Overclocking guide za pocetnike izdvojena tema

poruka: 512
|
čitano: 262.049
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Overclocking guide za pocetnike

Hvala care na brzom odgovoru...bateriju makno pa stavio baterija mi stoji ispod grafe i nista...frend kaze da iskljcuim napajanje na 15 sec i ukljucim pa se mozd bios restarta to cu pokusat...i reko je neki gumb da stisnem al neznam gdje to stoji i kak izgleda(pogledaj u mom PC koja je maticna pa ak ti se da da kazes gdje to stoji ak ne opet dobro) a sta je to CMOS neki gumb il?? ja konkretno nis ne vidim jer ne baca sliku..btw slucajno sam ostavio voltazu na normal mjesto na auto pa mozda zato sad nezz kako restartat taj bios da se sve vrati na defalt

 

 

 

btw jel znas odg na moje drugo pitanje?? pls

 

 

jos jednom hvala na brz odg

Put my dick in your hands if you want play all day||It's peanut butter jelly time!!! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Overclocking guide za pocetnike

Oce koo? pls

Put my dick in your hands if you want play all day||It's peanut butter jelly time!!! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Overclocking guide za pocetnike

Ta Baterija napaja Bios. Njenim vađenjem resetira se bios  i to se zove Clear CMOS (kao sat na mobitelu kad izvadiš bateriju).

Što trebaš napraviti je izvaditi bateriju i vratiti ju nakon par minuta, a ne odmah. Tako je na nekim pločama, ne znam zašto.

Neke ploče imaju i jumper za resetiranje biosa koji radi sličnu funkciju kao i vađenje baterije, samo je brže.

No skill, just 191x7!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
191x7 kaže...

Ta Baterija napaja Bios. Njenim vađenjem resetira se bios  i to se zove Clear CMOS (kao sat na mobitelu kad izvadiš bateriju).

Što trebaš napraviti je izvaditi bateriju i vratiti ju nakon par minuta, a ne odmah. Tako je na nekim pločama, ne znam zašto.

Neke ploče imaju i jumper za resetiranje biosa koji radi sličnu funkciju kao i vađenje baterije, samo je brže.

Hvala na odg...znaci ostavit cu je na par min i probat cu ovo sa gasenjem napajanja...znas mozda odg na drugo pitanje...eo kopirat cu opet  

"kad izracunam 220 i x8 ispadne 1760 i zar je moguce da mi jedna jezgra ima 1760 mhza kad mi na defaltu ima 2.11 ghz jedna jezgra?? neznam stvarno...kao da downclockam boze sacuvaj..."

 

 

tnx

Put my dick in your hands if you want play all day||It's peanut butter jelly time!!! :D
16 godina
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
GeForce kaže...
Fake_Alert kaže...

Ovako overclocko sam svoj procesor i naisao na FSB wall koji je defalt bio 200 a ja sam naisao na njega vec na 220 i sad sam polako dizao multy i sa 5 doso do 8 i kad sam digno na x8.5 komp vise nije bacao sliku....mozete mi reci zasto?? dal je graficka riknula ili?? molim vas brzo mi odogovirte jer se bojim da nes nije riknulo ....

 

i pitanje 2

kad izracunam 220 i x8 ispadne 1760 i zar je moguce da mi jedna jezgra ima 1760 mhza kad mi na defaltu ima 2.11 ghz jedna jezgra?? neznam stvarno...kao da downclockam boze sacuvaj....POMOC

prvo probaj clearat CMOS ako imas to na maticoj...ako ne onda izvadi bateriju pa ju opet umetni. sto se tice multia moguce da ti je ukljucena stednja energije pa ti se u idle.u spusti na manji takt radi ustede. moj savjet ti je da nista ne clockas na takvom kompu jer neces dobit puno na perfomansama a kostat ce te puno zivaca oc...ako ga i clockas malo vise gusit ce te grafa tako da oc u tvojem slucaju nema smisla osim ako to radis iz dosade ko ja nekad Smijeh

 

Pročitaj podebljan dio; čovjek ti je već prije odgovorio.

No skill, just 191x7!
15 godina
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
zeroname kaže...

kako to neda svaki se proc da overclockat ako sam mogo svog starog celernona kako nebi mogo ovog

Celeron nije Phenom I.

 

 

Phenom I su poznati po "overclockanju". Jedva ga digneš za 300-500MHz, dalje neide.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
Hyperion kaže...

Phenom I su poznati po "overclockanju". Jedva ga digneš za 300-500MHz, dalje neide.

slično kao i 65 nanometarski Athloni i Phenomi,zato su Phenomi 2 dobri za OC-anje

written by pod009
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2009 14:24 (pod009).
15 godina
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
pod009 kaže...
Hyperion kaže...

Phenom I su poznati po "overclockanju". Jedva ga digneš za 300-500MHz, dalje neide.

slično kao i neki 65 nanometarski Athloni,zato su Phenomi 2 dobri za OC-anje

Da veoma čudno:

 

Athlon x2 winsdor, 90nm - preko 3,3-3,4GHz se da clockat

Athlon x2 brisbane , 65nm - jedva 3,2-3,3GHz dalje idu sam cherry picked.

Phenom I agena , 65nm - jedva 3,2-3,4GHz ( i to samo oni black editioni 9850/9950, ovi ostali jedva 2,6-3Ghz dosegnu)

Phenom II deneb , 45nm - većina ide na 3,8GHz i preko, rekord 7,1GHz.

 

Phenom I je imao cold bug pa nije baš išel na LN2, mislim da je rekord sa athlonom x2 oko 4-5GHz sa LN2.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2009 13:50 (Hyperion).
14 godina
offline
Overclocking guide za pocetnike

rado  bi spustio al nemogu jer nea mi slike nikako!...nakon sto sam bateriju izvadio i vratio nakon par min,komp ukljucim u struju i pocne pistat i usro sam se i ugasio ga.zasto je to tak?

Put my dick in your hands if you want play all day||It's peanut butter jelly time!!! :D Steam:Cro0 Rakija ^_^ Xfire koji ne koristim nesto puno:hole3store a MSN me pitajte prek pm-a
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike

nije mi se dalo sve citat...

 

jesi mozda napravio clear cmos?

 

probaj izvadit ram.

15 godina
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
Fake_Alert kaže...

rado  bi spustio al nemogu jer nea mi slike nikako!...nakon sto sam bateriju izvadio i vratio nakon par min,komp ukljucim u struju i pocne pistat i usro sam se i ugasio ga.zasto je to tak?

Napravi clear cmos, ovo sa baterijom dugo traje.

 

 

A jesi bio ištekao comp iz struje dok si vadio bateriju?

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2009 22:12 (Hyperion).
14 godina
offline
Overclocking guide za pocetnike

Prvo sam ga isteko iz struje pa izvadio bateriju koja stoji ispod graficke i ceko 10 min i vratio,usteko i upalio i poceo proc radit i poceo mi pistat i nisam znao kaj cu i zgasio ga...al slike opet nije bilo..

Put my dick in your hands if you want play all day||It's peanut butter jelly time!!! :D Steam:Cro0 Rakija ^_^ Xfire koji ne koristim nesto puno:hole3store a MSN me pitajte prek pm-a
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
Fake_Alert kaže...

Prvo sam ga isteko iz struje pa izvadio bateriju koja stoji ispod graficke i ceko 10 min i vratio,usteko i upalio i poceo proc radit i poceo mi pistat i nisam znao kaj cu i zgasio ga...al slike opet nije bilo..

Jel se na grafičkoj vrtio na 100% ili blizu, ventilator?

Onda tu može biti ozbiljan problem kao riknuta matična.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
Hyperion kaže...
Fake_Alert kaže...

Prvo sam ga isteko iz struje pa izvadio bateriju koja stoji ispod graficke i ceko 10 min i vratio,usteko i upalio i poceo proc radit i poceo mi pistat i nisam znao kaj cu i zgasio ga...al slike opet nije bilo..

Jel se na grafičkoj vrtio na 100% ili blizu, ventilator?

Onda tu može biti ozbiljan problem kao riknuta matična.

sumnjam da je riknula maticna, ali simptomi odgovaraju... :-/

 

jos ti preostaje clear cmos, ako ni to ne pomogne, ploca je riknula.

14 godina
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
r420r kaže...
Hyperion kaže...
Fake_Alert kaže...

Prvo sam ga isteko iz struje pa izvadio bateriju koja stoji ispod graficke i ceko 10 min i vratio,usteko i upalio i poceo proc radit i poceo mi pistat i nisam znao kaj cu i zgasio ga...al slike opet nije bilo..

Jel se na grafičkoj vrtio na 100% ili blizu, ventilator?

Onda tu može biti ozbiljan problem kao riknuta matična.

sumnjam da je riknula maticna, ali simptomi odgovaraju... :-/

 

jos ti preostaje clear cmos, ako ni to ne pomogne, ploca je riknula.

nemoguce jbt pa killnut cu se! 100% nije,nisam dizo voltazu uopce,na defaltu je ostala....sam sam ono di je 200 mhz i multypler il kaj vec .i kad sam doso do granice s multyplerom to mi se dogodilo i to je to.

Put my dick in your hands if you want play all day||It's peanut butter jelly time!!! :D Steam:Cro0 Rakija ^_^ Xfire koji ne koristim nesto puno:hole3store a MSN me pitajte prek pm-a
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2009 22:45 (Fake_Alert).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
191x7 kaže...

Ta Baterija napaja Bios. Njenim vađenjem resetira se bios  i to se zove Clear CMOS (kao sat na mobitelu kad izvadiš bateriju).

Što trebaš napraviti je izvaditi bateriju i vratiti ju nakon par minuta, a ne odmah. Tako je na nekim pločama, ne znam zašto.

Neke ploče imaju i jumper za resetiranje biosa koji radi sličnu funkciju kao i vađenje baterije, samo je brže.

tek sad sam iso procitat sve postove... to je clear cmos ali se na taj način ne radi vec stoljecima. na plocama iz ovog tisucljeca imas jumper sa kojim prespojis pinove i na taj nacin resetiras bios izgleda ovako: slika 1

Fake_Alert kaže...
r420r kaže...
Hyperion kaže...
Fake_Alert kaže...

Prvo sam ga isteko iz struje pa izvadio bateriju koja stoji ispod graficke i ceko 10 min i vratio,usteko i upalio i poceo proc radit i poceo mi pistat i nisam znao kaj cu i zgasio ga...al slike opet nije bilo..

Jel se na grafičkoj vrtio na 100% ili blizu, ventilator?

Onda tu može biti ozbiljan problem kao riknuta matična.

sumnjam da je riknula maticna, ali simptomi odgovaraju... :-/

 

jos ti preostaje clear cmos, ako ni to ne pomogne, ploca je riknula.

nemoguce jbt pa killnut cu se! 100% nije,nisam dizo voltazu uopce,na defaltu je ostala....sam sam ono di je 200 mhz i multypler il kaj vec .i kad sam doso do granice s multyplerom to mi se dogodilo i to je to.

ta tvoja ploca inace nije bas za clockanje, tako da nije nista cudno da se nece bootat. vjerojatno nije nista.

clear cmos clear cmos
14 godina
offline
Overclocking guide za pocetnike

Znaci nije crkla neg je mozda radi napajanja jer nisam digo neg na na normal ostalo...btw daj mi malo napisi kak se taj cmos cleara jer nekuzim sliku.

Put my dick in your hands if you want play all day||It's peanut butter jelly time!!! :D Steam:Cro0 Rakija ^_^ Xfire koji ne koristim nesto puno:hole3store a MSN me pitajte prek pm-a
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
Hyperion kaže...
Fake_Alert kaže...

Prvo sam ga isteko iz struje pa izvadio bateriju koja stoji ispod graficke i ceko 10 min i vratio,usteko i upalio i poceo proc radit i poceo mi pistat i nisam znao kaj cu i zgasio ga...al slike opet nije bilo..

Jel se na grafičkoj vrtio na 100% ili blizu, ventilator?

Onda tu može biti ozbiljan problem kao riknuta matična.

neam vent od graficke..crko je i stavio blizu ispusni vent..al idem sad jedan dan kupit napajanje i graficku i to ce mi jedan frajer slozit..

Put my dick in your hands if you want play all day||It's peanut butter jelly time!!! :D Steam:Cro0 Rakija ^_^ Xfire koji ne koristim nesto puno:hole3store a MSN me pitajte prek pm-a
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
Fake_Alert kaže...

Znaci nije crkla neg je mozda radi napajanja jer nisam digo neg na na normal ostalo...btw daj mi malo napisi kak se taj cmos cleara jer nekuzim sliku.

na slici broj 1 vidis kako izgleda clear cmos jumper. dakle 3 pina i jedan jumper (ovo zuto*). imas dvije kombinacije: normal i clear cmos. u onom polozaju u kojem je jumper sad je normal. izvadi jumper i preseli ga na drugu kombinaciju.

 

sada malo slikovito:

 

normal:

 

I-I

I-I

 -

 

clear cmos:

 

 -

I-I

I-I

 

*moze biti bilo koje boje, ali ako nije zute onda je vjerojatno plave (slika 2)

clear cmos jumper clear cmos jumper
15 godina
offline
Overclocking guide za pocetnike

Nema on tako!

 

Imaš dvije nožice koje vire iz matične nema na njima kratkospojnika, i piše sa neke strana pokraj te dvije nožice clr_cmos e ti samo isključi comp iz struje i drži te dvije nožice kratko spojene šarafcigerom ili grickalicom za nokte 5-10sec i pusti, i onda uštekaj u struju i probaj upalit.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
Hyperion kaže...

Nema on tako!

 

Imaš dvije nožice koje vire iz matične nema na njima kratkospojnika, i piše sa neke strana pokraj te dvije nožice clr_cmos e ti samo isključi comp iz struje i drži te dvije nožice kratko spojene šarafcigerom ili grickalicom za nokte 5-10sec i pusti, i onda uštekaj u struju i probaj upalit.

nisam znao... hvala Hyperion! Namigiva

14 godina
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
Hyperion kaže...

Nema on tako!

 

Imaš dvije nožice koje vire iz matične nema na njima kratkospojnika, i piše sa neke strana pokraj te dvije nožice clr_cmos e ti samo isključi comp iz struje i drži te dvije nožice kratko spojene šarafcigerom ili grickalicom za nokte 5-10sec i pusti, i onda uštekaj u struju i probaj upalit.

posto ja to neznam napravit da nebi jos kaj pregorilo il slicno onda cu to frajeru koji ce mi slagat,otic na ovaj forum i sve kaj ste rekli cu mu pokazat pa nek napravi i onda cemo vidjet kaj je,pa cu vam javit sta je bilo...btw ovo da drzim s nozicama kaj mislis da uzmem sarafciger i da te dvije nozice ajmo rec da stavim sarafciger izmedu kao da bude neki eliktricitet il kaj?

Put my dick in your hands if you want play all day||It's peanut butter jelly time!!! :D Steam:Cro0 Rakija ^_^ Xfire koji ne koristim nesto puno:hole3store a MSN me pitajte prek pm-a
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
Fake_Alert kaže...

posto ja to neznam napravit da nebi jos kaj pregorilo il slicno onda cu to frajeru koji ce mi slagat,otic na ovaj forum i sve kaj ste rekli cu mu pokazat pa nek napravi i onda cemo vidjet kaj je,pa cu vam javit sta je bilo...btw ovo da drzim s nozicama kaj mislis da uzmem sarafciger i da te dvije nozice ajmo rec da stavim sarafciger izmedu kao da bude neki eliktricitet il kaj?

  ma da samo ih spoji necim metalnim da postoji kontakt izmedju njih.to ustvari i rade jumperi prave kontakt.

nadam se da ti nije nest ozbiljno crklo .Neodlučan

14 godina
offline
Overclocking guide za pocetnike

ma nije,da je jbt mogu se sam oprostiti od njega i kompa sljedecih pola godine.ma nije to nis,to kaj nije jbt prosli sam sjebo zato kaj sam voltazu dignuo il slicno a na ovom voltazu nisam pipno neg je na normalu ostala...

 

btw jel mi mozete pokazat gdje se nalazi taj jumper na mojoj maticnoj?

 

EDIT:kakva je razlika kad iskljucim iz struje i spojim jumper sarafcigerom i sa strujom?? kak ce to maticna znat?

Put my dick in your hands if you want play all day||It's peanut butter jelly time!!! :D Steam:Cro0 Rakija ^_^ Xfire koji ne koristim nesto puno:hole3store a MSN me pitajte prek pm-a
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2009 17:10 (Fake_Alert).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Overclocking guide za pocetnike

jel mogu kako overclocirat procesor sve mi je zakljucano

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike

ajde ti meni sad objasni kako bi ja tebi trebao pomoci?! Neodlučan

 

koje su komponente?

15 godina
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
Fake_Alert kaže...

ma nije,da je jbt mogu se sam oprostiti od njega i kompa sljedecih pola godine.ma nije to nis,to kaj nije jbt prosli sam sjebo zato kaj sam voltazu dignuo il slicno a na ovom voltazu nisam pipno neg je na normalu ostala...

 

btw jel mi mozete pokazat gdje se nalazi taj jumper na mojoj maticnoj?

 

EDIT:kakva je razlika kad iskljucim iz struje i spojim jumper sarafcigerom i sa strujom?? kak ce to maticna znat?

Ako spojiš CLR_CMOS kratko i uštekan je u struju vjerovatno ode bios u k****, ili kada pališ comp ,a držiš clr_cmos kratko, to je moj frend napravio i riknula 750a-sli - 900kn

 

Nađi upute od matične i nađi plan ploče i pisat će ti negdje clr_cmos i to samo nađeš na matičnoj. Slike na net-u su premale da bi se vidilo gdje je.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
14 godina
offline
Overclocking guide za pocetnike

intel celeron 2.93GHz maticna asus p4 nesto moram pogledat

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2009 23:55 (loky4i4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike

skini CPU-Z i pogledaj pod CPU i Mainboard.

14 godina
offline
Overclocking guide za pocetnike

Asus P4P800-F

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice