Overclocking Celerona

poruka: 60
|
čitano: 13.837
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Celerona

Do koliko bi mogo clockat ovaj proc i kako?

Procesor    Intel Celeron D 320, 2400 MHz

 

Nemojte zamjerit nov sam u ovome

Konfa:Intel Celeron 2.4Ghz/ATI Radeon 9550 128MB/NO-name napajanje 400W/MBO:Asrock P4V88+/HDD:80GB/1.5 GB ram/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Overclocking Celerona

evo mene isto slično zanima... pošto nikada nisam koristio celerone i neznam kakvi su oni za klokanje, ni one jako stare kao ni ove nešto novije pitao bih dali se može ovo šta klokati, proc je od susjeda i želio bi ga malo kloknuti, tj. on bi želio da mu ga ja kloknem jer on ne zna kako klokati a ja mu nebi sad nešto radio jer nisam nikad radio sa celeron-ima neznam kako se ponašaju ovi celeroni kad se kloknu i koliko se oni mogu kloknut, mislim da se ne mogu baš puno ali zanimalo bi me koliko bi se mogli....

ovo je njegov proc:

 

Celeron D 325 Celeron D 325
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Overclocking Celerona

Svi Celeroni su poznati kao dobri overclockeri. Probaj pa koliko ide.

Fear leads to anger,anger leads to hate,hate leads to suffering.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Overclocking Celerona

Nije celeron neki problem.

Lako se clockaju.

Samo dižeš FSB i uživaj.

Naravno kad tad traži više struje.

Dakle hlađenje mora štimat ali netreba se previše brinut.

Samo krkaj.

LENOVO SL500 + Logitech G5
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Celerona

Mozete mi sto jednostavnije objasnit kako se kloka korak po korak,procito sam onaj vodic za OC ali mi bas nije jasno...Pa vas molim da mi sto jednostavnije objasnite.

 

Molim vas nemojte me ismijat;)

Konfa:Intel Celeron 2.4Ghz/ATI Radeon 9550 128MB/NO-name napajanje 400W/MBO:Asrock P4V88+/HDD:80GB/1.5 GB ram/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Celerona
besla kaže...

Mozete mi sto jednostavnije objasnit kako se kloka korak po korak,procito sam onaj vodic za OC ali mi bas nije jasno...Pa vas molim da mi sto jednostavnije objasnite.

 

Molim vas nemojte me ismijat;)

E ako nisi to razumio onda ti ja nemogu pomoc.
Jednostavnije od onog nemogu objasnit.
Uglavnom prije nego što ideš clockat treba ti bit jasno da celeron nema veze kolko ga digneš nece biti ni do koljena novim procesorima.
Tak da je to ionak besmislica dizat osim iz zabave.
Pošto o tome pojma nemaš ostavio bi se sveg toga.
Puno stvari se treba držat u oku i znat što se radi.
Dakle ili razumiješ taj vodic ili ako ne tražiš drugi.
Ako ni onda ne kužiš probaj nac frenda koji to kuži da ti pokaže.
Ako i onda ne ostavi se toga.
Komponente su skupe danas znaš Izlanuo se
LENOVO SL500 + Logitech G5
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Celerona

Ok hvala na savjetu dajem otkaz,nista od OC-anja

Konfa:Intel Celeron 2.4Ghz/ATI Radeon 9550 128MB/NO-name napajanje 400W/MBO:Asrock P4V88+/HDD:80GB/1.5 GB ram/
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.2.2009 21:23 (besla).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Overclocking Celerona

Isto ako ti matična ne valja nemaš ništa od OCa tako sam ja zapeo jer matična nije valjalaNamigiva

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Overclocking Celerona
LUXX kaže...

Nije celeron neki problem.

Lako se clockaju.

Samo dižeš FSB i uživaj.

Naravno kad tad traži više struje.

Dakle hlađenje mora štimat ali netreba se previše brinut.

Samo krkaj.

oke LUXX reći ću to frendu i kloknuti ga malo... znam ja da se celeron ne može mjeriti s novim procesorima ali susjed ga misli tek tako kloknuti da brže radi s programima, igre mu nisu bitne
LUXX kaže...
besla kaže...

Mozete mi sto jednostavnije objasnit kako se kloka korak po korak,procito sam onaj vodic za OC ali mi bas nije jasno...Pa vas molim da mi sto jednostavnije objasnite.

 

Molim vas nemojte me ismijat;)

E ako nisi to razumio onda ti ja nemogu pomoc.
Jednostavnije od onog nemogu objasnit.
Uglavnom prije nego što ideš clockat treba ti bit jasno da celeron nema veze kolko ga digneš nece biti ni do koljena novim procesorima.
Tak da je to ionak besmislica dizat osim iz zabave.
Pošto o tome pojma nemaš ostavio bi se sveg toga.
Puno stvari se treba držat u oku i znat što se radi.
Dakle ili razumiješ taj vodic ili ako ne tražiš drugi.
Ako ni onda ne kužiš probaj nac frenda koji to kuži da ti pokaže.
Ako i onda ne ostavi se toga.
Komponente su skupe danas znaš Izlanuo se

da u vodiču je baš sve detaljno opisano...

15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Celerona

Evo ljudi takoder bi htio malo OC-at svoj proc.Imam isti proc ko besla:)d320.

 

Kolko bi on iso na stocku bez podizanja voltaze,da radi stabilno...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Celerona

Evo digo sam ga na 2.5ghz,za pocetak bez podizanja voltaze. fsb 140 x18=2520mhz.

 

Temperatura u full loadu je oko 50 stupnjeva.Kolko da ga jos dignem a da je stabilan..

Nakon clocka bootao sam windows i pisalo mi je "start windows normally" stisnuo sam ENTER i normalno je bootao..Pa jel to neki problem ili nesto normalno?

 

Molim HITNO pomoc!Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2009 17:12 (razor1911).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Celerona
besla kaže...

Do koliko bi mogo clockat ovaj proc i kako?

Procesor    Intel Celeron D 320, 2400 MHz

 

Nemojte zamjerit nov sam u ovome

 iman isti takav procesor, sa stock coolerom je napravio ovo!
OC sa stock coolerom ito bez dizanja napona!!! OC sa stock coolerom ito bez dizanja napona!!!
Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 2 2 giga de-de-er-a 400 ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2009 7:59 (IRebic).
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Celerona

Nitko ne može reći do koliko se može clockati neki procesor. Jednostavno probaš pa vidiš, ako pretjeraš pa ti se ne pali comp., onda resetiraš postavke i malo smanjiš i poslje testiraš sa nekim programom(ima ih dosta) stabilnost, ili mjenjaš neke parametre i nastaviš sa clockanjem

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Celerona

Ljudi sta znaci ova vatrica pokraj temp 2.Evo slika....Molim pomoc....Inace ta temperatura je na 2.7ghz...Do kolko moze bit visoka temperatura da komp radi stabilno?

Temp 2 Temp 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Celerona

Evo digo sam CELERONA D320 sa 2.4 na 3.0 na stocku..

 

Temperature u full loadu su oko 53-55 stupnjeva...

Probo sam stavit i na 3.2 ali mi se pojavio neki problem sa graficokom,neka poruka od ATI-ja pa sam ga vratio na 3,0..

Sve u svemu,zadovoljan sam sa postignutim posto je ovo bilo moje prvo OC-anje...

 

EVO SLIKA

OC OC
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2009 10:53 (razor1911).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Celerona

ja iman isti proc
možešli  korak po korak objasniti kako se to radi

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Celerona

Kad upalis komp stisces F2 da udes u bios

U biosu uđeš pd CPU Configuration

Tamo bi ti trebalo pisat

 

CPU HOST FREQUENCY --AUTO               prebaci na MANUAL

ACTUAL FREQUENCY (MHZ)--133             TO TI JE fsb KOJI DIZES PRILIKOM KLOKANJA

                                                                (MENI JE BIO NA 133 VJEROVATNO JE I TEBI)

 

ove ostale opcije ne diras

 

Nize ti pise

 

RATO STATUS--LOCKED                          mnozitelj (zakljucan)

RATIO ACTUAL VALUE--18                      koliki je mnozitelj(meni je 18)

 

CORE SPEED od svog kompa dobijes tako da pomnozis FSB sa mnoziteljem(u ovom slucaju 133x18=2394mhz)-toliko je meni radio proc na stocku...

Posto ti je zakljucan mnozitelj ti samo trebas dizat FSB odnosno ACTUAL FREQUENCY i tako ces dobivat veci core speed....MENI JE FSB NA 168...ZNACI 168X18=3024MHZ

Kad dizes FSB nemoj prenaglit,znaci dizi po 2-5 i nakon toga stisni F10 da ti savea promjene i boota windows...

 

Ako se windowns normalno boota,znaci da je OC uspio...

Kad uđes u windowse otvori par programa(CPU-Z,EVEREST)i vidi na kolko ti proc radi...Nakon toga udi u program OCCT (skini ako nemas) i testiraj komp (stavi vrijeme na oko 30 min-1h) ako normalno odvrti bez errora onda je komp stabilan..I pritom kontroliraj temperature(EVEREST.SPEED FAN) u full loadu ti nesmiju prelazit 65 stupnjeva...

 

Ako sve ovo ide normalno odi opet u bios i dizi FSB i nakon toga kontroliraj stabolnost kompa....To je to...

OC-at celerona je dosta lagano..Znaci tvoja zadaca je DIZAT FSB I KONTROLIRAT STABILNOST I TEMPERATURE...Nkon maksimalnog OC-anja ukljuci OCCT na duze vrijeme i vidi jel radi stabilno i kakve su temperature...

 

Nadam se da sam pomogao;)

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2009 12:09 (razor1911).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Celerona

FALA CARE!!! ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Celerona

Javi rezultate...;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Celerona
razor1911 kaže...

Kad upalis komp stisces F2 da udes u bios

U biosu uđeš pd CPU Configuration

Tamo bi ti trebalo pisat

 

CPU HOST FREQUENCY --AUTO               prebaci na MANUAL

ACTUAL FREQUENCY (MHZ)--133             TO TI JE fsb KOJI DIZES PRILIKOM KLOKANJA

                                                                (MENI JE BIO NA 133 VJEROVATNO JE I TEBI)

 

ove ostale opcije ne diras

 

Nize ti pise

 

RATO STATUS--LOCKED                          mnozitelj (zakljucan)

RATIO ACTUAL VALUE--18                      koliki je mnozitelj(meni je 18)

 

CORE SPEED od svog kompa dobijes tako da pomnozis FSB sa mnoziteljem(u ovom slucaju 133x18=2394mhz)-toliko je meni radio proc na stocku...

Posto ti je zakljucan mnozitelj ti samo trebas dizat FSB odnosno ACTUAL FREQUENCY i tako ces dobivat veci core speed....MENI JE FSB NA 168...ZNACI 168X18=3024MHZ

Kad dizes FSB nemoj prenaglit,znaci dizi po 2-5 i nakon toga stisni F10 da ti savea promjene i boota windows...

 

Ako se windowns normalno boota,znaci da je OC uspio...

Kad uđes u windowse otvori par programa(CPU-Z,EVEREST)i vidi na kolko ti proc radi...Nakon toga udi u program OCCT (skini ako nemas) i testiraj komp (stavi vrijeme na oko 30 min-1h) ako normalno odvrti bez errora onda je komp stabilan..I pritom kontroliraj temperature(EVEREST.SPEED FAN) u full loadu ti nesmiju prelazit 65 stupnjeva...

 

Ako sve ovo ide normalno odi opet u bios i dizi FSB i nakon toga kontroliraj stabolnost kompa....To je to...

OC-at celerona je dosta lagano..Znaci tvoja zadaca je DIZAT FSB I KONTROLIRAT STABILNOST I TEMPERATURE...Nkon maksimalnog OC-anja ukljuci OCCT na duze vrijeme i vidi jel radi stabilno i kakve su temperature...

 

Nadam se da sam pomogao;)

 Hahahahahahahaa
To što ima isti procesor ne znači da je ista i matična ploča.
Sad će se za 5min javiti i reći da stišće F2 ali da se ništa ne događa, a treba stisnuti delete.
Moj savjet pošto dižete samo FSB, a nedirate ništa drugo je da to radite iz windowsa puno je jednostavnije i brže.
Meni je tek nakon 4h testiranja javio grešku tako da se za 30min nemože ništa testirati, treba ti min 2-3 sata da bih mogao reći da je sve uredu
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Celerona
Joso162 kaže...
razor1911 kaže...

Kad upalis komp stisces F2 da udes u bios

U biosu uđeš pd CPU Configuration

Tamo bi ti trebalo pisat

 

CPU HOST FREQUENCY --AUTO               prebaci na MANUAL

ACTUAL FREQUENCY (MHZ)--133             TO TI JE fsb KOJI DIZES PRILIKOM KLOKANJA

                                                                (MENI JE BIO NA 133 VJEROVATNO JE I TEBI)

 

ove ostale opcije ne diras

 

Nize ti pise

 

RATO STATUS--LOCKED                          mnozitelj (zakljucan)

RATIO ACTUAL VALUE--18                      koliki je mnozitelj(meni je 18)

 

CORE SPEED od svog kompa dobijes tako da pomnozis FSB sa mnoziteljem(u ovom slucaju 133x18=2394mhz)-toliko je meni radio proc na stocku...

Posto ti je zakljucan mnozitelj ti samo trebas dizat FSB odnosno ACTUAL FREQUENCY i tako ces dobivat veci core speed....MENI JE FSB NA 168...ZNACI 168X18=3024MHZ

Kad dizes FSB nemoj prenaglit,znaci dizi po 2-5 i nakon toga stisni F10 da ti savea promjene i boota windows...

 

Ako se windowns normalno boota,znaci da je OC uspio...

Kad uđes u windowse otvori par programa(CPU-Z,EVEREST)i vidi na kolko ti proc radi...Nakon toga udi u program OCCT (skini ako nemas) i testiraj komp (stavi vrijeme na oko 30 min-1h) ako normalno odvrti bez errora onda je komp stabilan..I pritom kontroliraj temperature(EVEREST.SPEED FAN) u full loadu ti nesmiju prelazit 65 stupnjeva...

 

Ako sve ovo ide normalno odi opet u bios i dizi FSB i nakon toga kontroliraj stabolnost kompa....To je to...

OC-at celerona je dosta lagano..Znaci tvoja zadaca je DIZAT FSB I KONTROLIRAT STABILNOST I TEMPERATURE...Nkon maksimalnog OC-anja ukljuci OCCT na duze vrijeme i vidi jel radi stabilno i kakve su temperature...

 

Nadam se da sam pomogao;)

 Hahahahahahahaa
To što ima isti procesor ne znači da je ista i matična ploča.
Sad će se za 5min javiti i reći da stišće F2 ali da se ništa ne događa, a treba stisnuti delete.
Moj savjet pošto dižete samo FSB, a nedirate ništa drugo je da to radite iz windowsa puno je jednostavnije i brže.
Meni je tek nakon 4h testiranja javio grešku tako da se za 30min nemože ništa testirati, treba ti min 2-3 sata da bih mogao reći da je sve uredu
 Ovo je samo otprilike.Ovo sve sto si reko je istina...Evo i meni vrti benchmark vec 2 sata pa cemo vidit jeli stabilan...

EDIT:bios se moze otvorit i sa F2 I SA F10 I SA DELETE ovisi o maticnoj...
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2009 14:01 (razor1911).
15 godina
offline
Overclocking Celerona

evo malo slika iz proslosti,

 

do ovolko sam ja naguro sa svojim celeronom

 

 

stabilni clock na 4ghz stabilni clock na 4ghz
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Celerona

Jel to na stocku i kolke su temperature bile???

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Overclocking Celerona

hladen je sa ac freezerom 4.

 

ploca je bila gigabyte 655fx-L.

 

temp nisu isle preko 60C

 

i inace iso je jos vise, max frekva na kojoj sam uspio uc u win je bila 4059mhz :)

 

dobar je bio proc, po tadasnjim mjerenjima bio je ravan pentiumu na 2.8

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2009 15:42 (cuks).
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Celerona

Bi li mi mogli preporucit odlican hladnjak za celerona???

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Overclocking Celerona
razor1911 kaže...

Bi li mi mogli preporucit odlican hladnjak za celerona???

 
kao sto rekoh gore ako mozes nadji polovan ac freezer 4, jako tih i dobar

mozes potrazit i nekog zalmana 7000cu
16 godina
neaktivan
offline
Overclocking Celerona

ja sam frendu celeron ( neznam koji ali je na 2.0ghz) digao na 3.3ghz (478 socket). temperatura u full loadu mu je 50-53, a u normalnom radu 36-43 sa stock coolerom. celeroni su čuda za oc

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Celerona

Upravo mi je odvrtio benchmark i nema errora....

Temperatura u full loadu ne prelazi 57*,u idleu 39-43*

 

Koja je vasa preporuka dal da ga jo OC-am...

Mozda da ga probam dignut na 3,1 ghz pa vidit kako ce radit...Jucer sam probo al mi je dosla neka poruka od ATI-a pa neznam sad...

 

Molim preporuke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Celerona

Ipak imam problem...

Malo sam probo igrat igre i nakon određenog vremena ekran mi se zamrzne i komp se restarta...Temperature su od 53-55.

Nakon toga sam opet uso u drugu igru ekran mi se opet nakon nekog vremena zamrznuo i pojavila mi se poruka od ATI-a,neznam tocno kako ide,i ugl. rezolucija mi se smanjila sa 1280x1024 na 800x600.Vratio sam se u bios i stavio proc na 2.8 opet uso u windows i vratio postavke na staro i sve normalno radi...

 

Jeli iko zna sta bi to moglo bit??Događa se samo u igrama...

 

MOLIM POMOC.   HITNO!!

 

Unaprijed hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Celerona

uša san u bios prebacia cpu host frequuency sa auto na manual ali mi nigdi ne piše
 ACTUAL FREQUENCY koji treban dizati

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice