Procesor Load

poruka: 10
|
čitano: 2.241
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Procesor Load

Imam Amd Phenom x2 555 3.2ghz.Otkljucao sam ga na 4 jezgre sad je amd phenom x2 4 b55.Problem je sto nakon 10minuta igre komp se ugasi.Skinio sam i pokrenio core temp. i tamo mi load drasticno naraste na sve 4 freq. i komp se ugasi cim dodje do 90%.Dok sam otkljucavao jezgre nisam nista dirao oko voltage,ostavio sam sve na auto,dali je do toga problem?

Core voltage 1.024 V

TDP 159.6 watts.

Molim pomoc!!!Hvala

Btw amd overdrive i core temp mi stalno pokazuju temp 0? na proc.Nemogu ocitati temp sa nijednim programom normalno...

PSU 500w

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2012 1:34 (Chosenone1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Procesor Load

Prenizak napon za 3.2 GHz. Odi u BIOS i postavi napon procesora na 1.25-1.30 pa ti se neće više gasiti. Btw. ispuni Moj Pc da vidimo da nije do napajanja slučajno...

13 godina
offline
Re: Procesor Load

Eto Moj Pc :)

Kad bi ga overclock na 3.6 da li onda da ostavim na 1.25.Btw oso sam u bios i Vcore mi je postavljen na auto i ja nikako nemogu nista promjeniti....Sta sad..

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2012 2:13 (Chosenone1).
13 godina
offline
Re: Procesor Load

Evo Unlock sam sve 4 jezgre i sad mi je core value na 1.376 V.Ali opet mi se PC ugasi nakon  10 minuta nekog game-a.Help ljudi pls/.

15 godina
offline
Re: Procesor Load

Može biti da ti ostale 2 jezgre nisu ispravne(ili jedna od njih). Tako da probaj vratit sve na stock(ostavi samo 2 jezgre - dakle bez unlocka) i onda vidi da li ti se još uvijek gasi.

13 godina
offline
Re: Procesor Load

Kada vratim na 2 jezgre radi normalno,na 3 radi dosta dugo par sati na 4 radi samo 10 minuta

13 godina
offline
Re: Procesor Load

Sad mi nakon 5 minuta rada na 3 ili 4 jezgre se gasi.Max TDP 160,Core voltage 1.376 V.Neznam u cemu je problem.help

13 godina
offline
Procesor Load

500 w napajanje nije dovoljno??stavio sam 1.4200 V sad.al opet crkava.Helppppp

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Procesor Load

Dosta ti je 500w-no napajanje,kad otključaš sve jezgre poželjno je da se poveča napon nije pravilo ali večinom je tako a ovo potrošnju-tdp zaboravi to nemoj gledat jer ne pokazuje točno kao i core temp kad otključaš proceve,pogledaj si dal si u biosu pogasio sve power saver opcije tipa cool&quiet thermal trotle i sl, postavi si timinge od ram-a manualno na preporučene vrijednosti i možda češ trebati povečati cpu-nb voltažu za nešto sitno da dobiješ na stabilnosti(razlikuj nb voltage i cpu nb votage jer nije isto)a isto ako ideš klokat na veču freq proc srazmjerno s time moraš i dizat i nb frekvenciju radi stabilnosti al prvo probaj memoriju ručno postavit možda te to zahebava. Napon na procu ne trebaš dizati više od ovog što si napisao za tu rekvenciju procesora al pogledaj si kolko ti pada napon ako je kopm u idleu i pod full opterečenjem jer imaš opciju u biosu load line calibration (lcc)koja služi za stabilizaciju napona procesora i probaj se time poigrat ako imaš velike padove napona.

$inke
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Procesor Load

Hvala al ipak nista od toga crkava stalno,Odustao sam od otvaranja jezgri,vratio sam na 2 i overclocko sam na 3.5 ghz,neznam da probam dalje,al prime95 radi vec 5 sati sve ok .

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice