Kupovina hlađenja - vodeno ili klasično?

poruka: 10
|
čitano: 5.249
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
protjeran
offline
Kupovina hlađenja

Da li je bolje uzeti vodeno hladjenje do nekakvih 500tinjak kn ili obično...... I molim preporuke za intel i5 4690k .... živili 

Kad će više taj kompjuter
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupovina hlađenja

to ti je čupavo. imaš K procesor i vjerojatno ćeš doći u napast povisiti mu takt/napon. sve ovisi što ćeš s njime. kao i sve ostalo, i hlađenja ima ovakvih i onakvih. BUG-ove recenzije (tiskano izdanje) su tu izvrsna referenca. meni iskustvo govori da vodeno hlađenje mora imati barem dva velika (120 - 140 mm) ventilatora na izmjenjivaču topline, a ako je zračno, onda Noctua (one veeeelike, od kilu i pol). svakako i dobra pasta (stock pasta najčešće nije neka sreća), ispravno nanešena i sve uredno pričvršćeno. hoću reći, odgovor na tvoje pitanje nije jednoznačan i tek tako odrediv. kad si u dvoumici, prvo pogledaj BUG a onda konzultiraj iskusnije forumaše. odluka će ionako u konačnici biti tvoja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Kupovina hlađenja
Ajar kaže...

to ti je čupavo. imaš K procesor i vjerojatno ćeš doći u napast povisiti mu takt/napon. sve ovisi što ćeš s njime. kao i sve ostalo, i hlađenja ima ovakvih i onakvih. BUG-ove recenzije (tiskano izdanje) su tu izvrsna referenca. meni iskustvo govori da vodeno hlađenje mora imati barem dva velika (120 - 140 mm) ventilatora na izmjenjivaču topline, a ako je zračno, onda Noctua (one veeeelike, od kilu i pol). svakako i dobra pasta (stock pasta najčešće nije neka sreća), ispravno nanešena i sve uredno pričvršćeno. hoću reći, odgovor na tvoje pitanje nije jednoznačan i tek tako odrediv. kad si u dvoumici, prvo pogledaj BUG a onda konzultiraj iskusnije forumaše. odluka će ionako u konačnici biti tvoja. 

 Nisi baš bia od velike pomoći  naravno da ću ga klokat zato i tražim hlađenje al zanima me šta je bolje vodeno neko jeftinije od 500 kn ili obično ali malo kvalitetnije....  nek se iskusniji forumaši jave ako ima itko iskustva hvalaaaa 

Kad će više taj kompjuter
13 godina
online
Re: Kupovina hlađenja

 Do 500 kn se ne isplati kupovat vodeno jel svi ti 12cm radijatori nisu bolji od prosječnog zračnog haldnjaka. Imao sam ti ja vodeno pa ti mogu reć iz prve ruke.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina hlađenja
itomic009 kaže...

 Do 500 kn se ne isplati kupovat vodeno jel svi ti 12cm radijatori nisu bolji od prosječnog zračnog haldnjaka. Imao sam ti ja vodeno pa ti mogu reć iz prve ruke.

 Kolega itomic009 je potpuno u pravu vodena hlađenja do 500 kuna nisu ništa bolja od zračnih. Ako želiš vrhunsko AiO vodeno hlađenje onda svakako neki CM Nepton 240M, Corsair H100 verzije ili možda čak NZXT Kraken 61. Ako te zanima zrak onda ova dva Noctua NH-D15 ili Cryorig R1 Ultimate koji su apsolutno vrhunski ako želiš najbolje zračno koje se može kupiti.

Zmaj od Bosne | Unlock the Power Within | Intel Core i7
12 godina
online
Kupovina hlađenja

Ili ovo samo da mu stane u kućište

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Kupovina hlađenja
Tony1999 kaže...

Ili ovo samo da mu stane u kućište

 ovo bi bilo neloše s tim ako se da u klopit zalman z3+ umjesto dva venta na vrhu kučišta

Kad će više taj kompjuter
12 godina
online
Kupovina hlađenja

To i je problem, što u zalmana idu 120mm ventovi, a nepton 280 je 140mm, tako da nebi stao. Dalo bi se to složit, al bi trebao modificirat kuciste

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Re: Kupovina hlađenja
Tony1999 kaže...

To i je problem, što u zalmana idu 120mm ventovi, a nepton 280 je 140mm, tako da nebi stao. Dalo bi se to složit, al bi trebao modificirat kuciste

 jbmu, ma nać ćemo neko koje paše je*a mu ja......

Kad će više taj kompjuter
14 godina
offline
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice