Vodena hlađenja izdvojena tema

poruka: 102
|
čitano: 44.387
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Vodena hlađenja

Mirkoj otkud ti ideja da nema takvo nesto i za GPU ? A sta je onda moj Hybrid ( pogledaj pod moj pc )

 

 

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodena hlađenja
toxic kaže...

Na kraju sam uzeo CM Nepton 240m..

 

došao u links pomirio se da košta 990 kn na kraju oko 700kn cijena :) mislim da je to za ovo vodeno super.. montirao i radi odlično.

 

no imam jednu dilemu.

 

Čitao sam malo o tome te sam vodenu pumpu uštekao u cpu opt a fanove radijatora na cpu fan? jel to tako treba biti?

 A brate sto od CM imao si od Corsaira za tu lovu ;) 

15 godina
offline
Re: Vodena hlađenja
Adict kaže...
toxic kaže...

Na kraju sam uzeo CM Nepton 240m..

 

došao u links pomirio se da košta 990 kn na kraju oko 700kn cijena :) mislim da je to za ovo vodeno super.. montirao i radi odlično.

 

no imam jednu dilemu.

 

Čitao sam malo o tome te sam vodenu pumpu uštekao u cpu opt a fanove radijatora na cpu fan? jel to tako treba biti?

 A brate sto od CM imao si od Corsaira za tu lovu ;) 

 pa ovaj cm sa vecim radijatorom za 700 kn ili corsair koji slabije hladi i bucniji je za 800 kn

 

5 godina garancije i jedan i drugi... razlika je jedino sto cm nema software a crosair ima..

 

dakle 700 kn sam dao za cm nepton 240m

12 godina
offline
Vodena hlađenja

Ekipa trebam pomoć,ovako dobio sam ponudu Corsair H50 za 300kn i Astek 550LC,pa me zanima koje je bolje od ta 2 vodena? Išlo bi starom u njegov PC,zanima me koji bolje hladi,stavio bih 2x120MM venta gore.

 

EDIT
Još 1 sam dobio u ponudu

Znači koje od ova 3?
Corsair H50

Asetek 550LC

Thermaltake Big Water 735

 

S time da ako bih uzeo Thermaltake onda bih si nabavio radijator od 240mm i vodeni blok za GPU i onda bih to sebi stavio na konfu pod moj pc a starom predao corsair H50.

0 Corsair H50
3 Asetek 550LC
0 Thermaltake Big Water 735
Don´t drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2015 12:13 (kruskar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodena hlađenja

Pozdrav

imam thermaltake frio extreme koji bih prodao pa kupio vodeno...neka preporuka?

imam i5 2500 OC na 4.6 trenutno frio radi na 1200 rpm nije previše bučno. 

Postoji li uopće neko vodeno da konkurira friu u hlađenju a da je tiši i ne previše skuplji od njega, da mu cijena ne ide preko 800 kn :D

Mako
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodena hlađenja
Mako kaže...

Pozdrav

imam thermaltake frio extreme koji bih prodao pa kupio vodeno...neka preporuka?

imam i5 2500 OC na 4.6 trenutno frio radi na 1200 rpm nije previše bučno. 

Postoji li uopće neko vodeno da konkurira friu u hlađenju a da je tiši i ne previše skuplji od njega, da mu cijena ne ide preko 800 kn :D

 Imaš ovo moje iz potpisa

 

na akciji u linksu sam ga uzeo za 700kn..

dva x 120mm radijator super tiha pumpa, ventovi se ne čuju skoro niti na najvišim okretajima.. vidim da ga više nemaju.

 

drugo što mogu vidjeti je ovaj antec :ANTEC H2O 1250

 

 ili ako ti to uzima previše mjesta u kučištu imaš corsair h80i

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2015 16:06 (toxic).
11 godina
neaktivan
offline
Vodena hlađenja
Ekipa imam i7 4770k i temp su mi sa stock coolerom kad nikaj ne radim oko 58/60c pa ocu kupiti neko vodeno imate neki dobar u planu za mene da nije skup a da hladi dobro?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Vodena hlađenja

Koje kuciste imas?

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodena hlađenja

Auuu neko bzv mid tover za 400kn nikaj posebno..ne OC proc niti ikad budem tako da nemora bit neko bijesno vodeno!

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2015 22:18 (Nvidia GTX 680).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vodena hlađenja

Do sad nikad nisam ni gledo vodeno al me jedan lik naj*bo da si ga uzmem..posto prvi put to i gledam neam pojma o tom dakle dal se moze uzet hladnje samo za cpu a ostalo da ostane na zraku jer mi se samo on previse grije.. naravno ako postoji takav model kolko bi kostalo (nista opasno nesto najjeftinje oko 300 -400kn) i dal mi opce stane u kuciste..

Lp

Dvaput pokušavati istu stvar, a očekivati drugačije rezultate je ludost.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodena hlađenja

Ekipa,imam asetekovo lclc vodeno i sad mene zanima,dali ja mogu na to vodeno dodati rezervoar? jer bih crjeva promjenio a i ima malo zraka u sustavu(čujem od kako je prebačeno na krov kejsa),pa bih i to isto eliminirao.Pa me zanima dali je moguće dodati rezervoar?

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodena hlađenja
kruskar kaže...

Ekipa,imam asetekovo lclc vodeno i sad mene zanima,dali ja mogu na to vodeno dodati rezervoar? jer bih crjeva promjenio a i ima malo zraka u sustavu(čujem od kako je prebačeno na krov kejsa),pa bih i to isto eliminirao.Pa me zanima dali je moguće dodati rezervoar?

Ako ima fitinge na pumpi i radijatoru možeš sve izmjenuti

http://valid.canardpc.com/cache/banner/gru6mh-4.png
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2016 20:41 (mirzet1976).
12 godina
offline
Re: Vodena hlađenja
mirzet1976 kaže...
kruskar kaže...

Ekipa,imam asetekovo lclc vodeno i sad mene zanima,dali ja mogu na to vodeno dodati rezervoar? jer bih crjeva promjenio a i ima malo zraka u sustavu(čujem od kako je prebačeno na krov kejsa),pa bih i to isto eliminirao.Pa me zanima dali je moguće dodati rezervoar?

Ako ima fitinge na pumpi i radijatoru možeš sve izmjenuti

 Termalnim bužirom je zakačeno na pumpu i radijator,stavio bih prozirna ili crno/bijela crijeva i rezervoar,učvrstio bih to sve s plastičnim vezicama ili metalnim shelnama.

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
11 godina
offline
Vodena hlađenja

Može tako samo neka je dobro segnuto da ne propušta. Isprobaš bez montiranja na CPU prvo nekih 30min. To su jel 8/10mm crijeva

http://valid.canardpc.com/cache/banner/gru6mh-4.png
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2016 21:23 (mirzet1976).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Vodena hlađenja
mirzet1976 kaže...

Može tako samo neka je dobro segnuto da ne propušta. Isprobaš bez montiranja na CPU prvo nekih 30min. To su jel 8/10mm crijeva

 Da da tako sam i mislio,gledam sad baš na njušci,dali bih mogao recimo koristiti 2 pumpe? znači ova koja je na cpu i još jedna dodatna,jer gledam jedan tip prodaje komplet custom h2o za 850kn,pa bih uzeo to vodeno najvjerojatnije i upario s sadašnjim asetekom,e to stvarno ne znam koji je promjer crjeva,identično corsairu h50 je moje sadašnje vodeno.

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
11 godina
offline
Vodena hlađenja

Sta konkretno prodaje : blok, radijator, crijeva, rezervoar. koje marke

 

Nemaš potrebe za dvije pumpe, ja imam CPU i GPU blok + 2 radijatora jedan 480mm i 240mm na jednoj pumpi al jačoj i mislim dodati još jedan 360mm ako naletim na jeftin a da valja.

http://valid.canardpc.com/cache/banner/gru6mh-4.png
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2016 21:33 (mirzet1976).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodena hlađenja
mirzet1976 kaže...
Sta konkretno prodaje : blok, radijator, crijeva, rezervoar. koje marke

 Sve od a do ž.

Evo LINK pa vidi i sam,pa ako nije problem da mi napišeš opasku,dali je isplativo ili ne,s time računaj da sam ovo asetekovo dobio maltene besplatno(120kn me koštalo nakraju)

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
11 godina
offline
Vodena hlađenja
Nebi uzeo ovo. Nema CPU bloka tj. ovaj plavi mali bezveze i ovaj veći plavi za GPU nula. Pumpa+rezervoar inekako i radijatori bi mogli proći. Vidi da ti proda rezervoar i radijator ovaj veći
http://valid.canardpc.com/cache/banner/gru6mh-4.png
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Vodena hlađenja
mirzet1976 kaže...
Nebi uzeo ovo. Nema CPU bloka tj. ovaj plavi mali bezveze i ovaj veći plavi za GPU nula. Pumpa+rezervoar inekako i radijatori bi mogli proći. Vidi da ti proda rezervoar i radijator ovaj veći

 To i ja baš sad u glavi razmišljam,iako mi je cpu blok nebitan pošto imam od ovog aseteka blok s pumpom.

Rezervoar friško nabavljen(od akvarija s pumpom imam,mjerili promjer crjeva na mom vodenom i na rezervoaru i savršeno paše u mm jednaka veličina).

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
11 godina
offline
Vodena hlađenja
Onda ti samo treba radijator 240 ili 360mm što veći to bolji da mogu vetovi ići na manje obrtaje.
http://valid.canardpc.com/cache/banner/gru6mh-4.png
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Vodena hlađenja
mirzet1976 kaže...
Onda ti samo treba radijator 240 ili 360mm što veći to bolji da mogu vetovi ići na manje obrtaje.

 Upravo tako,baš sam sad na njuškalo stavio svoj kejs da mjenjam uz doplatu za 360 ili 480mm radijator,radit ću custom kejs opet ali od drveta,vjerojatno veličine corsa 900d da to sve lijepo se složi unutra.

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
11 godina
offline
Vodena hlađenja

nemoj drvo uzmi medijapan i lakiraš ga u koju hoćeš boju a ne rasušuje se kao drvo . ovaj moj avatar je moj case od medijapana ja sebi pravio na brzinu.


http://valid.canardpc.com/cache/banner/gru6mh-4.png
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2016 22:13 (mirzet1976).
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Vodena hlađenja
mirzet1976 kaže...
nemoj drvo uzmi medijapan i lakiraš ga u koju hoćeš boju a ne rasušuje se kao drvo . ovaj moj avatar je moj case od medijapana ja sebi pravio na brzinu.

http://i40.photobucket.com/albums/e205/mirzet1976/WP_20150315_001_zpsmoimnus5.jpg

 Gud gud,a gle meni je svejedno od kojeg drveta će biti jer to jednom kad sredim više se ne dira,pošto sam dobio posao kao armirač sad mogu opet razmišljat o upgrejdovima i svemu i svačemu oko pc-a jedino nerazmišljam o kupnji novog kejsa,zanimljivije mi je napraviti kejs po svom ukusu.

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
9 godina
offline
Re: Vodena hlađenja

jesam ja jedini kaj je googlal armirač nakon ovog posta?! 

The Time is always righT
11 godina
offline
Vodena hlađenja

I šta ti tu nije bilo jasno u armirač, čovjek koji biguje Fe i malo više od toga

http://valid.canardpc.com/cache/banner/gru6mh-4.png
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2016 0:08 (mirzet1976).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodena hlađenja
mirzet1976 kaže...

I šta ti tu nije bilo jasno u armirač, čovjek koji biguje Fe i malo više od toga

 sad će morat pitat guglu šta je to "biguje" i šta je "Fe"

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2016 0:10 (nicky.sl).
12 godina
neaktivan
offline
Vodena hlađenja

Ja upravo testiram vodeno hladjenje. Uskoro pakujem u kuciste.

Veoma mi je zao sto nisam nasao nigde povoljno HWLabs Nemesis GTR360 radiator.

On mi je bio san i Koolance fitinzi.

Cak su mi na Watercooling.Uk rekli da ce mi dati 30% discount za njega.

140-150 eura kosta, ali vredi.

Nozice Lian Li SD-01B su stigle kod druga koji treba da mi posalje a Lian Li HD323X kit za SSD/HDD stize 3 Oktobra.

 

 

Ove Noctua NF-A12x25 PWM ubijaju. 

Znaci uzimati i ne pitati, kakva boja, kakvo razvlacenje, kada su ovakvi ventilatori u pitanju mozda i bolje sto nisu skroz crni.

 

 

 

 

 

https://youtu.be/Hm-WIZEzwyc
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.9.2018 10:08 (eVGA-011).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodena hlađenja

Zasto van kucista prvo slagat? Sad moras rastavljat pa rezat nove cijevi, pa sastavljat, velika zajebancija...

 

Inace, custom loop nema nikakvog smisla ako neces graficku stavit pod blok...

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodena hlađenja

Kako nece grafika. Stavio sam samo da probam, moram da napravim neke izmene. Nema veze ovo su EK Dura Clear creva, imam nova 3m Mayhem Ultra Clear 13/10mm.

Ubedljivo najbolja, kristalna, savitljiva i Mayhem X1 UV Red tecnost.

Trebace mi za grafiku i za procesor sto vec radiator, gledam odakle mi je najbolje da uvezem Black Ice Nemesis GTX 360.

 

Ovako ce stajati konfiguracija... isti je Lian Li PC-O11 WXC moj...

Dole ce da bude Black Ice Nemesis GTX 360 pa ce odozgo Noctua NF-A12x25 PWM ventilatori pa ce ovaj nosac da stoji na ventilatoru u cosku.

Gore ce stajati Coolstream PE 360mm. 

 

Zato sto jedan radiator nece da moze. Imam CPU, VRM i South Bridge, plus GPU.

Monolock na 360mm radiator je kao CPU samo na 240mm.

 

Tu je grafika, stigla pre par dana spremna vec za vodu, Poseidon.

 

Ona drvena kasika ako se pitate zasto je tu... ona je da pritisne lock na maticnoj ploci kada sam vadio grafiku jer ne mogu prst izmedju grafike i bloka da stavim.

 

Naravno da ce grafika u loop, ona je najbitnija. Sto se pravi ako se ne misli da se stavi grafika.

Dobro ja licno Monoblock ne bi kupio jer je skup, 185 eura kostaju novi, ja sam nasao povoljno sa plocom.

Inace bi samo stavio Heatkiller IV PRO Black Copper. Ubija kakav je. Ceo metal, Black-Silver sa Stainless Steel nosacem.

 

 

 

https://youtu.be/Hm-WIZEzwyc
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 3:52 (eVGA-011).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodena hlađenja

Moram priznati da je heatkiller jako lijep komad hardwarea!

 

Apsolutno sve na njemu daje dojam kvalitete i brutalne izrade. Težak je ko sam vrag i doslovno rolls royce watter blokova. 

 

Jedva čekam instalirati svog!

 

Što se tiče uvoza black ice nemesisa neznam kakva su davanja u tvojoj državi ali definitivno pogledaj wattercooling.uk oni ih imaju u europi i sto je najbolje od svega sada ce imati također black friday popuste 23.11. Pa baci oko! 

#YOLO
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 7:49 (AdR03).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice