Overclockiranje grafičke kartice GTX 550 TI

poruka: 3
|
čitano: 2.641
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Želim klokati grafičku. Molim za pomoč

Pozdrav. Htio bi si boostati graficku, ali nikad to nisam radio prije i gotovo nista ne znam o tome, i eto obracam se ovdje ljudima dobre volje koji bi mi mozda htjeli pomoci.

 

pc spec: AMD FX 4100 Quad Core 3,6GHz

       ram: 12gb

       graficka: Gefore GTX 550 TI

 

ne znam dali jos moram nesto navesti ili je ovo dovoljno informacija?

 

dali mi netko moze pomoci oko postupka? sto sve trebam napraviti da klokam graficku a da mi ne eksplodira komp. Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Želim klokati grafičku. Molim za pomoč

Pozdrav sto se tice graficke skini si msi afterburner i nadi si neki video na youtubeu za tu tvoju grafu ako nades jer je dosta stara,  e sad ja osobno nisam nikad clockal grafu procesor jesam jer imam fx 8350 znaci sa 4.2 na 4.614 i radi odlicno al je stvar da sam dizao malo voltazu i podesavao postavke u biosu ista stvar je i sa grafickom pojacati voltazu , zatim pojacati power limit u msi do kraja recimo i onda lagano dizat core clock i memory clock ovisi sto hose sa grafom i kolko hoces ako ides na neke vise taktove moras paziti da ne pretjeras a razmisli i o vodenom hladenju, uglavnom msi afterburner ti je nabolji i on ti je dovoljan netrebas petljat nista po biosu, malo progluglaj jos mozda nades neku recenziju za tu svoju grafu pa vidi kolko su drugi uspjeli na njoj dignut frekvencije, i ovisi jos i koju maticnu imas, evo nadam se da sam pomogao, mozda ti ja nadem koju recenziju pa ti proslijedm link,pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Želim klokati grafičku. Molim za pomoč

Msi afterburner, dizi core clock polako i testiraj, za 25mhz svaki put, onda i memory.

 

Najvise ti se isplati da prodas taj ram (12gb je overkill) i grafu, dodas koju kintu i uzmes nesto novo/polovno jace.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice