Conan Exiles

poruka: 104
|
čitano: 18.676
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Conan Exiles

evo izašao je jučer Conan Exiles na steamu kao early access te košta 30 eura na steamu,

 

ja sam ga sada kupio, stavio sam ga skidat pa javim dojmove.

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Conan Exiles

Ajde javi,zanima me

Opiši combat,i glavne mehanike igre,jel ima kakav skill system itd.

8 godina
offline
Conan Exiles

igrao svaki Funcomov mmo , nije me briga za hatere meni su kao proizvodjaci igara odlicni,znam da uvijek imaju kojekakvih problema softwerskih,financijskih ali nije me briga

 

Sacekat cu gotov proizvod a kupiti na prvom snizenju , vise bih volio da je i ovo mmo, ali necu cjepidlaciti barem nije zombi apokalipsa !

 

pratit cu dojmove ovde 

waaagh
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Conan Exiles

i meni izgleda zanimljivo, ali cekam i prve domace komentare/kritike

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Conan Exiles
Ja sam ready :)
Ako ima tko od ekipe da bi nabacio malo, nek mi se javi.
Možemo malo playat na nekom serveru
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Conan Exiles

samo da vam javim da nisam imao jučer previše vremena tako da nisam niti isprobao kako treba ,upalio jesam na nekih 10 minuta ali to je to.

nisam isprobao pvp combat , malo mi je znalo zaštekat na sekundu ali sve u svemu pc mi ok vrti igru.

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Conan Exiles

Uzeo isto iako sam prokleto rekao da vise nikada alfu necu kupovati. Ali ovo je Conana, uz to sam odrastao misa mu :)

live and let live
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Conan Exiles
smiglcro kaže...

Uzeo isto iako sam prokleto rekao da vise nikada alfu necu kupovati. Ali ovo je Conana, uz to sam odrastao misa mu :)

 jesi isprobao?

ja ću danas kad dođem s posla pa da vidim jel uopće vrijedi kaj ili ću radit refund XD

10 godina
offline
Conan Exiles

Nije im bilo dosta debakla sa age of conan sad opet izdaju smece.. ljudi i zivotinje hodaju ko roboti , animacija nula bodova, loš ai, gledam review na youtube i nitko ne preporučuje igru...ima puno boljih igri za puno manje novaca, ovo treba preskočiti dok ne padne cijena na 5 eura.

Moj PC  
3 3 hvala 0
8 godina
offline
Conan Exiles

AOC debakl ? ... ma aj' mojne tisra

waaagh
 
2 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Conan Exiles
Igra je bolje ispolirana od bilo koje takve vrste. Uzmimo za primjer ark ili rust, gdje je potonji kolko vec van? Nekoliko godina? Conan ima manje tehnickih problema od obje, a u alpha verziji je igre, early access je i nema nit 15% onog sto ce sve biti dodano u igru (rpg mod, raidanje world bosseva, napredniji combat sustav, spellcrafting, magije...)

Jedini tehnicki problemi, ako ih i ima su vezani za servere, sto ce se naravno vrlo brzo rjesiti... A sta se tice same igre, mehanike, ona radi bez problema i nisam vidio ni jedan jedini bug ili glitch na tom podrucju i svatko ko kaze suprotno laže ili se pravi da je igrao igru vise od 10 minuta.

Animacije i placeholdere necu komentirati, misliti da animacije ne radu i da zato igra ne valja je totalna idiotarija, radi se o alphi igre, nije cak niti beta, naravno da se na tim stvarima treba raditi... Ako netko ne shvaća što znaci "test" igre u ranoj verziji, onda nek ode igrat neku glupu, totalno broken igru iako se takva uredno godinama prodaje kao gotov proizvod i to po lijepim cijenama.

Conan je daleko od brokena, to je prva stavka koju moram naglasiti. Idemo dalje
 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Conan Exiles
Zašto je AoC debakl?zato jer je u svoje vrijeme bio grafički najbolji i najkompleksniji MMO?
10 godina
offline
Conan Exiles

Da je igra bila dobra ljudi bi ju igrali tada ,a i sada ,odnosno bila bi aktualna kao i wow nakon 11 godina.

Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Conan Exiles

Evo odigrao kakvih 6 sati sveukupno jučer i danas. Nisam igrao ARK i ostale survival igre tako da ju ne mogu uspoređivati s bilo kojom drugom igrom.

 

Meni osobno je igra super, iako se vidi da je igra u još nekakvoj beta fazi. Monsteri odjednom samo stoje na mjestu, animacije su nekako čudne i tako poneki bugovi. Ali ljudi koji zbog toga na Steamu daju TD, ili što mi je još gluplje jer dan nakon izlaska nisu mogli igrati na official serverima, mi nisu nimalo jasni, jasno je naznačeno da je igra u early accessu i takve stvari su za očekivati. Iako po mnei je ovo jedna od bolje odrađenih EA igara naspram nekih koje sam probao, I still remember you Eternal Crusade... Igram solo na svom serveru jer nemam živaca trenutno da se naganjam s ljudima s PvP, a i rađe ću malo po malo sam učiti stvari. Igra je poprilično brutalna, jako lako se zagine ako se ne pazi i po tome mi je pravi Conan setting. Crafting se lako shvati, ali recepti za neke stvari nisu baš dobro objašnjeni. Skoro sam par puta umro od gladi jer nisam skužio da kada se ubije neku živinu da ju se treba nastaviti sjeći da bi se dobilo meso, koža ili kosti, ja redovito samo loot na njih a na njima nikada ništa.  Stvar koja me trenutno najviše živcira je što stvari kada se jednom stave u svijet se više ne mogu micati, jedino ih se može uništiti uz povrat manjeg dijela materijala koji je utrošen na izradu istoga.

 

Sve u svemu, ima sasvim dovoljno sadržaja već i sada je sasvim solidna. No vjerujem da će Funcom nastaviti raditi na igri i da će to s vremenom biti sve bolje i bolje. Osobno mi je 30€ malo puno za EA, ali tko voli nek izvoli. Ja sam se nahypao na igru jer volim Conan svijet i za sada je moj stav o igri pozitivan.

It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not.
 
1 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Re: Conan Exiles
Eto, realan komentar, a i dijelim misljenje s kolegom gore.

Btw, ajmo nas par se skupiti pa nabacit, puno je to bolje u grupi igrat nego solo na praznom lokalnom serveru.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Conan Exiles
njuskac kaže...

Da je igra bila dobra ljudi bi ju igrali tada ,a i sada ,odnosno bila bi aktualna kao i wow nakon 11 godina.

 Igra jest bila dobra,i drukcija. Iskreno pokvarili su je trenutka kad su probali udovoljit wow igračima i počeli su srat s gearom...
PvP je bio nešto najbolje što sam u MMO-u iskusio,a igrao sam sve. Bilo je 80/20 skill vs .gear ,al sjebaše to negdje godinu nakon launcha

 

Jedino šta ih je mucio je bio launch koji nije bio bajan (preuranjen),i bilo je tehnickih problema..

Al opet,nijedan MMO nije nadmašio wow. Radi se o tome da je WoW vani jako dugo i ljudi su utrosili MASU sati na tu igru,od toga se lako ne odustaje. Nebitno kakva igra je poslije dosla,WoW je bio prvi kad je trebalo i to je tak.

AoC je bila dobra alternativa,ali jednostavno protiv WoW-a nemoš... (Inače smatram WoW dosta lošim i neoriginalnim MMO-om,da se zna).  Al nemoš protiv 10 milja ljudi..

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2017 23:19 (Rocinante2112).
15 godina
offline
Conan Exiles

mislim da bum i ja ipak piknuo....isprobao sam (moze se skinuti  verzija - ali nne ista verzija koja je sad aktivna)

igram sam do sad sve survial - ark,rust,7 days to die itd.... manje vise sam upoznat sa konceptom igre, i ima ih u ovoj igrici,ali svejedno ce trebat vjerujem uciti nove stvari. Problemi jesu koje su kolege naveli,ali vjerujem da ce se to kroz buduce vrijeme i rijesiti. Igra je teska ako nisam poginuo par puta na samom pocetku,pogotovo zbog gladi jer treba tri gladne godine doslovno da se napravi mjesto za kuhanje,ali ajde na kraju sam i skuzio da imaju bobice za papat xD

zainteresiran onda tko za igru pa ako nista kao i pve se ima sto igrat koliko vidim,stvarno trepa farmat i aima se protiv koga borit, pa za pocetka dok se ne uoda pa lagano na pvp ^^

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Conan Exiles

evo jučer sam zaigrao nekih sat vremena ,

sve u svemu mi se igra čini jako zanimljiva te se nadam da će developeri stalno patchat i ubacivat nove stvari,životinje. itd, itd...

 

prvo sam dvaput umro od žeđi dok nisam skužio da se voda pije iz jezera :)

onda sam crko od gladi ,to još nisam skroz skužio kak funkcionira kamp fire i ubacivanje mesa unutra i kako se ono peče i kad se može jesti, to ću danas malo zguglat da se upoznam s tim.

naime ubijem tipa zeca ili kornjaču i rokam ih sa sjekirom da dobijem meso i onda craftam camp fire i unutra stavim meso ali nemam nikakve obavijesti da je spečeno ili gotovo,

čak mi je i par puta javilo da sam food poisoned, jer sam čisto meso iz inventorya klopao jer me glad stisla :)

 

napravio sam si buksicu na otočiću od 6 temelja, vrata, campfire ,krevet i stavio krov :)

igram zasada singleplayer da to sve na miru pohvatam.

 

ima dosta cfaftanja i dosta vremena se potroši na skupljanje resursa,

 

fight mi je malo čudan ,baca mi na tipa rust i nije ništa specijalno čak ima tu dosta prostora za neki napredak.

 

ponekad se životinje znaju čudno ponašat tipa mali rubberbanding ali ništa strašno, tj čak me trenutno stanje early accessa jako začudilo jer jako dobro radi i nema sad nekih prevelikih bugova da ti kvare igru.

 

 

živciraju me životinje jer kad prolaziš stalno se lijepe na tebe , prate te ,trče za tobom i napadaju ,a pošto nisam prevelik lvl nemogu se boriti sa više njih jer brzo izginem.

nisu mi jasni sa healthom, znači on se sam po sebi regenerira ali kako da ja povratim nazad health kada mi ga skinu? hranom? 

taj dio još nisam skužio ,nadam se da ću danas uzet opet vremena pa zaigrat, nastavim sa kućom i krenut craftat prave stvari :)

 

sve u svemu jedna vrlo zanimljiva igra ,samo je pitanje development ,oće to ići u pravom smjeru i u nekom normalnom vremenoskom roku ili će kao dayz trajat godinama i nikad kraja, nadam se da to neće doživjet :)

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Conan Exiles

Meni uopče nije jasno kakva je to igra. Jel to SP? Jel to MP? Jel to MMO? Jel to RPG? Jel to križanac Minecrafta i Far Crya s dobrom grafikom? Jel može netko prosvijetliti taj misterij? :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Conan Exiles

Nakon 8 sati igre.

 

Definitivno ima potencijal i definitivno je alfa jer je stvarno puno stvari nedorađeno. Da radi 10x bolje u startu nego sto je to bio rust ili ark.
Animacije su katastrofa, baš loše kao i sam sustav fajta koji je onak meh, uopce nisam dobio osjecaj da se fajtam samo mahnito mašem i kao udaram nešto. Meni će ovo osobno biti okidač i ako to ne poprave odustati ću od igre definitivno.

Istraživanja ima puno i svijet stvarno i ima neki svoj život i nešto se i događa, na tom području obećavaju puno toga pa me to veseli.

Sustav kraftanja je očaj, ovako loš grafički odrađen sustav nisam jako dugo vidio. Sama izvedba i broj stvari za kraftanje kao i progress je sasvim ok, ali kako to sve izgleda i koliko je antipatično uopće navigirati kroz craft menu je sramota.
Recimo Rust sustav kraftanja je SF za ovo govno. Čak i ARK s onim svojim govnom od grafičke izvedbe craftanja je bolji od ovoga. Baš preloše.

Animacije su katastrofa, to je bitno za naglasiti više puta jer su sve animacije manje više katastrofa, ono baš loše i to me najviše brine.

Što se tiče optimizacije, ni tu nije sjajno, s mojim osrednjim računalom na medium radi na 35 fps.a dok high i ultra rade od 15 do 65 fps :(

Ali na kraju ovo je alfa, koje inače treba zabraniti bičem i razapinjati na križ koja toliko obećava da bi trebala biti najbolji survivor pvp ikad pa se nadam da će barem dio ispuniti. Sada slijedi mukotrpno čekanje svakog patcha da vidimo kako i koliko brzo ekipa napreduje.

 

Uglavmnom da li se isplati sada dati 30€ za igru? Da ako vam to nije jedino što ćete si priuštiti ovaj mjesec. Veliko NE ako očekujete IGRU, jer je ovo valjda 10% same igre i ideja je i pratiti ekipu kroz progres.

Zaključak: ZABRANITI alfe i ostale poluproizvode...

 

live and let live
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Conan Exiles
ZeNGe_CRO-mt kaže...

evo jučer sam zaigrao nekih sat vremena ,

sve u svemu mi se igra čini jako zanimljiva te se nadam da će developeri stalno patchat i ubacivat nove stvari,životinje. itd, itd...

 

prvo sam dvaput umro od žeđi dok nisam skužio da se voda pije iz jezera :)

onda sam crko od gladi ,to još nisam skroz skužio kak funkcionira kamp fire i ubacivanje mesa unutra i kako se ono peče i kad se može jesti, to ću danas malo zguglat da se upoznam s tim.

naime ubijem tipa zeca ili kornjaču i rokam ih sa sjekirom da dobijem meso i onda craftam camp fire i unutra stavim meso ali nemam nikakve obavijesti da je spečeno ili gotovo,

čak mi je i par puta javilo da sam food poisoned, jer sam čisto meso iz inventorya klopao jer me glad stisla :)

 

napravio sam si buksicu na otočiću od 6 temelja, vrata, campfire ,krevet i stavio krov :)

igram zasada singleplayer da to sve na miru pohvatam.

 

ima dosta cfaftanja i dosta vremena se potroši na skupljanje resursa,

 

fight mi je malo čudan ,baca mi na tipa rust i nije ništa specijalno čak ima tu dosta prostora za neki napredak.

 

ponekad se životinje znaju čudno ponašat tipa mali rubberbanding ali ništa strašno, tj čak me trenutno stanje early accessa jako začudilo jer jako dobro radi i nema sad nekih prevelikih bugova da ti kvare igru.

 

 

živciraju me životinje jer kad prolaziš stalno se lijepe na tebe , prate te ,trče za tobom i napadaju ,a pošto nisam prevelik lvl nemogu se boriti sa više njih jer brzo izginem.

nisu mi jasni sa healthom, znači on se sam po sebi regenerira ali kako da ja povratim nazad health kada mi ga skinu? hranom? 

taj dio još nisam skužio ,nadam se da ću danas uzet opet vremena pa zaigrat, nastavim sa kućom i krenut craftat prave stvari :)

 

sve u svemu jedna vrlo zanimljiva igra ,samo je pitanje development ,oće to ići u pravom smjeru i u nekom normalnom vremenoskom roku ili će kao dayz trajat godinama i nikad kraja, nadam se da to neće doživjet :)

 

 campfire - imas cak nacrtano,bar je kod mene bilo - gore na vrh stavis drva i stisnes on a meso mora biti u tom glavnom i na kraju dobis speceno meso ( na desnoj strani vidi kak se radi)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Conan Exiles
cropunk kaže...

 campfire - imas cak nacrtano,bar je kod mene bilo - gore na vrh stavis drva i stisnes on a meso mora biti u tom glavnom i na kraju dobis speceno meso ( na desnoj strani vidi kak se radi)

 skužio sam taj on/off nakon pet minuta 

ok ubacio sam unutra nekih 60 komada drva i dva komada mesa, a di pratim dali je spečeno? ili je automatski spečeno čim se unutra ubaci?

 

moram još polovit te osnove :)

 

sve u svemu čini mi se za trenutno stanje da je tih 30eura malo previše ali odlučio sam da neću raditi refund nego ću igri i developerima dati šansu.

16 godina
offline
Conan Exiles

Mene baš igra vuče, jer sam fan Conan svijeta, ali sam se grdo opekao sa Failcomom kod Age of Conan-a, tak da me definitvno odbija 30 Eura za early access igru, od likova koji su višestruko pokazali koliko su nesposobni.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Conan Exiles

Dobra stvar je jako ograničena količina stvari koju možeš nositi. X puta mi se desilo da nekog ubijem i onda pažljivo biram što mi najviše treba jer ne mogu puno nositi.

Ima skill s kojim se diže "nosivost" ali budimo realno uz ostale statse ovo je zadnje što bi pumpao :)

Znači i kada te i ekipa ubije uglavnom neće moći uzeti sve s tebe, pogotovo ako im nisi prvi kojeg su ubili tak da se lako vratiš do tijela i pokupiš opremu. To je meni veliki plus.

Minus mi je apsolutno isti izgled svih armora i oružja.

live and let live
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Conan Exiles

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Conan Exiles
smiglcro kaže...

Dobra stvar je jako ograničena količina stvari koju možeš nositi. X puta mi se desilo da nekog ubijem i onda pažljivo biram što mi najviše treba jer ne mogu puno nositi.

Ima skill s kojim se diže "nosivost" ali budimo realno uz ostale statse ovo je zadnje što bi pumpao :)

Znači i kada te i ekipa ubije uglavnom neće moći uzeti sve s tebe, pogotovo ako im nisi prvi kojeg su ubili tak da se lako vratiš do tijela i pokupiš opremu. To je meni veliki plus.

Minus mi je apsolutno isti izgled svih armora i oružja.

 ja malo gledam gameplaye po youtubu i prvo šta biraju od skilla je encubrance, survival i strength. to troje na početku nabrijavaš do nekih 3-4 pointa onda krećeš na ostalo.

i vidim kak se grade prave kuće jao jedva sad čekam doći doma s posla i upalit conana i krenut s pravom gradnjom jer ovo kaj sam jučer napravio je buksica od svega 7 kvadrata sa jednim vratima bez prozora :)

 

bilo bi dobro kad bi se našli nas dvoje troje na istom serveru i krenuli zajedno to gradit.

 

ja igram singleplayer pa tek kad ovdje neke osnove pohvatam onda ću online.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Conan Exiles
Azmo kaže...

Meni uopče nije jasno kakva je to igra. Jel to SP? Jel to MP? Jel to MMO? Jel to RPG? Jel to križanac Minecrafta i Far Crya s dobrom grafikom? Jel može netko prosvijetliti taj misterij? :)

 

Igra je prvenstveno survival/craft PVP/PVE... znači isto što je recimo ARK i takve igre. PVP ili PVE je ovisno o postavkama na serveru, naravno uvijek možeš naći server gdje ćeš igrati s drugim igračima i borit se protiv okoliša, dok imaš PVP gdje uglavnom svi gledaju da te zatuku :D
MMO nije jer su to zatvoreni serveri tipa od 32 playera.

RPG je sve što "igraš nekakvu ulogu", može se reći da Conan jest role playing game, ima taj nekakav osnovni rpg sistem za sada, znači levelira se lik i možeš mu na svakom levelu dodavati bodove u atribute tipa Strenght, Stamina...

Križanac Minecrafta/Far Cry-a nebi rekao, u conanu skupljaš materijale recimo ko u minecraftu, tučeš kamen, skupljaš, radiš nešto od njega... tako je kod više manje svih survival/crafting igara. Far Cry nema veze s ovim, on je ipak single player fps pucaljka di rješavaš misije i zadatke u nekom "open world" svijetu

 

Eto kolko sam uspio razjasnit "misteriju" :D

 

 

HAL kaže...

Mene baš igra vuče, jer sam fan Conan svijeta, ali sam se grdo opekao sa Failcomom kod Age of Conan-a, tak da me definitvno odbija 30 Eura za early access igru, od likova koji su višestruko pokazali koliko su nesposobni.

 

Nemoj se zbunit pa uspoređivati ovo sa Age of Conan koji je bio MMORPG. Ovo je ipak totalno drugi žanr, a uz AOC ga veže jedino lore, odnosno taj Conan svijet.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2017 12:03 (Alucard).
15 godina
offline
Re: Conan Exiles
ZeNGe_CRO-mt kaže...
cropunk kaže...

 campfire - imas cak nacrtano,bar je kod mene bilo - gore na vrh stavis drva i stisnes on a meso mora biti u tom glavnom i na kraju dobis speceno meso ( na desnoj strani vidi kak se radi)

 skužio sam taj on/off nakon pet minuta 

ok ubacio sam unutra nekih 60 komada drva i dva komada mesa, a di pratim dali je spečeno? ili je automatski spečeno čim se unutra ubaci?

 

moram još polovit te osnove :)

 

sve u svemu čini mi se za trenutno stanje da je tih 30eura malo previše ali odlučio sam da neću raditi refund nego ću igri i developerima dati šansu.

 pa sa desne strane se vidi kad stavis on, kao queue za stvari kad se rade,vidis kak curi vrijeme na prvom komadua drugi cekaju u pozadini.

 

sto se tici igranja meni jos malo se skinula igra pa krecem,pa mozemo danas cak i online pve sto se mene tice - il popodne ili navece

16 godina
offline
Re: Conan Exiles
Alucard kaže...
HAL kaže...

Mene baš igra vuče, jer sam fan Conan svijeta, ali sam se grdo opekao sa Failcomom kod Age of Conan-a, tak da me definitvno odbija 30 Eura za early access igru, od likova koji su višestruko pokazali koliko su nesposobni.

 

Nemoj se zbunit pa uspoređivati ovo sa Age of Conan koji je bio MMORPG. Ovo je ipak totalno drugi žanr, a uz AOC ga veže jedino lore, odnosno taj Conan svijet.

 Baš sam na cijeli lore i mislio, cijeli Conan svijet mi je iznimno drag - mračan, brutalan, baš mi ono paše.

 

A što se tehničke strabe tiče, vidim da su isti, stari Funcom, barem ako je suditi prema gore postavljenom reviewu.

15 godina
offline
Re: Conan Exiles
Pozz.Ja veceras mislim igrat pa bi bilo dobro da igramo svi na istom serveru.Mogu ja napravit server,samo se dogovorimo za pravila.Postat cu ovdje kasnije link od svog discorda pa se tamo sve dogovorimo.
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice