Battlefield 1

poruka: 13.932
|
čitano: 1.094.273
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: BF1 nickovi - da se ekipa lakše skupi
12 godina
offline
Re: Battlefield 1
Vuk15 kaže...

Gdje trenutno ima najpovoljnije za kupiti igru?

 Baš si pogodio krivo vrijeme. Prije koji tjedan su bili veliki popusti, pogotovo na cijeli komplet- igra + svi DLCevi (taj paket zovu Revolution).

 

Pogledaj po stranicama tipa G2A, allkeyshop, ..

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Battlefield 1
Vuk15 kaže...

Gdje trenutno ima najpovoljnije za kupiti igru?

 

strpi se, za 3 mjeseca izlazi 5-ica. vjerujem da će u bf1 nakon toga nastati pustoš.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
offline
Battlefield 1
uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Battlefield 1

Jako vrijedne nagrade ako imate jako dobar BF 1 video!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Battlefield 1

Origin - BF1. Već mi netko vrijeme piše "Preparing".

Stiže neki update?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Battlefield 1

Pa bio je neki dan tj jučer summer update

 

https://www.battlefield.com/news/bf1-summer-update-2018

 

EDIT: tl;dr - popravljali neke mape na operacijama i neke bugove općenito, al po komentarima na redditu vidim da i nisu baš popravili.. Nikaj posebno

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2018 18:58 (Avensac).
12 godina
offline
Re: Battlefield 1
Avensac kaže...

Pa bio je neki dan tj jučer summer update

https://www.battlefield.com/news/bf1-summer-update-2018

EDIT: tl;dr - popravljali neke mape na operacijama i neke bugove općenito, al po komentarima na redditu vidim da i nisu baš popravili.. Nikaj posebno

 Haha, da. Jučer nisam pokretao Origin, a sad se čudim 

Hvala.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Battlefield 1

Kupim novi CPU zbog Bf1... Uđem u bf, koristi samo 4 jezgre i spusti ga na 4ghz cim uđem u igru (temp. niske, nije ni tdp limit). Sve druge igre 4.4ghz i svih 12 threadova/jezgri radi.

Repairam igru, obrišem temp, obrišem bf folder u my documents, obrišem .cfg - ništa. Napravim novi .cfg u koji stavim "Thread.MaxProcessorCount 12". render.displayinfo prikazuje sve threadove, no igra i dalje laga... Pogledam u task manager, 4ghz, i pod set affinity okacene samo 4 jezgre. Odaberem sve jezgre, uđem u igru - on ih opet resetira na 4..... Izludit!

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Battlefield 1

Još nisam čuo za ovaj problem s nekom BF igrom .

Uz sve probleme, bar su uvijek jako dobro znali iskoristiti procesor...

 

Ako se nekad javio ovaj problem, onda su bile "parkirane jezgre", što kod tebe očito nije problem kad drugdje sve radi.

 

Pogledati ću po netu o ovom problemu. Ako nešto pronađem, javim.

I ti isto javi ako riješiš problem.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Battlefield 1

Obrisao sam Process Lasso (što sam na i5 koristio za priority) i Intel Extreme Tuning... Sad je clock nazad na 4.4. Ali performanse i dalje loše, bez .cfga piše cpu cores:12 threads:4, napravio sam .cfg sa thread.maxprocessorcount 12 i sad piše cpu:12 thread:10. No igra i dalje radi krimianlno loše... Low/ultra ne bitno, 25-30 fpsa, teksture se sporo loadaju, sve jezgre i threadovi na 90ak%... Na i5 6600 sam imao duplo bolji fps od tog.

Da napomenem, nisam mjenjao winse kad sam mjenjao plocu i cpu, jer imam previše toga, trebalo bi mi tjedan dana da sve riješim... Čudno, cinebench score dobar, ostale igre dobre...

EDIT: Reinstallo sam glupi afterburner i sad je dobar fps. Iako i dalje CPU usage 80ak%. Ocekivao sam manje za 6c/12t

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.8.2018 19:17 (D3lBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Battlefield 1
D3lBoy kaže...

EDIT: Reinstallo sam glupi afterburner i sad je dobar fps. Iako i dalje CPU usage 80ak%. Ocekivao sam manje za 6c/12t

Još ti imaš "samo" GTX 1070. 

10 godina
offline
Re: Battlefield 1

Hahah ma super je sad, prvi puta u zivotu sam igrao Amiens 64, bez 100% cpua i laganja. Ali sam imao 2 bsoda (razlicita) no oba upucuju na CPU (0x00000124 - hall.dll). Stavio sam bios na default, vald ce sad bit ok.

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
offline
Re: Battlefield 1
D3lBoy kaže...

Idealano je napraviti reinstall nakon promjene platforme, znam da je muka to sve vraćati natrag,

ali treba si za to uzeti vremena, neki programi mogu i spremati kopije postavki, za ostale stvari

koristiš npr. onaj alat za slikanje u OSu i fino malo po malo si to posložiš kako treba ili čak i bolje.

Zadnji BIOS i driveri su obavezni.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.8.2018 20:40 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: Battlefield 1

Da, rekao sam si ako bude opet, ide fresh win.

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
offline
Re: Battlefield 1
D3lBoy kaže...


EDIT: Reinstallo sam glupi afterburner i sad je dobar fps. Iako i dalje CPU usage 80ak%. Ocekivao sam manje za 6c/12t

 Super da si sredio! 

I kod mene slični problemi s PUBG-om. Naravno, vjerojatno nema veze s igrom, nego me nešto od softvera zeza.

Na žalost, tokom godina sam snimio stotine gluposti na komp, od kojih mi 90% ne treba... kad nabaim novi CPU ide format!

 

 

Nego, to ti je loš CPU. Ja sam ga voljan preuzeti za neku simboličnu cifru.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Battlefield 1

https://gearnuke.com/battlefield-1-update-version-1-26-patch-notes/

 

Novi update bez najave:

Fixed a performance issue when players were in an Xbox party of 4 more players.
Fixed an issue where the mid-round team balancer wasn’t working.
Fixed various crashes.
Fixed an issue where sometimes players at max rank didn’t have enough war bonds to buy everything available.
Fixed an issue where the Field Gun’s rotation would reverse when the Decouple Aiming option was turned on.
Fixed the Dud Club’s damage description.
Fixed an issue where Tanker and Pilot weapons were available in the Back to Basics custom game mode.
Fixed an issue where the team balancing message was sometimes not displayed.
Fixed an issue where the Objective Icon Opacity icon did not affect objectives in Frontlines.
Reorganized some of the Commo Rose options in the Options screen.
Players will now get kicked for being idle in pre-round for Official servers.
Mid-round team balancer threshold reduced to 3+ players.
Mid-round team balancer timer reduced from 30 to 15 seconds.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
3 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Re: Battlefield 1
D3lBoy kaže...

Kupim novi CPU zbog Bf1... Uđem u bf, koristi samo 4 jezgre i spusti ga na 4ghz cim uđem u igru (temp. niske, nije ni tdp limit). Sve druge igre 4.4ghz i svih 12 threadova/jezgri radi.

Repairam igru, obrišem temp, obrišem bf folder u my documents, obrišem .cfg - ništa. Napravim novi .cfg u koji stavim "Thread.MaxProcessorCount 12". render.displayinfo prikazuje sve threadove, no igra i dalje laga... Pogledam u task manager, 4ghz, i pod set affinity okacene samo 4 jezgre. Odaberem sve jezgre, uđem u igru - on ih opet resetira na 4..... Izludit!

 Ja sam isto preso na amd 1600x sve mi radilo noramlno dok ga nisam overcloko kad sam to narpavio igra mi isto trzala odnosno nije mi tolko trzala koliko mi je "kao" zvuk preskako. onda sam vratio na standardne postavke i igra opet radi normalno, neznam koji wtf? 

13 godina
offline
Battlefield 1

Mene isto nesto zeza. i5 8400 i rx 480 na low/med pada na oko 60 fps-a. Cpu na 100%, a max usage za gpu 73%(vecinom oko 50%).

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 13:14 (dustY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Battlefield 1

Otvori notepad file, zalijepi ovo:

thread.processorcount 6
thread.maxprocessorcount 6
RenderDevice.RenderAheadLimit 2

Spremi kao user.cfg (all files) u glavni BF1 folder. Cappaj si fps na svoj refresh rate. To bi trebalo pomoc

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
offline
Battlefield 1

sve isto, jos uvijek gpu usage između 50-75

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 16:39 (dustY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Battlefield 1

Definitivno nebi trebao biti bottleneck, ali sad vidim da imas 8gb ram. BF baš voli ram i od jos 8 bi profitirao dosta, no i ovako bi trebalo dobro raditi. Budi sigran da si saveao config u bf folder kao .cfg ne .txt

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1
D3lBoy kaže...


RenderDevice.RenderAheadLimit 2

 

Da, to poboljšava performanse, ali i povećava input lag. Bolje bi bilo staviti na 1 ili 0.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 16:48 (NiramX).
10 godina
offline
Re: Battlefield 1

Meni je cist ok, nisam imao problema. Ali da ako 0 radi dobro onda 0, ali na 1 su performanse uzasne, sa svim hardwareom koji sam imao

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1
D3lBoy kaže...

Meni je cist ok, nisam imao problema. Ali da ako 0 radi dobro onda 0, ali na 1 su performanse uzasne, sa svim hardwareom koji sam imao

 

Da, opet ovisi od slučaja do slučaja. Frostibite je pomalo bugovit kada su u pitanju pre-rendered frames postavke, ali u načelu je 0 najbolja za što niži input lag.

13 godina
offline
Battlefield 1

Probao sam sa 16gb rama, preselio sam grafu i ssd u komp sa ryzenom i ista stvar. Drivere sam nedavno stavio, windowse prije 2mj tak da mi se neda to stavljati.

EDIT: Nisam stavio ram u dual channel. U dual channel-u imam skoro pa konstantnih 144fps-a. Sve druge igre su također dobile ogroman boost u fps-u. Jedino je problem da nemam para za još jedan keks.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 20:06 (dustY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Battlefield 1

Gledam preko neta ljudi sa i5 8400 , gtx 1060gb i 16gb rama na ultra 90-110fpsa i to na operacijama.

Uzeo i5 8500 , 16gb rama i gtx 1060 6gb i imam te iste brojke ali na LOW 

Nije mi jasno kako

 

Power plan - max perf

Win 10 - optimiziran , dvr off itd itd..

Iskljucene gluposti za power save u biosima

Zadnji driveri , nvidia settings max performance blah blah

 

://

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Battlefield 1
ved23 kaže...

Gledam preko neta ljudi sa i5 8400 , gtx 1060gb i 16gb rama na ultra 90-110fpsa i to na operacijama.

Uzeo i5 8500 , 16gb rama i gtx 1060 6gb i imam te iste brojke ali na LOW 

Nije mi jasno kako

 

Power plan - max perf

Win 10 - optimiziran , dvr off itd itd..

Iskljucene gluposti za power save u biosima

Zadnji driveri , nvidia settings max performance blah blah

 

://

 A na Ultra?

Koliko je onda fpsa?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
offline
Re: Battlefield 1

60-80

Ali u oba slučaja dosta laga ima nemoš ciljat ko čovjek

Probat ću vratit bios na org postavke s tim svim power stvarčicama pa možda proradi

15 godina
offline
Re: Battlefield 1

Jel ti možda uključen DX12 u igri?

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: BF1 nickovi - da se ekipa lakše skupi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice