Call of Duty 4 server free (Tutorial)

poruka: 33
|
čitano: 13.456
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Call of Duty 4 server free (Tutorial)

 

Danas ću vam reči kako da napravite besplatan server za Call of Duty 4 mp

 

1.Na ruteru morate napravit sljedeče portove:

 

-UDP:28960

-UDP:20800

-UDP:20810

 

2. Korak!

 

Sada morate nabavit server.cfg (LINK http://www.megaupload.com/?d=7Q2RDE9Z) u tom config. file vam server sadrži vaše podatke.. (ime servera,rcon password.....) Kada uredite taj server.cfg to zaljepite u mapu Main di vam je instaliran call of duty 4.

 

NPR: C:/Program fiels/Activision/Call of Duty 4/Main i ovdje zaljepite server.cfg 

 

3.Trebate imat Shortcut od call of duty 4 mp. (LINKhttp://www.megaupload.com/?d=0AI9QL50) to zaljepite u mapu Call of Duty 4,te zatim napravite Shortcut na svom desktopu. Kada ste svi to napravili taj Shortcut preimenujete u SERVER. Zatim desni klik pa propertis i polje tarđet napišete ovo "E:\GAMES\Call of Duty 4\iw3mp.exe" +set dedicated 2 +set sv_punkbuster 1 +exec dedicated.cfg +map_rotate (naravno vi ovo nedirate di vam je istaliran call of duty 4, samo stavite razmak i priljepite ovo +set dedicated 2 +set sv_punkbuster 1 +exec dedicated.cfg +map_rotate) te zatim stisnete "OK"

 

4.Korak

 

Sada trebate svoj ip ne lokalni ip nego baš ip da se i drugi igrači mogu spojit na vaš server!!!

 

ovdje možete vidjet svoj ip http://www.ip-adress.com/ !!!

 

Sada kopirate svoj ip i uđete u Call of Duty 4 mp. Otvorite konzolu i upišete /connect "pa svoj ip i port (bez navodnika) npr. /connect 93.138.162.73:28960

 

ili ako imate xfire istim takvim postupkom napravite na xfire... otvorite xfire i Stisnete add game server to favorites.

 

zaljepite svoj ip i u drugi dio stavite port 28960

 

Nadam se da ste sve shavtili.. ako niste dodajte me na xfire matijac123 sve ću vam objasniti!!

 

 

LINKOVI nisu moji pokupio sam sa interneta.. (nadam se da vam to neče smetati)

 

PONAVLJAM SERVER RADI SAMO NA WINDOWS 7

 

(molim bez suvišnih komentara)

http://downloads.comodo.com/cis/download/installs/1000/standalone/cfw_installer_x86.exe
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.2.2011 21:18 (bigboy98).
Moj PC  
5 0 hvala 3
13 godina
neaktivan
offline
Re: Call of Duty 4 server free (Tutorial)

e jel moze pomoc ...napravio sam sve i server radi sam je problem sto je obicini server a ne promod jel mi mozes pomoc i rec kak da ga stavim ...zahvaljujem u naprijed :)

 

loši i lošiji
13 godina
neaktivan
offline
Re: Call of Duty 4 server free (Tutorial)
sara krama kaže...

e jel moze pomoc ...napravio sam sve i server radi sam je problem sto je obicini server a ne promod jel mi mozes pomoc i rec kak da ga stavim ...zahvaljujem u naprijed :)

 

ovdje skini promodlive204 http://www.modernwarfare.se/promod4/files/promodlive204_eu.zip mod ubaci u mapu "Main".... u server.cfg si staviš ime servera,ako želiš passwrd,rcon passwor obavezno ako želiš mjenjat mape,kikat igrače... i onu ikonu na desktopu di pokrečeš konzolu.. desni klik,propertis i u ono polje target sve obriši osim onog npr. "E:\GAMES\Call of Duty 2\cod2mp_s.exe" i kad si to obriso sve onda upišeš ovo  +set dedicated 2 +set net_ip localhost +set net_port 28960 +set sv_punkbuster 1 +set fs_game mods/promodlive204 +exec server.cfg +map_rotate  ..znači to bi ovako trebalo glasit na prm.  "E:\GAMES\Call of Duty 4\iw2mp_s.exe" +set dedicated 2 +set net_ip localhost +set net_port 28960 +set sv_punkbuster 1 +set fs_game mods/promodlive204 +exec server.cfg +map_rotate

 

evo ti primjer...

=)
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.3.2011 14:20 (bigboy98).
13 godina
offline
Re: Call of Duty 4 server free (Tutorial)
malo nam je upload mali da hostamo servere
Win Osama in hide and seek
13 godina
neaktivan
offline
Call of Duty 4 server free (Tutorial)

ahh...čuj..dobar je ako igraš par rundi sa frendom..bolji da napraviš ovo nego da kupiš server i plačaš ga 50 kn mjesečno a koristiš ga 2-3 puta mjesečno..

=)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Call of Duty 4 server free (Tutorial)

moze pomoc?!?!

sve sam napravio kako treba i napravio sam server ali kad hocu uc u server izbaci mi server connection time out kako da to popravim??

13 godina
neaktivan
offline
Call of Duty 4 server free (Tutorial)

koje windowse imaš? jesi li radio po uputama? jesi li otvorio portove u ruteru?

=)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Call of Duty 4 server free (Tutorial)

imam vistu /7 vista je al radi na principu 7 -.-

jesam jer je jedan lik jako slicno napšiso  i sve isto i napravim server al kad udem jebe me connection time..

jesam portovi su ok

13 godina
neaktivan
offline
Call of Duty 4 server free (Tutorial)

nezz onda.. rado bi ti pomogo.... probaj stavit windows 7 ako bas tako si željan tog servera... pa se javi

=)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Call of Duty 4 server free (Tutorial)

evo uspio sam napravit server na XP-u... 

=)
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Call of Duty 4 server free (Tutorial)

ovak, imam win7 x64, napravim server za cod4 i kad se hocu spojit, timeout bude, a dodao sam port u firewall i router

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Call of Duty 4 server free (Tutorial)

Što mogu to radit na običnom COD4 filu ili treba bit čist znači onda poslije instalacije bez modova i tog.

 

Da nam jedonstavno daš link od tutoriala gdje je čovijek to napravio jer ovdije nešto fali.

Kruger
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.4.2011 20:23 (nick54312).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Call of Duty 4 server free (Tutorial)
Aces_High kaže...

ovak, imam win7 x64, napravim server za cod4 i kad se hocu spojit, timeout bude, a dodao sam port u firewall i router

  jesi li spremio portove?

=)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Call of Duty 4 server free (Tutorial)
nick54312 kaže...

Što mogu to radit na običnom COD4 filu ili treba bit čist znači onda poslije instalacije bez modova i tog.

  Molim te ponovo i reci kako spada..   {#}

 

EDIT:

 

Ne hvali ništa.Sve ide kako sam ja našao...

=)
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2011 14:12 (bigboy98).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Call of Duty 4 server free (Tutorial)
bigboy98 kaže...

  jesi li spremio portove?

jesam, i na routeru i na firewall-u

14 godina
neaktivan
offline
Call of Duty 4 server free (Tutorial)
Oni koji imaju win7 i ako nakon port forwarda server neradi, tj nece se spojit na srv, omogucite remote veze na computer -> properties -> remote i tamo kliknete da dodate korisnike pa na dodatno (advanced) i find now, tamo nadjite "everyone", nakon toga server bi trebao raditi
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Call of Duty 4 server free (Tutorial)

Ja sam napravio, ne po ovom tuturialu, ali jesam.

 

Sad je gore HC kako da stavim promod ili war mod?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Call of Duty 4 server free (Tutorial)

ja sam napravio i tdm server i promod i nemoz mi niko na server al sve sam radio po uputama i nece al samoo ja mogu na njegaa zastoooo

13 godina
neaktivan
offline
Re: Call of Duty 4 server free (Tutorial)
francek galileoo kaže...

ja sam napravio i tdm server i promod i nemoz mi niko na server al sve sam radio po uputama i nece al samoo ja mogu na njegaa zastoooo

Nisi dobro forwardirao portove.

 

Kaži ti meni kako si uspio napravit promod server?

R.I.P. EnlightenedPh oenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Call of Duty 4 server free (Tutorial)

ovdje skini promodlive204 http://www.modernwarfare.se/promod4/files/promodlive204_eu.zip mod ubaci u mapu "Main".... u server.cfg si staviš ime servera,ako želiš passwrd,rcon passwor obavezno ako želiš mjenjat mape,kikat igrače... i onu ikonu na desktopu di pokrečeš konzolu.. desni klik,propertis i u ono polje target sve obriši osim onog npr. "E:\GAMES\Call of Duty 2\cod2mp_s.exe" i kad si to obriso sve onda upišeš ovo +set dedicated 2 +set net_ip localhost +set net_port 28960 +set sv_punkbuster 1 +set fs_game mods/promodlive204 +exec server.cfg +map_rotate ..znači to bi ovako trebalo glasit na prm. "E:\GAMES\Call of Duty 4\iw2mp_s.exe" +set dedicated 2 +set net_ip localhost +set net_port 28960 +set sv_punkbuster 1 +set fs_game mods/promodlive204 +exec server.cfg +map_rotate

 

 

evo tako sam napravio promod server ako hoces da ti bolje objasnim zovi me na xfire:darkenbauer

13 godina
neaktivan
offline
Re: Call of Duty 4 server free (Tutorial)
francek galileoo kaže...

ovdje skini promodlive204 http://www.modernwarfare.se/promod4/files/promodlive204_eu.zip mod ubaci u mapu "Main".... u server.cfg si staviš ime servera,ako želiš passwrd,rcon passwor obavezno ako želiš mjenjat mape,kikat igrače... i onu ikonu na desktopu di pokrečeš konzolu.. desni klik,propertis i u ono polje target sve obriši osim onog npr. "E:\GAMES\Call of Duty 2\cod2mp_s.exe" i kad si to obriso sve onda upišeš ovo +set dedicated 2 +set net_ip localhost +set net_port 28960 +set sv_punkbuster 1 +set fs_game mods/promodlive204 +exec server.cfg +map_rotate ..znači to bi ovako trebalo glasit na prm. "E:\GAMES\Call of Duty 4\iw2mp_s.exe" +set dedicated 2 +set net_ip localhost +set net_port 28960 +set sv_punkbuster 1 +set fs_game mods/promodlive204 +exec server.cfg +map_rotate

 

 

evo tako sam napravio promod server ako hoces da ti bolje objasnim zovi me na xfire:darkenbauer

Hvala kužim sad ću probat jer kad ga ja uradim onda je samo HC.

 

Kako uređivat custom_rulset?

R.I.P. EnlightenedPh oenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.7.2011 11:05 (nick54312).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Call of Duty 4 server free (Tutorial)

jee napravio sam server i radi bila me je zajebavala ip adresa ja stavio 127.0.0.1:28960

i sad sam prcko po porgramu za portove i na kraju najdem

ip adresu 192.168.1.253:28960 i sad mi rad i pise koji je server i sveeee

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.7.2011 12:42 (francek galileoo).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Call of Duty 4 server free (Tutorial)
francek galileoo kaže...

jee napravio sam server i radi bila me je zajebavala ip adresa ja stavio 127.0.0.1:28960

i sad sam prcko po porgramu za portove i na kraju najdem

ip adresu 192.168.1.253:28960 i sad mi rad i pise koji je server i sveeee

 

 

al ja mislim da ti se nece niko moc connectat od drugih na tu IP adresu jer to ti je IP od rutera...tak je bar meni bilo

13 godina
neaktivan
offline
Call of Duty 4 server free (Tutorial)

Ova IP adresa ti treba, i onda ti se svako malo mjenaja

http://www.whatismyip.com/

R.I.P. EnlightenedPh oenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Call of Duty 4 server free (Tutorial)

a kako da napravim da mi se prijatelji mogu spojit na serverrrr

13 godina
neaktivan
offline
Re: Call of Duty 4 server free (Tutorial)
francek galileoo kaže...

a kako da napravim da mi se prijatelji mogu spojit na serverrrr

Daj ima ti ip adresu i port

 

"IP s ovog linka gore:28960"

R.I.P. EnlightenedPh oenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Call of Duty 4 server free (Tutorial)
francek galileoo kaže...

a kako da napravim da mi se prijatelji mogu spojit na serverrrr

nadam se da si fowardo portove xD

Gamers Don't Die, They Respawn ----xf:carlibas----pocetnik u LoL-----MineCraft BRO----
12 godina
neaktivan
offline
Re: Call of Duty 4 server free (Tutorial)

jesam i ova mi ip adresa isto nece

13 godina
neaktivan
offline
Re: Call of Duty 4 server free (Tutorial)
francek galileoo kaže...

jesam i ova mi ip adresa isto nece

vjerovatno nemas dobar upload da hostas server ...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Call of Duty 4 server free (Tutorial)

eo sad imam xp..i mogu ja uc u server ali niko od mojih prijatelja nemoze -.-

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice