preporucio kao i preko PMa da uzmes Define R4 i stavis hladnjak naprijed.

R4 ima plastican recimo kavez za ventilatore koji mozes prepraviti za H110, imam ja jedan kavez viska ako neces busiti po novom, 

i sebi sam napravio istu stvar, narucio rezervni originalni tako da drugi mogu prepravljati. Dodas jos 6 rupa i stvar rijesena.

Iako je meni stajao na 2 vijka i nije bilo nekakvih problema, pa nece odletjet nigdje {#}

 

 

EDIT: Define R4 prednji panel modding

Zelene oznacene rupe na slici odgovaraju na hladnjak.

Crvene moras dodatno probusiti i tada H110 ide na svih 8 vijaka.

I to je to. {#}

 

 

Što hladnije to bolje...
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2013 11:35 (Praedator).
11 godina
neaktivan
offline
Corsair H110 recenzija

Push-Pull u Define R4 na H110, moze se bez problema {#}

 

 

 

Što hladnije to bolje...
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Corsair H110 recenzija

Super recenzija! :) Razmisljao sam da ako kupim nesto od vodenog da kupim corsair, sad znam i koji cu model kupit... ;) Ako naravno budem imao dovoljno mjesta za montiranje... {#}

We will destroy ourselves as a nation, species and people over time. Respect and value every moment you have, because you wont get another chance.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair H110 recenzija
Svenos kaže...

Super recenzija! :) Razmisljao sam da ako kupim nesto od vodenog da kupim corsair, sad znam i koji cu model kupit... ;) Ako naravno budem imao dovoljno mjesta za montiranje... {#}

Na Zalman Z9 plus bi trebalo stati gore bez problema, ali isto samo na 2 vijka bez moddinga.

 

Što hladnije to bolje...
13 godina
offline
Corsair H110 recenzija

Odlicna recenzija itomic! {#}

 

Znal li netko stane li H110 u Arc Midi (v1) bez modanja?

Tolstoy is My Homeboy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Corsair H110 recenzija

Ova tvoja recenzija me opasno naterala na razmišljanje o kupovini H110 :)

Pro audio equipment
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija

Heheh, pa hladnjak je strašan tako da ako želiš moćno hlađenje samo naprijed {#}.

11 godina
neaktivan
offline
Corsair H110 recenzija

Temperature sa MX-4 i gumenim podloskama na backplate-u.

Vanjska 23, CPU 26 {#}

 

Što hladnije to bolje...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija

A kolika ti je sobna ? Ali nice kako god okreneš {#}.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair H110 recenzija
itomic009 kaže...

A kolika ti je sobna ? Ali nice kako god okreneš {#}.

A i sobna je 23 jer su mi svi prozori otvoreni.

Ovisan sam o friskom zraku {#}

Što hladnije to bolje...
13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija

Ja sam bio upalio Prime95 na 4.0Ghz sa 1.33V uz tih 23C i CPU se "zagrijao" do 30C {#}.

16 godina
neaktivan
offline
Corsair H110 recenzija
itomic009 kaže...

 

 

 Dotaknuo bih se još i garancije.

 

Iako smo i mi sada dio EU naši uvoznici i dalje daju "samo" 24 mjeseca garancije, unatoč tome što na kutiji piše 5 godina "World Wide Warranty". 


Kontaktirao sa korisničku podršku Corsaira i objasnio svoju opservaciju. Dobio sam odgovor da oni garantiraju 5 godina  unatoč tome što 


uvoznik daje samo dvije. Dakle ako se nešto desi nakon 3 godine može se reklamirati kod Corsaira.

 

 

 

 

Pohvale za trud ali nije pošteno prema uvoznicima da ih se proziva radi dezinformacija, pogotovo ne tužaka Corsairu... Asbis i Ezy (generalni uvoznik za Corsair) daju 60 mjeseci jamstva, tebi je trgovac gdje si kupio hladnjak prodao priču, pa ako utječe na tvoju ocjenu kao negativna stavka onda neka potencijalni kupci znaju da nema straha, uostalom Ezy je oduvijek bio susretljiv, pogotovo u odnosu na maloprodajnu bagru zvanu web shopovi

 

 

 

 

back 2 black
Moj PC  
5 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija

  Ali nije to nikakva priča. Ja komentiram ono što mi piše a to je naljepnica od Asbisa gdje piše 24 mjeseca garancije ! Pa nitko sretniji od mene kao vlasnika ako naš domaći uvoznik daje tih 5 godina garancije da ne moram slati tko zna gdje ako zatreba. Poslao sam mail Asbisu pa će mo vidjeti.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair H110 recenzija
itomic009 kaže...

  Ali nije to nikakva priča. Ja komentiram ono što mi piše a to je naljepnica od Asbisa gdje piše 24 mjeseca garancije ! Pa nitko sretniji od mene kao vlasnika ako naš domaći uvoznik daje tih 5 godina garancije da ne moram slati tko zna gdje ako zatreba. Poslao sam mail Asbisu pa će mo vidjeti.

Ma salji sve u Corsair, oni ti placaju postarinu i salju novi nazad o svom trosku, stigne u 2 dana do njih i dva nazad, brzi su nego nasi uvoznici.

Samo koristi UPS {#}

Što hladnije to bolje...
14 godina
neaktivan
offline
Corsair H110 recenzija

Aaaaaa, my eyes!

{#}

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Corsair H110 recenzija

 

Odlicna recenzija,svaka cast!

 

Sad imam pitanja

 

1.Koliko bi Scythe Gentle Typhoon u push/pull to pospjesio?(Onaj od 1850 RPM)

   Ili su bolji Noctuini?

 

2.Koliko sam citao Coolermasterov Eissberg 240 ima bakrenu povrsinu radijatora-finove.

   Nije sirok i dugacak kao H110 no to kompenzira debljinom,jedna recenzija kaze da je tisi od bilo kojeg Corsaira.No mana mu je 2 god. jamstva i Coolermaster nije pionir u vodenom poput Corsaira.

 

Ozbiljno razmisljam o H100i,H110 te Eissbergu 240.

Nazalost ako bih uzimao H110 prisiljen sam mijenjati kuciste,no to je ionako opcija koju razmatram duze vrijeme.

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair H110 recenzija
Strelok kaže...

 

Odlicna recenzija,svaka cast!

 

Sad imam pitanja

 

1.Koliko bi Scythe Gentle Typhoon u push/pull to pospjesio?(Onaj od 1850 RPM)

   Ili su bolji Noctuini?

 

2.Koliko sam citao Coolermasterov Eissberg 240 ima bakrenu povrsinu radijatora-finove.

   Nije sirok i dugacak kao H110 no to kompenzira debljinom,jedna recenzija kaze da je tisi od bilo kojeg Corsaira.No mana mu je 2 god. jamstva i Coolermaster nije pionir u vodenom poput Corsaira.

 

Ozbiljno razmisljam o H100i,H110 te Eissbergu 240.

Nazalost ako bih uzimao H110 prisiljen sam mijenjati kuciste,no to je ionako opcija koju razmatram duze vrijeme.

 

 

Pa nemogu naci Scythe od 140mm.

A najbolji ventilator za radijator bi bio onaj sa najvecim potiskom. Gledaj Akasa Viper 140mm, Noctua, Phanteks

Po svim recenzijama je H110 bolji od ostalih navedenih u tvom postu. Aluminijski hladnjak, veca povrsina hladenja i tanji je a sa tim se i brze ohladi.

Inace nijedan gotovi sistem nije tih, a po recenzijama H110 je ipak najtisi jer ima i PWM ventilatore koje mozes regulirati sa maticnom.

I bitna stvar je da se kod H110 pumpa skoro necuje, da bi ju cuo moras doci uhom na 10cm od nje, jako je tiha u usporedbi sa ostalim pumpama. (ja sam freak za buku i meni je tiha skroz)

Meni ventovi rade na 65%, necuju se a imam odlicne temperature. Iako najbolje bi bilo staviti tise ventilatore i sa malo boljim potiskom.

Sto se tice kucista, vecina novih kucista je sa 140mm ventilatorima, idealno bi bilo neko od Corsaira, ali stane i u Fractal Define serije.

 

 

Što hladnije to bolje...
13 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija

1.  Pa kad bi bilo tih ventova i kad bi složio push - pull sigurno bi išlo nešto dole. Koliko, ne znam. 

 

2.  Ima bolji radijator i bolju pumpu ali mu to očito ne donosi toliku prednost. Po većini testova je malo bolji od H100i ili sličan, dok je H110 ispred H100i a to znači ili malo bolji ili tu negdje sa Eissbergom.  Čitao sam da je pumpa Eissberga glasna (ali se ona može i regulirati) a glasniji su i ventilatori. Velika je razlika između 2 godine  i 5 godina {#}. Eissberg je općenito bolji hladnjak od ostalih 240 mm rješenja, ali očito je da se to anulira sa 36% većom površinom radijatora što ima H110. 36% nije mala brojka !

 

  O kućištima i kompatibilnosti sam već pisao pa da se ne ponavljam {#}. Ne znači  da ako imaš dva 14 cm mjesta u kućištu za vent, da ćeš moći instalirati H110. Treba provjeriti sve dobro prije kupnje. Ja sam uzeo H110 ali sam ja znao mi ne stane kako treba. To ću riješiti kad mi se bude dalo ili modom ili kušnjom drugog kućišta.

12 godina
offline
Re: Corsair H110 recenzija
itomic009 kaže...

Ja sam bio upalio Prime95 na 4.0Ghz sa 1.33V uz tih 23C i CPU se "zagrijao" do 30C {#}.

Meni ovo izgleda nestvarno,ili je moj h100 teško sranje,Ivye Bridge teško sranje,ili sam ja nesposoban i ne znam stavit hladnjak kako treba!!termalna pasta je MX-4 i temperature koje sad dobijem prilikom 100% loda (prime 95 small ftt) oko 65C,idle mi je oko 30C!!!

 

100% load 100% load
AUDIOFIL
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice