Scythe Katana 3 Review

poruka: 40
|
čitano: 30.981
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Scythe Katana 3 Review

Pozdrav Svima. Danas je na redu još jedan review, a radi se o CPU Cooleru, Katana 3, kojeg potpisuje poznati proizvođač Scythe.

 

Sam CPU Cooler spada u mainstream ponudu, a cijena mu je oko 150KN kod naših trgovaca.

 

Specifikacije CPU Coolera su:

Težina: 495G

Deklarirana glasnoća: 7,2 - 31,07dB

Cooler je kompatibilan sa socketima: 478, 775, 754, 1156, 1366, 939, 940, AM2/AM2+, AM3

 

 

Test je obavljen na platformi Intel E5300 @ 3,4Ghz, Asus P5KPL-AM EPU, 2,5GB Kingmax DDR2 @880Mhz, Termalna pasta coolermaster high perfomance thermal compound kit.

 

Dakle, poprilično overclockirani CPU ( sa stock 2,6), zbog čega smo podigli Vcore (napon jezgre) na 1,248V

 

Pa krećemo s testovima. Prvi na testu je Linx, CPU Benchmark koji masovno opterecuje CPU, i radi maksimalno opterecenje na sve jezgre procesora. Ovdje smo odabrali standardne postavke, uz 10 prolaza.

 

 

  Na prvom prolazu smo odabrali 100% brzinu okretaja ventilatora, iz razloga da vidimo kolika će max temperatura biti pod takvim brojem okretaja. Linx je nakon nekih 4 prolaza stao na jednoj temperaturi, a ta temperatura je bila 44 C.

No, pri 100% broju okretaja ventilator je poprilično bučan, jer se tu ipak radi o 2636 okr/min.

 

100% 100%
 

Sljedeći smo test i dalje vrtili zahtjevni Linx, ali smo broj okretaja smanjili na 75%. Ventilator je manje bučan, a temperatura praktički ista - Samo za 1C veća.

 

 

75% 75%
 

 

Treći test Linx-a, je bio broj okretaja na 30%. Ventilator je zaista jako nečujan na tom broju okretaja, a temperatura i dalje ugodnih 55 C. Odličan rezultat za cooler od 150KN.

 

 

30% 30%
 

 

Dalje, nakon Linx-a, odvrtili smo EVEREST Benchmark, CPU & Cache. Ovo je više da ovako overclockiran CPU mozemo usporediti sa drugim rezultatima forumaša. Pa su rezultati:

 

 

EVEREST CPU Cache & Memory Benchmark EVEREST CPU Cache & Memory Benchmark
 

 

Predzadnji, ali ne i najnevaznij test bio je EVEREST Benchmark temperature. Pokrenuli smo test, i pratili Statističke podatke o temperaturama. U prilogu slike, mozete vidjeti sve:

 

 

EVEREST Benchmark @ 50% EVEREST Benchmark @ 50%
 

 

Zadnji test, je usporedba perfomansi sa Intel Stock Coolerom. I tu smo vrtili Linx, broj okretaja je na max, a rezultate sami vidite. Učinak je ogroman, 150KN se isplati definitivno.

 

 

Stock Cooler Stock Cooler
 

 

Zaključak je, taj da Katana 3 zaista nudi jako puno za svoju cjenu. Za gotovo smješnih 150KN dobivate iznimno dobar cooler, koji goni bez problema E5300 na 3,5Ghz na prosječnoj ploči, uz max temperaturu od 55C, pri nečujnih 30%. Definitivne preporuke, Best Buy Cooler za ovu Cijenu.

 

Zahvale forumašu Weky na pomaganju u ovom reviewu.

 

Slika iz arhive - Ovog puta na drugoj ploči Slika iz arhive - Ovog puta na drugoj ploči
rapidshare premium and warez-bb user
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.8.2010 14:49 (Lord_Marko).
Moj PC  
21 0 hvala 17
15 godina
offline
Scythe Katana 3 Review
Polirana baza Polirana baza
Termalna pasta koristena prilikom testa. Termalna pasta koristena prilikom testa.
rapidshare premium and warez-bb user
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.8.2010 15:46 (Lord_Marko).
Moj PC  
5 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Scythe Katana 3 Review

Pa za te novce i nije loše ali za veći klok se isplati dati još 150kn i uzet mugena 2 ili zalman performuIzlanuo se

xxx
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Scythe Katana 3 Review

Odlican review odlicnog coolera...brawo...xD

moj xfire: cajkoteka ; CLAN: http://www.internet-zona.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.8.2010 16:05 (JURGOLINHO).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Scythe Katana 3 Review

Sve super, al kad ste se vec uhvatili posla oko reviewa onda bi bilo dobro da koristite digitalac, a ne mob. :)

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
 
4 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Scythe Katana 3 Review
Batista kaže...

Sve super, al kad ste se vec uhvatili posla oko reviewa onda bi bilo dobro da koristite digitalac, a ne mob. :)

  Kad čovjek nema pri ruci digitalac :).

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians ]
15 godina
offline
RE: Scythe Katana 3 Review
Batista kaže...

Sve super, al kad ste se vec uhvatili posla oko reviewa onda bi bilo dobro da koristite digitalac, a ne mob. :)

Hebiga,,, oba dva digitalca su mi ostala na moru...

rapidshare premium and warez-bb user
16 godina
offline
RE: Scythe Katana 3 Review
Lord_Marko kaže...
Batista kaže...

Sve super, al kad ste se vec uhvatili posla oko reviewa onda bi bilo dobro da koristite digitalac, a ne mob. :)

Hebiga,,, oba dva digitalca su mi ostala na moru...

Dobro, valjda bas ne plutaju po moru :D To je onda bed ak je tak... :) Zezam se, dobar review.

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
15 godina
offline
RE: Scythe Katana 3 Review
Batista kaže...
Lord_Marko kaže...
Batista kaže...

Sve super, al kad ste se vec uhvatili posla oko reviewa onda bi bilo dobro da koristite digitalac, a ne mob. :)

Hebiga,,, oba dva digitalca su mi ostala na moru...

Dobro, valjda bas ne plutaju po moru :D To je onda bed ak je tak... :) Zezam se, dobar review.

hah ma nije,,, negdje se suncaju na plazi,,, ne pustam ih u vodu jer neznaju plivati...Smijeh

rapidshare premium and warez-bb user
14 godina
neaktivan
offline
Scythe Katana 3 Review

wunderbar. odličan review Osmijeh

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Scythe Katana 3 Review

odlican review,mislim da ce uskoro pasti jedna katana na moj e5200 :-)

marroncevic
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Scythe Katana 3 Review
Brkovi kaže...

odlican review,mislim da ce uskoro pasti jedna katana na moj e5200 :-)

grafa ti je owerkill

rapidshare premium and warez-bb user
14 godina
neaktivan
offline
RE: Scythe Katana 3 Review
Lord_Marko kaže...
Brkovi kaže...

odlican review,mislim da ce uskoro pasti jedna katana na moj e5200 :-)

grafa ti je owerkill

ma znam zato ga i mislim kloknuti koliko god bude islo pa ce situacija biti puno bolja

posto mi je crkla stara grafa u hg spotu mi punudili za iste novce koju god hocu i ja odabrao ovu,tako da sam uzeo maximum....

marroncevic
15 godina
offline
Scythe Katana 3 Review

aha onda je ok.. samo da kazem da ga klokenes do 4ghz nebudes iskoristio grafu 100%

rapidshare premium and warez-bb user
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Scythe Katana 3 Review

Zahvaljujem na trudu.

Samo par obzervacija;

dok stavljas ss, slobodno ukljuci i cpuz da se vide voltaze, takt itd.

(istina da si napisao u postu, al neka bude vjerodostojnosti radi)

 

Jesi probao dalje dizat procesor? Jer ovo mi se cini kao jako slab rezultat, mozda si bas naisao na los primjerak..

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=773925 http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=887951
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Scythe Katana 3 Review
C.J.B. kaže...

Zahvaljujem na trudu.

Samo par obzervacija;

dok stavljas ss, slobodno ukljuci i cpuz da se vide voltaze, takt itd.

(istina da si napisao u postu, al neka bude vjerodostojnosti radi)

 

Jesi probao dalje dizat procesor? Jer ovo mi se cini kao jako slab rezultat, mozda si bas naisao na los primjerak..

Validacijski link ti je u drugom postu.

Na toj poci neje vise od 3.5ghz, ploca ima fsb wall na 265mhz.

Potegnuo je on preko 4ghz na gigabayte ploci.

rapidshare premium and warez-bb user
13 godina
neaktivan
offline
Scythe Katana 3 Review

Za dualac još nekako,ali za moj i5 preko 3.2 kukulele..čak i na mizernih 1.088V,1.092V za 3.6ghz,imam 46-50c idlanje..za popizd..tako da će vjerojatno na bubanj uskoro,na tržnicu. Ja odo po nekog Mugena ili Performu.

 

Sve sjeda dobro,pasta mijenjana redovito,da ne bude zabune..zadnja pasta je bila Zalmanova ZM-STG2,ne neki škart. Po meni je to solidan mainstream cooler u rangu TX3 i ovog vraga,Freezera 7 pro rev2. Za dvojezgrene odlično,za clockanje quadova ipak nešto veći grill treba i vent.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2010 12:08 (thedream).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Scythe Katana 3 Review
thedream kaže...

Za dualac još nekako,ali za moj i5 preko 3.2 kukulele..čak i na mizernih 1.088V,1.092V za 3.6ghz,imam 46-50c idlanje..za popizd..tako da će vjerojatno na bubanj uskoro,na tržnicu. Ja odo po nekog Mugena ili Performu.

 

Sve sjeda dobro,pasta mijenjana redovito,da ne bude zamjene..zadnja pasta je bila Zalmanova ZM-STG2,ne neki škart. Po meni je to solidan mainstream coolera u rangu TX3 i ovog vraga,Freezera 7 pro rev2. Za dvojezgrene odlično,za clockanje quadova ipak nešto veći grill treba i vent.

ista situacija kod mene na q6600! ali ipak mi smanji teperature za 5c na stocku.

sad imam na quadu yasy-u i drzim ga na 3ghz, loadu ne prelazi 58-59c

rapidshare premium and warez-bb user
13 godina
neaktivan
offline
RE: Scythe Katana 3 Review
Lord_Marko kaže...
thedream kaže...

Za dualac još nekako,ali za moj i5 preko 3.2 kukulele..čak i na mizernih 1.088V,1.092V za 3.6ghz,imam 46-50c idlanje..za popizd..tako da će vjerojatno na bubanj uskoro,na tržnicu. Ja odo po nekog Mugena ili Performu.

 

Sve sjeda dobro,pasta mijenjana redovito,da ne bude zamjene..zadnja pasta je bila Zalmanova ZM-STG2,ne neki škart. Po meni je to solidan mainstream coolera u rangu TX3 i ovog vraga,Freezera 7 pro rev2. Za dvojezgrene odlično,za clockanje quadova ipak nešto veći grill treba i vent.

ista situacija kod mene na q6600! ali ipak mi smanji teperature za 5c na stocku.

sad imam na quadu yasy-u i drzim ga na 3ghz, loadu ne prelazi 58-59c

Tako ću i ja nešto,da..u tom stilu,Yasya, Performa, Mugen itd..neki krmak mora biti..tako to je.

15 godina
offline
RE: Scythe Katana 3 Review
thedream kaže...
Lord_Marko kaže...
thedream kaže...

Za dualac još nekako,ali za moj i5 preko 3.2 kukulele..čak i na mizernih 1.088V,1.092V za 3.6ghz,imam 46-50c idlanje..za popizd..tako da će vjerojatno na bubanj uskoro,na tržnicu. Ja odo po nekog Mugena ili Performu.

 

Sve sjeda dobro,pasta mijenjana redovito,da ne bude zamjene..zadnja pasta je bila Zalmanova ZM-STG2,ne neki škart. Po meni je to solidan mainstream coolera u rangu TX3 i ovog vraga,Freezera 7 pro rev2. Za dvojezgrene odlično,za clockanje quadova ipak nešto veći grill treba i vent.

ista situacija kod mene na q6600! ali ipak mi smanji teperature za 5c na stocku.

sad imam na quadu yasy-u i drzim ga na 3ghz, loadu ne prelazi 58-59c

Tako ću i ja nešto,da..u tom stilu,Yasya, Performa, Mugen itd..neki krmak mora biti..tako to je.

ili ninja 3

rapidshare premium and warez-bb user
15 godina
protjeran
offline
RE: Scythe Katana 3 Review
Lord_Marko kaže...
thedream kaže...

ista situacija kod mene na q6600! ali ipak mi smanji teperature za 5c na stocku.

sad imam na quadu yasy-u i drzim ga na 3ghz, loadu ne prelazi 58-59c

premalo ti to Lord_Marko

ako si  već uzeo cooler clockaj više

Pa zaš si ga uopće kupovo

za 5° na stocku???

huh

Imaš za 3.0GHz FSB 333, multiplier 9x VCore 1.25000V u BIOS-u na stocku cooleru load ispod 66 sigurno

Meni nije trebao Yasya za 3.0GHz

Od napona 1.30625V na gore trebaš aftermarket cooler na Q6600

Jedino ako ti je do matične to nezz pa trebaš više  VCore dat

Ako ja mogu do 3.60GHz sa 1.52500V  moš i ti

 

Kažem ti šteta 360KN!!!Osmijeh

trash bin can:S
15 godina
offline
RE: Scythe Katana 3 Review
stoncin3 kaže...
Lord_Marko kaže...
thedream kaže...

ista situacija kod mene na q6600! ali ipak mi smanji teperature za 5c na stocku.

sad imam na quadu yasy-u i drzim ga na 3ghz, loadu ne prelazi 58-59c

premalo ti to Lord_Marko

ako si  već uzeo cooler clockaj više

Pa zaš si ga uopće kupovo

za 5° na stocku???

huh

Imaš za 3.0GHz FSB 333, multiplier 9x VCore 1.25000V u BIOS-u na stocku cooleru load ispod 66 sigurno

Meni nije trebao Yasya za 3.0GHz

Od napona 1.30625V na gore trebaš aftermarket cooler na Q6600

Jedino ako ti je do matične to nezz pa trebaš više  VCore dat

Ako ja mogu do 3.60GHz sa 1.52500V  moš i ti

 

Kažem ti šteta 360KN!!!Osmijeh

hehehe. polako. doci ce i on na svoje... trenutno mucim ovog dualca... a za 2-3 tjedna se bacam na posao... eh moj primjerak je isao na stock cooleru i na stock naponu do 70c... inace cooler je bio poklon Smijeh

rapidshare premium and warez-bb user
15 godina
protjeran
offline
RE: Scythe Katana 3 Review

Nemaš šta brinuti. Yasya je dobra. Kako misliš do 70°C na stock naponu?

Na kojoj frekvi?

Blago tebi ja na akciji u Linksu uzeo, subotnja akcija, koštao je 50 KN čak manjeSmijeh

Al sam znao da je super čim sam ga vidio. Nis išo čak ni na net po review

Inače kod mene su sa Yasyom temperature u granicama normale ako ne idem preko 3.20GHz. Nažalost nije ni do njega nego ti je to Q6600 u 65nm stari proizvodni proces, grije se i pri manjim dizanjem napona

Inače ako vrtim OCCT sat vremena na 3600MHz koliko ga držim bude jezgra 1 i jezgra 4 i do oko 83°

Jedino što  je prošao test pa sad nemam brige. Za tu i tamo koji bench ili igre mu nije pretoplo

Imam ga pod kontrolom i Yasya hladi na 3600MHz stavio vent na high znači odvrnuo onaj vijak do kraja pozadi kompa desno i preko 2100RPM u loadu ne čuje se gotovo niš manje od HDD-a čak je tiši u loadu od stock Intelovog kulera na max

Temp kažem ti igram NFS ne prelaze ni 71°C a šta nije puno!

btw Čito sam negdje da quad može i na 80°C gurati

trash bin can:S
15 godina
offline
RE: Scythe Katana 3 Review
stoncin3 kaže...

Nemaš šta brinuti. Yasya je dobra. Kako misliš do 70°C na stock naponu?

Na kojoj frekvi?

Blago tebi ja na akciji u Linksu uzeo, subotnja akcija, koštao je 50 KN čak manjeSmijeh

Al sam znao da je super čim sam ga vidio. Nis išo čak ni na net po review

Inače kod mene su sa Yasyom temperature u granicama normale ako ne idem preko 3.20GHz. Nažalost nije ni do njega nego ti je to Q6600 u 65nm stari proizvodni proces, grije se i pri manjim dizanjem napona

Inače ako vrtim OCCT sat vremena na 3600MHz koliko ga držim bude jezgra 1 i jezgra 4 i do oko 83°

Jedino što  je prošao test pa sad nemam brige. Za tu i tamo koji bench ili igre mu nije pretoplo

Imam ga pod kontrolom i Yasya hladi na 3600MHz stavio vent na high znači odvrnuo onaj vijak do kraja pozadi kompa desno i preko 2100RPM u loadu ne čuje se gotovo niš manje od HDD-a čak je tiši u loadu od stock Intelovog kulera na max

Temp kažem ti igram NFS ne prelaze ni 71°C a šta nije puno!

btw Čito sam negdje da quad može i na 80°C gurati

na 2.4ghz i na stock naponu i na stock cooleru... 70c

neznam koji vrag... ali mislim da je stara abitica overvoltala pa je mozda u tome bio problem.

rapidshare premium and warez-bb user
15 godina
neaktivan
offline
Scythe Katana 3 Review

Kako se može kontrolirati brzina vrtnje na ovom cooleru?Hw mon ili ?

Za zahvaliti postoji gumb HVALA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Scythe Katana 3 Review
tandara kaže...

Kako se može kontrolirati brzina vrtnje na ovom cooleru?Hw mon ili ?

SpeedFan,,, Vent ima 4 pinski konektor pa ne spada u "glupe" ventove. Mozes ga i preko biosa, i moze ga i sama ploca kontrolirati...

rapidshare premium and warez-bb user
15 godina
neaktivan
offline
RE: Scythe Katana 3 Review
Daj, pogledaj si IP- adresu!!!
15 godina
offline
RE: Scythe Katana 3 Review

razlika u socketima, cijeni i pakovanju, sve ostalo je isto

15 godina
neaktivan
offline
RE: Scythe Katana 3 Review

A hoce li Katana3 moci drzati Phenom x4 945 na 55°C u Loadu???

Ne namjeravam clockati...sada imam stock cooler i temperatura u Loadu je 63°C a i IDE je 47-49°C

Daj, pogledaj si IP- adresu!!!
15 godina
offline
RE: Scythe Katana 3 Review
marino12345 kaže...

A hoce li Katana3 moci drzati Phenom x4 945 na 55°C u Loadu???

Ne namjeravam clockati...sada imam stock cooler i temperatura u Loadu je 63°C a i IDE je 47-49°C

nemam cooler vec dugo ali osobnog sam mišljenja da je katana bolja za 35% pa i vise od stock hladnjaka. tak da vrlo moguce da ces imati i temperature ispod 50C

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice