i5 4690k i overclocking

poruka: 27
|
čitano: 6.709
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
protjeran
offline
... i5 4690k....

na koliko ste ga uspili dignit, koji cooler koriostite i kakve su temperature...... hvala

Vi prekrasni ljudi, sa vama mogu cijelu noć, biti budan i sanjati na nogama..... moran isprobat novu tipkovnicu šta oš?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
... i5 4690k....

Slika govori tisuću riječi 

Ide i do 4.6 GHz na 1.2V, ali tada se grije do 76 u igrama, a to ne želim.

 

Cooler je Mugen 4 PCGH.

 

 

Kad 4.2 bude bottleneck za novu grafičku, ide vodeno i ganjanje 5 GHz.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
... i5 4690k....

ja bi isto vodeno ali mislin da mi u zalmana z3+ ne stane na gornji panel... na prednji da ni ne govorin.....

 

Vi prekrasni ljudi, sa vama mogu cijelu noć, biti budan i sanjati na nogama..... moran isprobat novu tipkovnicu šta oš?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: ... i5 4690k....

 Ne pomaže ti kod ovih chipova vodeno previše.

9 godina
neaktivan
offline
Re: ... i5 4690k....
chutac kaže...

Slika govori tisuću riječi 

Ide i do 4.6 GHz na 1.2V, ali tada se grije do 76 u igrama, a to ne želim.

 

Cooler je Mugen 4 PCGH.

 

 

Kad 4.2 bude bottleneck za novu grafičku, ide vodeno i ganjanje 5 GHz.

 4.6 na 1.2V?

 

Moj za 4.6 stabilno u small fft prime95 trazi bar 1.3... i tada se grije preko 85... sad ga drzim na 4.5 i 1.245V.... sta ti je silikonska lutrija, dobar primjerak imas :)

10 godina
protjeran
offline
... i5 4690k....

koji kuler imaš

 

EDIT: kad si minja pastu zadnji put?

Vi prekrasni ljudi, sa vama mogu cijelu noć, biti budan i sanjati na nogama..... moran isprobat novu tipkovnicu šta oš?
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2015 18:42 (Du_Jo_Cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: ... i5 4690k....
chutac kaže...

Slika govori tisuću riječi 

Ide i do 4.6 GHz na 1.2V, ali tada se grije do 76 u igrama, a to ne želim.

Cooler je Mugen 4 PCGH.

Kad 4.2 bude bottleneck za novu grafičku, ide vodeno i ganjanje 5 GHz.

E vidiš, kod mene i5-4670k uz 1.2v nije htio preko 4.2GHz ali zato nije prelazio 55c pod zalman performom čak i u cinebenchu i pov-rayu. Delidan, jasno. 

Što se 5GHz tiče, kad taj i5 postane bottleneck teško će ti tih 5ghz puno pomoći u odnosu na 4.6Ghz..razlika je samo ~9%, znači ako na 4.6ghz imaš recimo 30fps, na 5Ghz ćeš imati 33fps u najboljem slučaju. 

13 godina
neaktivan
offline
... i5 4690k....

Možda je dobar primjerak jer ne traži visok napon, ali kapa toliko loše sjeda(10C razlike između jezgri) da je to sramota. 

Nije mi jasno kak Intel može reći "Da, puštamo u prodaju ove procesore, cijena nek bude 300 dolara.", a prijenos topline je toliko loš.

 

EDIT: Pastu mijenjao pred tjedan dana, MX-4.

Istina, procesor bi sad sa ovim taktom morao biti dostatan narednih 5 godina, ali što znaš 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2015 18:44 (chutac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: ... i5 4690k....
chutac kaže...

Istina, procesor bi sad sa ovim taktom morao biti dostatan narednih 5 godina, ali što znaš 

A tko zna, eno ansha je imao taj i5 i kaže da je u gta 5 dropalo do 40fps u gužvama, sad s i7-5820k nema takvih problema.

14 godina
protjeran
offline
i5 4690k

Definitivno je bottleneck bio 4690K @4.6 ghz u GTA V sa 280X.

Necu ulazit u razloge (kazu da s nvidiom ne bi bilo bnecka i da je do amd drivera), al u voznji kroz najgusce djelove grada bi bilo dropova do ~40-42fps i pad gpu usage do ~65%. 

 

Inace, moj je isao do 4.7ghz sa 1.33V, temperature u igrama <65C, cinebench 67-68C, prime 28.5 95-100C i shutdown :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2015 20:54 (ansha).
Moj PC  
0 0 hvala 2
10 godina
protjeran
offline
Re: i5 4690k
ansha kaže...

Definitivno je bottleneck bio 4690K @4.6 ghz u GTA V sa 280X.

Necu ulazit u razloge (kazu da s nvidiom ne bi bilo bnecka i da je do amd drivera), al u voznji kroz najgusce djelove grada bi bilo dropova do ~40-42fps i pad gpu usage do ~65%. 

 

Inace, moj je isao do 4.7ghz sa 1.33V, temperature u igrama <65C, cinebench 67-68C, prime 28.5 95-100C i shutdown :)

 kuler?

 

Vi prekrasni ljudi, sa vama mogu cijelu noć, biti budan i sanjati na nogama..... moran isprobat novu tipkovnicu šta oš?
14 godina
protjeran
offline
i5 4690k

Nepton 140XL

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
i5 4690k

Da uskoro cu promijenit termalnu ali kao sto rekoh, zatijeva 1.3V a to je vec poprilican napon i nisam siguran zelim li ga drzati konstantno na tome, sve i da se ne grije pretjerano

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
i5 4690k

Nije taj tvoj cooler za drzat haswell-a na 1.3V, mozes za igre, al bilo sta sta duze vrijeme dere cpu na 100% ce temperature dovest na 80+. Stress testove da ne spominjemo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
i5 4690k

Naravno, nisam ni mislio ganjat max OC sa Air coolerom ma koliko dobar bio. Nakon jos par mjeseci mogao bih uzet vodeno pa da vidimo sta bude.

Imas neke preporuke?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
i5 4690k

Ja uz bf4 streaman twitch, dere proc na 100% zato ga želin klokat, želin i ja vodeno al neznan koje je dovoljno dobro.... svako malo bolje vodeno je dosta veliko i neznan jel mi stane u zalman z3+..... zna li itko išta

Vi prekrasni ljudi, sa vama mogu cijelu noć, biti budan i sanjati na nogama..... moran isprobat novu tipkovnicu šta oš?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
i5 4690k

Neće ti tu overclock puno pomoć, za takve uvjete treba kakav 6jezgreni i7-5820k.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: i5 4690k
Penryn kaže...

Neće ti tu overclock puno pomoć, za takve uvjete treba kakav 6jezgreni i7-5820k.

 Sumnjan da 4690k klokan neće to izdržat, znan da je multytasking al koliko toliko pomoć će..... fps mi pada samo na 64 igrača određene mape lagave

Vi prekrasni ljudi, sa vama mogu cijelu noć, biti budan i sanjati na nogama..... moran isprobat novu tipkovnicu šta oš?
12 godina
neaktivan
offline
i5 4690k i overclocking

Moj komp
CPU: i5 4690k
Vodeno hlađenje COOLERMASTER Seidon 120V Ver.2,
MBO: ASRock Z97M Pro4
RAM: Kingston DDR3 HyperX Fury,1866MHz,16GB(2x8GB) ,ostalo nije bitno

nemogu nikak postic da mi bude stabilan na 4.4 ghz, stavio all cores 44 , cpu cashe ratio 35 ,sve ostalo na auto , vcore mode adaptive ,stavio na vcore 1.200 v ,vcore offset auto ,mislim da je ok
prode intel burn test , prime 95 svaki put padne ,eto savjet

mm
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
i5 4690k i overclocking

Zvuci kao los primjerak. Moj je stabilan na 4.5 @1.225V, a bootao se i na 4.9 sa 1.35V. Naravno, skrsi se odmah u p95 :)
 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: i5 4690k i overclocking

hm ,mozda bi moga povecat vcore  pa onda vidjet ,a jbg ,bum se malo igrao 

mm
14 godina
protjeran
offline
Re: i5 4690k i overclocking
Minneyar kaže...

Zvuci kao los primjerak. Moj je stabilan na 4.5 @1.225V, a bootao se i na 4.9 sa 1.35V. Naravno, skrsi se odmah u p95 :)
 

 Pa i da se ne krsi nema ga sanse ohladit u prime-u pri 1.35V, ni najbolji custom loopovi ne bi pomogli, jedino s radiatorom u ledenoj vodi ;)

10 godina
protjeran
offline
i5 4690k i overclocking

šta ti znaš možda on ima pc frižider custom build.....

Vi prekrasni ljudi, sa vama mogu cijelu noć, biti budan i sanjati na nogama..... moran isprobat novu tipkovnicu šta oš?
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
i5 4690k i overclocking

Malo dižem staru temu, ali evo igram se sa svojim 4690K pa me kao OC početnika zanimaju neke stvari.

 

Uspio sam ga dignuti na 4.4GHz uz Vcore 1.305 (na nižem se krši), i primjetio sam da sam sa ugradnjom Coolermaster Seidona 120 (u odnosu na stari Alpenfohn Ben Nevis) dobio dosta niže temperature u idleu (40ak °C naspram 55-60 °C), ali se nisam nešto usrećio sa temperaturama u stress testu. Kako je pisano u temi o coolerima, postepeno sam dizao množitelj i napon i tražio stabilnih 10minuta u OCCT-u, i u trenutnom stanju sam ih dobio, ali uz povremene peakove temperature jedne jezgre preko 85°C (druga je samo jednom dotakla istu brojku), u trajanju po par sekundi. Ono što me trenutno zanima:

 

1. Koja je gornja granica temperature u stress testu koju bi trebao dozvoliti? Brinem se bezveze zbog ovih 85°C ili ima razloga za brigu? (OCCT ima default alarm na 85°C, ja sam ga za potrebe testa dignuo na 90°C)

2. Ako je odgovor na prvo pitanje da dramim bezveze, koja je gornja voltaža s kojom je ovaj procesor "siguran"? Jasno mi je da kod OC-a ništa nije sto posto sigurno, ali koja voltaža je gornja preporučljiva ako ne želim procesor poslati u vječna lovišta po kratkom postupku?

3. Koliko može na cijelo stanje temperature utjecati pozicija kućišta? Trenutno je daleko od idealne, između zida i stola, sa svake strane po boku ima par cm razmaka, iza ima nekih 15cm, dva prednja venta upuhuju zrak unutra, a Seidonov vent ispuhuje van na stražnji kraj. Imam na "krovu" mjesta za još dva 120 ili 140mm venta, bi li to pomoglo čemu?

 

Pomagajte neukom početniku 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: i5 4690k i overclocking
thund3rdom3 kaže...

 

Uspio sam ga dignuti na 4.4GHz uz Vcore 1.305 

 

uh čovječe, pa kud po ovoj sparini to ideš radit, normalno da je cpu topao kad je u zraku preko 30 ( jedino ako imaš klimu u sobi gdje je pc onda aj ok ), ovaj tvoj napon mi je malo čudan. Nisam neki ekspert ok OC, imam isti cpu i daleko manje mi treba za 4.5 ghz nego tebi za 4.4. Ne znam zakaj ga frljiš u ovo vrijmee vrućina ali ako te primila volja po meni traži bolji niži klok sa manjim naponom i da je u okviru 70C max. Očigledno si dobio loš primjerak cpu i sad te zeza. Mislim možeš ti i stavit 4.5ghz, al koji napon taj tvoj treba kad mu i za 4.4ghz treba preko 1.3v? Osobno sam zadovoljan sa 4.2GHz pri naponu 1.085v stabilan u svim mogućim uvjetima. Ja ako nema neke pretjerane potrebe za tako visokim klokom nebih išao preko 4.2-4.3GHz upravo zbog toga napona. Isto tako probaj staviti na 1.2v pa dizat među napon da vidiš kako će to ići. Možda se proc bude zadovoljio i s manjim naponom na ovaj način ....

 

lp

 

p.s. znam da niasm od neke pomoći al aj bar da te pratim ...

16 godina
neaktivan
offline
i5 4690k i overclocking

Napon drži do oko 1.25v i onda traži max takt na kojem je stabilan, pa makar to bilo i 4.2GHz. S 4.4GHz/1.3v pa i preko će se samo bez potrebe više grijat a dobit ćeš niti 5% na performansama, znači apsolutno neprimjetno. Za temperature se ja ravnam s Cinebenchom R15 a ne "power virusima" tipa prime95, occt, ibt itd. Par puta zaredom pokreneš cimebench r15 CPU test i ako si u njemu ispod 65-70C dobro je, nema problema.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
i5 4690k i overclocking

Prema ovom napisanom našao sam neki kompromis na 4.2GHz/1.23V, a da temperature budu u nekoj normali. Zasad ću ga držat tako, pa kad malo zahladi za koji mjesec probat dal će bit išta bolje ako ga dignem 

Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice