Battlefield V

poruka: 8.820
|
čitano: 1.357.761
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Battlefield V - Nebrušeni dijamant
12 godina
offline
Battlefield V

Beta vjerojatno 04.09.

 

I dosta promjena vezanih uz novi BF1 patch, vizualno prikazanih.

Vjerojatno će ove promjene biti uvedene u BFV, pa si i to pogledajte.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 2
7 godina
neaktivan
offline
Re: Battlefield V
sexytoiletpaper kaže...

 Divuče moj, a gdje si ti to igrao BF-V?

SWBF i BF1 su slicniji nego BF4 i BF1, ali BF V za sada izgleda kao da nece imati veze s nijednim od njih.

Ranije sam vec objasnjavao i zasto je tako, BF1 ima novu mehaniku, tzv FSSM (First Shot Spread Multiplier) koja je zacrtavala oruzijma maksimalnu distancu tako sto se spreadu oruzja daje dodatni spread NAKON prvog shota i to cesto trostruki. To je dovelo do toga da se BF1 vrtio oko dvije klase - Snipera i Assaulta.

Snipere nitko nije mogao dotaknuti na udaljenosti vecoj od 50 metara ako je sniper nije bio debil a assaulte nitko nije mogao dotaknuti na udaljenosti manjoj od 50 metara, pa makar da je ovaj bio debil.

Kada je TTK na jednom oruzju nistavan kao sto je bio na sniperima i automaticu/hellriegelu (nisam jaaaaaaaaako dugo ni dotaknuo igricu pa me ispricajte ako su popravili nesto u meduvremenu) te zahtjevaju manji skill nego Medic i Support oruzja koja imaju visok TTK, onda nemamo sto puno pricati. A i mape su generalno bile nagnute sniperima i SMGevima. Ili su bila otvorena polja ili CQB u stilu Lockersa iz BF4.

BF V je maknuo spread i umjesto toga ubacio raznovrsniji recoil. Vec ga to odvaja od svih prijasnjih BF naslova jer se gunplay u tom slucaju potpuno mijenja od Spam mete kao sto je BF1/SWB ili Burst Control kao BF4. Kako ce to ispasti cemo vidjeti kad dode beta, a prije toga se nemoj praviti pametan i pricati kako je to isti gunplay kao BF1 jer

A) Ono sto smo do sada saznali o mehanikama upucuje da si u krivu

B) Izgledas kao budala, sto s obzirom na tvoje postove u ostalim FPS temama, ti stvarno ne treba

 Netrebam igrati BFV da bi znao kakva je igra, kao i što netrebam otići u Indiju i osobno se uvjeriti da lokalni indijac briše guzicu rukom, a ne papirom, kao i što netrebam preživjeti napad lava da bi znao da je opasna životinja i kao što netrebam potvrdu banke Sanaderovog računa da bi znao da je primio mito za prodaju INE.

 

Sa BF1 sam se zajebo, kao i mnogi, jer je ipak bio potpuno drukčiji koncept od prethodnika, pa smo unatoč tome što se je i prije službenog izslaska vidjelo da je igra promašaj, kupili igru i sami je isprobali. 120 eura teški promašaj. No kako kažu, jednom i više nikad jel tako?

 

Ako misliš da je BF1 gunplay katastrofa zbog FFSM-a onda ili nisi skužio o čemu mi ovdje već 2 godine raspravljamo ili nisi nikad igrao BF4 pa nemaš s čime usporediti.

 

Ok neznam kako da ti ovo svedem na najjednostavniji mogući primjer. Znači otvori random video na youtubeu BF4 gameplay i BF1 gameplay i usporedi hip-fire spread (reticle size) i pokušaj razumjeti u čemu je razlika, zašto je do promjene došlo i kako to utječe na gameplay. I kad to skužiš onda kreni na druge elemente. Eventualno ćeš shvatiti o čemu mi pričamo i zašto mislimo da je BF1 totalno smeće i zašto je BFV zapravo samo reskin prethodnika.

6 godina
offline
Re: Battlefield V
D-wook kaže...

 Netrebam igrati BFV da bi znao kakva je igra, kao i što netrebam otići u Indiju i osobno se uvjeriti da lokalni indijac briše guzicu rukom, a ne papirom, kao i što netrebam preživjeti napad lava da bi znao da je opasna životinja i kao što netrebam potvrdu banke Sanaderovog računa da bi znao da je primio mito za prodaju INE.

 

Sa BF1 sam se zajebo, kao i mnogi, jer je ipak bio potpuno drukčiji koncept od prethodnika, pa smo unatoč tome što se je i prije službenog izslaska vidjelo da je igra promašaj, kupili igru i sami je isprobali. 120 eura teški promašaj. No kako kažu, jednom i više nikad jel tako?

 

Ako misliš da je BF1 gunplay katastrofa zbog FFSM-a onda ili nisi skužio o čemu mi ovdje već 2 godine raspravljamo ili nisi nikad igrao BF4 pa nemaš s čime usporediti.

 

Ok neznam kako da ti ovo svedem na najjednostavniji mogući primjer. Znači otvori random video na youtubeu BF4 gameplay i BF1 gameplay i usporedi hip-fire spread (reticle size) i pokušaj razumjeti u čemu je razlika, zašto je do promjene došlo i kako to utječe na gameplay. I kad to skužiš onda kreni na druge elemente. Eventualno ćeš shvatiti o čemu mi pričamo i zašto mislimo da je BF1 totalno smeće i zašto je BFV zapravo samo reskin prethodnika.

 https://bf4db.com/player/1731440946

Ma evo, u zivotu dotako nisam BF4 :)

Ne moram ja citati tvoje poruke ni na BFV ni na OW forumu da bi shvatio da nemas pojma o cemu pricas. Postoje velike gunplay razlike izmedu BF4 i BF1 i ti mi se zaljepis na vizualnu razliku vidljivu u hipfire-u. Pa o cemu ti pricas?! O tome da su SMGevi pretjerani u BF1? Da, em to sto sam i ja to naveo em to sto bi moja pokojna prabaka to vidjela. Ako je tu kraj tvojih problema sa BF1 onda to govori dovoljno o razlikama izmedu BF1 i BF4.

Znas da na svakom misu imas dva klika jelda? Imas lijevi klik koji si ti vjerojatno keybindao na slovo J na tipkovnici jer ti anatomski vise odgovara i imas desni klik za koji sam poprilicno siguran da nisi jos primjetio. Jer vidis, u BF igricma da bi bio precizan moras kliknuti desni klik i drzati ga i onda ti se lik nagne nad pusku ude u tzv "ADS" i mozes preciznije pucati. Sok i nevjerica jelda? E sad, lijepa stvar u BF4 je to da ti je spread bio relativno mali. Standardan spread na ARovima je bio 0.2, sa HBARom se smanjio na 0.1 ali si zauzvrat dobio veci vertical recoil, znas, puska ide prema gore. Druga mehanika spreada je bila tzv "spread per shot" sto znaci da se spread povecavao sto si vise metaka za redom ispucao. I onda ti AR nakon 5 metaka ima totalni spread od 0.6 stupnjeva, znaci da metci mogu imati odstupanje od 0,6 stupnjeva od kuda ti pokazuje na ekranu. To je tjeralo one koji igraju da konstanto "burstaju" da bi ga drzali na nekoj normali i cesto je znacilo da se sve puske mogu nositi sa svima. ARovi su bili jaci od svih po tom pitanju ali razlika nije bila ni blizu gdje je u BF1.

I onda udes u BF1. Vidis, u BF4 su PDW (ista stvar kao i SMG) bili odlicni u CQBu gdje je hipfire bio dobra ideja, i to je ok jer su bili slabiji na udaljenosti sto je ok jer je prosjecna udaljenost napucavanja u BF4 bila 25-35 metara. U BF1 su SMGevi i dalje najbolji po pitanju hipfirea ali im je dano jos par sto pasivnih, sto aktivnih buffova. Vanilla mape nisu imale midrange, sve je ili bilo otvoreno (Monte Grappa), CQB (Argonne) ili miks izmedu toga dvoje bez mid-rangea (Sinai) sto je znacilo da nema potrebe uzeti Semi-auto puske koje ima medic ili jos manje LMGeve koji su u pocetku (mislim da se pricalo o promijeni kasnije) imali debilizam mehaniku gdje im se spread smanjivao sto si dulje pucao jer su obadvije klase imale daleko veci TTK od SMGeva i Snipera. Kada jos tome dodas da su Semi-auto rifleovi imali FSSM znacilo je da su iz "preciznih pusaka" pretvorene u neprecizne puske koje imaju veci TTK od SMGeva na mapama stvorenima za SMGeve i Snipere. Dakle nit su lijepe nit su pametne.

E sad, sto to znaci za BFV? BFV je prva igra u serijalu koja nece imati spread uopce sto znaci da ce sve puske jednako precizne i udaljenosti ce zadavati kolicina recoila koju puska ima, koji ce sigurno biti vezan uz RPM odredene puske. Dakle sa svakom ces puskom biti u stanju pogoditi apsolutno bilokoga ako se naucis kontrolu da ili pucas metak po metak ili koja god meta na kraju iskoci. Puske ako ce biti modifikacija ces tjerati da se ritaju sto manje, cim manje horizontalnog recoila tim bolje, jer njega ne mozes kontrolirati.

Ali da, hajmo pricati o tome kako je igrica koja je mehanicki POTPUNO DRUGACIJA OD BF1 vec zbog prve mehanike koju su naveli, zapravo BF1.5 reskin jer izgleda isto...

12 godina
protjeran
offline
Battlefield V

Znaci novi bf 5 postaje cod 4 ali s grafikom iz bf1yeaaa.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.8.2018 10:00 (Stjepanj).
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Battlefield V

Valja'l igra?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Battlefield V
ivanec kaže...

Valja'l igra?

 Kriva tema.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Battlefield V

 

 

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.8.2018 23:19 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
1 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Battlefield V
CyberDemonVZ kaže...

 

 

 

 Navodno zaostali placeholder i bug u originu. Mislim da se točno poklapa na 2 mjeseca od izlaska igre.

12 godina
offline
Re: Battlefield V
Jack Sparrow kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

 

 

 Navodno zaostali placeholder i bug u originu. Mislim da se točno poklapa na 2 mjeseca od izlaska igre.

 Hvala.

Znači false alarm. Možda? :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Battlefield V
CyberDemonVZ kaže...

 Hvala.

Znači false alarm. Možda? :D

 Možda i nije. Maknuli pa kasnije opet stavili ovo na origin.

11 godina
offline
Battlefield V

tako je, alpha 2.0 pocinje 14. a pozivnice ce se slati sutra, 13.. svi koji su imali mogucnost igrati prvu alphu moci ce sad i drugu!

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Battlefield V
LeftY_CRO kaže...

tako je, alpha 2.0 pocinje 14. a pozivnice ce se slati sutra, 13.. svi koji su imali mogucnost igrati prvu alphu moci ce sad i drugu!

 A i nema nekih promjena kolko sam čitao. Samo nerfali u bufali stvari.

12 godina
offline
Re: Battlefield V
Jack Sparrow kaže...
LeftY_CRO kaže...

tako je, alpha 2.0 pocinje 14. a pozivnice ce se slati sutra, 13.. svi koji su imali mogucnost igrati prvu alphu moci ce sad i drugu!

 A i nema nekih promjena kolko sam čitao. Samo nerfali u bufali stvari.

 Je, samo promijenjeni statsi od oružja. Vjerojatno i popravljen bug sa spotanjem. I doista više igrača, rade stress test servera.

 

Nego, u zadnje vrijeme me baš počelo zanimati, kako će izgledati BFV battle royale. Tenkovi? Vjerojatno ne. Koliko igrača, standardnih 64?

Eksplozivi, destrukcija, noćne mape, vjerojatno prilično dobar hitreg 

Ali i vjerojatno mnogo manje igrača od ostalih battle royale naslova, zbog cijene igre.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield V
Jack Sparrow kaže...
LeftY_CRO kaže...

tako je, alpha 2.0 pocinje 14. a pozivnice ce se slati sutra, 13.. svi koji su imali mogucnost igrati prvu alphu moci ce sad i drugu!

 A i nema nekih promjena kolko sam čitao. Samo nerfali u bufali stvari.

 kako ne Cyber je uzeo novu grafickulp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
neaktivan
offline
Re: Battlefield V
CyberDemonVZ kaže...

 

Nego, u zadnje vrijeme me baš počelo zanimati, kako će izgledati BFV battle royale. Tenkovi? Vjerojatno ne. Koliko igrača, standardnih 64?

Eksplozivi, destrukcija, noćne mape, vjerojatno prilično dobar hitreg 

Ali i vjerojatno mnogo manje igrača od ostalih battle royale naslova, zbog cijene igre.

 Ono kad je BF toliko propao da PC igrači više isčekuju kako će izgledati Blackout neke vremenski pregažene franšize koja već 5 godina nema PC porta nego nekakav BR mode nekog SJW wet dreama upropaštenog idiootnim idejama pretplaćenih game developera. 

 

GG

6 godina
offline
Re: Battlefield V
D-wook kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

Nego, u zadnje vrijeme me baš počelo zanimati, kako će izgledati BFV battle royale. Tenkovi? Vjerojatno ne. Koliko igrača, standardnih 64?

Eksplozivi, destrukcija, noćne mape, vjerojatno prilično dobar hitreg 

Ali i vjerojatno mnogo manje igrača od ostalih battle royale naslova, zbog cijene igre.

 Ono kad je BF toliko propao da PC igrači više isčekuju kako će izgledati Blackout neke vremenski pregažene franšize koja već 5 godina nema PC porta nego nekakav BR mode nekog SJW wet dreama upropaštenog idiootnim idejama pretplaćenih game developera. 

 

GG

 O cemu ti brijes?

Molio bih te, napisi standardan esej u DiVuk stilu. 20 paragrafa, 2000 rijeci, sa snagom da uspava nekoga tko se upravo predozirao kofeinom i nimalo mozga.

Kreni.

12 godina
offline
Re: Battlefield V
D-wook kaže...

 Ono kad je BF toliko propao da PC igrači više isčekuju kako će izgledati Blackout neke vremenski pregažene franšize koja već 5 godina nema PC porta nego nekakav BR mode nekog SJW wet dreama upropaštenog idiootnim idejama pretplaćenih game developera. 

 Odkud da ljudi više očekuju COD Battle royale?

CoD nema PC igru posljenjih 5 godina?

SJW wet dream? Zašto to?

I znaš koje su plaće u DICE-u? :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Battlefield V

Baš me zanima kako će ispasti BR  u Frosbiteu. Imaju engine boli glava, samo da implementacija bude OK. PUBG mi nije legao iako sam mu davao više šansi. 

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield V
Lol bas imam srece😎vjerojatno 2 sansa jer bf1 mi je bio katastrofa..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Battlefield V

Isto dobio key, ako se ne varam, moguce je igrati od sutra ujutro? Do kad traje?

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2018 20:51 (D3lBoy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Battlefield V

i ja dobio pozivnicu, jel to oni dijele svima redom ili kao fol imam srece?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Battlefield V
digitall kaže...

i ja dobio pozivnicu, jel to oni dijele svima redom ili kao fol imam srece?

 ja nisam dobio ...

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
10 godina
offline
Battlefield V

Pretpostavljam oni koji cesce igraju dobiju.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
moderator
offline
Re: Battlefield V
LeftY_CRO kaže...

 ja nisam dobio ...

 Ni ja,izgleda da to random dijele...

سمندری ڈاکو
14 godina
offline
Re: Battlefield V
Stiglo
Samsung S8+
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Battlefield V

Znači opet samo njubovi dobivaju ključ 

Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Battlefield V

Prve impresije; Radi lošije od BF1, a izgleda... isto. Igra ko igra - ista, no dobro ovo je samo jedna mapa i par oruzja.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Battlefield V - Nebrušeni dijamant
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice