Termalna pasta

poruka: 27
|
čitano: 11.489
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Termalna pasta

jel može prepeoruka termalne paste a da je iz linksa

pročitao sam dosta pozitivnih komentara o arctic cooling mx-2 pa što mislite o toj pasti

preporuka neke druge po mogućnosti bolje je dobrodošla, jer tih nekih 50-ak kn što bi dao za pasatu mi nije neki preveliki trošak

Bolje ispasti budala nego iz vlaka!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Termalna pasta

Imam ja arctic cooling mx2 pastu i zadovoljan sam,jedna od najboljih pasti koje možeš kupiti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Termalna pasta

hvala na odgovoru

a to se može koristiti na procesoru i na grafičkoj?

Bolje ispasti budala nego iz vlaka!
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2009 18:40 (spaws).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Termalna pasta

Zalman STG-1....naravno da ide i na CPU i na VGA Namigiva....inače i mx-2 je odlična također....uzmi onu koje ima.....obadve su super!

-Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience -
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Termalna pasta

ja imam mx-2 i predobra je.Kad sam ju stavio na stock cooler od procesora,temperature su pale za 10stupnjeva!Osmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Termalna pasta

To je dosta...si ti siguran da si uopće imao kakove paste :))....inaće razlika dobra-loša pasta bude cca do 6-8 stupnjeva rijetko kada više!

-Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience -
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Termalna pasta

Bila je pasta na njemu,stock koja je dosla sa coolerom...i nisam ju mijenjao godinu i pol dana(a nisam ni cooler temejlito ocistio od prasine do tad,tak da je pasta+cisti cooler=10stupnjevaCool)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Termalna pasta

ok

sad mi dođe da kupim obje što ću vjerojatno i učiniti :D

a za kolko je dovoljno to jedno pakiranje

jel se to odmah potroši kod prvog stavljanja ili može i za više puta ostati(to se npitanje na obje paste odnosi)

Bolje ispasti budala nego iz vlaka!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Termalna pasta

ovako sa ovim pakiranjem ja sam napravio ovo:Stavio pastu na cooler i na grafu(dok sam imao stari cooler na grafi),zatim skinu pastu s grafe kad sam dobio novi cooler koji nije pasao pa sam morao opet vratit,te sam stavio pastu kad sam dobio cooler koji valja znaci 4 put sam stavio+sto mi je malo pobjeglo kad sam prvi put provjeravao da lo to izlazi pa mi je izazslo na papir za jos jednu turu i jos mi je ostalo da jos jednom stavim.Znaci nekih 6 puta ces moc stavit pastu sto mislim da je sasvim dosta(osim ak neces imat probleme ko ja  Belji se)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Termalna pasta

a imao si mx2 ono manje pakiranje ili big pack

Bolje ispasti budala nego iz vlaka!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Termalna pasta
imao zalman stg1 pastu i sad imam mx-2,obadve odlicne ali kod zalmana je problem sta nemozes svu pastu izvuc tak da bus bacio odredeni dio paste kad bus bacio bocicu...ali nista starsno ;)
eXtreme overclocker
16 godina
offline
Termalna pasta

Vjerujem da je imao ono normalno manje pakiranje.....što se tiće Zalmana STG-1 po reviewima je bolji za cca 2 stupnja od mx-2...prednost mu je da odma pruža max provodljivost i da se nanosi sa kistom (kao lak za nokte) Smijeh

 

edit: benko dobro kaže.....no kada ne možeš kistom uvijek se može razbiti staklenka pa postrugat ostatak Namigiva

-Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience -
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2009 19:50 (Wiz3m4n).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Termalna pasta

Manju sam koristio normalnoCool

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Termalna pasta

Do sada koristio arctic silver 5 i Zalmana stg1

Gotovo ista stvar, ac5 tamnija i teze se skida i teze nanosi. Svaka pohvala za zalmana.

temperature su bile iste tako da.... radije zalman

 

¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
13 godina
offline
Termalna pasta

noob pitanje.može li se termalna pasta koristit i za GPU?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Termalna pasta
john_ryder kaže...

noob pitanje.može li se termalna pasta koristit i za GPU?

Da.

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
14 godina
moderator
offline
Re: Termalna pasta
john_ryder kaže...

noob pitanje.može li se termalna pasta koristit i za GPU?

naravno da se može, tj. mora se koristit

Ante Gotovina - HEROJ -- 15.04.2011. dan sramote........../// TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
16 godina
neaktivan
offline
Termalna pasta

Naravno da može.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Termalna pasta

ja sam kupio komp 2006-e i nisam nikad skido cooler sa CPU-a.... hahahah nece mu nis bit a?

ASRock ALiveNF4G-DVI, AMD Sempron 1,9GHz, Kingmax 800MHz 512MB, ATI Radeon X1600Pro 256MB, HDD 160GB, 400W
16 godina
offline
Termalna pasta

Svašta ja pročitah u ovoj maloj temi.

 

Ne može svaka pasta i na CPU i na GPU.

Na GPU smije samo ona koja ne provodi struju!

Isti slučaj i s procesorima koji nemaju vlastiti heatspreder (recimo stariji procesori tipa AMD Athlon XP jer je njima jezgra direktno vidljiva).

Ako provodi struju (elektrovodljiva) - smije samo na čipove s zaštitom odnosno heatsprederom.

Između heatspreadera

 

Ne može svaka pasta na svaki hladnjak!

Paste na bai silikona korodiraju bakar. Ako je pasta silikonska a baza hladnjaka bakrena - baza će izgubiti svojstva i primiti zelenkastu boju.

 

Arctic Cooling MX-2 i sam koristim od nedavno. Pasta je dobra, stvarno dobra. Ne provodi struju i ne korodira bakar, tako da i to zadovoljava.

Tuba od 4g (35 Kn @ Links) dovoljna je mislim za 10ak procesora ili tako nešto...

Pogledajte ovdje (na drugoj stranici dolje) http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=95&t=43724 moju usporedbu Spire Blue Frost i AC MX-2.

Na trećoj stranici ima Xilence Silver Tim vs AC MX-2.

 

most_want3d kaže...

ja sam kupio komp 2006-e i nisam nikad skido cooler sa CPU-a.... hahahah nece mu nis bit a?

Samo se ti nadaj, samo se nadaj.

Što bi vi poručii sudu u Den Haagu? Ja ništa, nisu toga vrijedni. Ali rado bih sudjelovao u stvaranju optužnice za njihove sudce!
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2011 23:33 (191x7).
Moj PC  
4 0 hvala 3
13 godina
neaktivan
offline
Re: Termalna pasta

ma boli me briga, nek rokne, ionako na jesen uzimam sve novo....

 

ovoga ću sad uništit

ASRock ALiveNF4G-DVI, AMD Sempron 1,9GHz, Kingmax 800MHz 512MB, ATI Radeon X1600Pro 256MB, HDD 160GB, 400W
15 godina
neaktivan
offline
Termalna pasta

nikad u zivotu nisam mjenjo tu pastu na cpu,a komp je star sad jedno 7 godina,i sad mi je komp dosta usporeno,dali je to razlog zasto mi komp steka ili se bloka i ako mi mozete reci prilikom kupnje termalne paste na sta bi trebao obracat pozornost.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Termalna pasta

Pogledaj si temperature proca s HW Monitorom pa stavi SS ovdje ! Kaj se tice paste sve imaju istu namjenu tak da mozes neku jeftiniju uzet ! Ja koristim Arctic Silver 5 !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Termalna pasta

Temperatura i naso sam jednu jeftiniju,dali bi bila dobra http://www.vemil.hr/proizvod/arctic-cooling-termalna-pasta-mx-2-tube-4g/4651/

temp temp
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.3.2012 13:32 (cale).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Termalna pasta

Koliko uspijem vidjet , temp. jesu malo povisene ako su u idle-u , ta MX2 ce biti dobra !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Termalna pasta
191x7 kaže...

Svašta ja pročitah u ovoj maloj temi.

 

Ne može svaka pasta i na CPU i na GPU.

Na GPU smije samo ona koja ne provodi struju!

Isti slučaj i s procesorima koji nemaju vlastiti heatspreder (recimo stariji procesori tipa AMD Athlon XP jer je njima jezgra direktno vidljiva).

Ako provodi struju (elektrovodljiva) - smije samo na čipove s zaštitom odnosno heatsprederom.

Između heatspreadera

 

Ne može svaka pasta na svaki hladnjak!

Paste na bai silikona korodiraju bakar. Ako je pasta silikonska a baza hladnjaka bakrena - baza će izgubiti svojstva i primiti zelenkastu boju.

 

Arctic Cooling MX-2 i sam koristim od nedavno. Pasta je dobra, stvarno dobra. Ne provodi struju i ne korodira bakar, tako da i to zadovoljava.

Tuba od 4g (35 Kn @ Links) dovoljna je mislim za 10ak procesora ili tako nešto...

Pogledajte ovdje (na drugoj stranici dolje) http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=95&t=43724 moju usporedbu Spire Blue Frost i AC MX-2.

Na trećoj stranici ima Xilence Silver Tim vs AC MX-2.

 

most_want3d kaže...

ja sam kupio komp 2006-e i nisam nikad skido cooler sa CPU-a.... hahahah nece mu nis bit a?

Samo se ti nadaj, samo se nadaj.

 

 

Samo onaj prvi dio da te ispravim ti mozes stavit pastu koja je provodljiva i na gpu i na cpu koji nema zastitu. naravno nesmijes je stavit 50 tona i kad stisnes cooler da ode svuda.  stavis je normlani tnaki sloj i kad stisnes nece bit nista. samo moras pazit koliko je stavljas...

13 godina
neaktivan
offline
Termalna pasta

Neki dan kada sam stavljao novi cooler sam slučajno malo pomaknuo heatsink na naponskoj regulaciji,on se vratio na mjesto pošto ga one opruge drže ali vjerovatno sada termalna pasta koja je na njemu nema više funcije pa sam mislio da stavim novu. E sada,dali mi za to treba neka posebna pasta ili se može stavit i ova obična???  npr. Artic Silver 5.

o ovome je riječ o ovome je riječ
www.fotoprizma.com
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.4.2012 11:33 (TriP).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice