Intel G3258 AE

poruka: 178
|
čitano: 52.320
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Intel G3258 AE

Evo i ja sam napokon skupio hrabrosti da klokam malo G3258 lol. Proc radi stabilno na 4.4 GHz uz 1,280 V. Samo sam mu dignuo multi na 44 i ukucao voltažu ručno i to je to. Nakon 6 sati u Prime95 (Small FFTs) temperatura ne prelazi 62 C.

 

Edit:Malo sam se igrao s postavkama i sada temperature ni ne prelaze 60C u full loadu u prime 95. Što vi mislite,da ga poguram na 4.6 GHz? Temperature su fenomenalne ali ipak ce za 4.6 trebat na voltažu veću od 1.280.

 

Da ga još guram dalje ili ne? Bacite mišljene svoje.

 

Žare
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2015 9:12 (Žarulja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel G3258 AE

naravno, moj radi na 4.6 sada na 1.33v, mozes probat isto tako

 

od viska glava ne boli

 

16 godina
neaktivan
offline
Intel G3258 AE

Selio sam svoj delidani G3258(4.2GHz, 1.175v) u drugu konfiguraciju pa je tako na njemu sad AC Freezer 7 Pro Rev2 i u odnosu na Zalman Performu koja je održavala 60ak C temperature su postale poprilično loše, nakon jednog loopa Cinebencha jezgre su otišle do 75C a ventilator do 1600rpm.

Ovo mi je posebno diglo živce jer u drugoj konfi u kući isti taj Freezer 7 Pro drži i7-2600(koji dosta više troši i grije se) na 4GHz unutar 60-65c bez povećane buke. Razlika je naravno što je freezer na tom i7 pošteno topao(cca 50c) dok je ovaj nad pentiumom mlak.

Palo mi je na pamet da je možda Performin sistem montiranja bolji i da jače "stegne" procesor, tj. uspije malo iskriviti ili pcb ili ihs tako da kontakt bude bolji, pa sam danas išao nabrzinu izbrusiti malo IHS s donje strane da mu približim jezgru pa evo par slika: prva, drugatreća

 

Uglavnom rezultat je ovakav; u identičnim uvjetima prije su nakon 1 loopa cinebencha jezgre otišle do 75c a sad jedva do 56c, s tim da više varira oko 50-53c. Još se freezerov vent vrti samo na 1000rpm za razliku od prije kad je išaodo 1600rpm. No kad se usporede takt, broj jezgri i temperature to je i dalje jako loše u odnosu na Sandyja..

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Intel G3258 AE

Sandy je zakon .

Zasto ne poliras IHS ?

 

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel G3258 AE
nicky.sl kaže...

Sandy je zakon .

Zasto ne poliras IHS ?

 Dašta je. 

A poliranje, to bi mi bia sljedeći potez da ovo danas nije upalilo.. a sad kad su temp ok neman volje.  A i nisan ima danas glatkog vodobrusnog pa to ne bi ličilo na ništa s grubim.. nek stoji sad ovako do sljedećeg čišćenja ili do Broadwella ili do..

12 godina
protjeran
offline
Intel G3258 AE

Malo da pokrenemo temu,

danas idem po jedan g3258 budem se malo igrao dok ne dode i7(koji je nesto zapeo), daklel mogu ocekivati sigurnih 4,8? jel netko dosao do 5ghz?

ps.steta sto nema nekakve "top liste" na prvoj stranici kao na recimo overclock.net...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2015 14:52 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Intel G3258 AE
Stjepanj kaže...

Malo da pokrenemo temu,

danas idem po jedan g3258 budem se malo igrao dok ne dode i7(koji je nesto zapeo), daklel mogu ocekivati sigurnih 4,8? jel netko dosao do 5ghz?

ps.steta sto nema nekakve "top liste" na prvoj stranici kao na recimo overclock.net...

Znas i sam da je to lutrija, vecina ih ide do 4.5 bez problema... a neki nemogu ni do 4.0 (PCE recenzija)... 

Moj je isao na na 4.8 sa nekih 1.380V, vise od toga nisam ni pokusava.

 

Što imamo manje potreba, to manje nam prijeti oskudica!
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel G3258 AE
Ok tx, oni tam na pce nemaju pojma, 1,38 je tek pocetak za mene;)
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
neaktivan
offline
Intel G3258 AE

Nema ga potrebe dizati iznad 4,2

Svog držim na 4,0 čisto iz sigurnosti :)

 
0 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel G3258 AE

Evo da se pohvalim malisa nije ni usao u windowse s stock taktom vec odma na 4,8 sve s auto postavkama, napon je za sad na 1,49V posto trenutno nemam svoj lcd(spojio sam na telku koja je 5m dalje:) a ni gpu, mislim da je ovo za pocetak dovoljno, 5ghz tj jos 200mhz mislim da nece biti problemlp

 

edit. evo validacija

http://valid.canardpc.com/36thzn

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2015 1:46 (Stjepanj).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Intel G3258 AE

e tek sada pocinje borba :D

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel G3258 AE
Stjepanj kaže...

Evo da se pohvalim malisa nije ni usao u windowse s stock taktom vec odma na 4,8 sve s auto postavkama, napon je za sad na 1,49V posto trenutno nemam svoj lcd(spojio sam na telku koja je 5m dalje:) a ni gpu, mislim da je ovo za pocetak dovoljno, 5ghz tj jos 200mhz mislim da nece biti problemlp

 Nevezano za G3258 AE jako mi se sviđa tvoj novi avatar 

Zmaj od Bosne | Unlock the Power Within | Intel Core i7
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel G3258 AE
boy005 kaže...

e tek sada pocinje borba :D

 tako nekako, malo rucnih postavki ce to sve rijesiti, jos sutra kad stigne pravi gpu tj kad ugasim integriranu bude to islo gore!

Puls3 kaže...

 Nevezano za G3258 AE jako mi se sviđa tvoj novi avatar 

 moj je bolji;)

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
offline
Re: Intel G3258 AE
Stjepanj kaže...
 moj je bolji;)

 kad ne bi bili apolitični, barem stjepko koliko mi se čini, zakleo bi se da je ovo neka vrst predizborne kampanje - plavi vs crveni

12 godina
protjeran
offline
Intel G3258 AE

probao sam na 4ghz da vidim dokle ide dolje napon(1.091)

http://valid.canardpc.com/faqgfc

dalje nisam stigao prekasno je

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Intel G3258 AE

Stjepanje samo to prži...još kada bi delidao tog pentiuma i probio 5GHz granicu.lp 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2015 10:29 (3n3m1).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Intel G3258 AE

@Stjepanj oce ic mozda na prodaju zajedno s tom g1?

Imam jednu dobru priliku sa b85 plocom ali ona je limitirana na 1.2 sto znaci da nece preko 4.2 proc,  a ja bih volio da mogu na 4.5.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel G3258 AE
3n3m1 kaže...

Stjepanje samo to prži...još kada bi delidao tog pentiuma i probio 5GHz granicu.lp 

 bas razmisljam da probam...

gelon kaže...

@Stjepanj oce ic mozda na prodaju zajedno s tom g1?

Imam jednu dobru priliku sa b85 plocom ali ona je limitirana na 1.2 sto znaci da nece preko 4.2 proc,  a ja bih volio da mogu na 4.5.

 jok, nije se jos ni posteno zagrijala! a ni pravo srce jos ne kuca u njoj!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel G3258 AE
Bome ovo govance ni s 1,55v--+lcc na extrem nece u windowse na 5ghz, smrzne se, mislim da nebum vidio peticu s ovim:((
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel G3258 AE
Stjepanj kaže...
Bome ovo govance ni s 1,55v--+lcc na extrem nece u windowse na 5ghz, smrzne se, mislim da nebum vidio peticu s ovim:((

 Koliko bi mogao ići G3258 bez dizanja napona? Trenutno svog držim na 1,199V na 4,0Ghz.

 

15 godina
neaktivan
offline
Intel G3258 AE

evo da te malo ohrabrimo stjepko...   da sam pricekao zimu, vjerovatno bi usao u klub 5+ 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel G3258 AE
iAvenger kaže...
Stjepanj kaže...
Bome ovo govance ni s 1,55v--+lcc na extrem nece u windowse na 5ghz, smrzne se, mislim da nebum vidio peticu s ovim:((

 Koliko bi mogao ići G3258 bez dizanja napona? Trenutno svog držim na 1,199V na 4,0Ghz.

 

 neznam tek sam dobio jucer cpu, nisam ga ni posteno zagrijao, ovo je sve bilo u rane jutarnje sate na brzinu! ima ovdje iskusnijih... no 1,2v@4ghz je debelo previse vidis na koliko moj radi?

boy005 kaže...

evo da te malo ohrabrimo stjepko...   da sam pricekao zimu, vjerovatno bi usao u klub 5+ 

 

 

 mislim da kod haswella niti ciča zima ne pomaze njega ta vrucina izjeda iznutra pa na starim i7-cama sam bez problema vrtio napon do cak 1,7+V ovo sve poslje sandy bridga je koma za nas amatere:)!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
neaktivan
offline
Intel G3258 AE

Gledam ono koji to tutlek ima G3258 uparen s GTX 780 kad ono panj promijenio avatar 

 

Ajmo stjepko ocemo neki review, mogo bi bas otvorit temu s reviewom bottlenecka na toj grafi u raznim situacijama, G3258, i5, i7 showdown :D

mojpismonosa
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel G3258 AE
Mojpismonosa kaže...

Gledam ono koji to tutlek ima G3258 uparen s GTX 780 kad ono panj promijenio avatar 

 

Ajmo stjepko ocemo neki review, mogo bi bas otvorit temu s reviewom bottlenecka na toj grafi u raznim situacijama, G3258, i5, i7 showdown :D

 ma joj ima mlađih koji imaju vise vremena pa nek oni, uglavnom mali rastura, no i5 i i7 su svjetlosnim godinama ispred, to je isto kao da ides s ssd na hddlp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
neaktivan
offline
Intel G3258 AE

nije to to ko kad stjepko radi. Ajmo, nac cemo neki i5 i i7 za posudit vec ako treba, a vremena ce se nac :D

mojpismonosa
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel G3258 AE

ljudi moji nema sanse, probao sam sve zivo dode do windowsa na 5ghz i dalje neide smrzne se, koliko god ja bio agresivan(1.6V) nevrijedi i nevrijedipuj bemti haswell! mozda ploca nevalja?..

evo par slika kako to zgleda opako:p

g3250"KaE" g3250"KaE"
 
Ja i mališa:) Ja i mališa:)
 
nauljen za pecenje:p nauljen za pecenje:p
 

ali nije vrijedilo... ali nije vrijedilo...
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2015 1:10 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel G3258 AE
Stjepanj kaže...

ljudi moji nema sanse, probao sam sve zivo dode do windowsa na 5ghz i dalje neide smrzne se, koliko god ja bio agresivan(1.6V) nevrijedi i nevrijedipuj bemti haswell! mozda ploca nevalja?..

evo par slika kako to zgleda opako:p   

 Tebi je pravi rave party u kućištu 

 

Evo digo sam svog na 4,4 GHz, napon sam ostavio na 1,2. Sutra ću probat na 4,6.

14 godina
protjeran
offline
Intel G3258 AE

jde Stjepko benchaj to mal na 4.9ghz, da vidimo Cinebench?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Intel G3258 AE

Braćo po pentiumu samo da vam javim da je clockanje G3258 pentiumića na H i B pločama završeno - bilo je lijepo dok je trajalo. 

Znači prije par tjedana Intel je izbacio microcode update(KB3064209) preko windowsa(7 i 8.1) pa su neki od vas s H/B pločama vjerojatno primjetili da nakon instalcije tog updatea više nema bootanja, vrti se samo boot loop. Rješenje je ili izbrisati taj update ili isključiti jednu jezgru.

Još veći problem je što taj update po defaultu dolazi s Windowsima 10 pa ako želite stavit desetku - stojte na jednoj jezgri ili čekajte novi BIOS. I eto danas mi za asshiticu stigao novi BIOS, začudo nije im trebalo dugo kao inače. 

Flashnem novi bios kad ono - nema više nikakvih opcija za clockanje. E je8ite se. Znam, riječ je samo od low end procesoru i ploči, al da sam odmah znao da će do ovoga doći sigurno ne bi uzimao ni g3258 a bome ni ovu ploču.

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Intel G3258 AE

De me nemoj jebat da i na H plocama, pa kako je to low end???

Pa ja ga planiram kupit kroz par dana ali bome sad ce sacekat dok se situacija malo popravi.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice