Overclocking Intel Sandy Bridge procesora izdvojena tema

poruka: 1.339
|
čitano: 211.232
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
nick54312 kaže...
teo7 kaže...

pri stavljanju svega šta si i ti napiso da dode do 5 ghz on mi digne vindovse i sve ali kad krenem provjeru u linX-u izbacujer blue skrin u roku par sec na kojem je greška :

0x00000101 (0x00000000000000031,0x0000000000000000,0xfffff88002fd3180,0x00000000000000003)

zna neko šta bi to bilo??

Na koju voltažu si stavio?

1.42

Ako ti neko pomogne stisni gumb HVALA!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
teo7 kaže...
nick54312 kaže...
teo7 kaže...

pri stavljanju svega šta si i ti napiso da dode do 5 ghz on mi digne vindovse i sve ali kad krenem provjeru u linX-u izbacujer blue skrin u roku par sec na kojem je greška :

0x00000101 (0x00000000000000031,0x0000000000000000,0xfffff88002fd3180,0x00000000000000003)

zna neko šta bi to bilo??

Na koju voltažu si stavio?

1.42

Teško da će ti s 1.42 na 5 GHz. Idi postepeno nemoj odmah stavit 50x100 pa čekat i ne dočekat :)

Kruger
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
teo7 kaže...

pri stavljanju svega šta si i ti napiso da dode do 5 ghz on mi digne vindovse i sve ali kad krenem provjeru u linX-u izbacujer blue skrin u roku par sec na kojem je greška :

0x00000101 (0x00000000000000031,0x0000000000000000,0xfffff88002fd3180,0x00000000000000003)

zna neko šta bi to bilo??

BSOD kodovi - u koliko dobijete plavi ekrancic


0x124 = povecajte/smanjite QPI/VTT napon, ili dodajte jos Vcorea
0x101 = dodajte jos CPU napona
0x50 = provjerite memoriju - latencije/frekvencije, povecajte DRAM napon ili QPI/VTT
0x1E = dodajte jos CPU napona
0x3B = dodajte jos CPU napona
0xD1 = dodajte jos QPI/VTT napona
0x9C = povecajte QPI/VTT napon, ili dodajte jos Vcorea
0X109 = povecajte DRAM napon
0x0A = povecajte QPI/VTT napon

 

dobio si bsod kod 101 sto znaci da ti je postavljen premali napon vcore-a, U koliko ti procesor trazi preko 1.4V vcore-a za 5.0 radje trazi stabilnost na 4.8 jer 1.4V je neka maksimalna granica za 24/7. Osobno za 24/7 nikad ne drzim procesor preko 1.33V.

 

Sve ti zavisi kakav primjerak procesora dobijes jer nisu svi isti, jednom ce za 5.0 biti dosta 1.3V a drugome 1.5V. Tako stavi recimo 1.35V da ti bude u loadu i smanjuj postepeno mnozitelj dok ne dobijes stabilan sistem.

Google is your friend
13 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
http://hwbot.org/community/user/intelaati?tab=profile
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

evo prošlo 4,5 na 1.33v

Ako ti neko pomogne stisni gumb HVALA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
teo7 kaže...

evo prošlo 4,5 na 1.33v

Meni je išao na 4.4 s 1.25 ako se ne varam za 24/7. Probaj malo smanjit votažu.

 

Jel tražiš max stabilan clock ili koliko može najviše dosegnuti?

Kruger
15 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
nick54312 kaže...
teo7 kaže...

evo prošlo 4,5 na 1.33v

Meni je išao na 4.4 s 1.25 ako se ne varam za 24/7. Probaj malo smanjit votažu.

 

Jel tražiš max stabilan clock ili koliko može najviše dosegnuti?

prvo sam išao da idem max da se malo igram s bencovima al mi se trenutno neda zezat s tim ...pa ću ga sad stavit na stabilnost....pa poslje kad će mi se dat nać največe dosegnuče

Ako ti neko pomogne stisni gumb HVALA!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

moj je stabilan na 4.5 tek na 1.37 v

Heroes get remembered, but legends never dies.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
teo7 kaže...

prvo sam išao da idem max da se malo igram s bencovima al mi se trenutno neda zezat s tim ...pa ću ga sad stavit na stabilnost....pa poslje kad će mi se dat nać največe dosegnuče

Onda stavi manji napon. I probaj 4.4 je meni je od 4.4 do 4.5 bila dobra razlika u voltaži za 24/7.

Kruger
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2011 22:01 (nick54312).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
nick54312 kaže...
teo7 kaže...

prvo sam išao da idem max da se malo igram s bencovima al mi se trenutno neda zezat s tim ...pa ću ga sad stavit na stabilnost....pa poslje kad će mi se dat nać največe dosegnuče

Onda stavi manji napon. I probaj 4.4 je meni je od 4.4 do 4.5 bila dobra razlika u voltaži za 24/7.

evo sad vrti 4,5 na 1 27 evo odvrtio je baš 10/20 testova linX

Ako ti neko pomogne stisni gumb HVALA!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

evo meni radi na 4.5 sa defaultnim naponom sasvim stabilno

wat?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
kokek kaže...

evo meni radi na 4.5 sa defaultnim naponom sasvim stabilno

Koja ploča, cooler?

Kruger
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

LinX, prime95 i sl nisu nikakvo mjerilo za stabilnost SBa. Prolaze se jako malim naponima a onda ih srusi obicna igra ili browser i tako sve doke se me poveca volataza. Proslo mi je 6 proceva kroz ruke i svi su bili isti po tom pitanju. Odvtis 50 krugova pa ga BF2 srusi nakon 2min.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Neznam zasto se tebi rusi nakon Linxa ali evo meni radi vec skoro 2 tjedna na 5.0 za 24/7 i bez iti jednog rusenja. Doduse neigram BF2, ali ostale stvari rade dobro. Koliko sam prijetio sto je god manja frekvencija memorije, procesor trazi manji vcore za proci Linx. Moguce je da ti je u tome caka.

Google is your friend
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
nick54312 kaže...
kokek kaže...

evo meni radi na 4.5 sa defaultnim naponom sasvim stabilno

Koja ploča, cooler?

ploca je asrock p67 extreme6 a cooler zalman 9900

wat?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
kokek kaže...
nick54312 kaže...
kokek kaže...

evo meni radi na 4.5 sa defaultnim naponom sasvim stabilno

Koja ploča, cooler?

ploca je asrock p67 extreme6 a cooler zalman 9900

Jesi probao do 5 GHz ali s minimalnim podizanjem napona? Stavi nekih 1.3 za početak.

Kruger
16 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
nisam jos zao mi je tek je 3 dana star :) mozda nakon nekoliko tjedana se budem igrao
wat?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

evo i jedan screen sa temperaturama sekundu nakon vrtnje linxa

4.5 cpuz i linx 4.5 cpuz i linx
wat?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
kokek kaže...

evo i jedan screen sa temperaturama sekundu nakon vrtnje linxa

Loša je slika ništa se ne vidi. Uploadaj tu http://www.slikice.info/

Kruger
16 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Bilo mi malo čudno kako sa stock voltažom možeš a 4.5 ali tu na SS nije stock voltaža već voltaža od 1.272V. Ako nisi dirao votažu u biosu onda ti matična dobro overvolta. meni je na 4.4 radio sa 1.25V stabilno za 24/7.

Kruger
16 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

ow..vidis to nisam znao.. xDDDDDDD

 

ako probam kasnije na 5 postam ovdje

 

pozz

wat?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

kada testiras sa LInx-om obavezno kliknes na ALL memory i onda start.

 

Kad clockas nikad nemoj ostavljat vcore na AUto jer nikad neznas na koliku vrijednost ce je ploca staviti. Skini najnoviji BIOS u koliko vec nisi da dobijes opciju Interal PLL overdrive, jer sa tom opcijom mozes dobiti veci OC sa manje vcorea

Google is your friend
16 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Pozdrav, naišel na jedan link...

http://www.scribd.com/doc/46598840/Gigabyte-Sandy-Bridge-Overclocking-Guide#

 

Tip navodi da se da podignut turbo boost na 4.5GHz, i naravno podesi se potrošnja na 120w.Ka vi velite na to?Dal je bolje to koristit tj taj turbo boost il OC proca...Mislim koja je razlika?

Pretpostavljam dok se proc OC-a da je potrošnja unutar 95w ili..?A na turbo boost se odma stavi na 120w i nema straha..

Može komentar, i pogledajte link sve će vam bit jasnije..

 

Stage 1: Conservative Dynamic overclocking
So, we have everything ready, here we go!At first, we will keep things conservative, we aren’t changing much. For this overclock, we will use thegreat new implementation of Turbo Boost Technology.


Simply go to the advanced CPU core features screen, and change the following values:
 
Simply go to the advanced CPU core features screen, and change the following values: Ok, let’s look at it in some more detail.We have changed the Turbo Boost jump, but not any of the standard settings of this processor. Thatmeans everything works as normal, even power saving features, but when there is workload and enoughpower available, the CPU will jump into turbo mode and go to 45 multiplier for single- and dual-threaded workloads, and to 43 if more then two cores are put to work. This will give us clockspeeds of 4,5GHz and 4,3GHz respectively. 4,5 GHz? Is that conservative? Yes, on Sandy Bridge it is! As you will seein stage 2 or 3, the actual limit is much higher.Now, of course all this extra performance does use some extra power. That’s why we raised the TurboPower limit to 120W, so there is extra power available when the CPU needs it. Don’t be too afraid of thisvalue, the CPU will now use a it’s absolute maximum the same amount of power as a core i7-920 atstock settings. Any decent air cooler will be able to deal with this heat.Now, go into windows and start checking performance, stability and heat. If you think you can go a littlefurther based on your measurements, adjust the numbers to your liking. Remember, these values I amposting here are examples, not recommendations
 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Turbo boost i je OC, samo što ti je onda to automatsko.

Kod njega ne moraš ništa prčkati po postavkama, samo ga uključiš i on se po potrebi pali.

Meni je bolji klasični OC gdje ti sam podešavaš parametre i sve postavke i sam tražiš najbolju stabilnu frekvenciju koja može biti (veća je sigurno zapravo) puno veća nego da koristiš turbo. Konkretno ovaj tvoj 2600K sa dobrim hladnjakom sigurno ide preko 4,8 za 24/7. Jurky je imao jedan primjerak 2500K koji se stabilno vrtio na 5GHz 24/7.

Ja svog držim na 4,4 dok su ovako malo veće temperature s time da ću ga možda malo spustiti jer mi je prevruće u stanu, ali kad dođe hladnije vrijeme pokušat ću ga na 5GHz držati 24/7, naravno ako bude moguće.

A ovo za potrošnju ne bi znao, ugl ti vrijedi veći overclock=veća potrošnja=veće zagrijavanje.

I'll f*ck you till' you love me! - Mike Tyson
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Hmm, al ovo mi se čini, praktičnije, digneš boost na 4.5GHz, i staviš TDP na 120w..Kad smo kod TDP-a, tu ga staviš na 120w i on tolko troši, kaj ne?

A kak je kod klasičnog OC-a, TDP(default je 95w) raste pretpostavljam?

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2011 12:55 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Nisam siguran ali mislim da ti ne možeš namjestiti koliki će ti biti TDP.

 

Kopi/pejst sa wikipedie

 

As clock frequencies in digital circuits and voltage applied increase, the heat generated by components running at the higher performance levels also increases. The relationship between clock frequencies and thermal design power (TDP) are linear. However, there is a limit to the maximum frequency which is called a "wall". To overcome this issue, overclockers raise the chip voltage to increase the overclocking potential. The relationship between chip voltage and TDP is exponential due to the fact that as the chip warms, the resistance increases.

 

Datasheets normally contain the thermal design power (TDP), which is the maximum amount of power the cooling system in a computer is required to dissipate. Both Intel and Advanced Micro Devices (AMD) have defined TDP as the maximum power consumption for thermally significant periods running worst-case non-synthetic workloads. Thus, TDP is not the actual maximum power of the processor.

I'll f*ck you till' you love me! - Mike Tyson
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Hmmm, baš sam gledal onaj link kaj sam postal, i vidim tip je u biosu stavil na 120w..Može i ostatak ekipe iznjeti svoje mišljenje..

Ak je već tak, kaj mu onda one opcije znače u BIOSU?

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.6.2011 22:31 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

pitanje u vezi 2500K. 

 

Koliku frekvenciju mogu očekivati sa ASRock Z68 Pro3 ( http://www.asrock.com/mb/overview.hu.asp?Model=Z68%20Pro3 ) i stock coolerom? Koliko je zapravo ograničenje ta ploča budući je 4+1+1?

Što preporučujete od ploča u tom cjenovnom rangu (+200kn) i koji cooler ako je stock preloš?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Stock je definitivno loš ako misliš clockati.

Mugen2, Coolermaster 212+ mi prva na pamet padaju ako ne tražiš neko skupo riješenje.

Od skupljih gledaj Noctua, Prolimatech, Zalman CNPS10X, Cors H50/70 vodeno...

 

Za matičnu ne bi znao kakva je, možda ima digitalnu regulaciju pa ovo 4+1+1 nije neki nedostatak. A ni ne znam koliko košta, ali svejedno ne bi rekao da je loša. Malo pogledaj recenzije na netu pa ćeš tako najbolje vidjeti kakva je matična.

I'll f*ck you till' you love me! - Mike Tyson
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice