Intel i3 550 OC pomoć u vezi QPI

poruka: 11
|
čitano: 2.476
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Intel i3 550 OC pomoć u vezi QPI

voZdra!

 

Ovaki kloknuo  bi procesor, tj već sam ga bio ali neznam dal je pravilno.

 

 

Naime ima AsRock H55 Pro, e sad ja sam ga klokao na 3,8 Ghz tako da sam podigao BCLK freq. na 160, a multiplier je na auto (24x), e al ima neki QPI frequency i to me sad malo muči jer ima ovako nešto -5.6886 GT- (to nije točan broj)

 

Zanima me, jer ja to ostavljam na auto, dal to treba nešto podesiti drugačije (mada vidim da on automatski to poveča na najviše)

 

DRAM Freq.- imam 3 izbora, ja sam stavio da mi rade na nekih 1200 MHZ, i što mi također nije jasno je da on onda promjeni latencije u manje.? Zašto?

 

E a sad sam ja htio rame dotjerati na 1333 MHZ kao što i jesu po defaultu, i to tako da sam povečao na 167 BCLK, povečao voltažu proc na 1,325 V i nije se htio bootat. probao sam i 1,4 V ali nije išlo pa nisam više dalje htio ići. Zanima me dal to možda nije dovoljno voltaže ili su možda problem rami, koji su inače 9-9-9-24.......pa sam ja mislio možda on promjeni latencije u npr 8-8-8 a rade na default brzini od 1333, pa se zbog toga neće bootat????

 

Htio bih ga tako kloknuti da rami budu na nekoj stabilnoj brzini (1333) a proc da bude na 4,0 Ghz.

 

 

P.S. dečko koji je imao ovaj komp rekao je da su oni probali kloknut te da je tek na 4,3 Ghz bio stabilan, pa sam mislio da je možda i do toga ( navodno se to zove neki OC hole) neam pojma. Vi ste pametniji i iskusniji pa recite.

 

Hvala

Chill Now And Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i3 550 OC pomoć u vezi QPI

Ajde neko malo pomoći da kloknem to čudo

Chill Now And Forever
12 godina
offline
Intel i3 550 OC pomoć u vezi QPI

nezz koliko si iskusan u oc-u ali to to i nije bas procesor za oc ugl klokanje preko blka je prilicno zeznuto i mogući su puno veći problemi nego kad ocas prego mnozitelja, uglavnom tih 200mhz ti nece bas puno pomoći pa ti savjetujem da vratis na staro

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i3 550 OC pomoć u vezi QPI

nije 200 mhz nego 800 jer to je proc 3,2, dobro stavit ću ga na 3,8 ko što mi je bio stabilan clock, a možda i ostavim tako jer jedino što povečava je temperatura a ostalo niš, mislio sam samo ako ga mogu dignut na 4,0 jer tad mogu rame stavit na default 1333 mhz i imat clockan proc, al vidim po nekim stranim forumima da se da klokat preko 4 a sad neznam više

Chill Now And Forever
11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i3 550 OC pomoć u vezi QPI

Samo da pitam još, malo sam nešto pročitao uvezi bclk i navodno se to neda dizat eventualno kojih 3-10 mhz, malo mi je to sve sivo...ako netko može pojasnit malo to jer preko ničeg drugog se neda clockat osim toga...a sam po sebi bios ima već u sebi neke profile za overclock tako da mislim da ploča podržava clock a malo me to čudi ako se ni jedan proc 1156 socket neda kloknut što bi onda radili matičnu za OC (što moja matična jest)

 

Meni je bio bclk na 164 (stock je 133) a nakon toga se nije palio znači 164 je bio max, probao sam napon povećat, jedino ako je do ram-a

 

Nemam više pojma kako i zašto 

 

 

Chill Now And Forever
12 godina
offline
Re: Intel i3 550 OC pomoć u vezi QPI

bclk se neda clockat na SB, IB i haswell arhitekturi, na toj se moze.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i3 550 OC pomoć u vezi QPI

A možeš mi malo objasnit taj bclk?

 

EDIT: a i čudi me da nemogu na 167 stavit jednostavno ne ide, kolko god ja napona davao neće se dignut, neznam dal treba još neki napon povećat?

 

 

Chill Now And Forever
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 8:26 (keky911).
12 godina
offline
Re: Intel i3 550 OC pomoć u vezi QPI

neznam sta imas u biosu, ali probaj pch napon dizat, tj. napon chipseta.

Ili ram smanji, vjerovatno cpu nije problem

14 godina
offline
Intel i3 550 OC pomoć u vezi QPI

Imaš ovdje temu za soc 1156 neaktivna ali je objašnjeno kako stvari funkcioniraju na 1156 link

Moguće da ti je ploča problem jer ako me pamćenje dobro služi H ploče nisu postizale visoki blck,mada tebi ni netreba ako ti je množitelj x24.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Intel i3 550 OC pomoć u vezi QPI

auto ili manual iako je lockan na 24

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i3 550 OC pomoć u vezi QPI
keky911 kaže...

A možeš mi malo objasnit taj bclk?

 

EDIT: a i čudi me da nemogu na 167 stavit jednostavno ne ide, kolko god ja napona davao neće se dignut, neznam dal treba još neki napon povećat?

 

 

 svaka ploca ima neki svoj wall u koji udari, pogotovo kad diras bclk, nakon toga trebas druge napone i postavke mijenjati! no za taj cpu+ ploca i to sto si postigao je cisto dovoljno, kaj se tice ram memorije na manjim mhz ce ti automatika smanjiti latencije, sto je normalno, osim u slucaju povecanja onda ce ih povecavati da bi se postigla stabilnost na vecim taktovima,

svoj ram nesmijes staviti na 1333mhz jer ce ti dizanjem bclk na 160+mhz drasticno povecati ram frekvenciju, naravno krepat ce! ram stavi manualno na recimo 800mhz pa onda dizi bclk, neka ti se brzina rama vrti na cca 1333mhz na zeljenom kloku! cisto da ti sistem bude stabilan i da ne mucis plocu!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice