Overclock FX8350

poruka: 24
|
čitano: 4.014
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Overclock FX8350

trebam nekoga za pomoć..... prije 6-10 mjeseci sam upgradeo kompletan kompjuter
Napajanje corcair 750w
MBO asrock 990fx killer
CPU AMD fx 8350
Ram kingstone 16 GB 2800 MHZ
GPU gigabyte r9 290x
vodeno hladjenje H100
SSD samsung 840 evo 250 GB
operativni sustav windows 10

trebam nekoga tko mi može pomoć jer mi kompletan kompjuter jako spor.... znači laga strašno pogotovo nakon dugotrajne upotrebe.... u igrama recimo world of warships ping mi se vrti oko 40 a FPS 71 pa za sekundu padne na 8 pa opet 70 pa padne na 12 i tako svake sekunde igra preskace strava kao da imam digitron a ne kompjuter

 

isto mi se dogadja na LOL, armored warfare itd

 

živim u velikoj gorici kraj zagreba


zanima me netko tko bi znao blago overclockirati konfu i najvažnije optimizirati po mojim potrebama i otkriti što mi točno guši kompjuter

molim vas možete mi se javiti putem pm možemo dogovoriti i neku naknadu :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2015 18:08 (ZujoVg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Overclock FX8350

 Nešto nije dobro a izgleda kao hlađenje ili si pokupio neki malware, virus ili tako nešto. Trebaš igrati imatu pozadini MSI Afterburner i HWMonitor pa da se zabilježe temperature i usage CPU-a i GPU-a i kad ti se dese ti padovi izađeš iz igre i uslišak stanje grafova da se vidi što se dešava.

13 godina
offline
Overclock FX8350

Imao sam isti problem sa konfom br.2 pod Moj PC.

Problem je lezao u stock cooleru procesora koji je jednostavno preslab, tako je dolazilo do pregrijavanja i to je rezultiralo takvim velikim FPS dropovima.

Mozda se u tvome slucaju radi o Virusu ili malwareu, provjeri temperature u Full loadu preko HW-monitora pa postaj screenshot.

Također skeniraj komp sa antivirusom i antimalwareom tipa. malwarebyes

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Overclock FX8350

sve bi to super bilo da kuzim o cem pricate :D

ajd ovaj antimalaware kuzim i to cu sad napravit....... buraz mi je konfiguraciju slagao a sad ima drugih poslova i nemre se oko mog kompa zezat nisam vam ja neki znalac....... znam samo da je slide show kad igram a skvadra mi se hvali da te igre na grafama starim 7 godina na ultra vrti pa ne kuzim koji k....

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2015 19:59 (ZujoVg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Overclock FX8350

Instaliraj ovaj program HWMonitor. Kada ga instaliraš pokreni program i ostavi ga da radi u pozadini a ti idi igraj neku igru. Nakon što završiš pogledaj kako stojiš sa temperaturama i javi ovdje.

 

Skeniraj Pc sa ovim programom Malwarebytes.

Zmaj od Bosne | Unlock the Power Within
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Overclock FX8350
evo mislim da sam uspio napravit...... jel vidite sto iz ovoga?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Overclock FX8350

Ne znam sa čime si ga opteretio ali nisi ga opteretio do 100% a temperature 74 stupnjeva...nešto ti ne štima sa hlađenjem. Moj je proc lagano overklokan na 4.2 pa na 100% opterećenja ne prelazi 58 C usred ljeta sa zračnim hlađenjem kada je vani 40 stupnjeva a u neklimatiziranoj sobi oko 30. Trenutno procesor ne prelazi 49 stupnjeva kada su normalne temperature.

 

 Taj procesror ti ne bi trebao prelaziti 62 stupnja ni u ekstremnijim uvjetima ako je sve dobro složeno. Iz ovog što si postao vidi se da procesor spušta frekvenciju i ispod tvorničke...po meni taj vodeni blok ne leži kako treba na procesoru ili ti ne radi pumpa ili neš slično.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2015 9:14 (XXX).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Overclock FX8350
ZujoVg kaže...
evo mislim da sam uspio napravit...... jel vidite sto iz ovoga?

 Definitvno problem lezi u temperaturi, te je to razlog tvog FPS drop-a.

Ocisti cooler od prasine i provjeri dali dobro sjedi na procesoru. Kada budes siguran da je cist i da dobro sjedi, te ako dalje budu toliko velike temperature, probaj improvizirati skidanjem bocne stranice.

Moj ti je savijet da se rjesis tog stock coolera i pređeš na neko bolje rješenje tipa LC-CC 120 koji ce za solidan novac jako dobro hladiti, cak moze posluziti i za skroman OC, osobno ga koristim te ti ga sa sigurnoscu preporucam.

16 godina
odjavljen
offline
Overclock FX8350

Pa pod moj PC stoji da ima vodeno.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Overclock FX8350
da imam vodeno H100.......ali bocna stranica je otvorena..... moguce da se smeca nakupilo imam psa koji se linja nenormalno ali svejedno prasine plus dlake vjerovatno su zastopale sve......

za vikend akcija čišćenja pa javim kak onda ide
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Overclock FX8350
XXX kaže...

Pa pod moj PC stoji da ima vodeno.

 

ZujoVg kaže...
da imam vodeno H100.......ali bocna stranica je otvorena..... moguce da se smeca nakupilo imam psa koji se linja nenormalno ali svejedno prasine plus dlake vjerovatno su zastopale sve......

za vikend akcija čišćenja pa javim kak onda ide

 Upss, moja greška !

Defitivno nešto ne štima, skini ga dole očisti pastu, te nanesi opet pastu i pricvrsti ga, ali pripazi da dobro sjedne.

Vrlo vjerovatno je puno previše/premalo paste gore ili cooler nije sjeo kak spada.

12 godina
neaktivan
offline
Overclock FX8350

Ljudi hvala na pomoći mislim da je to to....... ovako je izgledalo unutrasnjost prije ciscenja.....malware sam već skinuo prije i scanirao našao je jedno crveno smeće u sistemu i 10tak narandžastožutih i to sam sve fino očistio

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2015 15:03 (ZujoVg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Overclock FX8350
al svejedno naravno sad je temparatura puno bolja i u world of warshipsu je puno bolje ali FPS sada više stoji na 71 al desi se da sad umjesto svake sekunde svakih 10 sekundi padne na 24-28 FPS pa opet odma skoci nazad na 71

evo sad su i temparature u redu čini mi se?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Overclock FX8350

Pa di si ti držao taj komp  ?? Preporučam ti formatirati C disk i reinstaliraj windows pa vidi hoće li onda raditi normalno. I onda vidi kroz još dvije - tri igre jel ista stvar ili samo u toj.

12 godina
neaktivan
offline
Overclock FX8350
sta moram rusit windowse?????? :( :( :(
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Overclock FX8350

S obzirom na konstantno pregrijavanje, tu je pasta rekla svoje vjerojatno i treba ju svakako promijeniti. Treba taj komp pregledati netko tko se razumije u to sve, ali svejedno... ne znam kako si vi pojedinci možete dopustiti da vam komp bude ovako prljav.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overclock FX8350
Dardevil kaže...

S obzirom na konstantno pregrijavanje, tu je pasta rekla svoje vjerojatno i treba ju svakako promijeniti. Treba taj komp pregledati netko tko se razumije u to sve, ali svejedno... ne znam kako si vi pojedinci možete dopustiti da vam komp bude ovako prljav.

 Pa netko tko ne zna / ne želi / nema pojma da se mora otvarati komp. Odkud bi netko takav mogao znati kako mu PC izgleda iznutra.

Ali da se zgorzim kad to vidim - to je istina :D

 

ZujoVg, poslušaj savjet Daredevila. Daj taj PC nekome u ruke tko zna što radi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2015 4:31 (CyberDemonVZ).
16 godina
offline
Overclock FX8350

Ma znam, ali otvarač teme kaže kako mu je bočna stranica otvorena, dakle može vidjeti unutrašnjost. Ako ono njemu nije prljavo onda... ne znam. A kako je već duže vrijeme tako, treba sve paste obavezno promijeniti, i na procesoru i na grafičkoj. Pa otuda krenuti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2015 7:47 (Dardevil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Overclock FX8350
Promjenio sam pastu na procesoru a grafičku nesmijem skidati cooler radi garancije....... temparatura je sad ok....... koji je razlog daljnjeg pada FPS-a
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Overclock FX8350

Loši driveri, neoptimizirana igra, OS u lošem stanju itd. Može biti svašta. Dobio si sve moguće konkretne savjete. Instaliraj windowse na čisto i probaj u drugim igrama. Možda i klokanje procesora pomogne na nekih 4.6 recimo, ako se igra oslanja samo na jednu jezgru. Instaliraj igru na SSD ako nisi i tak, može se tu svašta :D.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2015 11:19 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Overclock FX8350

Obavezno postavi power plan na "High performance" ako vec nisi i provjeri hoce li i dalje dropat. I pls uploadaj temperature pc-a pod opterecenjem i nakon mijenjana paste.

Ako sam ti pomogao, stisni HVALA.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock FX8350
ZujoVg kaže...
Promjenio sam pastu na procesoru a grafičku nesmijem skidati cooler radi garancije....... temparatura je sad ok....... koji je razlog daljnjeg pada FPS-a

CPU temperature sa zadnjim HWMonitorom su dosta bolje/normalne ali ipak proc ne radi sa 100% usage,isto tako sigurno imaš uključen turbo zbog 4.2GHz,isključi turbo i manualno postavi frekvenciju na 4.0GHz(x20 multi),postavi voltažu npr:1.300V ili višu ako bude nestabilan naravno za test stabilnosti pokreni Prime95 i neka hwmonitor bude u pozadini tokom testa pa nam javi rezultat.Očistio si PC što je jako bitno i redovito trebaš uraditi.

12 godina
neaktivan
offline
Overclock FX8350
čekaj čekaj..... štaj je meni procesor već overclockan kad radi na 4,2....(ps ubit ću buraza)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclock FX8350

nije ti overclockan nego ima Turbo Boost funkciju da odredeni broj jezgri podigne na vecu frekvenciju , ajmo rec tvornicki overclock , a ljudi ti savjetuju da ga ti sam overclockas s cime ces dobit manje temperature ako imas srece , a i sve jezgre ce radit brze a ne samo par njih

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice