Odabir rješenja za hlađenje za vaš sustav

poruka: 7
|
čitano: 3.468
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Odabir rješenja za hlađenje za vaš sustav

Dragi svi,

cilj otvaranja ove teme je objedinjenje pojedinačnih tema, odnosno stvaranje jedinstvenog mjesta gdje možete raspravljati o rješenjima za hlađenje za vaš sustav - od vodenih hlađenja, preko AIO vodenih rješenja, zračnih hladnjaka, ventilatora, GPU hlađenja, RAM hlađenja, LN2 i DICE hlađenja.

Postavite problem, i ekipa sa foruma će ga rješiti.

Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Odabir rješenja za hlađenje za vaš sustav

Konstantno mi diže temperaturu na 100, kaže mehaničar da nije ništa, kao normalno tak preko ljeta, toplije ovo ono, al ja sumnjam na hladnjak, negdje pušta vrag.

skOOrvy
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir rješenja za hlađenje za vaš sustav

Tvoje kučište je čak dobro ventilirano, da možda ispušeš ventove i hladnjak? Promjena termalne paste?

8 godina
offline
Odabir rješenja za hlađenje za vaš sustav

Ovo cudo od mojeg proca se grije ko ludo. 85C je u loadu a vent se vrti na 4k rpm i buka je nesnosljiva(kuciste doslovno vibrira). Undervoltao sam proc sa stock 1.2V na 1.075V i sada je kolko tolko uredu, 60C load, a idle oko 40C. Sad jeli to do coolera? Nedavno sam zamijenio pastu i nakon tjedan dana se sve vratilo na staro(cooler je stock). Ima li potrebe za kupnju aftermarket hladnjaka, tj. bi li s njim temperature znacajno pale?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir rješenja za hlađenje za vaš sustav

Svakako bi nekakav aftermarket cooler dobro dosao, u rangu do 100kn. Dade se naći i do 50kn u trgovinama nesto sto bi svakako zadovoljavalo. Evo link

8 godina
offline
Re: Odabir rješenja za hlađenje za vaš sustav

Ako bi isao na aftermarket hladnjak, isao bi na neki skuplji da ga imam i za ubuduce, nesto tipa lc power-cc120 ili scythe katana. No zanimalo me je li ovakva temperatura normalna pri ovoj voltazi , jeli hladnjak problem?

 

U životu je bitno samo jedno, a to su dvije stvari: red, rad i disciplina
13 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir rješenja za hlađenje za vaš sustav
RuBiK kaže...

Ako bi isao na aftermarket hladnjak, isao bi na neki skuplji da ga imam i za ubuduce, nesto tipa lc power-cc120 ili scythe katana. No zanimalo me je li ovakva temperatura normalna pri ovoj voltazi , jeli hladnjak problem?

 

 Definitivno....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice