Scythe Yasya

poruka: 93
|
čitano: 21.267
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Scythe Yasya

Scythe je predstavio novi hladnjak za CPU

novost

ovdje imate prvi review u Europi,Česi su ga radili,preveden na engleski

 

Moj PC  
8 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Scythe Yasya
M4X kaže...

Scythe je predstavio novi hladnjak za CPU

novost

ovdje imate prvi review u Europi,Česi su ga radili,preveden na engleski

 

Vidio sam to neki dan na njihovoj stranici... Izgleda mocno.. Nadam se da je takav i u performansama..Smijeh

CPU: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1051608 VGA: http://www.techpowerup.com/gpuz/35ycs/
15 godina
neaktivan
offline
Scythe Yasya
Kuler je mrak. Veoma mi se dopada. Lajkam design!
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Scythe Yasya

ja ga planiram nabavit kad dođe kod nas,spominju cijenu od 36eura,znači da bi kod nas trebao bit oko 300kn a govore da je high end hladnjak

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Scythe Yasya

Mugen 2 vs ovo čudo ...

 

Baš me zanima tko bi pobijedio, vele da je taj srezan zbog većeg kapaciteta zraka ili protoka ili tako nešto i ima toplovodnu cijev više u odnosu na mugena 2.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Scythe Yasya
Ti se šališ ili si samo humorističan? Misliš li da bi oni pustili u prodaju hladnjak bez testiranja? Normalno da će biti bolji nego Mugen 2, a uskoro i Corsair pušta u prodaju svoje pulene A50 i A70. Ovo će biti nadasve zanimljivo ljeto...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Scythe Yasya
Ti se šališ ili si samo humorističan? Misliš li da bi oni pustili u prodaju hladnjak bez testiranja? Normalno da će biti bolji nego Mugen 2, a uskoro i Corsair pušta u prodaju svoje pulene A50 i A70. Ovo će biti nadasve zanimljivo ljeto...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Scythe Yasya

Vidjet ćemo,ako košta manje od mugena trebao bi i imat manje performanse.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Scythe Yasya

SCYTHE YASYA U LINKSU!

Cijena i nije velika.. 350Kn

http://www.speedtest.net/result/785760360.png
Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
offline
RE: Scythe Yasya
FiCo_Ri kaže...

SCYTHE YASYA U LINKSU!

Cijena i nije velika.. 350Kn

Ma jok da nije velika cijena kaj bi bila sitna lova zapravo, no ja i da ga dobim za badave kolko sam primjetil na onom testu ne bi islo kod mene nikak u tom polozaju kak je na fotki. Smetalo bi napajanje koje je iznad maticne sigurno, jel hladnjak dosta izlazi izvan okvira maticne gore pa bi se trebalo okrenut kontra. No da imam kuciste s napajanjem dole onda ide bez frke u taj polozaj ali ovak ništ.NevinašceCool

14 godina
protjeran
offline
RE: Scythe Yasya

Kliješta i mali posavijaš perca i to je to...

 

Usput, mrzim glupe ventove sa 3 pin-a...

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
15 godina
neaktivan
offline
Scythe Yasya

Mene su na Mugenu2 živcirali oni tanki i veoma savitljivi aluminjski lističi,dovoljno je bilo malo samo potegnuti i več se savije,al inače je odlično hladio mog starog Q6600.Vijerujem da ovaj nije ništa puno drugaćiji od mugen2.

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2010 20:40 (microman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Scythe Yasya
microman kaže...

Mene su na Mugenu2 živcirali oni tanki i veoma savitljivi aluminjski lističi,dovoljno je bilo malo samo potegnuti i več se savije,al inače je odlično hladio mog starog Q6600.Vijerujem da ovaj nije ništa puno drugaćiji od mugen2.

Dapače isti mugen 2 sa srezanim listićima,ali sa toplovodnom cijevi više.

 

Navodno ovako srezani listići poboljšavaju protok zraka kroz njih...

 

I jel ti bolji zalman ili mugen 2?

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: Scythe Yasya
Hyperion kaže...
microman kaže...

Mene su na Mugenu2 živcirali oni tanki i veoma savitljivi aluminjski lističi,dovoljno je bilo malo samo potegnuti i več se savije,al inače je odlično hladio mog starog Q6600.Vijerujem da ovaj nije ništa puno drugaćiji od mugen2.

Dapače isti mugen 2 sa srezanim listićima,ali sa toplovodnom cijevi više.

 

Navodno ovako srezani listići poboljšavaju protok zraka kroz njih...

 

I jel ti bolji zalman ili mugen 2?

Zalman.Konstrukcijski je puno čvršći,montaža mu je prilično jednostavnija,,edini nedostatak na mom zalmanu je što nije dizajniran da može primit dva venta.

Mugen2 sa druge strane ima puno bolji omijer preformanse/cijena,al kao što rekoh:užasno su me živcirali oni tanki lističi koji bi se savijali na dodir.Zalman je površinski manji,al osijetno teži.U svakom slučaju,ak 450kn nije problem Zalman je odlično riješenje,a za sve ostalo tu je Mugen2.

I'll be back
15 godina
offline
RE: Scythe Yasya
microman kaže...

Zalman.Konstrukcijski je puno čvršći,montaža mu je prilično jednostavnija,,edini nedostatak na mom zalmanu je što nije dizajniran da može primit dva venta.

Mugen2 sa druge strane ima puno bolji omijer preformanse/cijena,al kao što rekoh:užasno su me živcirali oni tanki lističi koji bi se savijali na dodir.Zalman je površinski manji,al osijetno teži.U svakom slučaju,ak 450kn nije problem Zalman je odlično riješenje,a za sve ostalo tu je Mugen2.

Mene listići nesmetaju, mislim da je mugen 2 bolja kupnja i po performansama i po cijeni i dalje nevidim šta ima u tom zalmanu da ga se tako cijeni.

 

I da nesavijaju nego se mogu mrdat malo gore dole za kojih par stupnjeva, ništ posebno.

 

 

BTW: za 500kn ima cooler master V8 i onaj vrag thermaltake ultra 120

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2010 21:05 (Hyperion).
15 godina
neaktivan
offline
Scythe Yasya

Heh zalmana bez beda očistim sa malim kistom,a da ne savijem ni jedan listić,a sa MugenomII je to nemoguća misija.

Iako pri nekom blažem OC-u nema neke bitne razlike između Zalmana i MugenaII,pri večem dizanju napona i temperatura razlika je poprilična.

Inače nikad nisam volio zalmana,al ovaj put su stvarno napravili odličan posao.

I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Scythe Yasya

Kupio danas i montirao hladi odlično , par stupnjeva manje od Ninje rev B. Ima regulator okretaja dosta dobro izgleda

14 godina
neaktivan
offline
RE: Scythe Yasya

Ma samo izvuci tu plastiku sa potenciometra i onda kad prodje vani stavi natrag. Ta plastika (krug) se skida. Uzivaj :-)

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Scythe Yasya

jel paše cooler na gigabyte ex58 ud3r?

hvala

Never trust a computer you can't throw out a window.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Scythe Yasya
tajo1960 kaže...

kupio, stavio danas, malo muke jer je ploča morala van, ali kada se sve zrikta - hladnjak je odličan

Može li slika?

Pc snova: Ekstremna EVGA x2 i7 975 eed 12x corsair 2 gb 1866mhz 7x 5870 1gb 8x 2tb hdd
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Scythe Yasya

da paše jer ti piše LGA1156

14 godina
offline
RE: Scythe Yasya
Intel&ATI kaže...

da paše jer ti piše LGA1156

sam kaj si se zeznul moj ti je lga 1366 , zanimalo me jer nigdje nemrem nać popis na koje ploče paše,recimo tipa kak ima noctua odmah listu svih lga1366 ploča koje je podržavaju i bok.

Never trust a computer you can't throw out a window.
15 godina
neaktivan
offline
Scythe Yasya

Evo i ja sam jučer uzeo ovaj hladnjak.. Ono, ugradnja super lagana.. jedino sam se malo s ventilatorom namučio budući da nisam nikada još ali ništa posebno..

 

Ok, dojmovi, nasumičnim redom:)

 

Velik je.. ne turbo velik ali velik. Recimo turbo velik je Grand Kama Cross, taj sam uzeo za drugi komp i na kraju imao sreće da sam to sve uspio ugurati u neko staro kućište koje sam imao doma:) To se na slikama ne vidi, ali Kama iza viri preko ruba matične pa mi je falio cm da mogu stavit napajanje. Yasya je prevelika definitivno ali za moju matičnu. Ne stane mi grafička, ni ramovi kad bi ventilator stavio naprijed. Totalno blokira slotove. Ali od dva Grand Kama definitivno izgleda veća i onak čini se ko prava mrcina! ;D

 

Hlađenje.. kaj ja znam. Rekao bih prihvatljivo. Ventilator držim na sredini, to je max do 1490rpm, inače kao ide do 1900. Nisam primijetio neke velike razlike kad ga odvrnem na max, osim što ga čujem. Ovako ga ne čujem :) Sada se vrti na 1150..  Mog i3 540 koji je na 23* 160 na 1.10V evo dok sam na netu i poslje pola sata Primea drži na 30 stupnjeva. Rjetko kada pređe 30. I to bude samo na sekundicu. Inače ima tendenciju da bude ispod. Pod load'om nije prelazio 50, testirao sam nekih pola sata. Inače, rekao bih da je prosijek onak odokativno 47,5. Na 50 bi se rijetko zadržavao, na 46 bi rijetko padao. To sve na 1490rpm, onak nečujno.

 

Tu na fotki sam imao iza još jedan scythe 12cm na 1900rpm ali to je bilo nepodnošljivo bučno pa sam ga izvadio i sad Yasya puše direkt van. Vent je kao što vidite iza.

 

Ambient temp je 23.5 imam termometar malo pored kućišta taman u ravnini prednjeg intake venta, ali dovoljno daleko da se ne grije. Da.. idlea na 6 stupnjeva over ambient :D Intelov stock hladnjak ga je držao na istoj temp dok nije bio OC'an. Ali je u idleu spuštao množitelj što sada više ne radi i to me jako živcira.

 

Za neku usporedbu, sa Grand Kamom moj P4 3GHz idle'a na ravno 40, ali u full loadu ga drži na ravno 45. Tak da sam blago razočaran s Yasyom jer mi je ovaj proc sada 5 stupnjeva topliji. Makar oba hladnjaka baš se osjeti nisu do kraja iskorištena, tj mislim da bi mogao povećati taktove bez da se ugrije, tj. sposobni su još hladiti. Za usporedbu sa stock hladnjakom. P4 je idleao na 50-55, full load 70-75..a i3 je ovak oc'an idleao na 40-45, full load 66-70.. i stock hladnjak na i3 je imao neki turbo živcirajući zvuk koji više nisam mogao izdržati. Yasya ima onaj power air flow zvuk. Uživancija i pol :) Opet.. kama je onog shladila 30 stupnjeva, Yasiya ovog samo 20. Ok.. onaj i je bio u gorem stanju.. čitaj više prašine.. ali opet, zar Yasya ne bi trebao biti bolji hladnjak?

 

OK, tko je ovo sve pročitao sjedi 5:)

 

Evo nekoliko slikica..

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2010 1:28 (haki).
 
4 0 hvala 2
13 godina
offline
RE: Scythe Yasya

a da jesam glup...nisam videl ex58 meni se nekak vidlo da pise p55 xDD

sry..

15 godina
offline
RE: Scythe Yasya
BOGDO kaže...

sam kaj si se zeznul moj ti je lga 1366 , zanimalo me jer nigdje nemrem nać popis na koje ploče paše,recimo tipa kak ima noctua odmah listu svih lga1366 ploča koje je podržavaju i bok.

Pa mugen 2 i to ona prva verzija paše na LGA1366 socket, sada neznam zašto se ti bojiš da neće pasat?

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
offline
RE: Scythe Yasya
Hyperion kaže...

Pa mugen 2 i to ona prva verzija paše na LGA1366 socket, sada neznam zašto se ti bojiš da neće pasat?

ne bojim se neg malo cjepidlačim ,sam kažem da bi bilo lepo da proizvođač lupi listu ploča po oznakama  na netu i bok. tipa: moja ex58ud3r i pokraj nje piše da paše.ak mogu tak noctua i thermalright onda bi bilo lepo i od scythe-a da tak neš napravi.

Never trust a computer you can't throw out a window.
15 godina
offline
RE: Scythe Yasya
BOGDO kaže...
Hyperion kaže...

Pa mugen 2 i to ona prva verzija paše na LGA1366 socket, sada neznam zašto se ti bojiš da neće pasat?

ne bojim se neg malo cjepidlačim ,sam kažem da bi bilo lepo da proizvođač lupi listu ploča po oznakama  na netu i bok. tipa: moja ex58ud3r i pokraj nje piše da paše.ak mogu tak noctua i thermalright onda bi bilo lepo i od scythe-a da tak neš napravi.

Mislim da je to bezveze, ak neće stat vratiš ga u trgovinu i gotovo.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
offline
RE: Scythe Yasya

Mislim da je to bezveze, ak neće stat vratiš ga u trgovinu i gotovo.

Zakaj bi bilo bezveze znaš onu staru bolje spriječit nego liječit.

Never trust a computer you can't throw out a window.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Scythe Yasya
tajo1960 kaže...

ova je ipak malo smanjena, na zahtjev the mir-a 

Hvalapuno brat mi hoče kupiti takav isti pa ga zanima kako izgleda u stvarnosti na nekoj matičnoj ploči.

I izgleda pre je****:D

Pc snova: Ekstremna EVGA x2 i7 975 eed 12x corsair 2 gb 1866mhz 7x 5870 1gb 8x 2tb hdd
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice