Cudni problem sa overclockanjem q6600

poruka: 30
|
čitano: 5.341
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Owerclockano a vindows ne vidi
pitanje

Imam maticnu plocu gigabyte ga x 38-d4, Procesor intel q 6600 2GB  kingmax ddr2 memorije na 1066 mhz. Problem je sto sam danas updetirao bios

(to mi nije prvi put). Danas nakon updatea biosa vise ne mogu overclockati sistem. U bios postavkama mi pise da je overclockan procesor, a u windowsima mi pise da je na standardnih 2.4 Ghz. Probao sam mjeriti i sa programom cpuz ali nista. Do tog updatea biosa mi je sve bilo u redu sa overclockom. Nakon toga sam vratio stari bios koji sam spremio prije instalacije novoga ali vise ne radi ni sa njim. Molim pomoc ako je netko imao slicnih problema jer ja stvarno ne znam sto bi moglo biti. Ps. Nakon sto je bios upgradean morao sam ponovno unijeti postavke za overclock i bio sam na kratko pogrijesio voltazu i stavio sam na 1.500000v komp mi se ugasio ja sam resetirao cmos i onda je sve bilo u redu. Ne znam da li moze biti mozda do toga?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Cudni problem sa overclockanjem q6600

Jel ti pod idle ili pod load pise da nije occan? pokreni orthos ili neki test pa vidi jel ti pise da ocan?

E8400 @ OC 3.75 Ghz //9800GTX+ EXO (800/2000/2600) //4 Gb Ram Kingmax Oc: 1000Mhz//Gigabyte EP35-DS3 //Chieftec Turbo Series 650W//Seagate 500 GB 32 MB Cache
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Cudni problem sa overclockanjem q6600
autorov komentar

Evo sad sam probao taj orthos. Pri opterecenju mi pokazuje isto 2.4 GHz. Ne znam jesam li ja to nesto spalio na maticnoj ili nesto?

15 godina
offline
Cudni problem sa overclockanjem q6600

Mozda si stavio neki beta bios pa zato nece.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2009 12:07 (BORG).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Cudni problem sa overclockanjem q6600

Da da i preporucuje se da se ne stavlja beta bios..

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Cudni problem sa overclockanjem q6600

Šta ti je to tribalo da diraš bios na x38.Da je neki prastari ćip ajde može ali ovo nisi triba dirat.Kad nešto dobro radi ne triba dirat.

Kako vidiš gori li svitlo u živideru ?
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2009 12:21 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Cudni problem sa overclockanjem q6600
autorov komentar

Ali vratio sam Stari bios i opet nista. Ja stvarno nemam ideju sto bi moglo biti. I nisam mogao cak ni naci da je netko imao slican problem.

16 godina
offline
RE: Cudni problem sa overclockanjem q6600

to ti je tak kad bezrazloga update-as bios, ako nesto radi NE diraj!

 

a za rjesenje, prvoj pogledaj u opcijama dali ti je overclock enablan,ako je onda probaj iskljucit c1e funkciju za smanje clocka u idle-u(makar ti ni pod opterecenjem ne raste clock)

I am Xtreme
15 godina
neaktivan
offline
RE: Cudni problem sa overclockanjem q6600

eto bezpotreban update BIOSA te zajeb*......bios se update kada grafa nece da radi sa maticnom ili slicni problemi a tvoj je novi cip

15 godina
offline
Cudni problem sa overclockanjem q6600
autorov komentar

Ispada da me je zajeb* bios. Probat cu ovo sa c1e pa cu javiti jeli ima nekih promjena.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2009 1:00 (acarnoje).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Cudni problem sa overclockanjem q6600
autorov komentar

Ja svejedno mislim da je clockan iako pise da nije. To mislim zbog temperature koja dok nije bio clockan procesor nije prelazila 49 stupnjeva, a sad pod opterecenjem dolazi i do 60 stupnjeva.

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Owerclockano a vindows ne vidi
acarnoje kaže...

Imam maticnu plocu gigabyte ga x 38-d4, Procesor intel q 6600 2GB  kingmax ddr2 memorije na 1066 mhz. Problem je sto sam danas updetirao bios

(to mi nije prvi put). Danas nakon updatea biosa vise ne mogu overclockati sistem. U bios postavkama mi pise da je overclockan procesor, a u windowsima mi pise da je na standardnih 2.4 Ghz. Probao sam mjeriti i sa programom cpuz ali nista. Do tog updatea biosa mi je sve bilo u redu sa overclockom. Nakon toga sam vratio stari bios koji sam spremio prije instalacije novoga ali vise ne radi ni sa njim. Molim pomoc ako je netko imao slicnih problema jer ja stvarno ne znam sto bi moglo biti. Ps. Nakon sto je bios upgradean morao sam ponovno unijeti postavke za overclock i bio sam na kratko pogrijesio voltazu i stavio sam na 1.500000v komp mi se ugasio ja sam resetirao cmos i onda je sve bilo u redu. Ne znam da li moze biti mozda do toga?

 Ako u BIOS-u stoji da je OC-an onda i je.I nemoj više po BIOS-u ništa dirati nego se koncentriraj na OS.Ja bi ti preporučio reinstalaciju.
Pošto iz priloženog voliš OC-ati tvoj update BIOS-a je sasvim opravdan.I vijeruj mi da nije došlo do nikakve greške prilikom flashanja.Jer da je mislim da bi napisao pitanje:ZAŠTO SE KONFA NE ŽELI BOOTAT.
Gigabyte X48 DS4,Intel Core Q6600(3,6Ghz-OC),Patriot viper 2x4Gb(1066Mhz-OC),XFX HD4870xxx+HD4850,WD VelociRaptor 150Gb(SISTEMSKI)+640Gb Samsung spinpoint F1,Coolermaster CM690.
15 godina
offline
Cudni problem sa overclockanjem q6600
autorov komentar

Instalirao sam xp. I on mi pokazuje samo 2.4 Ghz. I core temp pokazuje da su temperature kao da je clockan ali isto pokazuje da je samo 2.4. I pokazuje da se multiplyer smanjio na 6x umjesto na 9 kako sam ga ja namjestio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Cudni problem sa overclockanjem q6600
acarnoje kaže...

Instalirao sam xp. I on mi pokazuje samo 2.4 Ghz. I core temp pokazuje da su temperature kao da je clockan ali isto pokazuje da je samo 2.4. I pokazuje da se multiplyer smanjio na 6x umjesto na 9 kako sam ga ja namjestio.

 Prvo mi napiši koji je overclock CPU-a(FSB-a).Jer neke postavke FSB-a ne želi pamtiti.Znači probaj sa 333Mhz FSB i množitelj na 9x(to ti je 3,0Ghz za što bi ti trebao vcore biti dovoljan na tvorničkim postavkama).
Ili Pak FSB na 400Mhz,a množitelj na 8x(to ti je 3,2Ghz i ako imaš sreče radit če ti na stock Vcore).A zadnja naj jača ti je 400Mhz FSB i 9x množitelj(3,6Ghz i poželjno jak cooler)
Ovo su postavke za CPU za koje mogu tvrditi da ih pamti.
Gigabyte X48 DS4,Intel Core Q6600(3,6Ghz-OC),Patriot viper 2x4Gb(1066Mhz-OC),XFX HD4870xxx+HD4850,WD VelociRaptor 150Gb(SISTEMSKI)+640Gb Samsung spinpoint F1,Coolermaster CM690.
15 godina
offline
Cudni problem sa overclockanjem q6600
autorov komentar

I stavio sam fsb na 333 Mhz. Ja mislim da je neki senzor na maticnoj izgorio. Jer mi pokazuje temperature kao da je overclockan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Cudni problem sa overclockanjem q6600
acarnoje kaže...

Instalirao sam xp. I on mi pokazuje samo 2.4 Ghz. I core temp pokazuje da su temperature kao da je clockan ali isto pokazuje da je samo 2.4. I pokazuje da se multiplyer smanjio na 6x umjesto na 9 kako sam ga ja namjestio.

 Pa jesi li ti isključio c1e i eist ako ti se množitelj spušta na x6??
To je uredu!!!
16 godina
offline
Cudni problem sa overclockanjem q6600

Dali si napravio "load default" prije update biosa?

Za dom - vjera, ljubav i domovina
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Cudni problem sa overclockanjem q6600
autorov komentar

Nisam napravio load defaults. Nisam vise pametan sto napraviti. Jeli ti mozda znas neko rijesenje? Mislim da cu na kraju morati odustati od svega i vratiti se na default clock.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Cudni problem sa overclockanjem q6600

Slicno se i meni dogodilo s EP35 - jednostavno sam iskljucio PC (iz struje ili prekidac na napajanju) i ponovno ga pokrenuo. Tek je tada prihvatio postavke u BIOS-u inace je isto uvijek pokazivao 2.4Ghz a clockao sam od 2.5GHz do 3.4GHz.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Cudni problem sa overclockanjem q6600
prihvaćeno rješenje

Bojim se da si zezno matičnu ploču, poigraj se još malo ta nemaš šta izgubit. pokušaj load default pa onda update biosu napravit pa javi šta je bilo.

Za dom - vjera, ljubav i domovina
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Cudni problem sa overclockanjem q6600
autorov komentar

Probat cu i tako pa cu javiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Cudni problem sa overclockanjem q6600
autorov komentar

Evo rijesio sam da mi pokazuje tocno clock. Prije updatea biosa vratio sve na default. Hvala svima na pomoci. Jedino jos me muci temperatura. U idleu je na 55. Jeli mi moze netko predloziti dobar hladnjak za neku normalnu cijenu. Sada imam spire verticool IV sp608b3-c. KUpio u hg spotu. Cisto sranje od hladnjaka.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2009 2:45 (acarnoje).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Cudni problem sa overclockanjem q6600
acarnoje kaže...

Evo rijesio sam da mi pokazuje tocno clock. Prije updatea biosa vratio sve na default. Hvala svima na pomoci. Jedino jos me muci temperatura. U idleu je na 55. Jeli mi moze netko predloziti dobar hladnjak za neku normalnu cijenu. Sada imam spire verticool IV sp608b3-c. KUpio u hg spotu. Cisto sranje od hladnjaka.

 S čim si gledao tempeaturu? Pokušaj s više programa, imaš u OCC sekciji na ovom forumu linkove na dosta programa za mjerenje tempa. Provjeri dali je hladnjak dobro legao na cpu. Skini hladnjak i očisti staru pastu, stavi novu lipo razmaži i onda vrati hladnjak na cpu. Nakon toga izmiri temperature i vidi dali triba minjat hladnjak.
Ovo ti govorim jer se može desit da ti program za mjerenje tempa ne pokazuje teperaturu dobro, ili ti nije dobro lega hladnjak na cpu.
Za dom - vjera, ljubav i domovina
15 godina
offline
RE: Cudni problem sa overclockanjem q6600
acarnoje kaže...

Evo rijesio sam da mi pokazuje tocno clock. Prije updatea biosa vratio sve na default. Hvala svima na pomoci. Jedino jos me muci temperatura. U idleu je na 55. Jeli mi moze netko predloziti dobar hladnjak za neku normalnu cijenu. Sada imam spire verticool IV sp608b3-c. KUpio u hg spotu. Cisto sranje od hladnjaka.

 Samo da ti kazem da se klonis everesta, meni neke verzije njega pokazuju 10 stupnjeva manju temperaturu.
xfire: ivan01992 add me !
15 godina
offline
Cudni problem sa overclockanjem q6600
autorov komentar

Mjerio sam sa core tempom i speed fanom. I u oba su temperature iste.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Cudni problem sa overclockanjem q6600
acarnoje kaže...

Mjerio sam sa core tempom i speed fanom. I u oba su temperature iste.

 Napravi ono gore što sam ti napisa i pokušaj malo posložit kablove po kućištu, gleda sam tvoj hladnjak na netu i ne izgleda mi jako loš da bi ga triba minjat. Zato vidi kako ti je prozračno kućište i dali ono treba još jedan vent da ispuhuje/upuhuje zrak. Sad svakako dolaze topliji dani pa neki veći overclock nije preporučljiv.
Za dom - vjera, ljubav i domovina
15 godina
offline
Cudni problem sa overclockanjem q6600
autorov komentar

Evo sada sam staviop jos jedan ventilator za ulaz zraka. I smanjio sam voltazu sa defaulta a default je 1.20000000. Izgleda da je ta default voltaza previsoka. I jos sam digao clock na 3Ghz. Sad mi je u idleu 48C.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Cudni problem sa overclockanjem q6600
acarnoje kaže...

Evo sada sam staviop jos jedan ventilator za ulaz zraka. I smanjio sam voltazu sa defaulta a default je 1.20000000. Izgleda da je ta default voltaza previsoka. I jos sam digao clock na 3Ghz. Sad mi je u idleu 48C.

 Nije loše, 7C si smanjio i još diga clock. Sad nemoraš minjat hladnjak na cpu, samo nemoj prićeravat s GHz.
Za dom - vjera, ljubav i domovina
15 godina
offline
Cudni problem sa overclockanjem q6600
autorov komentar

Do koliko smije temperatura maximalno ici pri opterecenju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Cudni problem sa overclockanjem q6600

Ovi moj cpu isto je q6600, bez problema podnosi 80C ali naravno ni pomislit na tu temp. Najbolje stavi u biosu da ti radi shutdown na 70-75C, ako imaš tu postavku.

Za dom - vjera, ljubav i domovina
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice